گزیده ای از اتاق فکر مجموعه روانشناسی

ورود به اتاق فکر
 • خانواده درمانی

  خانواده درماني با مشاوره گرايش مشاور خانواده فرق داره؟

 • روانشناسی بالینی

  بنده ترم چهار روانشناسی عمومی هستم اما از همین حالا می خوام برای ارشد روانشناسی بالینی مطالعه کنم.
  با توجه به اینکه بنده نمی تونم در سال آخر برای آزمون آماده شم و فرصت زیادیم برای مطالعه ندارم، چطور می تونم از برنامه ی شما استفاده کنم؟
  آیا برای افرادی مثل بنده برنامه ای دارید یا فقط برنامتون برای افراد سال آخر هستش؟!
  با سپاس

 • منابع

  من الان کاملا سردرگم شدم با این وقت کم میخوام دانشگاه سراسری قبول بشم بنظر شما خوندن پکیج مدرسان شریف چطوره ؟

 • نحوه مطالعه

  رشته من حسابداريه و دو ترم ديگه درسم تموم ميشه
  حدود 10 سالم هست كه شاغلم و تو كارم بسيار توانمند..منتها با توجه به شخصيتم و آزموني كه به تازگي دادم به نام سنخ نماي مايرز-بريگز متوجه شدم ميتونم تو رشته روانشناسي خيلي موفق تر باشم و تصميم گرفتم براي ارشد و دكتري روانشناسي بخونم..منتها نميدونم از كجا و به چه صورت شروع كنم..اين نكته رو هم عرض كنم كه بنده هيچ كتابي از اين رشته رو ندارم و نميدونم چه چيزهايي رو بايد بخونم
  متشكرم

 • منابع

  سلام من تازه میخوام برای ارشد ازاد روانشناسی بالینی بخونم و میخوام مباحث مهمتر هر درس و بخونم کتابای مدرسان و برای سراسری خوندم دارم یا انالیز سوالات کنکور ازاد اگر شما دارید ممنون میشم یا راهنماییم کنید از کجا تهیه کنم خیلی ضروریه چون همه مباحث رو نمیرسم بخونم میخوام مباحثی که اهمیت داره بخونم

تحلیل و بودجه بندی سوالات کارشناسی ارشد روانشناسی

تعداد بازدید 10428 دفعه

بودجه بندی آزمون کارشناسی ارشد 95 روانشناسی براساس تحلیل مشاوران تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

روانشناسی  مرضی:

از 20سوال 7سوال مربوط به درس آسیب شناسی روانی و 13سوال مربوط به درس کودکان استثنایی است. از 7سوال آسیب 2سوال از مبحث اختلالات تجزیه ای، 1سوال اختلالات خواب، ا سوال اختلالات کنترل تکانه، 1سوال اسکیزوفرنی، 1سوال اختلالات ساختگی و 1سوال در مورد مفاهیم کلی درس آسیب شناسی است. از 13سوال کودکان استثنایی، 5 سوال مربوط به مبحث عقب ماندگی ذهنی، 3 سوال از اختلال بیش فعالی، و اختلالات دفعی، انطباقی، فراگیر رشد، حرکتی و رفتار ایذایی هر کدام 1سوال را به خود اختصاص داده است.

 

 

روانشناسی رشد:

 4سوال از نظریه پیاژه، 2سوال از مبحث بازی، 2سوال از نظریه بتلهایم و ماهلر، 2سوال از مباحث کلی رشد (رسش، نظریه هال و روسو) و بقیه سوالات مربوط به نظریات گزل، نظریات رفتارگرایی، اریکسون، کلبرگ، بندورا، پردازش اطلاعات، دوره نوجوانی و میانسالی نظریه ورنر است. در کل 10 سوال از کتاب لورا برک طراحی شده که 6سوال آن با کتاب های کرین و منصور مشترک بوده و 4سوال فقط در کتاب لورا موجود می باشد. 4سوال از کتاب منصور و 13سوال از کتاب کرین بوده (البته با کتاب های دیگر همپوشانی دارد).

 

روانشناسی بالینی:

 بیشترین سوالات مربوط به آزمون های روانی بوده که 2 سوال از مبحث هوش (شامل آزمون های وکسلر)، 3سوال از شخصیت شامل آزمون های عینی و فرافکن ( TAT،MMPI ، رورشاخ) و2سوال از آزمون های حافظه و شناختی  (ویسکانسین و هالستید ریتان) می شود. 3سوال از سنجش بالینی (2سوال از مصاحبه بالینی و 1سوال از پایایی و روایی)، نظریه روان تحلیلگری فروید، مقایسه رویکرد های بالینی و آماری، تاریخچه روانشناسی بالینی، اختلالات طیف اوتیسم، درمان های بالینی شامل رویکرد های نوین درمان و نظریه شناختی بک است و یک سوال از تغییرات DSM می باشد. در کل حدود 14 سوال از سرفصل های کتاب فیرس طرح شده و مابقی از کتاب آزمون های روانی مارنات و نظریه های رواندرمانی می باشد.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان:

11 سوال از مبحث فیزیولوژیک و 9سوال از مبحث انگیزش و هیجان طرح شده.

 سوالات فیزیولوژیک: 2سوال از مبحث شنوایی، 2سوال از انتقال دهنده های عصبی، 2سوال از کارکرد منطق مختلف مغزی و یک سوال از ساختار سلول عصبی، بینایی، هورمون ها.

 انگیزش و هیجان: 2سوال از هیجان و مباحث نظریه روان تحیل گری، نظریه لوین، نظریه اتکینسون، نظریه خود ارزشمندی و انگیزه پیشرفت هر کدام 1سوال مطرح شده.

 

 

علم النفس:

 سوالات طرح شده از کتاب های احدی و احمدی تقریبا برابر بوده، 3سوال از مبحث ابن سینا، 2سوال از غزالی، 2سوال از فارابی، 5 سوال از مبحث عقل، 2سوال از غریزه و فطرت، 1سوال از مفهوم نفس در قرآن، 1 سوال از ارسطو و 1 سوال از ملاصدرا

 

آمار و روش تحقیق:

 12 سوال از کتاب آمار و 8 سوال از روش تحقیق. 2سوال از طرح های آزمایشی، 2سوال از فرضیه و نظریه، 2سوال از طرح های عاملی و بقیه سوالات از مباحث رگرسیون، شاخص های گرایش مرکزی و شاخص های پراکندگی، رتبه درصدی، آزمون F، جامعه و نمونه، آزمون t، پژوهش های کیفی و کمی و روش های نمونه گیری.

 

روانشناسی عمومی:

 4سوال از درمان (2سوال از نظریه روانکاوی و 2سوال از نظریه رفتارگرایی)، فشار روانی، هوش، هیجان، حافظه، روانشناسی اجتماعی، ادراک، احساس، ماهیت روانشناسی، رشد روانی.

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد روانشناسی به تازگی راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه روانشناسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc