گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مشاوره

ورود به اتاق فکر
 • زمان بندی

  سلام..ممنونم بابت مطالب اموزنده ای که ارایه کردید..خیلی به من کمک کرد..من رشته مشاوره هستم.
  به نظر شما اگه بخوام تازه شروع کنم زمان واسه خوندن دارم؟؟با وجود اینکه روزی 4 ساعت هم بیشتر نمیتونم وقت بذارم

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس برق هستم ولی برای ارشد میخوام یکی از رشته های روانشناسی 2 بخونم
  به نظر شما رشته مشاوره بهتره بخونم یا تربیتی؟

 • zarib

  سلام بخشید من رشته مشاوره خانواده میخام کنکور بدم آیا دفترچه دو کتابشوبخانم مثل کودکان استثنایی یا سنجش تعلیم...اون که ضریب نداره بخانم یان رتبه تاثیر داره موندم کتاب هارا

 • چه شاخه ای از روان شناسی بخونم؟

  سلام .خسته نباشید.من رشته ادبیات میخونم حالا برای ارشد میخوام یکی از گرایش های روان شناسی رو امتحان بدم.علاقه خودم به رشته بالینی .خواستم نظر شما رو هم بدونم. و اگه میشه رتبه قبولی در رشته های بالینی و تربیتی رو بیان کنید .ممنونم

 • درصد دروس

  سلام، کسی میتونه من رو در مورد درصدها برای تک رقمی شدن در روانشناسی تربیتی راهنمایی کنه؟
  در حال حاظر زبان رو 60 و خورده ای میزنم گاهی 70 ولی پایین ترینی که زدم 50 بوده
  آمارو 30 و خورده ای
  رشد و تربیتی 50 گاهی بیشتر
  عمومی اصن ثبات نداره، نمیدونم هم چرا بین 20 تا 40 درصد متغیره
  واقعا نمیدونم این چند روزه مونده رو کدوم تمرکز کنم چون وقت کمه واقعا
  رتبه تک رقمی میخوام ک مطمئن باشم دانشگاه تهران روزانه قبول میشم، ظرفیتش 3 نفره چون

روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت

تعداد بازدید 6829 دفعه

اطلاع از روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت به داوطلبان کمک می کند که بتوانند به راحتی  بر مفاهیم آن مسلط شوند.

روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت

روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مشاوره

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

نظریه های روان درمانی در کنکور کارشناسی ارشد مشاوره جز دروسی است که برای داوطلبان به ویژه افرادی که کارشناسی آن ها غیر مرتبط است نسبتا دشوار می باشد و از دروس بسیار مهم برای ارشد مشاوره محسوب می شود. درس نظریه های شخصیت نیز در کنکور ارشد، جزء دروسی است که برای داوطلبان از لحاظ دشواری درس نسبتا متوسطی است و این درس هم یکی از دروس مهم ارشد مشاوره می باشد.

به همین دلیل اطلاع از روش خواندن این دروس به داوطلبان کمک می کند که بتوانند به راحتی بر مفاهیم آن مسلط شوند. مشاوران ارشد رشته مشاوره 3گام در این مطلب روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت را آموزش می دهند تا بتوانید به خوبی از پس این دروس در کنکور ارشد مشاوره برآیید.

مشاوران رتبه برتر دپارتمان رشته مشاوره 3گام، برای تمام دروس، به داوطلبانی که دارای طرح مشاوره و برنامه ریزی هستند، روش ها و تکنیک های صحیح مطالعه، یادداشت برداری و تست زنی را آموزش می دهند. برای اطلاع از مطالعه صحیح دروس دیگر کنکور ارشد مشاوره 98 با مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی و همچنین دریافت یک جلسه مشاوره رایگان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مشاوره

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

تعداد سوالات دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت در کنکور ارشد مشاوره

هر کدام از دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت در کنکور ارشد مشاوره، دارای 20 سوال و به ترتیب دارای ضریب 3 و ضریب 2 می باشند.

روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت: روش مات

روش خواندن دروس نظریه های درمانی و شخصیت، روش مات می باشد. مات یعنی مفهومی، ارتباطی و ترکیبی. با این روش می توانید دروس نظریه را مات کنید و متوجه شوید که یادگیری آن ها اصلا سخت و دشوار نیست.

روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت برای داوطلبان تغییر رشته ای 

روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت برای داوطلبان تغییر رشته ای یا داوطلبانی که پایه درسی ضعیفی دارند، از یک منبع ساده شروع می شود. بهتر است داوطلبان ضعیف کنکور کارشناسی ارشد مشاوره سراغ منابع ساده تر بروند و سپس برای هر نظریه خلاصه نویسی انجام دهند تا هنگام مرور به هر نظریه تسلط کافی داشته باشند. هنگام درس خواندن باید یک نوع تکنیک خاص را به کار ببرید. این کار کمک می کند تا هم بتوانید مطالب را به صورت مفهومی یاد بگیرید و هم ارتباط بین مطالب مختلف را کشف و در نهایت این ارتباطات را به هم متصل کنید. به طور کلی می توان گفت برای یادگیری دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت، علاوه برحفظ یکسری از مطالب، بقیه به صورت کاملا مفهومی خوانده شود. همچنین در حین مطالعه، حتما نکات مهم یادداشت شوند و نیز به علت وجود نظریه های متعدد، هر نظریه به تفکیک مطالب مهم و مشابه یادداشت برداری شود. برای نکته و یادداشت برداری، دفتر جداگانه نداشته باشند و در کتاب این کار را انجام دهند. باید تمام گوشه های کتاب پر از یادداشت برداری شود. سپس به سراغ تست ها بروند. در مرحله اول تست هایی که تالیفی هستند زده شود و بعد از تسلط جامع بر مطالب، سراغ تست های کنکوری باید رفت. مهمترین نکته برای این دروس آن است که بتوانید با تست زنی زیاد به مرحله تسلط برسید. تست هایی که برایتان دشوار است را علامت گذاری کنید که در مرحله مرور به سراغ آن ها بروید. بعد از خواندن هر فصل پیشنهاد اکید می شود که حتما تست های مرتبط با آن را بزنید و نکات تستی را به سایر یادداشت ها اضافه کنید.همراه با مرور باید بتوانید کتاب را به پایان برسانید. یعنی فقط خواندن محض نباشد بلکه باید دائما مرور کنید. به همین دلیل مرور مطالب یکی از مهم ترین اقداماتی است که داوطلبان باید هنگام مطالعه این دروس داشته باشند و در برنامه مطالعاتی خود حتما ساعاتی را به آن اختصاص دهند.

استفاده از یک سیستم مشاوره و برنامه ریزی هوشمند، فرآیند مطالعه و مرور شما را آسان تر می کند. 

روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت برای داوطلبان قوی

روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت برای داوطلبان قوی ارشد مشاوره، مطالعه 2 منبع اصلی می باشد تا بتوانند تسلط جامع بر مطالب و نظریه ها داشته باشند. این داوطلبان باید به غیر از 2 منبع اصلی، از کتب دیگر نیز نظریه هایی را مطالعه کنند که در یادگیری آن مشکل داشته اند یا در آن دو منبع اصلی نبوده است. به عنوان مثال اگر در درس نظریه های روان درمانی، نظریه گشتالت در دو منبع اصلی با نثر خوب توضیح داده نشده است یا فهم آن برای شما دشوار بوده است، برای تسلط جامع تر، فقط آن نظریه را از منبع دیگری بخوانید و نیاز به خواندن کل مطالب کتاب نیست.

روش خواندن و مطالعه نظریه های روان درمانی کنکور کارشناسی ارشد مشاوره برای داوطلبان ضعیف، براساس یک برنامه ریزی بسیار حرفه ای قابل شرح است. برنامه ریزی 3گام، ابتدا با توجه به وضعیت داوطلب برنامه ای برای مطالعه مفهومی درس قرار می دهد و سپس برای افزایش سرعت عمل او در پاسخگویی به تست ها، زمان مناسبی را برای حل تست قرار داده و روی این قسمت از برنامه تمرکز ویژه ای می کند.

 

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مشاوره

سایر بخش های مجموعه مشاوره

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc