گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک در این مطلب بررسی شده اند. فیزیک آماری و سامانه های پیچیده، جامد یا ماده چگال، اپتیک و لیزر، فیزیک هسته ای، ذرات بنیادی، فیزیک نجومی که از گرایش های ارشد مجموعه فیزیک هستند، برای داوطلبان این رشته فراهم شده است.

 ارشد مجموعه فیزیک

 

 

 

گرایش های کارشناسی ارشد فیزیک:

داوطلبان کنکور ارشد رشته فیزیک برای پذیرفته شدن در مقطع ارشد لازم است مطلب معرفی کامل منابع ارشد فیزیک مطالعه کنند و همچنین به نوع گرایش انتخابی خود توجه لازم را داشته باشند. در ادامه به گرایش های مختلف رشته فیزیک در مقطع ارشد می پردازیم.

 

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک

گرایش های مجموعه فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد

رشته

گرایش

فیزیک

فیزیک آماری و سامانه های پیچیده

حالت جامد یا ماده چگال

اپتیک و لیزر

هسته ای

ذرات بنیادی و نظریه میدان ها

فیزیک نجومی *

گرانش و کیهان شناسی

نجوم و اخترفیزیک

فیزیک بنیادی

اتمسفر

لایه های نازک

علوم و فناوری نانو- نانوفیزیک

-

آموزش فیزیک

-

فناوری پلاسما

-

مهندسی سیستم های انرژی

تکنولوژی انرژی

انرژی و محیط زیست

سیستم های انرژی

فوتونیک (شناور مجموعه فوتونیک)

-

مهندسی هسته ای

مهندسی فیزیک بهداشت

گداخت هسته ای

راکتور

 کاربرد پرتوها

پرتو پزشکی

 

گرایش فیزیک نجومی با اندکی تفاوت در دانشگاه های مختلف تدریس می شود و با توجه به موضوعاتی که در این گرایش تدریس می شود اسامی مختلفی دارد: گرانش، کیهان شناسی، اخترشناسی یا نجوم 
تعداد واحدهای تخصصی هر یک از این گرایش‌ها در دوره کارشناسی بسیار محدود است و به همین دلیل گرایش‌های فوق در این دوره تفاوت محسوسی با یکدیگر ندارند و این تفاوت در ارشد بسیار محسوس تر خواهد بود. همچنین این تفاوت را می توانید در بازار کار گرایش های ارشد فیزیک هم مشاهده کنید.

 

پیشنهاد می کنیم که علاوه بر رشته فیزیک، در آزمون ارشد رشته فیزیک پزشکی (آزمون ارشد وزارت بهداشت) نیز شرکت کنید.

 

 

1- گرایش حالت جامد و ماده چگال در کارشناسی ارشد فیزیک:

گرایش حالت جامد و ماده چگال، پرطرفدارترین گرایش در کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک است. مطالعه دانش مربوط به کریستال‌ها و ویژگی‌های فیزیکی آنها به گرایش حالت جامد بر می‌گردد. این گرایش به فیزیک سطوح و فیزیک ماکروسکوپی مواد و علم مواد و بلور شناسی و خواص فیزیکی مواد ماکروسکوپی به کمک قوانین کوانتوم می پردازد. مباحث مربوط به سی پی یو ها، ترانزیستورها و ... به این گرایش برمیگردد. به قولی این گرایش نماینده مهندسی برق در فیزیک است. (گرچه فقط قسمتی از گرایش جامد، به موضوع الکترونیک میپردازد و تعداد زیادی از موضوعاتی که در این گرایش مطرح میشود ربطی به الکترونیک ندارد). همچنین یکی از مباحث پر طرفدار گرایش حالت جامد، نانو میباشد که بسیاری از اساتید و دانشجویان این رشته اکثر پژوهشهای تئوری، تجربی و شبیه سازی(simulation) خود را به مباحث نانو اختصاص میدهند. در این زمینه داوطلبان باید دقت داشته باشند که برای گرایش خود حتما ظرفیت دانشگاه های پذیرنده مجموعه فیزیک در مقطع ارشد را بررسی کنند. چرا که ظرفیت برخی گرایش ها ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

مجموعه ای از سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد

مجموعه ای از بهترین سایتهای مربوط به علم فیزیک ماده چگال برای داوطلبان، دانشجویان و کلیه علاقمندان به دنیای زیبای فیزیک (گرایش حالت جامد) برای شما گردآوری شده است. برای دریافت این مجموعه بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد

 

2- گرایش اپتیک و لیزر در کارشناسی ارشد فیزیک:

بعضی از فارغ التحصیلان این رشته با توجه به زمینه ی پژوهشی شان می توانند در پروژه های صنعتی و نظامی و حتی در مراکز انرژی هسته ای به طور محدود مشغول به کار شوند. در گرایش اپتیک و لیزر، می توان پژوهش های تجربی، تئوری و شبیه سازی انجام داد.

مجموعه ای از سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک اپتیک و لیزر

مجموعه ای از بهترین سایتهای مربوط به علم فیزیک اپتیک و لیزر، اپتیک و پلاسما برای داوطلبان، دانشجویان و کلیه علاقمندان به دنیای زیبای فیزیک (گرایش اپتیک و لیزر و ...) برای شما گردآوری شده است. برای دریافت این مجموعه بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک اپتیک و لیزر​، اپتیک و پلاسما

 

 

3- گرایش فیزیک هسته ای در کارشناسی ارشد فیزیک:

 بعد از دو گرایش ماده چگال و اپتیک و لیزر، گرایش فیزیک هسته ای بیشتر از بقیه گرایش ها هوادار دارد. دروس تخصصی آن نیز نظریه میدانهای کوانتومی, فیزیک هسته ای پیشرفته 1 و 2, آزمایشگاه هسته ای 1 و2 است و به مطالعه فیزیک و رفتار ساختار و اجزای هسته در قالب نظریات مؤثر انرژی های پایین (پایین تر از باند QCD) می پردازد. همانطور که میتوان حدس زد گرایش فیزیک هسته ای رابطه مستقیمی با تولید و به کارگیری انرژی هسته ای دارد که البته علی رغم اسم این گرایش، صنعت هسته ای کشور به ندرت از این گرایش استخدام میکند و بیشتر از رشته هایی همچون مهندسی هسته ای، مهندسی شیمی و ... نیروی انسانی خود را تأمین میکند. اگر دوست دارید دانشمند هسته ای شوید ترجیحاً به این گرایش وارد نشوید. همان مهندسی هسته ای یا ... به رویای شما نزدیکترند!

مجموعه ای از سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک هسته ای

مجموعه ای از بهترین سایتهای مربوط به علم فیزیک هسته ای و تحقیقات انرژی برای داوطلبان، دانشجویان و کلیه علاقمندان به دنیای زیبای فیزیک (گرایش هسته ای و تحقیقات انرژی) برای شما گردآوری شده است. برای دریافت این مجموعه بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک هسته ای و تحقیقات انرژی

 

 

4- گرایش ذرات بنیادی در کارشناسی ارشد فیزیک:

گرایش ذرات بنیادی در کارشناسی ارشد رشته فیزیک، گرایشی صرفاً تئوری است که به مطالعه قوانین فیزیک در ابعاد زیر هسته ای و در ابعاد انرژی های بالا و فاصله های بسیار کم می پردازد و دروس تخصصی آن نیز نظریه میدانهای کوانتومی 1 و2, ذرات بنیادی مقدماتی و پیشرفته می باشد. همانطور که ذکر شد، پژوهش های این رشته صرفاً تئوری میباشند و در کشور، کارهای تجربی (آزمایشگاهی) و شبیه سازی گرایش ذرات بنیادی انجام نمی شود.

مجموعه ای از سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک ذرات بنیادی

مجموعه ای از بهترین سایتهای مربوط به علم فیزیک ذرات بنیادی برای داوطلبان، دانشجویان و کلیه علاقمندان به دنیای زیبای فیزیک (گرایش ذرات بنیادی) برای شما گردآوری شده است. برای دریافت این مجموعه بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک ذرات بنیادی

 

5- گرایش فیزیک نجومی (نجوم و اخترفیزیک یا گرانش و کیهان شناسی) در کارشناسی ارشد فیزیک:

در اخترشناسی که جنبه نظری دارد، وضعیت ستارگان مورد مطالعه قرار می‌گیرد یعنی بررسی می‌شود که هر ستاره در چه مرحله‌ای قرار دارد و چه اتفاقاتی برایش رخ می‌دهد؟

بخش کیهان‌شناسی نیز با این که زیاد جنبه نجومی ندارد اما به هرحال پیشرفتش را مدیون علم نجوم است. به این معنی که مدل‌های مختلف کیهان‌شناسی باید با داده‌های رصدی مطابقت کند. گفتنی است که این کیهان‌شناسی به صورت کلاسیک به چگونگی ایجاد جهان و تشکیل ساختارهای کهکشانی مانند خوشه‌ها و ابر خوشه‌ها می‌پردازد.

اگر به گرایش کیهان شناسی یا نجوم در کارشناسی ارشد فیزیک علاقمندید و مصرید که حتماً این گرایش را ادامه دهید، من میتوانم یک خبر خوش به شما بدهم: "شما میتوانید حتی با رتبه های سه رقمی هم در دانشگاه های خوب کشور در این گرایش ادامه تحصیل دهید" چون گرایش نجوم کم طرفدارترین گرایش در مجموعه فیزیک است و تعداد کمی از داوطلبان این گرایش را در اولویت های اول خود قرار میدهند. در گرایش نجوم و اخترفیزیک دانشگاه های محدودی ممکن است کار رصدی هم انجام دهند اما عمده پژوهش این گرایش و همینطور گرانش و کیهان شناسی به صورت تئوری می باشد.

مجموعه ای از سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک نجومی

مجموعه ای از بهترین سایتهای مربوط به علم فیزیک کیهان شناسی، هواشناسی و ژئوفیزیک برای داوطلبان، دانشجویان و کلیه علاقمندان به دنیای زیبای فیزیک (گرایش های نجوم، هوافضا و ژئوفیزیک) برای شما گردآوری شده است. برای دریافت این مجموعه بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک نجوم، هواشناسی و ژئوفیزیک

 

 

مجموعه ای از سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک (سایر گرایش ها)

مجموعه ای از بهترین سایتهای مربوط به علم فیزیک الکترونیک، آموزش، بیوفیزیک، محاسباتی و شرکتهای سازنده تجهیزات آزمایشگاهی برای داوطلبان، دانشجویان و کلیه علاقمندان به دنیای زیبای فیزیک برای شما گردآوری شده است. برای دریافت این مجموعه ها بر روی لینک مربوطه در زیر کلیک فرمایید:

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد فیزیک الکترونیک، الکترومغناطیس و ژئوفیزیک

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد آموزش فیزیک

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد بیوفیزیک، فیزیک پزشکی و سلامت

سایت های مهم و کاربردی برای دانشجویان کارشناسی ارشد سیستم های پیچیده، فیزیک محاسباتی و ریاضی فیزیک

سایت های مهم و کاربردی شرکتهای سازنده تجهیزات آزمایشگاهی برای دانشجویان کارشناسی ارشد

 

سایر بخش های مجموعه فیزیک

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  آدرین برجسته‏ - 01/9/13

  باسلام،کدوم گرایش فیزیک بیشتر ازهمه مطالب در رابطه با زمان داره؟؟

 • تصویر فرد

  Alireza‏ - 01/4/12

  سلام.با رشته کارشناسی فیزیک مهندسی میتونم در کنکور ارشد فناوری تصویر برداری پزشکی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  Mahsa‏ - 01/1/21

  سلام من ترم ۴ فیزیک مقطع کارشناسی هستم برای اینکه فیزیک پزشکی بخونم باید چکار کنم؟ باید دوران ۴ سال کارشناسیم تموم بشه یا اینکه از ترم بعد میتونم ؟

 • تصویر فرد

  فاطمه اسدی‏ - 00/9/5

  سلام،من لیسانس فیزیک مهندسی دارم،اما میخام کارشناسی ارشد و مهندسی عمران بخونم اگر دانشگاه پیام نور هم باشه مشکل ندارم....بنظرتون میشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  فرناز‏ - 00/8/13

  بیخود عمرتونو پای علوم پایه هدر ندید مخصوصا فیزیک

 • تصویر فرد

  mehdi‏ - 00/8/5

  سلام
  میشه بفرمایید که آینده شغلی ارشد رشته مهندسی هسته ای بهتر است یا ارشدمهندسی شیمی(مدرک کارشناسیم فیزیک هست)؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 00/7/19

  سلام.من کارشناسی رشته فیزیک خالت جامدخوندم.ارشدمیتونم مدیریت باحسابداری بخونم؟

 • تصویر فرد

  حبیبی‏ - 00/6/18

  سلام دوستان! هر کسی رشته فیزیک بخونه مطمئن باشین بیکاری شما حتمی هست چون بجز آموزش و پرورش هیچ جا استخدامی نداره! بنظرم وقتتونو برای این رشته تلف نکنین! حسابداری بخونین بهتره

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 00/5/10

  سلام من کارشناسی پرتوپزشکی بودم و ارشد اپتیک و لیزر برای دکترا میتونم رشته مهندسی پزشکی شرکت کنم؟؟ میتونم دکترای وزارت بهداشت امتحان بدم؟؟

 • تصویر فرد

  فاطمه دربان حسینی‏ - 00/4/23

  سلام من لیسانس فیزیک جامد دارم آیا میتونم ارشد بینایی سنجی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  ana.zakerifard‏ - 99/12/6

  سلام من کارشناس فیزیک هسته ای هستم ایا میتونم در ازمون ارشد رشته پرتو درمانی و یا فیزیوتراپی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  حسن نظری‏ - 99/11/12

  سلام میشه بگید نانو فتونیک بهتر است یا نانو الکترونیک.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 99/10/11

  سلام من دانشجوی مهندسی مکانیک هستم میتونم ارشد رو فیزیک کوانتوم بخونم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/10/11

  سلام بله با هر مدرک معتبر لیسانسی می تونید ارشد رشته فیزیک شرکت کنید

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 99/9/16

  سپاس

 • تصویر فرد

  آیسان نیکنام ‏ - 98/4/20

  سلام من من رتبه ۴۲در سهمیه ۵درصدی جانبازان و رتبه کل بدون سهمیه ۶۳۱رادر ازمون ارشد فیزیک کسب کردم چقدر احتمال قبولی در دانشگاه های روزانه تهران رشته های اپتیک‌لیزر‌و یا ماده چگال و یا مهندسی هسته ای رو دارم؟؟؟اصلا امکان داره روزانه تهران قبول شم؟

 • تصویر فرد

  F‏ - 98/4/15

  سلام من کارشناسی فیزیک حالت جامد دارم میشه کارشناسی ارشدم را رشته آموزش فیزیک بخوانم؟ وچه دانشگاهایی این رشته داره؟وبعداز قبول شدن ارشد در این رشته می توانم همانند تربیت معلم ها استخدام مدارس بشم لطفاً راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  الهه فتحی‏ - 97/7/7

  چجوری از کارشناسی فیزیک برم مهندسی هسته ای؟

 • تصویر فرد

  آدرینا ‏ - 97/5/27

  سلام من امسال سال دوازدهم هستم رشته تجربی و علاقه شدیدی به فیزیک دارم میخواستم بدونم میتونم توی انتخاب رشته فیزیک رو انتخاب کنم

 • تصویر فرد

  ساسان‏ - 97/3/16

  سلام کسایی که ارشد انتخاب رشته کردن بگن. من انتخاب رشته کردم رسید شانزده رقمی که همون کد رهگیری زمان ثبت نام بود به من داد. ولی طبق گفته سنجش باید رسید پانزده رقمی بدن. چرا اینجوری شد انتخاب رشته من مشکل داره؟ مردونه اگه کسی انجام داده بگه

 • تصویر فرد

  احمد محمدی‏ - 97/3/11

  سلام.رتبه من تو مجموعه فیزیک در سهمیه 26 شده وبدون سهمیه513
  چقدراحتمال داره که روزانه شهید بهشتی پرتوپزشکی قبول بشم

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 97/3/10

  سلام خسته نباشید لطفا پاسخ بدید
  اولا کدام رتبه ملاک هست
  در سهمیه یا اونیکی؟
  درسهمیه۱۵۹
  اخرین رتبه محاز۲۱۳
  ان قبولی چی رو دارم درتهران میتونم قبول م؟
  فیزیک پزشکی چی؟
  سپااااسسس

 • تصویر فرد

  بی نام‏ - 97/2/17

  سلام من کارشناسی توانبخشی دارم میتونم تو رشته کیهان شناسی شرکت کنم برای ارشد؟
  ممنونم از پاسخ گوییتون

 • تصویر فرد

  احمد‏ - 97/2/11

  باسلام
  تشکر فراوان بابت این مطلب مفید

 • تصویر فرد

  زانیار‏ - 96/11/23

  سلام من بسیار علاقه مند به فعالیت در زمینه انرژی های نو هستم ولی نمیدونم ازطریق رشته فیزیک تواین راه موفقترم یامکانیک.
  لطفا راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  milad‏ - 96/11/11

  سلام...به نظره شما فیزیک پزشکی هرسال استخدام میکنه؟؟؟؟وچه تعداداستخدام میکنه؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  الناز‏ - 96/10/24

  سلام
  من پیش دانشگاهی هستم
  به نجوم علاقه دارم
  ولی اصلا نمیدونم باید چه رتبه ای ،چه رشته ای یا چه دانشگاهی انتخاب کنم؟
  اکثر افراد اطلاعی ندارن
  لطفا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  سوفی‏ - 96/10/6

  سلام من برق قدرت خوندم میتونم برای ارشد در رشته فیزیک هم به عنوان میان رشته ای واس سال ۹۷ شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  nastaran‏ - 96/9/18

  سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم کسی که کارشناسی فیزیک هسته ای میخونه در آزمون ارشد میتونه مهندسی هسته ای و فیزیک پزشکی همزمان شرکت کنه؟

 • تصویر فرد

  محسن‏ - 96/7/3

  سلام من کارشناسی حسابداری علمی کاربردی خوندم میتونم ارشد فیزیک ملی شرکت کنم شرکت کنم

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/7/5

  سلام بله می تونید

 • تصویر فرد

  محسن‏ - 96/6/25

  بنده دکترای فیزیک از یکی از دانشگاه های تهران هستم و در ضمن هیچ شغل و کاری در دسترس نیست فیزیک و عشق فیزیک بودن دلیل نمیشه چون هیچ آینده ای قطعی ندارد واقعا میتوانید خودتان از بیرون بپرسید فیزیک رو کلا بیخیال بشوید اگر میخواهید آینده باهاش بسازید

 • تصویر فرد

  shokofe‏ - 96/6/20

  با سلام وقت بخیر
  من کارشناسی فیزیک هستتم.
  میخواستم ببینم بین گرایش های ارشد فیزیک کدوم گرایش اینده بهتری داره؟
  ایا ارشد رشته دیگه ای برم بهتره یا همین فیزیک رو ادامه بدم؟

 • تصویر فرد

  Fateme‏ - 96/6/13

  سلام میخواستم بدونم تو دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان ایا گرایش هسته ای هم هست چون در دفترچه فقط کارشناسی فیزیک ثبت شده بود.و گرایش ها بعد از تعیین موضوع پایان نامه مشخص میشه .

 • تصویر فرد

  نگین‏ - 96/5/21

  سلام.
  من کنکور ۹۶ دادم و کلا دنباله رشته ای که به رباتیک مربوط بشه هستم تا اونجایی که میدونم گرایش به رشته ی رباتیک از رشته های برق و مکانیک و کامپیوتر و علوم کامپیوتر و هوافضا ممکنه ولی میخواستم ببینم برای انتخاب رشته من بعد از این ها رشته ی ریاضی رو اولویت قرار بدم بهتر یا فیزیک؟لطفا با در نظر گرفتن این که کار فنی خیلی دوست دارم بهم مشورت بدین
  ممنون میشم.

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 96/5/21

  می خواستم بدونم فرق رشته فیزیک و مهندسی فیزیک در چیست؟
  آیا می شه گرایش های مهندسی فیزیک رو از رشته فیزیک بخونیم؟

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 96/3/31

  سلام ، من کارشناسی رو فیزیک خوندم میتونم برا ارشد در رشته ی مهندسی کامپیوتر یا معماری تحصیل کنم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  بله می تونید.

 • تصویر فرد

  Samane‏ - 96/3/28

  سلام یه سوال داشتم اینکه باتحصیل درفیزیک پزشکی در نهایت چیکاره میشیم مثل بقیه گرایش ها فقط امکان تدریس وجود داره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. شانس برا یحضور در مراکز درمانی و تحقیقاتی هم خواهید داشت.

 • تصویر فرد

  Samane‏ - 96/3/28

  سلام لیسانس فیزیک هستم وموندم بین ارشد فیزیک و کنکور دوباره تجربی به نظرتون با دکتری فیزیک نهایت چیکاره میشیم باتوجه به این که دانشجویان علوم پایه در حال کاهش هست وامکان تدریس هم کم میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. تجربی شرکت کنید بهتره.

 • تصویر فرد

  حمید‏ - 96/3/16

  سلام و خداقوت و سپاس از سایت بسیار ارزشیتون

  من رتبه 880 رو آوردم بنظرتون میتونم یه رشته مثل گرایش جامدات شهرکوچکی مثل دزفول که بومی هستم و 12 نفر پذیرش داره رو قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله قطعا.

 • تصویر فرد

  amini‏ - 96/3/16

  سلام 671 ارشد فیزیک چقدر شانس قبولی در دانشگاه های تهران روزانه را دارم( در ضمن دارای سهمیه شاگرد اولی دانشگاه روزانه نیز هستم)ممنون لطفا هر چه سریع تر پاسخ بدید با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. شانس بالایی خواهید داشت.

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - 96/1/31

  سلام من دانشجوی کارشناسی فیزیک حالت جامد هستم قصد دارم که در آزمون ارشد علاوه بر رشته خودم در رشته فیزیک پزشکی شرکت کنم آیا مجاز به این کار هستم یا فقط در یک آزمون میتونم شرکت کنم ؟ و بعد از فارالتحصیل شدن در رشته فیزیک پزشکی مشکلی برای من بوجود نمی آید چون بنده شنیدم که چون مدرک کارشناسی و ارشدم با هم فرق دارن در بازار کار به مشکل میخورم
  اگر امکانش هست منابع رشته فیزیک پزشکی رو معرفی کنید
  ممنوم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/2

  سلام. می تونید هر دو آزمون رو شکرت کنید و مشکلی نداره. می تونید به بخش فیزیک پزشکی سایت مراجعه کنید و منابع رو اونجا ببینید و با ثبت نام در وب سایت از جلسات مشاوره و برنامه ریزی نیز استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  رامین‏ - 96/1/22

  فیزیک محض گرایش ارشد در مجموعه فیزیک چه رشته ای است ومربوط به چی میشه و واحدهای درسی اش چیه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/24

  سلام. سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  Mohsen‏ - 96/1/17

  لینک سایت های مفید کی قرار داده میشه ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  پس از بررسی و تایید

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 96/1/14

  سلام
  من کارشناسی گرایش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم قدیم)میخونم میخواستم بدونم من میتونم ارشد اموزش فیزیک بخونم
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/15

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  محمدصدیق‏ - 95/9/21

  باسلام ایا فیزیک کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای داره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله داره.

 • تصویر فرد

  محمد صدیق‏ - 95/9/20

  باسلام ایا برای قبولی درکارشناسی ارشدمهندسی هسته ای باید رشته فیزک بخونم لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله.

 • تصویر فرد

  فرناز‏ - 95/8/25

  سلام خسته نباشید
  امکانش هست رشته های زیر مجموعه فیزیک که با بقیه رشته ها مشترکند رو نام ببرید ( فقط ژئو فیزیک رو میشناسم خودم) ,و اینکه آیا دکترا دارند ؟ئممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/17

  سلام. فوتونیک هم هست.

 • تصویر فرد

  Sadegh B‏ - 95/6/28

  سلام
  چرا فیزیک نجومی طرفدارهای کمی داره؟
  دقیقن چندین بار از جاهای مختلف شنیدم و دیدم اینو!
  ولی به نظرم خیلی جالب تر از بقیه گراش ها باشه.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/6/28

  سلام. سوالتونو تو اتاق فکر گروه فیزیک مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  سماء‏ - 95/6/16

  سلام وقتتون بخیر
  یه سوال داشتم از حضورتون
  بنده گرایش فیزیک نظری دانشگاه الزهرا قبول شدم
  میخواستم بدونم چه فرقی با گرایش گرانش_کیهان
  و گرایش ذرات بنیادی داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/6/17

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید. ممنون

 • تصویر فرد

  حسن‏ - 95/5/27

  آینده کاری فیزیک بهتر یا مهندسی مواد.یا مهندسی شیمی.ولی خودم بیشتر به فیزیک علاقه دارم ولی آینده کاری نمیدونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/30

  سلام. مهندسی شیمی

 • تصویر فرد

  میکائیل‏ - 95/5/26

  رشته فیزیک محض به چه صورت هست

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/30

  برای اطلاعات جزئیاتی تر و خیلی دقیق تر سوالت رو در اتاق فکر گروه فیزیک مطرح کن.
  ممنون.

 • تصویر فرد

  Mahbubeh Asadpur‏ - 95/5/11

  سلام من کارشناسی فیزیک هستم میخواستم بدونم واسه ارشد میتونم مهندسی صنایع بخونم ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/24

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  شیرین احمدوند‏ - 95/4/26

  سلام.من مقطع کارشناسی رشته ی زیست شناسی هستم.میخواستم بدونم میشه ارشدم رو فیزیک نجومی بخونم،و اینکه من بیشتر به نجوم علاقه دارم و با مباحث فیزیکی خیلی ارتباط برقرار نمیکنم ، به نظرتون انتخاب این رشته درسته؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/28

  سلام. بله م یتنید. سوالتون رو تو اتاق فکر گرو.ه فیزیک مطرح کنید تا دوستان مشاور و سایر دوستان هم بتونند نظر بدن.

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 95/4/4

  یعنی شهید بهشتی یا امیرکبیر رو میارم!? این دانشگاه ها کدوم رشته هاشون تو فیزیک خوبه
  سایر رشته ها اتمی مولکولی ، ذرات ...... اوناهم همینطورن!?
  معدلمم 17/15

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/5

  سلام. درباهر اهمیت و خوبی رشته ها و گرایشها سوالتون رو در اتاق فکر رشته تون مطرح بفرمایید.
  ممنون میشیم.

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 95/3/31

  سلام با رتبه ی 100 ارشد برای گرایش ماده چگال کجا قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/4

  سلام. برای دانشگاههای روزانه تهران البته به جز خیلی معروفها - تهران و شریف- شانس دارید.

 • تصویر فرد

  mojtaba‏ - 95/3/28

  سلام خسته نباشید.ممنون بابت راهنمایی های خوبتون.
  من برای ارشد می خوام گرانش بخونم اما همچین گرایشی توی دفترچه راهنمای انتخاب رشته نبود.میشه راهنماییم کنید چکار کنم؟
  سوال دیگه این که اگه گرایش فیزیک نجومی انتخاب کنیم این که کیهان بخونیم یا اختر یا نجوم، دست خودمونه یا دانشگاه تعیین می کنه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  سلام. اگر نبوده پس پذیرشی نداشته. خودتون هم م یتونید زیر گرایش رو در دانشگاه انتخاب کنید مگر این که دانشگاه قوانین اجباری داشته باشه.

 • تصویر فرد

  Mk‏ - 95/1/28

  سلام میخواهیم بدانم فیزیک کوانتم چه جاری برم بعد به چه کسانی میگویند فیزیک دان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  سلام. به هر کسی که فیزیک بخونه می گن فیزیکدان

 • تصویر فرد

  ستاره‏ - 94/12/18

  من کارشناسی مهندسی صنایع دارم واسه علاقه میخوام برم ارشد فیزیک پایه فیزیکم هم خیلی قوی نیست چهار واحد بیشتر فیزیک در دوره کارشناسی نداشتیم به نظرتون واسه شروع از فیزیک پایه و دبیرستان شروع کنم .دروس تدریسی در کارشناسی فیزیک رو هم بخونم یا نه فقط منابع آزمون ارشد رو بخونم کافیه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/12/19

  سلام.
  خود منابع ارشد براتون کفایت م یکنه البته اگر امسال می خواید آزمون بدید ولیکن اگر می خواید رای سال 96 اقدام کنید می تونید توی پنل برنامه ریزی و مشاوره 3گام عضو بشید و از مشاور تخصصی گروه فیزیک بپرسید که چه رفرنسهایی رو باید بخونید و چه رفرنسهایی رو نباید بخونید.

 • تصویر فرد

  ستاره‏ - 94/12/17

  سلام من میخوام ارشد کیهان شناسی یا اختر فیزیک
  شرکت کنم .باید ارشد فیزیک نام نویسی کنم؟ بعد گرایش رو انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/12/17

  سلام.
  انتخاب گرایش بستگی به رتبه شما داره و در زمان انتخاب رشته، انتخاب می کنید. فعلا باید در ارشد مجموعه فیزیک ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  محمدی‏ - 94/11/20

  لینک ها وقتی روشون کلیک می کنیم کار نمی کنن
  ممنون از مطلب خوبتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/11/20

  به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت