نحوه مطالعه دروس کارشناسی ارشد مجموعه شیمی

نحوه مطالعه دروس کارشناسی ارشد مجموعه شیمی در اینجا آورده شده است. اولویت بندی و نحوه مطالعه دروس کنکور ارشد رشته شیمی در این مطلب به تفکیک دروس توضیح داده شده است.

 

نحوه مطالعه دروس کارشناسی ارشد شیمی

در 3گام تصمیم گرفتیم دروس رشته شیمی را اولویت بندی کنیم تا تمام داوطلبان این رشته با هر سطح علمی بتوانند در رشته و گرایش مورد نظرشان پذیرفته شوند.

شیمی

بر اساس سطح علمی داوطلبان و زمان آزاد هر داوطلب برای درس خواندن در درس شیمی آلی ابتدا تمرکزمان را روی دروس شیمی آلی 1 و مخصوصا شیمی آلی 2 می گذاریم و پس از تسلط کامل روی این مباحث مطالعه شیمی آلی 3 و کاربرد طیف و شیمی فیزیک آلی را در اولویت دوم قرار می دهیم.  

در ضمن توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر مطالب زیر را در سایت 3گام مطالعه کنید:

بودجه بندی و تحلیل و بررسی کنکور کارشناسی ارشد شیمی

برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مجموعه شیمی

بهترین منابع ارشد شیمی

 

 

در درس شیمی تجزیه معمولا داوطلبان و نیز کلاس های کنکور زمان بسیار زیادی را صرف مطالعه و تدریس شیمی تجزیه 1 می کنند که متاسفانه در کنکور معمولا بدلیل محدودیت زمان و یا عدم تسلط کافی داوطلبان قادر به پاسخگویی سؤالات این مباحث نخواهند بود و متاسفانه چون زمان کافی روی مطالعه درس تجزیه 2 و دستگاهی نیز نگذاشته اند نمی توانند نتیجه مطلوبی از کنکور این درس بگیرند. خوب چیکار کنیم؟ ما تو 3گام بهتون می گیم از کجا شروع کنید و چه سرفصل هایی رو نخونید. 

 

ارشد شیمی  در درس شیمی فیزیک بر خلاف ترس زیاد اکثر داوطلبان از این درس با مطالعه تعداد محدودی از فصول میتوان به درصدی حدود 25-30 درصد رسید که در درس شیمی فیزیک درصدی قابل قبول است. در 3گام بهتون یاد میدیم با خوندن کدوم سرفصل ها و با کمترین دردسر به این درصد برسید.   

در مورد درس شیمی معدنی حتما مطالعه تمام مباحث شیمی معدنی 1و 2 و شیمی آلی فلزی را در دستور کار خود قرار دهید. سبک سؤالات کنکور معدنی در 2-3 سال اخیر تغییر کرده و از صورت روتین و متداول سال های قبل خارج شده بنابراین پاسخگویی به سؤالات این درس مستلزم مطالعه کافی و دقت بالاست.   

 

 

شیمی

درس زبان :درس زبان مانند سایر دروس دارای ضریب 1 است و بنابراین تاثیر بسیاری در نتیجه خواهد داشت. توزیع سوالات در سال­های اخیر، به این صورت بوده که 5 سوال از گرامر، 10 سوال لغت (به صورت جای خالی) و 15 سوال درک مطلب آمده است. تو 3گام نزدیکترین راه برای گرفتن بهترین نتیجه رو بهتون یاد میدیم.   

در مورد دروس گرایش کاربردی شما با پاسخ دادن به 10-12 سؤال می توانید نتیجه مطلوبی در این درس بگیرید . ما تو 3گام به شما یاد میدیم که چجوری اون سوالا را با منابع زیادی که داره تطبیق بدین و استخراج کنین.

 

سایر بخش های مجموعه شیمی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت