گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مدیریت کسب و کار

ورود به اتاق فکر
 • تراز دانشگاه آزاد

  با سلام،
  من دارای لیسانس کامپیوتر هستم و تصمیم دارم برای ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه آزاد بخونم، می خواستم بدونم تراز دانشگاه آزاد علوم تحقیقات و نیز تهران مرکز چنده!؟ و آیا شما برای دانشگاه آزاد هم برنامه ریزی دارید یا خیر.

 • عالیه

  بسیار روش جالبی دارید کاش زودتر باهاتون آشنا شده بودم الان دیر شده دو ماهه دیگه ارشد سراسریه
  ولی بازم از برنامه تون استفاده میکنم
  ممنون

 • غيره

  سلام
  با اين درصدها در رشته ارشد مديريت اجرايي كجا قبول ميشم؟؟
  زبان ٣
  استعداد تحصيلي ٣١
  دانش مسائل روز ١٨
  تئوري ٣٦
  زبان فارسي ٣٠

 • غیره

  سلام با رتبه1439 مدیریت اجرایی احتمال قبولی پیامنور تهران هست؟

 • پردیس

  سلام خسته نباشید
  من میتونم برا امسال مدیریت اجرایی در دانشگاه پردیس بخونم یا نه باید از طریق آزمون باشه ؟ امسال ارشد یه رشته دیگه ای امتحان دادم.

  ممنون

روش خواندن و تحلیل هوش و استعداد تحصیلی ریاضی عمومی (1) ارشد MBA

تعداد بازدید 4606 دفعه

یکی از مهم ترین اصول موفقیت در هر آزمون و امتحانی روش خواندن و یا به اصطلاح قلق مطالعه دروس می باشد. در این مطلب روش خواندن و مطالعه درس ریاضی عمومی (1) آزمون ارشد مدیریت کسب و کار یا MBA را مورد بررسی قرار داده ایم.

تحلیل سوالات ریاضی 1 ارشد MBA:

 • تابع: به نظر می رسد در سال های اخیر، توجه طراحان سوال در درس ریاضی عمومی (1) آزمون ارشد MBA به هیچ وجه بر روی تابع نبوده، هر چند گاهی برای غافلگیر کردن داوطلبان، دست به چنین کار هایی زده می شود. به نظر نمی رسد در سال های آینده این وضعیت تغییر کند. به هر حال، چه از تابع سوالی بیاید و چه نیاید، به دلیل پایه ای بودن مطلب لازم است که هر چند روزنامه وار و جهت مرور مطالعه شود.

 

 • حد و پیوستگی: وضعیتی تقریبا مشابه تابع دارد، با این تفاوت که اهمیت تابع به دلیل پایه ای بودنش، خیلی در مورد حد و پیوستگی صادق نیست. در آزمون 96 هم که طراحان در درس ریاضی عمومی (1) آزمون ارشد MBA یا مدیریت کسب و کار قید طرح سوال از این سرفصل را زدند. به نظر نمی رسد در آینده به این موضوع توجه شود.

 

 • مشتق: دوران خیلی خوشی در دید طراحان سوالات ریاضی  عمومی (1)در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) داشت! اگر روند طراحی سوالات تغییر نکند، که به نظر نمی رسد تغییر کند، اهمیت این مبحث کمتر و کمتر می شود.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

 • انتگرال: سال به سال مهم تر شده و نظر طراحان هم، به نظر می رسد که، روی همین مبحث باشد. احتمالا امسال هم درصد بالایی از سوالات کنکور ارشد مدیریت کسب و کار یا همان MBA در درس ریاضی عمومی (1) را به خود اختصاص خواهد داد.

 

 • مختصات قطبی: شاید کم اهمیت ترین، والبته کم حجم ترین مبحث ریاضی عمومی (1) در آزمون ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) باشد. اگر وقت ندارید نخوانید و اگر دارید، شاید!

 

 • اعداد مختلط: بی تغییر ترین مبحث در درس ریاضی عمومی (1) در آزمون ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) است. همیشه از این مبحث کوتاه ولی مفهومی، 2 سوال مطرح شده و این بار هم به نظر می رسد که همین روند وجود داشته باشد.

 

 • دنباله و سری، همیشه تعداد زیادی تست داشته و این روند قطعا ادامه پیدا خواهد کرد. مفهومی بودن (و شاید کمی سخت بودن) اهمیت این موضوع را برای طراحان دو چندان کرده است. به هیچ وجه از خواندن دقیق این فصل غافل نشوید.

جهت مشاهده بودجه بندی سوالات ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) درس هوش و استعداد تحصیلی (جی مت- Gmat) و سایر دروس به لینک زیر مراجعه کنید:

 

بودجه بندی و توزیع سوالات ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)

 

جمع بندی:

با توجه به سیر طراحی سوالات، به نظر می رسد طراحان علاقه دارند حتما 15 سوال به ریاضی عمومی 1 و 15 سوال به ریاضی عمومی 2 اختصاص دهند. از آنجا که حتماً باید درصد خیلی خوبی را برای کسب رتبه خوب در آزمون ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) در درس ریاضی داشته باشید، ما علاوه بر پیش بینی دقیق تعداد سوالات احتمالی از هر مبحث در درس ریاضیات عمومی، شگرد حل مسئله و تست زنی در درس ریاضیات را در جریان مشاوره ها به شما اموزش می دهیم. درصد پایین در ریاضی مساویست با رتبه خیلی بد و احتمالا عدم قبولی در آزمون ارشد MBA.

برای دریافت این پیش بینی ها و مشاوره های پیگیرانه باید در پنل مشاوره و برنامه ریزی3گام ثبت نام کرده و عضو شوید.

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

سایر بخش های مجموعه مدیریت کسب و کار

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc