برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه شیمی

ورود به اتاق فکر
 • سیستم برنامه ریزی 3گام چجوریه؟

  سلام.
  میشه درباره سیستم برنامه ریزیتون توضیح بدید؟؟؟؟؟
  من تا حالا هیچی نخوندم میرسم با این برنامه شیمی دارویی قبول بشم سراسری روزانه؟

 • چه منابعی برای ارشد شیمی بخونم؟

  سلام.
  من بین این همه منبع گیر کردم. پک کامل پارسه به درد آزمون ارشد شیمی می خوره؟ من می خوام تجزیه قبول بشم فقط یکی از دانشگاههای تهران. خواهش می کنم سریع جوابمو بدید. چیزی تا آزمون نمونده!!!!!!!!

 • کدام گرایش شیمی بازار کار بهتری داره؟

  سلام.
  دوستان لطفا درباره بازار کار گرایشهای شیمی یه توضیحی بدید؟ اصلا می ارزه آدم ارشد بخونه یا نه با این وضع بازار کار یا نه؟ یا اصلا تغییر رشته بدیم به یه رشته دیگه؟

 • عدم تمرکز در درس خواندن

  من ازمونهای پارسه رو شرکت کردم و از تابستون هم شروع کردم به درس خوندن. حتی کل تمرینات ولهارد رو حل کردم و جزوه پارسه رو هم خوندم و حتی مدرسان رو هم خوندم ولی نتایج ازمونهای آزمایشیم اصلا خوب نمیشه. دیگه نمی تونم مثل سابق با تمرکز بالا درس بخونم و هی حواسم میره به این که تهش همینه و من بیشتر از این نمی تونم نتیجه بگیرم. چی کار کنم که به این موضوع فکر نکنم و تمرکزم مثل سابق بمونه. خواهشا من رو راهنمایی کنید تا این همه زحمتم هدر نره.

 • شیمی دارویی؟

  سلام.
  من مهندسی شیمی خوندم و سه ساله که فارغ التحصیل شدم. توی کارخونه داروسازی کار می کنم و همین باعث شده که به رشته شیمی دارویی علاقه مند بشم. میشه درباره این رشته من رو راهنمایی کنید و بگید که باید چی کار کنم و چه درسهایی بخونم؟ البته مهندسی شیمی هم شاخه داروسازی داره ولی پذیرشش خیلی پایینه.

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه شيمی

تعداد بازدید 87719 دفعه

سر فصل های مورد تائید وزارت علوم در مقطع کارشناسی شیمی، کارشناسی ارشد شیمی و دکتری شیمی

رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایشهای زیر می باشد:

گرایش های رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد

شيمي آلي

شيمي معدني

شيمي تجزيه

شيمي فيزيك

شيمي پليمر

نانو شيمي

فيتو شيمي

شيمي كاربردي

آموزش شيمي

شيمي دريا

شيمي پيشرانه ها

شیمی دارویی

شیمی فناوری اسانس

 

هدف در 3 گام

هدف ما در 3 گام همراهی با شما تا رسیدن به نتیجه مطلوب و قبولی در گرایش مورد نظرتان در مقطع کارشناسی ارشد شیمی است . شایان ذکر است که این خدمات بصورت رایگان ارائه می گردد.

 

توجه: دارندگان لیسانس شیمی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت معروف به ارشد پزشکی نیز شرکت نمایند. سه رشته مناسب در این زمینه، رشته های بیوشیمی بالینی، سم شناسی پزشکی و شیمی دارویی می باشد.

برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره رشته های بیوشیمی بالینی و سم شناسی پزشکی به دو لینک زیر مراجعه نمایید:

(به زودی اطلاعات رشته شیمی دارویی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت)

 

سم شناسی پزشکی

بیوشیمی بالینی

 

دانلود نمونه برنامه ریزی ها برای کارشناسی ارشد شیمی در گرایشهای مختلف

 

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه شیمی و بازار کار آنها:

برخی از گرایش ها کارشناسی ارشد شیمی و بازار كار آن ها به شرح زیر می باشد:

کارشناسی ارشد شيمی آلی

   زمينه‌اي است که از ديدگاه تکنولوژي اهميتي فوق‌العاده دارد. شيمي آلي شيمي رنگ و دارو، کاغذ و مرکب، رنگينه‌ها و پلاستيک‌ها، بنزين و لاستيک چرخ است. شيمي آلي، شيمي غذايي است که مي‌خوريم و لباسي است که مي‌پوشيم. از جمله فرصت‌هاي شغلي ممكن مي توان براي افراد متخصص در اين گرايش مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

سنتز ترکيبات آلي : كار درمراكز داروسازي و كمك به سنتز دارو ومواد آرايشي بهداشتي.

طيف سنجي آلي: كار  در آزمايشگاه‌هاي شناسايي مواد شيميايي كنترل كيفي.

صنايع شيمي آلي و پليمر: ارتباط تنگاتنگي بين شيمي آلي و شيمي پليمر وجود دارد. سنتز پليمرهاي جديد، اصلاح ساختار پليمرها به منظور بهبود خواص آن‌ها و ايجاد خواص جديد براي كاربردهاي خاص مي‌تواند انگيزه‌اي براي كارخانجات و مراكز علمي براي استفاده از يك كارشناس ارشد شيمي آلي باشد.

سينتيک و مکانيزم واکنشهاي آلي: بسياري از صنايع فعال شيمي به‌خصوص بخش‌هاي درگير با پترشيمي و نفت شاخه‌اي از شيمي آلي هستند كه با بررسي مكانيسم واكنش‌ها و سنتيك آن‌ها مي‌توان اطلاعات ارزشمندي بدست آورد و براي ساخت كاتاليزورهاي جديد و افزايش سرعت واكنش‌ها و نيز افزايش راندمان توليد از آن‌ها استفاده كرد كه اينهه همه از تخصص‌هاي يك شيمي‌دان آلي است.

بيوشيمي: بيوشيمي بررسي شيمي سيستم‌هاي زيستي است. كه ارتباط تنگاتنگي بين آن و شيمي آلي برقرار است. يكي ديگر از مراكز جذب شيمي دان آلي مي تواند اين مراكز باشد.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

کارشناسی ارشد شيمی معدنی

فارغ التحصيلان کارشناسی ارشد رشته شيمي معدني در  مراكز  علمي و پژوهشي مي توانند به  بررسي كاتاليزورها، شيمي آلي، فلزي ،صنايع معدني ،مطالعات الکتروشيميايي کمپلکس هاي معدني و نانو ذرات بپردازند و نيز در صنايع مختلفي مانند استخراج مواد شيميايي از منابع معدني توليد انواع مواد شوينده ضدعفوني كننده پاك كننده و... مشغول به كار شوند.

کارشناسی ارشد شيمي تجزيه

کنترل کيفيت محصول

بيشتر صنايع توليدي نيازمند به توليد با کيفيت يکنواخت هستند. براي کسب اطمينان از برآورده شدن اين نيازمندي مواد اوليه و همچنين محصول نهايي توليد، مورد تجزيه‌هاي شيميايي وسيعي قرار مي‌گيرند.

نمايش و کنترل آلوده کننده‌ها

فلزات سنگين پسمانده‌هاي صنعتي و حشره کشهاي آلي کلردار، دو مشکل کاملا شناخته شده مربوط به ايجاد آلودگي هستند. به منظور ارزيابي چگونگي توزيع و عيار يک آلوده کننده در محيط، به يک روش تجزيه‌اي حساس و صحيح نياز است و در کنترل پسابهاي صنعتي، تجزيه شيميايي روزمره حائز اهميت است.

مطالعات پزشکي و باليني

عيار عناصر و ترکيبات مختلف در مايعات بدن، شاخصهاي مهمي از بي نظمي‌هاي فيزيولوژيکي مي‌باشند. محتوي قند بالا در ادرار که نشانه‌اي از يک حالت ديابتي است و وجود سرب در خون، از شناخته‌ترين مثالها در اين زمينه مي‌باشد. كه همه به تجزيه كيفي و كمي نياز دارند.

عيارگيري

از ديدگاه تجارتي در برخورد با مواد خام نظير سنگهاي معدني، ارزش سنگ معدن، از روي فلز موجود در آن تعيين مي‌شود. اين موضوع مواد با عيار بالا را نيز غالبا شامل مي‌شود؛ بطوري که حتي تفاوت کم در غلظت مي‌تواند از نظر تجاري تاثير قابل ملاحظه‌اي داشته باشد. بنابراين يک روش تجزيه‌اي قابل اعتماد و صحيح از اهميت اساسي برخوردار است.

کارشناسی ارشد شيمی فيزيك

در كشور ما بيشتر فرصت‌هاي شغلي شيمي فيزيك در مراكز پژوهشي و علمي است، كه مي‌تواند به تغييرات بسيار مهمي در صنايع مختلف شيمي منجر شود. با بررسي، تعيين سمت و سوي واکنش، تعادل در واكنش هاي شيميايي و تعادلات فازي، تغييرات انرژي، الکتروشيمي و سينتيک شيميايي (Chemical Kinetic)مي‌توان صنايع مختلف شيمي را به سمتي هدايت كرد كه بيشترين سود ممكن را بدست آورد و همچنين از اتلاف انرژي جلوگيري و راندمان توليد محصول را افزايش داد.

کارشناسی ارشد نانو شیمی

یکی از مشخصه‌های علم شیمی و مهندسی شیمی، شناخت علم مواد و مهندسی مواد است که در علوم محض، مطالعه و پژوهش و در مهندسی، تولید انبوه مورد نظر است. از دیدگاه شیمی دانان، گرایش‌های این رشته می‌تواند همان گرایش‌های شیمی آلی، معدنی، تجزیه و شیمی فیزیک باشد که در مقیاس نانو مطالعه و بررسی می‌گردد تا نتایج یافته‌های جدید خود را برای انبوه سازی در مورد خاص به مهندسان مربوطه ارائه کنند. از دیدگاه مهندسان شیمی، این گرایش‌ها بسته به نوع نیازهای جامعه و توانایی بر آوردن آن نیازها می‌تواند به طور متفاوت دسته بندی شود. در ایران همان طور که اشاره شد، پتانسیل‌های خوبی در زمینه مطالعه پلیمر و رنگ و غیره وجود دارد. دانشجویان فارغ التحصیل این رشته می‌توانند در صنایع و مراکز به خصوص در بخش‌های تحقیق و توسعه‌ای که فارغ التحصیلان رشته شیمی و مهندسی شیمی را می پذیرند، مشغول به پژوهش شوند.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

کارشناسی ارشد شیمی کاربردی

   یکی از گرایش‌های شیمی می‌باشد که شامل دروس کاربردی شیمی در صنعت است. اگر چه در گرایش شیمی کابردی درس‌های تئوری شیمی نیز تدریس می‌شود اما تعداد واحدهای درس‌های کاربردی در این گرایش بیشتر است و تعداد واحدهای درس‌های تئوری آن کمتر از شیمی محض است.در شیمی کاربردی دروس ریاضی وفیزیک بسیاراهمیت دارد بطوری که به جرات میتوان گفت که ضعیف بودن در انها باعث شکست در این رشته میشود شیمی کاربردی در صنایع پتروشیمی و کنترل کیفیت وزارت دفاع ونیرو کاربرد دارد وخوشبختانه از رشته های است که در ان بیکاری وجود ندارد وحتی شخص می تواند تولید مواد شیمیایی را در کارگاهی کوچک وبا هزینه ای بسیار کم انجام دهد در ضمن تحصیل تا دکتری در دانشگاههای ایران مقدور میباشد درشیمی کاربردی نسبت به محض محاسبات نقش اساسی دارد و در شیمی کاربردی برای پیدا شدن شغل باید دروس عملی ازمایشگاه در سطح عالی باشد

کارشناسی ارشد آموزش شیمی

به انگلیسی:( Chemistry education)‏ اشاره به آموزشِ دانشِ شیمی در مدرسه و دانشگاه و افزایش آگاهی‌های همگانی در کاربردهای این دانش دارد.مهمترین موضوعات مطرح در این شاخه درک چگونگی آموزش حرفه‌ای شیمی در راستای فراگیری دانشجویان و دانش آموزان ، بهترین راه‌های آموزش شیمی و بهبود نتایج یادگیری با تغییر روش آموزشی به شمار می‌آیند.

نشریه‌ها و ژورنالهای زیادی در این زمینه منتشر می‌گردند که Journal of Chemical Education ، Education in Chemistry و The Chemical Educator از معتبرترین آن‌ها به شمار می‌روند.

کارشناسی ارشد شیمی دارویی

شیمی دارویی Medicinal Chemistry یا Pharmaceutical Chemistry ‏ نام شاخه‌ای از دانش بنیادین شیمی است که به بررسی و استفاده از ترکیبات شیمیایی با هدف درمان، در سیستم‌های زیستی  می‌پردازد.

این دانش از دانش‌های پایه‌ در داروسازی به شمار می‌رود و بخش گسترده‌ای از داروها از مطالعات در این زمینه حاصل می‌شوند.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

زیرشاخه‌ها شیمی دارویی در مقطع دکتری علوم پزشکی

شیمی آلی دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی آلی و شیمی دارویی است که بیشتر بر سنتز داروهای آلی متمرکز است.

شیمی معدنی دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی معدنی و شیمی دارویی است که در آن با استفاده ازترکیبات فلزی مخصوصا فلزات واسطه، به درمان بیماری‌ها پرداخته می‌شود.

زیست‌شیمی دارویی

میان‌رشته‌ای از زیست‌شیمی و شیمی دارویی است که به برهم‌کنش‌های شیمیایی میان دارو و سیستم زیستی می‌پردازد.

شیمی‌فیزیک دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی‌فیزیک و شیمی دارویی است که به بررسی خواص فارماکوکنیتیکی و فارماکودینامیکی داروها می‌پردازد.

شیمی سرطان

میان‌رشته‌ای از سرطان‌شناسی و شیمی دارویی است که بر ساخت داروهای ضدسرطانی تمرکز دارد.

کارشناسی ارشد فیتوشیمی

شیمی گیاهی را اصطلاحا فیتو شیمی می‌گویند. در این شاخه از شیمی به بررسی خواص شیمیایی و دارویی گیاهان مختلف می‌پردازند. در واقع شاخه‌ای از علم شیمی است که به مطالعه ترکیبات شیمیایی گیاهان مانند متابولیت ‌های ثانویه گیاهی می‌پردازد. به بیانی دیگر می‌توان گفت که این علم با شیمی گیاهان دارویی طی سالیان بسیار زیاد ارتباط داشته‌است و ترکیبات گیاهی نقش بسزایی در صنعت داروسازی داشته‌اند. از روش‌های معمول در علم می‌توان به استخراج و جداسازی، تغلیظ، آنالیز و روش‌های کروماتوگرافی و الکتروفورز که باعث شناخت فرمو‌ل‏های دقیق ساختاری و مسیرهای بیوسنتزی می‌شود. شواهد فیتوشیمیایی از انواع شواهد و صفات مورد استفاده در طبقه بندی‌های فیلوژنتیکی هستند، به شکلی که در گونه‌های دارای نزدیکی و خویشاوندی با یکدیگر، ترکیبات مشابهی یافت می‌شود اما همیشه نیز این گونه نیست.

کارشناسی ارشد شیمی پلیمر

شیمی پلیمر ، شاخه‌ای از دانش شیمی است که در آن خواص شیمیایی و روش ساخت درشت ‌مولکول‌ها و پلیمرها مورد مطالعه قرار می‌گیرد. پلیمرها، از پلیمریزاسیون منومرها تشکیل می‌شوند. در شیمیِ بسپار، درجه پلیمریزاسیون ، توزیع جرم مولی ، تاکتیسیته ، هم پار و بسیاری موضوعات دیگر مورد بررسی هستند. دانشجویان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد این رشته می‌توانند در صنایع و مراکز که فارغ التحصیلان رشته شیمی و مهندسی شیمی را می پذیرند، مشغول به پژوهش شوند.

 

                                                                                                                                                                                                             

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  vida‏ - ۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.من دانشجورشته مهندسی صنایع شیمیایی هستم میخوام واسه ارشدشیمی داروشرکت کنم ایاامکانش هست؟وچه رشته هایی میتونم شرکت کنم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. .وزارت علوم رو می تونید ولی بهداشت رو نه.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - ۱۲م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  من ارشد فیتوشیمی هستم ، آیا میتونم دکترا شیمی دارویی شرکت کنم ؟ چه درسهایی را باید بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید. برای آزمون دکترا براساس قوانین جدید دکترا باید اول آزمون عمومی رو پشت سر بگذارید که شامل دروس دوره لیسانس مثل شیمی آلی و تجزیه و ... میشه و بعد باید یه حد نصابی توی زبان داشته باشید. برای آزمون تخصصی دکترا هم خود دانشگاهها اعلام می کنند که چه کتابهایی را برای دروس بخونید که برای شاخه شیمی دارویی که وابسته به آلی باشه باید دروسی مثل تجزیه دستگاهی، بیوشیمی، شیمی الی، شیمی دارویی و فارماکولوژی رو بخونید و از این دروس سوال میاد.

 • تصویر فرد

  zahra s‏ - ۱۶م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من دانشجو رشته شیمی کاربردی هستم برای ارشد رشته پلیمر و شیمی دارویی مدنظرم هست.میشه تو منابع کتابا راهنماییم کنید؟ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  دوست عزیز تو رشته شیمی منابع زیادی وجود داره. مثلا تو شیمی آلی که اصلی ترین درس توئه با توجه به سطحت باید منبع انتخاب کنی. اگه ادم قوی ئی هستی راهیان ارشد، اگه ضعیفی مدرسان و جزوه دکتر اسلامی. خیلی طیف وسیعی داره. توی سیستم ثبت نام کن و با قرار دادن شماره تماس از مشاوره رایگان که یک وجه اون معرفی منابع با توجه به سطحتونه استفاده کن تا الکی نری کلی منبع بخری که به دردت نخوره.

 • تصویر فرد

  Fateme‏ - ۱۷م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من دانشجوي كارشناسي شيمي محض هستم ميخواستم بدونن براي ارشدم ميتونم شيمي دارويي بخونم ؟ يا فقط كاربرديها ميتونن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید. هیچ فرقی بین کاربردی و محض در شرکت و قبولی در این گرایش وجود نداره.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من مهندس عمران هستم
  میخواستم بدونم من هم میتونم برای ارشد تغییر رشته بدم و شیمی دارویی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید. اگر اطلاعات درستی از مقدار دانش شیمی در خودت بدی می گم چی کار کنی.

 • تصویر فرد

  پرستو‏ - ۱۹م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام ، من واسه انتخاب ارشد بين الى و تجزيه گير كردم، هر دو رشته رو دوست دارم ، ممكن هست اطلاعاتى در مورد اشتغال زايى هر كدوم بهم بدين

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام اشتغال زایی در تجزیه سخت تر از آلی یه ولی بازار کار رشته شیمی تجزیه به مراتب بهتر از آلی هست.

 • تصویر فرد

  Parak‏ - ۲۰م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من دانشجوی کارشناسی رشته شیمی کاربردی هستم.
  میخواستم بدونم برای ارشدم میتونم رشته صنایع غذایی بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله ی تونید. صنایع غذایی وزارت علوم یا وزارت بهداشت هر دو رو مجاز به شرکت هستید و هر دو آزمون رو هم با هم دیگه در یک سال می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  بهمن‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من دانشجوی ترم آخرشیمی کاربردی دانشگاه پیام نور هستم میشه راهنمایی ام کنید ارشد تغییرگرایش به رشته ای بخونم که بازار کار خوبی داشته باشه ودیگه دکترا نخونم و مقطع ارشد چند واحد باید پاس کنم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  اگر رشته خودتو می خوای ادامه بدی فقط شیمی تجزیه به دردت می خوره ولی اگه می خوای کلا تغییر رشته بدی یا مهندسی شیمی گرایشهای نفتی رو بخون و یا برو سراغ MBA.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  من مهندس پلیمر هستم میخوام بدونم واسه ارشد تو چه رشته هایی میتونم شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  خود رشته های مهندسی پلیمر و رشته مهندسی شیمی. ارشد مهندسی شیمی درساش نزدیک به مهندسی پلیمره.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۲۵م آذر ماه۹۴ نظر داد

  میخواستم بدونم بازار کار ارشد نانو و پلیمر ودارویی چطوره؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م آذر ماه۹۴ نظر داد

  پلیمر از دو تای دیگه خیلی بهتره. نانو هم جدیده ولی بدک نیست. 5 سال قبل که کلی تسهیلات می دادند بهش همه هجوم میاوردند سمتش ولی الان استقبال نسبت بهش کم شده. دارویی هم چندان بازار کار خوبی نداره و فقط اسمش جذابه. اکثر کارخانجات داروسازی از گرایش تجزیه و آلی و کاربردی استقبال می کنند نه شیمی دارویی.

 • تصویر فرد

  bita‏ - ۲۷م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من دانشجوی ارشد بیوشیمی هستم میتونم تو ازمون دکتری شیمی دارویی شرکت کنم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  شرایط گزینش دانشجو:
  داشتن دانشنامه دکترای حرفه‌ای داروسازی و یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) در رشته شیمی و مهندسی شیمی برای شرکت در امتحان ورودی لازم است. بقیه شرایط طبق آئین نامه آموزشی دوره دکترا(Ph.D)مصوب شورایعالی برنامه ریزی می‌باشد.
  در واقع بیوشیمی جزئش نیست.

 • تصویر فرد

  Parak‏ - ۲۷م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام...میخواستم بدونم اگر ارشدم صنایع غذایی بخونم..بازار کار خوبی داره؟ در مورد رشته صنایع غذایی میتونید یه توضیح مختصر بدید؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بازار کار نسبتا خوبی داره. به خصوص صنایع غذایی وزارت بهداشت که پذیرشش پایینه ولی جزء رشته های خوبه و آینده درخشانی داره.

 • تصویر فرد

  محسن‏ - ۲۷م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. من کارشناسی صنایع شیمیایی هستم برای دکترای داروسازی ارشد چه گرایشی میتونم بزنم یا دکترای داروسازی امکانش نیست ؟
  با تشکر محتاج راهنمایی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  از تاخیر در پاسخ دهی عذرخواهی می کنم. برای این که بتونید وارد داروسازی /(دکترای حرفه ای) بشید که مجوز داروخانه بگیرید که باید برید و کنکور سراسری اولیه رو بدید. اما اگر می خواید در رشته های وابسته به اون در دوران دکترا وارد بشید ارشد رو یا باید مهندسی شیمی گرایش داروسازی بخونید و یا گرایشهای آلی و تجزیه رو برای خوندن انتخاب بفرمایید.

 • تصویر فرد

  مسعود‏ - ۲۷م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من در ازمایشگاه مرتبط با صنایع پتروشمی کار میکنم ولیسانس صنایع شیمی دارم .به نظر شما کدامیک از گرایشهای ارشد مهندسی شیمی برای ادامه بهتر است .نانو یا بایو ویاشیمی الی ویا رشته های دیگر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  این گرایشها بیشتر برای ارشد مجموعه شیمی هست نه مهندسی شیمی. با توجه به نوع کارتون رشته پلیمر براتون خیلی خوبه که از زیر گرایشهای ارشد مجموعه شیمی و شاخه آلی هست. رشته بسیار پر طرفداریه و با توجه به جنش کار شما بهترین انتخاب برای شماست.

 • تصویر فرد

  مصطفی ‏ - ۳۰م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام همسر من می خواهد ارشد آزاد رشته شیمی ثبت نام کنه از لحاظ بازار کار و آینده شغلی واسه یه خانم چه پیشنهادی دارید لطفا اولویت بندی کنید با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. دانشگاه آزاد تو رشته شیمی هزینه بالا و کیفیت پایینی داره ولی اگه تصمیمشون به آزاده کلا یه پیشنهاد دارم: شیمی تجزیه.
  مابقی شرایط یکسانی دارند. البته اگر سراسری باشه شیمی پلیمر، شیمی کاربردی بعد از تجزیه بهتر هستند. در مرتبه بعد آلی و شیمی فیزیک و معدنی هم یکسانند.

 • تصویر فرد

  milad‏ - ۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام خوبی،وقت بخیر
  مهندسی صنایع شیمیایی هستم،اگه بخام ارشد ژنتیک بخونم چه درسایی رو باید بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  لطفا به صفحه مربوط به رشته زیست شناسی مراجعه بفرمایید. می تونید تو صفحه اصلی سایت تو بخش سرچ، رشته رو وارد کرده و به طور کامل اطلاعات مربوطه رو اونجا مشاهده بفرمایید.

 • تصویر فرد

  ‏ - ۷م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  من مهندسی معدن خوندم.میخواستم بدونم میتونم ارشد شیمی آلی و یا دارویی شرکت کنم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  حمید‏ - ۷م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام .
  کارشناس رشته مهندسی معدن هستم.
  میخواستم بدونم میتونم ارشد شیمی آلی و یا دارویی شرکت کنم.در ضمن چون در واحد تولید شرکت داروسازی سابقه کار دارم می خواستم بدونم که ارشد این رشته ها تو کارم بهم کمک میکنه یا نه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید و بسیار هم با توجه به نوع سابقه کاریتون کمکتون خواهد کرد.

 • تصویر فرد

  zoha‏ - ۱۱م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  کارشناس ارشد شیمی تجزیه هستم. کلیه گرایش‌های دکتری در گروه غیر شیمی را می‌خواستم بدونم. ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. تا اونجایی که اطلاع داریم علاوه بر زیر گروه داروسازی و یک سری خاص از گرایشهای مهندسی مواد و مهندسی شیمی مثل نانو، گرایش آینده پژوهی رو هم می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  IAUSR‏ - ۱۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام..من دانشجوی شیمی کاربردی هستم امروز کنکور آزاد میخوام شرکت کنم ..سر درگمم...به تجزیه علاقه دارم اما برام بازار کار خیلی مهمه بین آلی و تجزیه با کدوم رشته راحت میشه کار پیدا کرد..
  از طرفی تو یه سایت خوندم با گرایش آموزش شیمی مستقیم وارد تربیت معلم میشیم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  تجزیه خیلی بهتر ای آلی یه. ضمنا آموزش شیمی هم مستقیما وارد آموزش و پرورش نمیشه و این حرف هیچ اساس و استنادی نداره مطمئنا.

 • تصویر فرد

  Nazii‏ - ۱۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام,خسته نباشید,لطفا منابع ارشد شیمی دارویی در وزارت علوم و وزارت بهداشت رو بفرمایید و آیا این دورشته تفاوتی یاهم دارند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  تفاوتشون خیلی زیاده. هم در نوع ادامه تحصیل و هم نوع منابع و هم کلاس کاریشون. شیمی دارویی وزارت علوم باید شیمی آلی خیلی قوی داشته باشید و شیمی دارویی وزارت بهداشت باید تجزیه تون هم خیلی خوب باشه به اضلافه زبان. در زمینه منابع هم به دلیل تعدد منابع چه در شیمی دارویی وزارت علوم و چه وزارت بهداشت باید در سیستم عضو بشید و از سیستم مشاوره تخصصی کمک بگیرید.

 • تصویر فرد

  تارا‏ - ۱۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام . ب شیمی نفت چی میگن و مربوط ب کدوم گرایش ارشد شیمی میباشد ؟!
  بینه شیمی تجزیه و شیمی پلیمر و شیمی دارویی کدام رشته بازار کار بهتری داره ؟!
  متشکرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۴م دی ماه۹۴ نظر داد

  شیمی نفت جزء گرایشهای ارشد شیمی نیست. سالها قبل تو گرایش کاربردی دانشگاه تبریز پذیرش داشت که بعد از قبولی تو گرایش کاربردی شاخه بندی می شدید.
  در حال حاضر چنین امکانی نیست. شیمی تجزیه بهترین بازار کار رو داره و بعد پلیمر و شیمی دارویی بازار کار ضعیفتری داره.

 • تصویر فرد

  mansuri‏ - ۱۸م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلامن دانشجو دوره کارشناسی بیوشیمی هستم
  بنظرتون چه رشته ای واقعا میتونه برای ارشد عالی باشه
  واینک نمیشه داروسازی قبول شد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  برای شما رشته های وزارت بهداشت و به خصوص بیوشیمی یالینی خیلی بهتره. گرایشهای شیمی به درد شما نمی خوره. برای شما رفتن به داروسازی و اونم دکترای حرفهای دو راه داره یا مجدد کنکور بدید و یا وارد رشته ای مثل شیمی آلی بشید برای ارشد و برید دکترای داروسازی بخونید. در حالت دوم مجوز داروخانه بهتون نمی دن.

 • تصویر فرد

  هامون‏ - ۲۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  با سلام و احترام، من امسال کنکور تجربی شرکت میکنم، درسهایم بسیار عالی است و مسلط هستم، کوچکترین علاقه ای به رشته پزشکی و دندان و دارو ندارم، عشق من شیمی است و بس، زیر گروههای تجربی را نگاه کردم فقط شیمی محض و کاربردی را دارد، قطعا ادامه تا دکترا و بالاتر یکی از اهداف من است، فقط خواستم راهنمایی کنید از طریق کدامیک از زیرشاخه ها میتوان بازار کار بهتری پیش رو دید؟ ممنون میشم پاسخ بفرمایید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  رشته شیمی در دوره لیسانس دارای دو گرایش محض و کاربردی یه که شیمی محض بسیار تئوریک میشه و شیم یکاربردی به خصوص در دو ترم اخر به درسهای مهندسی شیمی می پردازه. درسهایی مثل مکانیک سیالات، انتقال حرارت و جرم و خوردگی و تصفیه آب. از نظر بازار کار لیسانس تفاوتی بین دو گرایش نیست ولی ترازو به سمت کاربردی سنگینی می کنه. در مقطع ارشد گرایش تجزیه بازار کار خیلی خوبی داره.

 • تصویر فرد

  امیر‏ - ۲۵م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام میخاستم بدونم از شیمی کاربردی میشه گرایشات نفتی رو خوند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  در رشته شیمی گرایشهای نفتی وجود نداره. 5 سال قبل شیمی کاربردی یک شاخه به نام شیمی نفت داشت که اون هم فقط توی تبریز و در گرایش کاربردی و بعد از قبولی و انتخاب اون شاخه بچه ها می تونستند بخونند. گرایش جدایی به نام نفت وجود نداره ولی در پروژه پایان نامه تون می تونید روی ترکیبات نفتی کار کنید ولی در مدرکتون عنوان نمیشه که شما شیمی نفت خوندید. اگر خیلی به این گرایش علاقه مندی بهت توصیه می کنم شیمی پلیمر بخونی که بیشتر با پالایشگاهها سر و کار داره.

 • تصویر فرد

  هامون‏ - ۲۵م دی ماه۹۴ نظر داد

  با تشکر از پاسخگویی شما، امکان دارد بزرگواری فرمایید و بگویید که حدودا چه رتبه ای را باید برای قبولی در رشته شیمی کاربردی دانشگاه تهران کسب کنم ؟ منطقه دو هستم، بسیار بسیار ممنونم از لطف شما.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  ترازی بین 6000 تا 6200 نیاز دارید و برای منطقه دو رتبه تون تا بین 5000 تا 8000 باشه کفایت می کنه.
  ضمنا می تونی توی سیستم برنامه ریزی 3گام برای کنکور سراسری ثبت نام کن تا هم برنامه مختص کنکور دریافت کنی و هم یک جلسه مشاوره تخصصی با مشاور تخصصیت داشته باشی که رشته شیمی رو در دانشگاه تهران خونده.

 • تصویر فرد

  َََََArezoo‏ - ۲۸م دی ماه۹۴ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدانم که از بین رشته های فیتو شیمی /شیمی پلیمر/شیمی کاربردی کدام برای یک خانم بهتر است؟ و اگه بخواهم دریکی از این سه رشته ادامه تحصیل بدهم کدام یک بهتر است ؟ و کدام یک ازین 3 رشته باز کارفعلی بهتری دارد؟با تشکر.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م دی ماه۹۴ نظر داد

  شیمی پلیمر و در مرتبه بعدی کاربردی و در انتها فیتوشیمی

 • تصویر فرد

  مینا‏ - ۲۹م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  اگه کسی بخواد رشته پلیمر دانشگاه تهران یا پژوهشگاه قبول بشه باید چه درسایی و حداقل چند درصد بزنه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  میانگینی حدود 40 تا 45 درصد لازمه. حالا ممکنه یک نفر آلی و زبان رو 60 بزنه و معدنی رو 30 بزنه و تجزیه رو 10 و شیمی فیزیک رو 40. باید میانگین موزون دروس در این حد باشه. البته اگر کنکور سخت باشه این میانگین درصد تا 35 درصد نیز سقوط می کنه. در مجموع درس آلی چون ضریب 2 داره باید خیلی خوب زده بشه.

 • تصویر فرد

  مینا‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  اگه فقط آلی و زبان رو حدود 70-80 بزنه احتمال قبولیش نیست یعنی؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  بله. قطعا با این درصدها و مابقی درصدها صفر قبوله.

 • تصویر فرد

  لاله‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.من میخاد آزاد شیمی دارویی برم بنظر شما رشته خوبیه ؟؟اخه بازار کار برام مهمه سخت کوش هم هستم میخام موفق بشم.نظرتو چیه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  رشته جذابیه و چون بچه های شیمی عاشق داروسازی هستند این رشته براشون از این نظر خیلی جذابیت داره اما در نظر داشته باش که بازار کارش یک مقدار کارتو سخت می کنه. چون هنوز به صورت رسمی کارخانجات داروسازی بچه های شیمی دارویی رو به عنوان کسانی که قدرت داروسازی داشته باشند رو قبول ندارند و جذب بچه های شیمی تو بازار داروسازی بیشتر مربوط به آزمایشگاههای کنترل کیفیت و یا خطوط تولید میشه. بیشتر هم برای این مشاغل بچه های تجزیه و کاربردی رو در نظر می گیرند. اگر هم یک نفر شیمی معدنی خونده باشه ولی سابقه کار مرتبط داشته باشه به گرایشش نگاه نمی کنند. پس در نظر داشته باش که یک مقدار بازار کارش متفاوت از اون چیزی یه که فکر می کنی. اگه بازار کار برات مهمه برو سراغ گرایش تجزیه.

 • تصویر فرد

  لاله‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  منظورتون اینه رشته ی شیمی دارویی خوب نیست ؟؟اما چیزایی که راجبش خوندم خوب بودن و راضی بودن .داخل شیمی این رشته در کدوم اولویت قرار گرفته؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  این رشته، رشته خوبی یه و گفتم که بسیار جذابه. شما بحث بازار کار رو مطرح کردید که گفتم خدمتتون اوضاع چطوره. این رشته بعد از تجزیه و پلیمر بازار مناسبی داره و از طرفی دکترای این رشته خیلی خوبه و بسیاری از کسایی که می رن تو این رشته برای ادامه تحصیل تا آخرین مقطع می رن.
  از نظر اولویت رقابتی هم رقابت بالایی بر سر این گرایش هست. یعنی خیلیها دوست دارند این گرایش رو قبول بشن که این هم به همون حس جذابیت نام و نوع کار این رشته مربوط میشه.

 • تصویر فرد

  مینا‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  شیمی دارویی خیلی ظرفیتش پایینه 2-3 تا دانشگاه هم بیشتر نمیگیره...روزانه اش پارسال 9نفر میخواست که با بین الملل و آزاد سرجم 20نفر هم نمیگیرن واسه همینم قبولیش بسی سخته لاله خانوم......

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  تقریبا درسته ولی با تلاش میشه قبول شد.

 • تصویر فرد

  مینا‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  راستی پشتیبان محترم از الان تا موقع کنکور زمان کافی هست برا اینکه پلیمر تهران رو با اون 2تا درس و اون درصدا که عرض کردم قبول بشیم؟!
  یا کلا بزارم برا سال آینده....

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  بله فرصت بسیار مناسبه.
  در سیستم برنامه ریزی عضو بشید و از مشاور تخصصیتون هم برنامه بگیرید و هم مشاوره. در سالهای گذشته هم بودند کسانی که با زمان محدود نتایج فوق العاده ای گرفتند. به خصوص ارائه راهکارها برای مطالعه زبان تخصصی و همینطور شیمی آلی برای افزایش دقت و سرعت در تست زنی بسیار برای شما مفید خواهد بود. مشاورتون در این زمینه متخصص هستند.

 • تصویر فرد

  لاله‏ - ۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  س.خبلی ممنون راجب صحبتاتون ..دزفول شیمی دارویی میگیره بنظرتون برم الان یا بخونم واسه کنکور ۹۵؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  متوجه نشدم. منظورتون رو کامل توضیح بدید. بعنی چی که دزفول شیمی دارویی می گیره برم. یعنی بدون آزمون می تونید برید دزفول و شیمی دارویی بخونید؟

 • تصویر فرد

  لاله‏ - ۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  بله همینطوره بدون ازمون میخاد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  اگر زمان کافی برای مطالعه دارید می تونید برای کنکور 95 زمان بذارید ولی اگر واقعا زمان ندارید همون دزفول رو برید. چون برای کنکور 95 اگه بخواید قبول بشید و رشته شیمی دارویی باید حداقل روزی 7 تا 8 ساعت مطالعه کنید. در ضمن سقف رتبه هم در این زمینه تا رتبه 400 برای روزانه و شبانه هست. سال گذشته ما خودمون داوطلبی رو داشتیم که با رتبه 680 موفق شد شیمی دارویی آموزش محور خواجه نصیر رو قبول بشه و البته بیشتر از دو ماه هم نخوند و داوطلب رو هم داشتیم که با رتبه 120 موفق شد روزانه قبول بشه. تو انتخاب رشته، بچه هایی که رتبه های خوبی دارند از قبل گرایششونو انتخاب کردند. مثلا کسی که رتبه 50 تجزیه است احتمالا رتبه 100 آلی هم می تونه باشه ولی تجزیه رو انتخاب می کنه و در نتیجه سقف رتبه افزایش پیدا میکنه برای پایین دستی های اون فرد. یعنی نیازی نیست که شما لزوما رتبه 20 بیارید تا شیمی دارویی قبول بشید.

 • تصویر فرد

  لاله‏ - ۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  خیلی ممنون متوجه شدم.خب من میخونم که پزشکی پیرا پزشکی قبول بشم اما میترسم قبول نشم واسه ی همین گفتم حداقل عقب نمونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  منظورتون رشته های وزارت بهداشته دوست عزیز؟
  اگر منظورتون اونهاست که خیلی داستانش برای ارشد و حتی درسهاش متفاوته. شیمی دارویی وزارت بهداشت دروسی مثل بیوشیمی رو هم داره.

 • تصویر فرد

  z.m‏ - ۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  من دانشجوی کارشناسی شیمی محضم برا ارشد میتونم پلیمر بخونم؟؟اگه میشه برا دانشگاهای تهران این گرایش چه حدود رتبه ای میخواد؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید. رتبه ای زیر 100 در گروه آلی نیاز دارید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  من دانشجو رشته شيمي كاربردي هستم
  اگر ارشد رشته شيمي دارويي بخونم
  ميتونم براي دكتري داروسازي بخونم؟
  ممنون مي شم راهنماي كنيد

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید ولی بهتون مجوز داروخانه داده نخواهد شد. مدرکی که می گیرید تخصص در یکی از زمینه های شیمی دارویی است.

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - ۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام علیکم.
  من کارشناسی شیمی کاربردی خوندم.معدلم زیاد جالب نبود و 2سالی هست که از درس دور بودم.امسال دارم میخونم واسه ارشد ولی هیچی از درسا یادم نیست.مخصوصا درس شیمی آلی رو.کتابای ولهارد خیلی سنگینه .کتاب راهیان ارشد هم که خیلی خلاصه س باید پایه قوی داشته باشی تا متوجهش بشی.میخواستم اگه امکان داره یه کتاب خوب یا جزوه ای که سطحش یکمی پایینتر باشه بهم معرفی کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  پس برید سراغ جزوه دکتر اسلامی و یا جزوه دکتر بخشا.

 • تصویر فرد

  دلارام‏ - ۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  من دانشجوی رشته شیمی محض هستم ... میخواستم بپرسم برای کارشناسی ارشد میشه رشته نفت رو انتخاب کرد ؟! یکی از دوستان گفتن که از رشته شیمی و نفت قبول شدن ... ولی من تحقیق کردم چیزی پیدا نکردم ...
  بعد چه رشته هایی بازار کار خوب دارن ؟! چون موقعیت کاری برام مهمه ...

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  دوست عزیز چنین گرایشی در بین گرایشهای شیمی وجود نداره و گرایش درگیر با نفت و پتروشیمی، رشته شیمی پلیمر هست.

 • تصویر فرد

  Amirali‏ - ۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام میخواستم در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنم رشتمم شیمی محضِ ... چه گرایشی موفق تره و آینده ی شغلی خوبی داره ؟! امکان تغییر رشته ام وجود داره ؟! یا فقط در آزمون مرتبط با رشته های شیمی میشه شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  پیشتر هم گفتم از لحاظ بازار کار رشته شیمی تجزیه و پلیمر و کاربردی اوضاع بهتری دارند. درباره تغییر رشته هم باید خدمتتون بگم که امکان تغییر رشته در کارشناسی ارشد به هر رشته دیگه ای وجود داره. شما با لیسانس شیمی آزمون وزارت بهداشت رو هم می تونید شرکت کنید. رشته هایی مثل بیوشیمی بالینی، شیمی دارویی، سم شناسی. کلا 11 تا رشته تو وزارت بهداشت رو مجازید با مدرک لیسانس شیمی شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  فرشته‏ - ۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.ممنون از راهنمایی ها و پاسخ های کاملتون.من کارشناسی معماری دارم .خاستم بدونم میتونم ارشد شیمی دارویی وزارت علوم بخونم؟بعد برا دانشگاه صنعتی شیراز که بخام قبول شم چه تراز و چه درصدی باید باشه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید و هیچ محدودیتی نداره. تراز رو دقیق نمیشه گفت چون خیلی متغیره ولی میانگین درصدی در حدود 30 تا 35 درصد عالیه و قطعا قبولید.

 • تصویر فرد

  محمد ‏ - ۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام
  میخواستم بدونم با کارشناسی شیمی محض میشه ارشد مهندسی شیمی آزمون داد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  بله می تونید. محدودیتی نداره ولی باید خوب دروس مهندسی شیمی رو بخونید و تست بزنید.

 • تصویر فرد

  رویا عابدینی‏ - ۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام
  من کارشناسی کامپیوتر خوندم میخاستم بدونم برای ارشد میشه شیمی شرکت کرد؟اگر میشه احتمال موفقیت کسی که تازه قراره وارد این رشته بشه چقدر هست؟کدوم گرایش ها در داخل و خارج کشور بازار کار بهتری دارند؟و سوال آخر برای افرادی مثل من که میخان تغییر رشته بدن و با توجه به اینکه چیزی در مورد شیمی نمیدونیم چه موسسه ای رو برای کلاس های کنکور پیشنهاد می کنید؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید. کنکور امسال منظورتونه یا کنکور دو سال بعد؟
  در ایران گرایش تجزیه و پلیمر بازار کار خوبی دارند. در خارج از ایران همه گرایشها خوب هستند. برای کلاس موسسه بینش به نسبت بقیه بهتره. باید برای این کار یه برنامه جامع داشته باشی چه برای کلاسها و چه نوع و روش خوندنت. می تونی توی سیستم 3گام عضو بشی تا کامل بهت در این زمینه مشاوره بدم.

 • تصویر فرد

  رویا عابدینی‏ - ۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  برای کنکور 96 منظورم هست برای کنکور امسال که زمان زیادی نمونده ممنونم،من دنبال یه رتبه خوب برای دانشگاه های روزانه و تاپ هستم ،ممنون از راهنماییتون تو سیستم مشاوره عضو میشم ،منابع و موسسه خوب برای کلاس و هرچی لازم بفرمایید.آدرس موسسه رو لطف کنید؟بدون کلاس هم میشه ئروس شیمی رو خوند؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  آدرس موسسه رو از خود سایت و در قسمت تماس با ما می تونید مشاهده کنید. اگر در پنل ثبت نام کردید و شماره تلفن گذاشتید که باهاتون تماس می گیرم و کامل درباره تمامی موراد راهنمایی می کنم. بله بدون کلاس هم میشه در آزمون قبول شد.

 • تصویر فرد

  SH‏ - ۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام ، دانشجوی کارشناسی شیمی محض هستم میتونم واسه ارشدمهندسی شیمی بخونم؟
  باتشکرازپاسخگویی شما

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام
  آیا با مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی میشه در آزمون ارشد وزارت بهداشت رشته شیمی دارویی شرکت کنم؟چون نوشته فقط رشته های شیمی،یعنی رشته من جز شیمی حساب میشه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام خیر

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - ۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام
  آیا با مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی میشه در آزمون ارشد وزارت بهداشت رشته شیمی دارویی شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام خیر

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - ۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام
  خواهش ميكنم زودتر بهم بگيد اگه با مهندسي صنايع شيميايي ميتونم وزارت بهداشت شيمي دارويي شركت كنم چون فردا آخرين مهلتشه،ممنونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. در تماسی که با موسسه داشتید و مستقیما با خود من صحبت کردید اطلاعات کامل خدمتتون داده شد.

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  ممنونم از راهنماييتون آقاي افشار

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  النا‏ - ۱۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من دانشجوی شیمی فناوری اطلاعات هستم آیا میتونم بیوشیمی بالینی برای ارشد شرکت کنم؟بین نانو وبیوشیمی بالینی به نظرشما کدوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  قاعدتا تمامی زیر گرایشهای شیمی امکان شرکت در آزمون بیوشیمی بالینی رو دارند. بیوشیمی بالینی بهتره.

 • تصویر فرد

  milad‏ - ۱۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. ببخشیدمن مهندس شیمی هستم برای آزمون ارشد امسال سراسری شرکت کنم زمان زیادی باقی نمانده 80روز هم کمتر خواستم ببینم گرایش تجزیه در شهر ما 6نفر پذیرش دارند بنظر شما فرصت میکنم گرایش دلخواه قبول بشم؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. منظورتون دانشگاه کدوم شهره؟

 • تصویر فرد

  النا‏ - ۱۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من راهنمایی لازم دارم دانشجوی شیمی فناوری اطلاعات هستم میتونم برا ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنم.برای یک خانم نانو شیمی خوبه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  خانم النا پاسخ شما رو تو کامنت قبلی هم دادم. عرض کردم قاعدتا باید تمام گرایشها بتونند شرکت کنند. شما هم یکی از گرایشهای شیمی رو خوندید. میشه بگید مدرکتون رو از کجا گرفتید؟
  درباره نانوشیی هم باید خدمتتون بگم که نانوشیمی چندین سال قبل رشته خیلی خوبی بود چون کلی حمایت دولتی از طرف ستاد نانوی ریاست جمهوری داشت ولی الان چندان زیاد بهش توجه نمیشه. ضمنا برای دخترها بیوشمی بالنی به دلیل آزمایشگاهی بودن و کلینیک بودن ان بسیار مناسبه.

 • تصویر فرد

  النا‏ - ۱۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  ممنونم آقای افشار

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  ریحان‏ - ۱۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژی دارم برای ارشد میتونم شیمی دارویی آزاد بخونم؟شهریه دانشگاه آزاد حدودا چقدر میشه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. نخیر نمی تونید فقط رشته های داورسازی، شیمی، بیوشیمی و علوم آزمایشگاهی می تونند. شهریه رو دقیق نمی دونم ولی احتمال برای دو سال چیزی در حدود 7 تا 8 ملیون بشه با توجه به واحدهای عملی.

 • تصویر فرد

  بهاره پوراکبری‏ - ۱۳م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.من دانشجوی رشته شیمی کاربردی هستم.میخواستم بدونم آیا امکانش وجود داره که ارشد رو شیمی آلی بخونم و برای دکترا آزمون phd دارو شرکت کنم و آیا بعد از فارغ التحصیل شدن به من مجوز داروخانه خواهند داد و یا خیر.متشکرم.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله امکان خوندن ارشد آلی و بعد تخصص داروسازی رو دارید ولی بهتون مجوز دارو خانه نمی دن.

 • تصویر فرد

  شگوفه‏ - ۱۳م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من کارشناسی میکروبیولوژیم .خواهش میکنم راهنماییم کنید واسه ارشد چه گرایش های پزشکی میتونم بخونم .ممنون میشم رشته هارو بهم معرفی کنین.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. قطعا نزدیکترین رشته برای شما میکروبیولوژی پزشکی، ایمنی شناسی و حتی ژنتیک انسانی یه. گرایشهای زیادی رو می تونید شرکت کنید. خواهشا به دفترچه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت که تو سایتشون به آدرس www.sanjeshp.ir قرار داره مراجعه بفرمایید و دفترچه راهنما رو دانلود کنید و ببینید زیست و خاصعه میکروب چه رشته هایی رو مجاز به شرکته.

 • تصویر فرد

  ملیحه‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من ارشد شیمی فناوری اسانس هستم میخواستم بدونم این رشته زیر گروه کدوم یکی از رشته های شیمی هس؟واسه دکترا بهتره چی بخونم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  این رشته زیرمجموعه گرایش شیمی آلی یه و برای دکترا می تونید برید سمت فیتوشیمی.

 • تصویر فرد

  X 50‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام . من کارشناسی فیزیک دارم . میخواستم ببینم میتونم برای ارشد در رشته شیمی شرکت کنم . اگه میتونم بعد از قبولی باید واحدهای خاصی رو پاس کنم . ممنون .

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید شرکت کنید. مشکل خاصی از نظر پاس کردن واحدهای خاص وجود نداره.

 • تصویر فرد

  j.mandal‏ - ۱۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید.ترم آخر کارشناسی شیمی کاربردی ام.علاقه ی شدید به کار تو صنعت ئارم.مخصوصا به عنوان طراح برج ها و واحدهای صنعتی.استارت کار با نرم افزارهای تخصیص مثل اسپن و هایسیس رو زدم.میخواستم بدونم تو ارشد اگه کاربردی رو ادامه بدم ایشالا.میتونم به همچین تفکری جامعه ی عمل بپوشونم یا فقط این کارها برای بچه های مهندسیه؟ممنون میشم رک جواب بدید.اصلا بازار کار کاربردی چطوره؟ارزش ارشد خوندن داره؟ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  دوست عزیز کار کردن با این نرم افزارهای تخصصی بسیار عالیه. نرم افزار pro II هم که برای طراحی برجهای تقطیر و پالایشگاهی هست نیز نرم افزار بسیار خوبی یه. بله در گرایش کاربردی چنین امکانی وجود داره و بازار کار خوبی هم داره. برای این که در حیطه شیمی کاربردی وارد چنین تخصص هایی بشید نرم افزار طراحی قالب catia هم بسیار عالیه. به خصوص برای گرایش شیمی پلیمر هم این نرم افزار عالیه. درباره این که رک و راست صحبت کنم هم باید رک بهتون بگم که بله شیمی کاربردی ارزش خوندن داره و هم رده گرایش شیمی پلیمر هست ولی بسیاری به هیچ عنوان ارزش این گرایش رو درک نکردند. در گرایشهای محض فقط گرایش تجزیه از نظر بازار کار خوبه. از اونجایی که شما رو به عنوان یک مهندس شیمی هم استخدام می کنند با این گرایش، نه تنها ارزش خوندن داره بلکه ارزش خوندن مقطع دکترا رو هم داره. چون تو ایران خیلی تعداد فارغ التحصیل دکترا در این گرایش کمه.

 • تصویر فرد

  mahdi‏ - ۱۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من مدرک لیسانس شیمی محض از دانشگاه آزاد دارم معدلم زیر 14هست الان دوسال هم هست از درس خوندن به دوربودم ولی الان واسه آزمون ارشد95 ثبت نام کردم چه رتبه ای نیازه که رشته پلیمر دانشگاه همدان قبول شم.از حالا شروع کنم به خوندن میتونم قبول شم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  رتبه ای زیر 300 در گرایش آلی نیاز دارید. البته داوطلبانی داشتم که با رتبه 400 تا 500 هم قبول شدند ولیکن شانسی بوده و تمام بالا دستی هاشون احتمالا سایر گرایشها رو در اولویت گذاشتند ولیکن 250 تا 300 اکی هست. ضمنا بله از الان می تونی برسی به شرطی که آلی و زبان تخصصیت خوب باشه. می تونی تو سیستم عضو بشی و از مشاوره ها و برنامه ریزی من استفاده کنی. موفق باشی.

 • تصویر فرد

  azita‏ - ۱۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.من ارشد شیمی آلی هستم.منتظر نتایج آزمون دکترا شیمی آلی هستم.میتونم آزمایشگاه بزنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  Behrad‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  salam. man lisans shimi karbordi daram. 2 mahi hast vase arshad mikhonam. khastam beporsam emkanesh hast 18esfand ke daftarche konkore sarasari miad onam sabte nam konam !yani ham konkor arshad bedam. ham konkor karshenasi, mamnon misham rahnamim konid. merc

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. آره امکانش هست و مشکلی نداره. فقط باید فارغ التحصیل شده باشی.

 • تصویر فرد

  باران‏ - ۲۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من لیسانس گیاهپزشکیو دارم سم شناسی رو میدونم میتونم امتحان بدم ولی در مورد شیمی دارویی اطلاعی ندارم. میشه شیمی دارویی امتحان بدم آیاااااا؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. شیمی دارویی رو نمی تونید.

 • تصویر فرد

  مریم ‏ - ۱م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام بنده ترم دوم ارشد تجزیه دانشگاه تربیت مدرس هستم از ابتدا علاقه ای به شیمی نداشتم ولی به دلیل پیدا نکردن شغل تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم الان در فکر انصراف هستم چون علاقه ای به این رشته دارم و این رشته علی رغم سختیهایی که داره بازار کار مناسبی هم نداره و بیشتر فارغ التحصیلان بیکار هستند یا تغییر رشته میدهند به نظر شما کار درستی میکنم؟ برای تغییر رشته چه رشته ای را پیشنهاد میدید؟ خیلی سردرگم هستم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  تجزیه نسبت به بقیه گرایشها خیلی وضع بهتری داره ولی این حرفتون رو هم قبول دارم که تو ایران وضعیت کلی بازار کار رشته بسیار سخت و پر کاربردی مثل شیمی خیلی افتضاحه و این حقش نیست. ولقعیتش رو بخواید بهتون توصیه نمی کنم که انصراف بدید. به دو دلیل:
  1- حداقل یک سال زحمت کشیدید و قبول شدید.
  2- فقط یک سال دیگه به گرفتن مدرکتون باقی مونده.
  توصیه می کنم اگه واقعا بی علاقه گیت انقدر زیاده که دیگه نمی تونی ادامه بدی بری سراغ رشته مدیریت بازرگانی و یا MBA. چون خیلی از بچه های شیمی مجبورند به خاطر نبود شغل مناسب برن سمت کارهایی مثل فروش و یا واردات و صادرات تجهیزات آزمایشگاهی و مواد شیمیایی.

 • تصویر فرد

  مریم ‏ - ۳م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  بابت راهنمایی ممنونم . قصد من از تحصیل در مقطع ارشد این بود که تا مقطع دکترا ادامه تحصیل دهم ولی الان میبینم بدون علاقه و انگیزه ی کافی نمیتونم این کارو بکنم و آدمی نیستم که شبانه روز در آزمایشگاه باشم از طرفی فقط یکبار فرصت تحصیل رایگان در دانشگاه دولتی دارم و نمیخوام از بین بره. آیا میتونم بدون اینکه زمینه ای از رشته های مدیریت داشته باشم شروع کنم و ارشد قبول بشم ؟ ضمن اینکه علاقه ی اصلی من هنر هست ولی نمیدونم پیگیری آکادمیک هنر کار درستی هست یا اونم پشیمونی به بار میاره!

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۳م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  با توجه به شرایطی که داری می گی به امسال که برای قبولی درست و حسابی تو گرایشهای مدیریت نمی رسی.
  اگه دنبال هنر هستی هم بهتره بری دنبال آموزشگاهیش چون تو مقطع آکادمیک چندان کار عملی یاد نیم گیری.

 • تصویر فرد

  سوده‏ - ۴م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.من ارشد شیمی الی هستم. تصمیم به ادامه تحصیل دارم.
  راستش نميدونم برای دکترا تو چه رشته هایی میتونم با توجه به رشته ارشدم شرکت کنم
  علاقمند به کار در زمینه های دارو سازی هم هستم.
  اما بازار کار برام اهمیت بیشتری داره تا بتونم نتیجه بگیرم.
  لطفا راهنماییم کنید
  mvakili77@yahoo.com

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  گرایش داروسازی رو بخونید.

 • تصویر فرد

  یاس‏ - ۴م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام، وقتتون بخیر

  من کارشناسی شیمی دارویی میخونم خاستم
  ببینم کنکور ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت چه فرقی با وزارت علوم داره؟منظورم از لحاظ بازار کار و موقعیت شغلی هستش

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  فرقش تو درسهاست و ظرفیت پذیرش. بیشویمی و زیست رو تو بهداشت علاوه بر آلی و تجزیه دایرد و زبانش هم کاملا تخصصی یه. تو علوم آلی و معدنی و تجزیه و شیمی فیزیک و زبان عمومی و تخصصی دارید. ظظرفیت پذیرش علوم بالاتره و دانشگاههای معتبری ارائه می دن. ظرفیت بهداشت فوق العاده پایینه و تهران اصلا نداره.
  از نظر بازار کار اصولا وضعیت مشابهی دارند با این تفاوت تو وزارت بهداشت یه کم وضع بهتره.

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - ۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی دانشگاه پیام نور هستم.میخوام برای ارشد مهندسی شیمی بخونم امکانش هست یا نه؟برای قبولی ارشد مهندسی شیمی چقد درس بخونم قبولم و منابع کنکورش چیه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله امکانش هست. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر برو:
  http://3gaam.com/field/5/

 • تصویر فرد

  محمدی‏ - ۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام ازرشته شیمی کاربردی میشه وارد بیوشیمی شدیا برای ورودبه این رشته زیست شنایی بخونم درضمن ازشیمی کاربردی مثلا شیمی فیزیک میشه وارد انرژی هسته ای شدودراین زمینه فعالیت نمود؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله می تونید از رشته شیمی هم به بیوشیمی ورود کنید ولی اگه هدفتون بیوشیمی یه بهتره از اول زیست و شاخه بیوشیمی رو بخونید.
  تو مقطع ارشد هیچ ممانعتی برای تغییر رشته وجود نداره یعنی می تونی بری سراغ هر رشته ای.
  اما اگه هدفت اینه که بری سراغ هسته ای بهتره از همون لیسانس هسته ای بخونی.

 • تصویر فرد

  محمدی‏ - ۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  میخوام واسه کنکور95شرکت کنم منطقه3
  محسوب میشم باچه رتبه ای میتونم شیمی کاربردی روزانه دانشگاهی مثل شریف.تهران.بهشتی خواجه نصیرقبول شد درضمن تفاوت شیمی کاربردی بامهندسی شیمی چیه ؟کدوم شیمی روعمیق تروبهتر میخونن وتوانایی بیشتری دارند مثلا زکریای رازی که روزداروسازی به اسم ایشونه وکاشف الکل هم هستندیک شیمیست بودند یامهندش شیمی؟کشف الکل ازتوانایی یک شیمیسته یامهندس شیمی؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  تا رتبه 5000 منطقه 3 می تونی شیمی شریف یا تهران رو بیاری با ترازی حدود 5500.
  اصولا کسانی که شیمی می خونند، شیمی رو بهتر و و مفهومی تر از مهندس شیمی می خونند و یاد می گیرند. یکی مثل زکریایی رازی چون یک ماده رو کشف می کنه اصولا شیمیست حساب میشه. دلیل این امر هم اینه که شمیمیست ها با علوم آزمایشگاهی کار می کنند و کشفیا هم در آزمایشگاه اتفاق می افته نه یکدفعه تو فرآیند صنعتی تو کارخونه. شیمیستها علوم آزمایشگاهی شیمی رو مسلطند و مهندسین شیمی علوم صنعتی و فنی فرآیندهای شیمی رو. از اونجایی که هر اکتشافی از آزمایشگاه شروع میشه و بعد صنعتی میشه، نطفه یک کشف رو شیمیست می ذاره و یک مهندس شیمی اون رو به مرحله صنعتی می رسونه.

 • تصویر فرد

  z.m‏ - ۷م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام ببخشید شیمی پلیمر با مهندسی پلیمر فرق داره؟اگه فرق داره میشه یه توضیح مختصر بدین

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۸م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله فرق داره. شیم یپلیمر بر روی ساخت درشت مولکولهای پلیمری و خواص میکروسکوپی و مارکوسکوپی اونها و آنالیز اونها تمرکز داره در حالی که مهندسی پلیمر بر روی تستهای استاندارد جهانی ASTM و همینطور ساخت صنعتی و کاربرد صنعتی اونها کار می کنه.

 • تصویر فرد

  محمدی‏ - ۷م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام درجواب سوال من ایتکه آیامیتونم ازشیمی کاربردی واردانرژی هسته ای شم وفعالیت کنم فرمودیدبهتره ارلیسانس هسته
  ای بخونم شیمی کاربردی که درمقطع
  لیسانس یکیه ودرارشدگرایش پیدامیکنه آیا درارشدگرایش هسته ای داره؟؟ اصلا ممکنه ازخودرشته شیمی کاربردی وبدون تغییررشته واردهسته ای شد من شنیدم که رشته شیمی فیزیک که ازگرایش های ارشد شیمی کاربردی میشه درواقع فیزیک نوین یافیزیک هسته ای محسوب میشه وامکان ورودبه هسته ای ازرشته شیمی فیزیک هست درسته؟؟اگه نه چه رشته ای بخونم که راحت تربتونم وارد مباحث هسته ای شم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۸م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  کلا تو شیمی گرایش هسته ای رو تو ارشد نداریم. منظور من این بود که می تونید شیمی بخونید و در ارشد به فیزیک هسته ای تغییر گرایش بدید که قبولی واسه تون سخت میشه. شیم یفیزیک رو هم اشتباه بهتون گفتند. شیمی فیزیک یعنی کاربرد قوانین فیزیکی تو شیمی و روی مطالبی مثل قوانین ترمودینامیک، گازها، کوآنتوم و حالتها مواد بحث و بررسی میشه.
  اگر می خوای وارد بحثهای فیزیکی بشی باید بری سراغ فیزیک هسته ای.

 • تصویر فرد

  محمدی‏ - ۷م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام من داوطلب ریاضی کنکورسراسری
  95ام منطقه3.به گفته شمابارتبه5000 امکان قبول شدن شیمی کاربردی داتشگاه تهران یاشریف وجودداره منظورتون از5000 رتبه منطفه بودیاکشوری؟
  فزصت شغلی شیمی کاربردی درکشور به چه صورته؟من ازدانشجوهای این رشته شنیدم که بااین که شیمی رشته خیلی مهمی محسوب میشه ولی توایران ارزشی نداره وفارغ التحصیلان شایدتوکارخونه ای برای کنترل کیفبت مشغول به کارشن اما رشته مهندسی شیمی وضعیت خیلی بهتری داره این ادعادرسته یعنی انتخاب رشته شیمی کاربردی انتخاب درستی نیست یانه میشه بااین رشته به آینده های خوب ودرخشان حتی درسطح جهانی فکرکرد

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۸م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  در سطح منطقه منظورم بود.
  وضعیت کاری مهندسی شیمی به نسبت شیمی تو ایران بهتره ولی وضعیت بورسیه شدن و ادامه تحصیل تو خارج از ایران برای رشته شیمی خیلی خیلی بهتره.

 • تصویر فرد

  فاطمه محمودی‏ - ۸م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام من در کارشناسی رشته شیمی محض فارغ التحصیل شدم به مهندسی پلیمر علاقه دارم میخواستم ببینم ایا میشه من برای ارشد این رشته را بخوانم و باید روی چه درسهایی تمرکز کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۹م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  باید این درسها رو امتحان بدید: ۱- زبان عمومی و تخصصی(انگلیسی)، ۲- شیمی پلیمر و مهندسی پلیمریزاسیون، ۳- ریاضیات مهندسی، ۴- تکنولوژی پلیمر (الاستومر، پلاستیک، کامپوزیت)، ۵- شیمی فیزیک پلیمرها و خواص فیزیکی و مکانیکی پلیمرها، ۶- پدیده های انتقال (رئولوژی، انتقال حرارت، انتقال جرم)، ۷- کنترل فرایندهای پلیمری و مکانیک سیالات.
  با توجه به لیسانستون واقعا باید یک سال زمان بذارید. چون با اکثر درسهاش هیچ آشنایی ندارید.

 • تصویر فرد

  M‏ - ۱۰م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام من علاقه خیلی خاصی به علم شیمی وآزمایشگاه دارم به همین دلیل درمقطع کارشناسی شیمی کاربردی روانتخاب کردم اماازطرفی هم به صنعت وعلوم فنی وطراحی هم علاقه دارم که پیشنهاد دوستان
  ادامه تحصیل درگرایش شیمی کاربردی در ارشدبودباخوندن گرایش کاربردی علاوه برخوندن خودعلم شیمی وآزمایشگاه ، تواتایی طراحی ووظایفی که مهندسین شیمی عهده دارهستندمثلاکارکردن درپالایشگاه ها
  ویاهرمکان دیگه ای برای یک شیمیست امکان پذیره وتوانایی انجام چنین کارهایی روداره یانه این کارهافقط درحیطه مهندسیه
  مثلابچه های شیمیستی که درقسمت های داروسازی کارمیکنن بااینکه قسمت اعظم ومهمی ازداروسازی برعهده اوناست امافقط به چشم یک شبمیست ساده بهشون نگاه میشه آیاوضعیت کسی که ارشدش روشیمی کاربردی میخونه درصنعت هم همینه اصلا ارزش خوندن داره؟ درضمن فرقش بامهندسی شیمی چیه
  ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شیمی کاربردی حدواسط بین علم تئوریکال شیمی و علم عملیاتی مهندسی شیمی هست و کسانی که می خوان هر دو جنبه رو تا حدودی داشته باشند باید برن سراغ این گرایش. شیمی کاربردی پل بین علوم پایه شیمی با علوم مهندسی شیمیه.

 • تصویر فرد

  A.lshkr‏ - ۱۴م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ممنون از اطلاعات مفیدی که قرار دادید،من لیسانس شیمی کاربردی هستم،میخواستم تغییر رشته بدم ولی رشته ای بخونم که به شیمی مرتبط باشه،میشه لطفا راهنماییم کنید؟ ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  می تونید مهندسی شیمی بخونید و یا برید سراغ رشته های وزارت بهداشت مثل بیوشیمی بالینی، سم شناسی و شیمی دارویی.

 • تصویر فرد

  حسینی‏ - ۱۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  من کارشناسیه شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم برای کارشناسیه ارشد در دانشگاه علوم پزشکی میتونم شرکت کنم؟چه گرایش های داره برای رشته های شیمی؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله م یتونید در 11 رشته بچه های شیمی می تونند شرکت کنند که مرتبط ترین رشته ها با درسهای لیسانستون بیوشیمی بالینی، سم شناسی و شیمی دارویی یه.

 • تصویر فرد

  تانیا‏ - ۱۷م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم 2 پالایش گاز هستم توی دانشگاه علمی و کاربردی میخاستم بدونم میشه برای کارشناسی کنکور دولتی داد اگه میشه باید چه درسایی رو بخونم میخام از الان شروع کنم ممنون میشم کمکم کنید.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۷م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله می تونید آزمون کنکور سراسری رو شرکت کنید.
  هم برای خود کنکور سراسری، هم برای کاردانی به کارشناسی و هم برای کارشناسی ارشد و هم برای دکترا.

 • تصویر فرد

  تانیا‏ - ۱۸م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  برای کنکور سراسری مقطع کارشناسی باید چه درسایی رو بخونم؟؟؟
  و این که چه گرایشی برای خانم بهتر هست ؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۸م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  اگه منظورت کنکور کاردانی به کارشناسی باشه باشه محدودیتی تو تغییر رشته به رشته های مختلف نداری ولی مرتبط ترن و در واقع تنها رشته ای که می تونی شرکت کنی رشته تکنولوژی صنایع شیمیایی هست که باید دروس ریاضی، شیمی فیزیک، شیمی آلی، انتقال حرارت و مکانیک سیالات، موازنه انرژی و مواد، صنایع شیمیایی و عملیات واحد رو بخونی.
  گرایش خاصی برات باقی نمی مونه. همین صنایع شیمیایی مرتبط ترین گرایش به شماست.
  توی کارشناسی ارشد می تونی گرایش رو انتخاب کنی که برای خانم ها کلیه گرایشها به جز شیمی پلیمر برای خانم ها مناسبه و البته گرایشهایی مثل معدنی و شیمی فیزیک چندان بازار کار خوبی ندارند.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۱۹م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  ببخشید یک سوال داشتم
  من دانشجوی زیست سلولی مولکولی استم
  برای ارشد می تونم در شیمی آلی یا شیمی فیزیک شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۰م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله می تونید.

 • تصویر فرد

  پرنيا‏ - ۲۰م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  آيا مهندسان صنايع غذايى ميتونن شيمى دارويى بخونن

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۰م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله می تونند.

 • تصویر فرد

  تارا‏ - ۲۱م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام من کارشناسی ارشد شیمی دارویی میخونم
  برای دکترا اطلاعاتی درباره رشته شیمی سرطان میخاستم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۲م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  اصولا در خود شیمی وزارت علوم چنین گرایشی وجود نداره و باید وارد دکترای تخصصی داروسازی و البته زیر شاخه های دکترای تخصصی شیمی دارویی بشید.
  اصولا اطلاعات زیادی درباره این رشته وجود نداره و دانشگاههای زیادی هم به صورت گرایش تخصصی بهش نگاه نمی کنند و بیشتر تو شاخه شیمی دارویی هسته ای این موضوع رو دنبال می کنند.

 • تصویر فرد

  S‏ - ۲۳م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  بنده دانشجوی کارشناسی رشته ی شیمی کاربردی دانشگاه ازاد هستم.معدل بالای 18 دارم و به شیمی وکار در ازمایشگاه خیلی علاقه دارم.
  میخواستم ازتون برای ارشدم کمک بگیرم.ایا رشته ی بیوشیمی بالینی تصمیم درستی هست برای ارشد؟ کارشناس ازمایشگاه تشخیص طبی بازار کار خوبی داره؟اگه دکترای بیوشیمی بالینی بگیرم میتونم ازمایشگاه بزنم ایا فکر خوبیه؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله بیوشیمی بالینی رشته خوبی یه و به نسبت بازار اشباع شده رشته شیمی اوضاع نسبتا خوبی داره. با گرفتن دکترا می تونید مجوز بگیرید.

 • تصویر فرد

  Mahan‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم 4 شیمی محض هستم میخوام از الان واسه ارشد شیمی دارویی بخونم اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  من بدون این که بدونم شما کجا می خونید و پایه درس شیمی آلی و زبان و همینطور دروس محاسباتی تون چطوره، چجوری می تونم راهنمایی کنم؟

 • تصویر فرد

  S‏ - ۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  بازار کار شیمی دارویی بهتر است یا بیوشیمی بالینی یا علوم داروهای پرتوزا؟ در مقطع ارشد و دکترا؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  بیوشیمی بالینی

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۱۲م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام بنده دانشجوی کارشناسی شیمی محض هستم.
  میخاستم بدونم میتونم در کارشناسی ارشد شیمی دارویی بخونم؟
  چ کار بای انجام بدم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۴م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.
  منظورتون از این که چه کاری باید انجام بدید رو متوجه نشدم. شما نیاز به هیچ مقدماتی برای ثبت نام و شرکت در آزمون ارشد ندارید. فقط آزمون ارشد مجموعه شیمی رو شرکت می کنید و بعد تو انتخاب رشته که بعد از آزمون میاد با توجه به رتبه تون رشته مورد علاقه تونو در اولویت انتخاب قرار می دید که ارگ رتبه خوبی داشته باشید می تونید جاهای خیلی خوبی رو قبول بشید تو گرایشی که دوست دارید.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی رشته شیمی کارشناسی فرهنگیان هستم آیا میتوانم کارشناسی ارشد در شیمی دارویی بخونم؟شرایطش چه طوریست؟ با مدرک کارشناسی ارشد دارویی میتوان داروخانه زد یانه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله می تونید شرکت کنید و قبول بشید. مجوز داروخانه در کار نیست حتی اگه دکتراشو بگیرید.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من دانشجوی رشته شیمی کارشناسی پیوسته فرهنگیان هستم. اگر بخواهم تاسیس آزمایشگاه داشته باشم کدوم گرایش کارشناسی ارشد ودکتری باید بخوانم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  گرایش تجزیه براتون خیلی بهتره برای این کار

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۲۰م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من دانشجوی کارشناسی رشته شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم میتونم تو رشته تغذیه ارشد بخونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۳م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  تغذیه وزارت بهداشت خیر ولی تغذیه وزارت علوم بله

 • تصویر فرد

  ثریا -سلام من ارشد رشته معماری هستم من یک مقاله درباره تاسیس دانشگاه با رشته شیمی دارویی داریم .خواست ببینم چه وسایل پزشکی وچه فضاهی آزمایشگاهی برای این رشته نیاز است.‏ - ۲۱م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  عالی بود

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  SaEeD ‏ - ۲۱م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام یسوال دارم خواهشا سریع جوابمو بدید
  لطفا زیر شاخه های شیمی محض واسه کارشناسی ارشد رو بگید
  ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۳م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  شیمی آلی، تجزیه، معدنی، شیمی فیزیک و آموزش شیمی، شیمی دارویی، فیتو شیمی، شیمی پلیمر

 • تصویر فرد

  maryam‏ - ۲۱م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسى شيمى کاربردى ام ميش بگيد براى ارشد کدوم گرايش بهتر از نظر بازار کار ودرامد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۳م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  تجزیه، پلیمر و کاربردی.

 • تصویر فرد

  فرشید‏ - ۲۶م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام ،من کارشناسی شیمی کاربردی میخونم و عاشق این رشته هستم و دوست دارم برای ارشد دانشگاه خوبی قبول بشم البته رشته ای که مد نظرم هست شیمی کاربردی و شیمی پلیمر هست اما متاسفانه به هیچ کتاب راهنمایی دسترسی ندارم و نمیدونم کدوم کتابا خوب هستند ... خواهش میکنم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  دوست خوبم تمام منابع رو با توجه به شرایطی که بچه ها دارند معرفی کردم. لطفا در همین صفحه و در بخش پایین که لینک سایر مطالب رو گذاشتیم به مطلب بهترین منابع ارشد با توجه به زمان و هدف مراجعه کن و ببین چه منابعی به دردت می خورن.
  در ضمن برای کاربردی هم کتاب موسسه علوی رو بهتون پیشنهاد می کنم.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته ی شیمی محض هستم واسه ارشد بین شیمی تجزیه وشیمی دارویی شک دارم ممنون میشم راهنمایی کنین که کدام اینده ی بهتری دارد
  باتشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  شیمی تجزیه گرایش خیلی خوبیه و به طور کامل تو بازار کار جا افتاده است. شیمی دارویی رشته جدیدی هست و داره کم کم جاشو تو بازار کار پیدا م یکنه. به نظر من هر دو گرایش خوب هستند ولی اگه دنبال اینی که اصلا ریسک نکنی برو و تجزیه بخونی ولی اگه علاقه داری به دارویی و می دونی که می خوای بعد از ارشدت چی کار کنی برو سراغ شیمی دارویی.

 • تصویر فرد

  فاطمه نوری‏ - ۳۰م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی کارشناسی شیمی محض هستم میخواستم ببینم میتونم برای ارشد داروسازی بخونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۳۰م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  نه نمی تونید داروسازی بخونید. می تونید شیمی دارویی بخونید. برای رفتن به رشته داروسازی باید مجدد کنکور بدید و از لیسانس قبول بشید و یا از طریق ارشد شیمی در مقطع دکترا داروسازی بخونید که البته با این روش بهتون مجوز تاسیس داروخانه نمی دن و فقط زمانی مجوز رو می گیرید که از طریق کنکور سراسری داروسازی بخونید.

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - ۴م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام ‌.من دانشجوی رشته شیمی کاربردی هستم میخوام بدونم که کدوم یک از گرایش های ارشد از لحاظ موقعیت شغلی دراینده بهتر هست اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۴م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  تجزیه، پلیمر و کاربردی.

 • تصویر فرد

  reza‏ - ۵م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من کارشناسی شیمی کاربردی میخونم
  میخواستم بدونم برای ارشد تغذیه وزارت علوم چیکار باید بکنم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  کار خاصی نباید بکنید. تو ارشد این رشته ثبت نام می کنید و درسهایی که تو دفترچه معرفی شده رو می خونید. منظورتون از اینکه چه کار کنم دقیقا چیه؟

 • تصویر فرد

  آیناز‏ - ۹م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  بهتر است در ارشد مهندسی شیمی کدام گرایش را متناسب با بازار کار انتخاب کنیم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  گرایش طراحی فرآیند بهترین و پرطرفدارترین گرایشه.
  اگه سوالتو تو اتاق فکر گروه مهندسی شیمی مطرح کنی اساتید مهندسی شیمی می تونند جوابهای بهتری بدن.

 • تصویر فرد

  السانا‏ - ۲۴م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشيد....من دانشجوي كارشناسي شيميitهستم ترم سوم.قصددارم حتما بلافاصله ارشد بيوشيمي باليني قبول بشم.منابع خوب واسه اين رشته رو ميشه معرفي كنيد.واينكه موسسه سه گام برااين رشته ميتونه به من كمك كنه من خوابگاهيم وكلاسم نميتونم برم .

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۵م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  درباهر منابع به صفحه رشته بیوشیمی بالینی در 3گام مراجعه کنید.
  در صفحه اول سایت، در قسمت پایین رشته بیوشیمی رو بزنید و وارد صفحه اش بشید و منابع رو ببیندی. البته اگه منابع کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی رو هم در گوگل سرچ کنید در همون صفحه اول گوگل صفحه 3گام براتون میاد.
  3گام در این زمینه هم مشاوره و می ده و هم برنامه ریزی و عملا ماهست رشته های بهداشت به گونه ایه که زیاد کلاس محور نیست. می تونید در سیستم هم ثبت نام کنید و عضو پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام بشید.

 • تصویر فرد

  نگین‏ - ۲۷م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.فرق گرایش شیمی دارویی وزارت علوم با وزارت بهداشت چیه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  شیمی دارویی وزارت علوم زیر مجموعه شیمی آلی محسوب میشه. بیشتر تو دوران ارشد تئمری و بنیان های دارو و کاربرد شیمی تو داروسازی رو می خونید و تو کار عملیش هم سنتز یک پیش ساز دارویی یا دارو رو انجام می دید. درس آلی شریب 2 داره و دروس زبان عمومی و تخصصی و تجزیه و معدنی و شیمی فیزیک ضریب 1 دارند. سطح سختی سوالات نسبت به بهداشت خیلی زیاده و با میانیگین 35 تا 40 درصد به نتیجه می رسی.
  شیمی دارویی وزارت بهداشت بیشتر به داروسازی نزدیکه ولی شیمی معدنی و شیمی فیزیک و زبان تخصصی نداره و به جاش بیوشیمی و زیست داره و فقط زبان عمومی ورو امتحان می گیرند و شیمیش هم شامل تجزیه و عمومی و الی میشه. سطح سوالات آسونه ولی باید درصدهات نزدیک 60 باشه تا جای خوبی قبول بشی.
  پذیرش علوم از بهداشت بالاتره تو این رشته و تهران هم تو بهداشت پذیرش نداره.

 • تصویر فرد

  Ali davoodi‏ - ۲م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجو کارشناسی صنایع شیمیایی هستم.اطفا اگه میشه بگید برا ارشد چه رشته از لحاظ بازارکار برایک مردجوان اولویت دارد
  باتشکر ازسایت

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  تجزیه، کاربردی و پلیمر

 • تصویر فرد

  reza‏ - ۹م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  ضمن تشکر از راهنمایی هاتون میخواستم بدونم برای ارشد تغذیه چجوری و کجا باید ثبت نام کرد و منابع کنکورش چیا هستن؟
  در ضمن رشته تغذیه جز کدوم دانشکده میشه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۹م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  اگر منظورت تغذیه وزارت بهداشت هست که باید تو آزمون وزارت بهداشت شرکت کنی و جزء علوم پایه پزشکی حساب میشه.
  درسهاشم شامل بیوشیمی، تغذیه، فیزیولوژی و زبانه.

 • تصویر فرد

  reza‏ - ۱۲م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  نه برای تغذیه وزارت علوم میخواستم چون الان دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  تغییر رشته در مقطع ارشد وزارت علوم بلا مانعه.

 • تصویر فرد

  شیما‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  من دانشجوی شیمی کاربردی هستم.میتونم واسه ارشد مهندسی صنایع بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله می تونید.

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - ۲۱م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام . من کارشناسی زیست شناسی دارم. می تونم در ارشد شیمی شرکت کنم. ؟ لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله می تونید.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام، می خواستم بدونم رتبه مورد نیاز برای قبولی شیمی کاربردی (ارشد) دانشگاه خوارزمی تهران چنده، و با رتبه 120 کاربردی آیا میشه دانشگاههای تهران (روزانه یا شبانه) قبول شد؟ ممنون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  زیبا‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام تو کنکورشیمی امسال روزانه
  کد ٢: ٣٣٩۵
  کد ٢۵٧٠:٣
  ٣٧٨۶ :۴کد
  کد ٧: ٣٧٧۶
  رو اوردم,میخواستم بدونم احتمال کقبولیم تو دوره ی روزانه,شبانه یا غیرانتفاعی کدوم شهرستان ها هست
  اولین باریه که کنکور ارشد دادم لطفا راهنماییم کنید,ممنون
  منتظر جوابتون هستم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  اليكا طوسي‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشيد .
  من ليسانس معماري خوندم ولي ميخوام براي فوق تغيير رسته بدم. خيلي دوست زارم كارخانه كوچيكي براي توليد لوازم اوايش و بهداشتي داشته باشم. و البته تا دكترا هم ميخوام بخونم. حالا چه گرايشي رو به من پيشنهاد ميكنيد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  گرایشهایی مثل آلی و پلیمر و یا فیتوشیمی

 • تصویر فرد

  اليكا طوسي‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  ممنون از پاسختون . آيا شما براي شرايط تاسيس شركت لوازم بهداشتي ارايشي اطلاعاتي دارين؟
  و اينكه به نظرتون به مشكل نميخورم براي قبولي در اين رشته؟ من الان ترم ٦ هستم به نظرتون همواه با اين دو ترم اخرم اگه واسه فوق از الان بخونم امكان قبولي من هست؟ و اينكه رتبم براي سراسري قبول شدن بايد چند بشه؟ ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطف کنید این سوال رو در اتاق فکر گروه شیمی مطرح بفرمایید تا به همه سوالتون مشاوران تخصصی جواب کامل رو بدن.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  ساسان محمدی‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام و خسته نباشی
  من کاردانی الکتروتکنیک و کارشناسی فناوری ارتباطات و اطلاعات دارم،میتونم واسه ارشد شیمی بخونم،در امکان میتونید پیشنهاد بدید که چه گرایشی رو بخونم،مرسی از لطفتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید شرکت کنید و گرایش شیمی تجزیه خیلی خوبه.

 • تصویر فرد

  غزال ‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشيد ، من ترم ٤ رشته شيمي كاربردي هستم ، ميخواستم بدونم در آينده براي استخدام در شركت هاي نفتي بهتره كه براي دوره ي ارشد تغيير رشته بدم و به دنبال مهندسي نفت بروم و يا زير شاخه هاي مربوط به پتروشيمي رو دنبال كنم و هم اينكه براي موفقيت در اين دو راه از حالا روي چه درسي تمركز بيشتري داشته باشم؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. چون برات سخته بری سمت مهندسی شیمی و نفت بهتره پلیمر رو تو رشته خودت ادامه بدی.

 • تصویر فرد

  میترا‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من امسال مطمئنا رشته شیمی فیزیک رو میرسونم
  به نظر شما شیمی تجزیه انقدر ارزش داره که یک سال بخاطرش بمونم و امسال انتخاب رشته نکنم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. ارزششو که داره ولی بستگی داره که شما دنبال چی باشید.

 • تصویر فرد

  غزال‏ - ۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  چرا بايد سخت باشه كه برم سمت مهندسي؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  باید ریاضیات خوب و قوی داشته باشید. در رشته شیمی به ریاضیات اهمیت زیادی داده نمیشه. اون هم ریاضیات کاربردی

 • تصویر فرد

  نوبهار‏ - ۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دبیر شیمی هستم خودم شیمی محض خوندم الا ن میخوام یک رشته مرتبط وآسان برای ارشد بخونم سردر گم میتونید راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در زمینه رشته خودتون یا سایر رشته ها؟ مثلا فنی مهندس یا علوم پایه یا علوم انسانی؟

 • تصویر فرد

  سارا حيدريان‏ - ۹م تیر ماه۹۵ نظر داد


  با سلام
  آیا با مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی میشه در آزمون ارشد وزارت بهداشت رشته شیمی دارویی شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. امکان شرکت تو وزارت بهداشت رو تو این رشته ندارید.

 • تصویر فرد

  سارا حيدريان‏ - ۹م تیر ماه۹۵ نظر داد


  سلام.من دانشجورشته مهندسی صنایع شیمیایی هستم میخوام واسه ارشدشیمی داروشرکت کنم ایاامکانش هست؟وچه رشته هایی میتونم شرکت کنم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. محدودیتی برای شرکت در ارشد در هر رشته و گرایشی ندارید.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۱۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من امسال کنکور دارم
  رشتم ریاضی فیزیکه
  میخواستم ببینم میشه از شیمی به داروسازی برسم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نه متاسفانه.

 • تصویر فرد

  فرزاد‏ - ۱۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بنده فارغ التحصیل رشته ی کارشناسی شیمی محض هستم. میخواستم بدونم میتونم واسه کنکور ارشد رشته ی مهندسی شبکه امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میتونید.

 • تصویر فرد

  Hanieh‏ - ۱۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی شیمی محضم برای ارشد علاقه به شیمی دارویی دارم میخواستم بدونم بازار کارش خوبه؟ وباید حتما تا دکترا ادامه داد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  s.r‏ - ۲۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشيد من کارشناس بهداشت حرفه اى هستم ايا براي ارشد ميتونم رشته نانو تكنولوژى پزشکى بخونم اگه ميشه ب نظرتون ارزششو داره ک بخونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. متاسفانه درباهر نانو تکنولوژی پزشکی اطلاعات زیادی نداریم. درباره مجاز به شرکت بودن در این ازمون هم به دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت سال 95 که تو سایت سنجش پزشکی هست مراجعه کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  maryam ‏ - ۲۹م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی رشته شیمی محض هستم اگه ارشد تجذیه بخونم واسه دکترا میتونم دارویی بخونم اخه خیلی به دارویی علاقه دارم چه درسهای باید برای قبولی ارشد دارویی بخونم اگه تجزیه نمیشه لطفا راهنمایم کنید

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۳۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونی با ارشد تجزیه دکترای دارویی بخونی. البته اگه تا اون مقع قانون عوض نشه. در حال حاضر با ارشد تجزیه می تونید دکترای دارویی شرکت و پذیرفته بشید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۳۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی شیمی محض هستم، میخواستم بدونم من میتونم برای ارشد کنکور پزشکی شرکت کنم؟ رشته بیوشیمی بالینی چطور؟ درضمن رشته بیوشیمی بالینی شرط معدل داره؟ من معدل دیپلمم پایینه ولی تا اینجا ک معدل کارشناسیم خوبه

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله خوبه بیوشیمی بالینی. معدل دیپلمتون مهم نیست. معدل کارشناسی ملاکه.

 • تصویر فرد

  داود‏ - ۲م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  من لیسانس شیمی کاربردی دارم. میخواستم بدونم بازار کار رشته ی تجزیه و آلی در ارشد و دکترا چه جوریه ؟؟؟ خودم به تجزیه بیشتر علاقه دارم ولی از آلی هم بدم نمیاد. یعنی اگه بدونم آلی بازار کار بهتری داره حتمأ اون رو میرم. با توجه به اینکه به دارو خیلی علاقه دارم اگه رشته ی تجزیه رو بخونم با ارشدش یا دکتراش تو صنایع دارویی کار برام هست یا نه ؟؟؟ یا اگه با آلی راحت تر به دارو وصل میشم آلی را انتخاب کنم ؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تجزیه خیلی براتون بهتره. برای تجزیه تو داروسازی ها خیلی بیشتر کار هست به نسبت الی.

 • تصویر فرد

  reza‏ - ۳م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام، من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم میتونم برای ارشد رشته های انسانی مثلا حقوق رو بخونم؟؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۳م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام بله میتونید هر رشته ای که علاقه دارید شرکت کنید

 • تصویر فرد

  باران‏ - ۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام و عرض خسته نباشید،،ممنون از شما بخاطر اطلاعاتی ک در اختیار بچه ها قرار میدید
  من کارشناسی شیمی محضم،، برا ارشد خیلی سردرگمم که چه رشته ای بخونم که بازارکار خوبی داشته باشه
  چون درحال حاضر رشته های وزارت بهداشت بازارکار خوبی دارن میگم که اونارو برا ارشد انتخاب کنم اما مرددم
  میشه لطف کنید بگید که چه رشته هایی از وزارت بهداشت رو میتونم شرکت کنم؟
  یا کلا بنظر شما چه رشته ای بخونم که بازارکارش خوب باشه و به مشکل نخورم
  خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بیوشیمی بالینی و سم شناسی خوبه براتون

 • تصویر فرد

  اتوسا‏ - ۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من الان سال اول هنرستانم و دارم شیمی میخونم
  خیلی سوال بی ربطیه اما ایا میشه از شیمی ستاره شناسی خوند؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله تو مقطع ارشد می تونید به هر رشته ای تغییر رشته بدید.

 • تصویر فرد

  باران‏ - ۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام و عرض خسته نباشید،،ممنون از شما بخاطر اطلاعاتی ک در اختیار بچه ها قرار میدید
  من کارشناسی شیمی محضم،، برا ارشد خیلی سردرگمم که چه رشته ای بخونم که بازارکار خوبی داشته باشه
  چون درحال حاضر رشته های وزارت بهداشت بازارکار خوبی دارن میگم که اونارو برا ارشد انتخاب کنم اما مرددم
  میشه لطف کنید بگید که چه رشته هایی از وزارت بهداشت رو میتونم شرکت کنم؟
  یا کلا بنظر شما چه رشته ای بخونم که بازارکارش خوب باشه و به مشکل نخورم
  خیلی ممنون
  خواهش میکنم جواب بدید،بدجور سردرگمم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بیوشیمی بالینی و سم شناسی خوبه براتون

 • تصویر فرد

  ava‏ - ۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام،خسته نباشید
  ممنونم از پاسخ های روشن و کاملتون.
  میخواستم بدونم برای ارشد شیمی دارویی اگه از طریق وزارت بهداشت قبول بشیم ،دکتری میشه رفت داروسازی؟ و اینکه از این طریق هم مثل وزرات علوم در مقطع دکتری داروسازی باز هم مجوز داروخانه داده نمیشه؟ من کارشناسی شیمی محض هستم.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نمی تونید برید داروسازی و مجوز هم بهتون داده نمیشه.

 • تصویر فرد

  nimakh‏ - ۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام خدمت شما .و عرض خسته نباشید
  من دانشجویی رشته شیمی کاربردی در مقطع کارشناسی هستم خواستم بپرسم بنظر شما در کارشناسی ارشد کدام زیر مجموعه های رشته شیمی ارزش بالاتری دارند و یا اصولا بهتر جذب بازار کار میشود و از کیفیت باللتری نسبت به سایرین برخورداره و دلیلش چیه؟ باتشکر از راهنمایی شما

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تجزیه- پلیمر- کاربردی- دارویی

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام، ی سوال دیگه، رشته بیوشیمی بالینی واسه وزارت بهداشته یا وزارت علوم هم این رشته رو داره،؟ اگه داره منابع ازمون ارشدشون مثه همه یا فرق داره؟ و من ک کارشناسی شیمی محض خوندم تو کدوم آزمون میتونم شرکت کنم وزارت بهداشت یا وزارت علوم؟ با تشکر فراوان

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بیوشیمی بالینی مختص وزارت بهداشته و خود بیوشیمی خالی برای وزارت علومه. منابعش هم با هم تفاوت داره.

 • تصویر فرد

  ava‏ - ۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی محض دارم برای ارشد بین رشته ی شیمی تجزیه و بیوشیمی بالینی به نظرتون کدوم انتخاب مناسب تری هستش با توجه به بازار کار و اهمیت رشته و اینکه از دو وزارت مختلف هستن؟ ممنون میشم با دلیل پاسخ بدین مرسی

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای دکترا و یا خارج رفتن شیمی و برای بازار کار بهتر بیوشیمی بالینی.

 • تصویر فرد

  ava‏ - ۱۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ممنونم از پاسخگویتون. ی سوال دیگه میشم هر دو کنکور رو شرکت کرد یعنی هم وزرات علوم و هم وزارت بهداشت ؟ آیا محدودیتی داره؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید و محدودیتی نداره.

 • تصویر فرد

  اهورا‏ - ۱۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من لیسانس شیمی محض هستم از طرفی به تحقیقات هسته ای علاقمندم به نظر شما برای ارشد چه گرایشی رو بهتره بزنم ؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برید سراغ رشته های بنیادی مثل شیمی فیزیک و یا معدنی

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  من رشتم ریاضی بوده
  تو کارشناسی چی بخونم که ارشد شیمی دارویی بخونم؟؟؟؟؟
  یه سوال دیگه هم این که ایا فرقی بین منی که از ریاضی میرم شیمی دارویی با کسی که از تجربی میره ، تو انتخاب رشته دکترا وجود داره ؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. فرقی بین تجربی و ریاضی نیست. در نهایت دکتر داروساز به اون مفهوم نمیشید.

 • تصویر فرد

  علیرظا‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من کنکور ریاضی دادم
  اگه کارشناسی شیمی بخونم
  تو ارشد چه گرایشی بخونم که تو دکترا بتونم داروسازی بخونم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شما در هر صورت نمی تونید از این طریق وارد دکترای داروسازی به اون مفهوم واقعیش بشید و فقط می تونید شیمی دارویی بخونید و بعد تو دکترا تخصص شیمی دارویی، فارماکگنوزی، نانوفناوری دارویی و ... رو بگیرید. مجوز داروخانه هم نمی دن بهتون.

 • تصویر فرد

  باران‏ - ۱۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من کارشناسی شیمی محض دارم،،بخوام ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنم،،مشکلی پیش نمیاد؟
  اینکه از وزارت علوم برم کنکور وزارت بهداشت بدم؟
  چون تو دفترچه نوشته شیمی،،ینی از شیمی محضم میشه رفت بیوشیمی بالینی خوند؟
  با تشکر فراوان

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هیچ مشکلی پیش نمیاد و می تونید این کارو با خیال راحت انجام بدید.

 • تصویر فرد

  Mahdiye‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من تازه کنکور تجربی دادم و علاقه ی زیادی ب پزشکی داشتم که نشد متاسفانه
  اما فک میکردم از طریق شیمی میتونم داروسازی بخونم دکتری که میگین مجوز نداره حالا چیکار کنم ! چند روز دیگه مهلت انتخاب رشته تموم میشه من هنوز نمیدونم چی برم !! ی مقدار راهنماییم کنین روانشناسی برم خوبه ! دانwشگاه پیام نور و آزاد فقط میتونم برم باقی و نمیرم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  روانشناسی انتخاب بهتریه با این شرایطی که می گید.

 • تصویر فرد

  نسترن حسن زاده‏ - ۲۳م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من تازه درسم تموم شده
  لیسانس شیمی کاربردی دارم
  می خوام ادامه بدم
  توی کنکور۹۶شرکت کنم
  میشه به ترتیب بازارکار بگیدکه چه گرایش هایی خوب هستند
  واینکه چقدرباید در روزبخونم
  بیشترمدنظرم تجزیه است واینکه این درس باوجودمسایلی که داره همش باماشین حسابه چجوری بایدتوش موفق بود؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تجزیه، پلیمر و کرابردی و آلی.
  روزانه حداقل 6 ساعت.
  تمرین زیاد انجام بدید.

 • تصویر فرد

  سبا‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من امسال کنکور دادم به داروسازی علاقه دارم ولی قبول نمیشم
  میخواستم بدونم اگر برم شیمی میتونم در مقطع ارشد یا دکتری وارد داروسازی شم؟
  واینکه این کار چه تفاوتی با دکتری داروسازی داره؟
  و شیمی محض باید بزنم یا کاربردی؟
  خیلی ممنونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اون دکترای داروسازی رو نمی تونید برید. یعنی بهتون مجوز داروخانه نمی دن. می تونید وارد تخصصهای داروسازی در مقطع دکترا و ارشد بشید مثل شیمی دارویی. فرق اساسیشون اینه که دکترای داروسازی با کنکور سراسری کوتاهتره و مجوز داروخانه دایرد ولی این یکی به داروسازی نمی رسید و به تخصصهاش می رسید و بهتون مجوز هم نمی دن.

 • تصویر فرد

  افسانه ‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من فارق التحصیل رشته مدیریت امور بانکی هستم ولی دیپلمم تجربی بوده میخواستم بدونم میتونم کارشناسی ارشد شیمی شرکت کنم البته به لحاظ اینکه 4 سال دروس غیر متربط خوندم و از درس شیمی فاصله گرفتم.و اینکه در همه ی گرایش های شیمی باید در دروس ریاضی فیزیک قوی بود؟ به نظر شما با این شرایط کدو م گرایش شیمی برای من بهتره؟اگر امکانش هست تفاوت بین شیمی الی و تجزیه و معدنی رو توضیح بدین .با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله امکان شرکت رو در ارشد و تغییر رشته رو دارید. شیمی چندان در مقطع ارشد ربطی به ریاضی و فیزیک نداره اگر چه اگر اینها رو قوی باشید مفاهیم رو سریعتر و مفهومی تر درک می کنید ولیکن ضورت نیست.
  با توجه به این شرایط من گرایشهای تجزیه و آلی رو به شما پیشنهاد می دم. تفاوت بین این گرایشها بسیار زیاده و هم در نوع دروس و هم در ماهیت کاری اونهاست. در شمی تجزیه شما روی انالیز و شناسایی کار می کنید که رشته بسیار پر طرفداریه و عملا بچه های کنترل کیفیت باید این رشته رو بخونند. رشته شیمی آلی با ساخت و خالص سازی ترکیبات الی از پلیمرها گرفته تا پیش سازهای دارویی و مواد غذایی و رنگ و اسانس سر و کار داره و بیشتر به در تحقیقات می خوره و خیلی بازار کاری وسیعی بر روی کاغذ داره ولی تو ایران به هیچ عنوان جایگاهشو پیدا نکرده و شیمی معدنی هم بر روی فلزات و یا ترکیب فلزات با ترکیبات آلی کار می کنه و عملا بنیان رشته هایی مثل مهندسی مواد و معدن و استخراج و خوردگی فلزات هست.

 • تصویر فرد

  Mmmm‏ - ۲۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشيد با گرفتن ارشد شيمي دارويي امكان گرفتن مجوز داروخانه هم وجود دارد ياخير

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  حیدری‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم.آیا این امکان برای من وجود داره که بتونم ارشد بیوشیمی بخونم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله وجود داره.

 • تصویر فرد

  سعىد‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لىسانس حسابدارى دارم مىتونم ارشد شىمى داروىى شرکت کنم ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  سعيد‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  در صورت گرفتن ارشد و دكتراي شيمي دارويي آينده شغلي به چه صورتي هست . يعني كجا مي تونم كار كنم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هیئت علمی دانشگاه و کارخانجات داروسازی بازار کار ایده ال این رشته است.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من امسال(95)کنکور دادم میخوام در شیمی دارو شرکت کنم اما متاسفانه ظرفیت شیمی دارو تهران شرق تکمیل شده به نظر شما در دانشگاه تهران شرق شیمی کاربردی بزنم و تو همونجا تغییر رشته بدم به شیمی دارو؟و اصلا امکانش هست؟
  یا اینکه در قم یا ساوه شیمی دارو بخونم و انتقالی بگیرم به تهران؟و اینکه چه ترمی میشه منتقل شد شرایطش چیه؟
  یه دنیا لطف میکنید اگه جوابم رو بدید

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اولا به من بگید که هدفتون از تغییر رشته به شیمی دارویی چیه؟ اگر به هوس دکترای داروسازی و مجوز داروخانه میرید که چنین اتفاقی نمی افته. در ثانی می تونید شیمی گرایشهای دیگه رو بخونید و تو ارشد تغییر رشته بدید به شمی دارویی. مورد بعدی اینه که تو دانشگاه آزاد انتقال از رشته پایینتر به بالاتر مقداری سختگیری میشه.

 • تصویر فرد

  الناز اصغرزاده‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی هستم...آیا میتونم کارشناسی ارشد و بیوشیمی بالینی یا یکی از رشته های پزشکی بخونم????

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میتونید.

 • تصویر فرد

  علی بهروزی‏ - ۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من انتخاب رشته شیمی افت کش دانشگاه دزفول زدم و قبول میشم بعد کارشناسی میتونم چیارو بخونم گرایش کمکم کنین

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  برای ارشد هر گرایشی که دوست داشته باشید و هر رشته ای که بخواید رو می تونید بخونید.

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - ۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با سلام . من کارشناسی زیست شناسی هستم . می تونم ارشد شیمی دارویی وزارت علوم را شرکت کنم . در مورد وزارت بهداشت می دونم نمی تونم.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید در هر دو شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - ۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با سلام . ببخشید آقای افشار شما در پاسخم نوشتید (بله در هر دو می تونید شرکت کنید ) ولی با توجه به دفترچه رشته زیست شناسی نمی تونه در ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت شرکت کنه؟ می شه توضیح بدید.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من به اشتباه فکر کردم رشته تون شیمیه. در بین زیست فقط بچه های بیوشیمی می تونند ارشد دارویی وزارت بهداشت رو شرکت کنند. چون کامنتتون تو بخش شیمی بود فکر کردم رشته تون هم شیمیه. بنابراین فقط علوم رو می تونید شرکت کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد