گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی عمران

ورود به اتاق فکر
 • مدیریت ساخت

  سلام
  رشته مدیریت ساخت چطوره؟؟

 • منابع مدیریت ساخت

  منابع دروس مدیریت ساخت برای ازمون ارشد چیه؟

 • تخمین رتبه

  سلام..ببخشید میشه تخمین بزنید رتبمو
  زبان ۱۰، ریاضی ۵۳ ، جامدات ۵ ، خاک ۱۰،
  سیالات ۲۸ ، طراحی ۲ ,,,,,, اینا درصدام بودن
  معدلمم ۱۳.۳۴

 • تخمین رتبه

  سلام با درصدهای زبان :25.56 و خاک 30 و سیالات 18.33و طراحی 13.32 و معدل 15.56 رتبه م حدودن چند می شه؟

 • برنامه ریزی

  سلام و خسته نباشيد
  من تو تابستان میخوام 6درس اصلی رو بخونم و تست هاشو بزنم دروس جامدات مکانیک خاک و سیالات به نظرتون این کار رو بکنم یا 25 درصد اول بعد 25 درصد دوم و بقیه رو بخونم
  لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97

تعداد بازدید 19146 دفعه

در این بخش بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97، برای کسانی که قصد آمادگی برای کنکور ارشد عمران سال بعد را دارند، توسط تیم مشاوره و برنامه ریزی ارشد عمران 3گام ارائه شده است.

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی عمران 

 

 

 

بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97

در این بخش بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97، برای کسانی که قصد آمادگی برای کنکور ارشد عمران سال بعد را دارند، توسط تیم مشاوره و برنامه ریزی ارشد عمران 3گام ارائه شده است

اگر داوطلبان بدانند در هر درس ارشد عمران، توزیع سوالات کنکور بین دروس مختلف چگونه بوده است، با مطالعه مطلب تحلیل سوالات ارشد عمران 97 و مقایسه با سوالات ارشد عمران 96، می توانند به راحتی در مورد نحوه مطالعه خود برنامه ریزی کنند. همچنین با نرم افزار هوشمند برنامه ریزی 3گام، شما می توانید تا آخرین روز آزمون برنامه ای دقیق و منظم برای مطالعه دروس خود داشته باشید.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی مهندسی عمران

نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

 

بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97 : تعداد سوالات زبان انگلیسی

در کنکور کارشناسی ارشد عمران 97، تعداد سوالات زبان انگلیسی شامل30 سوال بود. این درس شامل لغات زبان عمومی، گرامر زبان و تعدادی از آن ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی مهندسی عمران می باشد.

10 سوال آن را واژگان عمومی، 5 سوال آن را گرامر زبان و 15 سوال آن را زبان تخصصی تشکیل داده است. پس برای رسیدن به توانایی پاسخگویی به این سوالات باید زبان عمومی و دایره واژگان خود را تقویت کنید. همچنین به مباحث گرامر و در نهایت متون تخصصی عمران مسلط شوید.

 

بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97 : تعداد سوالات ریاضیات

تعداد سوالات ریاضیات در کنکور ارشد عمران 97، 15 سوال است. این درس به سه درس ریاضیات عمومی 1، ریاضیات عمومی 2 و معادلات دیفرانسیل تفکیک می شود. در چند سال اخیر، معمولاً ۵ یا ۶ سوال از درس ریاضی عمومی ۱، ۴ یا ۵ سوال از درس ریاضیات عمومی ۲ و ۵ سوالاز درس معادلات دیفرانسیل مطرح شده است و به نظر نمی‌رسد این روند در سال‌های آینده تغییر زیادی بکند.  

 

بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97 : تعداد سوالات مکانیک جامدات

مکانیک جامدات شامل 20 سوال می باشد. بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97 در درس مکانیک جامدات به این صورت است که 10 سوال آن از کتاب مقاومت مصالح عمران و 10 سوال دیگر از کتاب تحلیل سازه های 1 و 2 می باشد. تسلط بر مباحث استاتیک و تا حدودی مقاومت مصالح به نوعی پیش نیاز یادگیری درس تحلیل سازه ها است. اکثر تست های این درس از نوع محاسباتی می باشند.

مقاومت مصالح از دروسی است که به طور ثابت در تمامی سوالات کنکورهای 20 سال اخیر جزء مواد امتحانی در نظر گرفته شده است. مطالب این درس در مورد تنش، کرنش، بارگذاری، پیچش، خمش، برش، خیزتیرها، روش‌های انرژی و ستون‌ها می‌باشد.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی مهندسی عمران

نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

 

بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97 : تعداد سوالات مکانیک خاک و پی سازی

در کنکور سراسری ۸۹ از این درس ۱۲ سئوال مطرح شده بود. تا قبل از اینکه درس پی‌سازی مجدداً به عنوان مواد آزمونی کارشناسی ارشد در این درس مطرح شود تعداد سئوالات این درس ۲۰ سئوال بود. حدودی بین 10 تا 12 سوال آن از کتاب مکانیک خاک و 8 تا 10 سوال از کتاب مهندسی پی، در کنکور ارشد می آید.

 سئوالات این درس معمولاً در دو تیپ ۱ـ مفهومی و حفظ کردنی ۲ـ محاسباتی، ارایه می‌شود و تقریباً نسبت آن‌ها در آزمون مساوی است. درس پی سازی هم از جمله دروسی می‌باشد که از سال ۸۸ مجدداً به عنوان مواد آزمون کارشناسی ارشد برای دانشجویان رشته عمران در نظر گرفته شد. مطالب آن نزدیک به درس مکانیک خاک می‌باشد، حتی چند فصل آن را می‌توان به نوعی مشترک با فصول درس مکانیک خاک دانست. از این رو سئوالات آن نیز با این درس به صورت مشترک مطرح می‌شود.

 

بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97 : تعداد سوالات مکانیک سیالات و هیدرولیک

مکانیک سیالات و هیدرولیک شامل 20 سوال می باشد. 12 سوال از مکانیک سیالات و 8 سوال از کتاب هیدرولیک می آید. البته تا قبل از کنکور سراسری 89 که درس هیدرولیک جزء مواد امتحانی کنکور ارشد نبوده، تعداد سوالات مکانیک سیالات 20 عددی بود. این درس در بسیاری از رشته ها از جمله مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن و ... جزء مواد امتحانی آزمون ارشد می باشد. سوالات هیدرولیک نیز از سال 1388 در کنکور ارشد عمران گنجانده شده است. مطالب این درس مرتبط با درس مکانیک سیالات است. به همین دلیل سوالات آن با این درس به صورت مشترک در کنکور ارشد داده می شود.

 

بودجه بندی کنکور ارشد عمران 97 : تعداد سوالات طراحی سازه های فولادی و بتنی

درس طراحی سازه های فولادی و بتنی شامل 30 سوال می باشد. 10 سوال آن را طراحی فولاد ( یک و دو )، 10 سوال آن را طراحی بتن  )جلد یک و دو (، 5 سوال آن را راهسازی و 5 سوال را روسازی تشکیل می دهد.

این درس به دو درس فولاد و بتن تفکیک شده است. در کنکور کارشناسی ارشد 88، 16 سوال از این درس مطرح شده بود. مطالب آن همان طور که از نام آن پیدا است، به طراحی سازه های فلزی و سازه های بتنی می پردازد. معمولا دو یا سه سوال آن ، اطلاعات حفظی و مفهومی داوطلبان را می سنجد. در حدود 5 یا 6 سوال آن با نمایش شکل سازه های مختلف، پارامتر و یا پارامترهایی را سوال می کند (سوالات محاسباتی) و در حدود 6 یا 9 سوال ان مربوط به نمودارها، فرمول های استاندارد مطرح در طراحی سازه ها، نمایش سازه های مختلف وبررسی پارامترهای مختلف آن (ضریب لوله، خط کمانش پیچشی، مقاومت سازه، نیرو، نقاط بحرانی جوش، مشخصات بتن، ضریب انبساط حرارتی بتن و فولاد، نسبت آرماتورهای متوازن و …) می‌پردازد. در مجموع 20 سوال را این بخش به خودش اختصاص می دهد.

 

ضرایب دروس ارشد مهندسی عمران

رشته عمران تنها رشته ای است که در کنکور ارشد، تمامی دروس داری ضریب 1 هستند. یعنی برای قبولی در گرایش های کارشناسی ارشد عمران، به عنوان مثال در گرایش سازه یا ژئوتکنیک و یا گرایش های دیگر، فرقی نمی کند که داوطلب درس خاصی را انتخاب کند و یا کدام درس را بالاتر از بقیه قرار دهد.  

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی عمران

سایر بخش های مجموعه مهندسی عمران

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  سحر ولی زاده‏ - 97/10/18

  سلام من میخواهیم برای سال آینده کنکور شرکت کنم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 97/10/18

  سلام خانوم ولی زاده
  برید بخش بخش برنامه ریزی، اکانت خودتون رو بسازید با ایمیل و شماره تا یک جلسه مشاوره رایگان داشته باشیم صحبت کنیم ببینیم شرایطتتون چیه . 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc