گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی هوا فضا

ورود به اتاق فکر
 • ارشد هوا فضا

  من لیسانس مهندسی برق قدرت دارم میخواستم بدونم میتونم ارشد در مهندسی هوا فضا شرکت کنم گرایش سازه های هوایی لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 • مدیریت زمان و موقعیت کاری رشته

  خسته نباشید
  میخواستم ببینم که ایا با این موقعیت زمانی و رشته ای که مشغول تحصیل هستم ایا امیدی است که از طریق ازمون ارشد در دانشگاه MIT یا تورنتو بورسیه شوم. اگر شدنیست چه شرایطی دارد از کی و از کجا باید شروع کنم لطفا اینجانب را راهنمایی کنید. و از نظر موقعیت و استراتژی شغلی کدامیک از شاخه های این رشته مناسب تر است*** با تشکر***

 • ادامه تحصیل

  از کجا اطلاع دارید که وضعیت فارغ التحصیلان این رشته برای مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های خارجی محدودیتی وجود ندارد ؟ چیزی که در سایت شما وجود داره با بقیه سایت ها و اطلاعات سازگار نیست
  لطفا راهنمایی کامل بفرمایید
  باتشکر

 • ادامه تحصیل

  با سلام . جسارت نباشه . پس چرا تو بعضی سایت ها نوشته شده که خیلی محدودیت داره ؟ یا به بنده گفته شده که بستگی به گرایش ارشد داره که قبول کنن بری خارج یا نه . مثلا گرایش مهندسی فضایی چون نظامی نیست میزارن و کسی دیگه گفته ( نفر اول ارشد هوافضای 92 ) اصلا نمی شه رفت خارج واسه ادامه تحصیل . دلیل این اطلاعات متناقض چیه و باید ما چکار کنیم ؟
  این دوستانتون که رفتن آپلای کردن ؟ یعنی از دانشگاه مقصد بورس تحصیلی یا کمک هزینه گرفتن یا هزینش با دانشجو هستش ؟
  ممنون میشم پاسخ بفرمایید

 • نظامی بودن گرایش ها

  با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون . ببخشید اگر ممکنه بفرمایید چه گرایش هایی نظامین ؟ یا هر گرایشی در هوافضا هم می تونه نظامی باشه و هم غیر نظامی ؟

برنامه ریزی برای داوطلبان رشته هوا فضا و داوطلبان تغییر رشته ای

تعداد بازدید 662 دفعه

با توجه به این که رشته مهندسی هوا فضا یکی از رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد است، داوطلبان هر رشته که دارای مدرک کارشناسی می باشند، می توانند در کنکور ارشد مهندسی هوا فضا شرکت نمایند.

برنامه ریزی برای داوطلبان رشته هوا فضا و داوطلبان تغییر رشته ای

با توجه به این که رشته مهندسی هوا فضا یکی از رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد است، داوطلبان هر رشته که دارای مدرک کارشناسی می باشند، می توانند در کنکور ارشد مهندسی هوا فضا شرکت نمایند. چون بسیاری از شرکت کنندگان کنکور ارشد مهندسی هوا فضا از رشته های دیگر هستند، تیم مشاوره و برنامه ریزی 3گام در این مطلب یک راهنمای کلی برنامه ریزی برای این داوطلبان منتشر کرده است. بدیهی است که شرایط هر داوطلب متفاوت است و و روش مطالعه با توجه به رشته ی پایه ی داوطلب تعیین می گردد.

 مشاوران تخصصی 3گام برنامه ویژه ای برای داوطلبان رشته های دیگر کنکور ارشد مهندسی هوا فضا دارد. برای مشاوره تخصصی می توانید در سیستم برنامه ریزی و مشاوره سایت ثبت نام کنید.

عضویت در پنل برنامه ریزی و مشاوره 3گام

 

کانال کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا به تازگی راه اندازی شده است. برای عضویت در این کانال بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد هوافضا

 

دفترچه سوالات کنکور ارشد هوا فضا

در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، مجموعه مهندسی هوا فضا یکی از مجموعه های گروه فنی و مهندسی و دارای یک کد ضریب است. سوالات مربوط به دروس امتحانی این کد ضریب در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه سوالات کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. این دفترچه در مجموع حدود 14 درس را شامل می شود. ممکن است بسیاری از این دروس برای داوطلبان تغییر رشته ای جدید باشد و نیاز به مطالعه از صفر داشته باشند.

نحوه مطالعه کنکور ارشد هوا فضا ویژه داوطلبان با مدرک کارشناسی هوا فضا

نحوه مطالعه کنکور کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا به این صورت می باشد که در ابتدا داوطلب باید با توجه به نقاط ضعیف یا قوت دروس مختلف، پایه خود، مدت زمان باقی مانده تا کنکور و ساعات مطالعه ی روزانه، تعدادی از دروس را که باید مطالعه کند انتخاب نماید.

پیشنهاد ما این است که داوطلبانی که وقت خیلی زیادی دارند و پایه علمی خیلی قوی ای دارند حدود 12 تا 14 درس را انتخاب کنند. داوطلبانی که وقت کمتری یا پایه ی ضعیف تری دارند 10 تا 12 درس را انتخاب کنند و داوطلبان ضعیف تر و با وقت کمتر بین 8 تا 10 درس را انتخاب کنند. تعیین تعداد دقیق دروس کاملا وابسته به شرایط اختصاصی هر داوطلب است و بعد از صحبت مشاور با دانشجو  تعیین می شود.

مطالعه دروس ارشد مهندسی هوا فضا ویژه داوطلبان تغییر رشته ای

مطالعه تمامی دروس کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا برای داوطلبان تغییر رشته ای، لازم و عملا امکان پذیر نیست. قطعا باید تعدادی از این دروس حذف شوند. با توجه به نا آشنا بودن داوطلبان تغییر رشته ای با دروس کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا، یکی از مهم ترین چالش های این داوطلبان، تعیین تعداد دروس حذفی و این که کدام دروس حذف شوند می باشد.

نحوه مطالعه دروس ارشد مهندسی هوا فضا ویژه داوطلبان تغییر رشته ای 

نحوه مطالعه کنکور کارشناسی ارشد مهندسی هوا فضا به این صورت می باشد که در ابتدا داوطلب باید با توجه به گرایش پایه خود، مدت زمان باقی مانده تا کنکور و ساعات مطالعه ی روزانه، تعدادی از دروس را که باید مطالعه کند انتخاب نماید.

پیشنهاد ما این است که داوطلبانی که وقت آزادتری دارند و رشته کارشناسی آن ها دارای اشتراکات زیادی با رشته مهندسی هوا فضا است، بین 10 تا 15 درس، داوطلبانی که وقت زیادی برای مطالعه دارند ولی رشته کارشناسی آن ها به رشته مهندسی هوا فضا نزدیک نیست حدود 8 تا 12 درس و داوطلبانی که وقت کم و رشته کارشناسی نامرتبط دارند نیز حدوداً باید بین 6 تا 10 درس را برای مطالعه انتخاب کنند. تعیین تعداد دقیق دروس، کاملا وابسته به شرایط اختصاصی هر داوطلب و بعد از صحبت مشاور با دانشجو تعیین می شود.

 دپارتمان مهندسی هوا فضا 3گام با توجه به شرایط اختصاصی هر داوطلب، نحوه مطالعه و تعداد دقیق دروس را مشخص می نمایند.

عضویت در پنل برنامه ریزی و مشاوره 3گام

 

انتخاب دروس کارشناسی ارشد هوا فضا

بعد از تعیین تعداد دروسی که باید مطالعه شود نوبت به انتخاب دروس کارشناسی ارشد هوا فضا می رسد. متاسفانه هیچ روند کلی ای برای انتخاب دروس وجود ندارد و با توجه به گرایش کارشناسی داوطلب و سطح علمی هر داوطلب کاملا متفاوت است و باید به صورت اختصاصی توسط مشاور تعیین شود.

سه عامل مهم برای انتخاب دروس کارشناسی ارشد هوا فضا

ما در دپارتمان مهندسی هوا فضا موسسه 3گام برای انتخاب دروس سه عامل بسیار مهم را در نظر می گیریم و به هر داوطلب پیشنهاد می کنیم. این سه عامل مهم عبارتند از:

 1. نقاط قوت و ضعف، تیپ شخصیتی و میزان علاقه و شناخت داوطلب از دروس مختلف که در اولین جلسه مشاوره از او پرسیده می شود.
 2. سختی و زمان بر بودن مطالعه و مشکلاتی که مطالعه هر درس کنکور ارشد مهندسی هوا فضا برای داوطلبان رشته های مختلف دارد.
 3. سختی و وقت گیر بودن و مشکلاتی که پاسخگویی به سوالات کنکور ارشد هوا فضا برای داوطلبان رشته های مختلف دارد.

موارد 2 و3 در حوزه تخصصی مشاوران است و متناسب با شرایط داوطلب تعیین می گردد.

تیم مشاوره تخصصی رشته مهندسی هوا فضا 3گام با در نظر گرفتن این 3 عامل، دروس متناسب با شرایط داوطلب را تعیین می کنند.

منابع کنکور ارشد هوا فضا

بعد از تعیین دروس و تعداد آن ها به مرحله انتخاب منابع کنکور ارشد هوا فضا می رسیم. منابع کنکور ارشد هوا فضا با توجه به سطح هر داوطلب و میزان آشنایی او با سر فصل دروس کارشناسی ارشد هوافضا تعیین می شود. در مرحله بعد داوطلب باید برنامه ریزی و مطالعه خود را آغاز نماید. برای آشنایی با روند مطالعه و برنامه ریزی پیشنهادی 3گام بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

برنامه ریزی پیشنهادی 3 گام برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد هوافضا

سایر بخش های مجموعه مهندسی هوا فضا

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد