گرایش های کارشناسی ارشد مشاوره

گرایش های کارشناسی ارشد مشاوره در این مطلب بررسی شده است. گرایش های مختلف رشته مشاوره نظیر: مشاوره خانواده، مشاوره مدرسه، مشاوه شغلی و توانبخشی به صورت جداگانه توضیح داده شده اند.

 

رشته مشاوره (گرایش های خانواده، مدرسه، شغلی و توانبخشی)

رشته مشاوره در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش های مختلفی است که وضعیت بازار کار رشته مشاوره هم برای هر داوطلب به انتخاب نوع گرایش توسط داوطلب بستگی دارد. در ادامه به بررسی این گرایش ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت. 

 

کارشناسی ارشد مشاوره گرایش مشاوره مدرسه­ (تحصیلی) 

مشاوره مدرسه ­ای به دانش آموز در انتخاب رشته­ تحصیلی، مواد درسی، یا حل مشکلات تحصیلی کمک می­ کند. برخی از اهداف این رشته راهنمایی دانش آموزان در امر آموزش و کسب عادت­ های صحیح در مطالعه، کمک به دانش آموزان در ارزیابی صحیح علایق، استعداد­ها و توانایی­ های خود به منظور طرح ­ریزی­ های تحصیلی، کشف علل مشکلات تحصیلی دانش آموزان و کمک به آنان در رفع آن­ ها، کمک به معلمان در انطباق­ دادن روش ­های تدریس خود با نیازمندی ­ها و استعدادهای فردی دانش آموزان و .... می ­باشد.

دانشجویان رشته  مشاوره  مدرسه علاوه بر گذراندن دروس مشترک بین تمامی گرایش های مشاوره مانند آمار استنباطی، نظریه های پیشرفته مشاوره و روان درمانی، نظریه ­ها و روش های مشاوره گروهی و ... ملزم به گذراندن واحدهای تخصصی از جمله اصول و روش های مشاوره تحصیلی و شغلی، روابط و مناسبات انسانی در مشاوره مدرسه، خدمات مشورتی در مدرسه و ... می باشند.

توصیه می شود داوطلبان رشته مشاوره در مقطع کارشناسی ارشد مطالب زیر را در سایت 3گام مطالعه کنند:

ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد رشته مشاوره

بهترین منابع کنکور ارشد مشاوره

وضعیت ادامه تحصیل، رتبه بندی دانشگاه های معتبر دنیا و بازار کار در رشته مشاوره

 

 

کارشناسی ارشد مشاوره گرایش مشاوره شغلی

همانطور که از اسم این رشته پیداست، مشاوره شغلی به کار در سازمان ها، مدارس و ... اشاره دارد. مشاوره و راهنمایی شغلی جریانی پیوسته و مداوم است که نگاهی آینده‌ گرا داشته و با طرح‌ ریزی، آمادگی و سازش فرد با شغل انتخابی، سروکار دارد. در واقع فراگردی دو سویه است که از یک سو بر تمام جنبه ‌های شخصیت و شناسایی کامل فرد تأکید دارد، و از سوی دیگر بر اطلاعات حداکثری از مشاغل، فرصت‌ های شغلی موجود و سایر امکانات شغلی و استخدامی نظر دارد. نهایتاً به فرد این امکان را می‌دهد که پس از آگاهی از رغبت‌ ها و استعدادهای فردی و بررسی فرصت‌ های شغلی موجود آگاهانه انتخاب شغل نماید. در واقع «راهنمایی شغلی» مصاحبه‌ی اولیه ‌ای است که با توان ‌سنجی و شخصیت ‌شناسی از مراجع و انطباق با شرایط حاکم بر فرصت ‌های شغلی موجود، فرد را در انتخاب شغل صحیح و متناسب راهنمایی می ‌کند. «مشاوره‌ شغلی» فراگیر و پیوسته است و نقش اساسی آن پس از راهنمایی‌ اولیه و انتخاب شغل توسط فرد آغاز می‌ شود.

قابل ذکر است که این رشته هنوز در ایران جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.

دانشجویان رشته مشاوره شغلی علاوه بر گذراندن دروس مشترک بین تمامی گرایش های رشته مشاوره مانند آمار استنباطی، نظریه های پیشرفته مشاوره و روان درمانی، نظریه ­ها و روش های مشاوره گروهی و ... ملزم به گذراندن دروس تخصصی این رشته از جمله سازماندهی و مدیریت خدمات راهنمایی و مشاوره شغلی، نظریه ها و روش های مشاوره شغلی، تهیه و کاربرد آزمون های روانی در مشاوره شغلی و ... می پردازند.

 

 

کارشناسی ارشد مشاوره گرایش مشاوره خانواده­

همانطور که از نام این رشته پیداست، تمرکز آن بر روی مسائل و مشکلات مربوط به فرد در بستر خانواده و مشکلات خانواده می باشد. هدف این رشته بینش و بصیرت دادن به مراجع یا مراجعان است تا مشکل خود را با آگاهی بررسی کنند و درباره­ آن به تصمیم ­گیری بپردازند و به مسائلی مانند: عدم هماهنگی خصوصیات اخلاق، دخالت خویشاوندان در زندگی داخلی، مشکلات زناشویی و عدم هماهنگی در پرورش فرزندان می ­پردازد.

دانشجویان این رشته علاوه بر دروس مشترک بین تمامی گرایش های رشته مشاوره مانند آمار استنباطی، نظریه های پیشرفته مشاوره و روان درمانی، نظریه ­ها و روشهای مشاوره گروهی و ... به گذراندن دروس تخصصی مانند نظریه ها و روش های مشاوره خانواده، سنجش و ارزیابی در مشاوره خانواده، کارورزی در مشاوره خانواده و ازدواج و ... می پردازند.

 

 

کارشناسی ارشد مشاوره گرایش مشاوره توان­بخشی

مشاوره توان ­بخشی ویژه معلولین جسمی مانند نابینایان، ناشنوایان، افراد فلج و غیره است. مشاوره در جهت درمان، تربیت، ایجاد اعتماد به نفس در معلولین، بهره ­گیری هر چه بیشتر آن­ ها از نیروها و استعدادهای بالقوه خودشان است. در برخی از مؤسسات تا حدودی مشاوره با معلولین ذهنی و بیماران روانی سروکار دارد.

دانشجویان این رشته علاوه بر دروس مشترک بین تمامی گرایش های رشته مشاوره مانند آمار استنباطی، نظریه کارشناسی ارشد رشته مشاوره توان­بخشی های پیشرفته مشاوره و روان درمانی، نظریه ­ها و روش های مشاوره گروهی و ... به گذراندن دروس تخصصی مربوط به گرایش توانبخشی از جمله مشاوره بحران، مشاوره با سالمندان، مشاوره با معتادان و ... خواهند پرداخت.


تفاوت میان رشته روانشناسی و رشته مشاوره در چیست؟

به طور سنتی، تفاوت اصلی بین رشته مشاوره و رشته روانشناسی بالینی چشم انداز و آموزش آن ها است. روانشناسان مشاوره تمرکز بیشتری بر فردی که از نظر روانی سالم است دارند. اما روانشناسان بالینی بر روی افراد مبتلا به بیماری های جدی روانی (مثل اسکیزوفرنی) تمرکز می کنند.

روانشناسان مشاوره در یک طیف گسترده ای از مهارت های اولیه درمانی عمومی آموزش دیده اند. روانشناسان بالینی معمولاً در یک یا چند حوزه (به عنوان مثال، افسردگی، سوء مصرف مواد) متمرکز شده اند. بین این دو رشته همپوشانی بسیاری وجود دارد.

 


رشته آموزش‌ و پرورش‌ کودکان‌ استثنائی‌

هدف‌ از آموزش‌ و پرورش‌ کودکان‌ استثنایی‌ (کودکان تیزهوش تا کودکان عقب مانده ذهنی، کودکان نابینا و کم بینا، کودکان ناشنوا و کم شنوا، کودکان دارای ناتوانی‌های تکلمی، و کودکان دارای ناتوانی ‌های حرکتی و ذهنی و... ) فراهم‌ کردن‌ فرصت های‌ مناسب‌ و امکانات‌ آموزشی‌ ویژه‌ به‌ منظور شکوفا سازی‌ حداکثر توانایی های‌ ذهنی‌ و جسمی‌ این‌ کودکان‌ با توجه‌ به‌ ویژگی های‌ عقلانی‌ و جسمانی‌ آنان‌ است و هدف این دوره تربیت افرادی است که بتوانند آموزش و پرورش کودکان استثنایی را عهده دار گردند .

دانشجویان کارشناسی ارشد رشته آموزش و پرورش کودکان استثنایی ملزم به گذراندن دروسی مانند روانشناسی بالینی کودک، اصول و روش های آموزش و پرورش عقب ماندگان ذهنی، بازپروری حرکتی و ... می باشند.

 

 

رشته روانشناسی تربیتی

رشته روانشناسی تربیتی یا روانشناسی پرورشی شاخه ای از علم روانشناسی است که حاصل جمع دو علم روان‌شناسی و تربیت است. روان‌شناسی تربیتی به کاربرد روانشناسی در امر آموزش و یادگیری اطلاق می شود و علمی است که به ماهیت و چگونگی یادگیری، روش ‌های آموزشی، سنجش و ارزشیابی آموخته ‌های یادگیرندگان می‌ پردازد (کریمی، 1380).

روانشناسی تربیتی تقریباً همه موضوع های روانشناسی را در بر می گیرد و نقش کارسازی در شناخت شاگردان، تربیت معلمان و طرح و اجرای برنامه ‌های آموزشی و پرورشی به عهده دارد، علاوه بر آن برای کمک به افرادی که دارای اختلال های یادگیری هستند نیز سودمند می باشد.

دانشجویان این رشته ملزم به گذراندن واحد هایی مانند نظریه های انگیزش در آموزش و پرورش، سنجش و اندازه گیری، تعلیم و تربیت اسلامی پیشرفته، نظریه ها و روش های آموزش و ... می باشند

 

بهتر است کدام گرایش از رشته مشاوره را انتخاب کنم؟

اگر بر سر سه راهی مانده اید! و نمی دانید کدامیک از گرایش های روانشناسی تربیتی، روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی و مشاوره به کار شما می آید و یا شما برای کدامیک از این گرایش ها ساخته شده اید و یا کدامیک امکان قبولی بیشتری را برای شما فراهم می آورد؟ با من، مشاور 3گام در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذارم و در انتخاب مناسب شما را یاری دهم. برای شما داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مشاوره سه گام این امکان وجود دارد تا برای انتخاب گرایش در رشته ی مشاوره، با مشاور 3گام در ارتباط باشید تا با هم به بهترین نتیجه دست پیدا کنیم. 

 

 

ضرایب کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مشاوره دانشگاه سراسری بر اساس دفترچه ثبت نام 96

 

جدول ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مشاوره دانشگاه سراسری به تفکیک گرایش ها

 

نام درس

نام رشته

ضریب درس در کنکور

مشاوره

زبان عمومی و تخصصی

3

آمار و روشهای تحقیق

2

مبانی مشاوره و راهنمایی

2

روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره

3

نظریه های مشاوره و روان درمانی

3

کاربرد آزمون های روانی در مشاوره

2

روانشناسی شخصیت

2

 

سایر بخش های مجموعه مشاوره

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 01/3/30

  سلام..من تعلیم و تربیت خوندم و قصد دارم در ادامه وارد حیطه بازی درمانگری بشم..باید برای ارشد چه گرایشی رو انتخاب و آزمون بدم؟

 • تصویر فرد

  فرا فروغی‏ - 01/3/4

  سلام من مشاوره خوندم...پنج ساله فارغ التحصیل شدم...میتونم برای ارشد تربیت بدنی بخونم؟

 • تصویر فرد

  فرهاد‏ - 00/12/23

  سلام بنده کارشناسی مشاوره هستم استخدام آموزش و پرورش آیا تو ارشد روانشناسی تربیتی بخونم میتونم مدارک رو برای دریافت حقوق تطبیق بدم؟

 • تصویر فرد

  بهداد علیمردانی‏ - 00/1/22

  سلام خسته نباشید.من دانشجوی ترم اخر حسابداری کارشناسی هستم
  برای ارشد میخوام حسابداری بخونم.با توجه به اینکه کلا32واحد هستش.ایا میتونم 14واحد 2ترم بردارم بعلاوه یه 6واحد تابستون.و 1 ساله تمومش کنم.همچین چیزی میشه؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/23

  سلام خدمت شما 
  تعداد واحد های هر ترم و نحوه واحد گرفتن بسته به موافقت و ارائه اون واحد ها در دانشکده داره به صورت قطعی نمیشه گفت ولی احتمالش خیلی کمه مخصوصا برای ترم تابستون 

 • تصویر فرد

  الهه نجفی‏ - 00/1/16

  سلام کارشناسی رشته مشاوره هستم دغدغه ام کودکانه میخوام تخصصم ومشاوره ام برا کودکا باشه برای ارشد چه گرایشی بزنم ؟

 • تصویر فرد

  Nasrinsalimpoor‏ - 00/1/15

  سلام خسته نباشید
  من دانشجو رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان هستم
  میتونم برای ارشد ازمون روانشناسی بالینی وزارت بهداشت رو شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/15

  سلام خدمت شما طبق آخرین مصوبه شورای تحول علوم انسانی رشته های غیر مرتبط نمی تونن برای کنکور ارشد بالینی رو شرکت کنن البته بقیه گرایش های روانشناسی رو می تونید 

 • تصویر فرد

  ساجده‏ - 99/11/22

  سلام وقتتون بخیر من الان کارشناسی رشته مددکاری اجتماعی میخونم و میخوام برای ارشد رشته مشاوره بخونم به نظرتون از نظر اینده شغلی این انتخاب درسته؟

 • تصویر فرد

  ریحانه‏ - 99/10/2

  سلام وقت بخیر من رسته کارشناسی ام مشاوره هستش برای ادامه روانشناسی بخونم بهتره یا مشاور؟بیشتر
  اینده شغلی برام مهمه

 • تصویر فرد

  ریحانه‏ - 99/6/28

  سلام وقت بخیر. میخوام ارشد فراگیر علوم تربیتی پیام نور بخونم بصورت غیر حضوری. استان مازندران داره این رشته رو یا خیر

 • تصویر فرد

  مریم جعفری‏ - 99/6/16

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم با رتبه نزدیک هفتصد میشه مشاوره شبانه اورد (غیراز گرایش شغلی)؟(اردکان،شهرکرد،کرمان،کرمانشاه،گیلان،اهواز)

 • تصویر فرد

  محمد آزمون‏ - 98/7/1

  سلام. با مدرک کارشناسی روانشناسی میشه کنکور ارشد مشاوره داد؟ با تشکر

 • تصویر فرد

  نسرین‏ - 98/7/1

  سلام من کارشناس پرستاری هستم . میتونم ارشد مشاوره خانواده شرکت کنم. وزارت علوم یا دانشگاه آزاد

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/6/17

  با سلام..بنده لیسانس کشاورزی دارم آیا میتونم در دو رشته متفاوت یکی مشاوره و یکی هم رشته خودم کنکور ارشد ثبتنام کنم؟

 • تصویر فرد

  افسانه احمدخانی‏ - 98/6/20

  سلام وقت بخیر شما فقط در یک صورت میتونید هم زمان دو رشته ارشد شرکت کنید که یکی از رشته ها شناور باشه در غیر اینصورت نمیتوانید همزمان دو ارشد شرکت کنید مشاوره و کشاورزی رشته شناور نیستند و نمیتوانید همزمان هر دو را شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/4/23

  سلام روز بخیر ببخشید من با رتبه ۴۹۹۷ دانشگاه پیام نور رشته مشاوره خانواده قبول میشم یا چ گرایش های دیگه ای از رشته ای مشاوره رو در دانشگاه پیام نور قبول میشم

 • تصویر فرد

  افسانه احمدخانی‏ - 98/5/15

  سلام وقت بخیر بستگی داره پیام نور کدوم شهر رو بخوایید ولی خیلی احتمالش ضعیف

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - 97/7/25

  سلام آیااز رشته آموزش کودکان استثنایی درمقطع کارشناسی میتوان دررشته روانشناسی بالینی درمقطع ارشد ادمه تحصیل داد واز گرایش های آنست

 • تصویر فرد

  ژیار ‏ - 97/7/12

  باسلام آیا کارشناسی حقوق میتونه ارشد مشاوره ثبت نام کند؟؟

 • تصویر فرد

  B....‏ - 97/6/21

  سلام میخاستم بدونم بین رشته گردشگری و حسابداری و مهندسی کامپیوتر کدومش بهتره و اینده شغلی داره!!!

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 97/3/28

  سلام من لیسانس زبان انگلیسی دارم دبیر رسمی آموزش و پرورش تو ارشد مشاوره مجاز شدم برای ادامه کار با عنوان مشاور همه گرایشهای مشاوره قابل قبول است یا فقط گرایش مدرسه؟

 • تصویر فرد

  samira‏ - 97/3/20

  سلام خواهش میکنم جوابمو بدید کارشناسی برنامه ریزی شهری خوندم الان میتونم ارشد روانشناسی یا بهداشت شرکت کنم تمنا میکنم جوابمو زود بدید

 • تصویر فرد

  شهلا‏ - 97/3/18

  سلام.من لیسانس اموزش ابتدایی وفرهنگی هستم بامعدل۱۹/۷۶ ارشدمشاوره مجازشدم میخوام پیام نوربخونم تاتوشهرخودم باشم.اول خانواده بعدمدرسه بعدشغلی رومیخوام بزنم بنظرتون خوبه؟پیام نورتاچه رتبه ای قبول میکنه؟فقط راجع به مشاوره شغلی چندان اطلاعی ندارم.واینکه ایادروس پیش نیازم بهم میدن واینکه مدرک دومم رواعمال میکنن؟باتشکر

 • تصویر فرد

  پريسا حسن زاده ‏ - 97/2/5

  سلام روزتون بخير
  ميشه معايب و مزاياي رشته ي مشاوره را در مقايسه با روانشناسي بفرماييد و اينكه از نظر اينده ي شغلي چه محدوديت هاي براي رشته ي مشاوره وجود دارد؟

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 97/1/26

  سلام. با لیسانس روانشناسی و ارشد مشاوره مدرسه نمیشه دفتر دایر کرد؟ یعنی مشاوره مدرسه محدود به مدارسه؟؟

 • تصویر فرد

  منیژه‏ - 96/12/11

  درود برشما.
  ممنون میشوم سوال بنده رو پاسخ بدهید.
  رشته کارشناسی من مدیریت هست برای ارشد روانشناسی را انتخاب کردم. دوست دارم بالینی یا عمومی قبول بشوم .
  به نظر شما اجازه خواهم داشت تا دفتر مشاوره بزنم؟
  یا باید دکترا بگیرم؟
  در رشته علوم تربیتی غیر از آموزش و پرورش کجا می توانم فعالیت داشته باشم؟

 • تصویر فرد

  محمدی‏ - 96/11/28

  سلام من معلم ابتدایی هستم قصد تغییر مقطع دارم و میخوام مشاور بشم
  آموزش و پرورش تمامی گرایش های روانشناسی و مشاوره را پذیرش میکنه به نظرتون بهتره کدوم رو بخونم؟

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/11/22

  با سلام
  کارشناسی نرم افزار دارم،میخوام بدونم که میتونم ارشد مشاوره خانواده بخونم؟چیا باید بخونم و از چه راهی راحت تره؟

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/11/14

  سلام بنده با ارشد مشاوره مدرسه در صورتی ک کودک و نوجوان کار کنم، میتونم دفتر مشاوره بزنم؟؟

 • تصویر فرد

  سعید صائبی ‏ - 96/11/11

  خیلی از شما تشکر میکنم

 • تصویر فرد

  فاطمه کمالی‏ - 96/11/9

  سلام.من کارشناسی رشته سلولی مولکولی خوندم الان میخوام ارشد بخونم بین رشته مشاوره و روانشناسی تربیتی نمیدونم کدوم بخونم.به نظر شما کدوم بهتره؟وقت کمی هم برای مطالعه دارم

 • تصویر فرد

  هدا‏ - 96/10/20

  سلام وقتتون بخیر من مدرک کارشناسیم روان شناسی بالینی بوده ، در حوزه کاری قصد فعالیت در زمینه کودک از جمله بازی درمانی و .. رو دارم برای ارشد موندم که رشته روان شناسی تربیتی رو بخونم یا مشاوره خانواده و یا روان شناسی بالینی و عمومی ... خودم تمایل زیادی بر روی رشته روان شناسی تربیتی دارم چون فرصت مطالعه برای قبولی در رشته بالینی و مشاوره رو ندارم . می خواستم بپرسم با مدرک ارشد تربیتی هم میتونم توی زمینه کودک و درمان بازی درمانی کار کنم ؟ ( البته من چون در شهر مشهد هستم و نمیتونم شهر های دیکه برم امکان تحصیل در رشته بالینی کودک و نوجوان رو ندارم چون دانشگاه فردوسی این رشترو نداره ، کلا مشهد نداره ) .. ممنونم از سایت بسیار خوبتون . همچنین اگر برام پاسخ رو ایمیل کنید بسیار ممنون میشم

 • تصویر فرد

  A‏ - 96/10/17

  سلام.لیسانس کشاورزی دارم و میخوام واسه ارشد رشته ای بخونم که بتونم تو آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم.بیشترین رشته مورد نیاز در آموزش و پرورش کدوم رشتست؟

 • تصویر فرد

  حسن‏ - 96/10/16

  سلام
  بنده لیسانس راهنمایی و مشاوره دارم و تو آموزش پرورش هستم میخواستم بدونم واسه ارشد تو شاخه مشاوره،مشاوره خانواده بخونم یا تو شاخه روانشناسی،روانشناسی تربیتی؟
  میخوام رشته ای باشه که تو دانشگاه تدریس کنم.

 • تصویر فرد

  بابائی‏ - 96/10/13

  باسلام. مادر من ۴۵ سالشه و ترم ۱ رشته روانشناسی عمومیه و قصد تغییر رشته دارند. دو تا سوال داشتم؟
  ۱- با توجه به سن ایشون به لحاظ آینده شغلی رشته مشاوره بهتر است یا روانشناسی عمومی؟
  ۲- کنکور ارشد کدوم رشته راحتتره و امکان قبولی بالاتری دارد؟
  باتشکر

 • تصویر فرد

  نازگل‏ - 96/10/8

  سلام من کارشناسی روانشناسی میخونم ایا امکان این هست ارشد روانپزشکی بخونم؟

 • تصویر فرد

  سلیمانی‏ - 96/10/6

  سلام من الان دانشجوی مشاوره هستم و می تونم به دانشگاه فرهنگیان هم برم به نظرتون کدوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  mgh‏ - 96/10/5

  بسیار مطالب عالی و مفیدی بود
  و همچنین پرسش وپاسخ ها
  خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  س.عرشی‏ - 96/9/26

  سلام من لیسانس فیزیک خوندم
  اما به روانشناسی و مشاوره خیلی علاقه دارم برای ارشد موندم بین رشته روانشناسی یا مشاوره شما کدوم رو پیشنهاد میکنید تو کدوم رشته میشه بیشتر مفید بود؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 96/9/26

  سلام، وقت بخیر
  من آموزگار ابتدایی هستم رشته کارشناسیم هم علوم تربیتی شاخه اموزش دبستان و پیش دبستان بوده.
  حالا واسه ارشد نمیدونم چ رشته ای انتخاب کنم،
  بین رشته مشاوره، روان شناسی و علوم تربیتی موندم،
  توصیه برخی دوستان علوم تربیتی بوده، ولی راستش من علاقه ای به این رشته ندارم حالا به نظرتون کدوم انتخاب کنم؟
  سوال دیگ اینکه علوم تربیتی شاخه مدریریت آموزشی جز رشته های مرتبط برای اعمال مدرک حساب میشه؟

 • تصویر فرد

  مهرنوش عظیمیان‏ - 96/9/24

  سلام
  وقت بخیر
  من کارشناس بیوتکنولوژی هستم...در مقطع ارشد میتونم رشته روانشناسی یا مشاوره شرکت کنم؟؟درصورت امکان در چه گرایشی میتونم شرکت کنم وراحتتر قبول بشم؟؟؟
  لطفا هر چه سریعترجواب من رو بدهیدتا ثبت نام وقت زیادی ندام...

 • تصویر فرد

  بهار‏ - 96/9/22

  سلام بین روانشناسی بالینی و مشاوره خانواده کدام بازار کار بهتری دارد؟ و اینکه کسی که روانشناس بالینی می خواند در بیمارستان روانی فعالیت می کند و تنها افرادی که مشکلات روانی دارند به او مراجعه می کنند؟ یا افراد برای مشاوره هم به پیش او می روند؟ ممنون میشوم پاسخ دهید.
  کارشناسی علوم تربیتی دارم.

 • تصویر فرد

  روزگاری‏ - 96/9/19

  با سلام بنده رشته علوم تربیتی دبستان و پیش دبستان خوانده ام ..اکنون چون رشته مشاوره امسال به شاخه های مختلف تقسیم شده...رشته مشاوره توانبخشی قبول شده ام ...آیا مورد قبول آموزش و پرورش می باشد

 • تصویر فرد

  شیوا‏ - 96/9/16

  با سلام من لیسانس مهندسی صنایع شیمیایی هستم و میخوام برای ارشد مشاوره بخونم به نظرتون میتونم

 • تصویر فرد

  مهدیه فاضلی‏ - 96/9/12

  سلام خداقوت
  من مشاور مدرسه هستم وقصد ادامه تحصیل دارم و به سه رشته ی مشاور تحصیلی ومشاور خانواده و روانشناسی تربیتی علاقه دارم اما نمیدونم با توجه به شغلم کدوم رشته مناسب تر هستش لطفا راهنمایی کنید .ممنونم

 • تصویر فرد

  صحرا بندرعباس‏ - 96/9/10

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان ترم اخرکارشناسی فلسفه میخونم میخام برا ارشد آموزش و پرورش کودکان استثنایی بخونم از شاخه علوم تربیتی۲هست؟من هنوز شروع ب خواندن نکردن میتونم از الان بخونم؟چه منابعی بخونم آخه نمیدونم از ببین منابع کدوم بخونم چی بخونم لطفاً راهنمایی کنید ؟کد آموزش و پرورش کودکان استثنایی زیر شاخه علوم تربیتی۲ هست کد آن ۱۱۲۳هست؟خواهش میکنم جواب بدین این دفعه دوم ک جوابی از شما نگرفتم؟

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/9/9

  سلام. من کارشناسیم روانشناسی صنعتی بوده با ارشد مشاوره مدرسه آموزش وپرورش جذبم میکنه؟ دفتر مشاوره چطور؟ ؟؟

 • تصویر فرد

  صحرا‏ - 96/9/4

  سلام ببخشید من میخام آموزش و پرورش کودکان استثنایی بخونم کارشناسی فلسفه میخونم میخام ارشدمو کودکان استثنایی بخونم بنظر شما چه منابعی بیشتر بخونم لطفاً راهنمایی کنید سر در نمیارم کدش۱۱۲۳هست؟خواهش میکنم راهنمایی کنید چه منابعی برای آموزش و پرورش کودکان استثنایی بخونم؟!!

 • تصویر فرد

  معصومه‏ - 96/9/1

  با سلام
  من لیسانس حسابداری خوندم خیلی علاقه دارم معلم بشم ولی دو دلم نمیدونم برای ارشد چی بخونم حسابداری؟اموزش ابتدایی یا چه رشته ای لطفن راهنماییم کنین .سر دو راهی موندم

 • تصویر فرد

  سمانه شکری‏ - 96/8/30

  سلام ،من لیسانس مدیریت آموزشی از دانشگاه تهران دارم برای ارشد مرددم که رشته ی کارشناسیمو ادامه بدم یا روانشناسی تربیتی بخونم یا مشاوره .از لحاظ بازار کارو احتمال بیشتر برای قبولی؟؟و اینکه من شنیدم دانشگاه تهران سهمیه داره تو کنکور ارشد این مطلب درسته یا نه؟؟

 • تصویر فرد

  مرضیه شجاعی‏ - 96/8/29

  سلام من کارشناسی رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان هستم الان استخدام رسمی میباشم. باتوجه به این که 3 روز درهفته 2شیف کار میکنم و 4 روز کار نمیکنم میخوام برای ارشد بخونم.به نظرتون کدوم رشته برای پیشرفت بنده بهترهست باتوجه به این که سرکار میرم و فقط نمیخوام تو حیطه آ.پ باشم... به نظرتون مشاور خانواده چقدر نیاز به تلاش داره چون من 3 روز کامل فقط در حد روخوانی میتونم بخونم.آیا خانواده میارم.فقطم سراسری میخوام

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/8/26

  سلام.من لیسانس علوم تربیتی هستم و معلم نیز هستم. میخواستم برای ادامه تحصیل یه رشته ای رو بخونم که بتونم شغل دوم رو در کنارش داشته باشم.مثلا در زمینه ی بازی درمانی و اختلالات یادگیری در اون وجود داشته باشه. اما متاسفانه من هیچ رشته ای رو در اون زمینه نمیشناسم. و تنها میتونم پیام نور و آزاد درسم رو ادامه بدم. در زمینه ی رشته مشاوره و روانشناسی هم اطلاعی ندارم. ولی خیلی دوست داشتم بالینی بخونم یا یه رشته ی کاربردی دیگه که واقعا نمیدونم کدوم راه رو انتخاب کنم.بالینی رو شهر ما یزد نداره هر راهی میخوام برم چون شناختی ندارم بن بست میرسم.لطف کنید راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/8/26

  سلام. من رشته کارشناسیم روانشناسی صنعتی سازمان هستش. ارشد مشاوره مدرسه میخوام برم. بازار کارش خوبه واسم؟

 • تصویر فرد

  فرانک‏ - 96/8/26

  سلام
  تو رو خدا یکی جواب منو درست و قاطع بده. بازار کار ارشد مشاوره بهتر یا روانشناسی یا علوم تربیتی؟ دقیقا بگید کدوم رشته و گرایش سریع جذب میشه . اصلا علاقه برام مهم نیست. با تشکر

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 96/8/25

  سلام من لیسانس علوم تجربی هستم خیلی دوست دارم ارشد روانشناسی بخونم ایا اگر ارشد رو بگیرم بمن مجوز مطب میدن بعنوان روانشناس؟

 • تصویر فرد

  زینب.ن‏ - 96/8/23

  سلام..خسته نباشید..ممنون میشم به سئوالم جواب بدید...من دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم میخوام از الان برا ارشد مشاوره بخونم چون احساس میکنم روانشناسی زیاد منو راضی نمیکنه!
  حالا سئوالم اینه من اگه ارشد مشاوره بگیرم اجازه مطب بهم داده نمیشه؟چون یجا خوندم نوشته بود باید تو دو مقطع روانشناسی خونده باشید..ممنون میشم بگید

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 96/8/7

  سلام من دانشجوی مشاوره هستم وخیلی هم دوست دارم

  خواستم بدونم برای ارشد چه گرایشی بخونم بهتره

 • تصویر فرد

  علی نیسی‏ - 96/7/27

  سلام و خسته نباشید.
  آیا با مدرک ارشد روانشناسی تربیتی میشه دفتر مشاوره تحصیلی هم باز کرد؟

 • تصویر فرد

  بانو‏ - 96/7/27

  با سلام میخواستم بدونم بازار کار مشاوره مدرسه چجوریه ؟ آیا برای استخدام تو آموزش و پرورش شرط سنی داره؟

 • تصویر فرد

  ياسمن منصوري‏ - 96/7/24

  سلام خسته نباشيد
  من مهندسي شيمي گرايش پديده هاي انتقال دانشگاه تهران شمال انتخاب دومم قبول شدم ولي ميخوام ك رشته هاي پايين تر ازين ك ميدونم قبول شدم (دوستانم با رتبه هاي بالاتر از من قبول شدن)در دانشگاه ديگري ك انتخاب ٥ام من ميشه و برم
  امكان اين كار وجود داره؟

 • تصویر فرد

  reza‏ - 96/7/23

  سلام خسته نباشید من معلم ابتدایی هستم رشتمم هم علوم تربیتی بوده تو لیسناس بین روانشناسی تربیتی و عمومی بنظرتون کدوم خوبه برام میخوام تو بیرون هم بازار کار داشته باشه

 • تصویر فرد

  بیگرد‏ - 96/7/18

  سلام من کارشناسی علوم اجتماعی خوندم الان میخوام ارشد شرکت کنم رشته ی مشاوره آیا بازار کار داره یعنی فقط با ارشد بهم مجوز تاسیس کلینیک میدن؟ و اگه الان شروع کنم میرسم ؟ و منابعش رو از کجا بفهمم

 • تصویر فرد

  غزال غزال‏ - 96/7/18

  سلام خداقوت
  من مشکلم اینه که به همه دروس نسبی علافه دارم ینی مث بعضیا نیسم که از شعر بدشون میاد ولی عاشق ریاضین
  اما من نسبی از همشون)شعر-ریاضی و...(خوشم میاد
  احتی چندتا آزمون استعداد و... از تو اینترنتم گرفتم اونام نسبی جواب میدن الان برا ارشد نمیدونم چ رشته ای بخونم؟
  کارشناسیم حسابداری خوندم
  دوسدارم یکی بفهمه و بگه من تو چه رشته ای موفق میشم
  )بین گرایشهای روانشناسی و گرایشهای مشاوره کدوم بهترن بنظرتون؟(
  خیلی ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  احمد اریان‏ - 96/7/17

  با سلام 
  ببخشید من آموزگار هستم 
  لیسانس علوم تربیتی دارم 
  حالا مبخوام ارشد ادامه بدم 
  بنظر شما روانشناسی تربیتی بخونم یا رشته مشاوره 
  میخوام یروزی از ابتدایی در بیام و تبدیل بشم
  ممنون میدم جر
  جواب بدین 


 • تصویر فرد

  کیمیا‏ - 96/7/13

  سلام من بین مشاوره مدرسه و توانبخشی تردید دارم.کدامیک بازار کار بیشتری داره؟

 • تصویر فرد

  پویا هورفر‏ - 96/7/10

  سلام . من کارشناسی علوم اجتماعی گرایش خدمات را به پایان رساندم. در حال حاضر میخواهم ارشد مشاوره خانواده شرکت کنم. آیا منابع مشاوره خانواده با گرایشهای دیگر مشاوره یکی است؟ میخواهم کتاب تهیه کنم و سایتها کلا مینویسن منابع یا بسته های آموزشی مشاوره. ممنون میشم کمک کنید.

 • تصویر فرد

  محبوبه‏ - 96/7/3

  سلام من ترم هفت کارشناسی رشته علوم تربیتی شاخه مدیریت برنامه ریزی آموزشی هستم از اونجایی که علاقه زیادی به روان شناسی و مشاوره دارم نمیدونم کدومش رو بخونم بهتره اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  سیمین‏ - 96/7/3

  سلام و وقت بخیر
  من لیسانس روانشناسی عمومی دارم
  بین دوراهی موندم ک ارشدم رو بالینی بخونم یا مشاوره خانواده؟امکان قبولی کدوم رشته بیشتره و اگر مشاوره را انتخاب کنم بمن مجوز میدهند ک مرکز مشاوره بزنم؟ سپاس 🌸

 • تصویر فرد

  ayob rakhshkhorshid‏ - 96/6/31

  سلام من کارشناسی مدیریت دولتی دارم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ئچار دو دلی شدم و به مشکل انتخاب برخورد کردم و از رشته های روانشناسی و مشاوره ای خوشم میاد ومطمین هستم موفق میشوم ولی هنوز دچار مشکل انتخابم و ترس از اینکه آینده شغلی نداشته باشم در این جامعه میترسم ولی باید بخونم

 • تصویر فرد

  علی91‏ - 96/6/29

  سلام.من کارشناسی علوم تربیتی گرایش آموزش وپرورش پیش دبستانی و دبستانی هستم در ضمن معلم هم هستم برای ارشد موندم کدوم یک از رشته های برنامه‌ریزی درسی،روانشناسی تربیتی رو انتخاب کنم لطفا راهنماییم کنید کدوم یک بهتره .فرقشون باهم چیه؟

 • تصویر فرد

  محبوبه‏ - 96/6/26

  سلام.وقت ب خیر.کارشناس علوم تربیتی هستم.و معلم ابتدایی هستم از یک مهر ان شالله به سر کار می روم.قصد داشتم ارشد بخونم تا بتوانم تغییر مقطع بدهم.قصد داشتم مشاوره مدرسه بخوانم اما متاسفانه دانشگاه های دارای این رشته در مقطع ارشد دور هستند.می شود لطف کنید که دانشگاه های دارای ارشد این رشته رو بیان کنید؟
  با توجه به اینکه در شهرستان های مشهد هستم و دانشگاه نشهد مدیریت آموزشی و مشاوره خانواده را دارد سر در گم هستم.ایا من در ارشد مدیریت آموزشی بخوانم؟ یا مشاوره خانواده؟

 • تصویر فرد

  نگین نعیمی‏ - 96/6/25

  سلام خسته نباشید من مهندسی کامپیوتر خوندم و دوست دارم ارشد رشته دیگه ای بخونم و راستش هدفم فقط اینکه مدرک ارشد از دانشگاه روزانه شهر خودمونو داشته باشم به روانشناسی فکر کردم اما خیلی سخته یکی از شاخه هاش که از همه راحتتره رو لطفا بگید فقط هدفم قبولیه البته کسل کننده هم نباشه ترجیحا ممنون از پاسخگویتون

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/6/25

  سلام. من لیسانس روانشناسی صنعتی دارم. با ارشد مشاوره میتونم مجوز بگیرم یا جایی استخدام شم؟

 • تصویر فرد

  ......‏ - 96/6/25

  سلام میخواستم بپرسم است ازلیسانس روانشناسی عمومی برای ارشد میتونیم رشته روانشناسی بالینی بخونیم

 • تصویر فرد

  Zz‏ - 96/6/20

  سلام
  من کارشناسی رشته زیست شناسی رو دارم و باتوجه به علاقه در تدریس این رشته برام کاربرد و بازارکاری نداره.از طرفی هم بازار کار برام مهم هستش
  تصمیم گرفتم برای کنکور شرکت کنم تو یکی از گرایش های روانشناسی. ضمن اینکه هیچ مطالعه تو زمینه روانشناسی نداشتم، میخوام راهنماییم کنید قبولی تو کدوم یکی از گرایش ها نسبت به بقیه راحتتر هستش تا اگر هم نتونستم تو زمینه آموزش وارد بشم بازارکار برام داشته باشه. شهرمم قم هستش

 • تصویر فرد

  افسانه ‏ - 96/6/17

  سلام و وقت به خیر یه سوال داشتم اینکه من معلم رسمی آموزش وپرورش هستم ورشته کارشناسیم علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی می باشد وخیلی دوست دارم که در مدرسه به عنوان مشاور کار کنم.وارشد مشاوره مدرسه قبول شدم دانشگاه آزاد اما برام مقدور نیست که برم و تنها جای نزدیک برای من شهرستان خودمونه که پیام نورش رشته روانشناسی عمومی داره می خواهم بدانم که آیا اگر ارشد روانشناسی عمومی هم بگیرم می توانم به عنوان مشاور در مدرسه کار کنم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 96/6/13

  سلام
  من لیسانس کامپیوتر دارم و الان مربی پیش دبستانی هستم ولی رسمی نیستم و ارشد علوم تربیتی شرکت کردم و دانشگاه علامه رشته اموزش ابتدایی قبول شدم و دانشگاه آزاد هم رشته مدیریت آموزشی... حالا میخام بدونم کدام رشته ادامه بدم بازار کار بهتر و امکان جذب بهتری در اموزش و پرورش دارد؟

 • تصویر فرد

  maedeh bagheri‏ - 96/6/11

  سلام وقت بخیر
  من بین رشته ی بالینی و مشاوره خانواده موندم
  واقعا نمیدونم کدوم بهتره و بازار کار خانواده چطوره؟
  من خانواده رو واقعا دوست دارم ولی نمیدونم بازار کارش چطوره
  ضمن اینکه الان ازاد مشاور خانواده قبول شدم به نظرتون برم یا وایسم بخونم سال دیگه کنکور بالینی بدم؟؟؟

 • تصویر فرد

  احمد‏ - 96/6/1

  با سلام و خسته نباشید
  من دبیر رشته فیزیک و سی چهار ساله هستم
  و بصورت نمیه وقت در دفتری کوچک مشاوره انتخاب رشته دانش آموز و دانشجویان را انجام می دهم و محبوبیت نسبی در این زمینه دارم
  وامروزه به این فکر می کنم تا ارشد مشاوره مدرسه ( تحصیلی ) بخونم و با مهاجرت به شهر بزرگتر موقعیت بهتری نصیب خود کنم
  آیا برای ایجاد دفتر مشاوره در شهر کرج نیاز به مدرک رسمی دانشگاهی است یه کارشناس ارشد فیزیک بودن خودم کفایت می کنه؟

 • تصویر فرد

  غزاله‏ - 96/5/28

  سلام من رشته ی لیسانسم مهندسی معماری هستش اما دلم میخواد رشته ی مشاوره خانواده رو برای ارشد بخونم، میخوام بدونم این رشته دکتری هم داره ؟
  آیا امتحان ارشد این رشته خیلی سخته و امکان قبولی برای بچه های تغییر رشته هست؟

 • تصویر فرد

  کیارش‏ - 96/5/18

  سلام و ادب
  بنده کاردانی رشته شبکه کامپیوتر خوندم الان کارشناسی به نظر شما اموزش و پرورش ابتدایی بخونم بهتره یا همون رشته قبلی

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 96/5/14

  سلام من کارشناس اتاق عمل هستم و میخوام در رشته ی ارشد روانشناسی تربیتی شرکت کنم ود در وانشگاه ازاد شهر خودمون ملایر قبول بشم.ایا باید مطالعه زیادی داشته باشم.و اینکه ایا با قبولی در دکتری رواتشناسی بالینی بعد از ان اجازه معطب به من داده میشود.ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  Razi‏ - 96/5/8

  سلام ... معذرت میخوام برای ارشد مشاور شغلی بهتره یا تحصیلی ؟ باتوجه به اطلاعاتی که دارم فرق به خصوصی ندارن باهم وهردو در مدارس و سازمان ها کاربرد دارن ! ولی بهتره برای ارشد کدوم گزینه رو انتخاب کنم ... ممنون میشم پاسخ بدین ...

 • تصویر فرد

  مریما‏ - 96/5/7

  سلام من رشته کارشناسی ام مدیریت بازرگانی بوده و فوق لیسانس MBA رو هم دارم ولی می خواهم مجددا اقدام کنم برای کنکور فقط بین مشاوره ها نمیدانم کدام بهتر است و اینکه بازار کار برایم بسیار مهم است ممنون از راهنماییتان

 • تصویر فرد

  ندا صفرپور‏ - 96/4/30

  سلام من معلم ابتدایی ام رشته کارشناسی من علوم تربیتی گرایش دبستان بوده می خواستم بدونم برای ارشد بهتره مشاوره مدرسه بخونم یا خانواده ضمنا می خوام یه رشته با آینده خوب انتخاب کنم لطفا کمکم کنید

 • تصویر فرد

  شهلا‏ - 96/4/29

  سلام وخسته نباشید.بنده لیسانس اموزش ابتدایی ازدانشگاه فرهنگیان هستم ونفراول دانشگاه بودم بامعدل موثر۲۰.برای ارشدمیخوام فراگیرپیام نوربخونم بین دورشته مشاوره (چه گرایشی)ومدیریت اموزشی موندم کدوم برام بهتره؟اخه باتوجه به این بخشنامه که میگفتن بعدازاستخدام هرکس میتونه یه مدرک براارتقامدرک بده مگراینکه مدرک بعدی هم مرتبط باشه تاارتقامدرک بدن؛ایااین دورشته بااموزش ابتدایی مرتبطن ومدرکم اعمال میشه؟وایابامدرک ارشدمیتونم استاددانشگاه بشم؟خواهش میکنم زودترراهنماییم کنید.باتشکرفراوان

 • تصویر فرد

  عاطفه میرزایی‏ - 96/4/26

  سلام من بین دو رشته روانشناسی تربیتی و علوم تربیتی موندم کدوم بازار کارش بهتره؟میخوام برا ارشد بخونم

 • تصویر فرد

  عبدالهی‏ - 96/4/25

  سلام‌منابع مربوط به مشاوره خانواده رو چطور تهیه کنم ممنون

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/26

  سلام از لینک زیر میتونید ببینید
  https://3gaam.com/field/content/1195/
  از فروشگاه 3گام می تونید سفارش بدید
  shop.3gaam.com

 • تصویر فرد

  عقیل حسین لو ارشد مشاوره توانبخشی‏ - 96/4/14

  سلام در جهت تکمیل معرفی رشته مشاوره توانبخشی ، رشته مشاوره توانبخشی 5 حوزه کاربردی داره که فقط یکی از آنها معلولین جسمی (اونم نه فقط مادرزادی بلکه بیمار سرطانی هم معلول جسمی است.) اما حوزه های کاربردی مشاوره توانبخشی:
  1- مشاوره بحران (طبیعی مثل حوادث طبیعی، غیر طبیعی مثل طلاق، یا هر بحران رشدی دیگر)
  2- مشاوره اعتیاد به صورت تخصصی
  3- مشاوره با سالمندان
  4- معلولین جسمانی (شامل معلولیت های مادرزادی مثل نابینایی یا .... و معلولیت جسمی چون بیماران سرطانی و. ...)
  5- معلولین روانی (شامل اسکسزوفرن ها، بایپولار ها، مرزی ها (البته از نوع آموزش روانی این معلولین روانی و آموزش روانی خانواده آنها))

 • تصویر فرد

  nahid‏ - 96/4/14

  سلام .در کشور کارشناسی ارشد امکان امتحان در چند گرایش به طور همزمان وجود دارد ؟

 • تصویر فرد

  علی صالحی ‏ - 96/4/13

  سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
  بنده با مدرک کارشناسی علوم تربیتی در حال حاضر آموزگار ابتدایی هستم و قصد دارم برای ارشد یکی از رشته های بالینی یا مشاوره را بخونم، ب نظر شما کدام رشته برای من بهتر است؟ (ممنون میشم اگه راهنماییم کنید(

 • تصویر فرد

  ساکی‏ - 96/4/11

  با عرض سلام و خسته نباشید، بنده کارشناسی زیست دارم آیا با ارشد روانشناسی میتونم برای آموزگار ابتدایی شرکت کنم با توجه به این که رشته کارشناسی و کارشناسی ارشدم یکی نیست آیا تداخلی ایجاد نمیکنه من دفترچه رو خوندم لطفا اینجا راهنماییم کنید که روشنتر شم، با تشکر فراوان

 • تصویر فرد

  محسن محمودی‏ - 96/4/7

  سلام
  من فرهنگی در مقطع ابتدایی هستم. برای ادامه تحصیل باتوجه به اینکه در الیگودرز زندگی میکنم و مسیر رفتو امد برام اولویته. با این حال مشاوره مدرسه کرج بهتره یا مشاوره خانواده اراک یا خمین؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/8

  خانواده اراک و خمین.

 • تصویر فرد

  مسرور‏ - 96/4/7

  سلام و خسته نباشید
  من لیسانس علوم تربیتی گرایش اموزش دبستان رو دارم و استحدام ا.پ هستم .واسه ارشد بین تکنولوژی اموزشی و مدیریت و برنامه ریزی درسی و مشاوره گرایش خانواده نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم ؟سختی واسه م ملاک نیست و به همه هم علا قه دارم فقط بازارکار کدوم در اینده بهتره؟؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/7

  مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  سميه‏ - 96/4/2


  من رشته ام علوم تربيتيه ميخوام ارشد مشاوره يا باليني بگيرم سختي هر دوتا رشته براي من يكيه و بيشتر علاقه ام روي بالينيه فقط از تعداد متقاضيا ميترسم كه براي باليني بيشتره ولي مشاوره كمتر ميشه لطفا راهنمايي كنيد 😞🙏🙏

 • تصویر فرد

  مونا‏ - 96/3/31

  سلام بنده لیسانس باغبانی دارم میتونم ارشد زیست گرایش مولکولی یا ژنتیک شرکت کنم؟ چند واحد بهم اضافه میخوره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. بله می تونید. حدود 9 واحد جبرانی می خورید.

 • تصویر فرد

  روشنک‏ - 96/3/30

  سلام من کارشناس ارشد زراعت از دانشگاه ازاد هستم و امسال هم از دکتری روزانه در رشته خودم قبول و دعوت به مصاحبه شدم اما چون دانشگاه مد نظرم نبود فقط به یکی از دانشگاه ها برای مصاحبه رفتم و اینکه رشته تحصیلی ام بازار کار خوبی نداره و اینکه من در زمینه مشاوره و برنامه ریزی درسی فکر میکنم توانایی و استعداد خوبی داشته باشم و برای یکی از دوستانم برنامه ریزی درسی نوشتم که سال قبل تونستن دکتری قبول بشن و هم اینکه خواهرم هم علوم تربیتی گرایش برنامه ریزی درسی و مشاوره خوندن و میتونم کمکی هم از ایشون تا حدودی بگیرم به نظر شما در صورتی که امسال از دکتری اون دانشگاه که مصاحبه رفتم قبول نشدم به حای شرکت در دکتری رشته خودم بهتر نیست که در ارشد مشاوره تحصیلی شرکت کنم ؟! آیا این رشته بازار کار خوبی داره و من با ارشد میتونم دفتر مشاوره داشته باشم و سوال دیگر اینکه بعد از ارشد دکتری در چه گرایش ها میشه گرفت و موقعیت شغلیش چطوره؟! ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بازار کار مشاوره تحصیلی از رشته خودتون بهتره. برای زدن مرکز مشاوره دو مدرک پشت سرهمتون باید مدرک روانشناسی و مشاوره باشه.

 • تصویر فرد

  فرهانه‏ - 96/3/28

  سلام من کارشناسیم مدیریت دولتی هستش میتونم ارشد تربیت بدنی بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/3/29

  سلام بله
  در آزمون ارشد هیچ ممانعتی برای شرکت در رشته دیگر وجود ندارد

 • تصویر فرد

  Saeide‏ - 96/3/26

  یه سؤال دیگه هم داشتم،اینکه رشته روانشناسی بالینی هنوز تحت نظر وزارت علومه یا دیگه به طور قطع رفت زیر نظر وزارت بهداشت؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  هنز زیر نظر علومه و بهداشت هم این رشته رو داره

 • تصویر فرد

  Saeide‏ - 96/3/26

  سلام
  میخواستم بدونم روانشناسی کودکان استثنائی تو ایرلن مقطع دکتری داره؟
  اگه نداره من برای دکتری باید چی بخونم که وارد دنیای کار تو این حوزه بشم؟
  آیا فقط با مدرک کارشناسی ارشد این رشته میتونم کار کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام.
  لطفا به دفترچه راهنمای دکترای سال 96 مراجعه بفرمایید.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/3/22

  سلام
  من لیسانس عمران دارم. علاقه شدیدی به رشته های روانشناسی و مشاوره دارم البته با مطالبی که بین تفاوت های این دو رشته خواندم بیشتر رشته مشاوره.
  حالا میخواستم بدونم اگه ارشد مشاوره شرکت کنم باید همین اول گرایش خودم رو مشخص کنم یا نه.بعدشا به نظر شما کدوم گرایش بهتره درضمن شغل دوم من مربوط به مدیریت یک مدرسه غیر دولتی است و شغل اولم صنعتی.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. بعدا گرایش انتخاب میشه زمان انتخاب رشته. بهتره مشاوره خانواده یا مدرسه رو بخونید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 96/3/21

  سلام رشته ی من علوم تربیتی از دانشگاه فرهنگیانه .و میخوام ارشدم در مورد کودکان بیش فعال واختلال یادگیری بخونم به نظرتون چه گرایشی باید انتخاب کنم ؟و اینکه ایا این رشته در حکم من ثبت می شود؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. یا روانشناسی تربیتی بخونید یا کودکان استثنایی

 • تصویر فرد

  نازنین‏ - 96/3/21

  با سلام و خسته نباشید
  من امسال کنکور ارشد دادم و رتبه ام در زیرگروه مورد نظرم یعنی عمومی23 شد از اونجایی که استان محل سکونتم علاوه برگرایش کودک عمومی رو هم داره میخواستم بدونم کدوم گرایش رو بزنم عمومی یا کودکان استثنایی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. براساس علاقه تون انتخاب کنید. البته با توجه به رتبه عمومی، شانس عمومیتون بیشتره

 • تصویر فرد

  الناز‏ - 96/3/20

  سلام با تشکر از سایت خوبتون
  من از دانشگاه فرهنگیان مشهد فارغ التحصیل شدم و الان مشغول کار هستم.امسال کنکور ارشد رشته مشاوره دادم و رتبم 342 شد.می خواستم بدونم با توجه به اینگه شاغل هستم بهترین گزینه برای ادامه تحصیلم چیه؟آخه می گن دانشگاه های دولتی اکثرا کلاسا اول هفته تشکیل میشه و با این شرایط نمی تونم بخونم ارشد وقتی سرکارم
  سوال دیگه اینکه فردوسی مشهد هم که با این رتبه نمیارم.می خواستم بدونم احتمال آوردن الزهرا تهران یا تربیت دبیر رجایی هست یا نه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. می تونید کلاساهای آموزش پرورشتونو جابجا کنید.
  برای رتبه و شانس قبولی به نرم افزار مراجعه کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  A.kh‏ - 96/3/19

  سلام خسته نباشید من کارشناسی مشاوره و راهنمایی میخونم برای ارشد میتونم مشاوره جنایی بخونم خیلی علاقه دارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. این گرایش جزء گرایشهای مشاوره وزارت علوم نیست

 • تصویر فرد

  سینا‏ - 96/3/16

  سلام من لیسانس روابط عمومی دارم و میخوام ارشد مشاوره بخونم...اما بین مشاوره مدرسه و مشاوره خانواده موندم که کدومش بازار کار بهتری داره..چونک امیدی به استخدامی ندارم و میخوام دفتر مشاوره بزنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  گراناز‏ - 96/3/16

  سلام من مهندسي معماري ميخونم،ميخواستم بدونم ميتونم ارشدو روان شناسي بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  امیرعلی‏ - 96/3/15

  سلام.
  من لیسانسه مکانیک هستم.
  ولی میخواهم تغییر رشته بدم.بین دو رشته روانشناسی تربیتی و برنامه ریزی درسی دو دل هستم.از لحاظ بازار کار کدوم بهتره؟ من دوست دارم بتونم درآینده تغییراتی تو شیوه و مسیر آموزشی بدم کدومش مرتبط تره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. هر دو در یک سطح هستند ولی در دو گروه مجزا باید آزمون بدید.

 • تصویر فرد

  حسن‏ - 96/3/8

  سلام .من کارشناسی برق دارم و دوس دارم تو ارشد یکی از رشته های انسانی رو بخونم.خواستم ببینم تو آزمون های
  استخدامی با توجه به اینکه رشته کارشناسیم با رشته ارشدم یکی نخواهد بود برام مشکل ساز میشه یا ن؟

 • تصویر فرد

  Zhina‏ - 96/3/3

  سلام .
  من ليسانس و فوق ليسانس كشاورزي از دانشگاه تهران دارم ولي اصلا علاقه اي ندارم بهشون و مي خوام روانشناسي باليني يا مشاوره بخونم سوالم اينه كه باتوجه به اينه مي خوام مطب و مركز مشاوره بزنم در اينده بايد از كجا شروع كنم هيچ اطلاعاتي ندارم ميشه راهنمايي كنيد ؟

 • تصویر فرد

  فرشته‏ - 96/2/24

  سلام میخواهم روانشناسی تربیتی بخوانم ، برای دکترا باید چه رشته ای بخوانم که بتوانم دفتر مشاوره و یا مطب روانشناسی بزنم ؟ با سپاس

 • تصویر فرد

  ملیحه مسعودی‏ - 96/2/3

  با سلام.
  من دبیررسمی آموزش و پرورش هستم و لیسانس زبان انگلیسی دارم.با هدف کمک به دانش آموزانم در حل مشکلات رفتاری و مشاوره تحصیلی قصد ادامه تحصیل در شاخه روانشناسی دارم.به نظر شما مشاوره مدرسه را باید انتخاب کنم یا روانشناسی تربیتی؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/3

  سلام. هم مشاوره مدرسه و هم رواشناسی تربیتی براتون کاربرد داره. اما اگر می خواید راحت تر قبول شید تربیتی بهتره.

 • تصویر فرد

  فرید ‏ - 96/2/3

  سلام
  من معلم ابتدایی هستم
  و رشته کارشناسیم علوم تربیتی با گرایش آموزش ابتدایی هست
  به نظرتون ارشد مشاوره بخونم یا روانشناسی تربیتی ؟ باخوندن روانشناسی تربیتی میتونم کار مشاوره انجام بدم ؟
  باتوجه به اینکه تمام هفته کلاس هستم کدوم دانشگاه مناسب تره پیام نور یا ازاد ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/3

  با خوندن تربیتی هم می تونید کار مشاوره انجام بدید. پیام نور بهتره براتون با این شرایط.

 • تصویر فرد

  fateme‏ - 95/12/6

  سلام من دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان فرانسه هستم،میخواستم بدونم میتونم برای ارشد روانشناسی بخونم؟وچه گرایشی برام بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید. بستگی به فیلد کاریتون داره. اصولا بالینی از همه طرفدار بیشتری داره.

 • تصویر فرد

  F‏ - 95/12/2

  سلام من كارشناسي ارشد مشاوره تحصيلي ميخونم بايد كارشناسي ارشدم تموم شه تا مجوز بگيرم دفتر بزنم يا جايي مشغول به كار بشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. برای مجوز بله ولی برای اشتغال به کار خیر.

 • تصویر فرد

  و‏ - 95/12/1

  سلام ببخشید من کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم الان سر دوراهی قرار گرفتم که مشاوره خانواده بخونم یا بالینی برای ارشد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بستگی به این داره که بخواید یه روان درمانگر باشید و با افرادی که اختلالات روانی حاد دارند کار کنید و یا این که دوست داردی به افراد عادی که دچار مشکلات در زندگی شدند کمک کنید.

 • تصویر فرد

  صدف احمدی‏ - 95/11/22

  سلام من رشته کارشناسیم مهندسی آب هسش ولی برا ارشد دوس دارم مشاوره ادامه بدم به نظرتون با توجه به رشته کارشناسیم مشکلی برا کارم پیش میاد یا ن ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. مشکلی پیش نمیاد. فقط برای گرفتن مجوز و تاسیس مرکز مشاوره باید دو مقطع پشت هم مشاوره باشه.

 • تصویر فرد

  مهدي نيلي‏ - 95/11/20

  سلام من كارشناسي برق خوندم ميتونم مستقيم ارشد روانشناسي بخونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - 95/11/19

  سلام و خسته نباشید........ممنونم از اینکه صبورانه به پرسشهایما پاسخ میدهید .. برای روش تحقیق در منابع کتاب روشهای تحقیق در روانشناسی و علوم تربیتی دکتر دلاور معرفی شده ...منم کارشناسیم روانشناسی عمومی از پیام نرر گرفتم که این کتابو هم تو کارشناسی خوندم یعنی همون کتاب هست میشه اونو بخونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید همونو بخونید و برای تست از کتاب مدرسان شریف استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  علیمردانی‏ - 95/11/15

  سلام.خسته نباشید.من کارشناسی آمارخوندم.ویک ترمم ارشدسراسری آمارخوندم انصراف دادم الان کتابای ارشدوگرفتم دارم دارم وایه مشاوره میخونم بنظرتون تواین وقت باقی مانده امکان قبولی روزانه هست ویزدمشاوره روزانه داره؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بستگی به ساعت مطالعه تون داره.

 • تصویر فرد

  رحیمی ‏ - 95/11/10

  سلام من لیسانس آسیب شناسی اجتماعی از دانشگاه علمی کاربردی دارم ، می خوام بین روانشناسی تربیتی و یا مشاوره یکی رو انتخاب کنم ، با توجه به شاغل بودن در آموزش و پرورش و فرصت کم برای درس خواندن کدام رشته راحت تر است با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. تربیتی

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - 95/10/21

  سلام من چند سوال داشتم.

  1_چرا دانشگاه سراسری ضرایب روانشناسی بالینی رو نزاشتین؟
  2-من دانشجوی روانشناسی هستم علاقه زیادی دارم.ایا این رشته نمیتونه در امد خوبی داشته باشه؟ ماهی 2 تومنی یا 1 تومنی یا کمتر یا بیشتر؟
  3_در چه سنی می توان مرکز مشاوره ای زد؟
  4-کارگاه هایی ک وجود داره قمتش به ریال هست یا تومان؟ در سایت نظام روانشناسی زده رو میگم.
  5-و هر کارگاه چند امتیاز داره؟و بعد کارگاه ها باید ازمونی یا امتحانی چیزی داد؟
  6-برای دفتر مشاوره ای زدن سخته؟سوالات مصاحبه این ها به چه طریقی هست؟

  ممنون میشم اگر جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام.
  1- بالینی جزء گرایشهای گروه مشاوره نیست باید به این لینک برید برای بالینی:
  https://3gaam.com/field/content/1206/%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C1
  2- بالینی و مشاوره خانواده خوبه براتون.
  3- به سن ارتباطی نداره. به مدارک و دوره ها بستگی داره.
  4- باید چک کنیم تا بهتون بگیم.
  5- اون رو هم بعد از چک کردن باید بهتون بگیم

 • تصویر فرد

  زهرااستادی‏ - 95/10/10

  سلام خسته نباشید
  من رشته کارشناسیم مشاوره هستش بنظر شما برای ارشد چه رشته ای بهتره بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  pp‏ - 95/10/9

  سلام . من کارشناسیم رشته آموزش و پرورش کودکان استثنایی(عقب مانده ذهنی)دانشگاه فرهنگیان هستش سال آخرم . میخوام امسال کنکور ارشد بدم و بین رشته های روانشناسی کودکان استثنایی و روانشناسی بالینی و مددکاری و مشاوره تردید دارم .نمیدونم کدومشو انتخاب کنم . به نطر شما کدومش بهتره و چرا؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. روانشناسی کودکان استثنایی و یا مشاوره خانواده براتون بهتره.

 • تصویر فرد

  سما‏ - 95/10/9

  سلام من تازه میخوام وارد دانشگاه بشم و روانشناسی بالینی دوست دارم هم دوست دارم ت بیمارستان کار کنم روانشناسی بالینی میشه تو بیمارستان کار کرد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله میشه.

 • تصویر فرد

  بندرعباس‏ - 95/10/8

  سلام
  من ليسانسم علوم قراني خوندم و به مشاوره علاقه دارم و بازار كاري ندارم
  بنظرتون ارشد كدام گرايش بخوانم بهتره؟!
  براي ثبتنام ارشد رفتم كافي نت گفتند رشته راهنمايي ومشاوره نيست
  لطفاراهنمايي فرماييد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. باید مجموعه مشاوره رو ثبت نام می کردید.

 • تصویر فرد

  atiyhe‏ - 95/10/7

  سلام من رشته کارشناسیم مهندسی بوده ولی برا ارشد میخوام روانشناسی بخونم بنظرتون کدوم گرایش روانشناسی بازار کار بهتری داره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  در گروه روانشناسی: بالینی
  در گره مشاوره: مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  الهه‏ - 95/10/4

  ممنون از مطالب مفیدتون .سوالی داشتم از حضورتون اینکه بالیسانس روانشناسی پیام نور میشه برای ارشد تربیت معلم خوند .ایا این دانشگاه دراین مقطع شرایط سنی داره ؟من متولد۶۵ هستم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. ارشد تربیت معلم ویژه فرهنگیانه نه سایر افراد.

 • تصویر فرد

  سهیل حسین آبادی‏ - 95/9/27

  سلام،خسته نباشید،ی سئوال داشتم،اینجانب لیسانس تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد هسم،واسه ارشد چه رشته ای رو میتونم بخونم،بازار کار داشته باشه،لطفا راهنمایی ام کنید،تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. رشته های مدیریت و مشاوره خوب هست براتون.

 • تصویر فرد

  azarmahi‏ - 95/9/25

  مدرک لیسانسم سطح 2 حوزه است.برای ارشد چه رشته ای شرکت کنم که شانس استخدام در آموزش وپرورش را داشته باشم؟ رشته علوم تربیتی یا مشاوره و راهنمایی, لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. علوم تربیتی شانس بیشتری بهتون میده.

 • تصویر فرد

  رشنو‏ - 95/9/15

  سلام من لیسانسم مدیریت دولتی هست ،لطفا"راهنماییم کنید میتونم ارشد مشاوره خانواده بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  علی‏ - 95/9/9

  سلام.میشه با ارشد روانشناسی تربیتی کلینیک روانشناسی زد یا نه؟ممنون میشم زودتر جواب بدین.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام.خیر.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 95/9/6

  با عرض پوزش من مجدد سوالی داشتم.
  اینکه من اگه روانشناسی تربیتی و یا مشاور تحصیلی بخونم بنظرم ریسکه .
  چون این رشته هارو فقط اموزش و پرورش میگیره.
  اگه یه وقتی ازموش و پروش این رشته ها رو نگیره چه کار باید کرد.دیگه بازار کار دیگه ای نداره یعنی؟!!!
  خواهش میکنم ازتون کمکم کنید من خیلی دو دلم
  دوست دارم تدریس کنم اما نمیدونم چه رشته ایو انتخاب کنم که بتونم استخدام شم
  و اینکه سوالی دیگه ...ایا اموزش و پرورش هر سال یکبار ازمون داره؟!
  و یه رشته ای هم هست بنام مدیریت اموزشی .
  بین این سه رشته بنظر شما باتوجه به مسائلی که گفتم کدوم بهتره بخونم.
  لطفا زود جواب بدین خیلی درگیری پیش اومده تو ذهنم.
  ممنون .

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. مشاوره خانواده و یا مدیریت آموزشی بهتره براتون.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 95/9/6

  سلام و خسته نباشید
  ضمن تشکر از سایت خوبتون و راهنمایی های عالیتون.
  سوالی داشتم.
  من لیسانس نرم افزار هستم و میخوام برای ارشد فراگیر دوره ی هفدهم ثبت نام کنم .
  اما از رشته ی خودم خسته شدم و میخوام رشته ای را انتخاب کنم که بازکار خوبی داشته باشه.
  از طرفی علاقه ی خیلی زیادی به استخدام در اموزش و پرورش و تدریس دارم.
  بین رشته های روانشناسی تربیتی و مشاور مدرسه دو دل هستم.
  اگه میشه راهنمایی کنید وقت زیادی ندارم.
  در ضمن برای هر کدام از این رشته ها که بخوام بخونم باید راه دوری برم.
  اطرافیان میگن فائده و ارزشی نداره.
  از طرفی بازارکارش معلوم نیست.
  خواهش میکنم راهنماییم کنید.
  بگین چه رشته ای بهتره باتوجه به علاقم به تدریس.
  بعد اینکه کدوم دانشگاهای آزاد و غیر انتفاعی روانشسناسی تربیتی و مشاور مدرسه رو دارن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. در سوالی که بعد از ما پرسیدید جوابتون رو دادیم.
  برای اینکه بفهمید کدوم دانشگاههای آزاد یا سراسری پذیرش دارند به دفترچه انتخاب رشته 95 سراسری موجود در سایت سازمان سنجش و دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  sedighe‏ - 95/9/5

  سلام خسته نباشد
  من کارشناسی رو کشاورزی گرایش علوم باغبانی خوندم آیا برای ارشد میتونم روانشناسی شرکت کنم؟وشانس قبولی روانشناسی عمومی دانشگاه خودم رو دارم بنظرتون؟دانشگاه خلیج فارس هستم منابع ارشد برای منی که کارشناسی دروس رو نگذروندم سخت نیست؟و امکان اینکه پیش نیاز بخورم برای ارشد وجود داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. پیش نیاز که حتما می خورید. احتمال قبولیتون هم بستگی داره به تایم مطالعه و پشتکارتون

 • تصویر فرد

  غفوری‏ - 95/8/27

  سلام.
  من لیسانس تربیت بدنی دارم میتونم کارشناسی ارشد یکی از شته های روانشناسی بخونم؟
  اگه میتونم کئوم برا استخدامی بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  سامان‏ - 95/8/27

  سلام من رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی هستم اگر بخاهم رشته های روانشناسی تربیتی یا مشاوره برا ارشد بخونم میتوانم بعدن مجوز مطب بگیرم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. لطفا سوالتون رو در اتاق فکرگروه مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  نجمه‏ - 95/8/24

  سلام وقتتون بخیر
  رشته کارشناسی من علوم تربیتی گرایش مدیریت برنامه ریزی هست.ب نظرتون برای ارشد مشاوره بخونم یا روانشناسی تربیتی؟بازار کار کدوم بهتره
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  سلام. مشاوره.
  می تونید تو پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام عضو بشید و علاوه بر استفاده از 10 روز برنامه ریزی رایگان از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان هم استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  غزل بانو‏ - 95/8/23

  سلام وقت بخیر.من لیسانس روانشناسی عمومی دارم.در جایی هم مشغول به کار نیستم.حالا میخوام برای ارشد ادامه بدم.وقتم محدود هست.واقعا نمیدونم چی بخونم.میخوام رشته ای باشه که هم بشه باهاش استخدام اموزش و پرورش شد هم بشه باهاش بیرون از اموزش و پرورش هم کاری کرد.به نظرتون با این شرایط چه شاخه ای بخونم بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  سلام. رشته مشاوره مدرسه براتون خوبه.
  می تونید تو پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام عضو بشید و علاوه بر استفاده از 10 روز برنامه ریزی رایگان از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان هم استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  حميدي‏ - 95/8/21

  باسلام وخسته نباشيد.من قبلا هم ازشماراهنمايي گرفتم،ليسانس مديريت دولتي دارم براي ارشد خواستم روانشناسي تربيتي ب پيشنهادشما بخونم.سوالم اينه اگربخام مديريت اموزشي بخونم باتوجه ب رشته ليسانسم راحت ترنيس؟ازنظرواحدهاي درسي ميگم،ايا درروانشناسي دورههاي عملي يا تخصصي تري بايدبگذرونم؟اموزگارابتدايي هستم.ممنون ك وقت ميگذاريد وپاسخ ميدين.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  سلام. احتمالا با توجه به شرایطی که گفتید بهتون پیشنهاد رشته رو دادند. شرایط فعلیتون تغییری کرده؟

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - 95/8/19

  سلام لیسانس مدیریت دارم میخوام ارشد روانشناسی تربیتی شرکت کنم.میشه راهماییم کنین میخوام بدونم آینده شغلیش چیه و اینکه میشه استاد دانشگاه شد؟(حالا مثلا تو دانشگاه پیام نور) و اینکه آیا من که ارشدم میشه غیر مرتبط برای بازار کار محدودیتی برام داره مثلا برای مجوز مهدکودک یا کارای دیگه؟باسپاس از شما

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  سلام. در سوالی مشابه جواب داده شد.

 • تصویر فرد

  f‏ - 95/8/15

  باسلام من کارشناسی برق خوندم والان برای انتخاب رشته ارشد دچار مشکل در انتخاب بین رشته های مشاوره و روانشناسی و تکنولوژی اموزشی و علوم تربیتی شدم لطفا راهنماییم کنید.البته ترجیح خودم به رشته ای غیر از این مجموعه هست ولی باتوجه به بازار کار افتضاح بقیه رشته ها پیشنهادبقیه است

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  روشنا‏ - 95/8/12

  باسلام
  با ارشد روانشناسی تربیتی مجوز تاسیس مهد میدن یا باید حتما ارشد با رشته لیسانس مرتبط باشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  سلام. یا باید سوابق کار مرتبط و دوره هاشونو گذرونده باشید یا دو مدرک پشت سر همتون مرتبط باشه.

 • تصویر فرد

  parisa shayegh‏ - 95/8/11

  سلام .من میخواستم ارشد اموزش ÷یش دبستان بخونم که زیر مجموعه علوم تربیتیه ولی هیچی ازش نیست چرا؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  زیر مجموعه علوم تربیتی 2 هست. قبلا به روانشاسی 2 می گفتند علوم تربیتی 2. الان علوم تربیتی 3 تاست و روانشناسی هم 2 تا.

 • تصویر فرد

  mahsa‏ - 95/8/9

  سلام و خسته نباشید.. من لیسانس حسابداریم ارشد مشاوره توانبخشی پیام نور آموزش محور قبول شدم. به این رشته خیلی علاقمندم اما میخوام بدونم بعد از فارغ التحصیلی تو چه زمینه هایی میتونم فعالیت کنم و اینکه اگه بعد از ارشد به جای دکترا لیسانس روانشناسی بگیرم بعدش میتونم مجوز مرکز مشاوره بگیرم یا حتما باید اول لیسانس گرفت بعد فوق لیسانسشو ؟ ینی میشه اول فوق لیسانسشو بگیرم بعد لیسانسش؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. مشکلی نداره لیسانس رو بگیرید و بعد بهتون مجوز میدن.

 • تصویر فرد

  حميدي‏ - 95/8/8

  سلام خسته نباشيد.اموزگارمقطع ابتدايي هستم ليسانس مديريت دولتي دارم چون ازتدريس خسته شدم وحكمم اموزگاريه خواستم براي ارشد رشته اي ازروانشناسي رو بخونم ك بتونم مثلا ب عنوان مشاور ب كارادامه بدم.ب نظرشما چكار كنم؟همون مشاوره روانتخاب كنم؟ظاهرا رقابت تواين رشته زياده.غيرازمشاوره با چ گرايشي ازروانشناسي ميتونم ازتدريس رها بشم؟ممنون ميشم كمكم كنيد.منتظرراهنما ييتون هستم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. روانشناسی تربیتی

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/8/4

  با سلام
  ب نظر شما کدام یک از موسسات در زمینه ازمون ازمایشی در رشته روانشناسی تربیتی موفق تر هست؟درسته ک سوالای مدرسان خیلی سخت هست؟
  و سوال دیگه اینکه ایا در رشته روانشناسی تربیتی برای کار در مهدکودک یا حتی تاسیس مهدکودک باید رشته لیسانس و ارشد مرتبط باشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. لطفا سوالتون ور در اتاق فکر مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  روشنا‏ - 95/8/2

  سلام مجدد
  گفتم که مدیریت بازرگانی ام چند سالی از اخذ لیسانسم میگذره از درسای حل کردنی بدم میاد و حوزه آموزش رو دوستدارم میخوام بدونم برا ارشد آیا میتونم گرایش های علوم تربیتی 2 شرکت کنم؟کدوم گرایش علوم تربیتی 2 بهتره منظورم از نظر بازار کار برا خانوماست؟ و اینکه آیا برای من علوم تربیتی مدیریت آموزشی بهتره یا گرایشی مثل روانشناسی تربیتی( چون شنیدم اینم گرایش خوبیه)؟ لطفا کمک کنید خیلی گیج شدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. تربیتی بهتره.

 • تصویر فرد

  روشنا‏ - 95/8/2

  با سلام
  لیسانس مدیریت بازرگانی میتونه برا ارشد گرایش های علوم تربیتی 2 رو انتخاب کنه ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. بله م یتونید.

 • تصویر فرد

  اندش‏ - 95/7/30

  سلام من لیسانس مدیریت اموزشی هستم میخوام برای ارشد مشاوره رو انتخاب کنم و چندتا از منابع رشته خودمو دارم خواستم بدونم که به کارم میاد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/2

  سلام. لطفا به اتاق فکر مراجعه کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  هدیه‏ - 95/7/29

  سلام وقت بخیر ، من کارشناسی علوم اجتماعی دارم ، خیلی علاقه داشتمو دارم روانشناسی بالینی بخونم ، علی رغم این موارد در مورد قبولی سخت و متقاضی زیاد تو این رشته ، اساتید پیشنهاد میدادن که سمت روانشناسی تربیتی و مشاوره برید ، هرچند هدف من بیشتر ارتقاء سواد و دانشم هس وهمچنین قبولی دوره ی روزانه ، الان خیلی مردد هستم چی انتخاب کنم که برام مفید باشه و توفیق داشته باشم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/2

  مشاوره خانواده هم قبولیش سخته. تربیتی به مراتب راحتتره.

 • تصویر فرد

  ريحانه حسيني‏ - 95/7/28

  سلام مجدد
  من كه رشته ارشد كودكان استثنايي-عقب ماندگان ذهني قبول شدم،مدرك روانشناسي دريافت ميكنم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/2

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  زهره بیدسکی‏ - 95/7/27

  سلام میشه شغل های اینده مشاوره و روانشناسی تربیتی رو برام بزارین ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/27

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت