برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مهندسی شیمی

ورود به اتاق فکر
 • دکتری شیمی

  سلام خسته نباشید
  کارشناسی و کارشناسی ارشد گروه علوم انسانی دارم برای دکتری می تونم از رشته های مجموعه شیمی شرکت کنم؟

 • دارو سازی

  سلام. ممکنه در خصوص گرایش دارو سازی بگید که اولا بازار کارش چطوره دوما برای خوندن این گرایش لازمه تو چه درسایی قوی تر باشیم. ممنونم

 • راهنمای جهت شرکت در کنکور

  سلام
  بنده لیسانس مهندس مکانیک از دانشگاه علمی کاربردی را دارم میخوام از رشته مهندسی شیمی توی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنم. وقت کم دارم شاغلم و متاهل بنابه اقتضای شغلم باید ادامه تحصیل بدم . چه دروسی را مطالعه کنم که قبول بشم
  ؟

 • انتخاب رشته

  سلام کارشناسی شیمی کاربردی ام میخوام ببینم برای ارشد میشه مهندسی نفت خوند؟و با چ رتبه ای دانشکده نفت ابادان میشه قبول شد؟

 • قبولی در شبانه مهندسی شیمی

  سلام.من رتبم۳۷۰۰شده میخاستم بدونم میشه شبانه مهندسی شیمی قبول شم؟گرایش فرقی نداره.لطفا راهنماییم کنید

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسي شيمي

تعداد بازدید 47249 دفعه

معرفی گرایش های مهندسی شیمی به همراه آنالیز آن ها

 

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی:

دوره كارشناسی ارشد مهندسی شیمی عموماً­­ شامل ۳۳ واحد درسی در چهار نیم‌سال تحصیلی است كه از این تعداد ۶ یا ۸ واحد آن به پروژه كارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد (بسته به نظری یا عملی بودن پروژه). معمولا 3 ترم اول به گذراندن دروس تئوری و سمینار اختصاص یافته و بین 1 تا 2 ترم صرف فعاليت هاي پژوهشي پایان نامه می شود. این دوره گرایش‌های متنوعی را شامل می‌شود كه هر گرایش دروس تخصصی مربوط به خود را دارد. به طور متوسط ۱۵ واحد از دروس كارشناسی ارشد مهندسی شیمی به دروس تخصصی اختصاص دارد و سایر واحدها مربوط به دروسی است كه بین تعدادی از گرایش‌ها مشترك (سطوح پیشرفته دروس کارشناسی) می‌باشد. در ادامه به طور مختصر با تعدای از گرایش‌های دوره كارشناسی ارشد مهندسی شیمی آشنا می‌شویم.

طراحی فرآیندهای صنعت نفت: 

این گرایش تقریباً کلیه گرایش‌های مهندسی شیمی را پوشش می‌دهد. فرآیند یعنی‌ عملكرد یا روش‌ و طریقی‌ كه‌ بتوان‌ به‌ یاری‌ آن‌ ماده‌ای‌ را از حالتی‌ به‌ حالت‌ دیگر تغییر شكل‌ داد و منظور از مهندس‌ طراحی‌ فرآیندهای‌ صنایع‌ نفت‌ یعنی‌ فردی‌ كه‌ روش‌ این‌ تغییر و تحول‌ را طراحی‌ كند. در این گرایش دانشجویان با اصول طراحی فرایندهای مهندسی شیمی و تجهیزات مربوطه آشنا می‌شوند و همچنین كار كردن با نرم‌افزارهای طراحی مهندسی شیمی را فرا می‌گیرند. یك‌ مهندس‌ شیمی‌ گرایش‌ طراحی‌ فرآیندهای‌ صنایع‌ نفت‌، واكنش‌های‌ خاصی‌ را از شیمیست‌ها می‌گیرد و با توجه‌ به‌ شرایط‌ محیطی‌، اقتصادی‌ و ... بهترین‌ روش‌ تولید مواد شیمیایی‌ و خالص‌سازی‌ آنها را پیدا كرده‌ و پیاده‌ می‌كند.

صنایع غذایی:

دانش تبدیل مواد غذایی به محصولات غذایی مغذی‌تر و با طعم بهتر. طراحی‌ دستگاه‌هایی‌ كه‌ فرآیند خشك‌ كردن‌ را انجام‌ می‌دهند و همچنین طراحی‌ دستگاه‌های‌ استریلیزه‌، پاستوریزه‌ و منجمدكننده‌ برعهده‌ متخصصین‌ همین‌ رشته‌ است.

بیوتکنولوژی:

(زيست فناوري) عبارت است از كاربرد علوم مختلف در استفاده مستقيم يا غيرمستقيم از موجودات زنده، قسمتي از بدن و يا فرآورده‌هاي آن‌ها در اشكال طبيعي يا تغييريافته. اساس درس‌های تخصصي اين رشته بر پايه علوم زيستي است. اين گرايش جز گرايش‌هاي جديد در مهندسي شيمي است به همين دليل علاقه‌مندان زيادي دارد. به‌طور كلي هر گونه فعاليت هوشمندانه بشر در خلق، بهبود و عرضه محصولات گوناگون با استفاده از موجودات زنده مخصوصاً از طريق دستكاري ژنتيكي آن‌ها در سطح مولكولي، در حوزه بيوتكنولوژي قرار می‌گيرد.

پلیمر:

دانش تبدیل پلیمرهای خام (PVC,PP,PE) به پلیمرهای صنعتی (لاستیک، چسب، رنگ و ...). شیمی فیزیك پلیمرها، رئولوژی پلیمرها، خواص مكانیكی و شكل‌دهی مواد پلیمری و همچنین مكانیك كامپوزیت‌ها به صورت تخصصی در گرایش پلیمر تدریس می‌گردند. دانشجویان‌ این‌ گرایش‌ نهایتاً در یکی‌ از زمینه‌های‌ پلیمر مثل‌ فرایند شکل‌دهی‌ پلیمر یا طراحی‌ واحدهای‌ صنعتی‌ تولید پلیمر تبحر پیدا می‌کنند.

صنایع گاز:

دانش تبدیل گاز طبیعی به گاز قابل مصرف (شامل عملیات استخراج، پالایش، انتقال و ...).

ترموسینیتیك و كاتالیست:

این گرایش عمدتاً به دو شاخه‌ی : ۱) ترمودینامیک ۲)سینتیک و کاتالیست، تقسیم می‌شود.

شاخه‌ی اول بیشتر به مفاهیم ترمودینامیکی همچون روابط کار، انرژی، فشار حجم، گرا و … خصوصاً در محلول‌ها به صورت کاربردی، که در حیطه مهندسی شیمی است می‌پردازد.

شاخه‌ی دوم متمرکز به سه بحث عمده در زمینه‌ی کاتالیست‌هاست:

۱) سینتیک واکنش‌های کاتالیستی و طراحی راکتورهای مربوطه

۲) اصول و روش‌های ساخت کاتالیست‌ها

۳) تعیین خصوصیات فیزیکی و شیمیایی کاتالیست‌ها

پدیده‌های انتقال و فرآیندهای جداسازی:

دروس مربوط به پدیده­های انتقال، آشنایی با انواع فرآیندهای جداسازی مانند تقطیر، استخراج، تبلور و نیز شبیه‌سازی و مدل‌سازی فرآیندها از جمله مباحثی است كه به صورت تخصصی در این گرایش مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدلسازی، شبیه‌سازی و كنترل:

آشنایی با سیستم‌های كنترلی حاكم بر فرآیندها موضوع اصلی این گرایش می‌باشد. كنترل مدرن و بهینه، كنترل دیجیتالی، كنترل غیر خطی و كاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی از جمله دروس تخصصی این گرایش می‌باشند.

محیط زیست:

مسائل محیط زیستی صنایع از موضوعاتی است كه اخیراً مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. از آنجا كه صنایع مربوط به مهندسی شیمی از جمله صنایعی هستند كه تأثیر فراوانی در محیط زیست دارند لذا گرایش محیط زیست در مهندسی شیمی (که در چند سال اخیر وارد این رشته شده) اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. مباحث تصفیه آب و فاضلاب و ضایعات جامد، تصفیه بی‌هوازی و كنترل آلودگی هوا از جمله موضوعاتی هستند كه در این گرایش به صورت تخصصی آموزش داده می‌شوند.

پتروشیمی:

دانش تبدیل شاخه­ای از فرآورده­های نفتی به فرآورده­ های غیرنفتی (پلیمرهای خام و محصولات پتروشیمی). وظیفه‌ مهندس‌ پتروشیمی،‌ طراحی‌ دستگاه‌ها و فرآیند تولید مواد مختلف‌ از جمله‌ کودهای‌ شیمیایی‌، شوینده‌ها، فرآورده‌های‌ پلیمری‌ (مواد اولیه‌ پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها و الیاف‌ مصنوعی‌) و مواد شیمیایی‌ (اسیدها، حلال‌ها) از نفت‌ و برش‌های‌ نفتی‌ است‌.

نانوفناوری:

اگر از دیدگاه مهندسی شیمی و شیمی به فناوری نانو نگریسته شود می‌توان گفت رشته نانوشیمی تقریباً در تمامی علوم و فنون به کار می‌رود، به عبارت دیگر در زمینه‌های مختلفی از جمله سوخت، پلیمر، رنگ، ساخت‌وساز، پوشاک، دارو، غذا و به‌طورکلی هرآن‌چه که به شیمی و مهندسی شیمی مربوط می‌شود، می‌توان از مزایای این فناوری بهره جست.

صنایع شیمیایی معدنی:

دانش تبدیل مواد شیمیایی استخراج شده از معدن به محصولات شیمیایی معدنی (گچ، سیمان، کاشی، اسیدها و بازها، گازهای صنعتی و ...). فارغ­ التحصیلان این گرایش در زمینه آن دسته از صنايع شيميايی که با مواد اوليه­ ی معدنی سر و کار دارند تربیت می­ شوند. کارخانجات و صنايع تحت پوشش اين گروه طيف وسيعی از کارخانجات توليدی شامل کارخانجات اسيدهای معدنی ، سيمان ، کاشی و سراميک ، توليد و کاربرد مواد نانو و غشاها ... و همچنين برخی کارخانجات فرآوری مواد کانی و فلزی را در بر می­ گيرد.

طراحی فرآیند پرطرفدارترین گرایش مهندسی شیمی است: طبق نظر سنجی های انجام شده در جامعه آماری 200 نفری مهندسی شیمی، گرایش طراحی فرایند با 37 درصد، در صدر پرطرفدارترین گرایش های مهندسی شیمی می باشد.

اطلاعات کلی سیلابس برای گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی شیمی با توجه به سیلابس وزارت فرهنگ و آموزش عالی ، دروس اصلی مهندسی شیمی را در سطح پیشرفته فرا می­گیرند که در جدول زیر لیست شده است.

سينتيك و طرح راكتور پيشرفته

ترموديناميك مهندسي شيمي پيشرفته

محاسبات عددي پيشرفته

مكانيك سيالات پيشرفته

انتقال حرارت پيشرفته

انتقال جرم پيشرفته

دروس اختیاری ارائه شده مربوط به هر گرایش نیز در هنگام انتخاب رشته کارشناسی ارشد در اختیار دانشجویان محترم قرار داده می شود.

 

وضعیت ادامه تحصیل (در داخل کشور و خارج از کشور)

دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در دوران تحصیل عموما به جنبه‌های نظری و بیشتر پژوهشی می پردازند و علاوه بر افزایش مراتب علمی، توانایی خود را از طریق تحقیق و پژوهش در یک مورد تخصصی تر (بر پاپه گرایش انتخاب شده)، ارتقا می دهند.

در خصوص کلیه گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی می توان گفت امکان ادامه تحصیل در داخل و خارج کشور در مقطع دکترا وجود دارد. البته پذیرش خارج کشور در برخی گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی شیمی مانند بیوتکنولوژی، مهندسی محیط زیست، نانو، پلیمر نسبت به سایر گرایش ها بیشتر است. چرا که به علت جدید بودن این گرایش ها، امکان کار بر موضوعات پژوهشی و تحقیقاتی بیشتری وجود دارد. در حالیکه گرایش های طراحی فرآیند، فرآیند های جداسازی در داخل کشور بسیار مورد توجه بوده و پروژه های تحقیقاتی زیادی برای آنها تعریف شده است. در نهایت داوطلب بهتر است علاقه خود را در الویت انتخاب گرایش قرار دهد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  کیانوش کریمی پور‏ - ۱۵م آبان ماه۹۴ نظر داد

  خیلی اطلاعات خوبیه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  خوشحالیم که استفاده کردید.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۲۶م دی ماه۹۴ نظر داد

  پس گرایش دارو سازی کو؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م دی ماه۹۴ نظر داد

  در زمینه این گرایش چه اطلاعاتی رو نیاز دارید؟

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - ۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  گرایش hse مهندسی شیمی و لحاظ نکردین اطلاعات راجع به این گرایش بسیار سطحی و کم است اگر چیزی میدانید خواهشا جهت مظالعه بنوییسید
  متشکرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. ممنون بله حتما

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. ممکنه در خصوص گرایش دارو سازی بگید که اولا بازار کارش چطوره دوما برای خوندن این گرایش لازمه تو چه درسایی قوی تر باشیم. ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  بازار کار خوبی داره ولی پذیرشش خیلی پایین و محدوده. علاوه بر دورس تخصصی مهندسی شیمی باید در دروس تئوریک شیمی آلی هم قوی باشید.

 • تصویر فرد

  sara‏ - ۱۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  آره. داروسازی خیلی سخته قبول شدنش. باید جز رتبه های برتر کنکور باشی. اما همیشه گفتم و میگم خواستن توانستن است. کافیه اراده و هدف مشخص داشته باشی و البته توکل. بقیه اش حله.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  احمد شایسته‏ - ۷م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام،قبول شدن گرایش داروسازی رتبه چند میخواد.؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  اصولا این گرایش تعداد پذیرش بالایی نداره و با توجه به انتخاب سایر زیر گرایشهای مهندسی شیمی تا رتبه ای زیر 50 یا حتی بعضی مواقع زیر 100 نیز قبول شده اند.

 • تصویر فرد

  حسين‏ - ۲۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام_ آماري يه ماه قبل منتشر شد كه60ميليارد دلارطي بيست سال مواد باارزش همراه با نفت بدون آنكه جداسازي صورت بكيره بربادرفته_براي جداسازي برش هاي نفتي بايد محيط زيست خوند يا جداسازي؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  اصولا یه همچین کاری، کار یک تیم خواهد بود. ولی در حیطه مهندسی شیمی بیشتر مربوط به جداسازی میشه.

 • تصویر فرد

  aida‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  متاسفانه مهندسی داروسازی از گرایش های مهندسی شیمی حذف شده.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  بله.

 • تصویر فرد

  سویل ‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  من رتبه ی امسالم2334اومده بااین حساب که اخرین رتبه ی مجاز برای روزانه3206میباشد آیا امیدی هست که من روزانه قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  کیومرث‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  درمورد بیوتکنولوژی بفرمایید که تا چه رتبه ای میشه تهران قبول شد و اینکه ایندش تو ایران چطوره؟
  باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  متاسفانه درباره این رشته اطلاعات چندان دقیقی در دست نداریم.

 • تصویر فرد

  مرجان‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام بارتبه3100ایامیتونم روزانه یاشبانه قبول بشم؟کجابزنم؟چه رشته ای؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای شمی فیزیک شانس بالایی در وزانه شهرستانها دارید.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام عذر میخوام برای ادامه تحصیل و پیشرفت علمی و اقتصادی بین گرایش صنایع غذایی و پلیمر و نانو کدوم بهتره؟ ممنون اکر پاسخگو باشید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. پلیمر

 • تصویر فرد

  Hamed‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خدا قوت
  سوالم اینه که این امکان وجود داره که یک سال در دانشگاهی مثل امیر کبیر بصورت مجازی تحصیل کرد و سال بعد کنکور دادو روزانه قبول شم و درسایی ک خوندمو تطبیق بدم؟
  راه بهتری یا مشابهی اگه هست ممنون می شم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. امکان تطبیق وجود نداره.

 • تصویر فرد

  ياسمين‏ - ۲۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  من مى خوام بدونم اگه كارشناسى شيمى كاربردى خونده باشى ارشد مى شه شاخه هاى مهندسى شيمى انتخاب كنى؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میتونید.

 • تصویر فرد

  پویا شیخی‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  رشته ای که بازار کارش در چند سال اینده ممکنه خوب باشه چیه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تو مهندسی شیمی شاید کاتالیست بتونه روند رو به رشدی داشته باشه.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۲۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  داداش سوال بالایی رو جواب بده لطفا
  دمت گرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سوالتونو تو اتاق فکر مطرح کنید. اونجا به جوابهای خیلی بهتری می رسید.

 • تصویر فرد

  محمد رضا‏ - ۲۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجو مهندسی نفت دانشگاه شریف هستم. مدتی است به این شک افتاده ام که به مهندسی شیمی همین دانشگاه تغییر رشته بدهم. اگه ممکن است راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. علیرغم گستردگی بازار کار مهندسی شیمی به خاطر تخصصی و منحصر بفرد بودن رشته مهندسی نفت همون نفت رو ادامه بدید.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  از مهندسی شیمی میشود به مهندسی نفت رفت

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام بله

 • تصویر فرد

  کوثر ‏ - ۱۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  هسته ای جزو گرایش های کهندسی شیمی هستش؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  بله.

 • تصویر فرد

  مرتضوی ‏ - ۲۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  من رشته صنایع شیمیایی خوندم برای کارشناسی میتونم صنایع غذایی رو ادامه بدهم یا خیر ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای وزارت علوم بله مشکلی ندارید.

 • تصویر فرد

  نوید‏ - ۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید از لحاظ اقتصادی کدوم گرایش ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  صالحي‏ - ۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  مي خواستم بدونم از شيمي كاربردي ميتوان در كارشناسي ارشد به علوم آزمايشگاهي رفت؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. می تونید برید بیوشیمی بالینی بخونید که یکی از زیر گرایشهای علوم آزمایشگاهی در مقطع ارشد هست. باید کنکور وزارت بهداشت رو در مقطع ارشد شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Parisa Soltani‏ - ۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من کاردانی پتروشیمی دارم الان برای کارشناسی بین رشته ی hse و صنایع شیمیایی موندم. با توجه به اینکه hse زیر گروه مدیریت و صنایع شیمیایی زیر گروه فنی مهندسی هست . اگه hse رو انتخاب کنم. میتونم ارشد دارو سازی بخونم یا نه ؟!!! ممنون میشم راهنمایی ام کنید .

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مشکلی از نظر ازمون ارشد با هر دو گرایش ندارید.

 • تصویر فرد

  hadis‏ - ۲۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من کارشناسی رشته مهندسی شیمی خوندم و واسه ارشد نمیدونم چ رشته ای بخونم لطفا راهنمایی کنید مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا به اتاق فکر مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  f‏ - ۳۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید مطالبتون خوب بود

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  Sana‏ - ۳م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشين
  من كارشناسي رشته مهندسي شيمي بودم ؛ميشه راهنمايي كنيد كه ارشد چه رشته ي برم كه بازاركارش خوبه باشه ممنون ميشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تو اتاق فکر سوالتون رو مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  نوید 77‏ - ۹م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من الان ترم اول مهندسی شیمی هستم. خودم به شدت علاقه دارم به این رشته.بعد قبولی من همه الان سعی میکنن منصرفم کنن. میگن خیلی رشته بدیه و حیف کردی که مکانیک ورنداشتی.میخواستم بدونم نظر شما چیه در موردش؟؟؟ تغییر رشته بدم برم مکانیک؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نه تغییر رشته ندید.

 • تصویر فرد

  mohamad‏ - ۱۹م آبان ماه۹۵ نظر داد

  از اطلاعات خیلی مچکرم...

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  زنده باشید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۵م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ترم سه مهندسی شیمی صنعتی اصفهان هستم.میخواستم راجب ادامه تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا برکلی در امریکا جویا بشم.در مقطع کارشناسی ارشد منظورمه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا به اتاق فکر گروه مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  856‏ - ۱۹م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام می خواستم بدونم گرایش محیط زیست دانشگاه شریف تا چه رتبه ای پذیرش داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو در اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  asadi‏ - ۴م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام دانشجوی کارشناسی صنایع شیمی هستم میخوام برای ارشد در رشته مجموعه شیمی شرکت کنم به نظر شما در رشته مهندسی شیمی گرایش داروسازی که رشته شناور هست شرکت کنم یا نه؟(مهندسی داروسازی رشته کارآمدی هست یا خیر؟)

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله اون رو هم شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  neda‏ - ۲۰م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من الان ترم 6 مهندسی شیمی هستم و این ترم درسمو تموم میکنم. توروخدا شما دیگه جواب منو بدین.
  بین گرایش های طراحی فرآیند ، پلیمر، نانو ، پتروشیمی و داروسازی، کدوم بهترن واسه ادامه تحصیل تو مقطع ارشد؟
  فقط خواهشا همینجا جواب بدید. تو تالار گفتگو کسی جواب نمیده.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. فرآیند و پلیمر.

 • تصویر فرد

  یاسمین‏ - ۱۸م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام آیا با داشتن ارشد بیوشیمی می توان مجدد در ارشد گراشهای مهندسی شیمی شرکت کرد و می توان موفق بود با وجود نداشتن لیسانس مهندسی شیمی؟در کدام گرایش بهتر است؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید شرکت کنید و لی موفقیتتون بستگی به تلاشتون داره.

 • تصویر فرد

  نیما‏ - ۲۷م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  با سلام.
  گرایش شیمی کاتالیست ها زیر مجموعه کدوم رشته است؟ شیمی کاربردی و محض یا مهندسی شیمی؟ از شیمی محض هم میشه رفت به این رشته؟ کدوم دانشگاه ها این گرایش رو دارند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مربوط به رشته ارشد مجموعه شیمی هست. بله با محض هم میشه رفت. درباهر پذیرشش هم به این لینک برید:
  http://3gaam.com/field/content/1100/%D8%B8%D8%B1%D9%81%D9%8A%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%B4%D9%8A%D9%85%DB%8C

 • تصویر فرد

  Abbas Pa‏ - ۷م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید، ببخشید من میخاستم یک سوال بپرسم که آیا من در کارشناسی ارشد
  رشته شیمی بیشتر شانس قبولی دارم یا در رشته برق، در دانشگاه های سراسری چه روزانه و چه شبانه ؟یکم دو به شک شدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. پذیرش برق بیشتر از مهندسی شیمیه ولی خب بستگی داره که شما درسهای کدوم مهندسی رو بیشتر پاس کرده باشید

 • تصویر فرد

  تینا‏ - ۱۱م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام من میخام ارشد داروسازی بخونم باید رتبم چند باشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح کنید.
  با تشکر

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد