گزیده ای از اتاق فکر هماتولوژی

ورود به اتاق فکر

مشاور شما در کارشناسی ارشد رشته هماتولوژی کیست؟

تعداد بازدید 1077 دفعه

خانم مهسا شیرین مشاور تخصصی ارشد رشته هماتولوژی 3گام، دارای رتبه 16 در کنکور کارشناسی ارشد و فارغ التحصیل رشته هماتولوژی و بانک خون در مقطع کارشناسی ارشد با معدل 18.70 از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.

مشاور شما در کارشناسی ارشد رشته هماتولوژی کیست؟

خانم مهسا شیرین مشاور تخصصی ارشد رشته هماتولوژی 3گام، فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی از دانشگاه علوم پزشکی آزاد (تهران پزشکی ) با معدل 17 و دارای رتبه 16 در کنکور کارشناسی ارشد و فارغ التحصیل رشته هماتولوژی و بانک خون در مقطع کارشناسی ارشد با معدل 18.70 از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.

درس هماتولوژی و بانک خون یکی از مهم ترین دروس کارشناسی علوم آزمایشگاهی است که در 3 ترم جداگانه با عناوین هماتولوژی 1، هماتولوژِی 2 و بانک خون در دانشگاه تدریس می شود. خانم شیرین به دلیل علاقه زیادش به این درس، توانست بالاترین نمرات را نسبت به سایر دروس اختصاصی، هم در درس تئوری و هم عملی هماتولوژی کسب نماید.

او در تابستان سال 94 بعد از اتمام ترم 6 کارشناسی اقدام به مطالعه کنکور کارشناسی ارشد هماتولوژی نمود. او در مورد دوران آمادگی برای کنکور ارشد می گوید: "ابتدا سه درس هماتولوژی، ایمنی شناسی و سلولی مولکولی را مطالعه و از اواخر مهر ماه در کنار این سه درس، مطالعه دروس بیوشیمی و زبان را نیز شروع کردم. با شروع ترم دانشگاهی و اضافه شدن مطالعه سایر دروس، برنامه منظم و منسجم تری داشتم و میانگین روزی 5 تا 8 ساعت مطالعه می کردم؛ چون ترم آخر دانشگاه از لحاظ تئوری بودم و تعداد واحد های کمی هم داشتم، وقت کمتری برای مطالعه دروس دانشگاهی گذاشته و بیشتر وقت خودم را به مطالعه دروس کنکور اختصاص می دادم. تا بهمن ماه به همین روش مطالعه ادامه دادم. از اول اسفند ماه، همزمان با شروع دوره کارورزی، برنامه فشرده تر و سنگین تری داشتم و به دلیل تمام شدن کلاس هایم وقت بیشتری را به مطالعه اختصاص می دادم. در این ماه هر روز تا ساعت 1 بعد از ظهر کارورزی بودم و پس از آن از ساعت 2 تا 10 شب به طور فشرده و یکنواخت مطالعه می کردم. در ایام عید از 5 فروردین شروع کرده و تا شب قبل از کنکور که 22 اردیبهشت بود روزانه 10 یا حتی 12 ساعت درس می خواندم تا موفق به کسب رتبه 16 کارشناسی ارشد سال 1395 شدم. لازم به ذکر است که از همان ابتدای شروع مطالعه حتی در تابستان، در کنار دروسی که هر روز می خواندم تست های مربوط به آن مبحث را هم بلافاصله بعد از اتمام مبحث زده و بسیاری از نکات را مخصوصا در درس ایمنی شناسی و بیوشیمی در تست یاد می گرفتم و با این کار تا روز کنکور حداقل 3 بار تست های مربوط به هر درس را زده و نکات آن را مرور کرده بودم. شرکت در آزمون های آزمایشی برای من بسیار کمک کننده بود، چون باعث ایجاد نظم در برنامه درسی ام می شد و مرور درس ها را هم برایم فراهم می کرد که با توجه به گسترده بودن مطالب و زیاد بودن تعداد دروس، بسیار موثر بود. با وجود سخت بودن شرایط و داشتن واحدهای درسی در دانشگاه و همچنین دوره کارورزی در بیمارستان، با یک برنامه دقیق و منسجم و همچنین اراده و امید به کسب نتیجه خوب و توکل بر خدا موفق به کسب رتبه برتر در کنکور شدم."

خانم شیرین یک سال به عنوان مشاور تخصصی رشته هماتولوژی و بانک خون در آموزشگاه دکتر خلیلی مشغول به کار بوده و در زمینه رفع اشکال سوالات، مباحث و گردآوری کتاب های آموزشگاه مشارکت داشته است.

با توجه به گسترده بودن دروس کنکور ارشد هماتولوژی و ظرفیت کم دانشگاه ها، دانشجویان به اشتباه تصور می کنند که در کنکور ارشد هماتولوژی نمی توانند نتیجه دلخواه را به دست آورند و باید چندین سال پشت کنکور بمانند. خانم شیرین به عنوان کسی که حتی با شرایط سخت در عرض 10 ماه موفق به کسب رتبه برتر شده است، می تواند تجربیات خود را در اختیار داوطلبان با اراده و مصمم قرار دهد و به درستی آن ها را در این زمینه راهنمایی نماید.

برای ارتباط با سرکار خانم شرین و یک جلسه مشاوره تخصصی تلفنی یا حضوری رایگان با ایشان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ارشد هماتولوژی

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی ارشد بهداشت

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد