گرایش های کارشناسی ارشد معماری

گرایش های کارشناسی ارشد معماری عبارتند از 7 زیرگرایش معماری مسکن، معماری پایدار، معماری فضاهای بهداشتی درمانی، معماری فضاهای آموزشی و فرهنگی، معماری فناوری، معماری فنی و معماری منظر می باشد.

 

گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی معماری

کارشناسی ارشد مهندسی معماری- معماری دارای 7 زیرگرایش معماری مسکن، معماری پایدار، معماری فضاهای بهداشتی درمانی، معماری فضاهای آموزشی و فرهنگی، معماری فناوری، معماری فنی- گرایش معماری می باشد.

 

ارشد معماری

 

 

زیرگرایش معماری پایدار در کارشناسی ارشد معماری

تلاش در جهت پیاده سازی اهداف توسعه پایدار و مفاهیم پایداری برای کاهش اتلاف انرژی و آلودگی های زیست محیطی در معماری، سبب ایجاد گرایش معماری پایدار در کارشناسی ارشد معماری شده است. هدف معماری پایدار، بیشترین استفاده از امکانات محیط طبیعی و بهره برداری بهینه از فن‌آوری ‌های معاصر و نیز کنترل آلودگی ‌های محیطی، استفاده بهینه از منابع و از بین بردن پسماند می باشد. معماری پایدار، یکی از جدیدترین شاخه های معماری در سطح می باشد.

 

زیرگرایش معماری فن آوری در کارشناسی ارشد معماری

دانش آموختگان گرایش معماری فن آوری در مقطع کارشناسی ارشد معماری، با طراحی فنی ساختمان و بهینه ترین روش‌های ساخت آثار معماری و به کار گیری تکنولوژی‌ های مناسب در طراحی، ساخت و بهره برداری از بنا آشنا خواهند شد. معماری فن آوری از نظر محتوای درسی شباهت زیادی به رشته تکنولوژی معماری دارد ولی بر خلاف رشته تکنولوژی معماری، برای ورود به رشته معماری فن آوری باید در آزمون تستی رشته معماری شرکت کرده و آزمون اسکیس معماری را نیز پشت سر بگذارید.

 

زیرگرایش معماری مسکن در کارشناسی ارشد معماری

در گرایش معماری مسکن در کارشناسی ارشد معماری، آموزش دانش ها و مهارت‌ های لازم در حوزه  طراحی واحدها و مجتمع ‌های مسکونی، رسیدگی به مسائل مرتبط با مسکن و انجام پژوهش‌ های مربوطه مورد نظر می باشد.

 

گرایش معماری منظر در کارشناسی ارشد معماری

رشته معماری منظر در حدود 50 سال پیش در دانشگاه های اروپا تعریف می شود. تشکل های علمی مختلف این رشته در سطح جهانی توانسته انسجام و یکپارچگی اعضای جامعه معماری منظر را ارتقا بخشد. با افزایش کاربردهای معماری منظر در مسائل مربوط به حوزه سرزمینی و ایجاد گرایش هایی که در ارتباط با این رشته هستند مانند منظر شهری- منظر فرهنگی- برنامه ریزی و مدیریت منظر، حضور متخصصین منظر در جایگاه های اجرایی و مدیریتی مورد نیاز خواهد بود. منظر دارای ماهیت مکان و محصول تجربه انسان از محیط و فضاهای بیرونی است. اما فضای منظر با فضای معماری متفاوت است. فضای منظر فاقد کرانه های بارز معماری است. منظر حد واسط فضای مصنوع معماری و طبیعی پیرامون انسان است.

 

برای تحصیل در گرایش ها و زیرگرایش های کارشناسی ارشد معماری لزوم مطالعه بهترین منابع کارشناسی ارشد معماری بیش از پیش حس می شود.

 

ارشد معماری

 

 

بازار کار کارشناسی ارشد معماری منظر

حوزه فعالیت کارشناسی ارشد معماری منظر را می توان در حیطه های زیر خلاصه کرد:

ـ ارزیابی ها برای محیط و منظر، ارائه طرح برای مدیریت و آمایش سرزمین

ـ ساماندهی مناظر طبیعی، آثار تاریخی و مناطق توریستی

ـ سازماندهی و ارائه راهکار برای بازسازی های شهری

ـ برنامه ریزی برای توسعه های جدید از لحاظ فرم و مقیاس

ـ طراحی شهرک اعم از تجاری و صنعتی و محوطه های مسکونی

ـ طراحی منظر خیابان ها و زیرساختهای عمومی شهری

ـ طراحی فضاهای شهری، میادین و پیاده راه ها و طراحی منظر راه ها

ـ طراحی محوطه برای بیمارستان ها، هتل ها، مدارس، دانشگاه ها و . . .

ـ طراحی فضاهای ورزشی، فضاهای سبز تفریحی، پارک های عمومی و پارک های موضوعی

ـ برنامه ریزی ساخت بزرگراه ها، شبکه های حمل و نقل، پلها و . . .

ـ ارائه طرح برای حفاظت از باغ های تاریخی

ـ برنامه ریزی برای ساخت نیروگاه ها، سدها، مخازن و صنایع بزرگ

 

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مجموعه معماری (کد 1352)

 برای مشاهده ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد و دکتری معماری و گرایش های مربوطه در جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه کارشناسی ارشد معماری96 به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیستها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاهها و ظرفیتهای پذیرش کارشناسی ارشد معماری 96 

 

ضمنا با عضویت در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام می توانید از یک جلسه مشاوره تخصصی برخوردار شوید.

 

 

گرایشهای آزمون کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری

این گرایش از رشته معماری خود به دو زیرگرایشک تکنولوژی معماری و انرژی معماری قابل تقسیم است. در پایین به صورت مجزار به این زیرگرایش ها پرداخته شده است.

 

گرایش تکنولوژی معماری در کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری

 

ارشد معماری

 

در گرایش تکنولوژی معماری در کارشناسی ارشد معماری که اخیراً با نام فناوری معماری شناخته می شود، علاوه بر توجه به مباحث عمومی رشته معماری، به طور خاص بر استفاده از روش های بهینه در ساخت آثار معماری و طراحی فنی ساختمان، بکارگیری تکنولوژی مناسب در طراحی ساختمان و یافتن روشهای بهینه در ساخت و بهره برداری از بنا تأکید می شود. دانش آموختگان رشته تکنولوژی معماری به عنوان یک مهندس حرفه ای، زمینه های کاری مناسبی در بخشهای خصوصی و یا سازمانهای دولتی به عنوان طراح یا ناظر پروژه و یا مدیر پروژه خواهند داشت.

 

گرایش انرژی معماری در کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای ساخت و معماری

 

ارشد معماری

 

امروزه یکی از پرچالش ترین بحث های مطرح در جهان، بحث توسعه پایدار می باشد. به دلیل پایان پذیر بودن منابع انرژی های تجدیدناپذیر، ایجاد بحران انرژی در کل جهان و آلودگی های وارده به محیط زیست به دلیل استفاده بی رویه از انرژی های فسیلی که حتی منجر به نابودی آن شده است، لزوم استفاده از انرژی های تجدید پذیر در بناها -که بیشترین مصرف انرژی را دارند- احساس می شود و اینگونه معماری پایدار پیشتاز مباحث روز جامعه معماری شده است.

معماری سنتی ایرانی با ارائه الگوهای کاملی در مورد هماهنگی ساختمان با طبیعت، عوامل مناسب سازگاری با چرخه های اکولوژیک، استفاده از انرژی های نو و و حذف پسماندها عرضه کرده است. گرایش انرژی معماری در کارشناسی ارشد معماری، علاوه بر اینکه تلاش می کند از امکانات محیط طبیعی و استفاده بهینه از فن آوری های معاصر و جدید حداکثر استفاده را ببرد، بر مصرف بهینه منابع، کنترل آلودگی های زیست محیطی و حذف پسماندها تأکید می نماید. این گرایش یکی از جدیدترین گرایش ها در سطح ملی و بین المللی در رشته معماری است.

 

 

کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافتهای تاریخی

 

ارشد معماری

 

انجام مرمت شهرهای تاریخی در زمان های مختلف با توجه به شرایط تاریخی و اجتماعی- اقتصادی و با اهداف گوناگونی صورت گرفته است. از جمله اهداف پرداختن به مرمت های شهری، پیشرفت صنعت گردشگری و تشویق گردشگران- بازآفرینی شهری، حل مشکلات و برطرف کردن کمبودهای مناطق تاریخی شهر و حتی کمک به قرارگیری در زمره شهرهای جهانی می باشد.

می توان گفت دانش آموختگان کارشناسی ارشد مرمت و احیای بناهای تاریخی، مهندسین معماری معاصر هستند که می دانند چگونه با بهره گیری از تجربیات "گذشته"، "امروز" را برای "آینده" بسازند. افرادی که می توانند ارتباط بین معماری گذشته و آینده را بوجود آورند. دانش آموخته کارشناسی ارشد مرمت و احیای ابنیه و بافتهای تاریخی، تاریخ را خوب می شناسد و می تواند آثار تاریخی را خوانده، تجزیه و تحلیل کرده و مفاهیم و ارزش های آن را استخراج و با بیانی ساده به جامعه معرفی نماید. متخصصان رشته مرمت خواهند توانست با داشتن تجربه علمی، اطلاعات عمومی، نظری و تحقیقاتی در مرمت و باززنده سازی بناهای تاریخی در اختیار واحدهای دولتی از قبیل سازمان میراث فرهنگی کشور نقش مؤثری ایفا نمایند. همچنین می توانند با مشارکت در برنامه ریزی برای مرمت آثار تاریخی سرزمین و تعیین ضرورتها با هماهنگی مسئولین و سازمانهای مربوط، در امور اجرایی مرمت نیز سهمی داشته باشند.

 

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  ناصر‏ - 01/4/17

  سلام
  کارشناسی معماری معماری دارم میتونم برای ارشد تکنولوژی معماری بخونم و برای پایه یک نظام شرکت کنم.برای ارشد چ رشته ای پیشنهاد میکنید ک مرتبط با رشته خودم باشه ؟مدیریت پروژه چی میتونم؟

 • تصویر فرد

  سبا‏ - 00/6/23

  باسلام رشته معماری آکوستیک جزو رشته های ارشد معماری نیست؟

 • تصویر فرد

  نفیسه عظمتی‏ - 99/10/1

  سلام
  من کارشناسی ناپیوسته بودم الان میخوام ارشد بخونم و برای این که پایه 1 نظام مهندسی را بگیرم باید گرایش معماری معماری بخونم گرایش معماری معماری چند تا شاخه داره یکیش مسکن هست اگر معماری (مسکن) بخونم میتونم نظام پایه 1 بگیرم ؟

 • تصویر فرد

  nahal‏ - 99/6/23

  سلام کارشناسی پیوسته حسابداری از دانشگاه آزاد دارم چون در زمینه ی معماری فعالیت میکنم میخواستم بدونم در ایران و یا خارج از ایران میتونم برای فوق لیسانس در رشته ی معماری شرکت کن؟

 • تصویر فرد

  Zz‏ - 99/6/2

  سلام
  من کارشناسی معماری میخونم
  ارشد عمران کنکورش خیلی سخت نمیشه برام؟

 • تصویر فرد

  شیرین‏ - 99/2/21

  سلام . من کارشناسی مهندسی پزشکی دارم میخاستم بدونم ایا میشه ارشد معماری و یا مهندسی معماری شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  سهراب طاهری‏ - 99/1/15

  سلام.روز بخیر ... ببخشید رشته ی مهندسی انرژی تا چه رتبه هایی می توونن قبول بشن در دانشگاه مورد نظر با توجه کم بودن تعداد دانشگاه ها در این رشته؟

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - 99/1/11

  دتلللببعبیااس

 • تصویر فرد

  درسا‏ - 98/12/21

  البته همچنان در حال خواندن کارشناسی هستم و میخوام بدونم از طراحی معماری داخلی به معماری برای ارشد میتونم شرکت کنم و دانشگاه ئولتی قبول بشم ؟؟

 • تصویر فرد

  درسا‏ - 98/12/21

  با سلام وقتتون بخیر
  بنده مدرک کارشناسی معماری -معماری داخلی دارم از دانشکاه علمی کاربردی و میخوام بدونم امکانش هست برای ارشد در رشته معماری - معماری شرکت کنم و دانشگاه دولتی قبول بشم ؟؟

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 98/12/15

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی مهندسی معماری دارم .
  میخواستم بدونم که واسه ارشد میتونم یه رشته ای بردارم که اصلا مربوط به معماری نباشه
  ممنون.

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/12/16

  سلام وقت بخیر بله هر رشته ای بخواین می تونید از ارشد وزارت علوم انتخاب کنید و ادامه تحصیل بدین و لازم نیست حتما ارشد معماری بخونید

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - 98/11/18

  سلام من کارشناسی ناپیوسته معماری دارم میخواستم بدونم میتونم برای کارشناسی ارشد رشته معماری منظر یا فناوری معماری بخونم و اینکه کدومشون آزمون اسکیس داره

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/8/18

  سلام من لیسانس معماری دارم از دانشکده فنی و حرفه ایی ارشد میتونم مهندسی معماری کشتی بخونم شرایط خاصی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟..؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 98/2/4

  ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود 

 • تصویر فرد

  Forkuq‏ - 97/9/23

  سلام، من ممعماری میخوام شرکت کنم، اما نمیدونم از فنی مهندسی باید برم یا هنر، تو ثبت نام کد خواستن، ممنون میشم راهنماییم کنین

 • تصویر فرد

  علی پیرزاده‏ - 97/9/19

  سلام من کارشناسی ناپیوسته معماری دارم ایا می توانم برای ارشد رشته دیگه ایی را برم اگرامکان دارد رشته هایی که می توانم بدهم را برام بفرستید

 • تصویر فرد

  حسين‏ - 97/8/30

  سلام به نظرتون بهترين گرايش واسه بورسيه در تركيه كدومه؟

 • تصویر فرد

  sana‏ - 97/5/15

  بسم الله الرحمن الرحیم

  سلام من دبیرستان تجربی خوندم الان کنکور هنر دادم و ان شاءالله می خوام الان طراحی صنعتی بخونم و بعد برای فوق لیسانس برم معماری
  دو تا چیز برام اهمیت داره:۱-بازار کار و درآمد بسیار خوب
  ۲-دانشگاه با سطح علمی بالا
  به نظرتون با این روش می تونم به اینا برسم؟
  و این که از کنکور هنر نمی شه مستقیم معماری سراسری رو انتخاب کرد؟
  ترکیب طراحی صنعتی و معماری چقدر با هم جورن و به درد آینده کاریم می خورن؟
  برای فوق لیسانس چه گرایشی از معماری رو ادامه بدم؟
  خیلی ممنونم از راهنمایی های عالی و پر کاربرد تون و وقتی که برامون می ذارید
  سپاس

 • تصویر فرد

  لیلا راد ‏ - 97/1/15

  سلام من لیسانس تاریخ دارم. میخوام ارشد معماری بخونم. در دانشگاه پیام نور یا علمی کاربردی میتونم شرکت کنم؟در تهران . منابع ازمون رو از کجا بدونم چه دروسی هستند؟

 • تصویر فرد

  ف.نادری‏ - 97/1/10

  سلام ببخشید من کنکور ارشد ثبت تام کردم موقع ثبت نام زدم مجموعه معماری یعنی فقط الان معماری معماری با اون هفت گرایششو ثبت نام کردم!یعنی بقیه گرایشا نیست الان مثل معماری اسلامی معماری منظر یا ساخت و هنر معماری نمیتونم موقع انتخاب رشته انتخاب کنم اونا رو ؟!یا تو ازمون فقط باید سوالایی ک مربوط ب معماری معماریه رو جواب بدم ؟!

 • تصویر فرد

  مينا‏ - 96/12/4

  سلام من ليسانس معماري هستم ارشد شهر سازي ميتونم ارشد يه رشته ديگه غير از معماري شركت كنم؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/11/27

  سلام خسته نباشیدچند تا سوال داشتم/ممنون میشم اگر جواب بدین//من کارشناسی عمران دانشگاه ازاد دارم میخونم ویه ترم دیگه تموم هستم میخواستم برای ارشد اقدام کنم سوال اولم این هست که مشکلی نداره برای شرکت در رشته مجموعه هنرهای ساخت ومعماری؟؟؟ سوال دومم اینکه بعدا بخوام مهر نظام مهندسی عمران رو بگیرم به مشکل نمیخورم؟؟؟ وایا سه گام برای گرایش مدیریت پروژه وساخت مشاوره میدهد؟؟؟ ممنون اگر جواب بدین

 • تصویر فرد

  Fateme‏ - 96/11/8

  معماری

 • تصویر فرد

  Martam‏ - 96/10/24

  سلام من معماری میخونم آیا میتونم در دانشگاه حسابداری انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  مهری‏ - 96/10/7

  سلام من کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه دارم،به دلیل مشکلاتی فرصت مطالعه نداشتم تازه ميخوام شروع کنم تو درسهای خوندني قوی هستم و سريع یاد می گیرم،طراحی و نقاشیمم خوبه ميخواستم بدونم، اگه برای ارشد معماری بخونم کدوم رشتش بازار کار بهتری داره؟ارزش داره بخونم، یا برای سال بعد برنامه ریزی کنم ارشد مهندسی عمران، یا ارشد مهندسی مدیریت پروژه بخونم، نظر شما چيه؟البته دانشگاه دولتی منظورمه

 • تصویر فرد

  مهری‏ - 96/10/7

  سلام من کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه دارم،به دلیل مشکلاتی فرصت مطالعه نداشتم تازه ميخوام شروع کنم تو درسهای خوندني قوی هستم و سريع یاد می گیرم،طراحی و نقاشیمم خوبه ميخواستم بدونم، اگه برای ارشد معماری بخونم کدوم رشتش بازار کار بهتری داره؟ارزش داره بخونم، یا برای سال بعد برنامه ریزی کنم ارشد مهندسی عمران، یا ارشد مهندسی مدیریت پروژه بخونم، نظر شما چيه؟البته دانشگاه دولتی منظورمه

 • تصویر فرد

  تينا‏ - 96/8/24

  سلام من كارشناسي ناپيوسته معماري دارم ميخوام بدونم ميشه ارشد گرافيك بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  حمیده‏ - 96/8/13

  سلام من رشتم ریاضی بوده احتمالا میتونم شرکت کنم دیگه؟ و اینکه کدوم از این گرایشها بازار کار بهتری داره؟؟؟

 • تصویر فرد

  Zeinab‏ - 96/8/9

  ایا از طریق معماری میشه شهر سازی یا طراحی شهری..یعنی جزو گرایش های معماری هست

 • تصویر فرد

  hasan‏ - 96/7/30

  سلام.من ليسانس مهندسي صنايع دارم ولي دوس دارم ارشد معماري داخلي مسكن بخونم آيا امكانش هست؟آزمون اسكيس چي هست؟ من اطلاعي ازش ندارم متاسفانه

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 96/7/17

  سلام خسته نباشید ، من کارشناسی رشته آمار خوندم میخواستم بدونم میشه ارشد معماری ادامه بدم یا نه؟ ممنون

 • تصویر فرد

  ثمين‏ - 96/7/16

  سلام
  من ليسانس عمران و فوق ليسانس مهندسي محيط زيست دارم
  به معماري پايدار خيلي علاقه دارم ميخوام بدونم آزمون اسكيس واسه اين گرايش هم گرفته ميشه؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  sima‏ - 96/6/21

  سلام
  ببخشید من میخواستم بدونم واسه ارشد رشته معماری کدوم گرایشو بخونیم بهتره میشه راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  ضيايي‏ - 96/6/6

  با سلام
  ممنون از راهنماييتون
  من مهندسي معماري خوندم و علاقه زيادي به معماري پايدار و انرژي معماري دارم ولي در اسكيس چندساله تمرين نداشتم در شهر اصفهان هستم و حتما دانشگاه دولتي ميخوام ارشد بخونم
  ممنون ميشم اگه بهترين پيشنهادي كه داريد رو برام بگيد
  و اينكه اگه امسال بخوام در كنكور شركت كنم از كجا شروع كنم

 • تصویر فرد

  محمد علي غفاري‏ - 96/6/1

  سلام و خسته نباشيد، من ليسانس حسابداري دارم و ميخواستم واسه ارشد معماري بخونم..به نظر شما ميتونم با توجه به اينكه ليسانس حسابداري بودم موفق باشم يا اينكه إز اول بايد شروع كنم؟؟؟ تشكر ميكنم راهنماييم كنيد.

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/1

  سلام اگر طراحی اسکیس تون قوی هست و علاقه مندی تون به هنر زیاده بله حتما موفق میشید

 • تصویر فرد

  گيسو‏ - 96/5/12

  سلام
  ن با ليسانس صنايع ميتونم ارشد معمارى بخونم
  بدون هـيچ اطلاعاتى صرفا علاقه يا صنايع كه علاقه اى بهش ندارم را ادامه بدم؟
  و كدوم گرايش مناسب تره؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  vahdat‏ - 96/5/11

  سلام،خسته نباشید،میخواستم بپرسم من با دیپلم ریاضی اگر از کنکور هنر لیسانس مرمت بناهای تاریخی بگیرم،میتونم برای ارشد معماری بخونم یا یه گرایش دیگه؟و اگر جوابتون بله هست،ایا امکان تغییر این قانون وجود داره؟؟

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 96/4/23

  سلام من کاردانیم معماری و کارشناسیم عمران میتونم ارشد عمران امتحان بدم یا نه عمران راه ترابری

 • تصویر فرد

  مربم‏ - 96/4/4

  من در گرایش مهندسی معماری اسلامی مجازشدم اما دانشگاه آزاد این گرایش را ندارد باید چه کنم.

 • تصویر فرد

  فراهانی‏ - 96/3/27

  من امسال ارشد معماری اسلامی فقط میتونم شرکت کنم.خیلی اطلاعات ازش ندارم.اسکیس داره؟میشه یه کمکی بهم بکنید.. به نظرتون ارزش خوندن داره یا واسه سال دیگه بخونم که خود معماری قبول شم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. اسکیس معماری اسلامی با اسکیس مهندسی معماری یکیه. چندان گرایش پر طرفداری نیست.

 • تصویر فرد

  لیلا‏ - 96/3/20

  سلام ببخشید
  گرایش معماری اسلامی هم اسکیس داره؟
  چرا مطالبی از این گرایش معماری اسلامی نذاشتید اینم یکی از زیر شاخه های معماری هست.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. همون اسکیس مهندسی معماری اسکیسش حساب میشه

 • تصویر فرد

  Misagh‏ - 96/2/24

  سلام خسته نباشید من سال آخرمه میخواستم از رشته متالورژی تغییر رشته بدم به معماری میشه؟؟توروخدا جواب بدید.

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/2/25

  سلام دوست عزیز مشکلی نیست میتونید در آزمون معماری شرکت کنید
  چه کمکی میتونیم به شما بکنیم؟

 • تصویر فرد

  بهاره پاک گوهر‏ - 96/2/24

  منابع کامل برای ازمون کارشناسی ارشد مهندسی معماری

 • تصویر فرد

  شقایق‏ - 96/2/14

  سلام .لطفا بگید کدوم گرایش ها نیازی به ازمون اسکیس نداره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/6/2

  مطالعات اسکیس نداره و پروژه تشریحی داره.

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 96/1/10

  سلام
  با لیسانس شهر سازی بهترین گزینه از گرایشها ارشد معماری چیست؟کدام گرایش اسکی س نداره و قبولیش راحتتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/15

  سلام. مطالعات معماری ایران اسکیس نداره ولی آزمون تشریحی داره.
  بهترین گرایش مهندسی معماری و معماری داخلیه.

 • تصویر فرد

  آرش جوادی‏ - 96/1/9

  سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم رشته مطالعات معماری آزمون اسکیس داره یا خیر؟و در کل کدوم گرایش ها اسکیس نداره وامکان قبولی راحت تره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/15

  سلام. اسکیس نداره ولی پروژه تشریحی داره.

 • تصویر فرد

  موسی زاده‏ - 95/12/21

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من لیسانس رشته زیستم میخواستم ببینم میتونم ارشد معماری داخلی شرکت کنم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام.
  بله می تونید.

 • تصویر فرد

  Nazanin‏ - 95/12/7

  سلام.من رشته تربیت بدنی هستم .ولی می خوام معماری ارشد شرکت کنم.یکسال هم برای کنکور وقت بزارم.امکان قبولی هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله هست.

 • تصویر فرد

  shima‏ - 95/12/2

  سلام ..میخواستم بدونم واسه ارشد معماری اگر دروس فنی رو در نظر نگیریم امکان قبولی هست در دانشگاه دولتی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله هست با اسکیس خیلی خوب.

 • تصویر فرد

  فریماه‏ - 95/12/1

  سلام دوستان من الان دانشجوی کاردانی دانشگاه ازاد هستم میخوام برای کارشناسی برم دولتی ولی نمیدونم میشه گرایش دیگه ای بخونم یا نه
  و باید چه درسا و کتابایی رو بخونم برای کنکور؟؟؟
  میشه یکی کامل منو راهنمایی کنه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله مشه گرایش دیگه ای خوند.

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - 95/9/27

  سلام.
  من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم. میخواستم ببینم می تونم کنکور ارشد معماری شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  خسرو‏ - 95/9/16

  سلام؛ من راجع به کنکور طراحی شهری سوال داشتم؛ اول اینکه کنکورش جداست؟ امکان شرکت کردن همزمان تو معماری و طراحی شهری و هنرهای ساخت هست آیا؟ و اینکه از لیسانس معماری(با دیپلم ریاضی) میشه طراحی شهری رفت یا نه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله هر دو رو می تونید همزمان شکرت کنید.

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - 95/8/25

  سلام ،بنده کارشناسی تکنولوژی معماری دارم میخواستم بدونم ایا میتونم ارشد مدیریت اجرا بخونم واینکه برای ازمون نظام بنده رو میپذیرن ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. می تونید شرکت کنید ولی در مورد نظام لطفا سوالتو تو اتاق فکر مطرح کن.

 • تصویر فرد

  هادی سعادتی‏ - 95/8/15

  سلام

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  سلام

 • تصویر فرد

  HANIEH.FAZELI‏ - 95/8/5

  سلام.وقتتون بخیر.ببخشید من سال سوم رشته معماری هستم میخواستم بپرسم ک منابع تمامی گرایش های کارشناسی ارشدمعماری یکیست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/11

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید. ممنون

 • تصویر فرد

  مريم ‏ - 95/6/31

  سلام ببخشيد من ليسانس معماري هستم مي خواستم بدونم ميتونم فوق ليسانس برق بخونم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/4

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  گلاره مرتضوی‏ - 95/6/2

  سلام . وقت به خیر
  من مدرک کارشناسی معماری دارم . می خوام بدونم اگه ارشد مدیریت پروژه بخونم بازار کار براش چه طوره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/6/2

  سلام. بازار کار خوبی داره.

 • تصویر فرد

  علی‏ - 95/5/29

  سلام
  من لیسانس یکی از رشته های تجربی را دارم
  میخواستم ببینم میتونم در ازمون ارشد معماری شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 95/5/30

  سلام
  بله مشکلی نیست
  فقط برای آزمون عملی باید نهایت تلاش خودتونو بکنید

 • تصویر فرد

  اندیشه‏ - 95/5/5

  سلام من هنرهای ساخت گرایش مدیریت پروژه با رتبه 634 مجاز شدم می خواستم بپرسم امکان قبولی کجا رو دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/6

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر گروه معماری مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  نسیم‏ - 95/3/29

  سلام. دوستان بنده کارشناسی تکنولوژی معماری بودم. میخوام ارشد معماری ب معماری قبول بشم. لطفا راهنمایی کنین؟! آیا آزمون اسکیس دارم؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/30

  سلام. بله دارید. برای اطلاعات بیشتر سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید.
  ممنون

 • تصویر فرد

  شیما‏ - 95/3/18

  سلام وقت بخیر
  لیسانس بنده عمران
  ولیکن میخوام ارشد معماری بخونم
  از اسکیس هیچی بلد نیستم فقط این آزمون اسکیس سر جلسه کنکور گرفته میشه؟
  وبهترین گرایش ارشد معماری برای لیسانس عمران چی هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/18

  سلام.
  نخیر اسکیس بعد از آزمون کتبی و بعد از اعلام نتایج و رتبه ها گرفته میشه. اگه مجاز شده باشید حق شرکت در اسکیس رو خواهید داشت.
  درباره گرایش هم باید سوالتون رو در اتاق فکر مطرح کنید تا جواب کامل رو دوستان و و مشاوران بهتون بدن.
  اما با توجه به رشته تون خود مهندسی معماری براتون تناسب بیشتری داره.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 95/2/26

  سلام . میشه راجع منابع کنکور ارشد مطالعات معماری توضيحي بدید . اطلاعاتی راجعش ندارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/2/27

  سلام.
  لطفا در قسمت پایین همین صفحه به لینک منابع پیشنهادی 3گام در رشته معماری مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  محسن ‏ - 95/2/16

  چرا جواب نميدی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/2/18

  پاسختون ارسال شد.

 • تصویر فرد

  محسن ‏ - 95/2/15

  سلام
  گرایش معماری مسکن فقط دانشگاه علم و صنعت تهران دارد یا دانشگاه های دیگر هم این گرایش را دارند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/2/18

  فقط دانشگاه علم و صنعت پذیرنده این گرایش می باشد.

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 94/9/9

  سلام ببخشید برای رشته مهندسی معماری گرایش مسکن ازمون اسکیس هست؟واینکه تو دفترچه باید قید بشه گرایش مسکن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/9/22

  بله دوست عزیز
  گرایش معماری مسکن از گرایشهای آزمون مهندسی معماریه که آزمون اسکیس در اون ضریب 5 داره.
  در حال حاضر برای ثبت نام نیازی به عنوان گرایش ندارید. فقط کافیه آزمون معماری رو انتخاب کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت