کنکور سراسری تجربی

 • سهمیه بهیاری در کنکور تجربی ۱۴۰۰ - مطابق با آخرین تغییرات

  همانطور که می دانید در کنکور سراسری ۱۴۰۰ چندین سهمیه موثر مانند سهمیه مناطق، رزمندگان، ایثارگران، خانواده شهدا و ... تاثیرگذار هستند. در این مطلب به شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه بهیاری در کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۰ می پردازیم.

 • رشته های تربیت معلم تجربی

  رشته های تربیت معلم تجربی را در اینجا مشاهده می کنید. لیست رشته های تربیت معلم تجربی، انتخاب رشته، شرایط ثبت نام در رشته های دانشگاه فرهنگیان، ظرفیت پذیرش رشته های تربیت معلم تجربی و امتیازات ویژه دانشجویان رشته های تربیت معلم تجربی و سایر نکات مهم در این مطلب بررسی شده اند.

 • لیست رشته های بومی، ناحیه ای، قطبی و کشوری تجربی

  پذیرش بعضی رشته ها و دوره ها در کنکور سراسری به صورت بومی گزینی(استانی، ناحیه ای، قطبی) انجام می شود و داوطلب های آن بوم شانس قبولی بیشتری نسبت به دیگر داوطلبان خواهند داشت.

 • حداقل معدل کتبی برای پزشکی - راهنمای کامل معدل کتبی برای پزشکی

  همانطور که در دفترچه ی ۱ کنکور آورده شده است برای رشته های پزشکی باید حداقل معدل کتبی را به دست آورده باشید. معدل لازم برای رشته تجربی یکی از سؤالات عمده و مهم دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول است که در این مطلب به بررسی کامل آن می پردازیم.

 • رشته های بدون کنکور تجربی به تفکیک دانشگاه ها

  رشته های بدون کنکور گروه تجربی را به تفکیک دانشگاه ها در اینجا مشاهده می کنید. رشته های بدون کنکور تجربی در دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور به تفکیک مقاطع کاردانی و کارشناسی و همچنین لیست رشته های بدون کنکور پیراپزشکی گروه تجربی هم در این مطلب بررسی شده اند.

 • زیرگروه های کنکور تجربی – لیست رشته ها

  زیرگروه های کنکور تجربی در اینجا آورده شده است. گروه تجربی دارای پنج زیرگروه آزمایشی در کنکور سراسری می باشد که هر زیرگروه هم رشته هایی را در مقاطع مختلف تحصیلی شامل می شود. لذا لیست رشته های کنکور تجربی به تفکیک هر زیرگروه در قالب جدول در این مطلب ارائه شده است.

 • ضرایب دروس کنکور تجربی نظام جدید (3-3-6)

  ضرایب دروس کنکور تجربی نظام جدید (3-3-6) و منابع اعلام شده از سوی سازمان سنجش همراه با رشته های هر زیر گروه و ضرایب دروس اختصاصی آنها در آزمون سراسری گروه علوم تجربی - نظام جدید در این مطلب آورده شده است.

 • مصاحبه با رتبه های برتر کنکور سراسری تجربی

  مصاحبه با رتبه های برتر کنکور سراسری تجربی موسسه 3گام در سال 99 را می توانید در این مطلب مشاهده کنید. رتبه های برتر کنکور سراسری تجربی در این مصاحبه تجربیات خود را در مورد کنکور ارشد با شما به اشتراک می گذارند.

 • مشاوره تخصصی کنکور سراسری تجربی

  آقای امین کریمان، مشاور تخصصی کنکور تجربی، کارشناسی عمران از دانشگاه علم و صنعت، کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه از دانشگاه علم و صنعت، دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران با بیش از 8 سال سابقه مشاوره تخصصی و برنامه ریزی کنکور است.

 • رشته های تجربی – معرفی کامل رشته های دانشگاهی تجربی

  در این مطلب می توانید معرفی همه ی رشته های تجربی شامل: بازار کار آن ها، شرایط ادامه تحصیل رشته های علوم تجربی، مزایا و معایب هریک از رشته های علوم تجربی و ... را بخوانید. با ما همراه باشید.

 • بودجه بندی و تحلیل کنکور سراسری تجربی 98-89

  بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور سراسری تجربی از سال 89 تا سال 98 به تفکیک فصول دروس عمومی و دروس اختصاصی در جداول زیر برای شما آماده شده است. اطلاع از بودجه بندی ده سال اخیر کنکور سراسری به داوطلبان کنکور تجربی 99 نظام قدیم و نظام جدیدکمک می کند که مباحث پر تکرار دروس عمومی و تخصصی کنکور را بشناسند و بتوانند در برنامه ریزی خود مدیریت زمان داشته باشند.

 • سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری رشته تجربی سال های 90 تا 99

  لینک دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه تشریحی کنکور سراسری تجربی سال های 90 تا 99 برای شما قرار داده شده است. سوالات و پاسخنامه تشریحی کنکور سراسری رشته تجربی ده سال اخیر به تفکیک دروس عمومی و اختصاصی قرار داده شده است

 • دانلود آزمون های آزمایشی سنجش، گزینه دو، قلمچی، گاج - کنکور تجربی (سال های 90 تا 99)

  دانلود آزمون های آزمایشی سنجش، گزینه دو، قلمچی و گاج این امکان را برای شما عزیزان فراهم می کند که از اولین آزمون تا آخرین آزمونی که این موسسات در سال های تحصیلی 90 تا 99 برگزار کردند را به راحتی دانلود کنید و مورد استفاده قرار دهید.

 • دانلود کتابهای درسی نظام قدیم و نظام جدید تجربی (از سال 90 تا 97)

  مطالعه صحیح و مفهومی کتاب های درسی نظام قدیم و نظام جدید تجربی به همراه بررسی کتاب های کمک درسی پیشنهادی توسط مشاوران با تجربه و تست های آزمون های سال های گذشته از عوامل مهم موفقیت در کنکور سراسری است.

 • دانلود کتاب های کمک درسی کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید

  دانلود کتاب های کمک درسی کنکور تجربی 99 (دانلود کتاب های کمک درسی گاج، خیلی سبز، مهروماه، نشر الگو، مبتکران و ...) برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید

 • دانلود رایگان جزوات کنکور تجربی

  دانلود رایگان جزوات کنکور تجربی (جزوات کنکوری نظام جدید، جزوات کنکور تجربی نظام قدیم) برای یادگیری بهتر دانش آموزان و داوطلبان این رشته

 • دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99 - انتخاب رشته تجربی دانشگاه سراسری و آزاد

  در این مطلب می توانید دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 99 را دانلود کنید. علاوه بر این اطلاعاتی درباره انتخاب رشته کنکور تجربی 99 دانشگاه های سراسری و انتخاب رشته کنکور تجربی 99 دانشگاه آزاد ارائه شده است.

 • انتخاب رشته تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و استخدام در آموزش و پرورش

  دانشگاه های فرهنگیان و تربت معلم به خاطر استخدام رسمی در آموزش و پرورش، یکی از مهم ترین انتخاب ها در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری به حساب می آید. اینکه چه کسانی در تربیت معلم و دانشگاه های فرهنگیان پذیرفته می شوند و به استخدام آموزش و پرورش در می آیند موضوع این مطلب است.

 • آخرین رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان، تربیت دبیر و تربیت معلم

  برای همه بسیار اهمیت دارد که برای اینکه در دانشگاه های تربیت معلم قبول شوند چه رتبه ای باید به دست بیاورند و برای این کار خودشان را با رتبه های سال های گذشته می سنجند. اما آیا واقعا در تربیت معلم با همان رتبه مشابه قبول می شوند یا ه بسیار جای بحث دارد.

 • آخرین رتبه های قبولی پزشکی و دندانپزشکی 99

  اطلاع از آخرین رتبه های قبولی دانشگاه های علوم پزشکی کنکور سراسری 99 به داوطلبانی که امسال کنکور گروه آزمایشی تجربی را می دهند، کمک می کند که بتوانند انتخاب رشته موفقیت آمیزی داشته باشند.

 • جدول برنامه ریزی برای کنکور 1400 تجربی

  آگاهی از روش های صحیح برنامه ریزی و داشتن یک جدول برنامه ریزی مناسب برای کنکور 1400 تجربی با تضمین رسیدن به نتیجه از مهمترین عوامل موفقیت در کنکور تجربی می باشد.

 • بهترین روش مطالعه دروس عمومی برای کنکور سراسری

  با هر سطح تحصیلی و آمادگی که هستید، یک روش مطالعه خاص رو باید در پیش بگیرید. اینجا بهتون میگیم که برای هر درس با هر سطح آمادگی، چطوری باید دروس عمومی رو برای آزمون سراسری مطالعه کنید.

 • بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید کنکور 1400

  بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید 1400، منابعی هستند که برای سطح شما و با توجه زمان مطالعه شما و پایه علمی و درسی شما انتخاب گردد. منابع کنکور سال 1400 برای کنکور تجربی نظام جدید، باید حتما توسط یک مشاور حرفه ای و بعد از آزمون تعیین سطح مشخص شود. بدون تعیین سطح منابع معرفی شده برای کنکور تجربی نظام جدید 1400، هیچ ارزشی نخواهد داشت و شما را حتی از هدف اصلی دور می کند.

 • بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور سراسری گروه علوم تجربی

  خوندن دروس تخصصی به شدت نیازمند داشتن تکنیک و مهارته. درصد این دروس 3 برابر دروس عمومی تو کنکور شما محاسبه میشه. پس حواستونو جمع کنید و با آمادگی کامل وارد این صفحه بشید تا بدونید هر درس رو با توجه به میزان آمادگی و مهارتی که دارید چطوری مطالعه کنید تا بتونید تو آزمون سراسری موفق بشید.

 • بهترین منابع کمک درسی و تست یازدهم تجربی

  شناختن بهترین منابع کمک درسی و تست سال یازدهم تجربی به خاطر سخت شدن کنکور تجربی و دشوار بودن قبولی در رشته های پر طرفدار آن، بسیار اهمیت دارد. در این مطلب سعی داریم بهترین منابع کمک درسی و تستی یازدهم تجربی را برای شما معرفی کنیم.

 • بهترین منابع کمک درسی و تست دهم تجربی

  شناختن بهترین منابع کمک درسی و تست سال دهم تجربی به خاطر سخت شدن کنکور تجربی و دشوار بودن قبولی در رشته های پر طرفدار آن، بسیار اهمیت دارد. در این مطلب سعی داریم بهترین منابع کمک درسی و تستی دهم تجربی را برای شما معرفی کنیم.

 • مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور سراسری در بهمن و اسفند

  بهمن و اسفند برای همه داوطلبان کنکور، ماه‌هایی بسیار مهم و سرنوشت ساز است؛ به همین دلیل اطلاع از چگونگی مطالعه و برنامه ریزی در این ماه ها حائز اهمیت می باشد.

 • تخمین رتبه کنکور سراسری تجربی 99

  داوطلبان در تخمین رتبه کنکور سراسری تجربی باید دو عامل را در نظر بگیرند. اول درصد و تراز و دوم تاثیر سهمیه ثبت نامی داوطلب.

 • رتبه های قبولی کنکور تجربی 99 | آخرین رتبه قبولی دانشگاه دولتی تجربی

  رتبه های قبولی تجربی 99 در همه رشته ها از جمله: داروسازی، پرستاری، تغذیه و رادیولوژی را می توانید مشاهده کنید.اطلاع از رتبه های قبولی تجربی 99 رشته های مختلف به شما کمک میکند که در انتخاب رشته تجربی 1400 شانس قبولی رتبه خود را بررسی کنید. همچنین با دیدن رتبه های لازم قبولی دانشگاه دولتی رشته تجربی، برای برنامه ریزی کنکور سال آینده خود دید بهتری خواهید داشت.

 • خرید اینترنتی کتاب های کمک درسی و کنکوری خیلی سبز

  کتاب های کمک درسی، کتاب های کنکوری و کتاب های تست انتشارت خیلی سبز را می توانید از این صفحه مشاهده کنید و بخرید.

 • نمونه کارنامه های کنکور تجربی 97

  برای انتخاب رشته کنکور تجربی 98، تمام داوطلبان به دنبال آن هستند که وضعیت رتبه های مشابه خود را در کنکور تجربی 97 بدانند تا بتوانند انتخابی منطقی داشته باشند.

 • روش های صحیح مطالعه برای کنکور

  یکی از دغدغه هایی داوطلبان کنکور سراسری آگاهی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور است. حواس پرتی و عدم اطلاع از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، یادگیری را به میزان زیادی کاهش می دهد. مطالعه اصولی و فعال باعث می شود که مشکل اکثر این افراد برطرف گردد.

 • ایجاد انگیزه درس خواندن در دانش آموزان

  درس خواندن برای کنکور با وجود تعداد زیادی از کتاب های درسی، جزوات و کتاب های تست قطور، برای بیشتر داوطلبان کار سخت و طاقت فرسایی است. به همین دلیل علاوه بر داشتن برنامه منظم و منسجم و آگاهی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، ایجاد انگیزه درس خواندن در دانش آموزان بسیار مهم است

 • عوامل موفقیت در کنکور

  یکی از عوامل موفقیت در کنکور، قدرت تصمیم گیری می باشد. وقتی از کلمه تصمیم گیری به عنوان یکی از عوامل موفقیت در کنکور صحبت می کنیم، منظور یک انتخاب واقعی و آگاهانه است.

 • ترس از شکست در کنکور

  افسردگی قبل از کنکور و ترس از شکست در کنکور از بزرگترین مشکلات روانی کنکوری ها می باشد. ایجاد انگیزه برای درس خواندن و جملات انگیزشی برای موفقیت در کنکور به این افراد کمک می کند تا بتوانند بحران کنکور را پشت سر بگذارند.

 • راه های مقابله با استرس کنکور

  اگر داوطلبی هستید که برای آمادگی کنکور دچار استرس هستید و احساس می‌کنید که ممکن است استرس سر جلسه کنکور نیز به سراغتان بیاید، باید از همین الان راه های مقابله با استرس کنکور را بشناسید و برای برطرف کردن این مشکل تلاش کنید.

 • زمان شروع جمع بندی کنکور

  در این مطلب به بهترین زمان برای شروع جمع بندی کنکور (دروس پایه، دروس نیمسال اول و دوم تحصیلی) و نکات مهمی که داوطلبان باید در زمان باقی مانده تا کنکور بدانند، پرداخته شده است.

اطلاعیه های ویژه

 • دفترچه ثبت‌ نام کنکور | دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

  دفترچه ثبت‌ نام کنکور | دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

  دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی 1400 را به همراه نکات مهم دفترچه، در این مطلب مشاهده می کنید. این دفترچه ثبت نام کنکور، راهنمای مربوط به ثبت نام در دوره های با آزمون روزانه، نوبت دوم(شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی،دوره های مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می شود.دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 از طریق لینک زیر امکان پذیر است.

 • راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1400 | راهنمای کاملا تصویری ثبت نام

  راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1400 | راهنمای کاملا تصویری ثبت نام

  در این مطلب درباره راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1400 صحبت خواهیم کرد. راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1400 تمام اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری را برای شما عزیزان پوشش می دهد. این راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1400 به صورت تصویری در این مطلب قرار داده شده است. ثبت نام کنکور سراسری مانند سال های گذشته به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می شود و داوطلبان نسبت به رشته ی مورد نظر خود باید فرم ثبت نام کنکور سراسری 1400 را تکمیل کنند.

 • زمان ثبت نام کنکور سراسری 1400 - مهلت ثبت نام کنکور

  زمان ثبت نام کنکور سراسری 1400 - مهلت ثبت نام کنکور

  تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 1400، مهلت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری، لینک ثبت نام کنکور سراسری و نحوه ویرایش ثبت نام کنکور سراسری 1400 را در این مطلب مطالعه می کنید.

 • ثبت‌ نام کنکور سراسری 1400 - مدارک + هزینه ثبت نام

  ثبت‌ نام کنکور سراسری 1400 - مدارک + هزینه ثبت نام

  مدارک مورد نیاز و هزینه ثبت نام برای کنکور سراسری 1400 توسط سازمان سنجش اعلام شد. هزینه و مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری به همراه سایر اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را می توانید در این مطلب مشاهده کنید.