گزیده ای از اتاق فکر کنکور انسانی نظام قدیم و نظام جدید

ورود به اتاق فکر

روش مطالعه تاریخ برای کنکور انسانی 

تعداد بازدید 4302 دفعه

به دلیل زیاد بودن حجم مطالب و نیاز به مطالعه عمیق اونا، آشنایی داوطلبان با بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی، باعث می شه هم مطالب را به صورت عمیق و مفهومی مطالعه کنن و هم به خوبی بتونن زمان رو مدیریت کنن.

روش مطالعه تاریخ برای کنکور انسانی 

تاریخ همه اش حفظیه! بله خب در این شکی نیست. ولی یادتون نره برای اجرایی کردن بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی که یکیش هم تاریخه، یکی از پایه های به حافظه سپردن یک مطلب، فهم اون هست. تاریخ هم فهم داره؟

خب میتونم بگم که بله! شما باید پیوستگی وقایع رو درک کنید. یعنی چی؟

فرض کنید دارید یک داستان میخونید که ماجراهای مختلف، رو تعریف میکنه. حالا اگه بعد اتمام کتاب یک نفر بخواد که داستان رو براش تعریف کنید، شما زمانی میتونید این کار رو خیلی خوب انجام بدید که رابطه ی اتفاقات و شخصیت های مختلف رو متوجه شده باشید.

 "تاریخ" یک رمان شیرین و پر ماجراست. اینجوری بهش نگاه کنید که هم لذت بیشتری ببرید و هم یادگیریش براتون راحتتر بشه.

 

عضویت در کانال کنکور انسانی 98

 

پیشنهاد مصرانه ی من اینه که خلاصه نویسی رو حتما در درس تاریخ داشته باشید. و خب رویکرد من برای بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی، با توجه به تجربه ای که دارم اینه که خلاصه ای که هرکس خودش مینویسه، بهترینه! میدونم که ممکنه ابتدا خیلی خوب نتونید اینکار رو انجام بدید ولی خب میتونید، هم نکاتی که در مورد خلاصه نویسی هست رو مطالعه کنید (مثل درس ششم کتاب نگارش 2/پایه یازدهم) و هم شروع کنید! کم کم مهارتش رو بدست میارید، بخصوص زمانی که وارد فاز تست زدن بشید، خلاصه هاتون تکمیل و حرفه ای خواهد شد.

همه چی رو بخونید!

شاید بگید خیلی هوشمندانه نیست! اما واقعیت اینه که اگه درصد بالا میخواید، چیزی رو حذف نکنید!

بعضی از نکات درس تاریخ که خیلی فرار هست، رو فلش کارت کنید و یا اینکه روی برگه یادداشت کنید و بذارید جلوی چشمتون که هر روز براتون مرور بشه.

تاریخ هم تست زدن میخواد؟

بله! تست زدن هم به "مرور" کمک میکنه! هم یکسری نکاتی که ممکنه بهش توجه نکنید رو بهتون نشون میده! و بالاخره اینکه ذهنتون رو به پاسخگویی به سوال چهارگزینه ای عادت میده.

علوم انسانی حجم مباحث زیادی داره که باید به حافظه ی بلند مدت سپرد؛ راه حلش هم مرورهای حساب شده و منظمه. برنامه ریزی 3گام دقیقا همین رو بهتون ارائه میده.

 

ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی 3گام

 

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد