گزیده ای از اتاق فکر مجموعه زبان انگلیسی

ورود به اتاق فکر
 • moarefi ketab moror

  Slm . Baraye reshteye teaching, baraye morur mataleb k ghbln az ruye manabee asli khunde shodan va alan shayad kheiliashoon faramoosh shodan, estefade az ketabaye modaresan ro tayid mikonid? Ham takdars... Ham majmooee konkurha.

 • قبولی دانشگاه تهران

  با سلام
  من دانشجوی سال آخر آموزش زبان انگلیسی هستم . با توجه به زمانی که تا کنکور ارشد مانده ، چند ساعت در هفته بهتره مطالعه داشته باشم
  رمز موفقیت در قبول شدن در دانشگاه تهران چیه

 • درس تدریس

  سلام وقتتون بخیر.
  من درس روش تدریس را کامل نخوندم.ولی ازمون و زبانشناسی را میتونم در حدود سی و پنج تا چهل درصد بزنم،مبخواهم درصد تخصصی ام به پنجاه و پنج برسد به نظر شما چه مباحثی ازتدریس را بخونم تا این درصد را بگیرم؟

 • عمومی یا تخصصی

  سلام من با اینکه گرامرم تقریبا خوبه اما اصلا نمیتونم اونها روی تستها اعمال کنم لغتها هم که نزدیک به نصف 3500 رو خوندم ولی دیگه نمیکشم همشو بخونم...پیش بینی میکنم تو کنکور نتونم عمومی ها رو خوب بزنم...سوالم اینه که برای رتبه خوب اوردن عمومی تاثیرگزار تره یا تخصصی
  برای حل مشکل گرامرم چیکار کنم؟واقعا خستم

 • قبولی

  با سلام ایا با 20 درصد عمومی و 20درصد تخصصی شانس قبولی در دوره شبانه و روزانه گرایش مترجمی وجود داره یا خبر؟

دروس، ضرایب و شیوه طرح سوال آزمون کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی

تعداد بازدید 7534 دفعه

درس زبان عمومی در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی و در هر سه گرایش آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی دارای ضریب 2 است.

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

زبان عمومی 

درس زبان عمومی در آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی و در هر سه گرایش آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی دارای ضریب 2 است، اما اهمیت این درس در کنکور ارشد اگر از درس زبان تخصصی بیشتر نباشد کمتر نیز نیست. چه بسا مهارت در این درس به مطالعه دروس تخصصی نیز سرعت می­بخشد. توزیع سوالات در سالهای اخیر، به این صورت بوده که برای گرامر بین 10 تا 20 سوال طرح شده اند که در سالهای اخیر به کمترین مقدارش (یعنی 10 سوال) رسیده است. سوالات این درس به صورت پر کردن جای خالی با ساختار مناسب (multiple-choice)  و گاهی تشخیص ساختار نادرست (error- recognition) در یک جمله تنظیم می شود. از سال 84 به بعد بخش error-recognition بسیار دشوار شده است چون گزینه ای تحت عنوان no error در پایان هر جمله به آن افزوده شده است.   برای درس لغات 20 سوال در نظر گرفته شده است که به صورت پر کردن جای خالی با کلمه مناسب مطرح می شود. نوع دیگری از سوالات به صورت cloze test  مطرح می شود که این قسمت شامل یک متن با قسمتهای مختلف گرامری و لغتی به صورت جای خالی می باشد که میبایست با گزینه مناسب پر شوند. برای این قسمت حدود 10 سوال در نظر گرفته می شود. آخرین قسمت دفترچه عمومی مربوط به سوالات درک مطلب می­شود. در این قسمت معمولا 3 متن داده شده که در پایان هر کدام تعدادی سوال مطرح شده است که میبایست با توجه به متن پاسخ داده شوند. سوالات درک مطلب بین 20 تا 25 سوال متغیر است. همانطور که تشریح شد تعداد کل سوالات عمومی ثابت است ولی توزیع آن بین سه مبحث گرامر، لغت و درک مطلب تا حدی متغیر است ولی روند کلی آن در سالهای اخیر این گونه بوده است که سوالات گرامری به تدریج کمتر و سوالات مربوط به لغات اضافه تر و مفهومی تر شده اند، بنابراین تقویت دایره لغات از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

درخواست مشاوره رایگان تلفنی

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مجموعه زبان به تازگی راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

دروس تخصصی:

 1. مبانی نظری ترجمه که حدود 25 سوال از 60 سوال تخصصی را شامل می‌شود. این درس در آزمون کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی بسیار مهم است و اساس و مهم‌ترین درس این رشته در دوره کارشناسی ارشد محسوب می‌شود. کسی که تسلط نسبتا خوبی بر روی این بخش داشته باشد می‌تواند درصد اختصاصی خوبی در کنکور را به خود اختصاص دهد.
 2. زبانشناسی که 10 سوال دارد نیز از درس‌های مهم این رشته در کارشناسی ارشد است. بسیاری از نظریات ترجمه توسط زبانشناسان مطرح گردیده است. این درس یکی از دروس شیرین و مهم عمرتان خواهد شد.
 3. واژه شناسی که 10 سوال از 60 سوال تخصصی را شامل می‌شود. درسی ساده است که مستلزم خواندن مثال‌های بسیار در کتاب‌های منبع و کنکورهای پیشین است.
 4. ساخت مقابله‌ای زبان نیز 10 سوال را شامل می‌شود. این درس به دلیل داشتن سرفصل‌های مشخص برای خواندن آسان است، درسی بسیار مهم در راستای تدریس و تحلیل زبان های مبدا و مقصد.
 5. مهارت ترجمه که 5 سوال را داراست. در چند سال اخیر سوال‌های نظری این بخش در حال افزایش بود اما در کنکور سال قبل خلاف این اتفاق افتاد. برگردان پنج جمله یا شعر به مناسب‌ترین گزینه‌ی انگلیسی اساس این بخش است. به دلیل زیاد بودن حجم کتاب‌های منبع، به کسانی که وقت کافی ندارند تنها خواندن سوالات کنکورهای پیشین این بخش توصیه می‌شود.

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مجموعه زبان به تازگی راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc