گرایش های کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی

گرایش های کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی در این مطلب آمده است. فیزیولوژی ورزشی، رفتار حرکتی، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، روان شناسی ورزشی و بیومکانیک ورزشی از جمله شاخه های رشته تربیت بدنی هستند که بررسی شده اند.

 

معرفی گرایش های کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی

در ادامه به طور مختصر با 6 رشته کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی و گرایش های آن ها آشنا می شویم.

 

 

1- فیزیولوژی ورزشی

از جمله قدیمی ترین رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی ، رشتۀ فیزیولوژی ورزشی است که گرایش های آن در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

الف-فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی

 ب- فیزیولوژی ورزشی کاربردی

 ج- فیزیولوژی فعالیت بدنی محض

 د- فیزیولوژی فعالیت بدنی بالینی

 ه-تغذیه ورزشی

 به دلیل گستردگی علم فیزیولوژی ورزش و ظرفیت دانشگاه های کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی در این گرایش، دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد این رشته می توانند در زمینه های مختلفی به پژوهش و فعالیت در این حوزه بپردازند. دانشجویان در این رشته می آموزند چگونه پروتکل ها و برنامه های مختلف ورزشی می تواند تاثیرات و تغییرات متفاوتی در بدن و عملکرد ورزشی فرد بگذارد. بنابراین این رشته پایه و اساس علم تمرین به شمار می رود و برای افرادی که علاقه مند به طراحی تمرین هستند بسیار کمک کننده و ضروری است. علاوه بر این دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته در زمینه تغذیه ورزشی نیز آموزش می بینند. دانشجویانی که علاقه مند به علوم بنیادین در زمینه ورزشی هستند نیز می توانند به انجام پژوهش های بنیادین در نمونه های انسانی و حیوانی بپردازند و تاثیر ورزش را در سطح بافت، سلول و مولکول بررسی کنند. امروزه از این علم برای کمک به بهبود برخی بیماری ها مثل بیماری های متابولیکی ، قلبی عروقی و غیره استفاده می شود و در کشورهای پیشرفته فیزیولوژیست های ورزشی در کنار تیم های پزشکی در مراکز درمانی به فعالیت می پردازند. در کشور ما فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد این رشته می توانند علاوه بر تدریس و پژوهش، در مراکز ورزشی مشغول به کار شوند. به نظر می رسد در آینده ای نزدیک و با تصویب لایحه ایجاد سازمان نظام تخصصی ورزش کشور، فارغ التحصیلان این رشته بتوانند مجوز انجام مشاوره ورزشی در حوزه سلامت و ورزش اخذ نمایند و دفاتر مشاوره ورزشی تاسیس کنند. این امر می تواند به هرچه شناخته تر شدن علم ورزش در جامعه کمک کند و منجر به افزایش اشتغال زایی فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد این رشته و بهبود سلامت افراد جامعه گردد. بازار کار گرایش های کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی در انتخاب هر گرایش تاثیر دارد.

3گام به تناسب نوع گرایش مورد علاقه و البته مناسب برای شما، مشاوره و برنامه ریزی ارائه می دهد تا مبادا در مسیر خود در اثر ناآگاهی از نوع مطالعه برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد از هدف خود دور شوید. در این راستا مشاوران و برنامه ریزان ما بهترین منابع ارشد تربیت بدنی را برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور ارشد آن را دارند فراهم کرده اند.

 

 

2- رفتار حرکتی

 

کارشناسی ارشد تربیت بدنی-رشد حرکتی
کارشناسی ارشد تربیت بدنی-رفتار حرکتی

 

یکی از رشته های کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی که تأکید ویژه ای به رفتار انسان از قبل تولد تا لحظه مرگ دارد، رفتار حرکتی است. این رشته نقش مهمی در امر استعدادیابی ورزشی ایفا می کند. علاوه بر این، رفتار حرکتی از قدمت زیادی در حوزه علوم ورزشی برخوردار بوده و طبق تغییرات اخیر در کارشناسی ارشد به سه گرایش تقسیم شده است که عبارتند از: 

الف- یادگیری و کنترل حرکتی

 ب- رشد حرکتی

 ج- آموزش تربیت بدنی

گرایش یادگیری و کنترل حرکتی نقش مهمی در برنامه ریزی و اجرای مهارت آموزی در رشته های ورزشی مختلف دارد. همچنین این گرایش با ارزیابی نقاط ضعف و قوت اجرای مهارت های ورزشکاران در رویدادها و با طراحی تمرینات مداخله ای نقش مهمی در رسیدن به اوج مهارت و اجرای ورزشکاران حین مسابقات دارد. همچنین دانش آموختگان این رشته بواسطه آشنایی با اختلالات حرکتی نقش مهمی در بهبود حرکت افراد مبتلا دارند و از این رو می توانند در کلینیک های کاردرمانی بعنوان دستیار مشغول به کار شوند. گرایش رشد حرکتی توانایی ارزیابی شاخص های رشدی در طول زندگی را داراست و از این رو به تحلیل حرکات انسان و ارزیابی آنها نسبت به رفتار ناهنجار می پردازد. رشد حرکتی قادر است تا با طراحی و تجویز فعالیت های بدنی، رشدی متناسب با هر سن و جنس، محیط زندگی سالم و بدون ناهنجاری را فراهم کند. رشد حرکتی می تواند در انجام خدمات مشاوره ای در حوزه رشد حرکتی در باشگاه های ورزشی، مراکز عمومی مثل پارکها و خانه های سلامت در شهرداری ها و... کمک شایانی به حفظ سلامت جامعه کند. همچنین  دانش آموختگان رشد حرکتی بواسطه آشنایی با مبانی رشدی می توانند در کلینیک های ویژۀ اختلالات رشدی بعنوان دستیار کار کنند. گرایش آموزش تربیت بدنی نیز در تدوین و ارزیابی برنامه های درسی تربیت بدنی مدارس و مراکز ورزشی و آموزش موثر مهارتهای ورزشی و حرکتی در مدارس و مراکز ورزشی و انجام خدمات مشاوره ای به مدیران، معلمین برای توسعه و بهبود برنامه های درسی تربیت بدنی مدارس و مراکز ورزشی مؤثر است.

برای این که بتوانید زمانبندی دقیقی را برای سرفصلهای هر کدام از دروس کارشناسی ارشد تربیت بدنی انجام دهید، باید برنامه ریزی خود را با توجه به نقاط قوت و ضعف و همچنین زمان خود تنظیم کنید. پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام، کمک بزرگی در این راه به شما می نماید.

 

 

3- آسیب شناسی و حرکات اصلاحی

 

کارشناسی ارشد تربیت بدنی- آسیب شناسی
کارشناسی ارشد تربیت بدنی- آسیب شناسی

 

 الف- حرکات اصلاحی

 ب- امدادگر ورزشی

 ج- تربیت بدنی ویژه (معلولین)

تقسیم می‌شود. حرکات اصلاحی به طور مستقیم با سلامت جامعه در ارتباط می‌باشد و قادر به شناسایی و تشخیص ناهنجاری های وضعیتی و در ادامه، قادر به ارائه روش هایی برای پیشگیری و اصلاح این ناهنجاری ها است. همچنین توانایی طرح و برنامه ریزی حرکات اصلاحی مناسب متناسب با افراد گوناگون را داراست. علاوه بر این نقش مهمی در ارائه خدمات مشاوره ای مرتبط با حرکات اصلاحی برای دانش آموزان، کارمندان و باشگاههای ورزشی دارد.  اخیرا با تلاش های صورت گرفته از سوی متولیان این رشته و با برگزاری دوره مربیگری حرکات اصلاحی و اخذ تأییدیۀ تأسیس باشگاه حرکات اصلاحی، دانش آموختگان کارشناسی ارشد این گرایش می‌توانند به طور قانونی باشگاه تأسیس کرده و با خیال راحت نقش خود را در بهبود سلامت جامعه ایفا کنند. یکی دیگر از کاربردهای این گرایش در بحث قهرمانی است. جایی که یک متخصص حرکات اصلاحی می تواند با بکارگیری حرکات و ورزش های اصلاحی، موجب بهبود عملکرد یک ورزشکار حرفه ای در رشته مربوط به خود شود. گرایش امدادگر ورزشی شاید نامناسب‌ترین اسمی باشد که می‌توان برای این گرایش انتخاب کرد. وقتی اسم امدادگر می‌آید یاد صدمات ورزشی و تیم پزشکی داخل زمین و کادر پزشکی تیم‌های ورزشی که پس از آسیب وارد عمل می‌شوند می افتیم، اما مضمون این رشته همچنین تصوری که از رشته وجود دارد را یدک نمی‌کشد. در واقع دانش آموختگان کارشناسی ارشد این گرایش توانایی پیشگیری از آسیب های ورزشی و  شناسایی آن را کسب می کنند و نقش مهمی در بازگرداندن ورزشکار آسیب دیده به شرایط مسابقه دارند. همچنین امدادگر ورزشی می تواند بعنوان راهنما و برنامه ریز برای آگاهی از روش های کنترل آسیب های ورزشی عمل کند. در ضمن دانش آموختگان کارشناسی ارشد این گرایش نیز می‌توانند مانند دانش آموختگان گرایش حرکات اصلاحی مجوز باشگاههای حرکات اصلاحی را دریافت نمایند. همچنین می توانند با شرکت در دوره های امدادگری ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی، به عنوان کادر پزشکی در کنار تیم ها فعالیت کنند. تربیت بدنی ویژه معلولین، بطور خاص با افراد دارای معلولیت سروکار دارد و کمک به مشاوره، راهنمایی و برنامه ریزی در زمینۀ تجویز، توصیه و اجرای فعالیت حرکتی و ورزشی متناسب با نیازهای ویژه افراد تحت پوشش می کند. همچنین تربیت بدنی ویژه معلولین، در تدریس دروس کارگاهی، نظری و عملی در زمینه معلولین در سطح مراکز آمورشی و پژوهشی و خدماتی-حمایتی و نهادهایی چون آموزش و پرورش، دانشگاه ها، فدراسیون های ورزش معلولین و مراکز توانبخشی و بهزیستی و مربیگری رشته های ورزشی معلولین نقش مهمی ایفا می کند.

با توجه به نوع شخصیت خود، باید سبک مطالعه خود را تعیین نمایید. اگر فردی هستید که بسیار کند مطالعه می کنید باید دقت داشته باشید که فازهای مرور مناسب را از دست می دهید و اگر فردی هستید که سریع مطالعه می کنید باید مواظب باشید که دقت در خواندن مطالب مهم را فدای سرعت نکنید.

آقای دکتر شریفی (رتبه برتر کارشناسی ارشد و دکترای تربیت بدنی دانشگاه تهران) به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

 

 

4- روان شناسی ورزشی

 

کارشناسی ارشد تربیت بدنی- روانشناسی ورزشی
کارشناسی ارشد تربیت بدنی- روانشناسی ورزشی

 

یکی از جدیدترین رشته های کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی است که غالبا به فاکتورهای روان شناختی تأثیر گذار بر اجرای ورزشکاران می پردازد و اثرات مثبت روانی ناشی از حضور و شرکت در ورزش را بررسی و مطالعه می کند. روان شناس ورزشی قادر است تا با ارزیابی شرایط روانی ورزشکاران، روش های مختلف روان شناسی را در حین آموزش مهارت ها به آن ها آموزش دهد و از این رو نقش مهمی در موفقیت ورزشکاران ایفا کند. همچنین، روان شناسی ورزشی کمک شایانی در زمینه تمرین عملی مهارت های روانی به مربیان می کند و توانایی طراحی و تنظیم برنامه های تمرینی برای تأمین بهداشت روانی و جسمانی گروه های مختلف ورزشکاران را داراست.

 

 

5- بیومکانیک ورزشی

 

کارشناسی ارشد تربیت بدنی - بیومکانیک ورزشی
کارشناسی ارشد تربیت بدنی - بیومکانیک ورزشی

 

یکی دیگر از رشته های کارشناسی ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی که خود دربرگیرندۀ علوم زیستی، آناتومی، کنترل حرکتی، فیزیک، حرکت شناسی و اصول مکانیکی ارگان های بدن است. این رشته کمک زیادی به درک کیفیت مکانیکی و فرایند کنترل حرکتی در دوران زندگی و تحلیل توصیفی و کمی حرکت های پایه تا پیچیده ورزشی می کند. این رشته علیرغم داشتن چهار گرایش:

 الف- بیومکانیک پایه ورزشی

 ب- بیومکانیک عملکرد ورزشی

 ج- بیومکانیک بازتوانی ورزشی

 د- بیومکانیک و مهندسی ورزشی

فقط با نام بیومکانیک ورزشی در دانشگاه ها وجود دارد که علت آن هم احتمالا به دلیل نبود متخصص ویژه هر گرایش در دانشگاه ها است. بیومکانیک ورزشی با سنجش ویژگی های پیکرسنجی، نقش مهمی در استعدادیابی ورزشی دارد و همچنین با تحلیل بیومکانیکی مهارت های ورزشی نقش مهمی در اصلاح مهارت های ورزشی ورزشکاران و در نتیجه بهبود عملکرد آنان دارد. همچنین بیومکانیک ورزشی قادر به طراحی برنامه های بدن سازی در رشته های ورزشی با تأکید بر رعایت اصول بیومکانیکی در اجرای مهارت های ورزشی است.

از لحظه ای که تصمیم گرفتید تا درس بخوانید و موفق شوید بدون تلف کردن وقت، ابتدا برنامه ریزی را شروع کنید و از افراد موفق در این زمینه درباره منابع و نوع مطالعه مشاوره بگیرید.

 

 

6- مدیریت ورزشی

 

کارشناسی ارشد تربیت بدنی - مدیریت ورزشی
کارشناسی ارشد تربیت بدنی - مدیریت ورزشی

 

کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی، مجموعۀ یافته های علمی در حوزۀ مدیریت و سازمان است. در این رشته دانشجویان پس از فراگرفتن دانش مدیریت و کسب تجارب مدیریت، متخصصین ارزنده ای خواهند شد که می توانند نقش مهمی در اداره امور سازمان های ورزشی ایفا کنند. این رشته دارای 6 گرایش است که عبارتند از:

الف-مدیریت بازاریابی در ورزش

 ب-مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی

 ج-مدیریت اوقات فراغت و ورزش‌های تفریحی

 د-مدیریت راهبردی در سازمان‌های ورزشی

 ه-مدیریت رسانه‌های ورزشی

 ح-مدیریت رویدادهای ورزشی.

گرایش مدیریت بازاریابی همانگونه که از اسمش برمی آید نقش مهمی در برنامه ریزی برای بازاریابی رویدادهای ورزشی و انجام خدمات بازاریابی ورزشی در باشگاه ها دارد. علاوه براین مدیریت بازاریابی توانایی مدیریت شرکت های بازاریابی ورزشی را دارا است. گرایش مدیریت اماکن و تأسیسات ورزشی نیز توانایی برنامه ریزی برای ساخت و بازسازی و نگهداری اماکن ورزشی، مدیریت این اماکن و انجام خدمات مشاوره ای به مدیران اماکن ورزشی را داراست. گرایش مدیریت اوقات فراغت نیز در انجام خدمات مشاوره ای به مراکز تفریحات سالم و ورزشی نقش دارد و توانایی مدیریت فدراسیون های همگانی و پارکهای تفریحی و اجرای برنامه اوقات فراغت را دارا است. گرایش  مدیریت راهبردی قادر به انجام مسئولیت های اعضای هیئت رئیسه فدراسیون های ورزشی است و می تواند ریاست هیأت های ورزش استان را برعهده بگیرد و همچنین می تواند خدمات مشاوره ای به سازمان های ورزشی بدهد. گرایش مدیریت رسانه های ورزشی نیز توانایی عضویت در هیأت تحریریه رسانه های ورزشی، پذیرش مسئولیت روابط عمومی و بین الملل سازمان های ورزشی و انجام خدمات مشاوره ای در زمینه مطبوعات و رسانه های ورزشی برای مدیران ارشد را داراست. گرایش مدیریت رویدادهای ورزشی نیز توانایی برگزاری رویدادهای ورزشی، انجام مسئولیت بخش های مختلف بین المللی داخل کشور را داراست و نقش مهمی در انجام خدمات مشاوره ای در زمینه برگزاری رویدادهای ورزشی و مدیریت کمیته های اجرایی و مسابقات فدراسیون های ورزشی کشور ایفا می کند.

مدیریت زمان، هزینه و البته اعصاب در فرآیند آماده سازی کنکور کارشناسی ارشد اصلی ترین اصل موفقیت و عدم سرخوردگی خواهد بود.

 

سایر بخش های تربیت بدنی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  حسین حاج مبینی‏ - 01/11/1

  سلام
  برای ارشد میخوام در دانشگاه شهید رجایی ادامه تحصیل بدم
  در چه گرایشی دانشجو میگیرن؟
  تا رتبه چند قبولی دارند؟
  نیاز به گزینش هم دارد؟
  محدودیت سنی دارند؟

 • تصویر فرد

  روح اله درستی‏ - 01/9/16

  برای بیماران مبتلا به صرعچه توصیه می‌شود

 • تصویر فرد

  معصومه سعیدی‏ - 01/8/29

  با سلام میشه مولف کتاب های برا کنکور ارشد تربیت بگید واقعا من تو بعضی مولف ها موندم لطفا راهنمای کنید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  مهدی آقاپور‏ - 01/6/23

  سلام من مدرک کارشناسی آموزش ابتدایی از دانشگاه فرهنگیان دارم و معلم ابتدایی هستم. آیا میتوانم یکی از رشته های علوم ورزشی را برای کارشناسی ارشد انتخاب کنم و اگر انتخاب کنم در آینده بعد از فارغ التحصیلی می توانم به عنوان معلم ورزش در مدارس کارمو ادامه بدم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/6/27

  سلام خدمت شما این موارد بستگی به موافقت اموزش و پرورش ناحیه مربوطه داره 

 • تصویر فرد

  فریبا مهدوی‏ - 01/6/10

  ازبین گرایش‌های علوم ورزشی کدام از نظر بازار کار و درآمد بهتره؟ و تا دکتری میتوان ادامه داد

 • تصویر فرد

  نیلوفر فخر‏ - 01/6/6

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشیدمن رشته ام درکارشناسی فقه وحقوق بوده الان میتونم برای ارشدتربیت بدنی بخوونم ودرضمن من سنم 34هست میخواستم بدونم تاثیری در انتخاب این رشته داره یانه؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 01/6/7

  سلام خدمت شما بله میتونید برای ارشد تربیت بدنی رو انتخاب کنید محدودیت سنی نداره و بیشتر به هدف خودتون برمیگرده که برای چه هدفی می خواین تو مقطع ارشد تحصیل کنید 

 • تصویر فرد

  رخشان‏ - 01/4/25

  سلام وقت بخیر
  بنده در ترم ۶ تربیت بدنی هستم دانشگاه فرهنگیان آیا امکانش هست که ارشد رو در رشته زیست شناسی یا شیمی ادامه بدم میخوام که تا دکترا ادامه اش بدم

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 01/4/28

  سلام خدمت شما 
  از لحاظ قوانین سنجش مشکلی نداره ولی نیاز به موافقت اموزش و پرورش منطقه دارین

 • تصویر فرد

  ایمان ماشاالهی‏ - 01/2/11

  سلام بنده از دبیرستان وارد تربیت بدنی شده بودم و الان کارشناسی ناپیوسته را در مدیریت تربیت بدنی تمام کرده ام برای کار شناسی ارشد میتونم روانشناسی ویا فیزیولوژی بخونم
  با توجه به این که کاردانی مدیریت خوندم ؟؟چنتا واحد باید بیشتر بخونم ؟؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/2/12

  سلام خدمت شما بله شما با هر مدرک کارشناسی ای چه پیوسته چه ناپیوسته می تونید برای همه رشته های ارشد وزارت علوم اقدام کنید و مشکلی پیش نمیاد واحد های پیش نیاز و جبرانی بستگی به دانشگاه محل قبولیتون داره

 • تصویر فرد

  محمد ش‏ - 00/10/16

  سلام استاد من کارشناسی علوم ورزشی هستم چگونه میتوم فیزیوتراپی ورزشی بخونم یا میتونم ارشدو فیزیو تراپی بخونم

 • تصویر فرد

  Salehi‏ - 00/8/27

  سلام. من لیسانس علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان خوندم و الان میخوام در مقطع ارشد تربیت بدنی ادامه تحصیل بدم. شما کدوم یک از رشته های ارشد رو پیشنهاد میدید؟ البته میخوام تا مقطع دکترا ادامه بدم که در دانشگاه رشته های علوم ورزشی رو تدریس کنم . لطفا پیشنهادتون رو بفرمایید ممنون میشم. هم برای ارشد و هم دکترا

 • تصویر فرد

  سحرموسوی‏ - 00/5/22

  سلام خسته نباشید من کارشناسی حقوق دارم آیا امکانش هست کارشناسی ارشد تربیت بدنی شرکت کنم البته بدون کنکور؟

 • تصویر فرد

  محدثه‏ - 00/5/4

  من رشتم تجربی و میخام بر اساس سوابق تحصیلی برم تربیت بدنی میششه؟؟؟

 • تصویر فرد

  سمیرا‏ - 00/4/20

  باسلام.من رشته م تاریخه و میخوام در آزمون کارشناسی ارشد سال1401 در رشته فیزیولوژی ورزشی شرکت کنم؟آیا امکانش هست؟دیروز خبری منتشر شده که نمیدونم درسته یا غلط و در این مورده که پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در سال 1401 فقط از رشته های مرتبط خواهد بود.لطفا راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  نسی‏ - 00/4/5

  باسلام اقادکتر.لطف کنید من رو هم راهنمایی کنید من لیسانس مربیگری ورزشی دارم میخام واسه ارشد رشته ی پزشکی بخونم از مربیگری ورزشی کدوم گرایش رو میتونم بزنم ک بتونم بعدها مطب بزنم.ایا میتونم از مربیگری ورزشی واسه ارشدعلوم تشریحی بخونم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  مرمر‏ - 00/3/5

  سلام خسته نباشید.
  من می‌خوام از طریق رشته‌ی ریاضی برم تربیت‌بدنی و این که شنیده‌م این رشته بیش‌تر مناسب ورزشکارهاست و افراد عادی داخلش کم میارن. می‌خواستم بدونم واقعاً این‌طوره؟ و این که اگه بخوام باشگاه بزنم باید کدوم گرایش رو بخونم؟
  مورد آخر هم این که برای قبولی در دانشگاه فردوسی مشهد از طریق کنکور ریاضی چه رتبه‌ای نیازه؟
  ممنون از پاسخ‌گوویی‌تون

 • تصویر فرد

  رسول حسینی نیا‏ - 99/12/16

  سلام خسته نباشد.من کارشناسی ناپیوسته رشته حسابداری خوندم.و میخوام کارشناسی ارشد فیزیولوژی بخونم.هدف من تدریس در دانشگاهه با رشته تربیت بدنی.ولی به گفته ها باید دو مدرک آخر همخوانی داشته باشه تا بشه تو دانشگاه تدریس کرد؟به نظر شما راهی هست که این کار شدنی بشه و فقط با ارشد تربیت بدنی بتونم تدریس کنم؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 99/12/15

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی رشته علوم ورزشی ورودی ۹۹هستم لطفاً جواب منو بدید من دچار سردرگمی شدم که آیا این رشته ارزش خواندن داره یا از بازار کار خوبی برخورداره و ادامه اش بدم؟

 • تصویر فرد

  milad abbasi‏ - 99/10/28

  سلام،من میخوام روانشناسی ورژشی بخونم بنظرتون بازار کارش چطوره ؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 99/9/23

  سلام.اگر یه پزشک بخواد این رشته رو دنبال کنه و سمت personal trainer و ازین قبیل بره، کدوم شاخه رو بهش پیشنهاد میکنید که مرتبط و قابل پیشرفت زیاد باشه؟
  برای کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا دقیقا راهنمایی بفرمایید لطفا

 • تصویر فرد

  ریحانه‏ - 99/9/12

  سلام .من میخواستم از متوسطه دوم وارد مدرسه تربیت بدنی بشم نه از طریق رشته های نظری ،اما مطمئن نیستم از طذیق مدرسه روش خوبی باشه ؟

 • تصویر فرد

  ماهورا‏ - 99/9/8

  سلام
  تصمیم دارم دانشگاه آزاد رشته تربیت بدنی بخونم
  میخواستم بدونم آیا رشته خوب از نظر آینده شغلی و پول سازی هست؟؟
  و اینکه کدام گرایشش بهتره ؟؟؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/8/18

  سلام خسته نباشید من لیسانس علوم ورزشی هستم می خواستم بدونم با این لیسانس وارد نظام شوم

 • تصویر فرد

  fatemeh‏ - 99/8/7

  سلام وقت بخیر..من میخام حقوق ورزشی قبول شم
  الان هم ترم 3 تربیت بدنی هسم
  میتونم از این طریق قبول شم؟
  یا حتما حقوق باید بخونم؟

 • تصویر فرد

  نگار‏ - 99/7/13

  سلام وقتتون بخیر من رشتم حسابداری فوق دیپلمم میخام تربیت بدنی بخونم برا اینکه بتونم ی باشگاه ورزشی بزنم چه گرایشی رو باید بخونم بعد فوق دیپلم تربیت بدنی؟؟

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 99/5/19

  سلام وقتتون بخیر.ببخشید میخوام بدونم کدوم گرایش فیزیولوژی بهتره؟

 • تصویر فرد

  حجت شیخی‏ - 99/5/11

  سلام
  با عرض سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی تکنولوژی جوشکاری خونده ام آیا میتونم کارشناسی ارشد رو در رشته تربیت بدنی کنکور بدم یا نه ؟

 • تصویر فرد

  Bita‏ - 99/4/2

  سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی تربیت بدنی دارم از دانشگاه غیرانتفاعی
  میخوام آزمون کارشناسی ارشد بدم میخواستم بدونم میشه برای دانشگاه فرهنگیان درخواست بدم یا خیر؟

 • تصویر فرد

  سحر سلطاني‏ - 99/3/24


  ببخشيد ميخواستم بدونم با ليسانس آسيب شناسي از شاخه هاي رشته ي تربيت بدني نميشه براي ارشد فيزيو تراپي يا طب فيزيك اقدام كرد؟
  بنظر شما با اين رشته آيا ميشه كلا براي رشته هاي پزشكي اقدام كرد؟ مثل همون طب فيزيك يا پزشكي ورزشي؟

 • تصویر فرد

  المیرا‏ - 99/3/6

  سلام با ارشد میکروب میشه دکترا فیزیو ورزشی خوند؟

 • تصویر فرد

  سپیده وکیلی‏ - 99/2/4

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس معماری دارم میخواستم تغییر رشته بدم رشته آسیب شناسی و حرکات اصلاحی بخونم امکانش هست؟ شرایطش چطوریه ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  samaneh‏ - 99/1/20

  سلام وقت بخیر
  .من لیسانس شیمی دارم
  و خودم ژیمناست بودم در حال حاضر مربی ژیمناستیک و ایروبیک هستم.میخواستم بدونم میتونم ارشد تربیت بدنی شرکت کنم و اگر میشه چه گرایشی بهتر هست؟

 • تصویر فرد

  Zahraa‏ - 98/11/17

  سلام من ترم۶ علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان هستم و خیلی علاقه دارم ارشد تربیت بدنی بخونم،لطفا راهنمایی کنید که چه گرایشی مناسب تر هستش و منابع کنکور ارشد تربیت بدنی سال ۱۴۰۰ چیه

 • تصویر فرد

  حامد میرشادی‏ - 98/10/23

  سلام دو ترم از کارشناسیم مونده . میخوام به موقعیت شغلی تو رشته تریت بدنی برسم که تو ایران یا خارج کشور بشه ازش استفاده کرد . و گفتنی ک علاقه دارم بتونم هم برنامه تغذیه ای و هم برنامه تمرینی بنویسم

 • تصویر فرد

  AHMAD‏ - 98/10/14

  سلام. لیسانس مهندسی برق دارم.به نظرتون ارشد چه گرایشی از تربیت بدنی رو برم.چون هدفم داوری فوتبال است.مرسی از سایت ۳gaam.

 • تصویر فرد

  سعیده‏ - 98/10/3

  سلام من لیسانس زبانشناسی دارم میخوام ارشد تربیت بدنی بخونم نمیدونم باید چه گرایشی برم و چه منابعی روبخونم میشه راهنماییم کنین؟

 • تصویر فرد

  faezeh‏ - 98/8/17

  سلام خسته نباشید،ببخشید من رشته دبیرستانم شبکه و نرم افزار هستش میتونم کنکور تربیت بدنی بدم در صورتی که درس های تخصصی رو مطالعه داشتم؟!

 • تصویر فرد

  سودابه‏ - 98/8/1

  سلام من رشتم علوم اقتصاد هست میتونم ارشد حرکات اصلاحی امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  قربانی‏ - 98/7/23

  سلام وقتتون بخیر من ترم اخر علوم ورزشی هستم میخوام کنکور ارشد بدم بظرشما گرایش فیزیولوژی رو انتخاب کنم بهتره یا اسیب شناسی و حرکت اصلاحی؟ . اخه هردوتاشم خیلی دوس دارم فک میکنم واقعا به دردبخورن. بعد اگه بخوام فیزیولوژی انتخاب کنم کدوم گرایشش بهتره؟ بالینی؟ تندرستی؟ محض؟ کدومش؟

 • تصویر فرد

  soheila‏ - 98/7/13

  سلام . خدا قوت
  کدوم گرایش فیزیولوژی در مقطع دکترا میشه تغذیه هم خوندو به تغذیه هم مربوط میشه؟

 • تصویر فرد

  tahmine‏ - 98/7/9

  سلام وقتتون بخیر من مربی ورزش هستم و به امید خدا میخوام ارشد فیزیولوژی ورزشی شرکت کنم و لیسانسم غیر مرتبط هست . لطفادر مورد گرایش های مختلف فیزیولوژی ورزشی (فعالیت بدنی و تندرستی ، محض ، بالینی . .)یک توضیح مختصری بفرمایید و اینکه منابع خوب و کاربردی رو از کجا و چگونه میتونم تهیه کنم؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  رضایی‏ - 98/7/5

  سلام و وقت بخیر ..من لیسانس تربیت بدنی دارم..میخواستم بدونم کدام گرایش دکتری در تربیت بدنی بهتره و پول سازترهست و از نظر بازار کار بهتر هست،؟؟بعد تصمیم به ارشد بگیرم
  و ایا ارشد روانشناسی بهتر نیست؟؟

 • تصویر فرد

  Negi‏ - 98/6/27

  سلام جناب دکتر من امسال علوم ورزشی روزانه قبول شدم و دو دل هستم برایه رفتن آیا رشته علوم ورزشی میتونه آینده شغلی داشته باشه؟ یا ب عنوان مربی ورزش در مدارس استخدام شود؟

 • تصویر فرد

  امید‏ - 98/6/24

  با سلام و احترام
  به استحضار جنابعالی میرساند، اینجانب با مدرک مهندسی مکانیک و مدرک مربیگری درجه 3 و سابقه بیش از 20 سال ورزش حرفه ای در رشته های پرورش اندام و کانگ فو توا، علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشنسی ارشد و پیشرفت در آن حرفه هستم (فیزیولوژی یا مدیریت ورزشی یا بیومکانیک). خواهشمندم راهنمایی بفرمایید چند واحد پیش نیاز باید بگذرانم تا بتوانم ادامه تحصیل دهم. با سپاس

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - 98/6/22

  سلام.ببخشید اونایی که دانشگاه فرهنگیان تربیت بدنی میخونن وبه آموزش و پرورش تهعد کاری دارن،میتونن رشته تربیت بدنی رو تو مقاطع بالاتر (ارشد و دکترا)در خارج از کشور ادامه بدن؟؟کلا امکان ادامه تحصیل دارن؟؟

 • تصویر فرد

  ماتينا‏ - 98/6/6

  سلام من دانشجوي علوم ورزشي هستم ولي تفاوت تربيت بدني با علوم ورزشيو نميدونم چيه

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/6/7

  سلام وقت بخیر 
  کد 1106 مجموعه علوم ورزشی همان تربیت بدنیست.

 • تصویر فرد

  لیلا‏ - 98/6/5

  سلام روزتون بخیر میخواستم بپرسم من اگه با لیسانس غیر مرتبط بخوام ارشد علوم ورزشی بخونم چه رشته یی رو انتخاب کنم؟ دوم اینکه ایا ازمون عملی داره و چند واحد عملی باید بگذرونم و شامل چه ورزش هایی میشه؟ لطفا راهنمایی کنید؟

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 98/5/31

  سلام استاد
  من کارشناس پرستاری هستم ولی قصد ادامه تحصیل در رشته تربیت بدنی رو دارم در مقاطع ارشد و phd اگ امکانش هست در رابطه با روال تغییر رشته و چند و چون این مسیر راهنمایی کنین
  سپاس فراوان

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 98/5/29

  با سلام.
  لطفا پاسخ منرو بدید
  بین ارشد فیزیولوژی و تغذیه ورزشی کدومو انتخاب کنم؟من لیسانس حسابداری ام و چندین ساله بدنسازی کار میکنم و مربی هستم.با تشکر

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 98/5/24

  سلام با رشته علوم ورزشی میشه ناجی شد

 • تصویر فرد

  لیلا‏ - 98/5/24

  سلام آقای دکتر دخترم رشته علوم تجربی فقط می‌تونه رشته های بدون آزمون انتخاب کنه آیا می‌تونه رشته تربیت بدنی بدون کنکور دانشگاه آزاد رو انتخاب کنه معدلش هم پانزده به بالاس

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/24

  سلام وقت بخیر 
  بله میتونن شرکت کنن.

 • تصویر فرد

  زیاری‏ - 98/5/23

  سلام.جناب دکتر.من رتبه ۸۶۴مدیریت ورزشی شدم امسال.شبانه اصفهان و علامه طباطبایی زدم.احتمالش هست قبول شم.تشکر

 • تصویر فرد

  نازی‏ - 98/5/14

  سلام جناب دکتر من لیسانس حسابداری دارم چندتا سوال ازتون داشتم برای ارشد فیزولوژی چه منابعی رو پیشنهاد می کنید برای دانشگاه ملی ،چند واحد پیش نیاز باید گذروندو کدوم دانشگاها بهترینن وبرای پذیرش چه رتبه ای مناسب است
  باتشکر

 • تصویر فرد

  حدیثه‏ - 98/5/12

  من دیپلم حسابداری دارم تو هنرستان
  الان بخوام کنکور تربیت بدنی بدم باید چیکار کنم
  ؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایم کنید

 • تصویر فرد

  احسان امیری‏ - 98/4/30

  سلام دکتر شریفی عزیز بنده تو‌کنکور ارشد رتبه ۹۸ ضریب اول و رتبه ۵۳۰ ضریب دوم بقیه هم‌همین مقدار هستن به نظر شما فیزیولوژی دانشگاه ملی درمیام؟ روزان یه شبانه؟ دانشگاه اراک و لرستان و کرمانشاه و‌اهواز اینا رو همه زدم

 • تصویر فرد

  آرزو‏ - 98/4/30

  سلام خسته نباشید..
  ببخشید من لیسانس مدیریت صنعتی دارم. آیا میتونم کنکور ارشد تربیت بدنی رو بدم؟؟
  اگه نمیشه باید چیکار کنم؟دوباره از اول کنکور بدم؟

 • تصویر فرد

  محمد ‏ - 98/4/28

  باسلام
  بنده دانشجوی ارشد کامپیوتر هستم ،می خواستم دکترا رو فیزیولوژی ورزشی بخونم .ممکن هست ؟

 • تصویر فرد

  آریا نظری‏ - 98/4/22

  سلام دوست عزیز خسته نباشید
  من واقعا با تمام وجود عاشق علم تمرین و برنامه نویسی هستم و هدف اصلی من در زندگی بهترین برنامه نویس شدن است و در حال حاضر مدرک کاردانی تربیت بدنی رو دارم میشه دقیق به من بگویید در مقاطع کارشناسی و. ارشد و دکتری باید چه رشته و گرایشی رو انتخاب کنم؟ خواهش میکنم جواب دهید خیلی برای من مهمه. بی نهایت ممنونم

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/4/18

  سلام با رتبه ۲۲۰۰ رفتار حرکتی دانشگاه اراک رو میارم گرایش یادگیری

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 98/4/4

  سلام من نهمم و به رشته تربیت بدنی علاقه زیادی دارم به نظر شما برای ورود به این رشته ، از الان شروع کنم بهتره یا یه رشته نظری انتخاب کنم و کنکور تربیت بدنی بدم؟ لطفا جواب بدین

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 98/4/3

  با سلام
  رشته فیزیولوژی کدوم گرایشش بهتر برای ادامه تحصیل؟

 • تصویر فرد

  Roya Elahi‏ - 98/3/12

  سلام میخواستم در مورد گرایش روانشناسی ورزش اطلاعاتی داشته باشم
  من علاقه زیادی به روانشناسی ورزشی دارم اما چون تقریبا رشته ی جدیدالورودیه میخواستم بدونم سطح تدریسش در دانشگاه ها چطوره؟
  ویک سوال دیگه کدوم گراش برای ادامه دادن در دکتری هم پیشنهاد میشه؟

 • تصویر فرد

  محسن فراهانی‏ - 98/3/11

  با عرض سلام و ادب، میخواستم ببینم تفاوت بین فیزیولوژی کاربردی و بالینی چیه؟ ممنون میشم جوابم رو بدین

 • تصویر فرد

  Mahshad‏ - 98/3/8

  سلام. ببخشید رشته علوم ورزشی رو بورس میکنن و چه کشوری در حال حاضر مناسب تره؟

 • تصویر فرد

  بهمن‏ - 98/3/6

  سلام ببخشیدمن لیسانس دانشگاه های نظامی رو دارم آیا میتونم ارشد تربیت بدنی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  سلام، شریفی هستم و باید بگم که اگه تعهد به خدمت ندارید، بله این امکان وجود داره 

 • تصویر فرد

  کیانا آقامیری‏ - 98/2/31

  سلام اقای شریفی من خیلی به راهنمایی شما احتیاج دارم برای جمع بندی بهترم برای این ۲۰ روز مانده به کنکور وتقریبا دوهفته از اولین مکالمه من با شما میگذره قرار بود یه مشاوره تلفنی باشما انجام بدم ولی هنوز این اتفاق نیفتاده ومن خیلی استرس دارم ونمیدونم واقعا دارم درست درس میخونم یانه وممنون میشم جواب منو بدین

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  سلام، اگرچه با تاخیر اما با شما تماس گرفته شد. براتون ارزوی موفقیت میکنم .

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - 98/2/26

  سلام.من دانشجوی ترم شش تربیت بدنی آموزش عالی هستم.ایا میشه باز هم کنکور کارشناسی شرکت کنم برای تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  سلام بله این امکان وجود داره برای شما. از خود دانشگاه فرهنگیان هم پیگیری کنید 

 • تصویر فرد

  niloofar hamidi‏ - 98/2/16

  سلام من ارشد مهندسی شیمی هستم، میخواستم ببینم میتونم ارشد رشته فیزیولوژی گرایش تغذیه ورزش بخونم؟ و اینکه اگه ارشد روزانه قبول بشم بخاطر اینکه رشته کارشناسیم غیر مرتبطه باید شهریه پرداخت کنم؟؟؟؟؟ و میتونم دکتری همین رشته رو بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  سلام بله به عنوان رشته شناور میتونید فیزیولوژی بخونید. 
  خیر نیازی به پرداخت شهریه نیست.
  بله چرا که نه، میتونید دکتری بخونید قطعا 
  شریفی 

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  سلام بله به عنوان رشته شناور میتونید فیزیولوژی بخونید. 
  خیر نیازی به پرداخت شهریه نیست.
  بله چرا که نه، میتونید دکتری بخونید قطعا 
  شریفی 

 • تصویر فرد

  محمد علی ‏ - 98/1/28

  سلام من کارشناسی تربیت بدنی گرایش مدیریت خوندم می خواستم واسه ارشد ادامه بدم چه گرایشی رو می تونم انتخاب کنم که هم بازار کارش زیاد باشه وهم آسونتر باشه آیا علوم ورزشی میشه

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  معمولا چیزای خوب به راحتی به دست نمیان! گرایش فیزیولوژی و آسیب شناسی پرکاربردترین گرایش ها هستن اما خب از دشوارترین ها هم هستن 

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  معمولا چیزای خوب به راحتی به دست نمیان! گرایش فیزیولوژی و آسیب شناسی پرکاربردترین گرایش ها هستن اما خب از دشوارترین ها هم هستن 

 • تصویر فرد

  نسیم‏ - 98/1/26

  سلام من لیسانسم حقوق هست و مربی ورزش های هوازی هستم در باشگاه برای ارشد تربیت بدنی میخوام بخونم چه گرایشی برای من مناسب هست؟؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  برای مربیگری قطعا فیزیولوژی ورزشی. من خودم فیزیولوژی خوندم. بهترین مربی ها میتونن از دل این گرایش بیرون بیان 

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  برای مربیگری قطعا فیزیولوژی ورزشی. من خودم فیزیولوژی خوندم. بهترین مربی ها میتونن از دل این گرایش بیرون بیان 

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 97/11/27

  سلام خسته نباشید,من کارشناسی ناپیوسته حسابداری خوندم هنرستان بودم,نزدیک دوسال دستیارفیزیوتراپ بودم وماساژور اونجا بودم بنظرشما میتونم ارشدمو اسیب شناسی بخونم بعد مرکزماساژ بزنم یانه؟ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  صنم‏ - 97/11/26

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس تربیت بدنی گرفتم ومیخواهم کنکور ارشد بدم بنظرشما واسه ارشد چ رشته خوبه ک ادامه بدم؟؟؟

 • تصویر فرد

  ali‏ - 97/11/22

  سلام خسته نباشید من دیپلم تربیت بدنی دارم الان میخوام تغیر رشته بدم به حسابداری ایا میتونم این کار رو انجام بدم یا نه میخوام برم دانشگاه ازاد بخونم ایا میشه برای ادامه تحصیل حسابداری بخونم خواهش میکنم کمک کنید

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  سلام بله میتونید این یه کار کاملا عادی و قابل انجامه 

 • تصویر فرد

  سایه‏ - 97/11/15

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکترمحترم .من دیپلم تربیت بدنی دارم میخوام ادامه تحصیل بدم حقیقتش نمیدونم دانشگاه ازاد بخوانم یا علمی کاربردی و دوست دارم رشته فیزیولوژی بخوانم.لطف میکنید راهنماییم کنید که چه گراییشی بخوانم

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  شما لطف کن مشت هاتو گره کن، اراده کن و روزانه و ملی قبول شو که هیچ پولی خرج نکنی. پول دانشگاه آزاد رو خرج بدنت کن حالا که میخوای فیزیولوژی بخونی و نماینده خوبی باش برای دانشجوهای این رشته 

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  اوه الته منم سلام و عرض ادب میکنم و پیشنهاد من به شما فیزیولوژی هست اگه دوسش داری 

 • تصویر فرد

  آتوسا‏ - 97/11/14

  سلام و وقت بخیر.
  ببخشید من لیسانس کامپیوتر دارم.
  مربیگری هندبال دارم.
  میخوام ارشد تربیت بدتی شرکت کنم.
  بنظرتون کدوم گرایش به درد من میخوره؟؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  سلام 
  برای مربییگری به فیزیولوژِی فکر کنید که شما رو با علم اتفاقات درون بدن در حین ورزش آشنا میکنه 

 • تصویر فرد

  Samane‏ - 97/11/6

  سلام من لیسانس تربیت بدنی دانشگاه تهرانم.میخوام ارشد فیزیولوژی شرکت کنم بنظرتون بهترین گرایشش کدومه؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  این بستگی به علاقه خودتون هم داره 
  مربیگری : فیزیولوژِی
  کار در مراکز درمانی : آسیب شناسی 
  کارای اداری : مدیریت 
  آموزش و استعداد یابی : رفتار حرکتی 
  در مورد بیومکانیک هم نظری ندارم 

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - 97/11/4

  سلام
  اقای دکتر من میخام ارشد بخونم ولی واقعا نمیدونم چ رشته ای مناسب تا بتونم ازش استفاده کنم و کا کنم
  بنظرتون رشته مدریت چطور هس و چه منابعی باید بخونم

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  علاقه خودتون، بازار کار و ظرفیت دانشگاه ها رو در نظر بگیرید. مدیریت آسونه اما برای استخدام در ادارات باید استخدامی هم باشه. شما وضعیت استخدام در مملکتمون رو میدونید که !

 • تصویر فرد

  Haniyeh‏ - 97/10/28

  سلام. میخاستم بدونـم میشه از ارشد تربیت بدنی رشته فیزیوتراپی انتخاب کرد؟؟چجوریه

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/11/4

  با سلام، اگه منظورتون گرایش فیزیوتراپیه، خیر این گرایش وجود نداره در رشته تربیت بدنی! اما شما اگه آسیب شناسی و حرکات اصلاحی بخونید ممکنه در صورت موافقت یه پزشک فیزیوتراپیست، بتونید در یه مرکز فیزیوتراپی به عنوان همکار مشغول به کار بشید!

 • تصویر فرد

  محمد ‏ - 97/10/23

  سلام من لیسانس تربیت بدنی دارم 33سالمه ایا برای ارشد دیر نیست

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/11/4

  از سئوالتون خوشم نیومد. هرگز و هرگز برای رسیدن به رویاها دیر نیست. البته آیا واقعا ارشد تربیت بدنی یکی از رویاها و اهداف شماست؟؟

 • تصویر فرد

  هادی علایی‏ - 97/10/17

  این گرایش هایی که گفتید برای ارشد تربیت بدنی ایا برای ارشد تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان هم صدق میکنه؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/11/4

  گرایش های رشته تربیت بدنی در همه دانشکده های تربیت بدنی یکیه. فقط ممکنه بعضی از دانشکده ها بعضی از گرایش ها رو نداشته باشن. 

 • تصویر فرد

  زهرا اسلامی‏ - 97/10/11

  سلام من لیسانس صنایع غذایی ام
  برای ارشد تصمیم دارم تربیت بدنی بخونم
  میخواستم بدونم کدوم گرایش کاربردی تره ؟
  و برای مشاوره با چه شماره ای تماس بگیرم که سریعتر بتونم به جواب برسم

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/12

  با سلام، یا شما تماس گرفته شد. در صورت نیاز به مشاوره های بعدی با این شماره تماس بگیرید : 02162839000

 • تصویر فرد

  محسن خشنود‏ - 97/10/11

  سلام من لیسانس برق مخابرات هستم شغل دولتی هم دارم مربی فوتبال هستم به نظر شما کدوم گرایش برا من بهتره؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/12

  با سلام اگه شما میخواید مربی بدنساز باشید فیزیولوژی و اگه میخواید استعداد یاب و آموزنده خوبی باشید گرایش رفتار حرکتی رو توصیه میکنم 

 • تصویر فرد

  امیر لطفی‏ - 97/10/3

  سلام من از پایه تربیت بدنی خوندم الان توی کارشناسی ناپیوسته گرایش مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی میخونم میخواستم بدونم برای ارشد چه گرایشی از تربیت بدنی برم بازار کار بهتری داره

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/5

  با سلام این سئوالی هست که خیلی پرسیده میشه و یه جواب مختصر میتونه این باشه : 

  اگه به مربیگری علاقمندید فیزیولوژی رو انتخاب کنید. 

  اگه میخواید توی مراکز تندرستی و سلامت اصلاح گر ناهنجاری های بدنی با استفاده از تمرین باشید آسیب رو انتخاب کنید.

  اگه میخواید توی مراکز استعداد یابی کار کنید یادگیری حرکتی انتخاب خوبیه. 

  و اگه تصمیم دارید در سازمان های ورزشی کار کنید مدیریت مناسبه این کاره. 

  علاقه شما و اینکه چقدر در گرایشتون قوی میشید تعیین کننده هستش. من شخصا فیزیولوژیست و مربی بدنساز هستم و از تصمیمی که گرفتم راضی و خوشحالم. 

 • تصویر فرد

  امیر لطفی‏ - 97/10/3

  سلام من از پایه تربیت بدنی خوندم الان توی کارشناسی ناپیوسته گرایش مدیریت و برنامه ریزی میخونم میخواستم بدونم برای ارشد چه گرایشی انتخاب کنم بازار کار بهتری داره

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/5

  با سلام این سئوالی هست که خیلی پرسیده میشه و یه جواب مختصر میتونه این باشه : 

  اگه به مربیگری علاقمندید فیزیولوژی رو انتخاب کنید. 

  اگه میخواید توی مراکز تندرستی و سلامت اصلاح گر ناهنجاری های بدنی با استفاده از تمرین باشید آسیب رو انتخاب کنید.

  اگه میخواید توی مراکز استعداد یابی کار کنید یادگیری حرکتی انتخاب خوبیه. 

  و اگه تصمیم دارید در سازمان های ورزشی کار کنید مدیریت مناسبه این کاره. 

  علاقه شما و اینکه چقدر در گرایشتون قوی میشید تعیین کننده هستش. من شخصا فیزیولوژیست و مربی بدنساز هستم و از تصمیمی که گرفتم راضی و خوشحالم. 

 • تصویر فرد

  هادی‏ - 97/9/21

  سلام من کارشناسی مکانیک خوندم میخواستم ببینم بین مدیریت دولتی ومدیریت تربیت بدنی کدوم بهتره از لحاظ بازار کاردر مقطع ارشد

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/9/25

  با سلام من فقط در مورد گرایش مدیریت تربیت بدنی میتونم بگم که اگه تحصیلاتتون رو در این گرایش ادامه بدید می تونید در ادارات مختلف و بخش های مربوط به ورزششون شرکت کنید. می تونید سرپرستی تیم های مختلف ورزشی رو به عهده بگیرید. توی وزارتخانه ها و .. می تونید فعالیت داشته باشید. همه این ها به قوی بودن شما در رشتتون برمیگرده. در مورد رشته مدیریت دولتی و آگاهی از موقعیت های شغلی این رشته میتونید با کارشناسای مربوط به این حوزه در موسسه سه گام در ارتباط باشید. 

 • تصویر فرد

  Hesam‏ - 97/8/20

  سلام وقت بخير. ميخواستم ببينم بازار كار ارشد گرايش مديريت ورزشى به چه شكله؟ با مدرك ارشد مديريت ورزشى ميشه عضو فدراسيون ها شد؟ يا امكان تاسيس باشگاه يا آكادمى يا اماكن ورزشى هست؟ و در خارج كشور به چه صورته ارزش اين مدرك؟؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/9/25

  با سلام، دقیقا همونطور که گفتید میشه با مدرک ارشد مدیریت ورزشی در فدراسیون ها هم مشغول به کار شد. ادارات تربیت بدنی و ارگان های مسئول برگزاری مسابقات ورزشی و .. هم از دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته استفاده می کنند. برای تاسیس باشگاه ورزشی با و بدون این مدرک میشه اقدام کرد. و متاسفانه در مورد سئوال آخرتون اطلاعات دقیقی ندارم . 

 • تصویر فرد

  Ali‏ - 97/8/5

  سلام.از راه کنکور رشنه های نظری اگر بخایم بریم ترییت بدنی باید تست کوپر بدیدم؟آخه من شنیدم برای کسای دیگه مثلا فردی که تربیت بدنی در دانشگاه آزاد یا دولتی خونده باید تست کوپر بده!ولی کنکور که بدی و بخای بری فرهنگیان فقط برای تربیت بدنیش مصاحبه میگیرن؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/9/25

  سلام اگه منظورتون کنکور کارشناسی ارشد هست باید بگم که خیر اینطور نیست، اما ای کاش اینطور بود (-: 

 • تصویر فرد

  Rabeah‏ - 97/7/15

  سلام من کارشناسی رو تربیت بدنی خوندم برا ارشد تستعداد درخشان شدم و بدون کنکور بیومکانیک قبول شدم ولی بیومکانیک جدا از سخت بودنش توایران هیچ کارایی نداره ب نظرتون بخوام تغییر گرایش بدم غیر ازاسیب چ گرایشی برم بهتره توروخدا کمکم کنید

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/9/25

  با سلام، جواب دادن به این سئوال یخورده جنجال برانگیز میتونه باشه و ممکنه انتقاد دانشجویان و فارغ التحصلان گرایش های دیگه رو به همراه داشته باشه، اما با قاطعیت میگم که فیزیولوژی ورزشی بهترین و پرکارترین گرایش این رشته هستش. 

 • تصویر فرد

  شاهین‏ - 97/6/31

  سلام خسته نباشید من لیسانس معماری دارم ولی میخوام تربیت بدنی بخونم از خیلیا پرسیدم که اگه ارشد مدیریت ورزشی بخونی چون لیسانس تربیت بدنی نداری ارزشش خیلی پایینه و خیلی جاها نگاه به سه مدرک میکنن ببینن مرتبطه خواهش میکنم اگه میشه راهنمایی کنین ممنون

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/9/26

  این صحبت تا حدودی میتونه درست باشه اما شما تعیین کننده نهایی خواهید بود و این قدرت شما در گرایش انتخابی شماست که آینده کاریتون رو مشخص میکنه. مثلا یه مربی ورزشی خوب که تیمش داره نتیجه میگیره و ارشد یا دکتری تربیت بدنی داره ، نگاه ها رو از مدرک کارشناسی غیر مرتبطش به راحتی برمیگردونه

 • تصویر فرد

  Mehrnoosh‏ - 97/6/23

  سلام من لیسانس حسابداری دارم برای ارشد میخوام تربیت بدنی بخونم, شش ماه زمان هست تا کنکور, به نظرتون یه دانشگاه خوب تو این مدت باقی مونده میشه قبول شد؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/9/26

  با سلام، اگه به اندازه کافی وقت بذارید و خوب تلاش کنید، منابع درستی تهیه کنید و برنامه ریزی داشته باشید، با قاطعیت میگم که میتونید. 

 • تصویر فرد

  scn‏ - 97/5/26

  سلام
  کدام گرایش مدیریت ورزشی از نظر درسی اسان تر است چون شاغل هستیم وقت زیادی برای مطالع نداریم. لطفا راهنمایی کنید ظمنا دروس محاسباتی بسیار ضعیف است.

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/9/26

  با سلام، تقریبا همه شاخه های گرایش مدیریت آسون هستند اما اگه در این حد وقتتون کمه بهتون اعلام میکنم که خیلی در مدت تحصیل اذیت خواهید شد. 

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - 97/5/14

  سلام من دانشجو تربیت بدنی )علوم ورزشی هستم)و یک نفر هستم در رشته خودم ومعلدمم همیشه بالا ۱۷.۸۰بوده سوالم اینه ایا من با وجود یک نفر بودن شرایط بورس شدن برای رشته اسیب شناسی ورزشی را دارم یا این که باید حتما کنکور بدم

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/5

  اگه دانشگاهی درش درس میخونید این امکان رو فراهم کنه بله حتما میشه، فقط به تصمیمات دانشگاه مد نظرتون ربط داره. 

 • تصویر فرد

  دنيا خانعلي‏ - 97/5/13

  سلام و عرض ادب . من كارداني تربيت بدني دارم ميخواستم بدونم ميتونم تغذيه بخونم و ادامه بدم

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/3

  با سلام
  در مقطع کارشناسی گرایش تغذیه ورزشی وجود نداره، شما باید ارشد قبول بشید و در گرایش تغذیه شرکت کنید. 

 • تصویر فرد

  Ziba‏ - 97/5/11

  سلام من مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي هنر دارم (نقاشي)،به رشته علوم ورزشي علاقه دارم و خودم هم سه سال ورزش شنا رفتم.
  امسال ميخوام علوم ورزشي بخونم ميخواستم بدونم در دانشگاه آزاد بدون كنكور اين رشته داره يا نه؟و كدام گرايش برايم مناسب تر هست؟ممنون ميشم پاسخ بديد

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/3

  با سلام
  خیر بدون کنکور امکان پذیر نیست همچین چیزی. یادتون باشه که حتی قبولی در دانشگاه آزاد نیاز به تلاش نسبتا زیادی داره. 
  انتخاب گرایش به هدف و علاقه شما ربط داره. اگه میخواید مربی بدنساز شنا بشید، فیزیولوژی بهترین انتخابه. در ضمن! بخونید ملی قبول بشید..

 • تصویر فرد

  مریم بهرامی‏ - 97/5/10

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی حسابداری دارم و قصد شرکت در ارشد تربیت بدنی پیام نور دارم . از نظر شما کدوم گرایش برای من مناسب تره
  سپاسگزارپ

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/5

  با سلام، همه این انتخاب به موقعیت، علاقمندی ها و طرز فکرتون درباره آینده بستگی داره. 

 • تصویر فرد

  مائده‏ - 97/5/5

  سلام
  من ارشد آسیب ورزشی هستم ، میخوام دکتری گرایش مدیریت ورزشی بخونم، به نظرتون کار درستیه، یعنی موقع مصاحبه مشکلی پیش نمیاد؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/5

  به شما چنین اجازه ای داده نخواهد شد. 

 • تصویر فرد

  هلن مسعودي‏ - 97/4/26

  سلام ، من ليسانس مترجمي زبان فرانسه هستم ميخوام ارشد فيزيولوژي ورزشي بخونم ، ميشه دروس و منابعي كه بايد واسه كنكور بخونم معرفي كنيد لطفاً

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/5

  با سلام، انتخاب منبع برای هر فرد با توجه به زمان و شرایطی که داره یه امر تخصصی هست. ما برای معرفی منابع باید حتما تعیین سطح از شما بگیریم تا مرتکب اشتباهی نشیم. 

 • تصویر فرد

  بهادر‏ - 97/4/20

  سلام،ممنون از مطالب مفیدتون،من لیسانس علوم ورزشی دارم با معدل ۱۷ از دانشگاه پیام نور تهران جنوب،میخوام کنکور ارشد شرکت کنم ،بین فیزیولوژی ورزشی و آسیب شناسی کدوم گرایش از نظر بازار کار شرایط بهتر و موفق تری داره و جامعه نیازی بیشتری بهش داره؟و برای ادامه دادن در مقطع دکتری خارج از کشور کدوم گرایش مفیدتره باتوجه به اینکه سرفصل های رشته حرکات اصلاحی در دانشگاه های خارج از ایران وجود خارجی نداره؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/10/5

  با سلام 
  شما وقتی یه فیزیولوژیست ورزشی میشید میتونید یه مربی حرفه ای و کار بلد باشید و هر چقدر حرفه ای تر باشید در این کار، درآمد بیشتری هم خواهید داشت. 
  با ارشد آسیب شما توانایی کار به صورت دستیار یا مشاور در مراکز حرکات اصلاحی و یا در مراکز ارتوپتدی بدست خواهید آورد.. 

 • تصویر فرد

  سارا آهنی‏ - 97/4/11

  سلام و خسته نباشید.از آنجایی که رشته روانشناسی ورزشی در سال96 کاملا حذف شد و پذیرشی نداشت.اما در دفترچه کنکور ارشد امسال97دوباره پذیرش داره.چون من میخوام برای کنکور سال بعد(98) برنامه ریزی کنم برای خوندن گرایش روانشناسی ورزش آیا احتمال پذیرش در کارشناسی ارشد این رشته دوباره خواهد بود یا نه.واقعا به شک و تردید افتادم.خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/11/4

  با سلام و عذر خواهی بابت این که دیر پاسخ میدم، بله همونطور که احتمالا خودتون میدونید، امسال دوباره این گرایش در رشته تربیت بدنی وجود داره. 

 • تصویر فرد

  Fateme pishamad‏ - 97/4/10

  سلام من دانشگاه فرهنگیان بودم و الان در جنوب استان فارس معلم هستم .کارشناسی تربیت بدنی دارم .برای ارشد علاقه دارم ک اسیب بخونم ولی شرایط شغلی اجازه نمیده ک از استان خارج بشم . سوالم راجع ب گرایش رفتار حرکتی هست و بازار کارش و اینکه کجا استفاده میشه ؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/11/4

  با سلام، ضمن ارزوی موفقیت، فکر میکنم شما میتونید در مراکز استعداد یابی مشغول به کار شید که متاسفانه این مراکز در کشور ما فعالیت جدی ندارن.. 

 • تصویر فرد

  Akbari‏ - 97/4/9

  سلام.خسته نباشید
  من لیسانس علوم ورزشی گرایش علوم انسانی از دانشگاه پیام نور دارم با معدل بالای ۱۵و میخواستم ارشد بخونم.میخواستم ببینم میتونم بورسیه ترکیه رو بگیرم برای ارشد؟و کدوم گرایشها رو میتونم تو ترکیه بخونم؟و اینکه آیا بورسیه ترکیه بهتره یا ادامه تحصیل تو کشور خودمون؟
  خییییلیییی سردرگمم لطفا راهنماییم کنین
  ممنون🙏🙇

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/11/4

  با سلام من در مورد جزئیات سئوال شما اطلاعات چندانی ندارم، اما مطمئنم که ترکیه امسال از مقاطع ارشد و دکتری پذیرش داره. لطفا در مورد این موضوع بیشتر تحقیق کنید چون همچین چیزی وجود داره. 

 • تصویر فرد

  نازی ع‏ - 97/3/19

  سلام خسته نباشید، من رشته تربیت بدنی خوندم و میخواستم کارشناسی رشته پرستاری بخونم و میشه؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/11/4

  با سلام، اگه سئوالتون برعکس بود من میتونستم راهنماییتون کنم. یعنی میشه از کارشناسی پرستاری به تربیت بدنی تغییر رشته داد، اما برعکس این موضوع رو نمیدونم. ئ

 • تصویر فرد

  اسما‏ - 97/3/19

  باسلام .با رتبه 366 آسیب کنکور ارشد شبانه فردوسی میشه آورد؟ اصلا تاچند شبانه فردوسی میشه قبول شد؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 97/11/4

  با سلام، قطعا شانس بالایی دارید. فکر میکنم در این گرایش تا رتبه های زیر 400 شانس بالایی دارن

 • تصویر فرد

  کاوه‏ - 97/3/11

  سلام وقت به خیر،من رتبه 92آسیب شدم میخاستم بدونم شانس قبولی تو دانشگاه خوارزمی یا علامه دوره روزانه رو دارم?

 • تصویر فرد

  Rahil‏ - 97/3/10

  من رتبه ۲۲۳ فیزیولوژی ورزشی شدم.به نظرتون بین گرایش های فیزیولوژی کدوم گرایش ها بهتر هستن و امکان موفقیت بیشتره؟

 • تصویر فرد

  کوثر‏ - 97/2/20

  سلام آقای دکتر من رشتم انسانیه میدونم که باید موقع انتخاب رشته بزنم تربیت بدنی و حدود آبان و آذر برم آزمون عملی بدم ولی خواستم بدونم که اولا تا بهمن که جوابا میاد من هیچ دانشگاهی نمیرم؟
  دوم اینکه دانشگاه تهران قبول شدن بستگی به آزمون عملی داره یا رتبه ی کنکور؟
  و سوم اینکه تا چه رتبه ای میشه دانشگاه تهران تربیت بدنی قبول شد؟
  ممنونم ازتون♡

 • تصویر فرد

  امین 621‏ - 97/2/16

  سلام .دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم خواستم بدونم میشه با رفتن به گرایش تغذیه مطب مشاوره تغذیه زد؟؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. مطب خیر ولی دفتر و باشگاه تندرستی و مشاوره ورزشی میتونید بزنید

 • تصویر فرد

  حانيه‏ - 97/2/7

  سلام اگر سنجش و آمار٧٠درصد و مديريت ورزشي٦٠درصد بزنيم مديريت ورزشي قبول ميشيم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلا. اعلام قبولی شما منوط به این دو درس نمیشه و باید دید بقیه دروس از جمله زبان رو چند زدید

 • تصویر فرد

  Iman‏ - 97/1/20

  سلام خسته نباشید یه سوال کلیییدی ...کسایی مثل من که رشته لیسانسشون غیر مرتبطه و دارن تو ارشد تربیت بدنی میخونن مشکلی برای اپلای ندارن ...که مثلا دانشگاه انور گیر بده چرا لیسانستون مرتبط نبوده؟؟یا نه ربطی نداره؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. در صورتی که شما دوره ارشد با رزومه خوب داشته باشید و علاوه بر اون به لحاظ ورزشی و مدارک و مقام وضعیت خوبی داشته باشید مشکل خاصی پیش نمیاد

 • تصویر فرد

  Iman‏ - 97/1/20

  سلام و درود ...بنده ترم چهارم رشته مهندسی ابیاری داشنگاه تهران هستم میخواستم ببینم چقدر سخته که ارشد تربیت بدنی دانشگاه تهران قبول شم واینکه کدام شاخه تربیت بدنی اسون تر ودرعین حال کاربردی تره واینکه چه منابعی رو مطاله کنم ...؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. نه خیلی سخت نیست..گ
  رایش مدیریت اسونتر از همه و گرایش فیزیولوژی و حرکات اصلاحی کاربردی تر از همه است و برای منابع هم به سایت سه گام برید و رشته تربیت بدنی را در آنجا سرچ کنید تا منابع در دسترس شما باشد

 • تصویر فرد

  مريم‏ - 97/1/18

  سلام من كارشناسي ميكروبيولوژي خوندم
  أيا امكانش هست بتونم ارشد رشته تربيت بدني را ادامه بدم يا اينكه حتما بايد مدرك كارشناسي مرتبت باشه؟ممنونم🙏🏼

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. میتونید با مدرک غیرمرتبط هم ارشد تربیت بدنی بخونید

 • تصویر فرد

  پریا زند‏ - 97/1/18

  سلام ببخشید من لیسانس معماری دارم دوست دارم تربیت بدنی بخونم به نظرتون بهتره لیسانس تربیت بدنی بخونم یا ارشد ؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. مهم به هدف شما از تربیت بدنی خوندن برمیگرده...ولی باتوجه به شرایط رقابتی در بازار کار شما زودتر باید مشغول به کار شوید بخاطر همین ارشد بخونید

 • تصویر فرد

  امیر فهمی‏ - 97/1/17

  سلام من کارشناس حرفه ای پزشکیار ورزشی دارم لطفا راهنمایی فرمایید در کدام رشته های ارشد میتونم شرکت کنم سپاسگزارم

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. گرایش آسیب شناسی و حرکات اصلاحی برای شما مناسب هست

 • تصویر فرد

  معصومه آذری کی‏ - 97/1/7

  سلام خسته نباشید. سال نوتونم مبارک باشه.
  ببخشید سوالی داشتم درمورد اینکه برای قبولی در گرایش فیزیولوژی ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر روی چه درسایی بهتره تمرکز کنیم؟ اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم🙇

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. دروس مهم عبارتند از فیزیولوژی ورزشی، سنجش و زبان

 • تصویر فرد

  زری بانو‏ - 96/12/23

  سلام خسته نباشید،من لیسانس صنایع غذایی دارم میتونم ارشد تربیت بدنی شرکت کنم.دوست دارم معلم ورزش بشم امکانش هست؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. بله امکانش هست

 • تصویر فرد

  😎‏ - 96/12/22

  سلام.میخواستم بدونم میشه با رشته تربیت بدنی مشاور تغذیه شد و مطب زد

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. مشاور تغذیه بله ولی مطب شخصی زدن خیر

 • تصویر فرد

  عباس‏ - 96/12/18

  سلام.چطوری میشه در مقطع ارشدتربیت بدنی وارد دانشگاه فرهنگیان شد؟با مدرک کارشناسی غیر مرطبت

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان آن هم در مقطع ارشد خیلی محدود شده و غالبا افرادی که دوره لیسانس در دانشگاه فرهنگیان بوده اند را پذیرش می کنند

 • تصویر فرد

  مهناز‏ - 96/12/12

  عرض سلام و خسته نباشید.. میخواستم بپرسم با رشته ارشد فیزیولوژی ورزشی گرایش تغذیه ورزشی میشه جواز تاسیس باشگاه گرفت و فعالیت داشت؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. شرایط اخذ جواز به مدرک مربیگری شما مربوط میشه تا مدرک تحصیلی..بخاطر همین باید مدرک مربیگری بدنسازی و پرورش اندام داشته باشید

 • تصویر فرد

  roz‏ - 96/12/7

  سلام من رشته دبیرستانیم ریلضی فیزیک بوده و دانشگاه ریاضی خوندم و مربی گری درجه 3 آمادگی جسمانی رو دارم میتونم در ارشد تربیت بدنی فیزیولوژِی ورزشی رو انتخاب کنم .؟

 • تصویر فرد

  مهدی خ‏ - 96/12/7

  سلام..ممنون از دکتر بهلول بخاطر جوابهای خوبشون

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/12/3

  سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم من الان رشته ریاضی در پایه یازدهم میخوانم آیا میشه در دانشگاه رشته تربیت بدنی انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  Mohammad mehdi‏ - 96/11/28

  سلام خوب هستين من الان دهمم رو تجربي خوندم ميتونم زشتم رو تغيير بدم بيا تربيت بدني ؟ بعد برام سخت نميشه خوندنش ؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. به نظرم شما کنکور سراسری تجربی بدید و بعد در انتخاب رشته تربیت بدنی رو بزنید، در زمان اعلام نتیجه نهایی شهریور ماه قبولی تربیت بدنی به دلیل نیمه متمرکز بودن اعلام نمیشه و باید سنجش رو چک کنید تا حدود آبان و اذر ازمون عملی بدید و بعد در بهمن وارد دانشگاه بشید... اگر اینجوری وارد تربیت بدنی بشید خیلی بهتره چون دوره کارشناسی پیوسته در بهترین دانشگاه های ایران مثل دانشگاه تهران شانس قبولی دارید..ولی اگر در دبیرستان تربیت بدنی بخونید معمولا دوره کاردانی در دانشگاه متوسط قبول میشید...البته اخیرا شنیده شده در دبیرستان سال چهارم تربیت بدنی (پیش دانشگاهی) اوردند و اگه اون رو بگذرونید میتونید راه اولی که گفتم رو ادامه بدید

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - 96/11/28

  سلام خسته نباشید من دانشجوی آموزش زبان انگلیسی هستم و می خواستم برای ارشد و دکتری در رشته تربیت بدنی ادامه تحصیل بدم،می خواستم بدونم که بعد از گرفتن مدرک دکتری چه قدر شانس عضو هیئت علمی در دانشگاه ها وجود دارد؟؟ البته با رزومه قوی

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. با توجه به رویکرد جذب اخیرا سعی بر این بوده تا افرادی را بگیرند که هر سه مقطع تربیت بدنی بوده اند ولی طبق تجربه مشاهده شده که افراد با رزومه خوب حتی یک مقطع غیر مرتبط هم می تواند شانس جذب داشته باشد

 • تصویر فرد

  پرستو ‏ - 96/11/28

  سلام وقت بخیر.
  بنده قصد دارم ارشد تربیت بدنی شرکت کنم ولی اخیرا با مشکل دیسک کمر مواجه شدم . میخواستم بدونم با وجود دیسک میتونم همچنان شرکت کنم و ازمون عملی... و بعدها فعالیت در این رشته. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 97/2/19

  سلام. میتونید شرکت کنید و واحد عملی در حد 2-4 واحد باید پاس کنید ولی این مسئله را باید در نظر بگیرید که بعدها که وارد کار در این رشته می شوید اگر بعنوان مربی فعالیت کنید سرپا ایستادن و تمرین دادن ممکنه به کمرتان فشار وارد کند...به نظرم با تمرین و بهبود وضعیت دیسک می توانید این مسئله را حل کنید.

 • تصویر فرد

  سميرا‏ - 96/11/19

  سلام بنظر شما بازار كار فيزيولوژي گرايش اغذيه خوب هست؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام
  بله...بخصوص برای کسانی که در عرصه مربیگری و بدنسازی هم از قبل مشغول بودند

 • تصویر فرد

  Reihaneh‏ - 96/11/9

  سلام ببخشید میخواستم بدونم از رشته تربیت بدنی میتونم فیزیوتراپی ورزشی ( پیراپزشکی ) بخونم؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  MAHDI‏ - 96/11/8

  سلام ببخشید ایا رشته فیتنس هم داریم؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. خیر..فیتنس رشته ورزشی عملی هست...ولی دو گرایش فیزولوژی ورزشی و آسیب شناسی ورزشی در تربیت بدنی با فیتنس ارتباط نزدیکی دارند.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 96/11/3

  سلام .من دانشجو تربیت بدنی هستم در کارشناسی .الان موندم در ارشد چی بخونم .دیبرستان انسانی بودم .بنظرتون چه رشته ای بهتره که برم

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. انتخاب گرایش بحثی چند بعدی است و باید ابتدا اطلاعاتی نظیر هدف اوطلب، دانشگاه مدنظر، شرایط شغلی مدنظر داوطلب، سطح علمی و پایه داوطلب، زمینه و سابقه ورزشی و مربیگری و .... را بررسی کرد و بعد مبتنی بر آنها به داوطلب پیشنهاد گرایش خاصی را کرد....

 • تصویر فرد

  بیکارتربیت بدنی‏ - 96/10/23

  سلام به همه دوستان من تربیت بدنی خوندم باکلی مدرک ورزشی پیشیمونم ای کاش حداقل پرستاری آزادمیخوندم حالاشاغل بودم ازمن مبشنویدعمرتونوحروم نکنید

 • تصویر فرد

  آقای دکتر سامان شریفی‏ - 98/3/7

  خب بیاید قبول کنیم که با مدرک کارشناسی توی ایران به کسی کار نمیدن توی اکثر رشته ها. اما اگه شما مدرک ورزشیتون توام باشه با علم بالای ورزش و مربیگری، مطمئن باشید باشگاه های زیادی خواهان جذب شما میشن 

 • تصویر فرد

  sepas‏ - 96/10/23

  سلام من کارشناسی مدیریت صنعتی رو دارم میخوام تربیت بدنی بخونم...لطفا راهنمایی کنید که کدوم گرایش رو بخونم؟ و فیزیولوژی سخته؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. انتخاب گرایش بحثی چند بعدی است و باید ابتدا اطلاعاتی نظیر هدف اوطلب، دانشگاه مدنظر، شرایط شغلی مدنظر داوطلب، سطح علمی و پایه داوطلب، زمینه و سابقه ورزشی و مربیگری و .... را بررسی کرد و بعد مبتنی بر آنها به داوطلب پیشنهاد گرایش خاصی را کرد... اگر پایه مباحث زیستی خوبی دارید می توانید به راحتی با این رشته ارتباط بگیرید ولی  اگر پایه ندارید مقداری سخته ولی امکان موفقیت وجود داره

 • تصویر فرد

  عارف‏ - 96/10/23

  سلام، خسته نباشید، ببخشید ارشد چه گرایشی باید بخونیم که بتونیم مطب بزنیم وکارهای درمانی انجام بدیم ؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. امکان زدن مطب برای تربیت بدنی ها وجود نداره ولی می تونن در مراکز تندرستی فعالیت داشته باشند البته زیر نظر یک فیزیوتراپم می تونن در کلینیک کار کنند. گرایش آسیب شناسی و حرکات اصلاحی و همچنین گرایش فیزیولوژی می تونید بخونید

 • تصویر فرد

  milad‏ - 96/10/16

  سلام. میخواستم بدونم با کارشناسی تربیت بدنی میشه در مدارس تدریس کرد ؟ چون خیلی جا زدن آموزش وپرورش از دانشگاه فرهنگیان معلم ورزش میگیرد ،اگه ممکنه راهنمایی کنید ،ممنون

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. با کارشناسی تربیت بدنی هم میشه معلم ورزش بود ولی در مدارس غیرانتفاعی بصورت حق التدریس و نه رسمی

 • تصویر فرد

  عباس‏ - 96/10/8

  سلام وقت بخیر ... من دانشجوی ترم 5 رشته مکانیک کشاورزی هستم ولی از آینده کاریم ناراضی ... ولی خب نمیشه تو این شرایط انصراف بدم و تمایل دارم ارشد تربیت بدنی بخونم ... برای آزمون کارشناسی ارشد چه موادی مورد امتحان قرار بگیره و من باید چه مطالعاتی داشته باشم؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. در سایت سه گام رشته تربیت بدنی را جستجو کنید بطور کامل در مورد رشته توضیح داده شده است

 • تصویر فرد

  mobina‏ - 96/10/6

  slm mn reshtm tajrobie va mikham az rah tarbiat bdni karshnas taqzie bshm mishe???

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. شما کنکور سراسری که دادید در انتخاب رشته تربیت بدنی را بزنید و در زمان اعلام نتیجه نهایی شهریور ماه قبولی تربیت بدنی به دلیل نیمه متمرکز بودن اعلام نمیشه و باید سنجش رو چک کنید تا حدود آبان و اذر ازمون عملی بدید و بعد در بهمن وارد دانشگاه بشید... دروس مربوط به تغذیه در تربیت بدنی به اسم فیزیولوژی ورزشی و تغذیه است که در مقطع لیسانس چنین گرایشی نداره ولی در ارشد شما میتونید در تربیت بدنی گرایش تغذیه و فیزیولوژی ورزشی بخونید.

 • تصویر فرد

  سياوش‏ - 96/10/6

  سلام گرايش عصب - عضله بخواهيم بخونيم بايد از چه طريقي اقدام كنيم؟
  اول كنكور ارشد بايد بديم بعد انتخاب گرايش كنيم؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. این گرایش در مقطع دکتری وجود دارد و ابتدا باید در ارشد گرایش فیزیولوژی ورزشی بخونید و بعد دکتری گرایش مدنظر را برید

 • تصویر فرد

  SALEHI‏ - 96/10/6

  با سلام و احترام
  لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم میخواستم ارشد تربیت بدنی بخونم میخواستم ببینم امکانش هست

  با سپاس

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. بله امکانش هست فقط بعد قبولی چند واحد جبرانی میگذرونید

 • تصویر فرد

  zahra‏ - 96/10/5

  سلام .من لیسانس تربیت بدنی رو سال93گرفتم الان میخام برا ارشد بخون ولی دقیقا نمیدونم از کجا شروع کنم و چه کتابایی بخونم تو این مدت کوتاه؟ایا پک مدرسان شریف منبع خوبیه برا تست زنی؟؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. بهترین و کامل ترین منابع کتاب های اصلی کنکور هستند. برای مشاوره رایگان در پنل سه گام ثبت نام کنید تا با شما تماس گرفته شود.

 • تصویر فرد

  هستی‏ - 96/10/1

  سلام من الان دارم در مقطع کاردانی تربیت بدنی میخونم میخواستم بدونم ایا شاخه هست که بشه باهاش فیزیوتراپی خوند و به عنوان فیزیوتراپ کار کرد؟؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. خیر... شما می تونید آسیب شناسی و حرکات اصلاحی بخونید و بعد زیر نظر فیزیوتراپ در کلینیک های تندرستی و درمانی بعنوان متخصص ورزشی کار کنید

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 96/9/26

  سلام. من مربی گری ۲رشته رزمی را دارم.لیسانس مکانیکم گرفتم.حالا ارشد چه گرایشش برای طراحی حرکات بدنی آمادگی جسمانی و بدنسازی به دروم میخوره،خواهشا همین الان اگه بشه جوابم رو بدید تحقیق کردم ولی دچار دوگانگی شدم،اخرین لحظهاست میخوام ثبت نام کنم.با تشکر از دکتر بهلول عزیز

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام.. گرایش فیزیولوژی برای شما مناسب تر است

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 96/9/26

  سلام. من مربی گری ۲رشته رزمی را دارم.برای طراحی برنامه بدنی چه رشته ای باید در مقطع کارشناسی ارشد بخونم.

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. فیزیولوژی مناسب ترین گرایش برای شماست

 • تصویر فرد

  Maed‏ - 96/9/23

  سلام خسته نباشید.من لیسانس تربیت بدنی دارم اگه بخوام واسه ارشد فیزیوتراپی شرکت کنم باید چیکار کنم؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. امکان شرکت در رشته های وزارت بهداشت برای کسی که لیسانس وزارت علوم داره وجود نداره

 • تصویر فرد

  مهدی ‏ - 96/9/21

  سلام خسته نباشید ببخشید من لیسانس معماری تموم کردم میخام ارشد تربیت بدنی بخونم در ضمن تخصص هم تو ورزش حرفه ای کونگ فو دنبال میکنم مربیگری هم دارم به نظر تون ارشد چه گرایشی بخونم که برا تخصصم هم بهتر باشه ممنون از راهنمایتون

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. اولویت اول فیزیولوژی ورزشی و بعد آسیب شناسی ورزشی

 • تصویر فرد

  ندا‏ - 96/9/18

  سلام من رشته لیسانسم پرستاری هست ولی تدریس زیست شناسی وتغذیه وکمک های اولیه در هنرستان دخترانه می کنم فرهنگی هستم .آیا می تونم در ارشد تربیت بدنی پس از قبولی ارشد .درس ها را به خوبی بگذرنم یعنی برام مشکل نیست . .کدام گرایش برایم مناسب تر هست ؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. گرایش مناسب شما فیزیولوژی و آسیب شناسی است. مشکلی برای ادامه تحصیل ندارید و فقط 4-8 واحد دروس عملی و تئوری جبرانی باید بگذرانید

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/9/9

  سلام من ارشد یک رشته مهندسی از دانشگاه دولتی دارم علاقم به تربیتبدنی بیشتره و میخوام ارشد تربیت بدنی بدم و سپس دکتری چون ظاهرا نمیشه بدونارشد مرتبط دکتری داد چنتا سوال دارم
  1. اگر ارشد روزانه قبول بشم باید شهریه بدم؟
  2. در مدت چهار ماه میشه کتابها رو خوند؟
  3. برای دکتری میشه اپلای کرد درکشور های خارجی؟ و کدوم گرایش برای اپلای بهتره؟ ممنون و تشکر فراوان

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. بله باید شهریه شبانه بدید...4 ماه زمان مناسبی برای قبولی است...شرایط رفتن به خارج کشور مهیا هست ولی باید به لحاظ رزومه ای قوی باشید... تمامی گرایش های تربیت بدنی شرایط مناسبی دارند ولی رزومه و دانشگاه محل تحصیل مقاطع قبل هم مهمه

 • تصویر فرد

  امیر مسعود‏ - 96/9/8

  باعرض سلام...
  رشته روانشناسی ورزشی در حال حاضر در دانشگاه ها وجود دارد؟ اگر جواب مثبت هست اسم دانشگاه را لطفا بگویید... با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/11/25

  سلام. بله وجود داره...دانشگاه تهران و علامه و ...
  برای اطلاع دقیق تر دفترچه دو سال اخیر را می توانید ببینید

 • تصویر فرد

  بیژن‏ - 96/9/6

  سلام من لینسانس کتابداری پزشکی دارم ایا می توانم امتحان ارشد تربیت بدنی بدهم؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/9/7

  سلام. بله می توانید

 • تصویر فرد

  ؟؟‏ - 96/9/2

  سلام برای لیسانس تربیت بدنی بازار کار چجوریه میشه باش چ کرد؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/9/7

  با لیسانس تربیت بدنی بعنوان کارشناس این رشته می توانید در ادرات و مدارس و هر موسسه ورزشی کار کنید. البته بحث اشتغال در این رشته به توانایی فرد بستگی دارد و اگر در لیسانس مدرک مربیگری در رشته ای مثلا بدنسازی، پیلاتس، ژیمناستیک، فوتبال و... گرفته باشید می توانید با مدرک آن در رشته مربوطه مشغول به کار شوید.

 • تصویر فرد

  Ehsan‏ - 96/9/2

  سلام بنده ارشد اسیب شناسی و اصلاحی میخونم میتونم برا ادامه دکترا خارح از کشور فیزیوتراپی بخونم ممکنه؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/9/7

  سر فصل ها و عناوین گرایش آسیب شناسی و حرکات اصلاحی در خارج کشور وجود خارجی ندارد و فقط در این با این عنوان دانشجو گرفته می شود. در خارج کشور Sport  medicine و زیر مجموعه های اون در طب ورزش و بیومکانیک و کنزیولوژی و.... را ادامه تحصیل بدهید.

 • تصویر فرد

  Haniyeh111‏ - 96/8/28

  سلام من امسال انتخاب رشته دارم خواستم ببینم در هنرستان نیز میتونم این رشته بخونم?

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/9/7

  سلام.بله می توانید بخونید. ولی از انجایی که رشته های هنرستان، پیش دانشگاهی (پایه دوازدهم) ندارند و دانش آموزان باید در مقطع کاردانی ادامه تحصیل بدهند و بعد کاردانی به کارشناسی ناپیوسته و بعد کارشناسی ارشد که روند طولانی هست و دانشگاه های کاردانی خیلی کم اند، پیشنهادی که دانش اموزان میشه این هست که تا سال سوم هنرستان رو تربیت بدنی بخونند و بعد پایه دوازدهم (پیش دانشگاهی) رو انسانی (چون راحت تره) بخونند تا بتونند کنکور سراسری بدهند  و دانشگاه های خوب مثل دانشگاه تهران و بهشتی و ... قبول شن.

 • تصویر فرد

  مهدی خ‏ - 96/8/24

  سلام در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ناپیوسته تربیت بدنی هستم..از انجا که فیزیوتراپی رشته نزدیکیه ب تربیت بدنی..دوست دارم فیزیونراپ بشم...چگونه میشه رشته فیزیوتراپی خوند؟

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/9/7

  سلام. از تربیت بدنی نمی توان وارد رشته های وزارت بهداشت مثل فیزیوتراپی شد و شما باید کنکور سراسری بدهید و لیسانس فیزیوتراپی بخونید

 • تصویر فرد

  هانیه جمالی‏ - 96/8/20

  سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم خیلی به ورزش تربیت بدنی علاقه دارم و خودم هم شش سال والیبال کار کردم به غیر از رشته های دیگر ورزشی، خیلی دوست دارم مربی بشم نمیدونم دوباره کنکور کارشناسی برای این رشته انجام بدم یا کارشناسی ارشد، میشه دوره مربیگری بیرون انجام داد یا لازم هست که تربیت بدنی بخونیم

 • تصویر فرد

  آقای دکتر بهلول‏ - 96/9/7

  سلام. با وجود اینکه لیسانس شما غیر تربیت بدنی بوده ولی شما می تونید کنکور ارشد تربیت بدنی بدید...در مورد دوره مربیگری هم، دانشگاه محل قبولی ارشد قسمت فوق برنامه دانشکده تربیت بدنی براتون دوره مربیگری میذاره...علاوه بر اون از هیئت های ورزشی رشته مورد نظرتون در شهر محل زندگی میتونید پیگیر شرکت در دوره ها باشید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت