برنامه و روش 3گام در كارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم جانوری

تعداد بازدید 3521 دفعه

فلسفه 3 گام برای آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم جانوری، این است که به هر یک از اعضای خود برنامه ریزی متناسب با شرایط شخصی و فردی شان ارائه داده

فلسفه 3 گام برای آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم جانوری، این است که به هر یک از اعضای خود برنامه ریزی متناسب با شرایط شخصی و فردی شان ارائه داده، منابع مطالعاتی را متناسب با زمان در اختیار و سطح توانمندی شان به آنها معرفی نموده و تمامی اطلاعاتی که این افراد برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری نیاز دارند را در اختیارشان قرار دهد. در 3 گام به شما کمک می کنیم تا از نقاط قوتتان به بهترین شکل استفاده نمایید و نقاط ضعفتان را تا حدی ارتقا ببخشید و بتوانید آنها را پوشش دهید.

آنچه برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد نیاز دارید

 در 3 گام تلاش می کنیم تا هر آنچه را  که مورد نیاز یک داوطلب آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری است؛ در اختیار او قرار دهیم، اعم از: برنامه ریزی درسی مناسب، معرفی و حتی ارسال بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری به سراسر کشور بدون وابستگی به مؤسسه ای خاص (که بر اساس تجربیات داوطلبان موفق و رتبه های برتر آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری در سالهای قبل است)، اطلاعات در مورد کارنامه قبولی داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری  سالهای گذشته در دانشگاه های سراسر کشور، ضرایب دروس، ظرفیت پذیرش دانشگاههای آزاد و سراسری، جدول بودجه بندی سئوالات کنکور در سالهای قبل، راهنمایی در زمینه انتخاب رشته و گرایش و ....

هدف 3گام در کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم جانوری

هدف 3 گام این است که دروس آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری را در تک تک گرایش ها، اولویت بندی کنیم و با در اختیار قرار دادن جدول توزیع موضوعی که نشان دهنده مباحث مهم و پر تست در هر یک از دروس است، به تمامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی جانوری کمک کنیم تا با هر سطح علمی و شرایط فردی بتوانند در رشته و گرایش مورد نظرشان پذیرفته شوند. بر اساس سطح علمی داوطلبان، زمان آزادی که برای مطالعه در اختیار دارند، میزان علاقه ای که به دروس مختلف دارند، رشته یا دانشگاهی که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نظر دارند و ...، هر داوطلب برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری باید دروس تئوری را مورد توجه قرار داده و برای خواندن و تسلط بر مباحث آنها زمان اختصاص دهد و نیز از تست زدن غافل نشود. بسته به گرایش مورد نظر، داوطلب درسی را که ضریب بالاتری دارد باید بیشتر مورد توجه قرار دهد. به عنوان مثال با توجه به ضریب بالای درس تکوین جانوری در گرایش های زیست شناسی تکوینی جانوری و گرایش بافت شناسی آبزیان و نیز گرایش بافت شناسی و جنین شناسی کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری و البته حجم زیاد این دروس و فرار بودن آنها، باید در خواندنشان مداومت داشت و برنامه ریزی بلندمدت برای آن در نظر گرفت.

نکته: 

افرادی بوده اند که توانسته اند با کنار گذاشتن یک یا دو درس در کنکور، رتبه های بسیار خوبی به دست بیاورند اما این افراد استثنا هستند و توانسته اند این ضعف را با درصدهای بسیار بالا پوشش دهند که این درصدها به سادگی به دست نمی آید و اینکار ریسک بالایی دارد. بنابراین به شما توصیه می کنیم که در دروسی که ضعیف هستید درصدی حداقلی کسب نمایید و بقیه زمانتان را به دروسی که در آنها قوی هستید اختصاص دهید تا بتوانید به این وسیله ریسک عملکردتان را کاهش دهید و به کنار گذاشتن کامل برخی دروس فکر نکنید.

برنامه ریزی به روش 3گام  برای آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم جانوری

همه ما بسیاری از افراد را می شناسیم كه زمان زیادی برای درس خواندن در آزمون کارشناسی ارشد گذاشته اند اما نتوانسته اند در دانشگاهي كه مد نظرشان هست پذیرفته بشوند. علت این است که درس خواندن زياد، شرط لازم براي قبولي هست، ولي شرط كافي نيست. همانطور که می دانید تمامی گرایش های زیست شناسی جانوری دارای چندین درس با سرفصل های مختلف هستند. اگر زمان نامحدود بود، نگرانی وجود نداشت اما برای کنکور کارشناسی ارشد زمانی محدود در اختیار است و باید طوری برنامه ریزی و عمل کرد که بتوان از این زمان حداکثر بهره را برد. از سوی دیگر بسیاری از داوطلبان مجموعه زیست شناسی جانوری به نوعی مشغول هستند و زمان کاملاً آزادی برای مطالعه ندارند، بسیاری از داوطلبان در حال تحصیل هستند، بسیاری شاغلند و بسیاری دیگر نیز وظایفی را بر عهده دارند که بخشی از زمان آنها را اشغال نموده است و تعداد کمی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی این موقعیت را دارند که در زمان آمادگی برای کنکور، تنها به درس خواندن بپردازند.

زمانیکه این دو وضعیت را کنار هم قرار می دهیم، به یک پارادوکس می رسیم که در ابتدای راه ممکن است موجب دلسردی بسیاری از داوطلبان شود اما در این زمینه نیز تیم سه گام همراه شما خواهد بود و با در اختیار قرار دادن اطلاعاتی مانند معرفی منابعی جامع که بتوانید از زمانتان بهترین استفاده را بکنید و البته  کیفیت مطالعه را نیز مدنظر داشته باشید و همچنین ارائه مهمترین و پر تست ترین مباحث به شما، به مطالعه شما جهت خواهند داد تا بتوانید با آرامش و اعتماد به نفس بیشتری پیش بروید و به رسیدن به هدفمان که همان قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرتان است، اطمینان داشته باشید.

ما در 3گام به شما کمک خواهیم کرد که برنامه ای مخصوص به خودتان و با توجه به توانمندی های شخصی تان داشته باشید و تا روز آزمون کارشناسی ارشد تمامی مباحث را حداقل دوبار مرور کرده و چندین بار تست بزنید. اینکه از چه تاریخی به ما می پیوندید مهم نیست، مطمئن باشید که دیر نیست و برنامه ریزی 3گام به نحوی است که از حداکثر توان شما برای زمان باقی مانده تا آزمون بهره برده و برنامه ریزی می کند و بسته به نیاز شما برنامه قابل تغییر است. مثلاً اگر مشاور شما در 3گام احساس کند که شما نیاز به مطالعه بیشتر در یک درس و کم کردن ساعات مطالعه برای درس دیگری دارید، برنامه ریزی را به نفع شما اندکی تغییر خواهد داد تا شما بهترین نتیجه را بگیرید. اگر با 3گام همراه شدید پس دیگر نگران حجم بالای درس ها نباشید، چرا که لازمه مدیریت این حجم از دروس، برنامه ریزی درست است که این برنامه ریزی را 3گام برای شما انجام می دهد و شما با خیال راحت به درس خواندن خود می پردازید.

همین الان می توانید ثبت نام کنید

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc