مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته شیمی - نسیم چاپاری 

نسیم چاپاری هستم . فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته شیمی (گرایش شیمی کاتالیست) از دانشگاه شهید بهشتی تهران و رتبه 9 کنکور دکتری شیمی معدنی . مهم ترین والبته اصلی ترین هدف من در ادامه ی تحصیل این است که مقاطع تحصلی را بدون وقفه بخوانم و خوشبختانه باتلاش و پشتکار و به کمک برنامه ریزی موسسه 3گام توانسته ام به این هدف دست پیداکنم . در واقع یک عامل مهم در دستیابی من به هدف موردنظرم ، آشنایی با موسسه سه گام بود . چون موسسه 3گام جایی است که نقشه ی راه موفقیت را باتمام جزئیات  در اختیار شما قرار می دهد و در تمام مسیررسیدن به هدف هدایت و پشتیبانی شما را برعهده دارد وباارائه ی برنامه ریزی صحیح و متناسب باتوانایی هایتان  به شما کمک میکند تابه هدف موردنظرتان دست پیداکنید. به عبارتی 3گام هر آنچه که شمابرای موفقیت به آن احتیاج دارید را در اختیارتان قرار میدهد.

به داوطلبان عزیزم توصیه میکنم که وقتی در مسیر تحصیل قرارگرفتند سعی کنند تمام مراحل را پشت سرهم و بدون وقفه طی کنند چون در این حالت ذهن آمادگی بیشتری برای دستیابی به موفقیت دارد . من هم به عنوان مشاور و شخصی که دراین زمینه تجربه دارم به داوطلب کمک میکنم تابه این هدف جامه ی عمل بپوشاند.

داوطلب عزیز رشته شیمی من به عنوان مشاور رشته شیمی به شماتوصیه میکنم ابتدا یک هدف مشخص برای خودتان ترسیم کنید و به خودتان قول بدهید که در مسیررسیدن به هدفتان هرگونه سختی و دشواری را تحمل خواهید کرد . من به عنوان مشاور رشته شیمی موسسه 3گام و شخصی که مسیری همانند مسیر پیش روی شما را باتمام پستی ها وبلندی هایش طی کرده، در کل مسیر کنارتان هستم و پشتیبانی و هدایت شمارا در این مسیر برعهده دارم . چون وقتی شماقدم دریک مسیری میگذارید بدیهی است که حضور یک شخصی که قبلا این مسیر راطی کرده به عنوان مشاور میتواند بسیارزیاد به موفقیت شماکمک کند. چون اوست که به شماکمک میکند تادرهرمرحله بهترین اقدام ممکن را باتوجه به شرایط و توانایی هایتان انجام دهید و دیگر نیازی نیست که خودتان باازمون و خطا پیش بروید و اینگونه است که میتوانید در هربازه زمانی که پیش رو دارید بهترین نتیجه را باتوجه به توانایی هایتان بدست اورید.

 

دواطلبان گرامی می توانند به توصیه ایشان مطالب زیر را در سایت 3گام مطالعه کنند:

معرفی ارشد شیمی

مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مجموعه شیمی

 برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مجموعه شیمی

 

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته شیمی - مهدی هوشیاری

من مهدی هوشیاری هستم دانشجوی دکتری مهندسی شیمی از دانشگاه تهران و مشاور رشته های مهندسی شیمی و شیمی در 3 گام.

در کنکور سراسری با پشتکار و تلاش فراوان ، روش مناسب مطالعه و استفاده از منابع کارآمد توانستم رتبه 194 را کسب کنم و در رشته مهندسی دانشگاه تهران پذیرفته بشم. سپس در کنکور ارشد در گرایش طراحی فرآیند رشته مهندسی دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شدم. در مقطع دکتری  با کسب رتبه 10 در دانشگاه تهران رشته مهندسی شیمی  مشغول به تحصیل هستم. من در دوران دبیرستان به شیمی علاقه مند شدم و دوست داشتم در رشته ای تحصیل کنم که در حوزه کاربرد شیمی در صنعت (مثل پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و...) باشد به همین دلیل با بررسی و تحقیق رشته مهندسی شیمی را انتخاب کردم. مهندس شیمی در حقیقت مهندس مکانیکی هست که کاملا مبانی و مباحث شیمی را درک می کند. به همین دلیل فردی که مهندسی شیمی را انتخاب می کند باید در درجه اول به مباحث ریاضی و در درجه دوم به مباحث شیمی علاقه مند و آشنا باشد. از جمله دروس اصلی این رشته می توان به پدیده های انتقال( انتقال جرم، انتقال ممنتوم و انتقال حرارت)، عملیات واحد، ترمودینامیک و طراحی رآکتور اشاره کرد. به صورت کلی بازار کار این رشته را می توان شامل صنایع نفت، صنایع پالایشی، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع فولاد، معادن، شرکت های تحقیق و توسعه، صنایع غذایی، مراکز آموزشی و آزمایشگاه ها دانست که مهندسین شیمی عموما به عنوان مدیر عملیات، مسئول و کارشناس کنترل فرآیند، مهندس بهینه سازی، کارشناس آزمایشگاه، پژوهشگر و مسئول تحقیق و توسعه ، مدرس و... در صنعت مشغول به فعالیت می شوند. برنامه ریزی برای آمادگی در کنکور کارشناسی ارشد با توجه به طیف عظیم منابع علمی بعضا غیر مفید، وجود گرایش های مختلف در مقطع ارشد، ظرفیت کم دانشگاه های سطح بالا، کمبود وقت برخی داوطلبین به دلیل شاغل یا دانشجو بودن و... از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تمام تلاش و کوشش بنده این است که بر اساس آموخته ها و تجربیات خود و اشرافیت کامل به موضوع با ارائه مشاوره و برنامه ریزی اصولی شما عزیزان را در زمینه دستیابی به موفقیت همراهی کنم.

به طور کلی مواد زیر باید در برنامه ریزی برای کنکور ارشد جهت نیل به اهداف مورد توجه قرار بگیرد:

1-  انتخاب منابع مناسب: با توجه به هدف داوطلب از لحاظ دانشگاه و گرایش مدنظر، وضعیت فعلی داوطلب(دانشجو بودن یا نبودن، شاغل بودن یا نبودن، متاهل یا مجردی) و مدت زمان مطالعه روزانه؛ باید منابع مناسب و استاندارد انتخاب شود. متاسفانه به دلیل وجود منابع فراوان و بعضا کم کیفیت در بازار ضرورت دارد که در امر انتخاب منابع دقت کافی صورت گیرد. من و موسسه 3گام آمادگی داریم که منابع مناسب و استاندارد را به شما عزیزان معرفی نماییم.

 

2-  برنامه ریزی زمانی مناسب: یکی از موضوعات مهم در امر مطالعه برای کنکور ارشد، برنامه ریزی اصولی و علمی است. در زمینه باید با توجه به هدف داوطلب، مدت زمان در دسترس برای مطالعه  و فرصت تا کنکور زمان بندی مناسبی جهت مطالعه، تست زنی و مرور مطالب صورت گیرد. بنده در کنار سیستم برنامه ریزی دقیق و علمی 3گام آمادگی دارم با ارائه نکات لازم و مفید در زمینه برنامه ریزی راه شما عزیزان را جهت دستیابی به هدف خود تسهیل نمایم.

3- شیوه مناسب مطالعه: در کنار انتخاب منابع مناسب و برنامه ریزی اصولی ضرورت دارد که دانشجویان با توجه به حجم منابع مطالعاتی شیوه مناسبی را برای مطالعه انتخاب نمایند تا هم تسلط کافی بر مطالب پیدا کنند و هم در زمان مناسب مطالب به پایان برسد. بنده در این زمینه آماده ارائه تجربیات و آموخته های خود به شما عزیزان هستم.

4- مشاور با تجربه و کارآمد: حضور یک مشاور با تجربه و مسلط به امر برنامه ریزی برای کنکور در کنار داوطلب که بتواند با توجه به شرایط و اهداف داوطب برنامه ریزی مناسب و کارآمد را انجام داده ، منابع مناسب مطالعه را معرفی کرده و شیوه صحیح مطالعه را در اختیار داوطلب قرار دهد و در صورت بروز مشکل راهکار مناسب برون رفت از این مسئله را به داوطلب ارائه نماید بسیار ضروری و تعیین کننده است.

بنده حدود دو سال هست که با موسسه سه گام در زمینه مشاوره تحصیلی رشته مهندسی شیمی همکاری دارم و بسیار مفتخرم که توانستم به بسیار از داوطلبین عزیز در زمینه آمادگی برای کنکور مشاوره دهم و قدمی در جهت پیشرفت این عزیزان بردارم. بنده به دروس ترمودینامیک، انتقال حرارت، انتقال جرم، طراحی راکتور  و عملیات واحد بسیار علاقه مند هستم و تسلط کافی در این دروس دارم. هم اکنون بنده علاوه بر همکاری با موسسه سه گام؛ مشغول تدریس دروس مهندس شیمی در یکی از دانشگاه های دولتی کشور هستم. علاوه بر این در حوزه ایمنی و HSE صنایع شیمیایی با یکی از شرکت های توانمند همکاری دارم؛ همچنین در یکی از بزرگترین شرکت های فولاد سازی ایران در زمینه مدیریت پسماند های شرکت مشغول فعالیت و ارائه مشاوره هستم.

ضمن آرزوی موفقیت برای همه داوطلبان رشته های شیمی و مهندسی شیمی امیدوارم که بتوانم در این زمینه راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشم.