مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

تعداد بازدید 4290 دفعه

آقای مهندس محمد جواد آزاد، کارشناسی رشته مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در دانشگاه تهران با بیش از 4 سال سابقه مشاوره و برنامه ریزی کنکور را در کارنامه حرفه ای خود دارند.

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مهندسی شیمی

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

مشاور تخصصی دپارتمان ارشد مهندسی شیمی موسسه 3گام، آقای مهندس محمد جواد آزاد، با رتبه 767 در کنکور کارشناسی، دوره کارشناسی خود را در دانشگاه صنعت نفت در رشته مهندسی نفت گذرانده است و موفق به کسب رتبه 50 در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی و قبولی در دانشگاه تهران شده است.

به گفته خودش به علوم مربوط به شیمی و وابسته های آن رشته علاقه مند بوده و به خاطر همین رشته مهندسی نفت را در دانشگاه صنعت نفت انتخاب کرده تا به طور کاملا حرفه ای و تخصصی در بزرگترین صنعت کشور تحصیل و مشغول به کار شود. البته در این مقطع با چالش هایی از جمله شرایط ویژه شهر اهواز، محیط کاری و شرایط استخدامی جدید، با توجه به تغییرات تصمیمات وزارت نفت روبرو بوده و لذا بخاطر محدودیت های موجود در این رشته، تصمیم به تغییر رشته از همان سال دوم دانشگاه می گیرد و به بررسی و مطالعه دروس تخصصی مهندسی شیمی می پردازد. او در همین دوره کار مشاوره در زمینه ی کنکور مقطع کارشناسی را نیز آغاز می نماید.

با رسیدن به سال سوم دانشگاه تصمیم می گیرد، دوره کارآموزی خود را هم در پالایشگاه بگذراند تا با رشته ی مهندسی شیمی و حیطه شغلی و حرفه ای آن آشنا شود و تجربه سود مندی در صنعت کسب نماید.

با رسیدن سال چهارم، تصمیم به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می گیرد و اقدام به مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد می کند. بزرگترین ویژگی وی در مطالعات تابستانی خود، برنامه سبک و محدود به دروس مهم کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بوده است که همزمان با این برنامه، برنامه های جانبی خود را نیز ادامه داده است.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

 

با شروع سال تحصیلی و با توجه به داشتن واحدهای دانشگاهی، برنامه خود را به دو بخش دروس دانشگاهی و مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی تقسیم بندی می کند و هر جا نیاز بوده از جمله در زمان امتحانات پایان ترم و میان ترم ترم 7، از حجم خواندن کنکور کاسته و برای دروس ترم دانشگاهی خود زمان گذاشته است. مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مهندسی شیمی و تجربیات آقای آزاد نشان می دهد بزرگترین مزیت وی این بوده است که بعضی از دروس مهندسی شیمی را با دقت بالا و بسیار مفهومی مطالعه کرده است. رتبه های او در کنکورهای مختلف در بازه های 100 تا 300 بوده و روند رو به رشد خود را در این کنکورها حفظ کرده است. هدف وی از شرکت در کنکورهای آزمایشی، آگاهی از این بوده است که در کدام درس و فصول ضعف دارد و چه میزان زمان باید به هر درس اختصاص دهد و با برنامه ریزی دقیق سعی در تقویت آن ها داشته است. همین امر باعث شده است تا در تحلیل کنکورهای آزمایشی و انعطاف در برنامه ریزی و نگاه به ابعاد مختلف یک کنکور به صورت دقیق به تخصص رسیده باشد .

در نهایت با موفقیت کنکور کارشناسی ارشد خود را پشت سر گذاشته و در گرایش مورد علاقه خود یعنی طراحی فرایند در دانشگاه تهران پذیرفته شده است. ایشان با کسب رتبه 50 در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، کنکور را با موفقیت گذرانده است.

 

به توصیه مشاور تخصصی کارشناسی ارشد شیمی مطلب معرفی ارشد مهندسی شیمی را مطالعه کنید.

 

آنچه که باعث شده است تا موسسه 3گام، ایشان را به عنوان مشاور تخصصی گروه شیمی خود انتخاب کند، توانمندی رفع نقاط ضعف داوطلب، موظف دانستن خود به پیشرفت داوطلب و موفقیت روز افزون وی و توانایی بالا در ایجاد انگیزه و روحیه بالا در پیگیری از داوطلبان می باشد .

ایشان مدرس دروس ریاضیات عددی، طراحی راکتور، انتقال حرارت و ترمودینامیک و کنترل فرایند می باشند. مهم ترین تخصص ایشان در نحوه ی آنالیز کنکور، تغییر متناسب با این تحلیل، نحوه کنکور با توجه به روحیات هر فرد و آگاهی از علم روانشناسی و مطالعات ایشان می باشد .

سال ها تجربه مشاوره در دبیرستان های نمونه، برای دانش آموزان کنکور ریاضی و مشاور گروه داوطلبان کارشناسی ارشد به ویژه افرادی که مشتاق به تغییر رشته هستند و دانشجویان دانشگاه های آزاد (با نداشتن پایه علمی قوی) باعث شده است تا در تشخیص شخصیت داوطلبان مهارت خاصی پیدا کند.

همچنین با توجه به سوابق و آگاهی ایشان در خصوص گرایش های مهندسی شیمی، نفت و بازار کار آن ها و بودن در شرایط عملیاتی هر دو رشته، می توانند با جزئیات دقیقی انتخاب رشته انجام دهند و نگرش فکری و دید بازتری به داوطلبان نسبت به آینده مورد انتظارشان بدهند.

تجربه، موفقیت، وجدان کاری و فن بیان بالا از ایشان مشاوری ساخته است که یک داوطلب با آسودگی خیال بتواند صفر تا صد برنامه ریزی و روش های مطالعه خود را به وی بسپارد.

برای ارتباط با آقای مهندس آزاد و یک جلسه مشاوره تخصصی حضوری یا تلفنی رایگان با ایشان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مهندسی شیمی

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

سایر بخش های مهندسی شیمی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc