وضعیت بازار کار رشته مشاوره

تعداد بازدید 54541 دفعه

با توجه به مشکلات روحی و روانی که جامعه روز به روز بیشتر با آن درگیر است، نیاز روز افزون جامعه به وجود افراد متخصص در رشته مشاوره، نیاز به این رشته و آینده شغلی این رشته را روز به روز بهتر می کند.

وضعیت بازار کار رشته مشاوره

وضعیت بازار کار رشته مشاوره

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مشاوره

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

استرس و فشارهای روحی و روانی امروزه جزئی از زندگی افراد جامعه می باشد. برخی از این مشکلات را می توانند به تنهایی حل کنند و برای حل برخی دیگر نیازمند کمک مشاور می باشند. به عبارتی مشاوره دریافت کمک اطلاعاتی درباره یک موضوع بین مراجع (کمک گیرنده) و متخصص (مشاور) انجام می باشد و از مشکلات روحی و روانی جلوگیری می کند. به همین دلیل نیاز مردم به مشاوران خبره و با تجربه روز به روز بیشتر می شود و وضعیت بازار کار رشته مشاوره نیز رو به افزایش می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت بازار کار رشته مشاوره و مقایسه آن با بازار کار رشته روانشناسی می توانید با تیم مشاوران ارشد 3گام در ارتباط باشید.

 

عضویت در پنل مشاوره و برنامه ریزی 

 

عضویت در کانال کارشناسی ارشد مشاوره

 

وضعیت بازارکار گرایش های ارشد مشاوره

ارشد مشاوره دارای 4 گرایش مشاوره خانواده، مشاوره مدرسه، مشاوره شغلی، مشاوره توانبخشی می باشد. در این قسمت به وضعیت بازار کار گرایش های کارشناسی ارشد مشاوره می پردازیم.

فارغ التحصیلان ارشد مشاوره علاوه بر این که می توانند دفتر مشاوره خصوصی بزنند، می توانند در نهاد های دولتی همچون آموزش و پرورش، کلینیک، زندان ها، بیمارستان ها، بهزیستی، مراکز بازپروری، کمیته امداد، مربی مهدکودک ها، مراکز پیش دبستانی و دیگر ارگان های مرتبط مشغول به کار شوند.

همه گرایش های ارشد مشاوره می توانند در تمامی مراکز بالا کار کنند ولی در ادامه وضعیت بازار کار رشته مشاوره به تفکیک گرایش ها اولویت بندی شده است.

بازارکار رشته مشاوره خانواده

بازار کار رشته مشاوره خانواده در تمام مراکز بالا می باشد، ولی اولویت بیشتر با بیمارستان ها یا کلینیک ها، زندان و یا دفاتر خصوصی است.

بازار کار رشته مشاوره مدرسه

بازار کار مشاوره مدرسه در تمام مراکز بالا می باشد، ولی اولویت با آموزش پرورش، مربی مهدکودک ها و مراکز پیش دبستانی است.

بازارکار رشته مشاوره شغلی

بازار کار رشته مشاوره شغلی در تمام مراکز بالا می باشد، ولی اولویت با کارخانه ها و کلینیک ها است.

بازارکار رشته مشاوره توانبخشی

بازار کار رشته مشاوره توانبخشی در تمام مراکز بالا می باشد، ولی اولویت با بهزیستی، مراکز بازپروی، کمیته امداد و زندان ها است.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مشاوره

عضویت در پنل مشاوره و برنامه ریزی 

 

آینده شغلی فارغ التحصیلان ارشد مشاوره

آینده شغلی درخشانی پیش روی فارغ التحصیلان ارشد مشاوره می باشد. آن ها می توانند در مراکز مختلفی مشغول به کار شوند. همچنین با توجه به مشکلات روحی و روانی که جامعه روز به روز بیشتر با آن درگیر است، نیاز روز افزون جامعه به وجود افراد متخصص در رشته مشاوره و آینده شغلی این رشته را روز به روز بهتر می کند.

چه افرادی می توانند در رشته مشاوره تحصیل کنند؟

 همه ی افراد می توانند در رشته مشاوره تحصیل کنند، ولی اگر قصد زدن مطب در این رشته را دارند حتما باید در دو مقطع پشت هم، رشته تحصیلی فرد مشاوره باشد. یعنی افرادی که کارشناسی آنها غیرمرتبط است نیاز دارند کارشناسی ارشد و دکترای رشته مشاوره را بخوانند تا بتوانند در این رشته مجوز مطب بگیرند. همچنین بخشی از رشته مشاوره علاوه بر کسب تجربه، وجود هنرذاتی ارتباط با افراد و داشتن حس همدلی و کمک به افراد است که باعث موفقیت بیشتر در این رشته می شود.

 

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه مشاوره

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  امید‏ - 99/7/12

  با سلام اگر کسی رشتش با مشاوره همخوانی نداشته باشه و فقط ارشد مشاوره را بگیره ایا شانسی واسه کار تو کلینیکها میتونه داشته باشه؟و ایا ارشد و دکتری مشاوره چه زمان طول خواهد کشید؟

 • تصویر فرد

  نازگل‏ - 99/3/16

  کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم ، واسه ارشد بهتره رشته مشاوره و خانواده درمانی شرکت کنم یا روانشناسی عمومی؟

 • تصویر فرد

  یوسف قلندری ‏ - 98/11/9

  سلام خوبید من کارشناسی علوم تربیتی دارم اگر ارشد مشاوره توانبخشی بگیرم میتونم مطب بزنم یان

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - 98/7/4

  سلام. مشاوره مطب بزنی مثل بقیه دکتر ها مراجعه کننده زیاد داری ؟ مشاوره بشی بهتره یا تجربی رشتتو بزنی و یک دکتر دیگه بشی؟

 • تصویر فرد

  فلانی‏ - 98/4/23

  سلام من ارشد icu دارم اگه دکتری مشاوره توانبخشی بگیرم میتونم گار بالینی کنم یا که اینم مثه ارشد تغذیه غیر بالینیه؟سوال دیگم اینکه این ۳ رشته رو از لحظ بازار کار و درآمد بگین بهم دکتری توانبخشی دکتری بیولوژی تولید مثل دکتری سلولی کاربردی

 • تصویر فرد

  افسانه احمدخانی‏ - 98/6/7

  سلام وقت بخیر لطفا داخل سایت ثبت نام کنید و از یک جلسه مشاوره رایگان سایت استفاده کنید 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc