گزیده ای از اتاق فکر مجموعه فیزیک

ورود به اتاق فکر
 • برای شروع دیر نیست ؟

  با سلام . من از الان میخوام شروع کنم که واسه ازمون ارشد بخونم به نظرتون دیر نشده ؟

 • منابع کافی برای مغناطیس

  سلام . من یه سوال داشتم .فک میکنید واسه مغناطیس همون کتاب میلفورد و حل تمرین ها ی اون و کنارشم یه کتاب صرفا تست کافیه ؟

 • حذف بعضی درسها؟

  من میخوام درسای زبان و ترمودینامیک رو حذف کنم چون هم پایه م ضعیفه و هم اینکه اینکه وقت کم دارم . فک میکنید کار درستیه ؟

 • تغییر رشته از مکانیک به فیزیک

  من میخوام برای سال اینده از رشته ی مکانیک تغییر رشته بدم و بیام فیزیک بخونم .حتی سعی کردم تو کلاسایی مثل کوانتوم هم که مخصوص رشته فیزیکن شرکت کنم . به نظر شما کار درستیه ؟

 • شروع دوباره

  نمیدونم باید چیکار کنم . کلا ذهنم ریخته به هم . از اخرین باری که به کتابا نگاه کردم دوماه میگذره . به خاطر مشکلات خانوادگی و ... نتونستم تو این دو ماه درس بخونم . خیلی استرس دارم . و فقط حدود سه چهار ماهی تا کنکور مونده . فک میکنید باید چیکار کنم ؟ میتونم جبران کنم؟

بودجه بندی زمان برای درس های آزمون کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک

تعداد بازدید 16067 دفعه

اگر شما همراه با تلاش فراوان، تصمیم های خوبی را در نحوه مطالعه، انتخاب کتابهای درست، نحوه تخصیص زمان برای هر درس و ...  اتخاذ کنید، مطمئن باشید که به راحتی و به سلامت از این سد خواهید گذشت و بعد از آن می توانید با خیال راحت به ازدواج! فکر کنید !!!!!!

بودجه بندی زمان برای درسهای آزمون کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک:

تعریف من از چند ماهی که شما برای کنکور کارشناسی ارشد می خوانید، تنها در این عبارت  خلاصه میشود: رقابت تلاش و تصمیم های درست! اگر شما همراه با تلاش فراوان، تصمیم های خوبی را در نحوه مطالعه، انتخاب کتابهای درست، نحوه تخصیص زمان برای هر درس و ...  اتخاذ کنید، مطمئن باشید که به راحتی و به سلامت از این سد خواهید گذشت و بعد از آن می توانید با خیال راحت به ازدواج! فکر کنید !!!!!!

باتوجه به پیچیده و وقت گیر بودن درسهایی همچون مکانیک کلاسیک، الکترومغناطیس و مکانیک کوانتومی باید بیشترین زمان مطالعه را برای آنها در کنکور کارشناسی ارشد فیزیک کنار گذاشت. البته نباید نسبت به درسهای دیگر بی توجه بود. میزان و ساعت مطالعه میتواند برای هر فرد متفاوت باشد.

محدوده زمانی مطالعه برای کنکور ارشد فیزیک به سه قسمت تقسیم میشود: (نکات گفته شده در این قسمت میتواند نسبت به شرایط داوطلب فرق کند)

1.     مطالعه مباحث مختلف و خلاصه برداری. در این مرحله روابط مهم در جعبه لایتنر قرار داده میشود و با برنامه مختص جعبه لایتنر مرور میشود و این مرور تا پایان مرحله حل تست ادامه می یابد. زمان پیش بینی شده برای آن را می توان حدود سه ماه تخمین زد.

2. حل "بی نهایت تست". در این مرحله علاوه بر زدن تست های سالهای مختلف، مرور خلاصه های برداشته شده و رفع اشکال مربوط به تست هایی که اشتباه زده اید، نیز انجام میشود. در این مرحله تست های مهمی که یا اشتباه حل کرده اید یا زیاد تکرار شده اند و یا حتی حستان میگوید که این تست مهم است را یادداشت کرده و در جعبه لایتنر قرار میدهید. تا با مرور منظم، در دفعات بعد که به تستی شبیه به آن بر میخورید، آن را به راحتی حل کنید. ان شاالله. تخمین زمانی این مرحله نیز سه ماه میباشد.

3. مرور خلاصه ها و تست های مهم. در این مرحله علاوه بر یک نگاه گذرا  و سریع به تمام تست هایی که تا بحال  زده اید، شما باید تست های مهمی که انتخاب کرده اید  و خلاصه هایی که آماده کرده اید را نیز کاملاً مرور  کنید. مطمئن باشید اگر دو مرحله قبل را به خوبی انجام داده باشید، این مرحله جزو لذت بخش ترین دوران پشت کنکور شما خواهد بود! یک سؤال، وقتی به خاطر مرورهای مکرر روابط و تست ها، در این مرحله به راحتی هرچه تمام تر  تست های سالهای قبل را حل می کنید چه حسی دارید؟

به نظر میرسد که بیشترین وقت مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد فیزیک را باید به ترتیب صرف درسهای زیر کرد:

1. الکترو مغناطیس و کوانتوم

2. مکانیک کلاسیک

3. فیزیک پایه

3. ریاضی فیزیک و ترمودینامیک

به امید خداوند بزرگ، شما با تلاش خویش به آنچه که لایق آنید، دست خواهید یافت.

تأثیر معدل در آزمون:

آنطور که دفترچه کارشناسی ارشد که سازمان سنجش منتشر کرده، درصد تعیین شده تأثیر معدل کارشناسی در کنکور کارشناسی ارشد،20 درصد تعیین شده است.

همین الان می توانید ثبت نام کنید

سایر بخش های مجموعه فیزیک

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  mina‏ - 97/6/1

  با تشکر از تمام مطالب سایت،خواستم بگم من بعد ۷سال دوری از تحصیل میخوام ارش ازمون فیزیک شرکت کنم. کارشناسیم فیزیک خوندم الان نمیدونم باید از کجا شروع کنم و برای شروع چکار کنم لطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنم

 • تصویر فرد

  Homa‏ - 96/2/19

  سلام
  من از کارشناسی مهندسی برق میخوام به فیزیک تغییر رشته بدم
  برای کنکور ارشد به نظر شما از کجا شروع کنم؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc