گزیده ای از اتاق فکر کنکور انسانی نظام قدیم و نظام جدید

ورود به اتاق فکر

روش مطالعه علوم و فنون ادبی برای کنکور انسانی

تعداد بازدید 7148 دفعه

به دلیل زیاد بودن حجم مطالب و نیاز به مطالعه عمیق اونا، آشنایی داوطلبان با بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی، باعث می شه هم مطالب را به صورت عمیق و مفهومی مطالعه کنن و هم به خوبی بتونن زمان رو مدیریت کنن.

روش مطالعه علوم و فنون ادبی برای کنکور انسانی

به به!

گرچه شاید به لذت بخشی خوندن کتاب "فارسی" نباشه، ولی بالاخره جذابیت های خاص خودش رو داره. این کتاب ترکیبی از تاریخ ادبیات و آرایه های ادبی است.

واسه تاریخ ادبیات که یکی از بهترین رویکردها بهش، اینه که فرض کنید دارید داستان می خونید و قراره شخصیت های این داستان و مسیر زندگی شون رو حفظ کنید. خیلی ساده بگم که لذت ببرید از یک سفر تاریخی، که طعم ادبی هم داره! 

برای حفظ کردن نکات ریزتر، مثل آثار شعرا و نویسندگان، میتونید از شیوه ی فلش کارت و جعبه لایتنر بهره بگیرید. خودتون فلش کارت تاریخ ادبیات درست کنید و در زمان های پرت طول روزتون مدام تکرارشون کنید. خیلی کیف داره وقتی بعد یه مدت استمرار، میبینید که همه رو کاملا حفظید!

فقط صبور باشین و به جای غرغر و ترس اینکه: (فراموش میکنم!) با قدرت بی نظیر "مرور منظم" به خودتون ثابت کنید که (من همه چیز رو در حافظه ام دارم و به وقتش بازیابی میکنم)!

و اما آرایه های ادبی!

اون همه لطافت و زیبایی اشعار، از برکت حضور همین آرایه هاست و خب زمانی که بلدشون باشیم فهم بهتری داریم و در نتیجه لذت بیشتری هم میبریم. آرایه ها، چندان سخت نیستند فقط باید مهارت تشخیصش رو بدست بیارید که یک راه حل داره؛ اونم خوندن اشعار و متن های بیشتر و کشف آرایه های اوناست. تست هم که همیشه در کنار خوندن کنکور باید باشه و زمان خاص خودش رو داره.

نکته ی آخر هم اینکه به آرایه هایی که مشابه هم هستن اما متفاوت اند، بیشتر دقت کنید. گاهی نکته انحرافی سوالات چهار گزینه ای، دقیقا همین هاست.

بررسی دقیق برنامه، مرورهای منظم و ورود به موقع به فاز تست رو در برنامه ی 3گام می تونید ببنید.

 

ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی 3گام

 

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی

 

عضویت در کانال کنکور انسانی 98

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد