مشاور تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی

تعداد بازدید 13120 دفعه

فرخنده فکور، رتبه 21 کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و رتبه 22 روانشناسی عمومی از دانشگاه تهران می باشد. رزومه مشاور تخصصی ارشد روانشناسی بالینی 3گام را در ادامه مشاهده می کنید.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته روانشناسی

 

اینجانب فرخنده فکور معنوی دانش آموخته رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران میباشم و به عنوان مشاور علمی رشته روانشناسی در موسسه 3گام مشغول به فعالیت می باشم.
شروع مسیر من در رشته روانشناسی با قبولی در کنکور سراسری انسانی با رتبه 671 منطقه یک در سال 1389 آغاز شد. باتوجه به علاقه ای که به رشته روانشناسی داشتم، مبنای انتخاب رشته خود را بر این رشته گذاشته و موفق شدم در گرایش روانشناسی عممی دانشگاه یزد در دوره روزانه پذیرفته شوم. پس از چهار سال تحصیل در این دانشگاه و کسب رتبه اول در دانشگاه به عنوان استعداد درخشان شناخته شده و کاندیدای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی دانشگاه یزد (پذیرش بدون کنکور) شدم. با این حال، به دلیل علاقه ای که به گرایش بالینی داشتم و با توجه به اینکه تصمیم داشتم در مقطع بعدی، در دانشگاه بهتری تحصیل کنم، با مطالعه 6 ماهه در کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت کرده و رتبه 21 بالینی و 22 عمومی را به دست آوردم.
در سال 1394 با قبولی در رشته روانشناسی بالینی وارد دانشگاه تهران شدم و همزمان همکاری خود را با موسسه 3گام به عنوان مشاور کنکور آغاز کردم. باتوجه به اینکه رشته روانشناسی یکی از رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد می باشد و همواره رقابت بسیار بالایی برای قبولی در این رشته وجود دارد، ما در موسسه 3گام بر آن شدیم تا با ارائه خدمات برنامه ریزی و مشاوره، مسیر قبولی را برای داوطلبان علاقمند به این رشته هموارتر کنیم.

 

 رزرو مشاوره با رتبه های برتر

مواردی که به طور اختصاصی در برنامه ریزی داوطلبان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی لحاظ می شود به شرح زیر است:
معرفی منابع متناسب با هدف و شرایط دوطلب: یکی از سردرگمی های اصلی داوطلبان در ابتدای راه، تصمیم گیری برای انتخاب منبع مناسب است. با توجه به تعدد منابع و کتاب های درسی و کمک درسی، درصورتی که داوطلب اطلاعات جامعی در مورد انواع کتب و کتاب های کمک آموزشی نداشته باشد، مطالعه فرد کیفیت مناسب را نخواهد داشت. مواردی که ما در انتخاب منبع برای داوطلب در نظر میگیریم، مدت زمان فرد تا کنکور (داوطلب تا کنکور چند ماه وقت دارد)، مقدار ساعت مطالعه روزانه داوطلب، پیش زمینه داوطلب (قبلا چه کتاب هایی را مطالعه کرده است) و هدف فرد برای قبولی (دانشگاه سراسری تهران، شهرستان، دانشگاه ازاد و ..) است.
برنامه ریزی تخصصی: در برنامه ریزی 3گام با توجه به منابعی که برای داوطلب مشخص می شود و هدف و مقدار ساعت مطالعه فرد، به صورت روزانه یا هفتگی برنامه ای توسط مشاور برای داوطلب تدوین می شود که فرد بتواند با اطلاع از چهارچوب کلی مواردی که باید مطالعه کند، با نظم بیشتری مسیر مطالعه را پیش ببرد. با توجه به اینکه شرایط هر داوطلب با داوطلب دیگر متفاوت است، برنامه به طور اختصاصی برای هر فرد به صورت مجزا تنظیم می شود و در صورت لزوم و در صورت صلاحدید مشاور، ممکن است برخی فصول از برنامه حذف شده یا در اولویت دوم مطالعه قرار گیرد.
مشاوره های تخصصی: در طول مطالعه چندین ماهه سوالات و چالش های بسیاری برای داوطلبان ایجاد می شود که به همین منظور جلسات مشاوره جهت پاسخگویی به دغدغه های داوطلبان در نظر گرفته شده است تا داوطلب بتواند سوالات خود را از مشاوری که علاوه بر تجربه چندین ساله در زمیته برنامه ریزی کنکور، خود نیز این مسیر را با موفقیت طی کرده است در میان بگذارد.

خوشبختانه نتیجه برنامه ریزی و مشاوره های تخصصی تیم 3گام در رشته روانشناسی، قبولی های متعددی بوده که طی این سالها در انواع گرایش های روانشناسی شاهد آن بوده ایم. امید است تا پیگیری و برنامه تخصصی تیم ما به همراه مطالعه و پشتکار داوطلب در آینده شاهد موفقیت های بیشتری توسط شما داوطلبان عزیز باشیم.

مصاحبه با رتبه های برتر ارشد روانشناسی

 مهم ترین مسأله ای که فکر می کنم هر داوطلبی قبل از شروع مطالعه باید به آن توجه کند، داشتن یک هدف مشخص است. گاهی اوقات افراد بدون داشتن هدف و تنها به جهت توصیه های دیگران یا دنباله روی از راهی که بقیه می روند شروع به مطالعه می کنند، درحالی که اگر از آن ها بپرسید چرا، نمی توانند انگیزه و دلیل خود را بیان کنند. هدف به فرد انرژی می دهد و در مواقعی که خسته می شود یا کم می آورد به او کمک می کند تا راه خود را دوباره پیدا کند و با انرژی مضاعفی به مطالعه بپردازد.

امیدوارم داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی با تعیین یک هدف مشخص، برنامه ریزی منسجم و سپس عمل به آن برنامه ریزی بتوانند در مسیری که برای خود تعیین کرده اند پیش روند.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته روانشناسی

 

سایر بخش های مجموعه روانشناسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  حنانه ملامهرعلیزاده‏ - 99/5/12

  ۱ماه پیش ثبت نام کردم و بعد تماس گرفتید ازتون خواستم شنبه زنگ بزنید ولی زنگ نزدین دیگه...الان مجدد درخواست دادم ولی میزنه قبلا ثبت نام کردید
  باید چیکار کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/5/13

  سلام خدمت شما به دلیل حجم بالای تماسای رایگان و درخواست داوطلبان، معمولا خیلی امکان کمی برای تماس مجدد هست ولی من به مشاورتون میگم باهاتون مجدد تماس بگیرن البته امیدوارم با همین اسم ثبت نام کرده باشین 

 • تصویر فرد

  اکرم ترابی‏ - 98/4/25

  من مشاوره میخواهم مطالب این سایت خیلی کمک ام کرده

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/6/3

  سلام
  می تونید در سایت 3گام یک پنل کاربری بسازید تا باهاتون تماس بگیریم :)
  موفق باشید

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 98/3/14

  با سلام ...
  برا ارشد کودک استثنایی تا چه رتبه ای امکان قبولی در دانشگاه روزانه هستش؟

 • تصویر فرد

  مژگان حسینی‏ - 95/1/28

  درود بر شما . بله

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  مژگان‏ - 95/1/27

  درود بر شما وتشکر از مطالب خوبتان .راستش من می خواهم برای ارشد سال 96 برنامه ریزی کنم لطفا راهنماییم کنید.مژگان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/1/28

  سلام.
  عضو سیستم برنامه ریزی و مشاوره 3گام شدید؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc