گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی مکانیک

ورود به اتاق فکر
 • بیومکانیک چییییی بخونم؟

  سلام، آقا برای دروس اختصاصی بیو چی بخونم بهتره؟
  ممنون میشم جواب بدید؟

 • برنامه ریزی برای دانشگاه تهران

  سلام خسته نباشید
  من از طریق کنکور رشته مکانیک می خوام رشته مکاترونیک رو انتخاب کنم وقبول بشم
  هدفم فقط فقط دانشگاه روزانه تهران واصفهان
  از الان یعنی امتحان این ترمم18تموم میشه (معدل کل ام تا الان16.70)از تاریخ 18دی به بعد یه برنامه ریزی فشرده وکامل می خوام که کامل تا اخر تابستون اماده کنکور باشم
  (راستی من ترم 6 رشته نقشه کشی صنعتی هستم)ولی برای این هدفم خیلی مصمم هستم وهرجور شده با برنامه ریزی شما دوست دارم به هدفم برسم به امید خدا:)
  میشه کمکم کنید

 • مطالعه منابع

  سلام آقای دکتر
  من کارشناس ارشد مکانیک ماشینهای کشاورزی هستم ولی می خواهم دوباره ارشد مکانیک گرایش انرژی شرکت کنم
  و در خیلی از مباحث مربوط به سر فصل ها هیچگونه پیشینه ای ندارم باتوجه به زمان باقی مانده بهترین برنامه ممکن چیست؟
  اگ تنها ریاضیات و ترمودینامیک را مطالعه کنم کافی نیست؟

 • انتخاب رشته

  سلام خسته نباشید
  من امسال فارغ التحصیل شدم
  رشته ی کارشناسیم رباتیک بود
  حالا می خوام مکانیک طراحی سازه و بدنه ی خودرو بخونم
  توی نحوه ی خلاصه نویسی به کمک نیاز دارم
  در ضمن قضد دارم دروس باکس سیالات رو حذف کنم چون توی کارشناسی نخوندیمشون اگه وقت بشه یکیشون که جواب گرفتن ازش اسون تر باشه رو انتخاب می کنم(فکر می کنم انتقال راحت تر باشه)
  میشه راهنماییم کنید
  با تشکر

 • محرومیت از کنکور

  سلام، بنده در سال 94 در کنکور ارشد شرکت کرده و در دانشگاه روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. سال 95 را شرکت نکردم. آیا برای کنکور 96 محروم هستم یا خیر؟

مجموعه مهندسی مکانیک

 • دقیق ترین تخمین رتبه ارشد مکانیک

  ویژگی های دقیق ترین تخمین رتبه ارشد مکانیک را در این مطلب مشاهده می کنید. نرم افزار تخمین رتبه ارشد مکانیک 3گام، امکان تخمین رتبه درهمه گرایش های مهندسی مکانیک شامل: ساخت و تولید، طراحی کاربردی، تبدیل انرژی، مهندسی پزشکی بیو مکانیک، سیستم محرکه خودرو، طراحی سیستم های دینامیکی خودرو، سازه بدنه خودرو و مکاترونیک برای شما فراهم کرده است.ربات تخمین رتبه ارشد مکانیک با توجه به اطلاعات کارنامه های سال 98 و ماقبل شامل سهمیه آزاد، سهمیه ایثارگران پنج درصد ( 5%) و سهمیه ایثارگران بیست و پنج درصد می باشد.

 • برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی مکانیک

  بهترین برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در این مطلب توضیح داده شده است. با توجه به شرایط هر داوطلب برنامه ریزی سه ماهه ارشد مهندسی مکانیک برای او متفاوت خواهد بود که در ادامه توضیح داده شده است.

 • مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مهندسی مکانیک

  مصاحبه با رتبه های برتر رشته مهندسی مکانیک موسسه 3گام در سال 98 را می توانید در این مطلب مشاهده کنید. رتبه های برتر رشته مهندسی مکانیک در این مصاحبه تجربیات خود را در مورد کنکور ارشد با شما به اشتراک می گذارند.

 • تحلیل تغییر ضرایب دروس مهندسی مکانیک ارشد 99

  ضرایب برخی دروس مهندسی مکانیک برای کنکور ارشد 99 نسبت به کنکور سال های گذشته تغییر کرده است. این تغییر ضرایب می تواند روی کیفیت مطالعه داوطلبان ارشد مهندسی مکانیک 99 تاثیر گذار باشد. تحلیل تغییر ضرایب دروس مهندسی مکانیک ارشد 99 که توسط مشاوران 3گام انجام گرفته است می تواند کمک زیادی برای داوطلبان این رشته باشد.

 • بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک 98

  بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک 98 یکی از اطلاعات کمیاب و ارزشمند برای داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند.

 • نمونه کارنامه های سهمیه 5 درصد ایثارگران کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک 97

  داشتن اطلاعات درصد، رتبه و قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در سال 97 به داوطلبان ارشد مهندسی مکانیک سال 98 این کمک را می کند که بهترین برنامه ریزی را برای خود انجام دهند. نمونه کارنامه های ارشد مهندسی مکانیک 97 سهمیه 5 درصد ایثارگری در این مطلب گنجانده شده است.

 • نمونه قبولی های سهمیه 5 درصد ایثارگران کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

  برخی از ترازها و محل قبولی داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران مهندسی مکانیک در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته را در اینجا می توانید ببینید. اطلاعات تراز و محل قبولی داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در سال گذشته، برای این که شما شرایط قبولی خود را در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 98 و آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال 99 ارزیابی کنید بسیار اهمیت دارد.

 • انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 مهندسی مکانیک

  به دلیل تخصصی و پیچیده بودن انتخاب رشته و تاثیر عوامل بسیاری بر روی آن، دپارتمان مشاوران تخصصی ارشد مهندسی مکانیک 3گام در این مطلب به معرفی کلی عوامل موثر بر انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک 98 پرداخته اند.

 • سوالات و پاسخنامه کنکور ارشد مهندسی مکانیک 98

  با مطالعه سوالات و پاسخنامه کنکور ارشد مهندسی مکانیک سال های گذشته، داوطلبان می توانند مفاهیم اساسی و حتی نکته های ریز را در قالب تست های جامع، درک کنند.

 • جمع بندی سه ماه آخر کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

  طرح های جمع بندی سه ماه آخر کنکور کارشناسی ارشد 3 گام، فاکتور مهمی برای موفقیت در آزمون ارشد 98 است.

 • بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک

  در این مطلب به بازار کار گرایش های ارشد مهندسی مکانیک (گرایش طراحی کاربردی، گرایش تبدیل انرژی، گرایش ساخت و تولید، گرایش مهندسی پزشکی (بیومکانیک)، گرایش سیستم محرکه خودرو، گرایش سیستم های دینامیکی خودرو، گرایش سازه بدنه خودرو و گرایش مکاترونیک) پرداخته شده است.

 • تحلیل منابع کنکور ارشد مهندسی مکانیک- درس مکانیک سیالات

  مرور اجمالی بر منابع کنکور ارشد مهندسی مکانیک موجود در بازار برای درس مکانیک سیالات

 • روش مطالعه درس مکانیک سیالات در کنکور ارشد مهندسی مکانیک

  اطلاع از روش مطالعه درس مکانیک سیالات کنکور ارشد مهندسی مکانیک، به دلیل اهمیت زیاد آن در کنکور به داوطلبان کمک زیادی می کند.

 • نمونه برنامه ریزی برای کنکور ارشد مکانیک 

  روش درست برنامه ریزی و مطالعه از مهمترین عوامل موفقیت در کنکور ارشد مهندسی مکانیک می باشد.

 • تحلیل و بودجه بندی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک-سال های 90 تا 98

  یکی از اصلی ترین و پر تکرار ترین سوالاتی که ذهن داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مکانیک رو همیشه مشغول خودش می کند این است که در هر درس توزیع سوالات کنکور بین فصول مختلف چگونه بوده است و هر فصل از کتاب چند سوال در کنکور سال های اخیر داشته . ما در دپارتمان مکانیک موسسه 3گام تصمیم گرفتیم به صورت کامل به این پرسش پاسخ بدهیم .

 • بهترین منابع کارشناسی ارشد مکانیک

  معرفی منابع دانشگاهی و کنکوری مورد تأیید مشاوران 3گام در کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

 • مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

  من امیر سلیمانی مشاور تخصصی رشته ی مهندسی مکانیک در موسسه 3گام. هم اکنون مشغول به  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در گرایش تبدیل انرژی هستم .

 • تحلیل دروس کنکور ارشد مهندسی مکانیک گرایش بیومکانیک

  سخت تر شدن قبولی در گرایش کارشناسی ارشد بیومکانیک، در سال های اخیر و افزایش میانگین درصدهای مورد نیاز برای قبولی در این گرایش، باعث شده است که بسیاری از داوطلبان به دنبال تحلیل دروس، بهترین منابع ارشد بیومکانیک و روش مطالعه آن ها باشند.

 • دروس آزمون كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك 99

  دروس آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در سال 99 در این مطلب به تفصیل شرح داده می شود.

 • رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

  برخی از رتبه ها و محل قبولی داوطلبان مهندسی مکانیک در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته را در اینجا می توانید ببینید. اطلاعات رتبه و محل قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در سال گذشته، برای این که شما شرایط قبولی خود را در انتخاب رشته و آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال 98 ارزیابی کنید بسیار اهمیت داد.

 • بودجه بندی و تحلیل و بررسی آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال 96

  در زیر به نکات و تفاوتهای برجسته آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال 96 نسبت به سالهای گذشته پرداخته شده است.

 • تحلیل، بودجه بندی و تعداد سوالات ارشد مکانیک 97

  در این بخش بودجه بندی سوالات بخش های مختلف آزمون ارشد مکانیک 97، ارائه و به تحلیل و بررسی سوالات کنکور ارشد مکانیک 97 و مقایسه با کنکور ارشد مکانیک 96 می پردازیم.

 • نحوه مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

  کنکور ارشد مهندسی مکانیک یکی از پرمتقاضی ترین رشته ها در کنکور کارشناسی ارشد می باشد و این تعداد بالای متقاضی به علاوه حجم زیاد دروس این رشته باعث شده است که قبولی در کنکور ارشد این رشته نیازمند برنامه ریزی و مطالعه دقیقی باشد.

 • روش مطالعه درس زبان انگلیسی کنکور کارشناسی ارشدمهندسی مکانیک

  درس زبان با توجه به ضریب 1، در کنکور مهندسی مکانیک توسط اکثر دانشجویان در کنکور حذف می شود. ولی آیا این کار درست است یا نه؟ در ادامه ابتدا به معرفی ساختار این درس می پردازیم و سپس پاسخ سوال فوق را می دهیم.

 • قبولی در کنکور ارشد مهندسی مکانیک 97 در پنج ماه

  با توجه به اینکه حدود پنج ماه تا کنکور باقی مانده است و خیلی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که هنوز شروع نکرده اند و یا شروع کرده اند اما خیلی مطالعه منسجم نداشته اند  ممکن است فکر کنند که این زمان برای مطالعه کنکور ارشد مهندسی مکانیک کافی نیست و فرایند مطالعه رو رها کنند و یا اصلا شروع نکنند.

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مکانیک

  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مکانیک سال 98 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد مکانیک سال 98 و برخی از رتبه ها و محل قبولی آنها در کارشناسی ارشد مکانیک در سال های گذشته

 • معرفی کارشناسی ارشد مهندسی مكانيك

  مهندسی مکانیک زیرمجموعه‌ای از مهندسی است که با طراحی، ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها و ماشین‌ها سروکار دارد.

 • گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی مكانيك

  كارشناسي ارشد مهندسي مکانیک در دانشگاه هاي ایران به 5 گرایش و چندین زیرگرایش تقسیم می شود که عبارتند از: گرایش ساخت و تولید، گرایش طراحی کاربردی، گرایش تبدیل انرژی، گرایش مهندسی پزشکی-بیومکانیک، گرایش سیستم محرکه خودرو، گرایش طراحی سیستم های دینامیکی خودرو، گرایش سازه بدنه خودرو، گرایش مکاترونیک، گرایش تسلیحات و گرایشهای طراحی و ساخت خودروهای نظامی

 • اطلاعات دفترچه کارشناسی ارشد رشته مهندسي مكانيك

  آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دارای یک دفترچه است و مدت پاسخگويي به سؤالات آن 180 دقيقه می­باشد.

 • ظرفیت دانشگاهها در کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

  دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد مجموعه مهندسی مکانیک

 • نمونه کارنامه، رتبه ها، درصدها و قبولیهای ارشد مهندسی مکانیک (93 تا 98)

  کارنامه ها و اطلاعات درصدها و رتبه ها و قبولیهای داوطلبان آرمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از سال 93 تا 98. داشتن اطلاعات درصد، رتبه و قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد مکانیک در سال 98 به داوطلبان ارشد مهندسی مکانیک سال 99 این کمک را می کند که بهترین برنامه ریزی را برای خود انجام دهند. سعی شده است نمونه کارنامه های ارشد مکانیک 98 در همه سهمیه ها (سهمیه آزاد، سهمیه 5 درصد ایثارگری و 25 درصد ایثارگری) ارائه شود.

اطلاعیه های ویژه

 • مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد تلفنی، حضوری و آنلاین

  مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد تلفنی، حضوری و آنلاین

  موسسه 3گام، پیشگام روشهای جدید برنامه ریزی و مشاوره آزمون کارشناسی ارشد، انواع مشاوره های تلفنی، آنلاین و حضوری را با مشاوران تخصصی و مجرب خود انجام می دهد.

 • جشنواره ویژه تخفیف و قرعه کشی پایان سال 98

  جشنواره ویژه تخفیف و قرعه کشی پایان سال 98

  موسسه 3گام با توجه به شرایط ویژه سال 98، جشنواره تخفیف همراه با قرعه کشی و جایزه برگزار می کند.

 • تخمین رتبه کارشناسی ارشد 99

  تخمین رتبه کارشناسی ارشد 99

  تخمین رتبه ارشد 99 موسسه 3گام، از طریق ربات تلگرامی ArshadtakhminBot@ با اطلاعات به روز رسانی شده دقیق و کاملا منطبق بر روش سازمان سنجش در محاسبه تراز در دسترس داوطلبان قرار داده شده است. نرم افزار تخمین رتبه ارشد 99 موسسه 3گام، برای تخمین رتبه شما از اطلاعات کارنامه های سال 98 و ماقبل شامل سهمیه های آزاد، سهمیه ایثارگران پنج درصد ( 5%) و سهمیه ایثارگران بیست و پنج درصد (25%) استفاده می کند.

 • جدول برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور ارشد

  جدول برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور ارشد

  در این مطلب به اصلی ترین نکات برنامه ریزی سه ماهه موفق برای کنکور ارشد رشته های مختلف می پردازیم. روش برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور ارشد با توجه به شرایط داوطلبان مختلف توضیح داده شده است. از برنامه ریزی سه ماهه، همه داوطلبان، چه کسی که هیچ مطالعه ای نداشته چه کسی که به نسبت مطالعه خوبی داشته می توانند استفاده کنند.