ظرفیت پذیرش و دانشگاه های کارشناسی ارشد مجموعه آمار

ظرفیت پذیرش و دانشگاه های کارشناسی ارشد مجموعه آمار در این مطلب آمده است. دانشگا­ه ­های شاخص در رشته آمار ریاضی، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، اصفهان و صنعتی اصفهان هستند.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

 در معرفی کارشناسی ارشد مجموعه آمار باید گفت که اکثر دانشگاه ­های سراسری رشته آمار ریاضی در مقطع کارشناسی ارشد را دارا می ­باشند. دانشگا­ه ­های شاخص در رشته آمار ریاضی، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، اصفهان و صنعتی اصفهان هستند. گرایش ­های آمار اقتصادی و بیمه را صرفاً دانشگاه­ های علامه طباطبایی، شهید بهشتی و اصفهان دارا می­ باشند. اما آمار زیستی که از طریق وزارت علوم اقدام به پذیرش می ­کند تنها در دانشگاه تربیت مدرس موجود است. از طریق وزارت بهداشت اکثر دانشگاه ­های علوم پزشکی دانشجو جذب می ­کنند که دانشگاه ­های شاخص عبارتند از: دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس، اصفهان، همدان و ساری.

داوطلبان در زمینه انتخاب دانشگاه به این نکته توجه کنند که اگر قصد ادامه تحصیل دارند، دانشگاه­ هایی را انتخاب نمایند که در مقطع دکتری نیز اقدام به پذیرش دانشجو می ­کنند. در رشته آمار ریاضی اکثر دانشگاه ­ها جز تعداد محدودی در مقطع دکتری دانشجو پذیرش می­ کنند. اما در آمار زیستی تعداد محدودی دانشجو می ­پذیرند از جمله: دانشگاه علوم پزشکی تهران، تربیت مدرس، اصفهان، شیراز، همدان و شهید بهشتی.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد مجموعه آمار

در لینک زیر می توانید ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد مجموعه آمار را به تفکیک گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه آمار و بر اساس دفترچه انتخاب رشته 98 ملاحظه فرمایید:

 

جدول ظرفیت ها و دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد آمار 98

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت