کنکور سراسری زبان

 • لیست رشته های بومی، ناحیه ای، قطبی و کشوری زبان های خارجی

  پذیرش بعضی رشته ها و دوره ها در کنکور سراسری به صورت بومی گزینی(استانی، ناحیه ای، قطبی) انجام می شود و داوطلب های آن بوم شانس قبولی بیشتری نسبت به دیگر داوطلبان خواهند داشت.

 • رشته های بدون کنکور زبان به تفکیک دانشگاه ها

  رشته های بدون کنکور زبان به تفکیک دانشگاه ها را در اینجا مشاهده می کنید. لیست کد رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه های سراسری، پیام نور و آزاد اسلامی به تفکیک مقاطع کارشناسی و کاردانی در این مطلب بررسی شده است. همچنین نکات مهم به هنگام ثبت نام رشته های بدون کنکور زبان هم آورده شده است.

 • زیرگروه های کنکور زبان – لیست رشته ها

  زیرگروه های کنکور زبان در اینجا آورده شده است. گروه آزمایشی زبان دارای چهار زیرگروه آزمایشی در کنکور سراسری می باشد که هر زیرگروه هم رشته هایی را در مقاطع مختلف تحصیلی شامل می شود. لذا لیست رشته های کنکور زبان به تفکیک هر زیرگروه در قالب جدول در این مطلب ارائه شده است.

 • سوالات و پاسخنامه کنکور زبان 1401

  لینک دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه تشریحی کنکور سراسری زبان 1401 برای شما قرار داده شده است. سوالات و پاسخنامه تشریحی کنکور سراسری رشته زبان به تفکیک دروس عمومی و اختصاصی قرار داده شده است.

 • تاثیر سوابق تحصیلی کنکور زبان | بررسی آخرین تغییرات

  بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور زبان با توجه به آخرین تغییرات اعلام شده از سوی سازمان سنجش در این مطلب انجام شده است.

 • ضرایب دروس کنکور زبان - ضرایب دروس اختصاصی شیوه جدید

  ضرایب دروس کنکور زبان نظام جدید (3-3-6) و منابع اعلام شده از سوی سازمان سنجش همراه با رشته های هر زیرگروه و ضرایب دروس اختصاصی آنها در کنکور سراسری گروه زبان - نظام جدید در این مطلب آورده شده است.

 • دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان 1400 - انتخاب رشته زبان دانشگاه سراسری و آزاد

  در این مطلب می توانید دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان 1400 را دانلود کنید. علاوه بر این اطلاعاتی درباره انتخاب رشته کنکور زبان 1400 دانشگاه های سراسری و انتخاب رشته کنکور زبان 1400 دانشگاه آزاد ارائه شده است.

 • دبیری زبان انگلیسی

  در این مطلب به معرفی و بازار کار رشته دبیری زبان انگلیسی یا همان آموزش زبان انگلیسی تنها رشته تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی صحبت کنیم.

 • بهترین روش مطالعه دروس عمومی برای کنکور سراسری

  با هر سطح تحصیلی و آمادگی که هستید، یک روش مطالعه خاص رو باید در پیش بگیرید. اینجا بهتون میگیم که برای هر درس با هر سطح آمادگی، چطوری باید دروس عمومی رو برای آزمون سراسری مطالعه کنید.

اطلاعیه های ویژه

 • بدترین و بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1402 | مقایسه جامع قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش

  بدترین و بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1402 | مقایسه جامع قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش

  در این مقاله به صورت جامع آزمون های آزمایشی موسسات قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را با هم مقایسه می کنیم تا بهترین و بد ترین آزمون آزمایشی برای کنکور 1402 را به شما معرفی کنیم. همچنین استاندارد ها و ویژگی های بهترین آزمون آزمایشی برای آمادگی بیشتر در کنکور 1402 را هم به شما معرفی میکنیم.

 • منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1401 و آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1401، در مطلب زیر به طور کامل مورد بررسی و معرفی قرار گرفته است.

 • تعداد دفعات مجاز استفاده از سهمیه 5 درصد ایثارگران

  تعداد دفعات مجاز استفاده از سهمیه 5 درصد ایثارگران

  در مطلب زیر تعداد دفعات مجاز استفاده از سهمیه 5 درصد ایثارگران را با توجه به دوره های پذیرفته شده روزانه، نوبت دوم، پردیس و... با توجه به قوانین سهمیه 5 درصد ایثارگران درج شده در دفترچه سنجش بررسی میکنیم. داوطلبان باید حتما به سقف استفاده از سهمیه 5 درصد ایثار گران کنکور سراسری توجه داشته باشند که در آینده با مشکل مواجه نشوند.

 • کدام سهمیه منطقه در کنکور سراسری بهتر است: سهمیه منطقه 1، سهمیه منطقه 2، سهمیه منطقه 3؟

  کدام سهمیه منطقه در کنکور سراسری بهتر است: سهمیه منطقه 1، سهمیه منطقه 2، سهمیه منطقه 3؟

  سهمیه مناطق در کنکور سراسری، بیش از 95 درصد داوطلبان کنکورهای تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان های خارجی را شامل می شود. در اینجا به بررسی مفهوم سهمیه مناطق، به تفکیک داوطلبان، تاثیر سهمیه مناطق، ظرفیت پذیرش و تعهدات پذیرفته شدگان سهمیه مناطق و سایر نکات مهم در ارتباط با استفاده از این سهمیه ها پرداخته ایم. داوطلبان استفاده از سهمیه مناطق یک، دو و سه باید قسمت مربوط به بند 26 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را پر کنند.

3گام: مسیر مطمئن موفقیت