گزیده ای از اتاق فکر مجموعه حقوق

ورود به اتاق فکر
 • کسب رتبه اول

  باسلام ووقت بخیر خدمت مشاور محترم من ترم7 کارشناسی ازدانشگاه پیام نور هسم یه آمادگی نسبی به نصف منابع مطالعاتی دارم و مصمم هستم که میخوام رتبه1کنکور ارشد95 گرایش حقوق خصوصی بشم و تا زمان کنکور یه برنامه ریزی فشرده کردم ومطمئنم عملی میکنم به موقع و سروقت ولی این مهم برام پیش اومده که من کلا با متون حقوقی میانه ای ندارم و معدلم تا به این ترم14.5هس و اینکه معدل 20درصد تاثیر داره یکم نگران این قضیه هستم که نکنه تاثیرمنفی بذارن این موردها استدعا میکنم اینجانب رو راهنمایی بفرمایین

 • برنامه

  سلام با تشکراززحماته شما'من دانشجو کارشناسی فقه ومبانی حقوق هستم' امسال میخام که برای آزمون وکالت وسردفتری هم شرکت کنم' و همینطور برای آزمون کارشناسی ارشدحقوق'لطفا راهنماییم کنید چه برنامه ای بریزم که آزمون موفقی داشته باشم''ممنون'

 • الهیات فقه و مبانی حقوق

  سلام
  لطفا یک تحلیل تخصصی از آزمون فقه و مبانی حقوق امسال نسبت به سال گذشته بفرمایید
  و اینکه آیا سه گام در انتخاب رشته فقه و مبانی حقوق نیز فعال هست یا خیر ؟

 • فقه و مبانی حقوق

  ببخشید در چه قسمتی از سایت تحلیل کنکور 95 را قرار می دهید و چه زمانی؟

 • تخمين رتبه

  با سلام من ترم ٦ حقوق هستم امسال ارشد شركت كردم با معدل ١٨.٥ از دانشگاه فردوسي و درصداي همه درسا بين ٦٠ تا ٧٠ و زبان ٣٠ آيا حقوق خصوصي بهشتي قبول ميشم؟

بازار کار گرایش های ارشد حقوق

تعداد بازدید 53133 دفعه

توجه به بازار کار گرایش های ارشد حقوق باعث می شود که داوطلبان بتوانند با دید بهتری گرایش خود را انتخاب نمایند.

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

 

بازار کار گرایش های ارشد حقوق

به دلیل گسترده بودن گرایش های این رشته و افزایش تعداد فارغ التحصیلان آن که از دانشگاه های دولتی و غیر دولتی وارد بازارکار گرایش های ارشد حقوق می شوند، تیم مشاوره و برنامه ریزی ارشد حقوق 3گام تصمیم گرفتند که در این مطلب به اطلاعات مربوط به بازار کار گرایش های ارشد حقوق بپردازند. توجه به بازار کار گرایش های مختلف این رشته باعث می شود که داوطلبان بتوانند با دید بهتری گرایش خود را انتخاب نمایند.

شما می توانید اطلاعات کامل تر در مورد گرایش های ارشد حقوق را از مشاوره تخصصی این رشته دریافت نمایید.

اگر قصد مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور ارشد حقوق 98 را دارید می توانید از همین امروز با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ما و زیر نظر مشاوره تخصصی، مطالعه خود را آغاز کنید.
مطالعه یک مطلب بسیار مهم: قبولی در آزمون وکالت 

 

درخواست مشاوره رایگان و برنامه ریزی برای آزمون وکالت

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

 

 

بازار کار گرایش تجارت بین الملل

امروز به دلیل این که بحث قراردادهای بین المللی مورد توجه زیادی قرار گرفته است، بازار کار گرایش تجارت بین الملل از وضعیت خوبی برخوردار است. تحصیلکرده های این گرایش می توانند جایگاه شغلی خوبی در این زمینه به دست آورند؛ چون هنوز حرفه ای ها در این عرضه زیاد نیستند.

بازار کار گرایش حقوق تجاری اقتصادی 

حوزه اصلی بازارکار گرایش حقوق تجاری اقتصادی، تجارت بین الملل است که شما را در جایگاه کارشناس قرارداد نویسی در شرکت ها و موسسات حقوقی قرار می دهد.

اگه پروانه وکالت هم داشته باشید که می توانید امتیاز بیشتری را به دست آورید؛ ولی بدون پروانه هم می توانید به این کار مشغول شوید.

حوزه ی دیگر، بازار سرمایه (بورس، نهادهای مرتبط با بورس، بانک) است؛که نیازی به پروانه وکالت ندارد. اما ورود به آن، به هیچ وجه ساده نیست. چون نیازمند یک نفر معرف و مهارت بسیار بالا در زمینه کاری مورد نظر می باشد.

بازار کار گرایش حقوق ارتباطات

بازار کار گرایش حقوق ارتباطات، در حوزه تخصصی وکالت و قضاوت مرتبط با دعاوی مربوط به وسایل ارتباطات جمعی و همچنین زمینه های نشر کتاب، آثار سمعی و بصری، برنامه های رایانه ای و تبلیغات بازرگانی می باشد.

علاوه بر دو حوزه وکالت و قضاوت، ارگان هایی که نیازمند به متخصص حقوقی هستند نیز جز بازار کار گرایش حقوق ارتباطات می باشند؛ از جمله وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، پست و تلگراف و تلفن، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی. (البته با در نظر گرفتن محدودیت ها و موانع معمول!!)

با توجه به جدید بودن این گرایش و کمبود متخصصان، تدریس هم بازار کار متفاوتی برای این گرایش خواهد بود.

 

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

 

بازار کار گرایش حقوق بشر

بازار کار گرایش حقوق بشر در ایران، پژوهش و تدریس است که این کار نظری است و از مطالعات بنیادین به حساب می آید.

البته علاقه مندان به فضای آکادمیک و تدریس، هم با جذابیت های حین تحصیل این رشته مواجه خواهند بود و هم به تدریس مباحثی که دغدغه شان هست، خواهند پرداخت.

بازار کار گرایش حقوق بین الملل

اگر ساده و شفاف بخواهیم در مورد بازار کار گرایش حقوق بین الملل بگوییم، باید در ابتدا این مساله را مد نظر قرار دهید که اگر علاقه و دغدغه ای نسبت به این گرایش ندارید و فقط دنبال بازار کار خوبی هستید، از همین حالا بهتر است که از گرایش حقوق بین الملل صرف نظر کنید. درست است که ارگان های دولتی، متقاضی کارشناسی ارشد بین الملل هستند؛ اما باید، عامل مهم "روابط" را در نظر بگیرید. علاوه بر این که باید شخصیت و روحیه ی کارهای دولتی را هم داشته باشید.

بازار کار گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

همه ی کسانی که موفق به اخذ مدرک "کارشناسی" حقوق شده اند می دانند که آینده شغلی آن ها در بازار کار گرایش حقوق جزا و جرم شناسی در وکالت و قضاوت، خواهد بود. گرایش حقوق جزا به شما کمک خواهد کرد که به صورت تخصصی و حرفه ای به وکالت یا قضاوت در پرونده های کیفری بپردازید و همچنین بازار پرونده های کیفری هم بسیار داغ است!!

 

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

بازار کار گرایش حقوق خانواده

بازار کار گرایش حقوق خانواده در مجتمع های قضایی خانواده خواهد بود. طبیعتا ورود به دانشگاه علوم قضایی عموما برای آموزش و پرورش قضات است و افرادی که گرایش حقوق خانواده را انتخاب می کنند، آموزش های لازم را برای تبدیل شدن به یک قاضی خانواده می بینند و در آینده قاضی مجتمع های قضایی خانواده خواهند بود. علاوه بر بحث قضاوت و دانشگاه علوم قضایی، بازار کار گرایش حقوق خانواده در حوزه تدریس و پژوهش نیز می باشد.

 

مطالعه یک مطلب بسیار مهم: قبولی در آزمون وکالت 

درخواست مشاوره رایگان و برنامه ریزی برای آزمون وکالت

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

 

بازار کار گرایش حقوق خصوصی

بازار کار گرایش حقوق خصوصی در پرونده های مرتبط با این عرصه از گذشته خوب بوده و هست.

کسانی که در گرایش حقوق خصوصی تحصیل می کنند، به عمده ی مباحث جاری رشته ی حقوق که منبع آزمون های حقوقی از جمله وکالت است، مسلط هستند. این، یک امتیاز مثبت این افراد نسبت به تحصیلکرده های دیگر گرایش های حقوقی است.

در کل اگر دیدتان در بحث وکالت، بر روی کسب درآمد های بالا متمرکز است، قطعا یکی از بهترین انتخاب ها، حقوق خصوصی خواهد بود.

بازار کار گرایش حقوق عمومی

کسانی که در گرایش حقوق عمومی تحصیل می کنند، شانس ورود به برخی از سازمان های دولتی را خواهند داشت (در آزمون های استخدامی، یکی از گرایش های مورد توجه، حقوق عمومی است) اما سختی های ورود به این عرصه رو جدی باید گرفت. شاید بتوان گفت که بازار کار گرایش حقوق عمومی در حوزه پژوهش و تدریس برای داوطلبانی که علاقه مند به این گرایش هستند و لینک های ارتباطی مرتبط ندارند، نیز می باشد.

 

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

 

 

بازار کار گرایش حقوق مالکیت فکری

بازار کار گرایش حقوق مالکیت فکری، به دلیل نوپا بودن این رشته در ایران، کم بودن پرونده های وکالت و قضاوت وضع خوبی ندارد. به طور کلی بازار دادگاهی تخصصی این رشته به دلیل کمبود قضات متخصص مالکیت فکری در محاکمه، زیاد خوب نیست. پس زیاد به بازار کار حقوق مالکیت فکری در این زمینه فکر نکنید. اما اگر در زبان انگلیسی قوی باشید، جایگاه خودتان را پیدا می کنید. در نهایت می توانید ترجمه متون تخصصی این رشته را انجام دهید. بازار کار ترجمه هم که در ایران همیشه پا بر جا است.

بازار کار گرایش حقوق محیط زیست

از بازار کار گرایش حقوق محیط زیست به دلیل نسبتا جدید بودن این گرایش که زیاد هم مورد اقبال جامعه نیست، نمی توان توقع موقعیت های کاری خیلی خوب داشت. ولی از آن جایی که متخصصین و فارغ التحصیل های این گرایش چندان زیاد نیستند، در حوزه تدریس و بخش های اقتصادی و صنعتی مرتبط می توانید جای پای خودتان را باز کنید.

بازار کار گرایش حقوق نفت و گاز

اگر خارج از بحث وکالت و قضاوت بخواهیم در مورد بازار کار گرایش حقوق نفت و گاز حرف بزنیم، در شرکت های خصوصی، فارغ التحصیلان حقوق نفت و گاز، با اقبال بیشتری مواجه اند. چون کسی که قراردادهای سطح بالا (از نوع قراردادهای نفتی) را می داند، از عهده ی قراردادهای سطح پایین تر به راحتی بر می آید.

 

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

مطالعه یک مطلب بسیار مهم: قبولی در آزمون وکالت 

 

درخواست مشاوره رایگان و برنامه ریزی برای آزمون وکالت

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

سایر بخش های مجموعه حقوق

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  آرزو‏ - 99/9/6

  سلام رشته کارشناسیم مدیریت اموزشی کارشناسی ارشد برنامه ریزی اموزشی میخوام فراگیر کارشناسی ارشد حقوق بین الملل بخونم ایا بعداز فارغ التحصیلی میتونم آزمون سر دفتری شرکت کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 99/4/15

  سلام
  من کارشناسی کشاورزی و ارشد حقوق دارم میخواستم دکتری حقوق بخونم اگه دکتری بگیرم میتونم عضو هیئت علمی بشم یانه؟ با توجه به اینکه مدرک کارشناسی من با ارشد ودکتری مطابقت نداره؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc