اطلاعات دفترچه کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا

اطلاعات دفترچه کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا برای آشنایی با نحوه سوالات ضروری است. در این مطلب محتویات دفترچه کنکور ارشد مهندسی هوافضا مانند تعداد سوالات، زمان پاسخگویی، عنوان دروس و ضرایب آن ها بررسی شده است.

 

کار ما در 3گام

تیم مشاوره کارشناسی ارشد هوافضا در 3گام علاوه بر راهنمایی در مورد برنامه ریزی و نحوه صحیح خواندن مطالب، شما را از ابتدا تا انتهای مسیر به گونه ای راهنمایی میکند که مدیریت زمان در جلسه کنکور کارشناسی ارشد را به خوبی فرا گرفته و بهترین نتیجه را از کنکور کارشناسی ارشد هوافضا بدست آورید. ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی هوافضا و کنکور های سراسری رقابت بالایی را در میان داوطلبان آن ها به وجود می آورد و یک داوطلب به منظور پیشی گرفتن از سایر رقبا به کلیدهای طلایی و رمزهایی نیاز دارد تا بهترین نتیجه را بگیرد. تیم ما در مجموعه 3گام با به کارگیری کادر مجرب از دانشجویانی که قبلاً همین مسیر را با موفقیت گذرانده اند، این کلیدها را در اختیار شما قرار می دهد. نمونه کارنامه، رتبه ها، درصدها و قبولی های ارشد مهندسی هوافضا هم از دیگر نکات کلیدی برای موفقیت در کنکور ارشد مهندسی هوافضا می باشد که 3گام به آن ها پرداخته است.

 

 

خلاصه اطلاعات دفترچه کنکور کارشناسی ارشد هوافضا

کنکور کارشناسی ارشد هوافضا به عنوان یک رشته شناور در نظر گرفته می شود. معمولاً کنکور کارشناسی ارشد هوافضا در یک نوبت و صبح پنجشنبه با کد دفترچه 1279 برگزار می گردد. برخلاف سایر رشته های مهندسی که عصر روز پنجشنبه و صبح روز جمعه برگزار می شوند، کنکور هوافضا به عنوان یک رشته شناور در نوبت مجزا انجام می شود و به دانشجویان رشته های مشابهی چون مکانیک اجازه می دهد تا علاوه بر شرکت در کنکور رشته خود، در کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا نیز شرکت کنند. اطلاعات مربوط به  ضرایب دروس و تعداد سؤالات دفترچه کنکور کارشناسی ارشد هوافضا در جدول زیر ارایه شده است.

سؤالات کنکور کارشناسی ارشد هوافضا، در یک دفترچه در اختیار داوطلبین قرار می گیرد. این دفترچه شامل 125 سؤال است که مدت پاسخگویی به آن 200 دقیقه می باشد. دروس زبان عمومی و تخصصی، ریاضی مهندسی و معادلات دیفرانسیل، آیرودینامیک و پیشرانش، دینامیک پرواز و کنترل، سازه های هوایی و طراحی هواپیما دروسی هستند که در دفترچه کنکور کارشناسی ارشد هوافضا قرار دارند.

 

ضرایب و تعداد سؤالات در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا بر اساس دفترچه ثبت نام 95 

 

زمان پاسخگویی

تعداد سؤالات

ضریب

نام درس

200 دقیقه

30

1

زبان عمومی و تخصصی

20

2

ریاضیات

20

2

آئرودینامیک

20

2

مکانیک پرواز

20

2

سازه های هوایی

15

2

طراحی اجسام پرنده

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  امین نوروزی ‏ - 98/4/18

  با سلام
  میانگین داوطلبین شرکت کننده در ارشد هوافضا ؟!
  معمولا چند نفر شرکت میکنن ؟!

 • تصویر فرد

  امین نوروزی‏ - 96/11/16

  با سلام
  گرایش مهندسی فضایی معمولا ظرفیتش تا چه رتبه ای
  پر میشه ؟!

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/5/7

  سلام
  در دانشگاه های مختلف متفاوت است

 • تصویر فرد

  hamid‏ - 96/5/14

  سلام با چه رتبه ای میشه دانشگاه فردوسی مشهد رو اورد؟؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 95/3/25

  با سلام.با رتبه 811 کدوم دانشگاه رو بزنم؟چه شهری؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/26

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت