گزیده ای از اتاق فکر مهندسی کشاورزی بیوتکنولوژی کشاورزی

ورود به اتاق فکر
 • ظرفیت

  در آزمون 94 پذیرش روزانه بیوتکنولوژی چقدر بوده؟

 • شرایط کاری

  سلام من خیلی ب این رشته علاقه داشتم ودارم اماتوی شهرستان حتی استان ماشرایط این رشته رو برای کارندارن هیچ کدوم ازاون مواردیکه ک ذکرشده

 • منابع

  من از فردا میخوام برای ارشد خوندن شروع کنم،چه منابعی برای این وقت کم برای رشته بیوتکنولوژی کشاورزی بهم پیشنهاد میدید؟

 • برنامه ریزی برای دکتری

  با سلام
  بنده دانشجوی فارغ التحصیل رشته اصلاح گیاهان باغی ام و برنامه ریزی های شما برای آزمون ارشد می باشد
  آیا قادر برای برنامه ریزی آزمون دکتری را دارید ؟

 • نحوه برنامه ریزی

  سلام خسته نباشید،من سال دوم بیوتکنولوژی کشاورزی تموم کردم،اگر از الان برای ارشد شروع کنم به خواندن زوده؟!

دروس كارشناسی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی

تعداد بازدید 6430 دفعه

آشنایی با دروس آزمون کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی

آشنایی با دروس آزمون کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی:

زبان

درس زبان در کنکور کارشناسی ارشد، ضریب 2 دارد. سطح سؤالات زبان در سالهاي مختلف متفاوت بوده و منبع مشخصي نيز ندارد. درس زبان شامل 30 سوال می باشد که 15 سوال آن زبان عمومی و 15 سؤال زبان تخصصي است.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

فيزيولوژی گياهی

اين درس در کنکور کارشناسی ارشد رشته بیوتکنولوژی ضريب 2 دارد. که به درک مکانیزم های کنترل کننده اعمال حیاتی گیاه و متابولیسم مواد فتوسنتزی و انتقال این مواد به اندام های مختلف گیاه و همچنین تنفس و عوامل مؤثر بر متابولیسم، رشد و تکثیر گیاهان می پردازد.

ژنتیک

این درس برای رشته بیوتکنولوژی ضریب 3 دارد که می‌توان آن را به طور کلی شامل تکنیک‌هایی دانست که باعث بروز یک صفت خاص در یک جاندار می‌شود و یا منجر به تولید یک محصول به شیوه‌ای غیر از شیوه طبیعی می گردد که برای مثال می توان تولید گیاهان مقاوم به آفات گیاهی و خشکی و تولید گیاهان پرمحصول را نام برد.

اصلاح نباتات

این درس برای رشته اصلاح نباتات همانند ژنتیک ضریب 3 دارد که خواندن آن بینشی از علم بهبود و اصلاح ريخته ژنتيكي محصولات زراعي و گياهی می دهد.

بیوشیمی

درس بیوشیمی برای رشته بیوتکنولوژی ضریب 2 دارد که با مطالعه آن می توان  نسبت به  تغییرات مولکولی که منجر به ایجاد تنوع در موجودات زنده می‌شود، (برای نمونه کشف ساختمان دو رشته‌ای دی.ان.ای، جزئیات تولید پروتئین از ژن‌ها، ارائه مدل سه بعدی از فعالیت مولکولهای پروتئین و  روشن شدن چرخه‌های متابولیسم و مکانیسم‌های تبدیل انرژی و تولید دی.ان.ای‌های نوترکیب و ...) شناخت پیدا کرد. که هدف آن بررسی طبیعت و مکانیسم واکنشهای شیمیای ویژه‌ای است که در گیاهان روی می‌دهند.

آفات و بیماری های گیاهی

درس آفات و بیماری های گیاهی در رشته بیوتکنولوژی ضریب 2 دارد. و درسی کاملا حفظی می باشد. که خواندن آن به تشخيص و شناسايي آفات و عوامل بيماري گياهان زراعي، باغي، زينتي، جنگلي، مرتعي و فرآورده هاي گياهي و  شناخت علايم و چگونگي اثر آفات بر گياهان و  روشهاي مبارزه با آنها، کمک می کند.

 

دریافت مشاوره رایگان

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc