مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته شیمی

تعداد بازدید 1652 دفعه

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته شیمی آقای مهندس محمد جواد آزاد، مشاور دپارتمان ارشد شیمی 3گام با بیش از 4 سال سابقه مشاوره و برنامه ریزی کنکور

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته شیمی

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته شیمی

مشاور تخصصی دپارتمان ارشد رشته شیمی موسسه 3گام، آقای مهندس محمد جواد آزاد، با رتبه 767 در کنکور کارشناسی، دوره کارشناسی خود را در دانشگاه صنعت نفت در رشته مهندسی نفت گذرانده است و موفق به کسب رتبه 50 در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی شده است.

به گفته خودش به علوم مربوط به شیمی و وابسته های آن رشته علاقه مند بوده و به خاطر همین رشته مهندسی نفت را در دانشگاه صنعت نفت انتخاب کرده تا به طور کاملا حرفه ای و  تخصصی در بزرگترین صنعت کشور تحصیل و مشغول به کار شود. البته در این مقطع با چالش هایی از جمله شرایط ویژه شهر اهواز، محیط کاری و شرایط استخدامی جدید، با توجه به تغییرات تصمیمات وزارت نفت روبرو بوده و لذا بخاطر محدودیت های موجود در این رشته، تصمیم به تغییر رشته از همان سال دوم دانشگاه می گیرد و به بررسی و مطالعه دروس تخصصی مهندسی شیمی می پردازد. او در همین دوره کار مشاوره در زمینه ی کنکور مقطع کارشناسی را نیز آغاز می نماید.

با رسیدن به سال سوم دانشگاه تصمیم می گیرد، دوره کارآموزی خود را هم در پالایشگاه بگذراند تا با رشته ی مهندسی شیمی و حیطه شغلی و حرفه ای آن آشنا شود و تجربه سود مندی در صنعت کسب نماید.

با رسیدن سال چهارم، تصمیم به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می گیرد و اقدام به مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد می کند. بزرگترین ویژگی وی در مطالعات تابستانی خود، برنامه سبک و محدود به دروس مهم کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی بوده است که همزمان با این برنامه، برنامه های جانبی خود را نیز ادامه داده است. دواطلبان گرامی می توانند به توصیه ایشان مطالب زیر را در سایت 3گام مطالعه کنند:

معرفی ارشد شیمی

مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مجموعه شیمی

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته شیمی

 

با شروع سال تحصیلی و با توجه به داشتن واحدهای دانشگاهی، برنامه خود را به دو بخش دروس دانشگاهی و مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی تقسیم بندی می کند و هر جا نیاز بوده از جمله در زمان امتحانات پایان ترم و میان ترم ترم 7، از حجم خواندن کنکور کاسته و برای دروس ترم دانشگاهی خود زمان گذاشته است. بزرگترین مزیت وی این بوده است که بعضی از دروس مهندسی شیمی را با دقت بالا و بسیار مفهومی مطالعه کرده است. رتبه های او در آزمون های مختلف در بازه های 100 تا 300 بوده و روند رو به رشد خود را در این آزمون ها حفظ کرده است. هدف وی از شرکت در آزمون های آزمایشی، آگاهی از این بوده است که در کدام درس و فصول ضعف دارد و چه میزان زمان باید به هر درس اختصاص دهد و با برنامه ریزی دقیق سعی در تقویت آن ها داشته است. همین امر باعث شده است تا در تحلیل آزمون های آزمایشی و انعطاف در برنامه ریزی و نگاه به ابعاد مختلف یک آزمون به صورت دقیق به تخصص رسیده باشد.

در نهایت با موفقیت کنکور کارشناسی ارشد خود را پشت سر گذاشته و در گرایش مورد علاقه خود یعنی طراحی فرایند در دانشگاه تهران پذیرفته شده است. ایشان با کسب رتبه 50 در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، آزمون را با موفقیت گذرانده است.

آنچه که باعث شده است تا دپارتمان برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مجموعه شیمی، ایشان را به عنوان مشاور تخصصی گروه شیمی خود انتخاب کند، توانمندی رفع نقاط ضعف داوطلب، موظف دانستن خود به پیشرفت داوطلب و موفقیت روز افزون وی و توانایی بالا در ایجاد انگیزه و روحیه بالا در پیگیری از داوطلبان می باشد.

ایشان مدرس دروس ریاضیات عددی، طراحی راکتور، انتقال حرارت و ترمودینامیک و کنترل فرایند می باشند. مهم ترین تخصص ایشان در نحوه ی آنالیز کنکور، تغییر متناسب با این تحلیل، نحوه آزمون با توجه به روحیات هر فرد و آگاهی از علم روانشناسی و مطالعات ایشان می باشد.

سال ها تجربه مشاوره در دبیرستان های نمونه، برای دانش آموزان کنکور ریاضی و مشاور گروه داوطلبان کارشناسی ارشد به ویژه افرادی که مشتاق به تغییر رشته هستند و دانشجویان دانشگاه های آزاد (با نداشتن پایه علمی قوی) باعث شده است تا در تشخیص شخصیت داوطلبان مهارت خاصی پیدا کند.

همچنین با توجه به سوابق و آگاهی ایشان در خصوص گرایش های مهندسی شیمی، نفت و بازار کار آن ها و بودن در شرایط عملیاتی هر دو رشته، می توانند با جزئیات دقیقی انتخاب رشته انجام دهند و نگرش فکری و دید بازتری به داوطلبان نسبت به آینده مورد انتظارشان بدهند.

تجربه، موفقیت، وجدان کاری و فن بیان بالا از ایشان مشاوری ساخته است که یک داوطلب با آسودگی خیال بتواند صفر تا صد برنامه ریزی و روش های مطالعه خود را به وی بسپارد.

برای ارتباط با آقای مهندس آزاد و یک جلسه مشاوره تخصصی حضوری یا تلفنی رایگان با ایشان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته شیمی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  هانیه‏ - 98/9/8

  سلام . من کارشناسی علوم تربیتی دارم میخواستم بدونم آیا برای ارشد شیمی آلی اصلا شانسی دارم؟

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/10/2

  به شرط اینکه گام به گامتون درست باشه کاری که داوطلبین موسسه سه گام انجام میدن بله شانس قبولی خواهید داشت و البته زمان کافی تا بتوان روش های میانبر بنده پیاده سازی بشه

 • تصویر فرد

  Fati0120‏ - 98/5/25

  ممنون

 • تصویر فرد

  Fati0120‏ - 98/4/18

  سلام وقتتون بخیر من میخوام ارشدشیمی الی اصفهان ویا صنعتی اصفهان و بخونم میخوام بدونم کدوم بهتره وهمچنین رتبه ام شده215 اصلا شانسی دارم برای قبولی دراین دودانشگاه

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/5/15

  بله شانسشو دارید اما خب پروسه انتخاب در جواب این پیام امکانش نیست

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc