بازار کار گرایش های ارشد حقوق

تعداد بازدید 60932 دفعه

بازار کار گرایش های ارشد حقوق در این مطلب آمده است. بررسی بازار کار مجموعه حقوق در مقطع ارشد به تفکیک گرایش های مختلف: حقوق بین الملل، حقوق بشر، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی، حقوق خانواده، حقوق عمومی، حقوق مالکیت فکری، حقوق محیط زیست، حقوق نفت و گاز و ... بررسی شده است.

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

 

بازار کار گرایش های ارشد حقوق

گرایش ها و منابع کارشناسی ارشد حقوق گستردگی زیادی دارند. به دلیل گسترده بودن گرایش های این رشته و افزایش تعداد فارغ التحصیلان آن که از دانشگاه های دولتی و غیر دولتی وارد بازارکار گرایش های ارشد حقوق می شوند، تیم مشاوره و برنامه ریزی ارشد حقوق 3گام تصمیم گرفتند که در این مطلب به اطلاعات مربوط به بازار کار گرایش های ارشد حقوق بپردازند. توجه به بازار کار گرایش های مختلف این رشته باعث می شود که داوطلبان بتوانند با دید بهتری گرایش خود را انتخاب نمایند.

شما می توانید اطلاعات کامل تر در مورد گرایش های ارشد حقوق را از مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حقوق دریافت نمایید.

 

اگر قصد مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور ارشد حقوق 98 را دارید می توانید از همین امروز با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ما و زیر نظر مشاوره تخصصی، مطالعه خود را آغاز کنید.
مطالعه یک مطلب بسیار مهم: قبولی و برنامه ریزی در آزمون وکالت 

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

 

بازار کار گرایش تجارت بین الملل

معرفی کارشناسی ارشد حقوق و گرایش ها و بازار کار گرایش های آن دارای اهمیت زیادی در میان داوطلبان این رشته است. امروز به دلیل این که بحث قراردادهای بین المللی مورد توجه زیادی قرار گرفته است، بازار کار گرایش تجارت بین الملل از وضعیت خوبی برخوردار است. تحصیلکرده های این گرایش می توانند جایگاه شغلی خوبی در این زمینه به دست آورند؛ چون هنوز حرفه ای ها در این عرضه زیاد نیستند.

 

بازار کار گرایش حقوق تجاری اقتصادی 

حوزه اصلی بازارکار گرایش حقوق تجاری اقتصادی، تجارت بین الملل است که شما را در جایگاه کارشناس قرارداد نویسی در شرکت ها و موسسات حقوقی قرار می دهد.

اگه پروانه وکالت هم داشته باشید که می توانید امتیاز بیشتری را به دست آورید؛ ولی بدون پروانه هم می توانید به این کار مشغول شوید.

حوزه ی دیگر، بازار سرمایه (بورس، نهادهای مرتبط با بورس، بانک) است؛ که نیازی به پروانه وکالت ندارد. اما ورود به آن، به هیچ وجه ساده نیست. چون نیازمند یک نفر معرف و مهارت بسیار بالا در زمینه کاری مورد نظر می باشد. مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد حقوق می تواند بیشتر شما را راهنمایی کند.

 

بازار کار گرایش حقوق ارتباطات

بازار کار گرایش حقوق ارتباطات، در حوزه تخصصی وکالت و قضاوت مرتبط با دعاوی مربوط به وسایل ارتباطات جمعی و همچنین زمینه های نشر کتاب، آثار سمعی و بصری، برنامه های رایانه ای و تبلیغات بازرگانی می باشد.

علاوه بر دو حوزه وکالت و قضاوت، ارگان هایی که نیازمند به متخصص حقوقی هستند نیز جز بازار کار گرایش حقوق ارتباطات می باشند؛ از جمله وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، پست و تلگراف و تلفن، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی. (البته با در نظر گرفتن محدودیت ها و موانع معمول!!)

با توجه به جدید بودن این گرایش و کمبود متخصصان، تدریس هم بازار کار متفاوتی برای این گرایش خواهد بود.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

 

بازار کار گرایش حقوق بشر

بازار کار گرایش حقوق بشر در ایران، پژوهش و تدریس است که این کار نظری است و از مطالعات بنیادین به حساب می آید.

البته علاقه مندان به فضای آکادمیک و تدریس، هم با جذابیت های حین تحصیل این رشته مواجه خواهند بود و هم به تدریس مباحثی که دغدغه شان هست، خواهند پرداخت.

 

بازار کار گرایش حقوق بین الملل

اگر ساده و شفاف بخواهیم در مورد بازار کار گرایش حقوق بین الملل بگوییم، باید در ابتدا این مساله را مد نظر قرار دهید که اگر علاقه و دغدغه ای نسبت به این گرایش ندارید و فقط دنبال بازار کار خوبی هستید، از همین حالا بهتر است که از گرایش حقوق بین الملل صرف نظر کنید. درست است که ارگان های دولتی، متقاضی کارشناسی ارشد بین الملل هستند؛ اما باید، عامل مهم "روابط" را در نظر بگیرید. علاوه بر این که باید شخصیت و روحیه ی کارهای دولتی را هم داشته باشید.

 

بازار کار گرایش حقوق جزا و جرم شناسی

همه ی کسانی که موفق به اخذ مدرک "کارشناسی" حقوق شده اند می دانند که آینده شغلی آن ها در بازار کار گرایش حقوق جزا و جرم شناسی در وکالت و قضاوت، خواهد بود. گرایش حقوق جزا به شما کمک خواهد کرد که به صورت تخصصی و حرفه ای به وکالت یا قضاوت در پرونده های کیفری بپردازید و همچنین بازار پرونده های کیفری هم بسیار داغ است!!

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

 

بازار کار گرایش حقوق خانواده

بازار کار گرایش حقوق خانواده در مجتمع های قضایی خانواده خواهد بود. طبیعتا ورود به دانشگاه علوم قضایی عموما برای آموزش و پرورش قضات است و افرادی که گرایش حقوق خانواده را انتخاب می کنند، آموزش های لازم را برای تبدیل شدن به یک قاضی خانواده می بینند و در آینده قاضی مجتمع های قضایی خانواده خواهند بود. علاوه بر بحث قضاوت و دانشگاه علوم قضایی، بازار کار گرایش حقوق خانواده در حوزه تدریس و پژوهش نیز می باشد.

 

مطالعه یک مطلب بسیار مهم: قبولی و برنامه ریزی در آزمون وکالت 

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

 

بازار کار گرایش حقوق خصوصی

بازار کار گرایش حقوق خصوصی در پرونده های مرتبط با این عرصه از گذشته خوب بوده و هست.

کسانی که در گرایش حقوق خصوصی تحصیل می کنند، به عمده ی مباحث جاری رشته ی حقوق که منبع آزمون های حقوقی از جمله وکالت است، مسلط هستند. این، یک امتیاز مثبت این افراد نسبت به تحصیلکرده های دیگر گرایش های حقوقی است.

در کل اگر دیدتان در بحث وکالت، بر روی کسب درآمد های بالا متمرکز است، قطعا یکی از بهترین انتخاب ها، حقوق خصوصی خواهد بود.

 

بازار کار گرایش حقوق عمومی

کسانی که در گرایش حقوق عمومی تحصیل می کنند، شانس ورود به برخی از سازمان های دولتی را خواهند داشت (در آزمون های استخدامی، یکی از گرایش های مورد توجه، حقوق عمومی است) اما سختی های ورود به این عرصه رو جدی باید گرفت. شاید بتوان گفت که بازار کار گرایش حقوق عمومی در حوزه پژوهش و تدریس برای داوطلبانی که علاقه مند به این گرایش هستند و لینک های ارتباطی مرتبط ندارند، نیز می باشد.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

 

بازار کار گرایش حقوق مالکیت فکری

بازار کار گرایش حقوق مالکیت فکری، به دلیل نوپا بودن این رشته در ایران، کم بودن پرونده های وکالت و قضاوت وضع خوبی ندارد. به طور کلی بازار دادگاهی تخصصی این رشته به دلیل کمبود قضات متخصص مالکیت فکری در محاکمه، زیاد خوب نیست. پس زیاد به بازار کار حقوق مالکیت فکری در این زمینه فکر نکنید. اما اگر در زبان انگلیسی قوی باشید، جایگاه خودتان را پیدا می کنید. در نهایت می توانید ترجمه متون تخصصی این رشته را انجام دهید. بازار کار ترجمه هم که در ایران همیشه پا بر جا است.

 

بازار کار گرایش حقوق محیط زیست

از بازار کار گرایش حقوق محیط زیست به دلیل نسبتا جدید بودن این گرایش که زیاد هم مورد اقبال جامعه نیست، نمی توان توقع موقعیت های کاری خیلی خوب داشت. ولی از آن جایی که متخصصین و فارغ التحصیل های این گرایش چندان زیاد نیستند، در حوزه تدریس و بخش های اقتصادی و صنعتی مرتبط می توانید جای پای خودتان را باز کنید.

 

بازار کار گرایش حقوق نفت و گاز

اگر خارج از بحث وکالت و قضاوت بخواهیم در مورد بازار کار گرایش حقوق نفت و گاز حرف بزنیم، در شرکت های خصوصی، فارغ التحصیلان حقوق نفت و گاز، با اقبال بیشتری مواجه اند. چون کسی که قراردادهای سطح بالا (از نوع قراردادهای نفتی) را می داند، از عهده ی قراردادهای سطح پایین تر به راحتی بر می آید.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

 

مطالعه یک مطلب بسیار مهم: قبولی و برنامه ریزی در آزمون وکالت 

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته حقوق

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

سایر بخش های مجموعه حقوق

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  فتانه رضوی‏ - 99/9/21

  سلام اگه بخوام بعنوان مسئول حقوقی شرکت ها فعالیت کنم در زمینه قراردادها کارگر و کارفرما و رابط اداره کار. باید برای ارشد چه رشته ای بخونم که قوانین کار رو اموزش بده؟

 • تصویر فرد

  آرزو‏ - 99/9/6

  سلام رشته کارشناسیم مدیریت اموزشی کارشناسی ارشد برنامه ریزی اموزشی میخوام فراگیر کارشناسی ارشد حقوق بین الملل بخونم ایا بعداز فارغ التحصیلی میتونم آزمون سر دفتری شرکت کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 99/4/15

  سلام
  من کارشناسی کشاورزی و ارشد حقوق دارم میخواستم دکتری حقوق بخونم اگه دکتری بگیرم میتونم عضو هیئت علمی بشم یانه؟ با توجه به اینکه مدرک کارشناسی من با ارشد ودکتری مطابقت نداره؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc