گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی را در اینجا مشاهده می کنید. رشته زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی ارشد شامل 8 گرایش نظیر: علوم سلولی و مولکولی، ژنتیک، میکروبیولوژی، بیوشیمی و... است که به توضیح آن ها می پردازیم.

 

گرایش های کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

رشته زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی ارشد شامل هشت گرایش است که عبارتند از:

1) علوم سلولی و مولکولی 

2) ژنتیک   

3) میکروبیولوژی

4) بیوشیمی 

5) بیوفیزیک   

6) زیست فناوری (بیوتکنولوژی) میکروبی   

7) زیست فناوری دریا   

8) زیست فناوری- گرایش صنعت و محیط زیست

در جدول زیر که مربوط به دفترچه راهنمای کنکور ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1395 است، ضرایب مربوط به دروس مورد نیاز برای گرایش های مختلف آمده است. 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رشته مطلب آینده شغلی و بازار کار گرایش های ارشد زیست سلولی و مولکولی را در سایت 3گام مطالعه کنید.

 

 

جدول ضرایب دروس کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی بر اساس دفترچه ثبت نام 95

 
رشته- گرایش ضرایب به ترتیب دروس
زبان عمومی و تخصصی مجموعه زیست شناسی ژنتیک بیوشیمی سلولی و مولکولی میکروبیولوژی ویروس، قارچ، ایمنی شناسی بیوفیزیک زیست شناسی دریا
علوم سلولی و مولکولی 2 3 2 2 4 2 1 0 0
ژنتیک 2 3 4 2 2 2 0 1 0
میکروبیولوژی 2 3 2 2 1 4 2 0 0
بیوشیمی 2 3 2 4 2 1 0 2 0
بیوفیزیک 2 3 1 2 3 1 0 4 0
زیست فناوری میکروبی 2 3 3 2 0 3 2 1 0
زیست فناوری دریا 2 3 3 3 2 2 0 0 3
زیست فناوری- صنعت و محیط زیست 2 3 3 2 0 3 2 1 0

 

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی را دارند بسته به علاقه مندی خود به هر یک از گرایش های این رشته، می توانند با برنامه ریزی مناسب و انتخاب بهترین منابع کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی به موفقیت برسند. البته معمولاً داوطلبانی که رتبه خوبی در کنکور برای گرایش مورد نظرشان کسب می کنند، در گرایش های دیگر نیز رتبه های خوبی بدست می آورند. در زیر معرفی گرایش های مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی و ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد زیست شناسی آمده است.

 

 

 کارشناسی ارشد علوم سلولی و مولکولی

سلولی مولکولی

 در زیست شناسی سلولی و مولکولی آنچه که مورد مطالعه قرار می گیرد، سلول و مولکول های مهم در حیات سلول که از آن جمله ماده ژنتیکی و پروتئین ها می باشند، است. در این علم چگونگی فعالیت سلول و این مولکول ها بررسی می شود.

 

 

 

 

گرایش ژنتیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 ژنتیک علوم سلولی و مولکولی

  دانش ژنتیک درباره انتقال صفات وراثتی از والدین به فرزندان بحث می کند. والدینی که می توانند انسان، درخت و یا باکتری باشند. در واقع علم ژنتیک تلاش می کند تا بگوید که چه مکانیزم های مولکولی، عامل انتقال صفات از نسلی به نسل دیگر هستند و چه مکانیزم هایی باعث می شوند تا فرزندان شباهت زیادی به والدین داشته باشند و همچنین می خواهد بداند که چرا گاهی اوقات در بین والدین و فرزندان در برخی صفات تفاوت های بسیار معنی داری وجود دارد؟ این علم در این مدت کوتاه به یکی از علوم استراتژیک جهان تبدیل شده است.

 

 

 

 

گرایش میکروبیولوژی در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 

میکروبیولوژی علوم سلولی و مولکولی

  علم میکروبیولوژی، علم بررسی و مطالعه میکروارگانیسم هاست. این علم ارتباط میکروارگانیسم ها با خودشان و نیز با موجودات عالی تر مانند انسان، گیاهان و حیوانات را مورد بررسی قرار می دهد. میکروبیولوژی، کاربردهای بسیار زیادی دارد و می توان با مطالعه و تحقیق در این علم هم میکروارگانیسم های مضرو بیماری زا را شناسایی کرده و در جهت مبارزه با آنها برآمد و هم با شناسایی انواع مفید آنها در جهت بهبود زندگی حیوانات و نباتات بهره برد.

 

 

گرایش بیوشیمی در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

بیوشیمی علوم سلولی و مولکولی

بیوشیمی علمی است که مربوط به ترکیب اجزا و ساختار مواد موجود در سیستم های زنده و واکنش های شیمیایی انجام شده در این سیستم ها است. بیوشیمی شاخه ای از زیست شناسی و نیز شاخه ای از شیمی آلی به شمار می رود. بیوشیمی یا شیمی حیاتی بیشتر به خواص شیمیایی مواد آلی موجود در سلول و همچنین واکنشهایی که بین این مواد انجام می گیرد مربوط می شود و دانشی است که با مولکولهای گوناگون موجود در سلولها و جانداران و با واکنشهای شیمیایی آنها سر و کار دارد. بیوشیمی پایه مولکولی یک موجود زنده و واکنش هایی که در طول آن رخ می دهد را مورد بررسی قرار می دهد و هدف آن تبیین مولکولی تمام فرآیندهای شیمیایی سلولهای زنده، درک کامل تمام فرآیندهای شیمیایی مرتبط با سلولهای زنده در سطح مولکولی، تلاش برای شناخت چگونگی آغاز حیات و به دست آوردن درک واضح از واکنش های شیمیایی که درون سلول زنده صورت می گیرد و ارتباط این واکنشها با ساختار و کار سلول است.

 

گرایش بیوفیزیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

بیوفیزیک علوم سلولی و مولکولی

بیوفیزیک دانشی میان رشته‌ای است که در مرز مشترک ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و حتی کامپیوتر قرار دارد. دانشمندان دراین رشته با به‌ کارگیری قوانین حاکم براین علوم به مطالعه چگونگی کارکرد موجودات زنده می‌پردازند. تلاش برای ساخت حافظه‌های کامپیوتری با الگوگیری ازمولکول دی ان ای، ساخت زیردریایی، رادارهای صوتی، بررسی آثار امواج ماکرویو و امواج الکترومغناطیسی بی‌سیم‌ بر مغز، تولید الکتریسیته توسط جانداران زنده و... مسائلی عملی پیش روی پژوهشگران در این عرصه است. بیوفیزیک‌دانان سعی می‌کنند بفهمند که مغز چگونه اطلاعات را پردازش و ذخیره‌سازی می‌کند؟ قلب چگونه خون را به داخل رگ‌ها پمپ می‌کند؟ ماهیچه‌ها چگونه منقبض می‌شوند؟ گیاهان چگونه در فر‌آیند فتوسنتز نور را جذب می‌کنند؟ ژن‌ها چگونه روشن وخاموش (فعال وغیر‌فعال) می‌شوند؟ و بسیاری پرسش‌های دیگر... . البته زیست شناسان مولکولی و سلولی، دانشمندان علم ژنتیک، وبیوشیمی دان‌ها هم روی این مباحث کار می‌کنند ولی دیدگاه بیوفیزیک‌دانان اساساً از آن‌ها متفاوت است. بیوفیزیک‌دانان به طور ویژه به فیزیک و شیمی‌- فیزیک فرآیند‌های زیستی توجه می‌کنند و دراین راستا از اندازه‌گیری، سنجش‌های کمی، وتحلیل بیش‌ترین بهره را می‌گیرند.

 

 

 

 کارشناسی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی)- گرایش میکروبی

 زیست فناوری (بیوتکنولوژی)- گرایش میکروبی

بیوتکنولوژی میکروبی عبارت است از استفاده از ویژگیهای انواع میکروبها در تولید و تجزیه مواد مختلف نظیر هورمون های انسانی و این کار به روش نوترکیبی، از تولید حشره کش های میکروبی، تولید انواع ماکرومولکولها و استخراج کانی ها تا زدودن مواد زاید سمی در شرایط متعارف، انجام می شود. دانشجویان‌ گرایش‌ "بیوتکنولوژی‌ میکروبی" در کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی، در زمینه‌ بیوتکنولوژی‌ غذایی‌ و دارویی‌، تولید آنزیم‌ها، پروتئین‌ها، پلی‌ ساکاریدها، قارچ‌ها و مخمرها اطلاعات‌ لازم‌ را به‌ دست‌ می‌آورند. دروس تخصصی ارائه شده برای این گرایش عبارتند از: میکروبیولوژی محیطی، فیزیولوژی میکروارگانیسم ها، پدیده های تخمیری، پروتئین ها و پلی ساکاریدهای میکروبی، بیوتکنولوژی غذایی، بیوتکنولوژی آرکی باکترها، آنتی بیوتیکها، بیوتکنولوژی قارچ ها.

 

 

 

 

گرایش زیست فناوری دریا در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

 زیست فناوری دریا علوم سلولی و مولکولی

 زیست فناوری دریا یکی از حوزه های در حال رشد زیست فناوری است که در آن، از موجوداتی چون ماهی ها، جلبک ها و یا باکتری ها به طور مستقیم و یا غیرمستقیم استفاده می شود. مهمترین فواید زیست فناوری دریا عبارتند از: 1- تولید فرآورده های جدید و اصلاح شده 2- فراهم آوردن تکنیک های جدید جهت ردیابی، ارزیابی، ذخیره، حفاظت و مدیریت اکوسیستم های دریایی 3- شیلات و پرورش آبزیان به صورت پایدار و مطمئن. زیست فناوری دریا، زمینه نسبتاً جدیدی است که به کشف و استفاده از فرآورده‌ها و فرآیندهای برگرفته از موجودات دریایی اختصاص دارد. این موجودات دریایی منبع ترکیبات منحصر به‌ فردی هستند که دارای پتانسیل‌های صنعتی در زمینه‌هایی همچون تولید مواد دارویی، آرایشی، افزودنی‌های غذایی، کاوشگرهای مولکولی، آنزیم‌ها، مواد شیمیایی ویژه و مواد شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی می باشند.

 

 

 

 

 

 

ظرفیت پذیرش گرایشهای کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی

برای مشاهده جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 96 به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیستها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاه ها و ظرفیت های پذیرش کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 96 

 

ضمنا با عضویت در کانال انتخاب رشته می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی به دست آورید.

 

سایر بخش های زیست شناسی سلولی مولکولی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  زینب موسوی‏ - 02/6/3

  سلام شبتون بخیر؛ ببخشید اگر لیسانس رشته زیست سلولی مولکولی داشته باشیم میتونیم ارشد رادیولوژی بخونیم؟ این رشته به رادیولوژی گرایش داره.؟

 • تصویر فرد

  مهناز دانش ‏ - 02/3/13

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من امسال مجاز شدم در رشته سلولی مولکولی ودبیر هستم لطفا راهنمایی کنیددرگرایشی ازاین رشته که احتمال قبولی بیشتر باشه شرکت کنم
  لیسانس میکروبیولوژی دانشگاه الزهرا دارم

 • تصویر فرد

  زیست فناوری‏ - 02/2/17

  سلام لطفا پیگیری کنید زیست فناوری گرایش کدوم رشتس تو آزمون ها تو گرایش زیست شناسی نمیزنه چطور پیگیری کنیم؟ کجا اعتراض کنیم الان زیست فناوری گرایش کدوم رشتس توروخدا چیکار کنیم تو آزمون های جز گرایش زیست نیست میسه ثبت نام کرد ؟

 • تصویر فرد

  فاطمه قربانی‏ - 01/12/14

  تورو خدا حقیقت رو در مورد رشته ها بگید کسایی مث من ب سرچ تو گوگل اکتفا میکنن و چهار سال عمرشون رو هدر میدن و بیوتکنولوژی میخونن با هیچ سرنوشتی و باید سرکوفت همه رو ب جون بخرم با اینک هم درسم خوب بود هم کنکور خوب دادم اما رشتمو خوب انتخاب نکردم و حالا حتی وقتی تو آزمون های استخدامی میزنن علوم سلولی مولکولی؛ بیوتکنولوژی جزوه گرایشات نیست

 • تصویر فرد

  Yegan قاسمی‏ - 01/12/3

  سلام وقت بخیر یه سوال داشتم،با لیسانس بهداشت عمومی میتونم ارشد هماتولوژی شرکت کنم؟لطفا جواب بدین

 • تصویر فرد

  پرنیا مشتاق‏ - 01/7/24

  سلام وقت بخیر یک سوالی داشتم میخواستم من رشته ام سلولی و مولکولی هستش در دانشگاه علوم تحقیقات میخونم اگر من ارشد ژنتیک انسانی و دکترا ژنتیک پزشکی بخونم در دانشگاه سراسری به من مهر نظام پزشکی میدن؟
  و اینکه من برای ارشد اگر رشته های وزارت بهداشت بخوام کنکور بدم چه گرایش هایی دارد؟

 • تصویر فرد

  ايران مهرنيا ‏ - 01/7/10

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ٣ میکروبیولوژی هستم و علاقه ای به این رشته ندارم میخوام دوباره کنکور بدم ایا میشه فوق دیپلم این رشترو گرفت یا باید انصراف داد؟؟ :/

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 01/7/11

  سلام خدمت شما میتونید فوق دیپلم رو هم بگیرین البته شرایط مختلفی داره برای راهنمایی بهتر از طریق لینک زیر میتونید مشاوره رزرو کنید
  رزرو مشاوره انصراف از تحصیل

 • تصویر فرد

  ايران مهرنيا ‏ - 01/7/10

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ٣ میکرو بیولوژی هستم علاقه ای به این رشته ندارم و میخوام دوباره کنکور بدم میتونم فوق دیپلم این رشترو بگیرم یا باید انصراف بدم ؟؟؟ :/

 • تصویر فرد

  نگار جم‏ - 01/3/11

  سلام ی سوال داشتم
  ایا ارشد اناتومی یا بافت شناسی جزو ارشد بیولوژی میشه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  Sanaz Zamiriy‏ - 00/11/29

  سلام من کارشناسی رو زیست شناسی گرایش بیوشیمی تموم کردم امکانش هست ارشد علوم تربیتی بخونم ؟

 • تصویر فرد

  علی باقری‏ - 00/9/6

  عرض سلام
  با کارشناسی زیست سلولی مولکولی ، می توان در مقطع کارشناسی ارشد فیتوشیمی شرکت کرد ؟

 • تصویر فرد

  بیتا‏ - 00/7/4

  سلام من در مقطع کارشناسی رشته زیست سلولی مولکولی رو قبول شدم حالا میتونم در همین مقطع (کارشناسی ) میکروبیولوژی بخونم ؟
  امکان تغییر رشته هست؟

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 00/6/18

  سلام. وزارت علوم اخیرا آموزش رشته فناوری سلول های بنیادی و بازسازی بافت در مقطع ارشد تصویب کرد. تا جایی که بنده برسی کردم فعلا فقط دانشگاه تهران برای سال تحصیلی 1400-1401 پذیرش داره. ممنون میشم راهنمایی کنید که دانشگاههای دیگر هم پذیرش دارند و اینکه باید در آزمون وزارت علوم شرکت کرد یا وزارت بهداشت.

 • تصویر فرد

  الهامم‏ - 00/6/17

  سلام خدمتتون میخواستم بدونم فرق وزارت علوم با اون یکی دیگه چیه که بعدا نمیشه مهر نظام گرفت برای دکتری ژنتیک پژشکی ...
  لطفا میشه راهنمایی کاملی بکنید

 • تصویر فرد

  sara‏ - 00/5/18

  سایت خیلی خوبی دارید 
  امیدوارم موفق باشید

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/5/19

  سلام ممنونم موفق باشین 

 • تصویر فرد

  پریسا‏ - 99/8/2

  سلام من کارشناسی زیست شناسی عمومی هستم آیا ارشد میتونم ژنتیک بخونم وبه نظرتون خوبه که برای ارشدم ژنتیک بخونم اگرنه چه رشته ای بهتره

 • تصویر فرد

  هانا‏ - 99/7/23

  سلام وقتتون بخیر رشته کارشناسی ام ژنتیک بوده میشه ارشد تغذیه وزارت علوم بخونم؟

 • تصویر فرد

  maryam khosravani‏ - 99/4/15

  باعرض سلام و خسته نباشید.من دانشجوی ترم آخررشته ی زیست شناسی_دبیری هستم.و دردانشگاه آزادواحدتهران_شمال مشغول درس خواندن هستم می خواستم ببینم باتوجه به اینکه تاالان دردانشگاه آزاددرس خوندم میتونم ارشد را دردانشگاه فرهنگیان بخونم واینکه چه رشته هایی برای بنده مجازهستش،آیامیتوان با توجه به رشته ام زیرشاخه علوم انسانی هم خوانددردانشگاه سراسری؟ واینکه باتوجه به اینکه والدینم فرهنگی هستند امکان اینکه سهمیه ای داشته باشم برای کنکورارشد دانشگاه فرهنگیان هست یاخیر؟

 • تصویر فرد

  رويا‏ - 99/2/16

  سلام .من دانشجوي كارشناسي مهندسي توليد و ژنتيك گياهي هستم خواستم بدونم براي كارشناسي ارشد ميتونم ژنتيك انساني بخونم؟؟خواهش ميكنم جواب بديد

 • تصویر فرد

  حمیدرضا ‏ - 99/1/19

  سلام وقت بخیر
  من ترم 6 رشته آموزش زیست شناسی دانشگاه فرهنگیانم میخواستم بدونم برای ارشد چه رشته هایی میشه رفت و چه رشته هایی رو پیشنهاد میدید ممنون

 • تصویر فرد

  الهه‏ - 99/1/12

  سلام لطفا ج منو بدید من ۱سال موندم پشت کنکور دیدم نمیتونم میخوام میکروبیولوژی بخونم ولی بین میکرو و سلولی ملکولی شک دارم کدومش بهترع؟ هم از لحظ سطح علمی هم کار

 • تصویر فرد

  Niloofar‏ - 98/12/10

  سلام خسته نباشید من کارشناسی اموزش ابتدایی هستم و استخدام اداره اموزش پرورش خواستم به دکترای ژنتیک برسم ایا ممکن هست ؟ و یا مجوز ازمایشگاه میدن؟؟؟

 • تصویر فرد

  احسان سهرابی‏ - 98/10/15

  سلام خسته نباشید من میخوام دانشگاه پیام نور رشته زیست شناسی سلولی مولکولی ثبت نام کنم.آیا میتوانم بعد از کاردانی ادامه را در دانشگاه آزاد میکروبیولوژی بخونم؟ویا اگر کارشناسی همین زیست شناسی سلولی ملکولی رو بخونم میتونم داخل بعضی آزمایشگاه ها استخدام بشم.

 • تصویر فرد

  H‏ - 98/10/9

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی بهداشت عمومی خوندم میتونم کارشناسی ارشد زیست شناسی جانوری بخونم؟

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - 98/9/11

  سلام
  برداشتن مدرک کارشناسی پیوسته زیست شناسی عمومی میتوان رشته زیست فناوری- صنعت و محیط زیست برای ارشد خواند؟
  معدل کارشناسیمون مهم هست؟

 • تصویر فرد

  Arvin‏ - 98/8/3

  سلام.رشته ارشد بیوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت آیا تعهد خدمت دارند؟

 • تصویر فرد

  Pari.hz‏ - 98/7/15

  سلام. رشته میکروبیولوژی جزء وزارت بهداشت هست یا خیر؟

 • تصویر فرد

  بهاره ‏ - 98/7/8

  سلام من ارشد بیوشیمی دارم برای دکترا چه رشته ای از وزارت بهداشت رو میتونم شرکت کنم؟ چه رشته ای بازار کاری خوبی داره؟لطفا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  فرشته‏ - 98/7/6

  ارشد بیو تکنولوژی میکروبی کجا میتونه مشغول به کار بشه

 • تصویر فرد

  پریسا‏ - 98/6/27

  سلام من امسال رشته زیست شناسی سلولی ملکولی آراد شهر قدس قبول شدم میخوام بدونم میتونم ارشد و دکتری ژنتیک پزشکی دانشگاه وزارت بهداشت بخونم و آزمایشگاه بزنم؟

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 98/6/27

  سلام من لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی از وزارت علوم دارم اگه ارشد و دکترا گرایش هماتولوژی وزارت بهداشت بگیرم اجازه تاسیس آزمایشگاه دارم

  لطفا جوابمو بدید

 • تصویر فرد

  لیلی...‏ - 98/6/25

  سلام من رشته زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه آزاد قبول شدم می خواستم ببینم برا ارشد و دکترا می تونم هماتولوژی بخونم و اجازه تاسیس آزمایشگاه دارم

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/6/27

  سلام وقت بخیر. بله میتونین هماتولوژی بخونین ولی اجازه تاسیس آزمایشگاه ندارین چون لیسانس شما از وزارت علوم هست.

 • تصویر فرد

  مهدی نیک بخش ‏ - 98/6/23

  ایا از ارشد بیوشیمی می توان به دکتری ژنتیک رفت • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/6/27

  سلام. وقت بخیر . بله

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 98/6/1

  سلام وقت بخیر.من دانشجوی ترم۳میکروبیولوژی هستم.میخواستم ببینم برای ارشد کدوم یکی از رشته های علوم ازمایشگاهی ،پرستاری و هماتولوژی و پاتولوژی رو میتونم شرکت کنم؟بنظر شما کدوم ایندش بهتره؟

 • تصویر فرد

  فاطمه.ص.۹۷‏ - 98/5/28

  سلام وقتتان بخیر. میخواستم بدانم دانشجوی کارشناسی رشته زیست سلولی_مولکولی چطور میتواند پزشکی بخواند؟ میتواند ارشد بیوتکنولوژی پزشکی یا ژنتیک پزشکی بخواند؟ این رشته ها چه آینده ای دارد؟ ممنون از توجه شما.

 • تصویر فرد

  ریحانه‏ - 98/5/26

  سلام .ببخشدی بارتبه ی 20هزار میشه میکروبیولوزی تهران ویا اصفهان آورد؟؟

 • تصویر فرد

  الهه‏ - 98/5/26

  سلام وقت بخير ببخشيد مبيخواستم بدونم رشته زيست شناسي جانوري رو اگر در مقاطع بالاترادامه بدم ميتونم گرايش ژنتيك رو بخونم ؟

 • تصویر فرد

  فاطمه.ص.۹۷‏ - 98/5/24

  با سلام. بنده دانشجوی ترم ۳ زیست شناسی سلولی_مولکولی(علوم سلولی_مولکولی)، غیر انتفاعی هستم. چند سوال داشتم:
  ۱_ این رشته در وزارت بهداشت و وزارت علوم چه تفاوتی باهم دارند؟
  ۲_ چرا دانشجوهای این رشته که زیر نظر وزارت علوم هستند نمیتوانند شرکت دانش بنیان یا آزمایشگاه تاسیس کنند؟
  ۳_ چگونه ممکن است این رشته را زیر نظر وزارت بهداشت تحصیل کرد؟ و چه فایده ای دارد؟
  ۴_ امکان مهاجرت با چه مدرکی(لیسانس وبالاتر و چه گرایشی) برای این رشته و به کدام کشورها فراهم است؟
  ۵_ امکان خواندن پزشکی برای ما وجود دارد؟ اگر دارد، چگونه؟
  ۶_ آیا ما میتوانیم با مدرک لیسانس زیست سلولی برای پزشکی دانشگاه های اروپا و آمریکا پذیرش بگیریم؟ اگر میتوانیم، چه شرایطی اعم از سنی، علمی و ... دارد؟
  ۷_ به غیر از آزمون لیسانس به پزشکی از چه راهی میتوانیم پزشکی و یا پیراپزشکی بخوانیم؟
  خواهشمند است به سوالات بنده پاسخ دهید. از اینکه توجه کردید ممنونم.

 • تصویر فرد

  محمد سهیل‏ - 98/5/24

  ببخشیداگر میکروبیولوژی کارشناسی بخونم ایا میتونم ارشد ژنتیک بخونم در اینده؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/24

  سلام وقت بخیر 
  بله میتونید بخونید 

 • تصویر فرد

  ملی باستی‏ - 98/5/24

  سلام خسته نباشید ببخشید میشه از رشته میکرو گرایش ژنتیک شرکت کرد برای ارشد ؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/24

  سلام وقت بخیر 
  بله میتونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  گیتا حسینی‏ - 98/5/23

  سلام و عرض ادب. با عنایت به اینکه در اکثر دانشگاه ها رشته زیست شناسی، زیست شناسی سلولی و مولکولی هست و پسرم قصد داشت که پزشکی بخونه ولی متاسفانه در تست ضعیف و امکان موفقیت را در این رشته را نداره خواستم بپرسم بعد از اخذ مدرک لیسانس ایشان می تونه بس از گذر از آزمون ام کتدر رشته مورد علاقه اش ادامه تحصیل دهد. باسپاس

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 98/5/17

  سلام .وقتتون بخیر.بنده میخوام ک امسال انتخاب رشته کنم و براساس سوابق تحصیلی یا پیام نور و غیر انتفاعی برم.رشته زیست شناسی و مولکولی و گرایش هاش رو مطالعه کردم ولی راستش مسیری درباره ی تحصیل هر کدوم پیدا نکردم.تا اینجا روی گرایش ژنتیک و میکروبیولوژی و بیوشیمی نیاز به راهنماییتون دارم.برای مثال اینکه بعد از خوندن کارشناسی ژنتیک و کارشناسی ارشد مسیر بعدی چیه؟ممنون میشم جواب بدید.

 • تصویر فرد

  r.f‏ - 98/4/19

  سلام.خسته نباشید
  من دانشجو ژنتیک هستم میخاستم بدونم رتبه لازم برای قبولی در ارشد همین رشته در دانشگاهای دولتی تقریبا چقدره؟؟

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/15

  سلام . ممنون وقت بخیر. برای روزانه تا حدود 100 . البته برای دانشگاه های سطح یک. برای تهران که نهایتا تا 25 

 • تصویر فرد

  مطهره علی میرزایی‏ - 98/2/4

  سلام من کارشناسی گرافیک خوندم می تونم برای ارشدم بیوفیزیک رو انتخاب کنم

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/6

  سلام. بله میتونید شرکت کنید. 

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/15

  سلام. وقت بخیر. بله

 • تصویر فرد

  اشکان‏ - 98/1/18

  سلام من کارشناسی زیست شناسی گرایش دبیری هستم میخوام بدونم میتونم تو ارشد هماتولوژی یا ایمونوژی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/15

  سلام. وقت بخیر. بله

 • تصویر فرد

  اسرا ‏ - 97/12/8

  سلام . با کارشناسی بهداشت محیط میشه ارشد زیست شناسی گرایش ژنتیک خوند؟ و دکترا ژنتیک پژشکیو ادامه داد ؟

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/15

  سلام. وقت بخیر. بله

 • تصویر فرد

  Niloo‏ - 97/11/30

  سلام
  خدایی جواب بدید لطفا.
  الان ترم 4میکروبیولوژی هستم
  طبق اخرین تغییرات قوانین وزارت بهداشت برای گرایش هماتولوژی 97
  میشه از میکروب به هماتو کنکور داد و ادامه داد یا برداشتنش؟
  درارتباط با مهرنظام پزشکی و آزمایشگاه زدن اگر ممکنه یه توضیح مختصر بدید خیلیی سپاسگزام🙏

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/15

  سلام. وقت بخیر. بله میتونید کنکور بدین. کلیه گرایش های زیست شناسی میتونن شرکت کنند. ولی چون وزارت علوم بودین نمی توانید مهر نظام پزشکی بگیرید و آزمایشگاه تاسیس کنید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 97/9/19

  سلام، میخواستم بدونم کارشناسی بهداشت مواد غذایی با منشا دامی، با توجه به اینکه تو مدرکش بهداشت مواد غذایی خالی زده شده میتونه تو ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت شرکت کنه یا نه؟

 • تصویر فرد

  محدثه‏ - 97/9/6

  میخواستم بدونم برای ارشد مولکولی سلولی باید در رشته های فیزیک شیمی و ریاضی قوی باشیم?

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/16

  سلام. وقت بخیر. خیر 

 • تصویر فرد

  پریسا ‏ - 97/7/28

  سلام .وقت بخیر .من کارشناسی زیست سلولی مولکولی هستم .برای رسیدن به جنین شناسی چه گرایشی از ارشد باید بخونم ؟

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/16

  سلام. وقت بخیر. تکوین جانوری و یا ژنتیک انسانی.

 • تصویر فرد

  سمیرا‏ - 97/7/28

  سلام خسته نباشین من کارشناسی میکروبیولوژی سلولی مولکولی تموم کردم و قراره اداره اب تو قسمت ازمایشگاه ای و خاک کار کنم میخواستم بدونم چه رشته ای برا ارشد بخونم که برا کارمم خوب باشه لطفا جواب بدید خیلی ضروریه🙏🙏🙏

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/16

  سلام. وقت بخیر. میکروبیولوژی گرایش محیطی

 • تصویر فرد

  سامان‏ - 97/7/24

  سلام وجدانن جواب این سوالمو دقیق بگید من رشته میروبیولوژی دانشگاه ازاد میخونم ایا با مدرک لیسانس وزارت علوم اگه ارشد ودکترا هماتولوژی بگیرم به من شماره نظام پزشکی میدن خیلی برام مهمه

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 97/7/30

  سلام. خیر متاسفانه

 • تصویر فرد

  سینا کامیان‏ - 97/7/21

  سلام من کارشناسی مهندسی شیمی دارم برای ارشد میتونم بیوتکنولوژی پزشکی یا سلولی بخونم؟

 • تصویر فرد

  Fateme saatchi‏ - 97/7/3

  سلام من رشتم دبیری زیست هست به نظرتون منم میتونم در کنکور لیسانس به پزشکی شرکت کنم؟؟ و یا این که میتونم فوق لیسانس ایمونولوژی شرکت کنم؟؟

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/16

  سلام. وقت بخیر. ایمونولوژی میتونید شرکت کنید ولی لیسانس به پزشکی شرایط معدل و شرط سنی داره.

 • تصویر فرد

  علی‏ - 97/6/30

  سلام ، من ارشد غیر انتفاعی ساری ژنتیک قبول شدم و آزاد رشت سلولی ملکولی به نظر شما کدومو بخونم بهتره ، از نظر رشته و دانشگاه؟

 • تصویر فرد

  سیامک‏ - 97/6/26

  سلام.لطفا جواب بدین.
  میخاستم بدونم میشه بعد از گذروندن دوره ی کارشناسی رشته زیست فناوری تو دانشگاه ازاد؛برا ارشد وارد دانشگاه تهران شد؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 97/6/26

  سلام ببخشید میخواستم ببینم میکروبیولوژی ازاد بهتره یا روانشناسی غیر انتفاعی??

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 97/6/25

  سلام ببخشید من کارشناسی زیست گیاهی روزانه قبول شدم میخواستم بدونم ممکنه یک ترم بخونم و بعد رشتمو به زیست سلولی مولکولی تغییر بدم؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید🌸

 • تصویر فرد

  سیامک‏ - 97/6/25

  سلام
  میخاستم بدونم میشه ازبعد از گذروندن دوره ی کارشناسی رشته زیست فناوری تو دانشگاه ازاد؛برا ارشد وارد دانشگاه تهران شد؟

 • تصویر فرد

  شکیبا سیاهپوش‏ - 97/6/22

  سلام
  من زسیت سلولی مولکولی سراسری برم یا علوم آزمایشگاهی آزاد ؟

 • تصویر فرد

  fateme‏ - 97/6/20

  سلام خسته نباشید
  من امسال کنکور داشتم رشته زیست فناوری قبول شدم. میخواستم بدونم میتونم ارشد ژنتیک بگیرم؟؟؟ از این رشته میتونم هر ارشدی رو که به زیست مربوطه رو بگیرم یا نه
  خواهشا جواب بدید

 • تصویر فرد

  یاسمن‏ - 97/6/3

  با سلام من واسه کارشناسی روزانه زیست گیاهی فردوسی زدم و میارم اما ارشد میخام برم میکروبیولوژی این طوری برام سخت میشه یا مباحث شبیه هم هستن؟یا واستم جریمه امسال رو بدم و دوباره کنکور بدم سلولی مولکولی بخونم؟

 • تصویر فرد

  مجید‏ - 97/5/26

  سلام. من که به زیست شناسی تکاملی علاقه درام کدام یک از اینها را باید بخونم؟

 • تصویر فرد

  دوست‏ - 97/5/21

  سلام اگه کارشناسی رو از زیست یا بهداشت حرفه ای یا عمومی بخونیم،و برای ارشدمون تغذیه بخونیم مجوز مطب میتونیم بگیریم برای تغذیه یا حتما باید کارشناسی رو هم تغذیه بخونیم تا مجوز مطب بگیریم؟لطفا اگر اطلاعی دارید جواب بدید مهمه

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - 97/5/18

  سلام من امسال کنکور دادم و رتبه ام به زیست سلولی مولکولی میخوره خیلی تعریف این رشته رو شنیدم ولی واقعا دو دل هستم که برم با بمونم برا سال بعد رشته بهتر
  بنظر شما اگه تو این رشته تلاش کنین جای پیشرفت تو ایران هس؟اخه معمولا رشته های علوم پایه تو ایران زیاد بهشون توحهی نمیشه من برم این رشته یا بمونم برا سال بعد؟
  میدونم اگه برم این رشته باید خیلی بخونم و تا دکتری ادامه بدم ولی خب بازمم سردرگمم میترسم سرد بشم گرایش های ارشدش وزرات بهداش خیلی خوبه
  لطفا کمکم کنین ممنون

 • تصویر فرد

  نسيم چيمه‏ - 97/5/18

  سلام ببخشيد من ليسانس مهندسي صنايع دارم رشته دبيرستانم رياضي بودي براي ارشد ميتونم بيوتكنولوژي بخونم؟

 • تصویر فرد

  سینا‏ - 97/5/12

  سلام من امسال کنکور داشتم میخواستم بپرستم برای انتخاب رشته آیا زیست جانوری به ژنتیک میرسه یا کلا برای ژنتیک چه رشته هایی رو باید انتخاب کنم

 • تصویر فرد

  مائده.م‏ - 97/5/12

  سلام، من امسال زیست سلولی مولکولی رو میخوام انتخاب کنم و میخواستم بدونم از لیسانس این رشته میتونم برای ارشد ژنتیک بخونم؟ میتونم بعدا با این رشته ژنتیک پزشکی وزرات بهداشت رو شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  یکی‏ - 97/5/12

  سلام من متولد ۷۷هستم اگ امسال رشته زیست شناسی رو بخونم میتونم بعدا تغییر رشته بدم به پزشکی یا پرستاری؟ اگ اره شرایطش چطوریه ؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 97/5/8

  سلام برا ارشد بین میکروب های بیماری زا و صنعتی و بیوتک میکروبی کدومش بهتره؟

 • تصویر فرد

  مهسا ‏ - 97/5/6

  سلام وقت بخیر ببخشید بنظر شما مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیی خوبه یا زیست گیاهی؟ اینده کدوم بهتره

 • تصویر فرد

  مريم‏ - 97/5/2

  سلام من ارشد ژنتيك (وزارت علوم) خوندم ميشه راهنماييم كنين براي دكترا چه رشته هايي ميتونم شركت كنم و كدوم بازار كار و اينده ي بهترى داره؟

 • تصویر فرد

  خورشید‏ - 97/4/27

  سلام
  با مدرک کارشناسی ژنتیک دانشگاه آزاد آیا میتوان در رشته روانشناسی کارشناسی ارشد سراسری شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  samane‏ - 97/4/23

  گرایش های ارشد بیوشیمی چیا هستن؟ و کدوم بهتره و بازار کارش تأمین هست؟

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 97/4/23

  سلام.خسته نباشید .من کارشناسی ژنتیک دارم ..واسه ارشد باید چه گرایشی انتخاب کنم تا بتونم آزمایشگاه بزنم؟
  اگر رشته هماتولوژی بخوام باید تو چه دفتر چه ای پر کنم ؟؟؟؟
  میشه توضیح بدید ؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 97/4/9

  سلام من رشتم روانسناسیه و دیپلم تجربی دارم آیا برای ارشد می تونم کنکور زیست شناسی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  مبینا‏ - 97/4/4

  سلام خسته نباشید من بین دو راهی انتخاب میکروبیولوژی با زیست سلولی مولکولی موندم اینده شغلی کدوم بهتره؟و با گرایش های کدوم رشته میشه ازمایشگاه یا شرکت تاسیس کرد

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/4/5

  با سلام
  چندان تفاوتی ندارند بستگی به هدفتون داره و شاید میکروبیولوژی بازار کارش بهتر باشه. با هر دو میتونید شرکت بزنید ولی مجوز آزمایشگاه رو فقط دکترای بعضی رشته های وزارت بهداشت دارند.

 • تصویر فرد

  n.a‏ - 97/3/20

  با سلام
  من لیسانس ژنتیک سال89هستم از دانشگاه تنکابن وامسال با اطلاعات گذشتم ومحک خودم کنکور ارشد دادم ومجاز در زیر گروه 3و6رتبم 130و145شده ایا رشته هایی مثل بیوتکنولوژي یا میکروب دانشگاه تهران،بهشتی،پژوهشگاه زیست فناوری میارم؟کدام دانشگاه در الویته،وکار درستیه تغییر رشتم و انتخاب رشته ورفتن یا خوندن سال اینده
  با سپاس فراوان از شما

 • تصویر فرد

  سینا‏ - 97/3/18

  سلام میخواستم بدونم آینده چه رشته هایی به ژنتیک پزشکی میرسه.یا گرایش های زیست شناسی پزشکی هم دارند؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/3/30

  با سلام
  رشته هایی که در لیست مدارک مورد پذیرش رشته ژنتیک پزشکی می باشند عبارتند ازكارشناسي ارشد يا بالاتر در رشته ژنتیک ؛ ژنتیک انساني؛ بیوشیمي بالیني؛ ايمني
  شناسي پزشکي ؛ زيست شناسي )گرايش های علوم سلولي و مولکولي ؛ ژنتیک و
  بیوشیمي(؛ زيست فناوری پزشکي)بیوتکنولوژی پزشکي(؛ هماتولوژی )خونشناسي(؛
  بیوتکنولوژی میکروبي؛ دكتری عمومي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازی و يا
  متخصصان رشته های مختلف پزشکي ؛ دكترای علوم آزمايشگاهي ؛ دامپزشکي

 • تصویر فرد

  Mohammad‏ - 97/3/17

  سلام من شنيدم كه ميشه از رشته ميكروبيولوژي ميشه پزشكي رفت درست؟
  اگه درسته چجوري؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/3/30

  با سلام
  بله باید در کنکور لیسانس به پزشکی شرکت کنید

 • تصویر فرد

  Mohammad‏ - 97/3/17

  سلام من شنيدم كه كيشه رشته ميكروبيولوژي به پزشكي تغيير داد اين درسته؟
  اكه درسته چجوري؟

 • تصویر فرد

  Mohammad‏ - 97/3/17

  سلام من شنيدم از رسته ميكروبيولوژ ميشه به پزشكي تغيير داد ايا درسته؟؟اگه درسته چجوري؟

 • تصویر فرد

  فرشید‏ - 97/3/15

  با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم ارشد بیوشیمی بهتره یا میکروبیلوژی؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/3/30

  با سلام
  میکروبیولوژی و بیوشیمی هر دو از گرایشهای زیست شناسی می باشند که بستگی به علاقه اتان دارد و اطلاعات تکمیلی رو در مورد رشته و بازار کار در سایت سه گام میتونید مطالعه کنید.

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - 97/3/5

  گرایشهای ارشد میکروبیولوژی چیا هستن؟و کدوم بهتره و بازار کارش ۱۰۰درصد مهیاست؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/4/5

  با سلام
  زیر شاخه های میکروبیولوژی شامل 1. میکروب های بیماریزا 2. صنعتی 3. بیوسیستماتیک و بوم شناسی 4. محیطی می باشد
  یافتن شغل مناسب بیشتر  به توانمندیها و مهارتهاتون بستگی داره 

 • تصویر فرد

  مجتبی قنبری‏ - 97/3/3

  من کارشناسی میکروبیولوژی دارم،میشه واسه ارشد رشته های مهندسی شیمی یا پتروشیمی بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبان 1 3گام‏ - 97/3/7

  سلام بله میتونید.

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - 97/3/1

  سلام.آیا رشته میکروبیولوژی بازار کار داره؟
  حداقل رتبه لازم برای قبولیش تو یه دانشگاه خوب چنده؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/3/2

  با سلام بله به نسبت سایر گرایش ها بازار کار میکروبیولوژی بهتره.

 • تصویر فرد

  Sabi‏ - 97/2/18

  با سلام بنده رشته زیست سلولی و مولکولی دانشگاه ازاد تهران واحد علوم پزشکی قبول شدم می خواستم بدونم ایا ارزش داره این رشته رو بخونم؟ ایا بازار کارخوبی داره؟ایا می تونم این رشته ادامه بدم واسه کشور خارجه و اونجا بازار کار داره؟
  و این که بهم گفتن که این رشته زیر نظر وزارت بهداشت چه فرقی با وزارت علوم داره؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/2/25

  با سلام
  رشته زیست هم در زمره رشته های علوم پایه هست و بازار کار محدودی داره ولی رشته جذابی هست و میتونید این رشته رو ادامه بدید

 • تصویر فرد

  سما‏ - 97/2/15

  سلام من ترم ۶ کارشناسی سلولی ملکولی هستم شنیدم که امکان تغییر رشته به پزشکی از لیسانس سلولی وجود داره ، میشه شرایطشو بگین لطفا؟!

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/2/25

  با سلام
  بله باید در آزمون ورودی شرکت کنید از مهمترین شرایطش حداکثر سن 25 سال و دارای مدرک زبان انگلیسی موردنیاز باشید.

 • تصویر فرد

  مزده غلامی‏ - 97/2/11

  سلام اگه بخوام دانشگاه خوب ارشد سلولی مولکولی قبول بشم چه مدتی واسه درس خوندن لازمه.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/2/11

  با سلام
  بستگی به سطح علمی اتون داره برای اطلاعات بیشتر و مشاوره می تونید در سایت ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  تارا‏ - 97/2/7

  سلام من دانشجو ترم ۲ میکرو هستم میخوام واسه ارشد بیام دولتی تهران لطف کنید اطلاعاتی راجب به دانشگاهایی ک از نظر علمی بالا هستن و توی‌تهران هستن رو معرفی کنید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 97/2/11

  با سلام
  دانشگاه تهران، دانشگاه شهیدبهشتی و دانشگاه الزهرا در رشته میکروبیولوژی قوی هستند.

 • تصویر فرد

  مزده غلامی‏ - 96/12/19

  سلام من کارشناسی رشته زیست شناسی عمومی میخونم بازار کار ارشد رشته زیست سلولی مولکولی خوبه یا نه

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/12/22

  با سلام
  بازار کار گرایش های زیست سلولی مولکولی به نسبت بهتر از بقیه است و بعضی گرایش های وزارت بهداشت هم بازار کار خوبی دارند.

 • تصویر فرد

  سید یاسین حسینی‏ - 96/11/27

  با عرض سلام
  در مقطع کارشناسی رشته مهندسی منابع طبیعی خوندم آیا میتونم برای ارشد و دکترا میکروبیولوژی بخونم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/12/8

  با سلام بله میتونید در مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی آزمون ارشد باید ثبت نام کنید و منابع درس میکروبیولوژی را مطالعه کنید.

 • تصویر فرد

  کیمیا گودرری ‏ - 96/11/26

  سلام خسته نباشید من دانشجوی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد هستم هستم می خواستم بدونم میتونم در مقطع کارشناسی علوم آزمایشگاهی شرکت کنم یا نه و اگر امکانش هست با دکترای علوم آزمایشگاهی میشه آزمایشگاه تاسیس کرد ؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/12/8

  با سلام بله میتونید دوباره باید در کنکور سراسری شرکت کنید در مقطع دکترا بعضی گرایش های مجموعه علوم آزمایشگاهی مجوز تاسیس آزمایشگاه دارند.

 • تصویر فرد

  نازگل‏ - 96/11/24

  سلام وقتتون بخير...
  من رشته ام ميكروبيولوژيه
  ميتونم برا ارشد رشته هاي غير مرتبطت به گرايشمو كنكور بدم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/25

   با سلام
  بله می تونید در هر رشته ای از وزارت علوم در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنید

 • تصویر فرد

  ش.ح‏ - 96/11/23

  با سلام
  من لیسانسم در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی هست
  میخواستم بدونم برای اینکه ارشدم رو دبیری یا آموزش زیست شناسی بگیرم باید چکاری انجام بدم و آیا امکانش هست؟
  چه کنکوری رو باید شرکت کنم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/24

  با سلام
  باید در کنکور ارشد آموزش زیست شناسی شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/11/23

  سلام،من کارشناسیمو دبیری زیست خوندم و استخدام آموزش و پرورش هستم،هدفم اینه که در مقطع دکترا پزشکی مولکولی بخونم،با توجه به اینکه مشکل کار ندارم و بازر کار رشته ی ارشدم برام مهم نیست،و بچه دارم و فرصت خوندنم کمه،شما چه رشته ای رو برای ارشد پیشنهاد میکنید که قبولی و خوندنش راحت تر باشه و در نهایت بتونه به پزشکی مولکولی برسه؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/24

  با سلام
  باید در رشته های کارشناسی ارشد که در لیست مدارک مورد پذیرش دکترای پزشکی مولکولی می باشد که شامل زيستشناسي با گرايش بیوشیمي، ژنتیک، سلولي مولکولي و میکروبیولوژی می باشد ادامه تحصیل بدین. پیشنهاد میکنم طبق علاقه اتون یکی از گرایش ها رو انتخاب کنید که خوندش براتون جذاب و راحت باشه.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/11/11

  سلام..
  من واسه آزاد شهرهای دور از محل سکونتم رشته های میکروبیولوژی،زیست شناسی سلولی مولکولی و گیاه پزشکی رو زدم...میخواستم ببینم بازار کار کدوم بهتره.....ازین نظر ک وقتی درس تموم شد مدرک بدست نیفتم دنبال کار و چن سال دنبال کار بگردم...لطفا راهنمایی کنین

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/17

  با سلام
   رشته میکروبیولوژی شاید بهتر از بقیه باشه.

 • تصویر فرد

  صونا‏ - 96/11/3

  سلام.من ارشدژنتیک خوندم وزارت علوم امکانش هست برای دکتری ژنتیک پزشکی در وزارت بهداشت بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/11/17

  با سلام
  بله می تونید

 • تصویر فرد

  آلاء‏ - 96/10/19

  سلام

  من کارشناسی صنایع غذایی خوندم واسه ارشد میتونم برای یکی از رشته های وزارت بهداشت و علوم پایه پزشکی امتحان بدم؟!

  چه رشته ای مناسب تره از لحاظ بازار کار؟

  ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/10/19

  با سلام بله در رشته هایی مثل علوم تغذیه بیوشیمی بالینی و نانوتکنولوژی و سایر رشته هایی که صنایع غذایی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد بسته به علاقه اتان میتونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Sadaf‏ - 96/10/14

  سلام وقت شمابخیر
  از طریق رشته زیست شناسی مولکولی در مقطع ارشد میشه تورشته بیوتکنولوژی رفت؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/10/19

  با سلام بله در رشته زیست فناوری با گرایش های مختلف میتونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  مريم‏ - 96/10/10

  سلام ببخشيد ميخواستم بدونم با مدرك كارشناسي زمين شناسي ميتونم ازمون ارشد براي ژنتيك بدم؟!

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/10/12

  با سلام بله میتونید در آزمون رشته ژنتیک شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/9/28

  سلام میخواستم بدونم که رشته بیوتکنولوژی در دانشگاه های ایران مقطع لیسانس داره؟این رشته که فقط دکتری پیوسته داره.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/10/5

   با سلام
  بله رشته زیست فناوری در مقطع لیسانس در بعضی دانشگاهها وجود دارد. در مقطع کارشناسی ارشد نیز یکی از زیرمجموعه های رشته زیست سلولی و مولکولی زیست فناوری میباشد. 

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/9/27

  سلام من دانشجوی ترم اول زیست سلولی مولکولی هستم بهترین اینده کاری که واسه این رشته میشه در نظر گرفت چیه.در صورت ادامه دادن تا دکترا

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/28

  با سلام در بهترین شرایط میتونید هیئت علمی بشید یا شرکت زیست فناوری دایر کنید و یا به کارهای تحقیقاتی بپردازید.

 • تصویر فرد

  Aly‏ - 96/9/25

  سلام
  ببخشید من فعلا ترم ۴م و رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی-ژنتیک میتونم
  سوالم اینه که آیا اگه لیسانسم که علوم‌پایه هست
  واسه ارشد میتونم ژنتیک وزارت بهداشت شرکت کنم یا فقط علوم پایه اگه نه چرا؟
  ممنونم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/28

  با سلام بله میتونید ژنتیک انسانی وزارت بهداشت رو هم شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Ni_yi‏ - 96/9/23

  سلام من سال اخر کارشناسی میکروبیولوژی هستم میخاستم بدونم برای ارشد میتونم رشته هماتولوژی بخونم؟؟میکرو گرایش هماتولوژی داره؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/28

  با سلام بله میتونید هماتولوژی شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - 96/9/23

  سلام..من میکروبیولوژی /کارشناسی/ میخونم .. می خواستم بدونم که مدارک موسسات غیر انتفایی معتبر هست؟؟؟ چون خودم در موسسه اندیشه سازان نکا درس میخونم بعد اینکه برای شرکت در ازمون ارشد معدل هم اصل مهمیه؟؟؟؟ یعنی تاثیر گذار هست؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/28

  با سلام موسسات غیر انتفاعی اگه مجوز وزارت علوم داشته باشند معتبر هستند بله معدل دوره کارشناسی تا 20 درصد موثر هست.

 • تصویر فرد

  سمیرا‏ - 96/9/19

  سلام خسته نباشید
  من رشته م کارشناسی بهداشت عمومی هستش میخواستم بدونم میشه برا آزمون ارشد ژنتیک وزارت علوم و تحقیقات شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/21

  سلام بله می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  نازی‏ - 96/9/13

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی زیست شناسی عمومی خوندم برای اینکه بخوام در بیمارستان شاغل بشم بهتره برای ارشد چه رشته ای انتخاب کنم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/14

  با سلام شما میتونید در رشته های علوم پایه مجموعه علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت مثل رشته بیوشیمی بالینی انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  Zeinab‏ - 96/9/5

  سلام خسته نباشید
  من شنیدم که جدیدا از طریق زیست سلولی مولکولی میشه به پزشکی رفت آیا این درسته؟ اگه درسته این پزشکی با پزشکی که از کارشناسی میره فرقی داره؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام باید در کنکور لیسانس به پزشکی در صورت داشتن شرایط مورد نیاز شرکت کنید. 

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/9/1

  سلام.من کارشناسی میکروبیولوژی دارم میخواستم ببینم میتونم کارشناسی ارشد روانشناسی بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید

 • تصویر فرد

  رویا‏ - 96/8/8

  سلام.من کارشناسی رشته زیست شناسی عمومی هستم میخواستم بدونم برای ارشد میتونم علوم آزمایشگاهی بخونم؟و اینکه کلا چه رشته ای واسه ارشد بازار کار خوبی داره؟ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام  در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی شامل رشته های علوم پایه وزرات بهداشت که زیست عمومی در لیست رشته های مورد پذیرش آنها می باشد می تونید شرکت کنید

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 96/8/6

  سلام دانشجوی کارشناسی ارشد میکروبیولوژی هستم می خواستم بدونم می تونم ارش ایمونولوژی بخونم????

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید رشته ایمنی شناسی وزارت بهداشت شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 96/8/6

  سلام دانشجوی ارشد میکوبیولوژی دانشگاه آزاد هستم می خواستم بدونم میتونم دکترا ایمونولوژی سراسری بخونم??

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید ولی داشتن سوابق علمی پژوهشی مرتبط با رشته ایمونولوژی شانس موفقیت شما در مصاحبه دکترا را افزایش میده. 

 • تصویر فرد

  فرهاد‏ - 96/8/5

  سلام ممنون بابت سایته خوبتون
  من دیپلم تجربی دارم ولی دانشگاه کارشناسی حسابداری گرفتم با معدل 18 تصمیم دارم تو ارشد میکروبیولوژی بخونم ولی خیلی از مشاورا میگن چون تغییر رشته میدی شانس قبولیت کمه تازه اگه هم بری نمیتونی بخونی از اینجور حرفا
  بخدا بچه درس خونیم هر درسی رو شروع کنم تا آخر ادامه میدم خواستم بدون نظر شما چیه این مشاورا راس میگن؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام اگه میزان مطالعه خوب به همراه علاقه و انگیزه کافی داشته باشین میتونید قبول بشین. توجه داشته باشین که ادامه تحصیل در این رشته مستلزم داشتن اطلاعات پایه علوم زیستی و تسلط یافتن به تکنیک های آزمایشگاهی مربوطه می باشد.

 • تصویر فرد

  Sama‏ - 96/8/4

  سلام..میخواستم بدونم با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و ملکولی میشه ارشد پرستاری خوند؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام نه حتما باید کارشناسی پرستاری داشته باشید.

 • تصویر فرد

  سمیرا‏ - 96/7/26

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی بیوشیمی تموم کردم
  ارشد میتونم به چه رشته هایی گرایش بدم که مربوط به وزارت بهداشت باشه ؟
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام  در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت که بیوشیمی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد می تونید شرکت کنید. 

 • تصویر فرد

  ميترا‏ - 96/7/20

  سلام من رشته ارشد ميكروبيولوژى هستم چون بازار كمى داره و حدود ٥ ماه فارغ التحصيل شدم
  ميخوام به پرستارى يا اتاق عمل يا پزشكى تغيير ايا امكانش هست يا نه ؟ اگه نميشه بايد چى كار كنم كه يكى از اينا كه بازار كار خوبى داره برم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام امکان تغییر رشته از مقطع ارشد میکروبیولوژی به این رشته ها وجود نداره  از ابتدا کنکور شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  سمیه اسکندرزاده‏ - 96/7/17

  رشته من مهندسی مدیریت توسعه هستش خیلی دوست دارم ژنتیک بخونم ...سوال دارم بازار کارژنتیک خوب هست؟ و اینکه چه شاخه ای رو انتخاب کنم که بازار کاریه خوبی داشته باشه

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام رشته ژنتیک و بطور کلی رشته های علوم زیستی ماهیت تحقیقاتی داره و انتظار بازار کاری مثل رشته مدیریت نداشته باشید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/7/6

  سلام من میخواستم بدونم ایا ممکنه از دکترای میکروبیولوژی سند تاسیس ازمایشگاه رو گرفت؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام نه فقط بعضی رشته های وزارت بهداشت می تونند مجوز تاسیس آزمایشگاه طبی رو دریافت کنند

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/7/3

  من کارشناسی سلولی مولکولی میخونم میخواستم ببینم واسه ارشد میتونم وارد رشته های علوم ازمایشگاه بشم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی که رشته زیست سلولی مولکولی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/7/3

  سلام من کارشناسی سلولی مولکولی میخونم میخواستم ببینم راهی وجود داره که برای ارشد برم رشته پرستاری؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام با مدرک زیست نمی تونید ارشد پرستاری ادامه بدید.

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - 96/7/2

  سلام من امسال از دانشگاه غیر انتفاعی رشته علوم سلولی مولکولی قبول شدم خودمم اطلاع نداشتم در مورد بازار کار میشه تو این دانشگاه تغییر رشته داد یا باید تو کارشناسی برا ژنتیک و میکروبیولوژی تعیر رشته بدم
  با تشکر

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام در مقطع ارشد میتونید تغییر رشته بدید.

 • تصویر فرد

  Sadaf‏ - 96/6/30

  سلام من لیسانس زیست شناسی دریا رو دارم ایا میتونم برای ارشد علوم‌ازمایشگاهی بخونم ؟
  اگ نمیشه .میشه بگین چه رشته ای و میتونم واسه ارشد گرایش داره رو بخونم ؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در گرایش های مجموعه علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت که رشته زیست دریا در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد یا عنوان (کلیه گرایش های زیست شناسی) قید شده می تونید شرکت کنید. 

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 96/6/27

  سلام میخواستم ازتون بپرسم به نظر شما زیست شناسی سلولی مولکولی توی دانشگاه آزاد بخونم بهتره یا مدیریت بازرگانی توی دانشگاه پیام نور ممنون میشم زودتر جوابمو بدین

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بسته به علاقه اتون و بررسی بازار کار میتونین انتخاب رشته کنین حتما از مشاوره استفاده کنین.

 • تصویر فرد

  Fateme‏ - 96/6/27

  سلام من زيست شناسى سلولى مولكولى قبول شدم امكانش هست براى كارشناسى گرايش ميكروبيولوژى رو انتخاب كنم؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بله می تونید

 • تصویر فرد

  sara byt‏ - 96/6/27

  سلام من رشته زیست شناسی گیاهی هستم مبخواستم بدونم کارشناسی ارشد میتونم هماتولوژی یا میکروبیولوژی بخون؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید در رشته میکروبیولوژی وزارت علوم و خون شناسی وزارت بهداشت شرکت کنین.

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - 96/6/27

  سلام کسی که زیست گیاهی میخونه میتونه ارشد بیوشیمی یا ژنتیک بخونه???

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله میتونه

 • تصویر فرد

  زینب‏ - 96/6/26

  سلام خسته نباشید من دوسال پشت کنکورم فقط برای پرستاری امسال هم زیست شناسی سلولی مولکولی اوردم غیر انتفاعی اوردم می خواستم ببینم برای ارشد می تونم برم رشته های پیرا پزشکی مثل پرستاری یا مامایی

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام نه حتما باید کارشناسی همون رشته پرستاری یا اتاق عمل باشید

 • تصویر فرد

  لی لی‏ - 96/6/25

  من رشته زیست سلول ملکولی دانشگاه آزاد پرند قبول شدم اگر برم شیمی کاربردی و شیمی دارویی بدون کنگور شرکت کنم خوبه یا همین رشته بخونم بازار کار داره

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بستگی به علاقه اتون داره ولی اگه دنبال بازار کار خوب هستین شاید بهتر باشه رشته دیگه ای که بازار کار بیشتری داره شرکت کنین.

 • تصویر فرد

  لیلا l‏ - 96/6/25

  سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  من زیست شناسی گیاهی دانشگاه الزهرا تهران قبول شدم
  کلا عاشق زیستم و هدفم هست ولی ژنتیک بیشتر علاقه داشتم
  الان خیلی ناراحتم :(
  برای ارشد میتونم ژنتیک بخونم؟!
  و بعد اینکه اگه یکی از پیراپزشکیارو تکمیل ظرفیت ازاد قبول شدم بنظرتون برم یا همون زیست الزهرا رو ادامه بدم؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله می تونید در مقطع ارشد رشته ژنتیک بخونین بستگی به علاقه اتون داره ولی پیراپزشکی شاید بازار کار بهتری داشته باشه.

 • تصویر فرد

  پريا ‏ - 96/6/24

  سلام مدت تحصيل ليست سلولي مولكولي چند ساله ؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام دوره زیست سلولی و مولکولی در مقطع ارشد حدود دو سال و نیم تا سه سال می باشد.

 • تصویر فرد

  mahboob‏ - 96/6/24

  سلام
  من رشته کارشناسیم شیمی محضه.میتونم ارشد وزارت بهداشت امتحان بدم؟کنکور زیست که فک کنم بشه...

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در بعضی رشته ها مثل بیوشیمی بالینی، بهداشت محیط و سایر رشته هایی که رشته شیمی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  قنبری‏ - 96/6/24

  با سلام. من ارشد نرم افزار کامپیوتر هستم و قصد دارم یک شرکت دانش بنیان ثبت کنم و نرم افزارهای در ارتباط با سلامت و درمان تولید کنم پس می خواستم در یک رشته ی دوم هم تا مقطع دکتری تحصیل بکنم. درخواست راهنمایی دارم:
  1- سه روز کاری من در هفته پر است و بجز پنجشنبه و جمعه، فقط دو روز می توانم در دانشگاه حضور پیدا بکنم. آیا ارشد روزانه را می شود فقط با حضور دو روز در دانشگاه خواند؟ این کار برای رشته های مهندسی دانشگاه آزاد کاملا میسر بود اما آیا در روزانه و مخصوصا در دانشگاه های علوم پزشکی می شود فقط با دو روز حضور در کلاس، یک رشته ی علوم پایه یا پیرا پزشکی را خواند؟
  2- شما برای یک مهندس کامپیوتر که به استخدام فکر نمی کند (چون قبلا استخدام شده است) و فقط می خواهد دانش فنی خود را با دانش یک رشته ی دیگر ترکیب کند تا شاید خدمتی (خصوصا در زمینه ی بهداشت و درمان) برای جامعه کرده باشد، چه مسیری را پیشنهاد می دهید؟ آیا رشته ی دوم را از لیسانس شروع بکنم یا با همان مدرک فنی برای ارشد می توانم شرکت کنم؟ چه رشته هایی در کارشناسی، ارشد و دکترا برای هدف من مناسب تر هستند؟ من عاشق کمک به بیماران هستم.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام در رشته های علوم زیستی و پزشکی کلاس تئوری میتونه دو روز باشه ولی شاید کار آزمایشگاهی زمان بیشتری نیاز داشته باشه. میتونید در رشته بیوانفورماتیک که ترکیبی از علوم زیستی و کامپیوتر هست یا انفورماتیک پزشکی ادامه تحصیل بدین.

 • تصویر فرد

  امیرحسین‏ - 96/6/23

  سلام من دوره کارشناسی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد میخونم میتونم برای ارشد با آزمون وزارت بهداشت علوم آزمایشگاهی قبول شم و تو این رشته ادامه تحصیل بدم؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در گرایش های مجموعه علوم آزمایشگاهی مثل میکروب شناسی انگل شناسی و غیره می تونید شرکت کنین.

 • تصویر فرد

  شیرین‏ - 96/6/14

  سلام ، من ارشد میکروبیولوژی آزاد قبول شدم . هیچ اطلاعی از مبلغ حدودی شهریه هر ترم ندارم میشه منو راهنمایی کنید؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  باسلام از خود دانشگاه آزاد پیگیری کنید.

 • تصویر فرد

  ثمین‏ - 96/6/12

  سلام
  من کارشناسی رشته شیمی هستم.امسال کنکورارشددادم ورشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی دانشگاه سراسری وبیوشیمی دانشگاه آزادمجازشدم.میخواستم بد.نم کدومش روبرم بهتره ازنظربازارکار....ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بسته به علاقه اتون انتخاب کنین بازار کارش زیاد فرقی نداره.

 • تصویر فرد

  ela‏ - 96/6/10

  سلام میخواستم بدونم از رشته زیست شناسی عمومی میشه کارشناسی ارشد علوم تغذیه امتحان داد؟؟؟؟ اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا در اختیارم بذاره ممنون

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/11

  سلام بله میتونید

 • تصویر فرد

  shadi‏ - 96/6/7

  باسلام
  من در رشته زيست سلولي مولكولي گرايش ژنتيك تحصيل ميكنم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم درچه رشته هاي بهتري با بازار كار عالي كنكور بدم ؟ميشه لطف كنيد راهنماييم كنيد ؟
  باتشكر فراوان

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام می تونید در رشته های مجموعه علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  ریحانه داوریفر‏ - 96/5/25

  سلام ببخشید من ارشد ژنتیک مولکولی دارم .میخواستم ببینم برای دکترای مربوط به رشته های وزارت بهداشت چه رشته هایی را میتونم بخونم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام در رشته هایی مثل ژنتیک پزشکی و سایر رشته هایی که زیست شناسی در لیست مدارک مورد پذیرش آنها می باشد

 • تصویر فرد

  a.gh‏ - 96/5/24

  سلام ببخشید من برای این که در مقطع ارشد ژنتیک انسانی بخونم لیسانس رو چه رشته ای بخونم بهتره چون در مقطع لیسانس رشته ی ژنتیک نداریم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام میتونید در رشته زیست شناسی گرایش ژنتیک ، سلولی مولکولی ویا علوم آزمایشگاهی تحصیل کنید.

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - 96/5/24

  سلام من دانشجوی کارشناسی علوم سلولی ومولکولی دانشگاه ازاد تهران مرکزهستم واز دانشگاه ایران هم مدرک پزشگی سلولی ومولکولی دارم میخوام بدونم با کدوم مدرکم شغل بهتری دارم وواسه ارشدچه رشته ای بهتره بخونم وزارت بهداشت

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام تفاوت زیادی با هم ندارن بسته به علاقه اتون انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  ترنم ‏ - 96/5/20

  سلام من شرکت کننده کنکور 96ام علاقه زیادی به رشته زیست مولکولی شاخه ژنتیک دارم
  اما دانشگاهی که میخوام برم بیو شیمی بعدا میتونم در مقطع ارشد برم گرایش ژنتیک؟
  کلا کدوم گرایشای از همه بهتره بازار کارش؟ بیوشیمی؟ژنتیک و...
  و اینکه من به رشته شیمی هم علاقه دارم منطقی تره برم شیمی کاربردی یا زیست؟ بازار کارش برام مهمه کدوما بهتره؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در مقطع ارشد میتونید ژنتیک ادامه بدید. بسته به علاقه اتون انتخاب رشته کنین بازار کار علوم پایه تفاوت زیادی با هم ندارن

 • تصویر فرد

  ستاره‏ - 96/5/19

  برای رشته بیوتکنولوژی از مقطع لیسانس (ناپیوسته) باید زیست فناوری انتخاب کنم یا زیست شناسی سلولی مولکولی؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام رشته زیست فناوری

 • تصویر فرد

  مونا‏ - 96/5/19

  میشه با کارشناسی رشته سلولی مولکولی از دانشگاه غیرانتفاعی واسه ارشد علوم ازمایشگاهی یا علوم تغذیه خوند؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/5/25

  سلام بله

 • تصویر فرد

  فردین‏ - 96/5/19

  شیمی محض کدام دانشگاه ازاد بدون آزمون محدوده اصفهان خوبه از لحاظ سطح علمی؟ و اینکه ژنتیک دانشگاه ازاد خوبه یا ضعیفه؟

 • تصویر فرد

  فاطمه اشرفی‏ - 96/5/18

  سلام ، ببخشید من رتبه ی کنکورم 6700 شده ، می تونم زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه فردوسی مشهد قبول بشم ؟ ممنون
  به نظر شما با این رتبه در مشهد چه رشته ی دولتی دیگه ای قبول می شوم ؟ با سپاس

 • تصویر فرد

  هستی‏ - 96/5/18

  سلام ،خسته نباشید.
  من امسال کنکور تجربی دادم. میخواستم بپرسم از رشته ای زیست جانوری و یا گیاهی میشه وارد ارشد هایی مثل نوروسایکولوژی یا نوروساینس شد؟؟؟!
  خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید.

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام رشته علوم اعصاب در مقطع دکترای وزارت بهداشت ارائه میشه که رشته زیست جانوری نیز در لیست مدارک مورد پذیرش آن می باشد ولی برای افزایش شانس قبولی بهتر است در رشته های علوم پزشکی مرتبط در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدهید.

 • تصویر فرد

  امید‏ - 96/5/17

  سلام من رشته میکروبیولوزی رو خوندم خواستم بدونم میشه برای ارشد بیوشیمی بالینی و هماتولوزی بخونم

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام بله می تونید

 • تصویر فرد

  رضوانه‏ - 96/5/16

  سلام
  من امسال کنکور دادم و با توجه به رتبم مشاورها بهم زیشت شناسی سلولی مولکولی و ژنتیک رو خیلی پیشنهاد میدن منم البته دوست دارم رشته شو و بی علاقه نیستم فقط یک نگرانی دارم و اونم بازار کارشه که میگن خیلی خوب نیست
  میشه لطفا راهنمایی کنید که بهترین شغلی که با مدرک ارشد و حتی دکتری برای این رشته ها تعریف میشه چیه؟!
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/8

  با سلام رشته زیست شناسی یک رشته علوم پایه می باشد که با مدرک ارشد و دکترا می تونید به کار تدریس و یا تحقیق در زمینه مربوطه بپردازید 

 • تصویر فرد

  نسترن‏ - 96/4/28

  سلام
  خسته نباشيد
  من كارشناسي زيست جانوري هستم
  براي ارشد ميتونم هركدوم ازين رشته هارو بخونم؟!
  الان دفترچه رو ديدم از زيست جانوري فقط به زيست شناسي سلولي و تكويني فيزيولوژي و بيوسيستماتيك گرايش خورده بود

 • تصویر فرد

  خانم دکتر میرفیض اللهی‏ - 96/9/7

  با سلام بله در گرایش های مختلف زیست سلولی و مولکولی میتونید شرکت کنین.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

جستجو و انتخاب مدرس و مشاور در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی