گزیده ای از اتاق فکر علوم تغذیه

ورود به اتاق فکر
 • منبع بیوشیمی

  من اگه فقط گنجینه سوالات جعفر نژاد رو برای بیوشیمی بخونم بسه یا باید حتما رفرنسهایی مثل لنینجر و دولین رو هم بخونم؟

 • فراموشی مطالب

  من چطوری دوره کنم که این همه مطلب حفظی تو ذهنم بمونه؟ هر چی می خونم فایده نداره دوباره برمی گردم می بینم همه چی یادم رفته!

 • ناامید شدم

  من دو ساله که دارم تو آزمون شرکت می کنم اما با این که خیلی هم خوب می خونم نتیجه نمی گیرم. امسال سال سومه که دارم می خونم و واقعا دیگه انگیزه ای ندارم. همش می گم بی فایده است و تو نمی تونی موفق بشی. چی کار کنم. استرس زیادی دارم و هی پرش ذهنی دارم.

 • تغییر رشته

  سلام و خسته نباشید.
  من رشته هوشبری خوندم و تا اونجا که م یدونم شانس رشته من نسبت به بقیه رشته های دیگه واسه قبولی کمتره. اصلا کار منطقی هست که من زمان بذارم و بخونم؟

 • برنامه 3گام

  سلام. من تو سیستم برنامه یرزی 3گام عضو شدم. تا چه حد میتونم به این برنامه اعتماد داشته باشم؟

بهترین روش خواندن درس تغذیه در آزمون ارشد وزارت بهداشت

تعداد بازدید 5043 دفعه

درس تغذیه یکی از دروس پر اهمیت و با ضریب بالا در کنکور کارشناسی ارشد تغذیه می باشد. به همین دلیل مشاوران ارشد تغذیه 3گام، در این مطلب بهترین روش خواندن درس تغذیه در آزمون ارشد وزارت بهداشت را برای شما آماده کرده اند.

بهترین روش خواندن درس تغذیه در آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

بهترین روش خواندن درس تغذیه در آزمون ارشد وزارت بهداشت

رزرو مشاوره انتخاب رشته ارشد بهداشت

 

درس تغذیه یکی از دروس پر اهمیت و با ضریب بالا در کنکور کارشناسی ارشد تغذیه می باشد. همچنین برای تسلط کافی بر دروس کارشناسی ارشد تغذیه نیاز است که چندین دور آن ها را مطالعه نمایید. به همین دلیل مشاوران ارشد تغذیه 3گام، در این مطلب بهترین روش خواندن درس تغذیه در آزمون ارشد وزارت بهداشت را برای شما آماده کرده اند. به دلیل حجم زیاد منابع و با توجه به این که کتاب ها و جزوه های گوناگون برای دروس کنکور کارشناسی ارشد تغذیه در بازار وجود دارد

بر اساس توصیه مشاوران ارشد تغذیه 3گام، داوطلب در دور اول مطالعه باید مفاهیم جملات را درک کند و زمان زیادی را برای حفظ نکات اختصاص ندهد. سپس در دورهای بعدی علاوه بر مرور نکات مفهومی، نکات حفظی را نیز به خاطر بسپارد. همچنین فرد می تواند نکات مهم بسیار حفظی، مانند اعداد یا نام داروها را برای خود یادداشت کند تا در زمان مناسب به مرور آن ها بپردازد. در هر دور و هر مرحله از مطالعه نباید تست زدن فراموش شود.

 یکی از نکات مهمی که داوطلبان در هنگام مطالعه دروس کنکور کارشناسی ارشد تغذیه باید به آن توجه داشته باشند، روانشناسی طراحی سوال است. در خواندن هر جمله ای فرض کنید اگر شما طراح سوال بودید چگونه از این بخش سوال طرح می کردید. بنابراین با این روش شما می توانید سوالات را از قبل در ذهن خود پیش بینی کرده و برای آن آمادگی کسب کنید. با بررسی تست های بیشتر توانایی شما در این زمینه افزایش می یابد.

اشتباهات رایج بین داوطلبان کارشناسی ارشد تغذیه

از اشتباهات رایج بین داوطلبان کارشناسی ارشد تغذیه این است که ابتدا کل مباحث تغذیه را می خوانند و بعد شروع به تست زنی در دورهای بعدی می کنند. اما به یقین می توان گفت به دلیل درگیر نشدن ذهن توسط تست ها، وقتی فرد برای بار دوم این مطالب را می خواند باز هم مطالب برایش جدید به نظر می رسد و همه آن چیزی که خوانده است را فراموش می کند. بنابراین تاکید می شود که حتما بعد از خواندن یک فصل با فاصله ی یک یا دو روز برای زدن تست های آن برنامه ریزی کنید.

به دلیل حجم زیاد منابع و با توجه به این که کتاب ها و جزوه های گوناگون برای دروس کنکور کارشناسی ارشد تغذیه در بازار وجود دارد به هیچ عنوان توصیه نمی گردد که چندین کتاب و جزوه مطالعه گردد بلکه فرد باید با توجه به زمان و شرایط خود و با راهنمایی مشاور بهترین منبع را انتخاب نموده و تمام تمرکز خود را بر روی آن بگذارد.

 

رزرو مشاوره انتخاب رشته ارشد بهداشت

 

کانال ارشد وزارت بهداشت 98

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc