گزیده ای از اتاق فکر مجموعه زبان انگلیسی

ورود به اتاق فکر
 • moarefi ketab moror

  Slm . Baraye reshteye teaching, baraye morur mataleb k ghbln az ruye manabee asli khunde shodan va alan shayad kheiliashoon faramoosh shodan, estefade az ketabaye modaresan ro tayid mikonid? Ham takdars... Ham majmooee konkurha.

 • قبولی دانشگاه تهران

  با سلام
  من دانشجوی سال آخر آموزش زبان انگلیسی هستم . با توجه به زمانی که تا کنکور ارشد مانده ، چند ساعت در هفته بهتره مطالعه داشته باشم
  رمز موفقیت در قبول شدن در دانشگاه تهران چیه

 • درس تدریس

  سلام وقتتون بخیر.
  من درس روش تدریس را کامل نخوندم.ولی ازمون و زبانشناسی را میتونم در حدود سی و پنج تا چهل درصد بزنم،مبخواهم درصد تخصصی ام به پنجاه و پنج برسد به نظر شما چه مباحثی ازتدریس را بخونم تا این درصد را بگیرم؟

 • عمومی یا تخصصی

  سلام من با اینکه گرامرم تقریبا خوبه اما اصلا نمیتونم اونها روی تستها اعمال کنم لغتها هم که نزدیک به نصف 3500 رو خوندم ولی دیگه نمیکشم همشو بخونم...پیش بینی میکنم تو کنکور نتونم عمومی ها رو خوب بزنم...سوالم اینه که برای رتبه خوب اوردن عمومی تاثیرگزار تره یا تخصصی
  برای حل مشکل گرامرم چیکار کنم؟واقعا خستم

 • قبولی

  با سلام ایا با 20 درصد عمومی و 20درصد تخصصی شانس قبولی در دوره شبانه و روزانه گرایش مترجمی وجود داره یا خبر؟

برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

تعداد بازدید 6628 دفعه

در روش 3گام ویژه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی قصد داریم با نگاهی نو به سراغ این رشته برویم. همان طور که از اسم رشته پیداست ادبیات دنیایی از دانش و معرفت را در بر می گیرد و بالطبع مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد این رشته هم تلاش مضاعفی را می طلبد.

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

در روش 3گام ویژه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی قصد داریم با نگاهی نو به سراغ این رشته برویم. همان طور که از اسم رشته پیداست ادبیات دنیایی از دانش و معرفت را در بر می گیرد و بالطبع مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد این رشته هم تلاش مضاعفی را می طلبد. لیکن هر گره را می توان با روش خاص خودش باز کرد و کنکور کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست. در این روش قصد داریم در ابتدا از پرداختن به تمامی منابع (اعم از منابع در الویت، منابع ثانویه و غیره)، یعنی روش سنتی که عموما همه استادید و داوطلبان ناآشنا به آن استناد می کنند، پرهیز کنیم چرا که این کار نه تنها فایده ای ندارد بلکه داوطلب را با انباشت بیش از حد مطالب و در نتیجه عدم استفاده صحیح و به موقع از آن دست به گریبان می‌کند. هم چنین تلاش داریم در هر منبع به دنبال مطالبی باشیم که از اهمیت بیشتری برخوردارند و بر آن تاکید ویژه ای داشته باشیم. استناد به روش‌هایی جهت نت برداری و مشخص کردن مطالب پر اهمیت بدون صرف زمان بیش از حد از دیگر نکاتیست که در این روش بدان خواهیم پرداخت. بسیاری از داوطلبان به غلط تصور می‌کنند با خواندن منابع حجیم تر می‌توانند سوالات بیشتری را پاسخ دهند. در این جا این تصور اشتباه را تصحیح می‌کنیم. هم چنین باید بدانید مطالعه زبان عمومی و درصدی بالا در این بخش در رتبه نهایی داوطلبان زبان و ادبیات انگلیسی تاثیر بسزایی دارد. هر چند ضریب این درس 2 (در مقایسه با ضریب 3 دروس اختصاصس) است ولی به دلیل قوی بودن اکثر داوطلبان در این بخش درصد کم زبان عمومی موجب سقوط رتبه به شکل غیرقابل باوری خواهد شد. بر عکس این نکته هم صادق است. همین موضوع اهمیت پرداختن به زبان عمومی در روش مطالعه 3گام را بیش از پیش مبرهن می سازد.

همین الان می توانید ثبت نام کنید

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مجموعه زبان به تازگی راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان

 

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc