برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی

تعداد بازدید 8619 دفعه

در 3 گام تلاش می کنیم تا هر آنچه را  که مورد نیاز یک داوطلب کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی است؛ در اختیار او قرار دهیم. کمک می کنیم تا از نقاط قوتتان به بهترین شکل استفاده نمایید و نقاط ضعفتان را تا حدی ارتقا ببخشید و بتوانید آنها را پوشش دهید.

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مدیریت MBA

 

برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی

پرواز را با پرواز آغاز نمی کنند!

آنکه می خواهد روزی پریدن آموزد، ابتدا باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالا رفتن بیاموزد.

 

3 گام برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی

فلسفه 3 گام برای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی، این است که مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) ما به هر یک از اعضای خود برنامه ریزی متناسب با شرایط شخصی و فردی شان ارائه داده، منابع مطالعاتی را متناسب با زمان در اختیار و سطح توانمندی شان به آنها معرفی نموده و تمامی اطلاعاتی که این افراد برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و MBA نیاز دارند در اختیارشان قرار دهد.

در 3 گام به شما کمک می کنیم تا از نقاط قوتتان به بهترین شکل استفاده نمایید و نقاط ضعفتان را تا حدی ارتقا ببخشید و بتوانید آن ها را پوشش دهید.

در 3 گام تلاش می کنیم تا هر آنچه را  که مورد نیاز یک داوطلب کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی است؛ در اختیار او قرار دهیم، اعم از:

برنامه ریزی درسی مناسب، معرفی و حتی ارسال بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و MBA به سراسر کشور بدون وابستگی به موسسه ای خاص (که بر اساس تجربیات داوطلبان موفق و رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و MBA در سال های قبل است)، اطلاعات در مورد کارنامه قبولی داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی سال های گذشته در دانشگاه های سراسر کشور، ضرایب دروس، ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری، جدول بودجه ­بندی سؤالات کنکور در سال های قبل، راهنمایی در زمینه انتخاب رشته و گرایش و ....

هدف 3 گام این است که مباحث کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی را اولویت بندی کنیم و با در اختیار قرار دادن جدول توزیع موضوعی که نشان دهنده مباحث مهم و پرتست در هر یک از دروس است، به تمامی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی کمک کنیم تا با هر سطح علمی و شرایط فردی بتوانند در رشته و گرایش مورد نظرشان پذیرفته شوند.

بر اساس سطح علمی داوطلبان، زمان آزادی که برای مطالعه در اختیار دارند، میزان علاقه ای که به دروس مختلف دارند، و دانشگاهی که برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اند و .... ، هر داوطلب برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی باید دروس نظریه ­های عمومی مدیریت، استعداد و آمادگی تحصیلی، زبان فارسی و زبان انگلیسی را به شدت مورد توجه قرار داده و برای خواندن و تسلط بر مباحث آنها زمان اختصاص دهد. با توجه به حجم زیاد برخی از این دروس، می بایست در خواندنشان مداومت داشت و برنامه ریزی بلندمدت برای آن در نظر گرفت. توصیه می شود داوطلبانی که روزانه حدود 4-7 ساعت برای مطالعه زمان در اختیار دارند، دروس نظریه های عمومی مدیریت و زبان انگلیسی را در برنامه درسی هر روزشان بگنجانند.

در خصوص رشته مدیریت کسب و کار، هر داوطلب برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت MBA می بایست دروس ریاضیات1و2 و زبان انگلیسی را به شدت مورد توجه قرار داده و برای خواندن و تسلط بر مباحث آن ها زمان اختصاص دهد. با توجه به ضریب بالای این دو درس در کارشناسی ارشد مدیریت MBA و البته حجم زیاد این دروس، می بایست در خواندنشان مداومت داشت و برنامه ریزی بلندمدت برای آن در نظر گرفت. توصیه می شود داوطلبانی که روزانه حدود 4-7 ساعت برای مطالعه زمان در اختیار دارند این دو درس را  در برنامه درسی هر روزشان بگنجانند.

البته درس زبان برای بسیاری از داوطلبان درس لذت بخشی نیست ولی باید در نظر داشت که زبان جز دروسی است که پس از قبولی در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه  مدیریت اجرایی هم مکرر به کار شما می آید و همیشه (حتی در محیط کار) از شما انتظار می ­رود که به عنوان یک مدیر با مدرک مدیریت اجرایی یا MBA ، سطح زبان متوسط رو به بالا داشته باشید. بنابراین هم اکنون زمان تکمیل سطح زبان در حدی که بتوانید درصدی قابل قبول در این درس کسب نمایید، فرا رسیده است.

نکته: برای مطالعه دروسی که جنبه حفظی دارند بهتر است تعداد ست های زمانی بیشتر اما با زمان کوتاهتر در نظر بگیرید، برای مثال اگر می خواهید در هفته 4 ساعت زبان بخوانید بهتر است بجای 2 ست دو ساعته، 4 ست یک ساعته برای مطالعه داشته باشید و برای مطالعه دروسی که جنبه حل کردنی دارند، بالعکس.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مطالب زیر در سایت 3گام مطالعه شوند.

راهنمای مطالعه کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت کسب و کار (MBA)

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مدیریت MBA

 

برنامه ریزی به روش 3 گام  برای کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت اجرایی

همه ما بسیاری از افراد را می شناسیم که زمان زیادی برای درس خواندن گذاشته اند اما نتوانسته اند دانشگاهی که مد نظرشون هست پذیرفته بشوند. علت این هست که درس خواندن زیاد، شرط لازم برای قبولی هست، ولی شرط کافی نیست. همانطور که می دانید داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و گرایش امور شهری 5 درس و کارشناسی ارشد مدیریت MBA تنها 3 درس برای مطلعه دارند که برای هر کدام از آنها منابع بسیار و متنوعی در دسترس  است. البته هر کدام از این باکس های درسی، درون خود سرفصل های بسیار متنوعی را جای داده اند؛ برای مثال درس استعداد و آمادگی تحصیلی که درس بسیار مهمی است، شامل کفایت داده ­ها، استدلال منطقی، حل مساله، تصحیح جملات و درک مطلب می­شود و درس ریاضیات عمومی 2 در رشته MBA که درس بسیار مهمی است، شامل هندسه تحلیلی و جبرخطی، رویه ‏ها و توابع برداری، توابع چند متغیره، انتگرال چندگانه و انتگرال خط و سطح می شود، که هر یک نیز مباحث بسیار متنوعی دارند. اگر زمان نامحدود بود، نگرانی وجود نداشت؛ اما برای کنکور زمانی محدود در اختیار است و باید طوری برنامه­ریزی و  عمل کرد که بتوان از این زمان حداکثر  بهره را برد.

از سوی دیگر بسیاری از داوطلبان مدیریت اجرایی و MBA  به نوعی مشغول هستند و زمان کاملاً آزادی برای مطالعه ندارند، بسیاری از داوطلبان در حال تحصیل هستند، بسیاری شاغلند و بسیاری دیگر نیز وظایفی را بر عهده دارند که بخشی از زمان آنها را اشغال نموده است و تعداد کمی از داوطلبان این موقعیت را دارند که در زمان آمادگی برای کنکور، تنها به درس خواندن بپردازند.

زمانیکه این دو وضعیت را کنار هم قرار می دهیم، به یک پارادوکس می­ رسیم که در ابتدای راه ممکن است موجب دلسردی بسیاری از داوطلبان شود اما در این زمینه نیز تیم 3گام همراه شما خواهد بود و با در اختیار قرار دادن اطلاعاتی مانند معرفی منابعی جامع که بتوانید از زمانتان بهترین استفاده را کنید و البته کیفیت مطالعه را نیز داشته باشید و همچنین ارائه مهمترین و پر تست ترین مباحث به شما، به مطالعه شما جهت خواهند داد تا بتوانید با آرامش و اعتماد به نفس بیشتری پیش بروید و به رسیدن به هدفمان که همان قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرتان است، اعتماد داشته باشید.

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مدیریت MBA

 

دوره های آموزش آزاد مدیریت 

 

1- دوره‌های آموزش آزاد با دوره‌های رسمی مدیریت MBA چه تفاوت هایی دارند؟

 

جدول تفاوت های دوره های آموزش آزاد با دروه های رسمی مدیریت MBA

 

دوره‌های آموزش آزاد

دوره‌های رسمی مدیریت MBA

طول دوره

1 سال

2/5 سال

تعداد درس ها

10 درس

17 درس + پایان‌نامه

مخاطبان دوره

مدیران و کارشناسان سازمان ها و شرکت ها

فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی در رشته‌های مختلف

نحوه پذیرش

با بررسی سوابق و تجارب متقاضیان

کنکور سراسری سازمان سنجش

دانشنامه/گواهینامه

گواهی حضور با موفقیت از سوی دانشکده یا موسسه عالی برگزار کننده

دانشنامه MBA – کارشناسی ارشد

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

 

2- شباهت های دوره‌ های آموزش آزاد (دوره‌های کاربردی کوتاه مدت مدیریت MBA) با دوره‌ رسمی مدیریت MBA چیست؟

در دوره ‌های آموزش آزاد این دانشکده همانند دوره رسمی مدیریت MBA، بهترین اساتید مجرب و صاحب نام کشور، که در حوزه های متعدد صنعت نیز فعال می ‌باشند، به کار گرفته شده‌ اند. سطح علمی و آموزشی دوره‌ های آموزشی دانشکده با توجه به استانداردهای جهانی، متناسب با فضای بومی کسب و کار درکشور و ویژگی های مشترک شرکت کنندگان در دوره آموزشی در عالی ‌ترین سطح ممکن تنظیم می شود. بدین ترتیب دانش‌ پذیران با گذارندن این دوره ‌ها ترکیب مناسبی از دروس پایه و تخصصی مدیریت را فرا می‌ گیرند. در این دوره‌ ها همچون دوره ‌های رسمی مدیریت MBA، دروس مختلف به نحوی ارائه می‌ شوند که مفاهیم تئوری هر درس با تاکید بر نحوه بکارگیری آن مفاهیم در عمل، به دانش ‌پذیران منتقل شود.

 

3- شرکت در دوره ‌های آموزش آزاد برای چه کسانی توصیه می شود؟

متخصصین دارای تجربه در زمینه مدیریت که در جستجوی دانش روز همراه با تجربه محلی و بین المللی قابل اعتماد  از مرجع علمی معتبر هستند، مشتاقانه بدنبال اداره شرکت و سازمان خود در عالی ترین سطح ممکن هستند، اما شرکت در دوره های رسمی مدیریت را به دلایل متعدد (مدت طولانی تحصیل، پراکندگی زمان برگزاری کلاس ها در طول هفته، نیاز به شرکت در آزمون های رسمی سازمان سنجش و …) موثر یا امکانپذیر نمی‌ دانند؛  وقت خود را خیلی ارزشمند می دانند و به همین دلیل کیفیت جلسات تدریس و کارگاه آموزشی و موردکاوی از نظر آن ها  اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مدیریت MBA

سایر بخش های مجموعه مدیریت کسب و کار

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
  • تصویر فرد

    فرزانه محمدی‏ - 94/9/12

    موافق هستم

  • تصویر فرد

    پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/2

    موفق باشید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc