گزیده ای از اتاق فکر مجموعه علوم اقتصادی

ورود به اتاق فکر
 • اقتصاد

  سلام من آمار خوندم و هم اکنون هم کارمند بانک هستم به نظر شما واسه ادامه تحصیل مدیریت مالی بهتره یا اقتصاد

 • مطالعه منابع

  سلام. خسته نباشید
  میخواستم بدونم طبق برنامه ریزی شما، برای یک دور کامل کردن دروس اقتصاد،تقریبا چقدر زمان لازمه؟
  یعنی تقریبا با روزی چقدر خوندن، و در طی چند ماه درسا یک دور کامل میشه؟
  ممنون

 • موقعیت شغلی

  سلام
  من دوره کارشناسی شهید بهشتی ریاضی محض خوندم و حالا برای ارشد قصد خوندن اقتصاد دارم و ثبت نام هم کردم اما ناغافل به دلم شک افتاده نکنه اصلا موقعیت شغلی خوبی نداشته باشه این رشته... می خواستم از شما بپرسم کدوم گرایش اقتصاد موقعیت شغلی رفاهی بهتری داره ، ممنون

 • پذیرش

  سلام با رتبه 603 میشه شبانه یکی از دانشگاه های برند تهان قبول د در رشته علوم اقتصادی یا توسعه اقتصادی؟

 • پذیرش

  با سهمیه شاهد رتبه ام 20 شده.در کدام دانشگاه های تهران روزانه احتمال قبولی دارم؟

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد اقتصاد

تعداد بازدید 1383 دفعه

آقای سینا چیتگر مشاور تخصصی مجموعه علوم اقتصادی موسسه 3گام، دارای رتبه ی 39 کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد سال 97 و دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد نظری دانشگاه تهران

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد اقتصاد

آقای سینا چیتگر مشاور تخصصی مجموعه علوم اقتصادی موسسه 3گام، دارای رتبه ی 39 کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد سال 97 و دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد نظری دانشگاه تهران و فارغ التحصیل رشته ی اقتصاد بازرگانی از دانشگاه بابلسر می باشد.

در مورد دوران آمادگی کنکور ارشدش می گوید: "زمانی که شروع به خواندن کنکور ارشد کردم در درس ریاضی و آمار بسیار ضعیف بودم و این دو درس جزء نگرانی های بنده در شروع کنکور محسوب می شد. هر وقت که می خواستم این دو درس را مطالعه کنم فورا دچار خستگی و بی حوصلگی می شدم و حدودا 3 ماه زمان برد تا یاد بگیرم که چطور این درس ها رو بخوانم تا خسته نشوم." 

حتما افراد زیادی هستند که مشکلاتی شبیه به ایشان دارند؛ حالا لزوما نه در دروس ریاضی و آمار و در سایر دروس هم این مشکلات را تجربه کرده اند. توصیه آقای چیتگر به این افراد این است که از تجربیات افرادی که در مرحله آمادگی کنکور با این مشکلات به صورت مستقیم دست و پنجه نرم کرده اند و توانسته اند برای آن ها راه حل هایی پیدا کنند، استفاده نمایند. همچنین یکی از بزرگترین مشکلاتی که هر سال داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد با آن روبه رو می شوند، عدم داشتن یک برنامه و منابع مناسب برای خواندن دروس ارشد می باشد. چون بسیاری از داوطلبان ارشد یا دانشجوی سال آخر هستند یا شاغل محسوب می شوند و یا متاهل هستند و .... آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد هم وضعیت و فضای متفاوتی با کنکور کارشناسی دارد که با توجه به این نکات داشتن یک برنامه خوب و منظم می تواند داوطلبان را به سمت اهدافی که دارند سوق دهد و از اتلاف وقت و هرزخوانی آن ها جلوگیری کند.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

 کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد اقتصاد

 

نظر آقای چیتگر در مورد مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور ارشد این است که داشتن یک برنامه ی مناسب و استفاده از یک مشاور آگاه، مانند نرم افزار مسیریاب گویا عمل کند و در مورد سرعت و نکات مطالعه و تست زنی می تواند شما را راهنمایی کند و در صورت استفاده از منابع نادرست به شما هشدار دهد تا مجدد در مسیر درست قرار بگیرید.

خوشبختانه موسسه 3گام هیچ محدودیتی برای مشاوران در معرفی منابع قائل نمی شود. از همین رو مشاوران تخصصی موسسه، منابع را با توجه به گوناگونی و تناسب آن ها با شرایط شما معرفی می کنند.

آقای چیتگر در مورد انتخاب مناسب منابع کنکور ارشد می گوید: "بسیاری از دوستان بنده که انتظار می رفت رتبه هایی خوبی را کسب کنند، با وجود مطالعه بسیار زیاد ولی به دلیل انتخاب نادرست منابع نتوانستند به نتیجه مورد نظر خود برسند."

به همین دلیل توصیه ایشان به داوطلبان کنکور ارشد این است که لازم نیست تمام وقت خود را به درس خواندن اختصاص بدید. شما می توانید درست خوانی را جایگزین زیاد خوانی کنید و با حذف قسمت های زائد و بی مورد زمان را بخرید و یک گام از رقبای خود جلو بیفتید. ایشان می گوید یکی از بهترین لحظاتی که یک فرد می تواند تجربه کند کسب رتبه ی خوب در کنکور است که با تلاش و پشتکار شما هم می توانید این حس را تجربه کنید. 

درصد های آقای سینا چیتگر در کنکور کارشناسی ارشد:

 • اقتصاد خرد: 89 درصد
 • اقتصاد کلان:51 درصد
 • پنج درس (مالیه بین الملل، تجارت بین الملل،  پول وبانکداری ، بخش عمومی، مبانی فقهی): 37 درصد
 • ریاضیات: 72 درصد
 • آمار و احتمال: 54 درصد
 • زبان انگلیسی: 3 درصد

 

برای ارتباط با آقای چیتگر و استفاده از یک جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان با ایشان، در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ثبت نام نمایید.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

سایر بخش های مجموعه علوم اقتصادی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc