گزیده ای از اتاق فکر زیست شناسی گیاهی

ورود به اتاق فکر
  • انتخاب رشته

    من کارشناس زیست شناسی علوم گیاهی هستم میخواستم بدونم بهترین رشته ارشد واسم چیه؟؟

  • انتخاب گرایش

    سلام میخواستم بدونم برای کارشناسی زیست گیاهی بهتره یا عمومی؟

بهترین منابع کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم گیاهی + کتابهای جامع ارشد زیست شناسی گیاهی

تعداد بازدید 4757 دفعه

برای کسب موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد آنچه که از اهمیت اصلی برخوردار است این است که منابع درست و روش درست مطالعه انتخاب گردد.

برای کسب موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد آنچه که از اهمیت اصلی برخوردار است این است که منابع درست و روش درست مطالعه انتخاب گردد.

گاهی داوطلب خود را با تعداد زیادی کتاب مواجه می بیند که باید برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد مطالعه کند و در این صورت یا خسته و سردرگم می شود و یا ازهمان ابتدا بی خیال شرکت در آزمون می شود. گاهی نیز داوطلب منابع نادرستی را برای مطالعه انتخاب می کند و با وجود اینکه بسیارسخت مطالعه کرده و ساعات مطالعه بسیار بالایی نیز داشته است، در کنکور کارشناسی ارشد به موفقیت مورد نظر خود دست نمی یابد و ناامیدی به سراغ او می آید. در اینجا 3گام منابع مفید و درعین حال مختصری را به پیشنهاد رتبه آوران سالهای گذشته برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی علوم گیاهی معرفی می کند که در صورتیکه داوطلب درست و با علاقه و انگیزه مطالعه کند، بی شک موفق خواهد شد.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

مجموعه زیست شناسی

 *توجه داشته باشد که این بخش از سؤالات دفترچه آزمون کارشناسی ارشد زیست شناسی علوم گیاهی را داوطلب می تواند با توجه به مطالبی که برای قسمت های دیگر مطالعه کرده است، پاسخ دهد و درصد نمره مناسبی کسب کند. بدین جهت سه گام برنامه ریزی برای این مجموعه را تنها برای درس هایی انجام داده است که داوطلب برای آمادگی برای آزمون مطالعه نکرده است. به عنوان مثال برای داوطلبان علوم گیاهی از درس های مجموعه زیست شناسی برای بخش گیاهی برنامه ریزی نشده است، چرا که داوطلب در قسمت فیزیولوژی و سیستماتیک و ...  به میزان لازم مطالعه خواهد کرد و با این میزان می تواند به تعداد زیادی از سؤالات این مجموعه جواب دهد و تنها برای بخش هایی که داوطلب در بین دروس خود نداشته است، برنامه ریزی کرده ایم، مثل بخش های ژنتیک و بیوشیمی و تکامل و ... . البته مطالعه این بخش ها باز به صورت بسیار مختصرخواهد بود تا داوطلب بیشتر بر روی دروس ضروری خود تمرکز داشته باشد.

 

فیزیولوژی گیاهی

1-فیزیولوژی گیاهی- تایز و زایگر

2-کتاب جامع کارشناسی ارشد فیزیولوژی گیاهی

 

سیستماتیک گیاهی

1-سیستماتیک گیاهی- والتر اس جود

2-کتاب جامع کارشناسی ارشد گیاه شناسی

 

زیست شناسی تکوینی گیاهی

1-آناتومی گیاهی- فان

2-ارگانوژنز و مورفوژنز گیاهی- دکتر مرتضی عطری 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc