بخش های مختلف آزمون کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی زیر ذره بین 3 گام

تعداد بازدید 9270 دفعه

در رشته ادبیات انگلیسی دروس در دو بخش ارائه می شوند. بخش زبان عمومی و زبان تخصصی. در بخش زبان عمومی، که بین سه گرایش مشترک است، داوطلبین باید به سه بخش گرامر، کلمه و ریدینگ پاسخ دهند.

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

در رشته ادبیات انگلیسی دروس در دو بخش ارائه می شوند. بخش زبان عمومی و زبان تخصصی. در بخش زبان عمومی، که بین سه گرایش مشترک است، داوطلبین باید به سه بخش گرامر، کلمه و ریدینگ پاسخ دهند. در این میان یک متن با جای خالی هم برای سنجش توانایی کاربردی داوطلبان اضافه می‌شود. هر کدام از این سه بخش نزدیک به 20 سوال را در بر می گیرند که در مجموعه 60 سوال دفترچه عمومی را تشکیل می‌دهند. در سال‌های گذشته دفترچه عمومی و تخصصی از هم جدا بود و داوطلبان باید در مدت زمان 75 دقیقه به 60 سوال عمومی پاسخ می‌دادند. دو سالیست که دو دفترچه آزمون در هم ادغام شده و محدودیت زمانی برای هیچ کدام از دفترچه ها در نظر گرفته نشده. البته این موضوع نباید داوطلبین را از توجه به زمان و بودجه بندی آن غافل کند. در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه زبان بخش کلمه حذف شده و داوطلبان موظفند به سوالات گرامر و ریدینگ پاسخ دهند. در بخش بعدی یعنی زبان تخصصی با سه سرفصل کلی مواجه هستیم: نقد و فنون و صناعات ادبی، تاریخ ادبیات و ژانر‌های ادبی. در قسمت اول سوالاتی درباره تاریخچه نقد ادبی و رویکرد‌ها مطرح می‌شود که معمولا 10 سوال را در بر می‌گیرد. 10 سوال بعدی بخش اول به فنون و صناعات ادبی ارتباط دارد. در بخش بعدی سوالاتی از تاریخ ادبیات وجود دارند که عموما به بررسی ادبیات در قرون مختلف می پردازند و در بخش آخر از انواع ادبی مثل شعر، رمان و نمایشنامه سوالاتی مطرح شده است. در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بیشتر سوالات از بخش انواع ادبی مطرح می‌شوند و عموما به سوالات درس نقد و فنون و صناعات ادبی توجه چندانی نمی‌شود. نکته مهم در مورد آزمون هر ساله رشته زبان و ادبیات انگلیسی تغییرات مداوم و غیرقابل پیش بینی آن است به طوری که ممکن است در یک سال بودجه بندی سوالات به طور کلی تغییر کند. این غیرقابل پیش بینی بودن داوطلب را موظف می کند تا جای ممکن دانش خود را به طور کلی گسترش دهد و از پرداختن به بخش‌های خاصی از کتاب‌ها خودداری کند.

اما تجربه نشان داده در میان حجم اعظم سوالات و روشی که هر سال تغییر می کند می‌توان روند کلی سوالات را مشخص کرد و برای مطالعه موثر تر از الگویی کلی که در این سال‌ها در آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی مرسوم بوده استفاده کرد. دپارتمان زبان و ادبیات انگلیسی سه گام به شما کمک خواهد کرد با اشراف بر این روند مطالعه خود را هر چه هدفمند تر به پیش ببرید و از پرداختن به نکات اضافی (که در رشته ادبیات انگلیسی کم هم نیست) بپرهیزید. به این طریق با صرفه جویی در زمان موفق خواهید شد به شکل بهینه مطالعه خود را تا رسیدن به نتیجه مطلوب، که همان قبولی در آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی است، به انجام برسانید.

 

درخواست مشاوره رایگان تلفنی

 

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مجموعه زبان به تازگی راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  younes‏ - 96/8/4

  سلام وقت بخیر.یعنی امسال لغت نمیاد تو آزمون؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  امیر گوزل زاده‏ - 95/5/27

  با سلام . بنده امسال سال دو رشته ادبیات انگلیسی خواهم بود در دانشگاه تبریز هستم. از شما یک سوال داشتم. به نظر شما صلاح است که من از اکنون بر روی آزمون ارشد کار بکنم یا با توجه به اینکه هنوز سه سال پیش رو دارم بهتر است بر روی دروس که در دانشگاه میخوانیم تمرکز بکنم؟ البته این رو هم در نظر بگیرین من میخوام ارشد تهران یا حداقل تبریز قبول بشم. ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/30

  سلام. نظر مشاوران تخصصی 3گام رو در این باره جویا بشید و برای این کار سوالتون رو تو اتاق فکر گروه زبان مطرح کنید. با تشکر

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc