بهترین منابع کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم جانوری + منابع سطح بندی شده کنکور ارشد زیست شناسی جانوری

تعداد بازدید 12170 دفعه

برای کسب موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد آنچه که از اهمیت اصلی برخوردار است این است که منابع درست و روش درست مطالعه انتخاب گردد.

برای کسب موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد آنچه که از اهمیت اصلی برخوردار است این است که منابع درست و روش درست مطالعه انتخاب گردد. گاهی داوطلب خود را با تعداد زیادی کتاب مواجه می بیند که باید برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد مطالعه کند و در این صورت یا خسته و سردرگم میشود و یا ازهمان ابتدا بی خیال شرکت در آزمون می شود. گاهی نیز داوطلب منابع نادرستی را برای مطالعه انتخاب می کند و با وجود اینکه بسیارسخت مطالعه کرده و ساعات مطالعه بسیار بالایی نیز داشته است به موفقیت مورد نظر خود دست نمی یابد و ناامیدی به سراغ او می آید. در اینجا سه گام، منابع مفید و درعین حال مختصری را برای آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم جانوری به پیشنهاد رتبه آوران سالهای گذشته معرفی می کند که در صورتیکه داوطلب درست و با علاقه و انگیزه مطالعه کند، بی شک موفق خواهد شد.

 

مجموعه زیست شناسی

زیست شناسی عمومی- هیئت مؤلفان- مرکز نشر دانشگاهی

*توجه داشته باشید که برای این بخش از سؤالات دفترچه آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم جانوری، داوطلب میتواند با توجه به مطالبی که برای قسمت های دیگر مطالعه کرده است، پاسخ دهد و درصد نمره مناسبی کسب کند. بدین جهت سه گام برنامه ریزی برای این مجموعه را تنها برای درس هایی انجام داده است که داوطلب برای آمادگی آزمون مطالعه نکرده است. بعنوان مثال برای داوطلبان علوم جانوری از درس های مجموعه زیست شناسی برای بخش جانوری برنامه ریزی نشده است چرا که داوطلب در قسمت فیزیولوژی و جانورشناسی و ... به میزان لازم مطالعه خواهد کرد و با این میزان میتواند به تعداد زیادی از سوالات این مجموعه جواب دهد و تنها برای بخش هایی که داوطلب در بین دروس خود نداشته است، برنامه ریزی کرده ایم، به عنوان مثال بخش های ژنتیک و بیوشیمی و تکامل و ... . البته مطالعه این بخش ها باز به صورت بسیار مختصرخواهد بود تا داوطلب بیشتر بر روی دروس ضروری خود تمرکز داشته باشد.

 

فیزیولوژی جانوری

1-چکیده فیزیولوژی گایتون

2-کتاب جامع کنکور کارشناسی ارشد فیزیولوژی جانوری- خانه زیست شناسی

 

جانورشناسی

 1-جانورشناسی بی مهرگان و مهره داران- هیکمن       

2-کتاب جامع کنکور کارشناسی ارشد جانورشناسی- خانه زیست شناسی

 

تکوین جانوری

1-جنین شناسی- دکتر مشایخی- انتشارات دانشگاه گیلان

2-بافت شناسی- جان کوئیرا

3-زیست شناسی تکوینی (بافت شناسی و جنین شناسی)- سمیه عرب زاده- مدرسان شریف

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  ساناز رمضانى ‏ - 97/6/23

  با سلام لطفا من رو راهنمايى كنيد.
  براى (ارشد فيزيولوژى پزشكى) جانورشناسى هيكمن از كدام انتشارات و ترجمه مناسب تر است؟!

 • تصویر فرد

  نرکس‏ - 95/4/19

  با سلام و احترام. من کتاب جنین شناسی پروفسور مشایخی را برای کنکور ارشد و دکترای تکوین خواندم و هر دو مقطع را قبول شدم و الان دانشجوی دکترای تکوین هستم. به همه عزیران داوطلب این کتاب را پیشنهاد میکنم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/28

  سلام. ممنون از راهنماییتون.

 • تصویر فرد

  آرزو‏ - 95/3/28

  سلام خسته نباشید خوشحال میشم بنده رو راهنمایی کنید خواستم بپرسم من رشته ام مهندسی نرم افزار هستش و به بیولوژی تکوین علاقه دارم میشه لطف کنید بنده رو در زمینه کتاب راهنمایی کنید؟چون رشته سابق بنده کاملا غیر مرتبط هست و باید چیکار کنم؟و همچنین میتونم ارشد این رشته رو ادامه بدم؟بدون اینکه از کارشناسی شروع کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/30

  سلام. بله می تونید ادامه بدید. درزمینه منابع خواهشا سوالتون رو در اتاق فکر مطرح بفرمایید.
  ممنون

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc