گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه شیمی

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه شیمی در اینجا آورده شده است. شاخه های ارشد رشته شیمی شامل شیمی آلی، نانو شیمی، شیمی معدنی، فیتوشیمی، شیمی تجزیه، شیمی کاربردی، شیمی دارویی، شیمی فیزیک، آموزش شیمی،شیمی پلیمر، شیمی دریا و... به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته اند.

 

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه شیمی

رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش های زیر می باشد که در ادامه در جدول ذکر شده اند.

 

در سایت 3گام درباره ارشد مجموعه شیمی مطالب زیر را مطالعه کنید: 

معرفی ارشد شیمی

ظرفیت پذیرش و دانشگاه های کارشناسی ارشد مجموعه شیمی

بهترین منابع ارشد شیمی

 

جدول گرایش های مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی

 

شیمی آلی

شیمی معدنی

شیمی تجزیه

شیمی فیزیک

شیمی پلیمر

نانو شیمی

فیتو شیمی

شیمی کاربردی

آموزش شیمی

شیمی دریا

شیمی پیشرانه ها

شیمی دارویی

شیمی فناوری اسانس

 

 

 

توجه: دارندگان لیسانس شیمی می توانند در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت معروف به ارشد پزشکی نیز شرکت نمایند. سه رشته مناسب در این زمینه، رشته های بیوشیمی بالینی، سم شناسی پزشکی و شیمی دارویی می باشد.

برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره رشته های بیوشیمی بالینی و سم شناسی پزشکی به دو لینک زیر مراجعه نمایید:

(به زودی اطلاعات رشته شیمی دارویی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت)

 

سم شناسی پزشکی

بیوشیمی بالینی

 

 

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه شیمی و بازار کار آن ها

برخی از گرایش ها کارشناسی ارشد شیمی و بازار کار آن ها به شرح زیر می باشد:

 

کارشناسی ارشد شیمی آلی

   زمینه‌ای است که از دیدگاه تکنولوژی اهمیتی فوق‌العاده دارد. شیمی آلی شیمی رنگ و دارو، کاغذ و مرکب، رنگینه‌ ها و پلاستیک‌ ها، بنزین و لاستیک چرخ است. شیمی آلی، شیمی غذایی است که می ‌خوریم و لباسی است که می ‌پوشیم. از جمله فرصت ‌های شغلی ممکن می توان برای افراد متخصص در این گرایش می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنتز ترکیبات آلی : کار درمراکز داروسازی و کمک به سنتز دارو و مواد آرایشی بهداشتی.

طیف سنجی آلی: کار در آزمایشگاه‌ های شناسایی مواد شیمیایی کنترل کیفی.

صنایع شیمی آلی و پلیمر: ارتباط تنگاتنگی بین شیمی آلی و شیمی پلیمر وجود دارد. سنتز پلیمرهای جدید، اصلاح ساختار پلیمرها به منظور بهبود خواص آن ‌ها و ایجاد خواص جدید برای کاربردهای خاص می ‌تواند انگیزه ‌ای برای کارخانجات و مراکز علمی برای استفاده از یک کارشناس ارشد شیمی آلی باشد.

سینتیک و مکانیزم واکنش های آلی: بسیاری از صنایع فعال شیمی به ‌خصوص بخش ‌های درگیر با پترشیمی و نفت شاخه‌ای از شیمی آلی هستند که با بررسی مکانیسم واکنش‌ها و سنتیک آن‌ها می‌توان اطلاعات ارزشمندی بدست آورد و برای ساخت کاتالیزورهای جدید و افزایش سرعت واکنش ‌ها و نیز افزایش راندمان تولید از آن‌ها استفاده کرد که این همه از تخصص ‌های یک شیمی‌دان آلی است.

بیوشیمی: بیوشیمی بررسی شیمی سیستم‌ های زیستی است. که ارتباط تنگاتنگی بین آن و شیمی آلی برقرار است. یکی دیگر از مراکز جذب شیمی دان آلی می تواند این مراکز باشد.

 

 

کارشناسی ارشد شیمی معدنی

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته شیمی معدنی در  مراکز  علمی و پژوهشی می توانند به  بررسی کاتالیزورها، شیمی آلی، فلزی ،صنایع معدنی، مطالعات الکتروشیمیایی کمپلکس های معدنی و نانو ذرات بپردازند و نیز در صنایع مختلفی مانند استخراج مواد شیمیایی از منابع معدنی تولید انواع مواد شوینده ضدعفونی کننده پاک کننده و... مشغول به کار شوند.

کارشناسی ارشد شیمی تجزیه

کنترل کیفیت محصول

بیشتر صنایع تولیدی نیازمند به تولید با کیفیت یکنواخت هستند. برای کسب اطمینان از برآورده شدن این نیازمندی مواد اولیه و همچنین محصول نهایی تولید، مورد تجزیه‌ های شیمیایی وسیعی قرار می‌ گیرند.

نمایش و کنترل آلوده کننده‌ ها

فلزات سنگین پسمانده‌ های صنعتی و حشره کش های آلی کلردار، دو مشکل کاملا شناخته شده مربوط به ایجاد آلودگی هستند. به منظور ارزیابی چگونگی توزیع و عیار یک آلوده کننده در محیط، به یک روش تجزیه‌ای حساس و صحیح نیاز است و در کنترل پساب های صنعتی، تجزیه شیمیایی روزمره حائز اهمیت است.

مطالعات پزشکی و بالینی

عیار عناصر و ترکیبات مختلف در مایعات بدن، شاخص های مهمی از بی نظمی‌ های فیزیولوژیکی می ‌باشند. محتوی قند بالا در ادرار که نشانه‌ای از یک حالت دیابتی است و وجود سرب در خون، از شناخته ‌ترین مثال ها در این زمینه می ‌باشد. که همه به تجزیه کیفی و کمی نیاز دارند.

عیارگیری

از دیدگاه تجارتی در برخورد با مواد خام نظیر سنگ های معدنی، ارزش سنگ معدن، از روی فلز موجود در آن تعیین می‌ شود. این موضوع مواد با عیار بالا را نیز غالبا شامل می ‌شود؛ بطوری که حتی تفاوت کم در غلظت می‌ تواند از نظر تجاری تاثیر قابل ملاحظه‌ ای داشته باشد. بنابراین یک روش تجزیه‌ ای قابل اعتماد و صحیح از اهمیت اساسی برخوردار است.

 

 

کارشناسی ارشد شیمی فیزیک

در کشور ما بیشتر فرصت ‌های شغلی شیمی فیزیک در مراکز پژوهشی و علمی است، که می ‌تواند به تغییرات بسیار مهمی در صنایع مختلف شیمی منجر شود. با بررسی، تعیین سمت و سوی واکنش، تعادل در واکنش های شیمیایی و تعادلات فازی، تغییرات انرژی، الکتروشیمی و سینتیک شیمیایی (Chemical Kinetic)می‌ توان صنایع مختلف شیمی را به سمتی هدایت کرد که بیشترین سود ممکن را بدست آورد و همچنین از اتلاف انرژی جلوگیری و راندمان تولید محصول را افزایش داد.

 

کارشناسی ارشد نانو شیمی

یکی از مشخصه‌ های علم شیمی و مهندسی شیمی، شناخت علم مواد و مهندسی مواد است که در علوم محض، مطالعه و پژوهش و در مهندسی، تولید انبوه مورد نظر است. از دیدگاه شیمی دانان، گرایش‌ های این رشته می‌تواند همان گرایش ‌های شیمی آلی، معدنی، تجزیه و شیمی فیزیک باشد که در مقیاس نانو مطالعه و بررسی می‌گردد تا نتایج یافته‌ های جدید خود را برای انبوه سازی در مورد خاص به مهندسان مربوطه ارائه کنند. از دیدگاه مهندسان شیمی، این گرایش‌ها بسته به نوع نیازهای جامعه و توانایی بر آوردن آن نیازها می ‌تواند به طور متفاوت دسته بندی شود. در ایران همان طور که اشاره شد، پتانسیل ‌های خوبی در زمینه مطالعه پلیمر و رنگ و غیره وجود دارد. دانشجویان فارغ التحصیل این رشته می ‌توانند در صنایع و مراکز به خصوص در بخش ‌های تحقیق و توسعه ‌ای که فارغ التحصیلان رشته شیمی و مهندسی شیمی را می پذیرند، مشغول به پژوهش شوند.

 

 

کارشناسی ارشد شیمی کاربردی

 یکی از گرایش ‌های شیمی می‌باشد که شامل دروس کاربردی شیمی در صنعت است. اگر چه در گرایش شیمی کابردی درس ‌های تئوری شیمی نیز تدریس می ‌شود اما تعداد واحدهای درس‌های کاربردی در این گرایش بیشتر است و تعداد واحدهای درس‌های تئوری آن کمتر از شیمی محض است.در شیمی کاربردی دروس ریاضی وفیزیک بسیاراهمیت دارد بطوری که به جرات میتوان گفت که ضعیف بودن در آن ها باعث شکست در این رشته میشود شیمی کاربردی در صنایع پتروشیمی و کنترل کیفیت وزارت دفاع ونیرو کاربرد دارد وخوشبختانه از رشته های است که در ان بیکاری وجود ندارد و حتی شخص می تواند تولید مواد شیمیایی را در کارگاهی کوچک وبا هزینه ای بسیار کم انجام دهد در ضمن تحصیل تا دکتری در دانشگاه های ایران مقدور می باشد در شیمی کاربردی نسبت به محض محاسبات نقش اساسی دارد و در شیمی کاربردی برای پیدا شدن شغل باید دروس عملی آزمایشگاه در سطح عالی باشد.

 

کارشناسی ارشد آموزش شیمی

به انگلیسی: (Chemistry education)‏ اشاره به آموزشِ دانشِ شیمی در مدرسه و دانشگاه و افزایش آگاهی ‌های همگانی در کاربردهای این دانش دارد. مهم ترین موضوعات مطرح در این شاخه درک چگونگی آموزش حرفه‌ ای شیمی در راستای فراگیری دانشجویان و دانش آموزان، بهترین راه‌ های آموزش شیمی و بهبود نتایج یادگیری با تغییر روش آموزشی به شمار می‌آیند.

نشریه‌ ها و ژورنال های زیادی در این زمینه منتشر می ‌گردند که Journal of Chemical Education ، Education in Chemistry و The Chemical Educator از معتبرترین آن‌ها به شمار می ‌روند.

 

کارشناسی ارشد شیمی دارویی

شیمی دارویی Medicinal Chemistry یا Pharmaceutical Chemistry نام شاخه ‌ای از دانش بنیادین شیمی است که به بررسی و استفاده از ترکیبات شیمیایی با هدف درمان، در سیستم ‌های زیستی  می ‌پردازد. این دانش از دانش ‌های پایه‌ در داروسازی به شمار می ‌رود و بخش گسترده ‌ای از داروها از مطالعات در این زمینه حاصل می‌ شوند.

 

 

جدول زیرشاخه های شیمی دارویی در مقطع دکتری علوم پزشکی

 

شیمی آلی دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی آلی و شیمی دارویی است که بیشتر بر سنتز داروهای آلی متمرکز است.

شیمی معدنی دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی معدنی و شیمی دارویی است که در آن با استفاده ازترکیبات فلزی مخصوصا فلزات واسطه، به درمان بیماری‌ها پرداخته می‌شود.

زیست‌شیمی دارویی

میان‌رشته‌ای از زیست‌شیمی و شیمی دارویی است که به برهم‌کنش‌های شیمیایی میان دارو و سیستم زیستی می‌پردازد.

شیمی‌فیزیک دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی‌فیزیک و شیمی دارویی است که به بررسی خواص فارماکوکنیتیکی و فارماکودینامیکی داروها می‌پردازد.

شیمی سرطان

میان‌رشته‌ای از سرطان‌شناسی و شیمی دارویی است که بر ساخت داروهای ضدسرطانی تمرکز دارد.

 

 

کارشناسی ارشد فیتوشیمی

شیمی گیاهی را اصطلاحا فیتو شیمی می ‌گویند. در این شاخه از شیمی به بررسی خواص شیمیایی و دارویی گیاهان مختلف می ‌پردازند. در واقع شاخه ‌ای از علم شیمی است که به مطالعه ترکیبات شیمیایی گیاهان مانند متابولیت ‌های ثانویه گیاهی می‌ پردازد. به بیانی دیگر می ‌توان گفت که این علم با شیمی گیاهان دارویی طی سالیان بسیار زیاد ارتباط داشته‌ است و ترکیبات گیاهی نقش بسزایی در صنعت داروسازی داشته‌ اند. از روش ‌های معمول در علم می ‌توان به استخراج و جداسازی، تغلیظ، آنالیز و روش‌ های کروماتوگرافی و الکتروفورز که باعث شناخت فرمو‌ل ‏های دقیق ساختاری و مسیرهای بیوسنتزی می‌ شود. شواهد فیتوشیمیایی از انواع شواهد و صفات مورد استفاده در طبقه بندی ‌های فیلوژنتیکی هستند، به شکلی که در گونه ‌های دارای نزدیکی و خویشاوندی با یکدیگر، ترکیبات مشابهی یافت می ‌شود اما همیشه هم این گونه نیست.

 

کارشناسی ارشد شیمی پلیمر

شیمی پلیمر، شاخه‌ ای از دانش شیمی است که در آن خواص شیمیایی و روش ساخت درشت ‌مولکول‌ها و پلیمرها مورد مطالعه قرار می‌ گیرد. پلیمرها، از پلیمریزاسیون منومرها تشکیل می ‌شوند. در شیمیِ بسپار، درجه پلیمریزاسیون، توزیع جرم مولی، تاکتیسیته، هم پار و بسیاری موضوعات دیگر مورد بررسی هستند. دانشجویان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد این رشته می ‌توانند در صنایع و مراکز که فارغ التحصیلان رشته شیمی و مهندسی شیمی را می پذیرند، مشغول به پژوهش شوند.

 

سایر بخش های مجموعه شیمی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  محسن هاشمی‏ - 00/9/23

  سلام وقتتون بخیر کارشناسیم صنایع شیمیایی هست میتونم کارشناس ارشد آموزش شیمی برم؟؟

 • تصویر فرد

  آسمان‏ - 00/9/15

  سلام .من چند سال پیش کارشناسی شیمی محض گرفتم .بعد الان میخوام ارشد بخونم که در تربیت معلم مشهد قبول شدم اول چه کتابهای بخونم .دوم تاچه رتبه ای معلم میگیرند ؟؟؟

 • تصویر فرد

  Reza‏ - 00/8/5

  سلام من رشته دبیرستانم ریاضی بوده بعد تربیت معلم قبول شدم و علوم تربیتی خوندم برای اموزش و پرورش الان میخوام ارشد شیمی بخونم که دبیر شیمی بشم
  امکانش خوندنش هست؟
  بعد شما بین بیو شیمی و نانو شیمی کدوم پیشنهاد میدید؟ چون دانشگاه نزدیکمون فقط این دوتارو داره

 • تصویر فرد

  میترا گرامیان‏ - 00/7/18

  خانوم سیتا،من شیمی خوندم.کسی راهنمایی میکرد ب موقع ،ی سال میموندم بیشتر میخوندم دارو قبول بشم

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - 00/6/13

  سلام.من کارشناسی مهندسی فناوری صنایع شیمیایی دارم میخواستم ببینم زیر گروه شیمی یا مهندسی شیمی؟

 • تصویر فرد

  سیتا‏ - 00/5/26

  سلام خسته نباشید.
  من کنکور ۱۴۰۰ رو دادم رتبه ام به داروسازی نمی خوره شیمی انتخاب کردم ...
  به نظرتون لغو محرومیت بزنم و سال دیگه کنکور بدم
  یا برم شیمی ؟
  به رشته های مربوط به زیست علاقه ندارم ...
  به ریاضی و علوم پایه علاقه دارم
  بازار کار هم برام مهمه ...
  راهنماییم کنید .

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 00/4/11

  سلام من کارشناسی شیمی کاربردی روزانه میخونم . با توجه به تحقیقاتی که داشتم خیلی رشته پر کاربردی از لحاظ شغلی نیس . میخواستم بپرسم میشه برا ارشد کنکور داد و رشته پرستاری بخونم

 • تصویر فرد

  Kobra‏ - 99/11/11

  سلام،من دانشجویی مهندسی شیمی دانشگاه پیام نور سمنان هستم میخوام بدونم میتونم برای ارشد کنکور بدم و دانشگاه دولتی شیمی دارویی بخونم؟

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 99/9/16

  سلام.
  من با مدرک کارشناسی روانشناسی میتونم برای ارشد شیمی بخونم؟

 • تصویر فرد

  حقیقی‏ - 99/8/12

  سلام. میخواستم بدونم برای گرایش شیمی دارویی دانشگاه شهید بهشتی بهتره یا خواجه نصیر ؟
  لطفا راهنماییم کنید .

 • تصویر فرد

  Arta‏ - 99/6/16

  سلام من کارشناسی شیمی کاربردی هستم میخوام ارشد رو شیمی مواد آرایشی و بهداشتی بخونم ولی نمی دونم می تونم یا نه ؟وتو کدوم دانشگاه ها است چه تو خارج چه تو داخل ایران؟

 • تصویر فرد

  دنیز‏ - 99/6/8

  رشته ی شیمی دارویی خوبه؟
  اگه برا گرایش دوره ی ارشد این رشته رو انتخاب کنم
  بازار کارش چه جوریه؟ و همچنین تو خارج هز کشور میتونم ادامه تحصیل بدم؟

 • تصویر فرد

  دنیز‏ - 99/6/8

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی رشته شیمی کاربردی هستم
  میخواستم بدونم کدوم گرایش این رشته تو ارشد خوبه از لحاظ بازار کار و درآمد
  و همچنین من قصد گرفتن بورس و ادامه تحصیل تو خارج از کشوررو دارم برا همون میخولستم ببینم کدوم گرایش بهتره ؟

 • تصویر فرد

  مرتضی امیری‏ - 99/5/4

  با سلام من لیسانس مکانیک ماشین افزار دارم بدلیل کارم در پالایشگاه مجبورم شیمی ارشد بخونم آیا واحدهای پیش نیاز من چند واحدن وامکانش هست ممنون میشم راهنمای کنید

 • تصویر فرد

  MIM‏ - 99/5/1

  باسلام و خداقوت
  رشته ی صنایع شیمیایی هستم برای ارشد میتونم فیتوشیمی برم و چطور؟ ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  MIM‏ - 99/5/1

  با سلام و خداقوت
  با رشته ی صنایع شیمیایی میتونم ارشد فیتو شیمی بخونم وچطور ؟ ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  احمدسبزی‏ - 99/4/8

  سلام خسته نباشید.ببخشیدمن دانشجوی مهندسی نفت هستم.میشه برای ارشد به داروسازی تغییررشته بدم؟؟

 • تصویر فرد

  Dejakam‏ - 99/2/7

  و یک سوال دیگه مربوط به سوال قبلم اینکه بخوایم مجوز داروخانه بگیریم در کنکور سراسری مستقیم داروسازی نزنیم راه دیگه ای هست ؟

 • تصویر فرد

  Dejakam‏ - 99/2/7

  سلام خسته نباشید . من واسه انتخاب رشته کنکور سراسری سوال داشتم که دقیقاا چه رشته یا رشته هایی رو میشه خوند بعد تغییرش داد به داروسازی؟ مثلا دیدم میگن شیمی کاربردی نمیشه!

 • تصویر فرد

  داوود طارمی‏ - 99/1/20

  سلام من کارشناسی حسابداری از دانشگاه علمی و کاربردی دارم.سوال من اینه که در مقطع ارشد آیا میتوانم در آزمون دانشگاه دولتی یکی از گرایشات رشته شیمی مانند شیمی دارویی را انتخاب کنم؟
  با سپاس

 • تصویر فرد

  غزاله بابایی‏ - 98/11/5

  سلام وقت بخیر ...میخواستم بپرسم از لیسانس رشته مهندسی پلیمر ویا مهندسی مواد ومتالوژی ...میتوام برای ارشد شیمی دارویی را خواند ؟

 • تصویر فرد

  یاس‏ - 98/9/17

  سلام خسته نباشید بخشید من لیسانس حسانداری دانشگاه پیام نور دارم علاقه خیلی زیادی به رشته داروسازی دارم بنظر شما میتونم ارشد شیمی دارویی بخونم و یابهتره بگم میتونم میتونم تو این رشته قبول شم وداروسازی بخونم؟؟لطفا راهنماییم کنیدخیلی به راهنماییتون احتیاج دارم

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/10/2

  سلام بله وزارت علوم میتونید اما نیاز به راهنمایی و ریزه کاری های بسیار زیادی دارید که میتونید در پنل ثبت نام بکنید برای یکجلسه مشاوره رایگان

 • تصویر فرد

  م چ‏ - 98/9/15

  سلام من لیسانس شیمی دارم ارشد میخوام بخونم ولی از رشته های شیمی و رشته های وزارت بهداشت نمیدونم کدوم بازار کارش بهتره کمکم کنید.

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/10/2

  اولویت علاقتون باشه دوست عزیز نه بازار کار البته با آشنایی کامل چون عامل موفقیت شما علاقتون خواهد بود برای کسب شغل

 • تصویر فرد

  النا‏ - 98/8/7

  سلام من قصد دارم کنکور ارشد99شرکت کنم و آموزش شیمی قبول شم حدود رتبه ای که باید بیارم رو میشه بگید

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/10/2

  سلام با توجه به تقاضای کم و ظرفیت کم رتبه مورد نظر بستگی به سال کنکور و شانس شما خواهد داشت-حدود200

 • تصویر فرد

  عرفان قربانی‏ - 98/6/25

  با سلام من امسال رشته شیمی دانشگاه کاشان قبول شدم و علاقه شدیدی به بهداشت حرفه ای و hse دارم میخواستم بدونم میتونم کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای برم ؟

 • تصویر فرد

  سعیده‏ - 98/6/23

  سلام من شیمی کاربردی علوم تحقیقات قبول شدم میتونم بعدا با این رشته پرستاری بخونم ؟

 • تصویر فرد

  محمد صالحی‏ - 98/6/11

  سلام و خسته نباشید .من خیلی علاقه به نانو تکنولوژی پزشکی دارم و امسال کنکور 98 دادم و شیمی محض و کاربردی رو تو اولویتم اول گذاشتم میتونم کارشناسی ارشد شیمی کاربردی و محض به نانو تکنولوژی پزشکی برم؟ ممنون میشم اگه پاسخگوی سوال من باشید.

 • تصویر فرد

  somaie‏ - 98/5/29

  عالی

 • تصویر فرد

  فرید جابری‏ - 98/5/27

  سلام.وقت بخیر.کارشناس شیمی هستم.
  میتونم ارشد شیمی دارویی بهداشت یا علوم
  شرکت کنم.ممنون

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/6/9

  بله میتونید

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 98/5/26

  سلام
  کسی که کارشناسی دبیری فیزیک دانشگاه فرهنگیان رو گرفته میتونه برای ارشد اموزش شیمی تو همون دانشگاه فرهنگیان بخونه؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/27

  سلام وقت بخیر 
  بله امکانش هست.

 • تصویر فرد

  حدیث‏ - 98/5/5

  سلام وقتتون بخیر ببخشد من لیسانس بهداشت عمومی دارم میخواستم بدونم، میتونم ارشد شیمی بگیرم؟

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/5/15

  سلام بله میتونید-برای اطلاع بیشتر و استفاده از یکجلسه مشاوره رایگان میتونید در پنل موسسه ثبت نام بکنید

 • تصویر فرد

  M.p.K‏ - 98/4/20

  سلام خسته نباشید
  من رتبه خوبی آوردم تو ارشد و میتونم از گرایش های زیر دانشگاه های معتبر برم
  میشه لطفاً راهنمایی کدوم از گرایش های زیر بازار کاری بهتری داره
  شیمی کاربردی
  شیمی دارویی
  نانو شیمی
  شیمی پلیمر
  شیمی دارویی
  بازم ممنون

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/5/15

  خب نمیشه گفت کدوم بهتره و کدوم نیست چون با توجه به علایق واهداف و شرایط شخص شما انتخاب میتونه متفاوت باشه که نیاز به صحبت و مشاوره طولانی هستش و در جواب پیام امکانش نیست 

 • تصویر فرد

  Ali‏ - 98/2/5

  با سلام.
  گرایش بیوتکنولوژی تو گرایش هایی که گفتین نیست ، لطف میکنید بگید چرا بعضی جاها نمینویسنش؟ و اینکه من لیسانس نفت دارم میتونم ارشد بیو شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  النا-السا‏ - 98/1/6

  با سلام، وقت ب خير،
  ايا فارغ التحصيلان پيام نور(مارشناسي شيمي محض ) هم ميتوانند كنكور ارشد وزارت بهداشت(بيوشيمي باليني) شركت كنند؟ سوال ديگه،
  ايا قبولي ووتحصيل در ارشد بيوشيمي باليني شرط سني داره؟
  با تشكر فراوان

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 98/1/11

  سلام
  تمام گرایش های شیمی میتونن شرکت کنند از هر دانشگاهی که فراغ التحصیل شده باشند
  نه شرط سنی ندارد

 • تصویر فرد

  فاطمه ساداتی‏ - 97/11/26

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی هستم.به نظرتون برای ارشد مهندسی پلیمر بهتره یا شیمی گرایش پلیمر؟؟

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 97/11/8

  ایا از ارشد شیمی تجزیه میشه بیوشیمی بالینی دکترا خودم؟ هدفم تأسیس آزمایشگاه هست.

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - 97/10/10

  سلام...ببخشید کسی ک کارشناسی گیاه پزشکی باشه میتونه واسه ارشد شیمی بخونه؟؟!...

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - 97/10/10

  سلام...ببخشید کسی ک لیسانس گیاه پزشکی داره میتونه ارشد شیمی بخونه؟؟...

 • تصویر فرد

  مرمر‏ - 97/10/10

  سلام وقت بخیر من لیسانس شیمی دارم و میخوام کنکور ارشد بهداشت بدم بعد از قبولی میتونم ارشد تغذیه بخونم؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - 97/9/16

  من در حال حاظر در رشته صنایع شمیایی کاردانی تحصیل می کنم. می خوام برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فیزیک بنیادی یا فیزیک پلاسما درس بخونم... ایا در ایران شرایط کافی برای کار وجود دارد؟ چون این دو رشته در خارج بسیار تحقیق و مورد بحث قرار داده می شود... لطفا یکی بهم مشورت بده...

 • تصویر فرد

  محمد امین‏ - 97/8/7

  سلام من دانشجوی رشته مهندسی شیمی دانشگاه پیام نور هستم و به رشته های شیمی وشیمی آلی و شیمی کاربردی کلا به شیمی علاقه دارم.پیام نور واقعا سخته و هیچی یاد نمیگیرم سخت افسرده شدم و روحیم رو از دست دادم الان نمیدونم چکار کنم
  از طرفی همه بهم میگن بازار کار مهندسی شیمی اصلا خوب نیس به نظر شما خوبه ادامه بدم یا رشته تحصیلیم رو عوض کنم.
  و این که برا این که وارد بازار کار شم مهمه مثلا مدرکم از دانشگاه پیام نور باشه یا دولتی برا استخدام.

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/5/15

  به نظر من اولویت علاقتونه و بعد از اون بازار کار چون اتفاقات خوب و نبوغ شما در علاقتون اتفاق میفته حتی در شرایط سخت

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 97/7/16

  سلام آیا میشود با لیسانس شیمی محض برای ارشد پرستاری خواند؟؟؟تشکر از سایت عالیتون.

 • تصویر فرد

  فصیحی‏ - 97/6/16

  سلام من کارشناسی ارشد شبانه دانشگاه مالک اشتر تهران قبول شدم,برام مهمه که بعد از فارغ التحصیلی بازار کار داشته باشه و اینکه علاقه زیادی به بحث مواد ارایشی و شوینده و دارو دارم با این اوصاف به نظرتون این رشته و این دانشگاه موقعیت خوبیه برام؟لطفا زودتر پاسخ بدید ممنون.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 97/6/12

  سلام دانشگاه صنعتی اصفهان برای شیمی تجزیه بهتره یا دانشگاه اصفهان؟ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/5/15

  صنعتی سختگیری بیشتری داره

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - 97/5/25

  سلام. کارشناس حسابداری میتونه ارشد یکی از گرایش های شیمی رو بخونه

 • تصویر فرد

  آقای آزاد‏ - 98/5/15

  بله اما منابع جدیدی رو مطالعه خواهید کرد

 • تصویر فرد

  امینی‏ - 97/2/7

  با سلام
  من کارشناسی علوم کامپیوتر دارم. می خواستم بدونم می تونم ارشد شیمی دارویی بخونم یا نه؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  S.o.n‏ - 97/2/5

  سلام.من لیسانس شیمی کاربردی دارم.میتونم مسئول کنترل کیفی بشم؟

 • تصویر فرد

  helia‏ - 97/1/26

  سلام خسته نباشید من دانشجو مهندسی شیمی پیام نور هستم و میخوام دوباره کنکور بدم برای دانشگاه سراسری .شیمی کاربردی بخونم یا مهندسی شیمی که بتونم ارشد شیمی دارو یا یه رشته بهتر بخونم؟

 • تصویر فرد

  نیما‏ - 97/1/23

  باعرض سلام خسته نباشید.من دانشجوی شیمی کاربردی هستم.برای ارشد شیمی دارویی هم مثل داروسازی ماهیانه تحصیلی میدن؟ضمنا باعضو استعداد درخشان و کسب معدل اول میشه بدون کنکور به ارشد این رشته بورسیه شد؟

 • تصویر فرد

  توحید‏ - 97/1/21

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی دارم میتونم در رشته کنترل کیفیت از رشته های وزارت بهداشت ادامه تحصیل بدم

 • تصویر فرد

  پویا‏ - 97/1/19

  سلام اگه بخوایم ارشد بیوشیمی دانشگاه تربیت مدرس قبول بشیم تا چه رتبه ای میگیره؟

 • تصویر فرد

  یگانه‏ - 97/1/14

  سلام
  من کارشناسی شیمی کاربردی دارم میخواستم بدونم میتونم ارشد تغذیه شرکت کنم؟!اگه امکانش هست کدوم گرایش بهتره ینی راحتتر وارد بازار کار میشه؟

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 96/12/3

  سلام خسته نباشید.
  به نظرتون برای من لیسانس دبیری شیمی استخدام آموزش و پرورش کدوم گرایش شیمی در ارشد بهتره ...
  شیمی پلیمر چطوره به نظرتون؟
  خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  omid.kh‏ - 96/11/23

  با سلام کارشناسی رشته شیمی دارویی هستم برای ارشد این رشته تو علوم قصد امتحان دادن دارم چ منابعی رو پیشنهاد میکنین از بنیاد تا پیشرفته ب درصد خوب پاسخگویی برسیم با تشکر

 • تصویر فرد

  ایمان‏ - 96/11/19

  سلام
  من دانش اموز رشته تجربی منطقه دو هستم سهمیه ۵ درصدی هم دارم .
  رتبه ام باید چند باشه تا شیمی محض دانشگاه اصفهان یا صنعتی شریف بیارم

 • تصویر فرد

  وحیده‏ - 96/11/11

  سلام؛ببخشید من یکم سوالم شاید غیر مرتبط باشه؛خواهشا اگر اطلاعاتی دارین کمکم کنید؛
  من لیسانس شیمی کاربردی هستم و نیاز شدیدی ب کار دارم؛و نمیتونم فعلا برا ارشد ادامه بدم؛میخداستم بدونم من کجا برم ؛هرجا میرم ازم سابقه میخوان ؛که ندارم؛حلظرم چن ماه کاراموز برم ک سابقه و تجربه پیدا کنم ولی متاسفانه برنمیدارن؛
  شما جایی؛کارخانه ای میشناسین ک کاراموز برداره؟؟من ساکن کرج هستم؛تهران رو هم میتونم بیام؛اگر میشه راهنماییم کنین چکارکنم؛تشکر

 • تصویر فرد

  نازنين‏ - 96/11/3

  من لیسانس شیمی دارویی دارم واسه ارشد کدوم گرایش بهتره و بازار کار بهتری داره؟

 • تصویر فرد

  نازنين‏ - 96/11/1

  سلام من مهندسي تكنولوژي صنايع شيميايي خوندم ولي فني نبودم كه از دبيرستان وارد اين رشاه شم تجربي و كارداني هم شيمي ازمايشگاهي خوندم الان ميخوام شيمي دارويي وزارت بهداشت رو امتحان بدم بيشتر از ٢٠تا مشاوره زنگ زدم اما يا ميگن نميدونيم يا نميشه يا ميشه مشاوره هاي سازمان سنجش و سنجش پزشكي هم زنگ زدم خيلي زشته كه مشاوره تحصيلي كشور اطلاعات نداشته باشه يك ماهه كه من سردرگمم هنوز نميدونم دروس چه رشته ايي رو بخونم لطفا شما جواب سوال منو بديد.ممنونم

 • تصویر فرد

  سمانه کرمی‏ - 96/10/26

  با سلام و عرض خسته نباشید . ببخشید من میخواستم بدونم کدوم رشته رو برا ارشد بخونم که بیرون با سرمایه متوسط برا خودم شرکت بزنم و کار کنم. لیسانس شیمی محض هستم . ممنون

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/10/22

  با سلام بنده کارشناسی رشته متالورژی دارم اما از اتفاق وارد بحث هیت علمی یک شرکت پخش شامپو و لوازم بهداشتی شدم .میخوام بدونم اگه بخوام علمی تر این رشته رو مخصوصا (ارشد و دکترا )ادامه بدم شما شیمی دارویی (ارشد) پیشنهاد میکنید یا شیمی آلی(ارشد).اصلا میتونم ارشد این دوتا رو ادامه بدم؟؟؟؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  سیما‏ - 96/10/22

  سلام. من لیسانس مهندسی شیمی از پیام نورهستم. میخوام داروسازی بخونم. میتونم ارشد مهندسی شیمی گرایش داروسازی بدم یا از اول کنکور تجربی بدم ؟

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 96/10/18

  سلام اقای افشار
  من دانشجوی شیمی کاربردی هسم. میخواسم بدونم همچنان میشه بااین رشته شیمی دارویی خوند؟چون میگن گرایشش به این رشته حذف شده و ترم ۶با ازمون فقط میشه رفت.

 • تصویر فرد

  ZPT‏ - 96/10/16

  سلام بنده کارشناسی برق دارم...امکانش هست در یکی از گرایش های رشته شیمی در ارشد شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 96/10/10

  سلام من ارشد شیمی آلی هستم آیا من میتونم در مقطع دکترا شیمی دارویی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/10/8

  سلام. میشه از رشته مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی به .داروسازی برا ارشد شرکت کنم

 • تصویر فرد

  Bita‏ - 96/9/28

  سلام من دانشجو کارشناسی مدیریت ترم 5هستم ترم بهمن درسم تموم میشه من علاقه زیادی به رشته داروسازی دارم ولی باتوجه به توضیحاتتون نمیشه با مدرک کارشناسی مدیریت ارشد داروسازی بخونم .میخوام سال ۹۸کنکور سراسری شرکت کنم راهنماییم کنید لطفا باید چیکار کنم از الان شروع کنم یا تیرماه که درسم تموم شدچ؟آیا سال۹۸ کنکور نظام قدیم حذف میشه؟؟

 • تصویر فرد

  مریم زندی‏ - 96/9/28

  سلام من کارشناس شیمی محض هستم علاقه ی زیادی ب کار توی پتروشیمی و شرکت نفت دارم با توجه به جواباتون به کامنتای دوستان فکر کنم بایدارشد مهندسی پلیمر یا مهندسی شیمی بخونم درسته?از طرفی با توجه به اینکه فرمودین بازار کار تجزیه بهتره دچار تردید شدم اگه ارشد تجزیه بخونم راهی برای ورود به این صنایع دارم?ممنون میشم بهترین مسیر رو برای رسیدن به علاقه ام بهم معرفی کنید

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/9/28

  سلام خسته نباشید من کارشناس شیمی محض هستم علاقه ی زیادی به کار توی پتروشیمی و شرکت نفت دارم خیلی از جواباتون ب کامنتارو خوندم فکر کنم باید مهندسی پلیمر بخونم درسته?از طرفی چون میگین بازار کار تجزیه خوبه دچار تردید شدم ، اگه تجزیه بخونم راهی برای ورود ب صنایع دارم? از کدوم راه راحت تر و عاقلانه تره بنظر شماممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  پرستو‏ - 96/9/17

  باسلام ، من لیسانس گیاهان دارویی دارم ، ارشد رشته ما ، شده یکی از گرایش های علوم باغبانی ، خواستم بدونم واسه ارشد میتونم علاوه بر کنکور باغبانی ، رشته امتحانی دوم ،مجموعه شیمی ،بیوتکنولوژی و داروسازی امتحان بدم ؟ امکانش هس؟واینکه درباره ی کد رشته امتحانی دوم و دانشگاه هایی که این رشته رو داره یه توضیحاتی بدید ؟ممنونم

 • تصویر فرد

  نسیم‏ - 96/9/15

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی هستم.میخواستم بدونم در کارشناسی ارشد رشته ای هست ک زیرشاخه شیمی باشه وبشه باهاش خوداشتغالی کرد مثلا من فکرمیکردم با خوندن شیمی دارو مجوز داروخانه میدن ک متوجه اینطور نیست،رشته ای هست؟

 • تصویر فرد

  سید‏ - 96/9/8

  با سلام و احترام
  من ارشد شیمی معدنی هستم ؛ آیا میتوانم برای مقطع دکتری ، در آزمون شیمی آلی شرکت کنم؟؟
  🌹 با سپاس از پاسخگویی شما🌹

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - 96/9/4

  سلام
  من ليسانس شيمي كاربردي دارم،وتقريبا يك ماهه كه شروع كردم براي كنكور ارشد،بهترين گرايش ازنظر بازار كار شنيدم كه تجزيه هست و هدف خودمم همينه ولي ميخواستم بدونم بين دارويي وزارت بهداشت و تجزيه كدوم بازاركاربهتروبيشتري داره؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

 • تصویر فرد

  ياسى‏ - 96/8/30

  من دانشجوى رشته شيمى كاربردى مقطع ليسانسم و براى ارشد مى خوام برم آلمان واقعاً نمى دونم چى بخونم بهتره هركى يه رشته رو مى گه.مى خوام هم كارش اكتيو باشه هم پول خوبى داشته باشه . لطف كنين راهنمايى كنين

 • تصویر فرد

  المیرا‏ - 96/8/18

  سلام من دانشجوی شیمی کاربردی هستم
  واسه ارشد شیمی تجزیه دولتی شیراز میخوام بخونم
  چه منابعی واسه خوندن توصیه میکنیین؟

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - 96/8/15

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی شیمی محض هستم وخیلی دلم میخواد واسه ارشد گرایش شیمی سرطان رو انتخاب کنم...بنظرتون امکانش هس؟من دانشگاه دولتی ام ولی اساتیددرمورداین گرایش اطلاعی نداشتن...چه دانشگاهایی توکشوراین رشته رو دارن؟خیلی ممنون میشم اگه کمی بم توضیح بدین
  سلامت باشین

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/8/11

  سلام من کارشناسی حسابداری دارم ولی به دشدت به دارو سازی عالقه دارم .میتونم به ارشد دارو سازی یا شیمی دارو تغیر رشته بدم

 • تصویر فرد

  selda‏ - 96/8/9

  سلام. من کارشناسی ارشد شیمی کاربردی هستم. میخواستم بدونم میتونم دکتری شیمی دارویی وزارت بهداشت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  رضا ارشدی‏ - 96/7/17

  سلام خسته نباشیدمن دانشجوی شیمی کاربردی هستم میخوام تغیررشته بدم دوستم میگه علوم تربیتی بخون بقیه میگن روانشناسی بازارکارکدومش ببشتره واسه ارشدکدوم گرایش بخونم

 • تصویر فرد

  عسل‏ - 96/7/16

  من لیسانس شیمی کاربردی هستم ایا میتونم ارشدبیوشیمی بالینی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  ایران‏ - 96/7/16

  سلام.من کارشناسی ریاضی کاربردی خوندم.میتونم ارشد شیمی آلی شرکت کنم.در ضمن من هیچ پیش زمینه ای از شیمی ندارم فقط همان دوران دبیرستان آیا میتوانم با مطالعه منابع پک ضربتی پیشنهادی شما در کنکور ارشد شیمی الی امسال شرکت کرده و امید به قبولی داشته باشم.لطفا جواب بدید.

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - 96/7/11

  سلام ‌.من امسال کنکور دادم .رشتم شیمی کاربردی هست . می خواستم بپرسم که می توانم رشتم را عوض کنم مهندسی نفت بخوانم یا خیر؟اگر مهندسی پلیمر برای ارشد بخوانم موقعیت شغلی بهتری دارد یا مهندسی نفت؟

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - 96/7/9

  سلام.من لیسانس مهندسی ماشین های صنایع غذایی خوندم.میخواستم ارشد مهندسی شیمی بخونم.کدوم گرایش بهتره؟ممنون

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - 96/7/7

  سوال دیگ شیمی دارویی وزارت بهداشت با علوم پایه فرقی داره؟

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - 96/7/7

  سلام...من دانشجوی سال اخر شیمی کاربردی هستم میخواستم درمورد ارشد ازتون سوال کنم..بنظر شما الان بین رشته ی تجزیه و شیمی دارویی کدوم موفق تره؟بازار کار بهتری داره؟میشه لطف کنید و توضیح بدید

 • تصویر فرد

  محمد رضا رجبعلی‏ - 96/7/4

  آسا رشته ای بنام شیمی هسته ای وجود دارد و اگر بله برای لیسانس و ارشد باید از چه رشته ای وارد شد

 • تصویر فرد

  Negar‏ - 96/6/29

  سلام خسته نباشید من دانشجو ترم اخر شیمی محض هستم خواستم بپرسم به نظر شما برا ازشد تجزیه وزارت علوم برم یا برا رشته های وزارت بهداشت بخونم واگه بهداشت چه زشته ای
  از لحاظ کار

 • تصویر فرد

  عماد‏ - 96/6/26

  سلام من برای کارشناسی شیمی کاربردی خوندم میخوام وارد صنعت نفت بشم بنظرتون کدوم گرایشو برای ارشد بزنم یا اینکه تغییر رشته بدم مهندسیا رو بزنم???

 • تصویر فرد

  مهدی نامی‏ - 96/6/25

  با سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی-صنایع شیمیایی هستم.
  میتونم درمقطع کارشناسی ارشد شیمی دارویی بخونم
  با تشکر

 • تصویر فرد

  نسیم‏ - 96/6/22

  سلام من امسال شیمی کاربردی قبول شدم میخواستم بدونم برای ارشد میشه رشته های پیراپزشکی رو خوند

 • تصویر فرد

  Mona‏ - 96/6/19

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم
  میخوام برای قبولی در کنکور ارشد آماده بشم ...
  چون هدفم بورسیه گرفتن هستش میخواستم بدونم توی چه رشته ای و چه دانشگاهی باید قبول بشم که این امکان فراهم بشه ؟

 • تصویر فرد

  Foroogh Kaviani‏ - 96/6/14

  سلام وقت بخیر. دانشجوی ارشد نانو شیمی هستم چیزی هم نمیدونم واسه اینده ی شغلی یا گرایش های دکتری این رشته. میخواستم هم گرایش های دکتری شو برام بگید هم یه اطلاعاتی راجع به شرایطش چه به صورت اشتغال زایی و چه استخدام شدن توضیح بدین...

 • تصویر فرد

  آیدا‏ - 96/6/12

  سلام از نظر بازار کار و اینده چه تو ایران چه خارج از کشور بنظرتون بیوشیمی بالینی بهتره یا نانوشیمی لطفا جواب بدید مهمه ممنون

 • تصویر فرد

  Shayan‏ - 96/6/11

  سلام من ليسانسم شيمي فناوري اطلاعت هست ، آىا مي تونم واسه ارشد گرايش هاي مهندسي شيمي انتخاب كنم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/12

  سلام بله هیچ منعی برای انتخاب رشته های دیگر در آزمون ارشد وجود ندارد

 • تصویر فرد

  حامد‏ - 96/6/2

  سلام ممنون از مطلب عالیتون
  میشه راه رسیدن به رشته شیمی دارویی رو بگید
  یعنی بگید تو انتخاب رشته سراسری(کنکور بعد دبیرستان) شیمی کاربردی بزنیم یا شیمی محض

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/5/29

  سلام من لیسانس مهندسی شیمی دارم میخوام داروخانه بزنم لطفا راهنماییم کنید که برای ارشد و دکتری چی بخونم؟
  منتظرم جوابتون هستم

 • تصویر فرد

  hossein az‏ - 96/5/28

  سلام بین شیمی پلیمر و تجزیه کدوم بازار کار بهتری داره؟
  اگر فرض بازارکار باشه

 • تصویر فرد

  hossein32‏ - 96/5/28

  سلام بین شیمی تجزیه و شیمی پلیمر کدوم بازار کار بهتری داره

 • تصویر فرد

  فريا‏ - 96/5/26

  سلام،رشته هاي ارشد رو ميدونم،نميدونم كه خودم چه رشته اي واسه ارشد انتخاب كنم ،در تصميم گيري ترديد دارم،دارويي يا بيو شيمي؟

 • تصویر فرد

  فريا ‏ - 96/5/24

  سلام،من ليسانس شيمي كاربردي دارم،نميدونم واسه ارشد چي بخونم ،كاري مهم نيست،ميخوام دارويي يا بيوشيمي بخونم ،بيشتر علاقه دارم در مورد ارتباط شيمي با بدن انسان و يا دارويي بخونم،به اين چيزا بيشتر علاقه دارم، در ضمن تصميم دارم به خارج از كشور بروم براي ادامه تحصيل

 • تصویر فرد

  Ali Abbasi‏ - 96/5/24

  سلام .من دانشجوی ترم پنج مهندسی کامپیوتر ایا میتونم ارشدمو مهندسی نفت یا مهندسی ایمنی بخونم

 • تصویر فرد

  شیرین‏ - 96/5/23

  سلام.خواهش میکنم کمکم کنین.اینکه مهندسی صنایع غذایی بهتره و درامدش بیشتره یا اینکه شیمی کاربردی بخونم و ازنون پی اچ دی داروسازی قبول شم؟

 • تصویر فرد

  Shahsavari‏ - 96/5/21

  با سلام.من امسال کنکور شرکت کردم و میخوام شیمی بخونم ولی سردرگمم که شیمی محض بخونم یا کاربردی.برای اینکه بتونم در صنایع غذایی یا ساخت محصولات آرایشی بهداشتی مشغول به کار بشم باید کاربردی بخونم یا محض؟؟ از طرفی به شیمی دارویی هم علاقه دارم.
  آیا از شیمی محض میشه در آزمون وزارت بهداشت شرکت کرد و مجوز تاسیس داروخانه رو گرفت؟
  کدام یک از رشته های شیمی محض و کاربردی در مقطع ارشد در دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بهتر و بازار کار بهتری دارند؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 96/5/20

  سلام وخسته نباشید رشته بیوشیمی بالینی از لحاظ بازار کار چطوره

 • تصویر فرد

  آرزو‏ - 96/5/17

  سلام وخسته نباشید من دانشجو شیمی کاربردی هستم ولی ازسراسری میخواهم شبمی محض بخونم اگه شیمی محض بخونم امکان شرکت دار ارشد بیوشیمی بالینی را دارم ؟ وآینده شغلی این رشته چه طور هست ؟

 • تصویر فرد

  سید علی موسوی‏ - 96/5/12

  سلام استاد.خسته نباشید. من ارشد جغرافیا وبرنامه ریزی شهری هستم. ولی به رشته شیمی خیلی علاقه دارم.ایا امکان ان وجود داره ارشد شیمی بگیرم. بعد کدوم گرایش مناسب.دوست عزیز من به کامنت های همه دوستان نگاه کردم ایا به نظتون با ارشد کدوم رشته می،تونم،مجوز داروخانه می دن بعد برای من که کار شناسیم غیر منطبق مشکلی،نیست.و چه گرایش های،لازم هست. متشکر .

 • تصویر فرد

  محمد گرامی‏ - 96/5/7

  سلام. بحث الکتروشیمی و باتری ها جزو کدام گرایش است ؟

 • تصویر فرد

  mah.sa‏ - 96/4/28

  ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  من دانشجوی ترم دو کارشناسی رشته ی شیمی کاربردی هستم و امکان تغییر رشته به مهندسی شیمی واسم هست میخواستم بدونم نظر شما چیه؟
  اخه وقتی نتایج انتخاب رشته اومد خعلی حس خوبی نداشتم!و الان واقعا سردرگمم.
  از طرفی رشته شیمی به عنوان رشته ی علوم واسه اپلا بهتره و امکانش واسه اینک جزو اون ده درصدی که وارد ارشد میشن بدون کنکور هست.
  به شدت به کمک و پیشنهادادتون نیاز دارم.
  سپاس فراوان

 • تصویر فرد

  Maryam‏ - 96/4/27

  سلام من دانشجوی کارشناسی شیمی هستم برای ارشد نمیدونم چه کتابایی تهیه کنم که نتیجه ببینم ممنون میشم راهنماییم کنید؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/4/27

  سلام بنده کارشناسی شیمی دارم و قصد دارم در گرایش شیمی تجزیه شرکت کنم ایا بازار کار و مقاطع بالا در این رشته مطلوب هست یا خیر؟ ممنون

 • تصویر فرد

  hanieh‏ - 96/4/24

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی هستم و اینکه نمیدونم واسه ارشد رشته خودمو ادامه بدم یا پلیمرو انتخاب کنم و اینکه بازار کار کدوم بهتره و من ب هر دو علاقه دارم

 • تصویر فرد

  hanieh. sayahi‏ - 96/4/24

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی هستم و اینکه نمیدونم واسه ارشد رشته خودمو یا پلیمروانتخاب کنم ب هر دوشونم علاقه دارم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/4/20

  سلام ببخشید من تازه کنکور سراسری دادم و الان تو تردیدم اگه بیام رشته شیمی بازارکارش خوبه و بیکار نمیشم یا خیلی احتمال بیکاری داره

 • تصویر فرد

  زینب‏ - 96/4/11

  سلام.بنده رشته مهندسی صنایع شیمیایی هستم.تمایل ب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت رشته بهداشت حرفه ای هستم.ایا من میتوانم دراین آزمون شرکت کنم؟رشته های مجاز ک شرکت دراین رشته هستند مهندسی شیمی هم می‌باشد.ایارشته من همان مهندسی شیمی محسوب میشود ومیتوانم امتحان دهم؟

 • تصویر فرد

  آرزو‏ - 96/4/8

  سلام خسته نباشید من کارشناسی شیمی کاربردی دارم آیا میتونم تو آزمون ارشد وزارت بهداشت برای بیوشیمی شرکت کنم؟ بسیار ممنون از سایت خوبتون

 • تصویر فرد

  شاپور‏ - 96/4/4

  سلام و عرض خسته نباشید،برای انتخاب رشته اولویت شیمی کاربردی بزنیم یا شیمی محض؟؟؟

 • تصویر فرد

  مهیا‏ - 96/4/4

  ببخشید یه سوال دیگه..... برا قبولی شیمی دارویی ما باید کاربردی هارم برا کنکور ارشد بخونیم یا ۴ تا درس معدنی فیزیک الی تجزیه کافیه؟

 • تصویر فرد

  مهیا‏ - 96/4/4

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی هستم ایا میتونم ارشد بیوشیمی بالینی بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/20

  سلام بله

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - 96/4/4

  سلام من ليسانس شيمي كاربردي دارم ولي متاسفانه علاقه اي به ادامه ي تحصيل به اين رشته ندارم فقط و فقط به خاطر بازار كاري كه درايران داره،ميخواستم بدونم ايا براي ارشد ميتونم طراحي داخلي ياعمران بخونم؟خواهش ميكنم راههنماييم كنيد؟

 • تصویر فرد

  فرزان‏ - 96/4/1

  سلام وخسته نباشید,من ترم کارشناسی شیمی هستم ب رشته ی تجزیه و پلیمر علاقه دارم شما کدوم رو ازلحاظ جذابیت رشته وکسل کننده نبودن پیشنهادمیکنین
  ضمن اینکه عده ای بهم پیشنهاد دادن ک کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم,میتونم ژنتیک پزشکی شرکت کنم ؟
  ایاشمااینو پیشنهاد میکنید؟اخه خودم میگم چهارسال شیمی خوندن وبعد درسای جدیذبخونم وکنکور بدم سخته
  ممکنه راهنماییم کنید وبهترین راهو بهم نشون بدین
  ببخشید من متوجه نمیشم کی جواب دادین ممکنه ب ایمیلم جواب بفرستید

 • تصویر فرد

  مجتبی شهنوازی ‏ - 96/3/29

  سلام من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم می‌خوام برای ارشد امتحان بدم بنظر شما کدوم رشته بهتره و بازار کار داره

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/3/30

  سلام. تجزیه، پلیمر، آلی و کاربردی

 • تصویر فرد

  محمد رضا‏ - 96/3/24

  با سلام من رشته شیمی معدنی خوندم. میخواستم بدئنم برای دکترا به غیر از شیمی چه رشته هایی میتونم برم؟ و کدوم بازار کار مناسبتری داره؟ باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. به دفترچه راهنمای دکترای سال 96 تو سازمان سنجش مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  Neda‏ - 96/3/23

  سلام دانشجوی شیمى کاربردی دانشگاه پیام نور هستم علاقه زیادی به کار در پتروشیمی و شرکت نفت دارم به نظرتون برای ارشد چی بخونم بهتره ؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. پلیمر

 • تصویر فرد

  تقی‏ - 96/3/21

  سلام ایا میشود کارشناسی مدیریت هم ارشد برا شیمی دارویی امتحان بده؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. تو وزارت علوم بله ولی تو وزارت بهداشت نه

 • تصویر فرد

  پیام‏ - 96/3/20

  سلام میخواستم بدونم برای ارشد نزدیک ترین رشته به اموزش شیمی چیه ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  همون اموزش شیمی. بقیه گرایشها هم برای تدریس به کار میان.

 • تصویر فرد

  شاهین‏ - 96/3/19

  سلام خسته نباشید
  میخاستم بدونم اگ برای ارشد شیمی پلیمر بخونم با توجه به این ک شیمی پلیمر دکترا نداره برای دکترا چیکار میشه کرد؟
  و اینک بین الی و پلیمر و تجزیه و اسانس کدوم بازار کار بهتری داره؟
  کدوم بیشتر جذب میکنن و اینده داره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. تجزیه وضعیت بهتری داره

 • تصویر فرد

  پاک مهر‏ - 96/3/19

  با سلام . میخواستم ببینم اونی که واسه ارشد شیمی کاربردی میخونه میتونه تو شرکن نفت استخدام بشه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  بله میتونه

 • تصویر فرد

  s‏ - 96/3/17

  سلام ببخشید کارشناسی ارشد شیمی تا چه رتبه ای استان تهران یا البرز قبول میشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. چه گرایشی؟

 • تصویر فرد

  ابی‏ - 96/3/16

  سلام.
  بهترین گزینه از لحاظ اینده ی شغلی برا ارشد شیمی چیه؟
  شهر و دانشگاه و تو اولویت براریم . یا رشته رو.
  منظورم دقیقا اینکه من مثلا مثل اب خوردن شیمی فیزیک دانشگاه تبریز قبول میشم. ولی برای رشته های دیگه باید شهرهای دیگه رو انتخاب کنم. به نظرتون بهترین کاری که میتونم بکنم چیه ؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بهتره برا یاین که جواب کاملی به سوالاتتون داده بشه از مشاوره های تخصصی بهره بگیرید.

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 96/3/14

  سلام خسته نباشید من رشتم صنایع شیمیایی هست و تابستون کارشناسی کنکور دارم...خاستم ببینم بنظرتون مناسبه ادامه بدم یا تغیر رشته بدم؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. تو شیمی می خواید ادامه بدید یا مهندسی شیمی؟

 • تصویر فرد

  گلنوش‏ - 96/3/14

  رشته ی جدید شیمی هسته ای بازار کارش چطوره؟🤔🤔🤔🤔

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  همونطور که گفتید جدیده و مشخص نیست.

 • تصویر فرد

  Somayyehi‏ - 96/3/11

  سلام
  من تو گوگل که سرچ کردم گف اگه کارشناسی شیمی دارویی وارشدشیمی آلی روخونده باشم بعدش باید ازمون phdوزارت بهداشت روبدم ک بعدازقبولی میتونم دکترای داروسازی روبگیرم ک دیگه میشم ی داروساز وتوخود دکترا تازه حقوق ماهیانه 800تومن ب دانشجوهامیدن
  خواهش میکنم راهنمایی کنید سردرگمم
  اگه این مراحلوبرم واقعا میتونم بشم داروساز
  اخه گفتن خیلی شیمی دارویی وارشد شیمی الی ب داروسازی خیلی نزدیکه براهمین وزارت بهداشت ازمون phdروهرسال ازداوطلب های داروسازی وکسایی ک کارشناسی شیمی دارویی وارشدشیمی آلی خوندن میگیره
  گفتن درساشون خیلی بهم نزدیکه وهرساله خیلیا ازشیمی ها پیرن ب داروسازی
  درسته واقعا
  میشه...؟

 • تصویر فرد

  مریم عباسپور‏ - 96/2/25

  سلام من فوق لیسانس تجزیه هستم برای دکترا چه رشته ای بخونم بهتره؟

 • تصویر فرد

  حامد‏ - 96/2/21

  سلام خسته نباشید من ذانشجوی کارشناسی شیمی فناوری و اطلاعات هستم میخواستم ببینم کارشناسی ارشد میتونم شیمی دارویی بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  neda‏ - 96/2/18

  سلام من کارشناسی ارشد شیمی آلی دانشگاه اصفهان هستم.گرایشم آموزش محور بود.میخواستم ببینم میتونم دوباره ارشد شیمی دارویی شرکت کنم؟زمان امتحان کی هست؟

 • تصویر فرد

  BH‏ - 96/2/10

  یه سوال دیگه من رشته های مربوط به زیستو خیلی دوس دارم و دوس دارم زودی وارد بازار کار بدم به نظرتون خوبه واس ارشد شیمی دارو بخونم یا دوباره سراسری کنکور بدم از اول شروع کنم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/2/12

  اگه هدفت بازار کار تضمین و قطعیه بهتره تجربی شرکت کنی.

 • تصویر فرد

  BH‏ - 96/2/10

  یه سوال دیگه من رشته های مربوط به زیست رو خیلی علاقه دارم به نظرتون خوبه ارشد شیمی دارو بخونم یا دوباره کنکور سراسری بدم از اول شروع کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/2/12

  هدفت کلا چیه؟ اگر هدفتو بگی که می خوای چی کار کنی میتونم بهت بگم که ارشد بخونی یا کنکور تجربی بدی

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 96/2/9

  سلام
  من میخام وارد صنعت بشم و اگه بشه خودم یه کاریو واسه خودم رو ب راه کنم اما اصلا نمدونم از کجا شرو کنم و چ ازمایشگاهایی بهتره برای این کار میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/2/10

  سلام. تو رشته شیمی برای ایجاد کار برای خودتون نیاز مبرم به سرمایه دارید.

 • تصویر فرد

  BH ‏ - 96/2/7

  وزارت علوم فقط میتونم شرکت کنم؟؟؟آینده شغلی به چه صورت هست؟؟میتونم در کارخانه جات دارو سازی مشغول به کار شم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/2/10

  سلام. بله می تونید. به عنوان کارشناسی تولید و یا کارشناسی کنترل کیفیت

 • تصویر فرد

  BH‏ - 96/2/6

  سلام من دانشجوی ترم اخر مدیریت هستم میتونم ارشد شیمی بخونم؟؟اگه امکانش هس چه گرایش هایی از شیمی رو میتونم بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/2/6

  سلام. بله می تونید. هر گرایشی رو که دوست داشته باشید رو می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  فدرا‏ - 96/1/29

  سلام من کارشناسی مهندسی شیمی صنایع غذایی خوندم ارشد هم پلیمر خوندم ازمون دکتری دادم مجاز شدم میتونم داروسازی یا شیمی دارویی انخاب کنم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/2/2

  سلام. به لیست رشته های مجاز برای دکترای شیمی دارویی مراجعه کنید تو دفترچه دکترا.

 • تصویر فرد

  هانیه سیاحی‏ - 96/1/27

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی دانشگاه خاتم بهبهانم بعد نمیدونم ک برا ارشد کدوم گرایشو برم ک بازار کار داشته باشه

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/1/28

  تجزیه یا پلیمر و کاربردی

 • تصویر فرد

  رها‏ - 96/1/24

  سلام من از پشتیبان محترم سوال دارم
  من دانشجوی شیمی کاربردی هستم
  برای ارشد اگر معدلم بالای 17باشه آیا میتونم بدون کنکور ارشد قبول شم؟
  و سوال بعد اینکه خیلی بازار کاربرام مهمه،برای ارشد چ رشته ای بازار کار بهتری داره و چ جاهایی میخوان؟چی باید بخونم ک بامدرک فول لیسانسش راحت بتونم برم سرکار
  ممنونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/1/28

  سلام. فقط برای دانشگاه خودتون سهیمه دارید.
  بازار کاری که خیلی راحت بخواید واردش بشید واقعا وجود نداره ولی گرایشهایی مثل تجزیه و آلی براتون مناسبتره.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/1/28

  سلام. فقط برای دانشگاه خودتون سهیمه دارید.
  بازار کاری که خیلی راحت بخواید واردش بشید واقعا وجود نداره ولی گرایشهایی مثل تجزیه و آلی براتون مناسبتره.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/1/11

  سلام خسته نباشیدببخشیدمن کارشناسی تکنولوڗی صنایع شیمیایی هستم و حدود،چهارسال فارغ التحصیل شدمـ. خیلی خیلی دوستدارم داروسازی بخونم ازچندنفرکه پرسیدم و تحقیق کردم گفتند بهتر ارشد،شرکت کنی و بعددکترای داروسازی بجای اینکه ازاول کنکورسراسری،شرکت کنی. بعد میخوام دکترای داروسازی وزارت بهداشتم شرکت کنم . توچندتاسایت که خوندم نوشته بودندکه بهتر ارشدروشیمی الی یا شیمی دارویی بخونی و اینکه گفتندخوندن ارشدشیمی الی شانس بیشتری داری درقبولی دکترا داروسازی. و اینکه میدونم پذیرش در مقطع دکترای خیلی سخت. حالا نمیدونم ارشد والی بخونم یادارویی باتوجه به اینکه ممکن اصلا دکتراقبول نشم به هرحال بایدبه بازارکارشونم فکرکرد. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/1/15

  سلام. کلا شما با این رشته تون فقط می تونید تو وزارت علوم گرایشهای آلی و دارویی بخونید. دارویی وزارت بهداشت رو نمی تونید برای مقطع ارشد شرکت کنید. در کل هم ما دکترای داروسازی به اون معنا رو نداریم که شما بعدش بتونه مسئول فنی داروخانه بشی یا مجوز داروخانه بگیری. می تونید وارد گرایشهای تخصصی رشته داروسازی بشید نه خود دکترای حرفه ای داروسازی

 • تصویر فرد

  بهار‏ - 96/1/5

  باسلام،ببخشید میخواستم بدونم که بازار کار شیمی تجزیه بهتره یا بیوشیمی بالینی؟البته فقط تا ارشد میخوام ادامه بدم.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/1/15

  سلام. هر دو خوب هستند ولی بیوشیمی بالینی به نسبت بهتره.

 • تصویر فرد

  Faezeh‏ - 95/12/28

  سلام
  من لیسانس شیمی کاربردی دارم میخوام بدونم برای ارشد میتونم مهندسی شیمی بخونم؟ یا بهتره که درگرایش های دیگه شرکت کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/1/15

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  وجیهه امیری‏ - 95/12/18

  سلام
  میشه با مدرک مهندسی شیمی رشته داروسازی رو در کارشناسی ارشد بخونی

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام.
  در ارشد وزات بهداشت شاخه های داروسازی رو داریم.
  برای بچه های مهندسی شیمی یک گرایش وجود داره به نام مهندسی شیمی - داروسازی که اون براتون ایده آله.
  اما داروساز به اون معنا که بتونید داروخانه بزندی نیست.

 • تصویر فرد

  سلماز‏ - 95/12/16

  سلام میخواستم بپرسم آیا ارتباطی بین رشته شیمی کاربردی با هوا و فضا وجود دارد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. در مورد مباحث سوخت موشک و پیشرانه ارتباط دارند.

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - 95/12/13

  سلام من مهندس بهداشت حرفه ای هستم خواستم بدونم میتونم براارشد نانو شیمی یا شیمی آلی بخونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  arian‏ - 95/12/10

  سلام
  من مهندلسی پلیمر خوندم از دانشگاه سراسری.ایا ب نظرتون برا ارشد شیمی گرایش پلیمر بخونم خوبه یا اینکه مهندسی شیمی یا مهندسی پلیمر؟؟
  نظرتون راجع به شیمی تجزیه و دارویی چطوره؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. به نظر من برید مهندسی پلیمر بخونید.

 • تصویر فرد

  عاطفه ‏ - 95/12/9

  من مهندس بهداشت حرفه ای هستم خواستم بدونم برا ارشد میشه مهندسی شیمی خوند

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  بله می تونید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

انتخاب رشته ارشد شیمی