بازار کار بیوشیمی بالینی: مقایسه ارشد و دکترای بیوشیمی بالینی

بازار کار بیوشیمی بالینی و مقایسه ارشد و دکترای بیوشیمی بالینی در اینجا آورده شده است. یکی از انگیزه های داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت، به دست آوردن بازار کار بهتر می باشد، به خصوص کسانی که با مدارک لیسانس غیر مرتبط و وزارت علوم تصمیم دارند وارد رشته های وزارت بهداشت شوند.

 

بازار کار کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی

دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی می توانند در آزمایشگاه های تشخیص طبی، بیمارستان ها درمانگاه ها و مراکز بهداشت، آزمایشگاه های خصوصی و در آزمایشگاه های غذا و دارو به عنوان کارشناس مسئول بخش بیوشیمی مشغول به کار شوند و همچنین امکان کار در حوزه های پژوهشی _آموزشی را هم دارند و در این مقطع وضعیت کارشناسان ارشد بیوشیمی بالینی تفاوت چندانی با کارشناسان علوم آزمایشگاهی از نظر سطح درآمد و حوزه ی کاری ندارد و تفاوت اساسی زمانی است که افراد وارد مقطع دکتری می شوند. به نظر می رسد معرفی کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی در اینجا ضروری است لذا توصیه می شود داوطلبان برای افزایش اطلاعات خود به لینک آبی شده مراجعه کنند.

فارغ التحصیلان مقطع دکتری  وزارت بهداشت می توانند طرح خود را در قالب هیئت علمی در دانشگاه ها بگذرانند و همچنین پس از فارغ التحصیلی می توانند در فراخوان های جذب هیئت علمی شرکت کنند، امکان کار به عنوان مسئول فنی آزمایشگاه تک رشته ی بیوشیمی و یا مسئول فنی بخش بیوشیمی آزمایشگاه های چند رشته ای هم برای آن ها وجود دارد.

و همچنین می توانند در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی به عنوان محقق و پژوهشگر مشغول به کار شوند که از نظر درآمد و رتبه ی کاری تفاوت خیلی زیادی بین فارغ التحصیلان ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی وجود دارد. در مجموع باید در نظر داشته باشید که اوضاع بازار کار ارشد بیوشیمی بالینی برای فارغ التحصیلان لیسانس علوم آزمایشگاهی، شرایط را بهینه می کند و کسانی که با لیسانس های غیرمرتبط و وزارت علوم وارد رشته بیوشیمی بالینی می شوند حتی الامکان برای رقابت مفید و موثر در بازار کار بیوشیمی بالینی باید در دانشگاه های تراز اول پذیرفته شوند تا این کمبود را جبران کنند. هر چند ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در کل گرفتن مدرک ارشد بیوشیمی بالینی، بسیار بهتر از گرفتن کارشناسی ارشد مرتبط با رشته لیسانس و وزارت علوم می باشد. با این توضیحات حالا لیست رشته های مجاز برای کنکور ارشد بیوشیمی بالینی را هم مطالعه کنید تا از لیست کامل مدارک مورد پذیرش بیوشیمی بالینی مطلع شوید.

در مجموع اگر نیاز به رتبه های خیلی خوب و پذیرفته شدن در دانشگاه های بسیار معتبر دارید باید برنامه ریزی بسیار دقیق، منابع متناسب با شرایط خودتان و مرورهای مکرر را داشته باشید. ما در 3گام تمامی این مشاوره ها و برنامه ریزی ها را به شما ارائه می دهیم تا متناسب با تلاشتان به ایده آل ترین نتیجه ممکنه دست یابید. 3گام برای مشاوره و برنامه ریزی های خود یک پنل هوشمند طراحی کرده است که در ابتدا باید در این پنل ثبت نام کنید.

 

 

 

سایر بخش های بیوشیمی بالینی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  پریسا یارعلی‏ - 01/12/15

  سلام وقتتون بخیر
  برای ساخت داروهای جدید کدوم رشته باید تحصیل کرد؟داروسازی یا بیوتکنولوژی یا بیوشیمی؟کدوم از این سه رشته بیشتر شبیه هم هستند؟

 • تصویر فرد

  زهرا پارسا‏ - 01/11/10

  سلام.من کارشناس علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستم.برای ارشد بیوشیمی بالینی می‌خوام شرکت کنم
  خواستم بپرسم آیا آینده داره و من میتونم با ارشد بالینی در مراکز دولتی استخدام بشم؟یا اینکه باید تا دکترا برم که بتوانم استخدام شم!!!

 • تصویر فرد

  Faeze Ahmadpour‏ - 01/10/26

  سلام وقت بخیر
  با کارشناسی مامایی اگه ارشد بیوشیمی بالینی یا ژنتیک بخونم مهر نظام به من تعلق میگیره؟
  درسته که جدیدا قانون عوض شده و مهر تعلق میگیره؟
  و اینکه برای ادامه تحصیل تا مقاطع ارشد یا دکترا با کارشناسی مامایی چه موقعیت های شغلی برای بیوشیمی و ژنتیک وجود داره؟
  ممنون از پاسخگویی🙏🏻

 • تصویر فرد

  Sara Khodaiy‏ - 01/9/12

  سلام برا مسئول فنی شدن باید دکترا بخونیم یا با ارشدم میشه؟

 • تصویر فرد

  فاطمه بهادری‏ - 01/8/1

  سلام من کارشناسی بیوتکنولوژی دارم الان ارشد بیوشیمی پیام نور قبول شدم آیا ارزش داره اصلا کاری بخونم هست واسش یا آینده آیی داره یا دوباره بخونم واسه وزارت بهداشت ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  Raha‏ - 01/5/17

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی بهداشت مداد غذایی دارم میخوام برای ارشد رشته انتحاب کنم واقعا بین بازار کار بیوشیمی بالینی و علوم تغذیه موندم نمیدونم کدومو انتخاب کنم اگه میشه راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  شبنم خجسته مهر‏ - 01/5/7

  باسلام. وقت بخیر
  من کارشناسی زیست شناسی و ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت دارم
  سوالم اینه که اگه برای طرح اختیاری ثبت نام کنم به نظرتون پذیرش میکنن و مازاد بر ظرفیت نیست یا فقط اولویت باکارشناسای علوم آزمایشگاهی است؟

 • تصویر فرد

  شبنم خجسته مهر‏ - 01/5/7

  باسلام. وقت بخیر
  من کارشناسی زیست شناسی وارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت دارم
  سوالم اینه که اگه برای طرح اختیاری ثبت نام کنم سریع پذیرش میشم یا مازاد برظرفیت هست و تنها اولویت با کارشناسای علوم آزمایشگاهیه؟

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - 01/1/19

  سلام، من لیسانس زیست شناسی و ارشد زیست گرایش بیوشیمی از وزارت علوم با سهمیه استعداد درخشان دارم. میخواستم بدونم اگر دکتری بیوشیمی بالینی بخونم میتونم برای جذب هیات علمی دانشگاه ها اقدام کنم ؟ یا حتما باید ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی باشد؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 01/1/24

  سلام خیر برای هیئت علمی مدرک ارشد خیلی ملاک نیست مگر اینکه در فراخوان دانشگاه موردنظر حتما ذکر شده باشه ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی در غیراین صورت با دکترا بیوشیمی بالینی میتونید استخدام بشید

 • تصویر فرد

  سام‏ - 01/1/4

  سلام بین بیوتکنولوژی پزشکی و بیوشیمی بالینی کدوم بازار کار بهتر و آینده بهتری داره

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 01/1/11

  سلام در ابتدا بستگی به علاقه شمادارد حیطه بیوشیمی بالینی آزمایشگاه هست اما حیطه بیوتک تحقیقاتی هست اگر به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی علاقمند باشید جای پیشرفت در بیوتک دارید اگر به کار در آزمایشگاه علاقه دارید بیوشیمی بالینی نسبت به بقیه گرایش ها امکان قبولی بالاتری دارد

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/10/19

  سلام وقت به خیر
  با لیسانس شیمی اگر در دانشگاه عالی بیوشیمی بالینی را بخوانم امکان کار در بیمارستان های خصوصی یا مراکز درمانی خصوصی است؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/10/25

  سلام بله امکان استخدام در مراکز خصوصی هست و استخدام بیشتر به مهارت کار شما در آزمایشگاه بستگی دارد و به دانشگاهی که فارغ التحصیل شدید مرتبط نیست

 • تصویر فرد

  fateme‏ - 00/9/29

  سلام وقتتون بخیر..
  من فارغ التحصیل کارشناسی شیمی محض هستم و قصد ادامه تحصیل دررشته های وزارت بهداشت رو دارم اما نمیتونم تصمیم نهایی خودمو بین رشته های بیوشیمی بالینی و شیمی دارویی بگیرم چون بازار کار و استخدام در وزارت بهداشت و درامدش برام خیلی مهمه...سهمیه استعداد درخشان و ارائه مقالات هم دارم . میخواستم ی راهنمایی کلی از نظر اینده شغلی و درامد و بازارکارشون بهم بدید که بتونم تصمیم نهاییمو بگیرم نمیخوام این همه سال عمری که برای گرفتن مدرکشون میذارم به باد بره.
  باتشکر

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/10/2

  سلام از نظر بازارکار بیوشیمی بالینی وضعیت بهتری نسبت به شیمی دارویی دارد اگر علاقمند به کار در حوزه آزمایشگاه باشید اما اگر به حوزه های طراحی دارو و تحقیقاتی علاقمند هستید در شیمی دارویی هم جای پیشرفت هست از طریق استخدام در شرکت های دانش بنیان.

 • تصویر فرد

  Parisa‏ - 00/9/18

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی بهداشت مواد غذایی دارم
  اگه ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی بخونم‌
  امکان تاسیس ازمایشگاه دارم؟
  و مهر نظام پزشکی رو میتونم بگیرم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/9/26

  سلام در مورد مهر نظام قوانین ثابت نیست و هر لحظه ممکن هست تغییر پیدا کند و قطعی نیست فعلا به این صورت هست که با هر سه مقطع بهداشت مهر نظام تعلق میگیرد

 • تصویر فرد

  تتتت‏ - 00/9/2

  سلام،با کارشناسی علوم ،و ارشد بیوشیمی بالینی ،امکان استخدام در مراکز دولتی وجود ندارد؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/9/4

  سلام طبق مصوبه قانونی وزارت بهداشت لیسانس علوم آزمایشگاهی باید باشه اما دیده شده برخی مراکز استخدام کردند اما قانونی نیست

 • تصویر فرد

  آرمین قنبری‏ - 00/7/29

  سلام با کارشناسی ارشد بیو شیمی بالینی می توان آزمایشگاه تاسیس کرد

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/8/2

  سلام خیر ارشد بیوشیمی بالینی فقط به عنوان کارشناس فنی آزمایشگاه میتونید کار کنید. برای تاسیس تا مقطع دکترا باید ادامه بدید

 • تصویر فرد

  زهره‏ - 00/7/27

  سلام خسته نباشید.من یسوال داشتم.کسی که ارشد و دکتری بهداشت خونده باشه اما دانشگاه های این دو مقطعش یکی نباشه ینی در دوشهر مختلف خونده باشه یا اگه محل تحصیل ارشد و دکتراش یک دانشگاه باشه برای طرح اجباری پس از دکتری میتونه شهرمحل زندگیش رو بزنه؟یاحتما طرح رو باید در یکی ازدانشگاه هایی که تحصیل کرده انجام بده؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/7/28

  سلام ممنونم خیر بستگی به این داره که چه دانشگاهی برای طرح هیئت علمی اعلام نیاز کنه

 • تصویر فرد

  آرمین قنبری‏ - 00/7/26

  ببخشید با لیسانس شیمی کاربردی می توان بیو شیمی بالینی خواند.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/7/26

  سلام بله مجاز به شرکت در کنکور بیوشیمی بالینی هستید

 • تصویر فرد

  متین بانی‏ - 00/5/29

  سلام خسته نباشید
  برای این ک ی دانشجوی ک از از لیسانس علوم آزمایشگاهیی بوده بخواد خودش تنهایی آزمایشگاه طبی تاسیس کنه باید کلا چن سال درس بخونه؟
  آزمایشگاه تک رشته ای در چه مقطعی میتونه تاسیس کنه؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/5/30

  سلام شما باید 2 سال ارشد 5 سال دکتری و اگر بخواید به صورت تکی تاسیس کنید دوره فلوشیپ هم شرکت کنید بعد از اون امکان تاسیس دارید

 • تصویر فرد

  سارا مهدی‏ - 00/5/18

  سلام روزتون بخیر
  بنده رشته کارشناسیم زیست سلولی مولکولی بوده گرایش بیوشیمی در وزارت علوم و برای ارشد میخوام ایمونولوژی یا بیوشیمی بالینی بخونم میخواستم بدونم بازار کار کدوم رشته بهتره هستش و اینکه با دکتری ایمونو میتونم آزمایشگاه تاسیس کنم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/5/20

  سلام در ابتدا علاقه اتون رو مدنظر داشته باشید و اینکه با دکترای هر دو این رشته ها در حال حاضر امکان تاسیس آزمایشگاه ندارید و در مقطع ارشد هر دو رشته بازارکارشون در آزمایشگاه به عنوان کارشناس آزمایشگاه هست اما اگر قصد دارید تا دکترا ادامه بدید ایمونولوژی به دلیل ظرفیت کم و قبولی سختی که داره نسبت به بیوشیمی بالینی کمتر اشباع شده است

 • تصویر فرد

  امیرحسین‏ - 00/4/30

  سلام وقت بخیر من کارشناسی بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی دامپزشکی رو دارم خواستم ببینم امکان شرکت در کنکور ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت رو دارم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/5/2

  سلام بله رشته بهداشت مواد غذایی مجاز هست

 • تصویر فرد

  ایدا‏ - 00/4/22

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی شیمی دارم
  بین رشته های بیوشیمی بالینی و شیمی دارویی ارشد وزارت بهداشت کدومش بازار کار بهتری داره؟ و کدومش بهتره برای اپلای دکتری؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/4/24

  سلام بیوشیمی بالینی بازارکار بهتری نسبت به شیمی دارویی داره و رشته کاربردی تری هست هم برای کار در ایران و هم تحصیل در خارج کشور

 • تصویر فرد

  خسته‏ - 00/4/11

  با سلام ببخشید بعد گرفتن ارشد بیوبابینی ما چطور ی اقدام به استخدام در آزمایشگاه ها بکنیم ؟؟ دنبال آگهی استخدام باید باشیم ؟؟؟ یا این که در به در دنبال آزمایشگاه بگردیم که کار به ما بدن ؟ این رو هیچ کس واضح نمیگه ؟؟ممنون میشم توضیح بدید

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/4/18

  سلام بعد از فارغ التحصیلی میتونید خودتون مراجعه به آزمایشگاهای نزدیک محل سکونتتون کنید یا اینکه از طریق آگهی های استخدامی پیگیر باشید. البته باید بعد از فارغ التحصیلی حداقل اصول اولیه کار در بخش بیوشیمی و هورمون رو تاحدودی بدونید که در دو واحد کارآموزی ارشدتون این اصول تا حدودی یاد داده میشن

 • تصویر فرد

  مهدی ناطق زاده‏ - 00/4/3

  سلام وقتتون بخیر ، تا اونجایی ک اطلاعیه های وبسایت وزارت بهداشت رو دنبال کردم ،خبری مبنی بر عدم تعلق شماره نظام پزشکی به دوستانی که دکتری دامپزشکی دارن و توی ازمون دکتری بیوشیمی بالینی شرکت میکنن ندیدم...فقط در مورد رشته علوم تغذیه هستش ک شماره نظام به بیس غیر از تغذیه داده نمیشه
  چارت درسی دکتری دامپزشکی ، ۸ واحد بیوشیمی دیده میشه ک به این معنیه ک دوستان دامپزشک پایه قوی تو بیوشیمی دارن
  دوستان دامپزشکی ک دکتری تخصصی بیوشیمی بالینی رو انتخاب کردن ،میتونن با گذروندن دوره فلوشیب علوم ازمایشگاهی ، به تنهایی ازمایشگاه طبی تاسیس کنن ، و فعلا اطلاعیه ای مبنی بر عدم تعلق شماره نظام پزشکی و مهر به این دوستان توی سایت وزارت بهداشت درج نشده.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/4/8

  سلام خیر طبق مصوبه جدید فقط رشته علوم آزمایشگاهی رو مهر نظام بهشون میدن و افرادی هم که ارشد و دکتراشون بیوشیمی بالینی بوده اما لیسانسشون علوم آزمایشگاهی نبوده مهرنظام نمیدن البته سالای قبل با پیگیری امکان گرفتن مهر داشتن اما در این چند ماه اخیر سازمان نظام پزشکی فقط به لیسانس های علوم آزمایشگاهی مهر نظام میدن باز هم برای اطلاعات بیشتر میتونید با سازمان نظام پزشکی ارتباط برقرار کنید

 • تصویر فرد

  azin‏ - 00/4/2

  سلام من میخوام کنکور بدم و میخوام رشته شیمی رو هم بزنم
  حالا چجور بدونم کدوم کد رشته مال وزارت علومه کدوم مال بهداشت؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/4/8

  سلام اگر کنکور ارشد وزارت بهداشت رو میخواید ثبت نام کنید که شیمی دارویی جز وزارت بهداشت محسوب میشه اما اگر کنکور لیسانس منظورتون هست تمام گرایش های شیمی کارشناسی مربوط به وزارت علوم میشن

 • تصویر فرد

  حسین پور‏ - 00/2/23

  سلام وقتتون بخیر، بنظرتون با لیسانس شیمی بعد از اینکه ارشد بیوشیمی بالینی رو بگیرم. درست است که نمیتونم آزمایشگاه بزنم، اما آیا فرصت شغلی ندارم؟در چه زمینه هایی میتونم فعالیت کنم؟(چه شغلهایی) میشه در این زمینه بیشتر توضیح بدید.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/2/26

  سلام بله با توجه به مصوبه وزارت بهداشت امکان اخذ مهرنظام رو فعلا ندارید. به عنوان کارشناس آزمایشگاه در آزمایشگاه های خصوصی میتونید مشغول بشید و یا در شرکت های داروسازی و تحقیقاتی.در صورت ادامه تحصیل تا دکترا هم میتونید به عنوان هیئت علمی استخدام شید و در حوزه تدریس فعالیت کنید

 • تصویر فرد

  علی‏ - 00/2/13

  سلام من کارشناسی علوم آزمایشگاهی دارم خواستم بدونم ارشد و دکترا رو چه رشته ایی بخونم بهتره تا بتونم آزمایشگاه تاسیس کنم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/2/16

  سلام شما هر گرایشی از علوم آزمایشگاهی که شرکت کنید با توجه به اینکه لیسانستون آزمایشگاه هس مهر نظام بهتون تعلق میگیره

 • تصویر فرد

  Mahi‏ - 00/2/10

  سلام من دکتری دامپزشکی دارم بعد گرفتن دکتری بیوشیمی بالینی میتونم آزمایشگاه تاسیس کنم؟ بهم مهر و نظام پزشکی تعلق میگیره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/2/16

  سلام فعلا طبق مصوبه جدید خیر مهر نظام بهتون تعلق نمیگیره

 • تصویر فرد

  شروین تقی زاده‏ - 00/2/7

  سلام خسته نباشین من کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی دارم میخواستم بدونم میتونم مجوز آزمایشگاه بگیرم ؟یا چون لیسانسم علوم آزمایشگاهیه تو مراکز دولتی کار کنم؟ و اینکه اصن ارزش داره بخونم یا ولش کنم

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/2/16

  سلام با توجه به اینکه واحدهای گذارنده شما با وزارت بهداشت تفاوتی ندارن میتونید در دولتی هم مشغول بشید البته کمی سخت گیری ها ممکنه بعضی مراکز داشته باشن.در مورد مهرنظام فعلا طبق مصوبه تعلق نمیگیره مگر اینکه مصوبه تغییر پیدا کنه

 • تصویر فرد

  Amin‏ - 00/2/4

  سلام و ممنونم که پاسخ میدید
  با پایه زیست و ارشد بیوشیمی میشه در ازمایشگاه خصوصی کار کرد یا پذیرش نمیکنن و علوم از برمیدارن؟
  میدونم نظام نمیدن ولی بنظرتون ارزش داره بیوشیمی بالینی؟ یا کنکور مجدد اینده دارتره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/2/16

  سلام با توجه به مهارت های کار در آزمایشگاهی که در ارشد در کارآموزی فرامیگیرید امکان استخدام در آزمایشگاه های خصوصی رو دارید. اگر به کار آزمایشگاه علاقه دارید در نظر داشته باشین که قانون ثابت نیست و با توجه به اعتراضات امکان تغییر داره نمیشه پیش بینی کرد همانطور که برای ژنتیک پزشکی تغییر کرده

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/1/29

  سلام روزتون بخیر.من لیسانس شیمی وزارت علوم رو دارم اگر ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت رو بگیرم مهرنظام بهم تعلق میگیره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/2/2

  سلام خیر فعلا فقط به ژنتیک پزشکی با پایه زیست شناسی مهر نظام تعلق میگیره و بقیه رشته های علوم آزمایشگاهی به هیچ صورتی نمیتونن مهر نظام بگیرن

 • تصویر فرد

  میلاد بهمنی‏ - 00/1/25

  سلام

  بازار کار ارشد شیمی تجزیه و شیمی آلی بهتره یا بیوشیمی بالینی ؟؟

  با تشکر

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/2/2

  سلام بازارکار در وزارت بهداشت نسبت به وزارت علوم بهتر هست اما اگر علاقه خودتون به شیمی هست و میتونید در اون پیشرفت کنید ادامه بدید. اگر به کار در آزمایشگاه هم علاقه دارید بیوشیمی بالینی رو ادامه بدید

 • تصویر فرد

  محنا‏ - 00/1/23

  سلام من کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستم واسه ارشد میخوام بیوشیمی بالینی شرکت کنم به نطرتون وزرات علوم و وزارت بهداشت کدومشون میتونم آزمایشگاه کار پیدا کنم کدوم وزارت بهتره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/1/25

  سلام برای کار در آزمایشگاه تشخیص طبی حتما باید ارشد وزارت  بهداشت باشید وزارت علوم حیطه تحقیقاتی داره و با بالین مرتبط نیست

 • تصویر فرد

  میلاد بهمنی‏ - 00/1/18

  سلام وقت بخیر

  اشاره کردین که با لیسانس وزارت علوم تنها میتوان در بخش های خصوصی کار کرد

  ایا در بیمارستان و ازمایشگاه های خصوصی میتوان کار کرد یا خیر ؟؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/1/19

  سلام بله فقط در آزمایشگاه های خصوصی و بیمارستان های خصوصی امکان استخدام دارید

 • تصویر فرد

  بیژن‏ - 00/1/15

  با سلام.
  برای هیئت علمی شدن در رشته های بالینی، داشتن کد نظام پزشکی شرطه؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/1/19

  سلام خیر مهرنظام فقط برای تاسیس آزمایشگاه و مسئول فنی لازم هست برای هیئت علمی لازم نیس

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 00/1/15

  سلام.آیا با ارشد بیوشیمی بالینی در مقطع دکتری میشه داروسازی خوند؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/1/19

  سلام خیر امکان شرکت در داروسازی ندارید شاخه های مرتبط مثل شیمی دارویی و سم شناسی رو میتونید شرکت کنید

 • تصویر فرد

  علی مرادی‏ - 00/1/15

  سلام لطفا در مورد بازار کار بیوشیمی بالینی بیشتر توضیح بدین؟آیا واقعا میارزه این رشته رو خوند؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/1/15

  سلام در مورد بازارکار ارشد بیوشیمی بالینی تنها کار در بخش فنی آزمایشگاه هست اما اگر تا دکترا ادامه بدید وارد حوزه تدریس و هیئت علمی هم میتونید بشید

 • تصویر فرد

  فرناز محمدخانی‏ - 00/1/7

  سلام وقتتون بخیر ایا کسایی که لیسانس زیست ارشد و دکترا بالینی باشن بازم نمیتونن تو مراکز دولتی ازمایشکاه کار کنن?

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/1/12

  سلام ممنون خیر فقط افرادی که لیسانس علوم آزمایشگاهی دارن در مراکز دولتی حق استخدام دارن بقیه افراد حتی با ارشد و دکترای وزارت بهداشت نمیتونن تو مراکز دولتی کار کنن 

 • تصویر فرد

  Fateme sa‏ - 99/12/27

  سلام برای کسی که کارشناسی زیست بوده ارشد بیوشیمی بالینی طرح داره واسش؟طرحش چه مدته؟تو مراکز دولتی طرح میمونن؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/12/28

  سلام بله طرح داره اما با توجه به اینکه مراکز دولتی با کارشناسی علوم ازمایشگاهی فقط استخدام میکنن طرح کسانی که لیسانس علوم پایه بوده در آزمایشگاه های دانشگاه ها هس 

 • تصویر فرد

  اسحاق اریافر‏ - 99/12/17

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی علوم ازمایشگاهی دامپزشکی دارم الان ارشد بیوشمی بالینی وزارت بهداشت قبول بشم تو مراکز دولتی بیمارستان ها و ازمایشگاه تشخیص طبی دولتی کار نمیتونم بکنم؟یا با رزومه و پرزدنت قوی و مقاله و غیره امکانش هس؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/12/24

  سلام خیر به دلیل اینکه طبق مصوبه فقط علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت حق کار در بخش دولتی رو داره. رزومه برای کار دولتی مدنظر نیست بیشتر برای شرکت در مصاحبه دکترا رزومه مدنظر هست 

 • تصویر فرد

  Neda‏ - 99/12/16

  سلام .با توجه به مصوبه جدید که با کارشناسی زیست نمیشه در آزمایشگاه دولتی استخدام شد آیا برای جذب هیئت علمی هم نمیشه؟
  جذب هیئت علمی رشته بیوشیمی بالینی چطوره ؟آیا اشباع شده؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/12/17

  سلام خیر جذب هیئت علمی بیشتر به رزومه شما بستگی داره. چند سال اخیر بیوشیمی بالینی در فراخوان های دانشگاه ها جذب هیئت علمی داشته 

 • تصویر فرد

  بی نام‏ - 99/12/15

  سلام یعنی با گرفتن ارشد بیوشیمی بالینی
  نمیتونیم به صورت قراردادی در بیمارستان های دولتی کار کنیم با لیسانس غیر مرتبط

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/12/17

  سلام خیر طبق مصوبه تمام کارشناسان آزمایشگاهی که در آزمایشگاه های دولتی کار میکنن باید لیسانس علوم آزمایشگاهی داشته باشن

 • تصویر فرد

  علیرضا فتحی‏ - 99/12/10

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سپاسگزار میشوم که بنده را در چند مورد راهنمایی بفرمایید
  من ترم ۳ زیست شناسی سلولی و مولکولی علوم پزشکی آزاد تهران هستم و فقط به امید ارشد علوم آزمایشگاهی این رشته را ادامه می دهم با توجه به شرایط بازار کار کدام یک از این ها بهتر هستند: ژنتیک پزشکی ،ایمنولوژی بیوشیمی بالینی ،باکتری شناسی پزشکی و ویروس شناسی پزشکی !!!
  هم چنین برای قبولی از چه ترمی شروع به خوندن شه بهتره !!
  اگر هم که کلا خوندن این رشته ها برای ما کارشناسی های وزارت علوم چاره ساز نیست به فکر کنکور مجدد باشم باتوجه به اینکه هنوز زیاد ترمی نگذشته
  باتشکر از راهنمایی تان

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/12/10

  سلام وقت بخیر ممنونم. در ارشد گرایش های علوم آزمایشگاهی تفاوت آنچنانی باهم از نظر بازارکار ندارن چون لیسانس علوم آزمایشگاهی هم ندارید فقط میتونید در آزمایشگاه های خصوصی کار کنید و برای دکترا هم طبق مصوبه جدید نظام به گرایش های ارشد و دکتری علوم آزمایشگاهی تعلق نمیگیره اما در مورد مصوبه هایی که در آینده ممکنه وزارت بهداشت تصویب کنه نمیشه نظری داد. 

 • تصویر فرد

  عما‏ - 99/12/5

  سلام،خسته نباشید من کارشناسی بهداشت مواد غذایی دارم میخاستم بگم که بنظرتون برای ارشد بیوشیمی بالینی بخونم یا مجدد کنکور بدم؟؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/12/6

  سلام ممنونم. اگر به کار در آزمایشگاه تشخیص طبی علاقه دارید و مشکلی با این ندارید که در آزمایشگاه خصوصی کار کنید میتونید ارشد بیوشیمی بالینی رو شرکت کنید اما اگر به دنبال استخدام در بخش دولتی هستید با ارشد بیوشیمی بالینی و لیسانس غیر علوم آزمایشگاهی امکان استخدام دولتی رو ندارید

 • تصویر فرد

  مهتا‏ - 99/12/3

  سلام،من کارشناسیم غیر مرتبط با رشته علوم تغذیه است ومیخام برای ارشد تغذیه شرکت کنم به من گفتن که باشرط اینکه ۲سال سابقه کاربالینی داشته باشم و یک سال بیشتر بخونم یتونم مجوز مطب بگیرم آیا این صحت داره؟؟ممنونم از پاسخگوییتون🙏

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/12/3

  سلام از مشاور تخصصی تغذیه موسسه راهنمایی بگیرید تا جایی که بنده در جریان هستم داوطلبانی که ارشد تغذیه با پایه غیر مرتبط دارن مجوز مطب بهشون داده نمیشه

 • تصویر فرد

  یگانه‏ - 99/11/27

  سلام روزتون بخیر من دارم کارشناسی بهداشت و بازرسی گوشت میخونم برای ارشد میتونیم سم شناسی و بهداشت وایمنی مواد غذایی و بیوشیمی بالینی رو بخونیم به نظر شما کدوم بهتره و البته دکترا هم میخوام بخونم

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/29

  سلام در ابتدا بستگی به علاقه خودتون داره که به کدوم حوزه گرایش بیشتری داشته باشید. اگر به کار آزمایشگاه علاقه دارید با بیوشیمی بالینی امکان استخدام در آزمایشگاه خصوصی دارید اگر به حوزه تحقیقات علاقه دارید سم شناسی و اگر علاقمند به کار در حوزه خودتون هستید بهداشت مواد غذایی رو ادامه بدید

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 99/11/19

  سلام .ببخشید واسه بخش مولکولی زیست اگر ژنتیک پزشکی امری روخونده باشیم کامل کفایت میکنه برای گرفتن درصد بالای این درس وقبولی دربیوشیمی بالینی؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/20

  سلام ترجیحا از منابع زیست قسمت مولکولی رو بخونید خیلی بهتره یا اینکه از قسمت مولکولی بیوشیمی 

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - 99/11/14

  سلام روزبخیر. کسی که کارشناسی وزارت علوم داره ولی برای کارشناسی ارشد رتبه تک رقمی داشته باشه بااینحال بازم برای بیوشیمی بالینی و هماتولوژی کارسخت گیرش میاد؟ یعنی بااین مشخصه بازهم برای استخدامی خوددانشجویان باپایه علوم ازمایشگاهی درالویت اند؟واینکه با کارشناسی وزارت علوم ارشدبهداشت هماتولوژی بهتره یا بیوشیمی بالینی یا ژنتیک انسانی (ازلحاظ بازار کار)؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/16

  سلام با توجه به اینکه لیسانستون علوم ازمایشگاهی نیست امکان استخدام در بخش دولتی رو ندارید حتی اگر رتبه ارشدتون هم تک رقمی باشه. استخدام هر فرد در آزمایشگاه بر اساس مهارت هایی هست که  در بخش های مختلف کسب میکنه اگر مهارت لازم رو داشته باشید میتونید در بخش خصوصی مشغول بشید. ارشد بیوشیمی بالینی برای کار در آزمایشگاه بهتر هست اما دو رشته هماتو و ژنتیک هم با توجه به اینکه ظرفیت پایینی دارن در دکترا نسبت به بیوشیمی بالینی بازارکار بهتری دارن

 • تصویر فرد

  الهام بهدادیان‏ - 99/11/12

  سلام .من ک کارشناسی سلولی دارم چه ارشد چه دکتری رتبه زیر ده ودانشگاه معتبر قبول شم وپایان نامه لیسانسم درمورد بیوشیمی بالینی باشه برای قبولی درمصاحبه دکترا کافیه؟و بعدازپذیرش دکتری همچنان امکان کار در ازمایشگاه دولتی رو ندارم؟ واسه کاردرازمایشگاه چه سمینارها ودوره هایی روبهتره بگذرونم؟ میشه مثال بزنین وایا درسته که دانشجوی دکترای وزارت بهداشت حقوق ماهیانه دریافت میکنه؟واگه بله پس شامل افرادی با لیسانس وزارت علوم هم میشه؟ .. ببخشیدسوالات زیاد شد

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/16

  سلام ارشد رو بیوشیمی بالینی قبول بشید تا در دکترای بیوشیمی بالینی شانس پذیرشتون بالاتر بره. مصاحبه دکترا بر اساس رزومه و میزان اعتماد به نفس هر فرد هست هر چه این دو رو تقویت کنید به همون میزان در مصاحبه موفق تر خواهید بود. خیر امکان استخدام در بخش دولتی ندارید لیسانس فقط علوم آزمایشگاهی باید باشه. دوره های مختلف در جاهای مختلف زیر نظر دانشگاها برگزار میشن در گوگل سرچ کنید کارگاه های مربوط به کشت سلولی و pcr و سایر کارگاه های مرتبط با علوم آزمایشگاهی هر ساله برگزار میشن. بله به دانشجویان دکترای بهداشت حقوق تعلق میگیره به لیسانسشون مربوط نیست هر فردی که دکترای بهداشت قبول بشه حقوق میگیره

 • تصویر فرد

  Maryam‏ - 99/11/11

  سلام .من کارشناسی حقوق دارم .میخواستم برای ارشد بیوشیمی بالینی وزارت علوم انتخاب کنم .ایا ارزش دارد؟و ایا میشه برای دکترا وزارت بهداشت شرکت کرد و میشه تو ازمایشگاه کار کرد؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/12

  سلام با توجه به اینکه دو مقطعتون مرتبط با آزمایشگاه نمیشه نمیتونید در آزمایشگاه مشغول بشید و فقط در حوزه تحقیقات میتونید فعالیت کنید

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 99/11/10

  سلام
  با توجه به اینکه رشته کارشناسی من کشاورزی بوده و حدود چند سال که بیکارم میخواستم بدونم اگه ارشد بیوشیمی بالینی وزارت علوم بخونم امکان کار برای من هست یا همچنان زیر سایه بیکاری قرار دارم؟
  یا بنظرتون کنکور از اول شرکت کنم؟
  یه سوال دیگه اینکه بیوشیمی که یکی از گرایش های زیست شناسی هستش با بیو شیمی بالینی که اون هم در دفترچه وزارت علوم هست چه فرقی با هم دارن کدوم بهتر هست؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/12

  سلام بیوشیمی بالینی وزارت علوم گرایش دامپزشکی هست و هر دو رشته بازارکارشون تحقیقاتی هست و بستگی به رزومه ای که در دوران ارشد جمع میکنید داره. در نهایت هم میتونید در شرکت های دانش بنیان و تحقیقاتی مشغول بشید اما همه این موارد بستگی به رزومه ارشدتون داره که چقدر مقاله بدید و طرح کار کنید

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 99/11/8

  سلام
  من لیسانس کشاوری خوندم میخواستم بدونم ارشد بیوشیمی بالینی وزارت علوم بخونم بعد مبتونم دکتری بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت بخونم یا ارزش مدرکم پایین میاد با این شاخ و اون شاخه پریدن؟
  یا بهتر از اول کنکور شرکت کنم

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/9

  سلام با ارشد بیوشیمی علوم میتونید دکترای بیوشیمی بالینی شرکت کنید اما در مصاحبه دکترا اساتید در مورد دلیل تغییر رشته میپرسن و اینکه کسانی که ارشدشون وزارت علوم بوده برای قبولی دکترا نیاز به رزومه قوی تر و رتبه کتبی بهتری دارن

 • تصویر فرد

  amir‏ - 99/11/7

  سلام .یسوال داشتم.منابع ژنتیک وبیوشیمی بالینی وزارت بهداشت مشابه هم هستن؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/9

  سلام در مورد دروس زیست و زبان و بیوشیمی هر دو رشته مشترک هستن و منابعشون هم مشترکه

 • تصویر فرد

  الهام‏ - 99/11/7

  سلام خسته نباشید. من دانشجوی کارشناسی زیست سلولی مولکولی (غیرانتفاعی )هستم . ولی میخوام وزارت بهداشت ازمون بدم. وبین بیوشیمی بالینی وژنتیک انسانی موندم. باتوجه به اینکه مدرکم ازغیرانتفاعی و وزارت علوم هستش و دوست دارم تا مقاطع بالاترهم ادامه تحصیل بدم کدوم یکی ازاین دورشته ذکرشده بازار کاربهتری واسه من داره ؟(ترجیحادربیمارستان و ازمایشگاه ومراکزبهداشت)

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/9

  سلام بیوشیمی بالینی برای کار در آزمایشگاه مناسب تر هست نسبت به ژنتیک. اما چون لیسانستون غیر علوم آزمایشگاهی هست فقط میتونید با ارشد بیوشیمی بالینی در مراکز خصوصی مشغول به کار شوید و به شرط تسلط به بخش های آزمایشگاه

 • تصویر فرد

  رها‏ - 99/11/3

  سلام
  بنظرتون ارشد ایمنی بهداشت بهتره یاتغذیه با پایه وزارت علوم البته وازنظر بازار کار؟
  خیلی ممنون از پاسخوگویی بی نظیرتون

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/5

  سلام ارشد ایمنی بهتره چون میتونید تو آزمایشگاه مشغول بشید اما ارشد تغذیه با پایه غیر تغذیه امکان گرفتن مجوز مطب ندارین 

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 99/10/30

  سلام
  ببخشید یعنی در ارشد بیوشیمی بالینی فقط در آزمایشگاه میشه استخدام شد؟؟؟
  ممنونم

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/11/2

  سلام بله میتونید وارد آزمایشگاه بشید یا اینکه در شرکت های داروسازی با توجه به حیطه ای که در ارشد کار میکنید مثلا پایان نامه اتون مرتبط با داروسازی باشه استخدام بشید 

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 99/10/30

  سلام،خسته نباشید
  مین رشته کارشناسی بهداشت موادغذاییم و برای ارشد هم میخام یا ایمنی ویا بیوشیمی بالینی بخونم،بنظرتون کدوم از این دو رشته برای بازار کار بهتره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/10/30

  سلام اگر بخواید بعد از ارشد وارد استخدام بشید بیوشیمی بالینی برای کار آزمایشگاه استخدامی بهتری نسبت به ایمنی داره اما اگه بخواید تا دکترا ادامه بدید ایمنی بازارکار بهتری داره

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 99/10/22

  سلام؛ با کارشناسی ژنتیک و ارشد بیوشیمی علوم آیا شانسی در قبولی مصاحبه دکتری ژنتیک پزشکی هست؟
  چند درصد احتمال قبولی هست؟ دکتری بیوشیمی بالینی چطور؟
  از انجایی ک به بیوشیمی علاقه ندارم و علاقه ام به ژنتیک است ، اگر در مصاحبه ژن پزشکی شانسی نداشته باشم ؛ دکتری ژنتیک مولکولی بخوانم بهتر است یا بیوبالینی؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/10/24

  سلام با توجه به اینکه ارشدتون بیوشیمی بوده و همینطور وزارت علوم و میخواید تغییر رشته بدید به ژنتیک بهداشت اساتید معمولا روی تغییر رشته حساس هستن  و دلیلشو میخوان و معمولا هم کسانی که وزارت بهداشت ارشدشون بوده رو بیشتر مد نظر دارن اما اگر رزومه خیلی خوبی داشته باشید و پایان نامه ارشدتون مرتبط با ژنتیک بوده باشه و در مصاحبه اعتماد به نفس داشته باشید و نمره اکثر ایستگاها رو بگیرید امکان قبولی هست. برای مصاحبه وزارت بهداشت اگر رزومه خیلی خوب و رتبه کتبی تک رقمی داشته باشید احتمال قبولیتون بالا هست. در مورد دکترای ژنتیک مولکولی چون وزارت علوم هست بیشتر تحقیقاتیه و دکترای وزارت بهداشت ارزش بیشتری داره

 • تصویر فرد

  متین‏ - 99/10/14

  سلام
  میخواستم بدونم میشه با رشته دبیری شیمی در کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/10/17

  سلام در دفترچه برای شیمی فقط ذکر کرده شیمی و هیچ گرایش خاصی رو عنوان نکرده داوطلبانی هم از سال های قبل بودن که با رشته شیمی کاربردی و محض قبول شدن اما دبیری شیمی رو باید از طریق سایت سنجش پزشکی برای اطمینان بیشتر پیام بدید به خودشون و بپرسید

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 99/9/12

  سلام شهریه ی پردیس خودگردان بیوشیمی بالینی هر ترم به طور کلی حدودا چقدر درمیاد؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/9/13

  سلام بستگی به دانشگاه داره از ترمی 6 شروع میشه تا 8

 • تصویر فرد

  اسمان‏ - 99/9/10

  رشته کارشناسی ام ژنتیک بوده میشه برای ارشد رشته تغذیه دانشگاه ازاد شرکت کنم

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/9/10

  سلام بله اگر وزارت علوم منظورتون هست میتونید چون شرکت در کنکوروزارت علوم به رشته لیسانس بستگی ندارد

 • تصویر فرد

  حمید‏ - 99/9/8

  رشته لیسانسم محیط زیست و رشته ارشد مدیریت محیط زیست هست میخوام رشته دکتری بیوشیمی بخونم کار در آزمایشگاهها و بیمارستان ها باتوجه به لیسانس و ارشد تاثیر داره یا خیر

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/9/10

  سلام اگر منظورتون دکتری بیوشیمی وزارت علوم هست امکان کار در آزمایشگاه تشخیص طبی ندارید. چون وزارت بهداشت هم جز رشته های مجاز به ثبت نام برای بیوشیمی بالینی نیستید و امکانش نیست وزارت بهداشت رو شرکت کنید

 • تصویر فرد

  فاطمه حاجی شعبانها‏ - 99/9/6

  با عرض سلام و ادب
  بنده دارای مدرک دکتری شیمی آلی از یکی از بهترین دانشگاه های ایران هستم به زمینه بالینی علاقه زیادی دارم میخواستم ببینم میتونم در دکتری یا ارشد شیمی بالینی شرکت کنم.
  ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/9/7

  سلام اگر مقاطع ارشد و دکترا رو روزانه بوده باشید امکان تحصیل روزانه در بهداشت رو ندارید. دفترچه ارشد و دکترای بیوشیمی بالینی را از سایت سنجش پزشکی دانلود کنید. اگر لیسانستون شیمی هست میتونید در ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنید

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 99/9/5

  سلام ببخشید من با کارشناسی بهداشت موادغذایی اگه بخام ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنم بعدا میتونم بااینکه کارشناسیم جزو وزارت علومه در مراکز آموزشی مثلا تدریس در دبیرستان مشغول شم؟؟؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/9/6

  سلام بله میتونید

 • تصویر فرد

  A‏ - 99/9/5

  با سلام برای قبولی ارشد بیوشیمی بالینی ۱۴۰۰ باید چه حدود درصدهایی را زد؟میشه زیست را زیر بیست درصد ولی شیمی را ۸۰,۹۰ بزنیم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/9/6

  سلام در ابتدا بستگی به سطح سوالات داره اگر سوالات مثل امسال سطح آسون و متوسطی داشته باشه درصد 80 90 عالی هست. ترجیحا هیچ درسی رو کنار نگذارید ممکنه سوالات شیمی سخت باشه و سوالات زیست آسان که از این نظر ضرر خواهید کرد

 • تصویر فرد

  F‏ - 99/9/1

  سلام کسی که کارشناسیش وزارت علوم (شیمی)بوده ولی ارشد و دکتری وزارت بهداشت (بیوشیمی بالینی)داره میتونه مهر نظام پزشکی بگیره و آزمایشگاه تاسیس کنه؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/9/2

  سلام خیر طبق مصوبه سال 97 وزارت بهداشت امکانش نیست چون هر سه مقطع باید بهداشت باشه

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 99/8/25

  سلام.چطور میشه اعتراض بزنیم بگیم که براکسانی که کارشناسی وزارت علوم دارن هم بشه برای ارشد تغذیه مجوز مطب بدن؟؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/8/29

  از طریق ایجاد کمپین با کسانی که مثل شما ارشد تغذیه دارند و پیگیری از طریق سنجش پزشکی و رسانه ها

 • تصویر فرد

  الین‏ - 99/8/25

  سلام.ببخشید رشته بهداشت موادغذایی جزءوزارت بهداشته یا علوم؟و اگر علومه من میتونم با ارشد ودکترای تغذیه مجوز مطب بگیرم؟یا حتی با ارشد ودکترای بیوشیمی بالینی جزءهیعتعلمی بشم یا مسول فنی آزمایشگاه دولتی؟؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/8/29

  سلام خیر نمیتونید در هر دو رسته باید لیسانستون تغذیه و علوم آزمایشگاهی باشه تا در بخواید مطب بزنیدو  مسئول فنی آزمایشگاه بشید. در مورد هیئت علمی موردی نداره چون برا هیئت علمی ارشد و دکترا رو بیشتر مدنظر دارند نه لیسانس

 • تصویر فرد

  المیرا‏ - 99/8/25

  سلام
  من کارشناسی زیست دارم ۳۰ سالمه، بنظرتون ارشد و دکترا بیوشیمی بالینی بگیرم میتونم ازمایشگاه شاغل بشم؟ یا یا توجه به کارشناسیم به مشکل برمیخورم و حتما باید با پارتی در ازمایشگاه خصوصی شاغل بشم؟
  بنظرتون تغذیه بخونم بهتره؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/8/29

  سلام بله میتونید در آزمایشگاه های خصوصی مشغول بشید اما بستگی به خودتون داره که چقد مهارت های آزمایشگاه رو در دوران ارشد یادبگیرید و مسلط باشید. اگر بخواید تغذیه برید حق مطب ندارید چون لیسانستون تغذیه نبوده

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - 99/8/18

  سلام.من کارشناسی بهداشت مواد غذایی میخونم میخاستم بگم که برای ارشد تغذیه بخونم یا بیوشیمی بالینی؟کدومش زودتر جذب بازار کار میشم؟؟واینکه اگر بیوشیمی بخونم میتونم توی بخش دولتی استخدام شم؟؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/8/25

  سلام با توجه به اینکه لیسانستون تغذیه نیست با ارشد تغذیه حق مطب ندارید. اما برای بیوشیمی بالینی میتونید در مراکز خصوصی بعد ارشد استخدام بشید با توجه به میزان مهارت هاتون. در بخش دولتی امکانش رو ندارید چون لیسانستون علوم آزمایشگاهی نیست

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/8/6

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من کارشناسی شیمی محض دارم و بازار کار نداره و واقعا خیلی سردرگمم که چکار کنم،به نظر شما بخونم برای ارشد بیوشیمی بالینی بهتره برام یانه دوباره کنکور بدم ؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/8/8

  سلام برگشت به عقب خیلی آسون نیست و پشتکار زیادی میخواد اما اگر به کار تو آزمایشگاه علاقه دارید و میخواید وارد تشخیص طبی بشید با ارشد بیوشیمی بالینی میتونید در بخش خصوصی استخدام بشید 

 • تصویر فرد

  دنیز‏ - 99/7/14

  سلام من کارشناسی رشته شیمی کاربردی ام
  میخواستم بدونم رشته ی شیمی دارویی بهتره یا بیوشیمی؟ و همچنین کدوم تو خارج از کشور‌بازار کار بهتری داره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/8/8

  سلام از نظربازار کار در ایران بیوشیمی بالینی نسبت به شیمی دارویی بازاکار بهتری داره و رشته ای هست که با توجه به حیطه موضوعات گسترده اش میتونید روی موضوعات مختلف کار کنید و جای پیشرفت بیشتری برای ادامه در خارج کشور هم دارد

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 99/7/4

  پس با این حساب الان کسایی که ارشد و دکتری وزارت بهداشت با لیسانس علوم هم میتونن مجوز بگیرن ؟ چون من از یکی شنیدم که با لیسانس وزارت علوم و ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی الان مهر نظام گرفته

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/7/10

  سلام بله با پیگیری های افرادی که ارشد و دکترا بهداشت بودن تعلق گرفته اما قانون هنوز همان 3 مقطع بهداشت هست

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/7/2

  با رتبه ی ۵۹۰۰۰میتونم بیوشیمی رو آزاد بخونم

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/8/8

  سلام احتمال قبولیتون زیر یک درصد هست البته نتایج اعلام شده در صورتی که به هدفتون نرسیدید میتونید در سایت ثبت نام کنید برای سال بعد طبق برنامه پیش برید تا رتبه بهتری کسب کنید

 • تصویر فرد

  پری‏ - 99/6/31

  سلام.برای ارشد بیوشیمی بالینی از کارشناسی شیمی محض هم میشه شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/7/10

  سلام بله میتونید

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 99/5/30

  سلام ی سوال داشتم مگه دوره تکمیلی علوم ازمایشگاهی الان برای کسایی که پایه اشون غیر وزارت بهداشت هستش برا این نیس که با گذارندن این دوره بتونن مسئول فنی شن و ازمایشگاه بزنن پس چرا میگین نمیشه مسئول فنی شد با پایه غیر وزارت بهداشت

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/6/13

  سلام طبق مصوبه سال 97 سه مقطع باید وزارت بهداشت باشه که مهر نظام تعلق بگیره اما آنطور که به نظر میرسه دو مقطع ارشد و دکترا هم بهداشت باشه می دهند

 • تصویر فرد

  s‏ - 99/3/20

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی ام میخاستم ببینم میتونم ارشدم را بیو شیمی بالینی انتخاب کنم ..به گرایشم میخوره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/5/16

  سلام بله میتونید شرکت کنید

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 99/2/8

  سلام من بازرسی گوشت میخونم
  میخواستم بدونم واسه ی ارشد اگه بهداشت و ایمنی موادغذایی بخونم بهتره یا بیوشیمی بالینی؟؟
  از نظر بازار کار

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/5/30

  سلام اگر به کار آزمایشگاه تشخیص طبی علاقه دارید ارشد بیوشیمی بالینی بهتر هست 

 • تصویر فرد

  مژگان‏ - 99/2/6


  سلام ممنون برا مطالب مفیدتون
  من کارشناسی شیمی کاربردی میخونم و ارشد میخوام بالینی بخونم
  بازار کار فقط شامل ازمایشگاها و مراکز تحقیقاتی میشه؟من هدفم یا ازمایشگاست یا شرکت ارایشی تاسیس کردن
  امکانش هست بتونم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/5/30

  سلام بله ارشد بیوشیمی بالینی امکان استخدام در آزمایشگاه رو دارید و  در مراکز تحقیقاتی بستگی به رزومه ارشدتون داره

 • تصویر فرد

  سمانه بشیری ‏ - 98/12/17

  سلام وقت بخیر ایا با سه ماه خوندن میشه ارشد بیوشیمی بالینی قبول بشم؟کارشناسیم شیمی هستش

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/12/18

  سلام خدمت شما
  توی پنل ثبت نام کنید و رشته بیوشیمی رو انتخاب کنید و از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان استفاده کنید.
  ثبت نام یک جلسه مشاوره رایگان

 • تصویر فرد

  ریحانه‏ - 98/12/15

  سلام من کارشناسی شیمی دارویی خوندم .برا ارشد وزارت بهداشت کدوم رشته ها میتونم شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/5/16

  سلام ارشد شیمی دارویی و بیوشیمی بالینی رو میتونید شرکت کنید. دفترچه رو از سایت سنجش پزشکی دانلود کنید رشته های مجاز رو کامل برای هر رشته تفکیک کرده.

 • تصویر فرد

  مژگان‏ - 98/12/12

  سلام ممنون برا مطالب مفیدتون
  من کارشناسی شیمی کاربردی میخونم و ارشد میخوام بالینی بخونم
  بازار کار فقط شامل ازمایشگاها و مراکز تحقیقاتی میشه؟من هدفم یا ازمایشگاست یا شرکت ارایشی تاسیس کردن
  امکانش هست بتونم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/5/16

  سلام با ارشد بیوشیمی بالینی میتونید تو آزمایشگاهای خصوصی مشغول بشید و یا شرکت های دارویی بسته به موضوع پایان نامه ارشدتون. تاسیس آزمایشگاه با توجه به اینکه لیسانستون وزارت علومه امکانش نیست

 • تصویر فرد

  غزال‏ - 98/11/17

  سلام من ليسانس ژنتيك دارم
  ميخوام بدونم با اينكه ليسانسم وزارت علوم هستش
  ميتونم با خوندن بيوشيمي باليني وزارت بهداشت
  تو بيمارستان ها و مراكز درماني مشغول بكار شم ؟
  و با گرفتن دكتري مسئول فني ميتونم بشم ؟
  يا اينكه براي كنكور سراسري مجدد اقدام كنم بهتره ؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/11/24

  سلام بله بعد ارشد میتونید تو مراکز خصوصی مشغول بشید. برای مسئول فنی نیاز به مهر نظام هست که فعلا مصوبه جدید امکان دادن مهر نظام به لیسانس غیرمرتبط رو نداده

 • تصویر فرد

  Zar‏ - 98/11/8

  با سلام
  ببخشید میشه بودجه بندی دروس ارشد بیوشیمی بالینی رو در پیج قرار بدین؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/5/30

  سلام بله بودجه بندی امسال رو قرار میدیم اما در مورد بودجه بندی زیست اعتماد نکنید و ترجیحا تمام فصول رو بخونید به جز ایمنی، سلول بنیادی و عصبی

 • تصویر فرد

  Zar‏ - 98/11/8

  سلام .خسته نباشید. گفته بودین برای بیوشیمی بالینی طرح بصورت اختیاری هست ایا کسیکه بیسش علوم پایه باشه میتونه طرح رو بره؟و حقوق دوره طرح چقدر هست؟
  باتشکر

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/11/10

  سلام بله امکانش هست اما به دلیل مصوبه امکان گذروندن طرح در بیمارستانای دولتی نیست میتونید طرح رو در دانشگاها بگذرونید. حقوق بستگی به شهرستانی و جایی که طرح رو میگذرونید داره اما حقوق پایه اتون از استخدامی ها بیشتر هست

 • تصویر فرد

  زهراسعیدی‏ - 98/10/20

  سلام ایا برای کارشناس بیوشیمی دانشگاه ازاد کار هست اگر هس میانگین درامد لطفا؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/10/22

  سلام بعد ارشد بعضی دانشگاها ممکن هست که به شما واحد درسی بدن که میزان حقوق بستگی به دانشگاه داره. اما بعد دکترا میتونید به عنوان هیئت علمی مشغول به کار بشید که تقریبا درآمد 6-7 ملیون داره

 • تصویر فرد

  الف.پ‏ - 98/10/17

  با سلام، خسته نباشید
  من کارشناس علوم آزمایشگاهی آزاد هستم و ارشد بیوشیمی آزاد میخونم. آیا برای دکترا بیوشیمی بالینی شرکت کنم شانس قبولی دارم؟ و اینکه نظام بهم تعلق میگیره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/10/19

  سلام باتوجه به اینکه ارشدتون وزارت بهداشت نیست کمی توی مصاحبه اساتید حساس میشن و بیشتر افرادی رو مدنظر دارن که ارشد وزارت بهداشت خوندن. اما اگر رزومه خوبی داشته باشید و در مصاحبه خوب پرزنت کنید امکان قبولی دارید. در مورد نظام افرادی که کل مقاطعشون وزارت بهداشت باشه تعلق میگیره اما مصوبه ثابت نیست و ممکن است طی سال های آینده تغییر کند.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/10/19

  سلام باتوجه به اینکه ارشدتون وزارت بهداشت نیست کمی توی مصاحبه اساتید حساس میشن و بیشتر افرادی رو مدنظر دارن که ارشد وزارت بهداشت خوندن. اما اگر رزومه خوبی داشته باشید و در مصاحبه خوب پرزنت کنید امکان قبولی دارید. در مورد نظام افرادی که کل مقاطعشون وزارت بهداشت باشه تعلق میگیره اما مصوبه ثابت نیست و ممکن است طی سال های آینده تغییر کند.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/10/19

  سلام باتوجه به اینکه ارشدتون وزارت بهداشت نیست کمی توی مصاحبه اساتید حساس میشن و بیشتر افرادی رو مدنظر دارن که ارشد وزارت بهداشت خوندن. اما اگر رزومه خوبی داشته باشید و در مصاحبه خوب پرزنت کنید امکان قبولی دارید. در مورد نظام افرادی که کل مقاطعشون وزارت بهداشت باشه تعلق میگیره اما مصوبه ثابت نیست و ممکن است طی سال های آینده تغییر کند.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/10/19

  سلام باتوجه به اینکه ارشدتون وزارت بهداشت نیست کمی توی مصاحبه اساتید حساس میشن و بیشتر افرادی رو مدنظر دارن که ارشد وزارت بهداشت خوندن. اما اگر رزومه خوبی داشته باشید و در مصاحبه خوب پرزنت کنید امکان قبولی دارید. در مورد نظام افرادی که کل مقاطعشون وزارت بهداشت باشه تعلق میگیره اما مصوبه ثابت نیست و ممکن است طی سال های آینده تغییر کند.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/10/19

  سلام باتوجه به اینکه ارشدتون وزارت بهداشت نیست کمی توی مصاحبه اساتید حساس میشن و بیشتر افرادی رو مدنظر دارن که ارشد وزارت بهداشت خوندن. اما اگر رزومه خوبی داشته باشید و در مصاحبه خوب پرزنت کنید امکان قبولی دارید. در مورد نظام افرادی که کل مقاطعشون وزارت بهداشت باشه تعلق میگیره اما مصوبه ثابت نیست و ممکن است طی سال های آینده تغییر کند.

 • تصویر فرد

  محمدرضا گلچین پور‏ - 98/10/4

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی بهداشت مواد غذایی میخونم
  میخواستم بپرسم بین رشته ی تغذیه و بیوشیمی بالینی کدوم بازار کار بهتر و راحت تر جذب شدن رو داره؟
  سوال بعدیم اینکه اگر تا دکترای بیوشیمی بالینی ادامه بدیم آیا امکانش هست بشه آزمایشگاه تاسیس کرد با توجه به اینکه بیس من علوم از نیست ؟ اگر نمیشه چگونه میتونیم در آزمایشگاها کارکنیم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/10/5

  سلام بیوشیمی بالینی بازارکار بهتری دارد چون تصویب شده که حتما برای ارشد تغذیه بیس تغذیه باشه تا بتونید مطب بزنید. بعد از دکترای بیوشیمی بالینی میتونید به عنوان مسئول فنی و پرسنل فنی آزمایشگاه مشغول بشید و حتی به عنوان هیئت علمی هم میتونید استخدام شید.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 98/10/3

  با سلام کسی که لیسانس و ارشد وزارت علوم بوده چه اندازه احتمال قبولی در دکترای بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت رو داره؟ چه رزومه ای برای این کار میخواد؟میگن کسانی که بیس علوم دارن در اینده احتمالا مجاز به شرکت در دکترای بیوشیمی بالینی نمیشن لطفا راهنمایی کنین ممنون

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/10/5

  سلام در مورد دکترا باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید شامل مقاله ISI ، تدریس و کتاب و .. . هر چه رزومتون تو این موارد نسبت به داوطلبانی که ارشد وزارت بهداشت دارند بهتر باشه شانس قبولیتون بالاتر هست. در حال حاضر که مانعی نداره با ارشد علوم دکترای بهداشت شرکت کنن 

 • تصویر فرد

  فاطمه شیرانی‏ - 98/9/20

  سلام من کارشناسی شیمی دارویی ام میخواستم بدونم برای بازارکار وزارت علوم بهتره یا وزارت بهداشت برای ارشد؟؟
  یه سوال دیگه دارم اینده بیوشیمی بالینی بهتره یا شیمی دارویی مجدد بخونم برای وزارت بهداشت؟ برای وزارت عبوم شیمی تجزیه بهتره یا شیمی الی یا بیوشیمی؟ ارشد بیوشیمی بالینی میتونم دکترا تغذیه بخونم و امکان مطب زدن دارم؟ با ارشد یا دکترا بیوشیمی بالینی میتونم ازمایشگاه بزنم؟ ببخشید سوال زیاد پرسیدم چندتا از دوستام این سوال هارا داشتن

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/9/25

  سلام بازارکار وزارت بهداشت بهتر است. بیوشیمی بالینی بازار کار بهتری نسبت به شیمی دارویی دارد. خیر امکان تاسیس مطب با دکترای تعذیه ندارید چون بیس باید تغذیه باشه. امکان آزمایشگاه هم در صورتی که بعد از دکترا در دوره تکمیلی شرکت کنید شماره نظام تعلق میگیرد و با سه تک رشته دیگر میتوانید

 • تصویر فرد

  بهار‏ - 98/9/18

  سلام میخواستم بدونم بامدرک دکتری بیوشیمی بالینی درصورتی که لیسانس وزارت علوم داشته باشیم باتوجه به اینکه نمیتونیم شماره نظام پزشکی بگیرم ایا میتونیم به عنوان مسوول فنی استخدام بشیم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/9/19

  سلام بله بعد از دوره دکتری دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی هست که پس از گذراندن می تونید مشغول بشید.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/9/8

  سلام خسته نباشید خواستم بدونم با کارشناسی سلولی مولکولی و ارشد بیوشیمی بالینی امکان کار کردن تو ازمایشگاه رو دارم؟ دولتی یا خصوصی. چون یه جا دیدم گفتین دولتی رو نمیتونم کار کنم چون بیس علوم تحقیقات هستم. ممنون میشم راهنمایی کنین

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/9/10

  سلام وقت بخیر بله متاسفانه به دلیل مصوبه وزارت بهداشت افرادی که دارای بیس علوم پایه هستن جای دولتی استخدام نمیشن اما جای خصوصی امکان استخدام دارن

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 98/9/8

  سلام ببخشید من ترم ۷ علوم دامی هستم .میخواستم ببینم میتونم ارشد بیوشیمی بالینی امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/9/10

  سلام وقت بخیر اگر علوم آزمایشگاهی گرایش دام منظورتونه بله میتونید

 • تصویر فرد

  علیرضا هادی پور‏ - 98/9/7

  سلام وقت بخیر
  بنده کارشناسی ارشد شیمی کاربردی هستم.
  بی زحمت میشه توضیح بدید که برای ادامه تحصیل تو رشته بیوشیمی بالینی باید از اول ارشد بیوشیمی بالینی رو بخونم یا میتونم مستقیم وارد مقطع دکتری بشم.
  ممنون از مشاوره و وقتی که میذارید.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/9/7

  سلام وقت بخیر. با توجه به اینکه دو مقطع لیسانس و ارشدتون وزارت علوم بوده اگر بخواید دکترای بیوشیمی بالینی به صورت مستقیم شرکت کنید کمی سخت هست چون اساتید در مصاحبه بیشتر ترجیحا افراد دارای ارشد وزارت بهداشت رو مد نظر دارند اما اگر رزومه قوی ای داشته باشید امکان قبولیتون هست. 

 • تصویر فرد

  Royal‏ - 98/8/11

  با سلام ببخشید جدیدا مصوبه ای در استخدام بیوشیمی بالینی گذاشتن که کسانی که بیس علوم آزمایشگاهی ندارن نمیتوانند در جایی استخدام شوند ؟؟!

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/8/16

  سلام بله این مصوبه دو سالی هست که تصویب شده اما فقط مربوط به مراکز دولتی است و مراکز خصوصی امکان استخدام وجود دارد.

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 98/7/20

  سلام
  باارشد بیوشیمی وزارت علوم امکان شرکت در دکتری وزارت بهداشت هست؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/7/25

  با سلام بله امکان آن وجود دارد اما باید رزومه بهتری نسبت به داوطلبان وزارت بهداشت داشته باشید و اگر بتوانید رتبه زیر 10 کسب کنید خیلی شرایط بهتر می شود. 

 • تصویر فرد

  شکوفه‏ - 98/6/29

  سوالم این بود ک دانشگاه علوم پزشکی فسا چجور دانشگاهیه؟ ارشد بیوشیمی بالینی فسا قبول شدم محل زندگیم اصفهانه ....منظورم اینه ک میتونم با تحصیل ارشد تو این دانشگا خود اصفهان تو آزمایشگاه یا بیمارستان مشغول ب کار بشم ؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/7/4

  سلام بستگی به وضعیت واحدها دارد که خود گروه براتون چند روز کلاس بگذارند. در دوره ارشد هم واحد کارآموزی در بیمارستان و ازمایشگاه دارید.

 • تصویر فرد

  شکوفه‏ - 98/6/26

  سلام من لیسانس شیمی دارم و ارشد وزارت بهداشت دانشگا فسا طرف شیراز قبول شدم....بتظرتون ارشد میتونم تو ییمارستان یا جای دیگه کار پیدا کنم؟؟ یا اینکه لازمه دکتری هم بگیرم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/28

  سلام برای ارشد کار آموزی در بیمارستان دارید و اگر بتونید در دوره کارآموزی مهارت های آزمایشگاه رو مسلط بشید می توانید  پس از ارشد استخدام شوید.

 • تصویر فرد

  فاطمه موسوی‏ - 98/6/22

  سلام ببخشید با دکتری بیوشیمی میشه به عنوان مسئول فنی ازمایشگاه کار کرد یا جذب هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شد ؟در صورتیکه مدرک لیسانس وزارت علوم باشه

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/7/4

  سلام بله می توانید

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/6/21

  سلام ببخشید من لیسانس بیو شیمی دارم به نظر شما اگر ارشد هم بیوشیمی بخونم بهتره یا یک رشته دیگه متناسب با رشتم بخونم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/21

  سلام اگر به همین رشته علاقه دارید بهتر است ادامه دهید 

 • تصویر فرد

  Royal‏ - 98/6/13

  با سلام ..ببخشید میخواستم بپرسم حقوق تقریبیه کسی که بیوشیمی بالینی خونده در سطح ارشد تو آزمایشگاه خصوصی چند هستش ؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/14

  سلام میزان حقوق با توجه به توانایی ها و سابقه کار فرد است از یک و 500 به بالا

 • تصویر فرد

  بهنوش‏ - 98/6/4

  با سلام
  آیا ارشد بیوشیمی بالین دوره طرح دارد؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/7

  سلام بله طرح اختیاری دارد.

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 98/5/30

  با سلام
  آیا کسانیکه دکترای تک رشته ای مثل بیوشیمی بالینی دارند و کارشناسی آنها وزارت علوم بوده، اگر دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی را بگذرانند می توانند جواز تاسیس آزمایشگاه بگیرند؟ با تشکر

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام وقت بخیر 
  وزارت بهداشت جدیدا قانونی تصویب کرده که به کسانی که بیس علوم پایه دارند مهر نظام پزشکی نمی دهد ولی باز هم معلوم نیست شاید قانون رو بعدا عوض کنند.

 • تصویر فرد

  لیلا‏ - 98/5/21

  سلام من لیسانس شیمی هستم.بنطر شما بیوشیمی بالینی دامپزشکی چطوره؟ میشه بعدا دکترای بهداشت رو خوند??

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام اگر منظورتون ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت هست بله اگر تا دکترا ادامه داده شود بازارکار خوبی دارد

 • تصویر فرد

  JJA‏ - 98/5/20

  سلام وقتتون بخیر من رتبه 7 شیمی دارویی و 83 بیوشیمی بالینی اوردم بنظرتون من کدوم رشته رو اول انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  اگر می خواهید بیوشیمی بالینی ادامه دهید از ارشد روی وزارت بهداشت سرمایه گذاری کنید تا در دکترا قبولیتون راحت تر صورت گیرد.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام بیوشیمی بالینی قطعا بازار کار بهتری دارد اما بستگی به علاقه خودتون دارد.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/5/13

  سلام خانوم زارعی لطفا میشه بگید حقوق ارشد بیوشیمی بیشتره یا کارشناس علوم ازمایشگاهی بعد بنظرتون دکترای علوم ازمایشگاهی بهتره یا دکترای بیوشیمی

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام تقریبا حقوق ها تفاوت آنچنانی ندارند. دکترای علوم آزمایشگاهی یک دوره تکمیلی پس از گرفتن دکترای بیوشیمی بالینی است.

 • تصویر فرد

  علی ‏ - 98/5/7

  سلام میزان درامد ارشد بیوشیمی چقدره

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام در صورتی که بیمارستان مشغول شوید بالای دو تومن

 • تصویر فرد

  محمد ‏ - 98/5/7

  سلام لطفا بگید بازار کار دکترای بیوتنولوژی بزشکی بهتره یا بیوشیمی بالینی یا هماتولوژی

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام بیوشیمی بالینی بازار کار بهتری دارد در صورتی که به آزمایشگاه و کار ان علاقه دارید.

 • تصویر فرد

  زهرا عسگری‏ - 98/5/3

  باسلام خدمت شما خداقوت
  بنده لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد دارم
  به شیمی و شیمی آلی اصلا علاقه ندارم
  کدام رشته از وزارت بهداشت برام بهتره؟بازار کار هم خیلی برام مهمه میخوام حتما شاغل بشم
  آیا میکروبیولوژی غذایی با تغذیه بالینی وزارت بهداشت میتونم شرکت کنم؟برام خوبه؟باتوجه به مدرک لیسانسم و اینکه بازار کارشون خوبه؟به زست فناوری هم علاقه دارم
  در کل کدام باز کارش بهتره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام بازار کار بیوشیمی بالینی بهتر است می توانید شیمی را خیلی درصد کمی بزنید بیوشیمی هم با شیمی خیلی متفاوت است. در سایت ثبت نام کنید تا مشاوره تخصصی ما بیشتر شما را راهنمایی کند.

 • تصویر فرد

  اذین‏ - 98/3/26

  سلام لیسانس علوم و صنایع غذایی دارم میتونم برای ارشد وارد رشته بیوشیمی بالینی بشم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام بله می توانید

 • تصویر فرد

  گلی‏ - 98/3/23

  سلام من کارشناس علوم و صنایع غذایی دهرم و میخاستم ارشد سم شناسی پزشکی شرکت کنم اما پیج های متفاوت و نظرات متفاوت رو که خودندم خیلی ناامید شدم و خیلی ها گفته بودن بیوشیمی بالینی خیلی بهتره میشه راهنمایی کنید ممنون.

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/26

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام
  با سلام 
  بیوشیمی بالینی یکی از رشته های مادر در حوزه بالینی میباشد و در حوزه های متعددی فعالیت دارد.
  اولین قدم علاقه شما به رشته موردنظر میباشد چراکه حتی اگر در صورت قبولی علاقه ای به رشته خود نداشته باشید در طول مسیر از هدف خود دور خواهید شد پس ابتدا در رابطه با هردو رشته و آینده کاری که در سایت موسسه 3 گام به تفصیل توضیح داده شده است مطالعه کرده وهدف خود را تعیین کنید و یا پنل موسسه 3گام را ثبتنام نموده و در قالب یک جلسه مشاوره رایگان اطلاعات مفید را دریافت نمائید. 
  اما در رابطه با بیوشیمی بالینی از آینده کاری آن شکی نداشته باشید , چرا که این رشته یکی از رشته های پرکاربرد در آزمایشگاههای تشخیص طبی , مراکز تحقیقاتی , شرکتهای نوبنیان , شرکتهای داروسازی و ... است و اما فعالیت در هرکدام از این حوزه ها بستگی به لیاقت و مهارت علمی شما خواهد داشت. 

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 98/3/20

  سلام.من کارشناسی شیمی دارم و میخوام وزارت بهداشت رشته بیوشیمی بالینی امتحان بدم.میخواتم بدونم وقتی دکتری بیوشیمی بالینی گرفتم میتونم ازمایشگاه بزنم یا نه؟

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/23

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام
  با سلام
  شما با کارشناسی شیمی که در واقع از وزارت علوم هستین حتی اگر ارشد و دکتری خود را در یکی از رشته های علوم آزمایشگاهی و وزارت بهداشت تحصیل کرده باشین در حال حاضر امکان دریافت مجوز تاسیس آزمایشگاه رو ندارین.
  البته خدمت تمام داوطلبینی که این سوال رو بارها و بارها پرسیدن عرض کنم که این قانون چندین سال یکبار با تصویب مجلس تغییر میکنه و ما نمیدونیم در آینده چه پیش خواهد آمد. 
  به علاوه حتی اگر این اختیار رو داشته باشین با توجه به لزوم بودجه فراوان برای تاسیس آزمایشگاه و گذروندن دوره های تخصصی کمتر کسی از پس این کار برمیاد 
  پس لطفا این موضوع رو مشغله ذهنی خودتون قرار ندین و برای هدفتون بجنگین چرا که ممکنه قوانین تغییر کنه و شما میتونین با ارشد و دکترا در زمینه تخصصی خود در آزمایشگاه , شرکتها , مراکز تحقیقاتی و نوبنیان مشغول به کار بشین و حتی به عنوان هیئت علمی در دانشگاهها جذب شین.
  با آرزوی موفقیت برا همه دوستان 

 • تصویر فرد

  مسعود‏ - 97/11/19

  ایا کنکور ازاد وسراسریش یکی است؟

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/2

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام 
   با سلام 
  در کنکور کارشناسی ارشد آزمون یکی است و شما در هنگام انتخاب رشته مجاز به انتخاب رشته روزانه یا بین الملل شهریه پرداز میشوید.

 • تصویر فرد

  رعنا‏ - 97/3/18

  سلام من دانشجوی ترم ۲ زیست سلولی مولکولی هستم .. از نظر شما با توجه به اینکه رشته کارشناسیم علوم آزمایشگاهی نیست ، برای ارشد ژنتیک انسانی یا بیو شیمی بالینی برام بهتره از نظر بازار کار ؟

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/2

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام 
   با سلام
  هردو رشته بازار کار خوبی دارند اما رشته بیوشیمی بالینی یک رشته گسترده تری از نظر کاری میباشد. 

 • تصویر فرد

  هیمن‏ - 97/2/11

  سلام ببخشید من لیسانس علوم ازمایشگاه ناپیوسته دامپزشکی گرفتم .واسه بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت تیرماه میتونم امتحان بدم یا اردیبهشت ماه؟؟؟

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/2

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام 
   با سلام
  اگر منظور شما از اردیبهشت ماه کنکور وزارت علوم و از تیرماه کنکور وزارت بهداشت است در هردو گروه میتوانید شرکت کنید  و البته رشته مورد نظر شما باید جزو رشته های مجاز برای شرکت در کنکور گروه موردنظر باشد. برای رشته بیوشیمی و بیوشیمی بالینی مجاز هستید. 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

رزرو مشاوره 15 دقیقه ای رایگان رشته بیوشیمی با استاد پرهام حسین فشمی