مشاور تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

تعداد بازدید 12482 دفعه

فرخنده فکور، رتبه 21 کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و رتبه 22 روانشناسی عمومی از دانشگاه تهران می باشد. رزومه مشاور تخصصی ارشد روانشناسی بالینی 3گام را در ادامه مشاهده می کنید.

مشاور کارشناسی ارشد روانشناسی

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته روانشناسی

 

باسلام خدمت دانشجویان و داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی، فرخنده فکور هستم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی دانشگاه تهران. دوره کارشناسی را در رشته روانشناسی عمومی در دانشگاه یزد به پایان رساندم و در کنکور کارشناسی ارشد سال 94 رتبه 21 بالینی و 22 عمومی را کسب کردم.

برای داوطلبان این رشته مهم است به ویژه زمانی که زمان کمی در اختیار داشته باشند. باتوجه به زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد در سال گذشته یعنی بهمن ماه، برنامه ریزی و مطالعه ام را برای کنکور از مرداد شروع کردم. باتوجه به اینکه در دوره کارشناسی در همین رشته تحصیل کرده بودم و اطلاعات پایه روانشناسی را داشتم، برای کنکور با کتاب ها و جزوات خلاصه شده شروع کردم. ابتدا درس های مهم تر را شروع کردم و دروس کم اهمیت را به تدریج وارد برنامه مطالعاتی ام کردم. البته برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد روانشناسی هم در مورادی که وقت کمی برای مطالعه دارید می تواند مفید باشد.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

 

نکته مهمی که مطالعه مطالب برای کنکور باید مد نظر داشت مرورهای مکرر و مستمر است، مطمئنا بدون مرور، حجم بالایی از مطالب پس از گذشت زمان فراموش می شود و این یعنی انرژی گذاشتن و خواندن اما نتیجه نگرفتن. در حالی که مرور مطالب به صورت منظم به ثبت اطلاعات در ذهن کمک بسیاری می کند. در مصاحبه با رتبه های برتر ارشد روانشناسی هم بر مرور مطالب بسیار تاکید شده است.

مهم ترین مسأله ای که فکر می کنم هر داوطلبی قبل از شروع مطالعه باید به آن توجه کند، داشتن یک هدف مشخص است. گاهی اوقات افراد بدون داشتن هدف و تنها به جهت توصیه های دیگران یا دنباله روی از راهی که بقیه می روند شروع به مطالعه می کنند، درحالی که اگر از آن ها بپرسید چرا، نمی توانند انگیزه و دلیل خود را بیان کنند. هدف به فرد انرژی می دهد و در مواقعی که خسته می شود یا کم می آورد به او کمک می کند تا راه خود را دوباره پیدا کند و با انرژی مضاعفی به مطالعه بپردازد.

امیدوارم داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی با تعیین یک هدف مشخص، برنامه ریزی منسجم و سپس عمل به آن برنامه ریزی بتوانند در مسیری که برای خود تعیین کرده اند پیش روند. همچنین توصیه می کنم که دواطلبان مطلب معرفی کارشناسی ارشد روانشناسی را در سایت 3گام مطالعه کنند تا بتوانند برنامه ریزی مبتنی بر شناخت رشته را برای خود داشته باشند.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته روانشناسی

 

سایر بخش های مجموعه روانشناسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  حنانه ملامهرعلیزاده‏ - 99/5/12

  ۱ماه پیش ثبت نام کردم و بعد تماس گرفتید ازتون خواستم شنبه زنگ بزنید ولی زنگ نزدین دیگه...الان مجدد درخواست دادم ولی میزنه قبلا ثبت نام کردید
  باید چیکار کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/5/13

  سلام خدمت شما به دلیل حجم بالای تماسای رایگان و درخواست داوطلبان، معمولا خیلی امکان کمی برای تماس مجدد هست ولی من به مشاورتون میگم باهاتون مجدد تماس بگیرن البته امیدوارم با همین اسم ثبت نام کرده باشین 

 • تصویر فرد

  اکرم ترابی‏ - 98/4/25

  من مشاوره میخواهم مطالب این سایت خیلی کمک ام کرده

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/6/3

  سلام
  می تونید در سایت 3گام یک پنل کاربری بسازید تا باهاتون تماس بگیریم :)
  موفق باشید

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 98/3/14

  با سلام ...
  برا ارشد کودک استثنایی تا چه رتبه ای امکان قبولی در دانشگاه روزانه هستش؟

 • تصویر فرد

  مژگان حسینی‏ - 95/1/28

  درود بر شما . بله

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  مژگان‏ - 95/1/27

  درود بر شما وتشکر از مطالب خوبتان .راستش من می خواهم برای ارشد سال 96 برنامه ریزی کنم لطفا راهنماییم کنید.مژگان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/1/28

  سلام.
  عضو سیستم برنامه ریزی و مشاوره 3گام شدید؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc