برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه شیمی

ورود به اتاق فکر
 • سیستم برنامه ریزی 3گام چجوریه؟

  سلام.
  میشه درباره سیستم برنامه ریزیتون توضیح بدید؟؟؟؟؟
  من تا حالا هیچی نخوندم میرسم با این برنامه شیمی دارویی قبول بشم سراسری روزانه؟

 • چه منابعی برای ارشد شیمی بخونم؟

  سلام.
  من بین این همه منبع گیر کردم. پک کامل پارسه به درد آزمون ارشد شیمی می خوره؟ من می خوام تجزیه قبول بشم فقط یکی از دانشگاههای تهران. خواهش می کنم سریع جوابمو بدید. چیزی تا آزمون نمونده!!!!!!!!

 • کدام گرایش شیمی بازار کار بهتری داره؟

  سلام.
  دوستان لطفا درباره بازار کار گرایشهای شیمی یه توضیحی بدید؟ اصلا می ارزه آدم ارشد بخونه یا نه با این وضع بازار کار یا نه؟ یا اصلا تغییر رشته بدیم به یه رشته دیگه؟

 • عدم تمرکز در درس خواندن

  من ازمونهای پارسه رو شرکت کردم و از تابستون هم شروع کردم به درس خوندن. حتی کل تمرینات ولهارد رو حل کردم و جزوه پارسه رو هم خوندم و حتی مدرسان رو هم خوندم ولی نتایج ازمونهای آزمایشیم اصلا خوب نمیشه. دیگه نمی تونم مثل سابق با تمرکز بالا درس بخونم و هی حواسم میره به این که تهش همینه و من بیشتر از این نمی تونم نتیجه بگیرم. چی کار کنم که به این موضوع فکر نکنم و تمرکزم مثل سابق بمونه. خواهشا من رو راهنمایی کنید تا این همه زحمتم هدر نره.

 • شیمی دارویی؟

  سلام.
  من مهندسی شیمی خوندم و سه ساله که فارغ التحصیل شدم. توی کارخونه داروسازی کار می کنم و همین باعث شده که به رشته شیمی دارویی علاقه مند بشم. میشه درباره این رشته من رو راهنمایی کنید و بگید که باید چی کار کنم و چه درسهایی بخونم؟ البته مهندسی شیمی هم شاخه داروسازی داره ولی پذیرشش خیلی پایینه.

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه شيمی

تعداد بازدید 91526 دفعه

سر فصل های مورد تائید وزارت علوم در مقطع کارشناسی شیمی، کارشناسی ارشد شیمی و دکتری شیمی

رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایشهای زیر می باشد:

گرایش های رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد

شيمي آلي

شيمي معدني

شيمي تجزيه

شيمي فيزيك

شيمي پليمر

نانو شيمي

فيتو شيمي

شيمي كاربردي

آموزش شيمي

شيمي دريا

شيمي پيشرانه ها

شیمی دارویی

شیمی فناوری اسانس

 

هدف در 3 گام

هدف ما در 3 گام همراهی با شما تا رسیدن به نتیجه مطلوب و قبولی در گرایش مورد نظرتان در مقطع کارشناسی ارشد شیمی است . شایان ذکر است که این خدمات بصورت رایگان ارائه می گردد.

 

توجه: دارندگان لیسانس شیمی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت معروف به ارشد پزشکی نیز شرکت نمایند. سه رشته مناسب در این زمینه، رشته های بیوشیمی بالینی، سم شناسی پزشکی و شیمی دارویی می باشد.

برای دیدن اطلاعات بیشتر درباره رشته های بیوشیمی بالینی و سم شناسی پزشکی به دو لینک زیر مراجعه نمایید:

(به زودی اطلاعات رشته شیمی دارویی نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت)

 

سم شناسی پزشکی

بیوشیمی بالینی

 

دانلود نمونه برنامه ریزی ها برای کارشناسی ارشد شیمی در گرایشهای مختلف

 

گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه شیمی و بازار کار آنها:

برخی از گرایش ها کارشناسی ارشد شیمی و بازار كار آن ها به شرح زیر می باشد:

کارشناسی ارشد شيمی آلی

   زمينه‌اي است که از ديدگاه تکنولوژي اهميتي فوق‌العاده دارد. شيمي آلي شيمي رنگ و دارو، کاغذ و مرکب، رنگينه‌ها و پلاستيک‌ها، بنزين و لاستيک چرخ است. شيمي آلي، شيمي غذايي است که مي‌خوريم و لباسي است که مي‌پوشيم. از جمله فرصت‌هاي شغلي ممكن مي توان براي افراد متخصص در اين گرايش مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

سنتز ترکيبات آلي : كار درمراكز داروسازي و كمك به سنتز دارو ومواد آرايشي بهداشتي.

طيف سنجي آلي: كار  در آزمايشگاه‌هاي شناسايي مواد شيميايي كنترل كيفي.

صنايع شيمي آلي و پليمر: ارتباط تنگاتنگي بين شيمي آلي و شيمي پليمر وجود دارد. سنتز پليمرهاي جديد، اصلاح ساختار پليمرها به منظور بهبود خواص آن‌ها و ايجاد خواص جديد براي كاربردهاي خاص مي‌تواند انگيزه‌اي براي كارخانجات و مراكز علمي براي استفاده از يك كارشناس ارشد شيمي آلي باشد.

سينتيک و مکانيزم واکنشهاي آلي: بسياري از صنايع فعال شيمي به‌خصوص بخش‌هاي درگير با پترشيمي و نفت شاخه‌اي از شيمي آلي هستند كه با بررسي مكانيسم واكنش‌ها و سنتيك آن‌ها مي‌توان اطلاعات ارزشمندي بدست آورد و براي ساخت كاتاليزورهاي جديد و افزايش سرعت واكنش‌ها و نيز افزايش راندمان توليد از آن‌ها استفاده كرد كه اينهه همه از تخصص‌هاي يك شيمي‌دان آلي است.

بيوشيمي: بيوشيمي بررسي شيمي سيستم‌هاي زيستي است. كه ارتباط تنگاتنگي بين آن و شيمي آلي برقرار است. يكي ديگر از مراكز جذب شيمي دان آلي مي تواند اين مراكز باشد.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

کارشناسی ارشد شيمی معدنی

فارغ التحصيلان کارشناسی ارشد رشته شيمي معدني در  مراكز  علمي و پژوهشي مي توانند به  بررسي كاتاليزورها، شيمي آلي، فلزي ،صنايع معدني ،مطالعات الکتروشيميايي کمپلکس هاي معدني و نانو ذرات بپردازند و نيز در صنايع مختلفي مانند استخراج مواد شيميايي از منابع معدني توليد انواع مواد شوينده ضدعفوني كننده پاك كننده و... مشغول به كار شوند.

کارشناسی ارشد شيمي تجزيه

کنترل کيفيت محصول

بيشتر صنايع توليدي نيازمند به توليد با کيفيت يکنواخت هستند. براي کسب اطمينان از برآورده شدن اين نيازمندي مواد اوليه و همچنين محصول نهايي توليد، مورد تجزيه‌هاي شيميايي وسيعي قرار مي‌گيرند.

نمايش و کنترل آلوده کننده‌ها

فلزات سنگين پسمانده‌هاي صنعتي و حشره کشهاي آلي کلردار، دو مشکل کاملا شناخته شده مربوط به ايجاد آلودگي هستند. به منظور ارزيابي چگونگي توزيع و عيار يک آلوده کننده در محيط، به يک روش تجزيه‌اي حساس و صحيح نياز است و در کنترل پسابهاي صنعتي، تجزيه شيميايي روزمره حائز اهميت است.

مطالعات پزشکي و باليني

عيار عناصر و ترکيبات مختلف در مايعات بدن، شاخصهاي مهمي از بي نظمي‌هاي فيزيولوژيکي مي‌باشند. محتوي قند بالا در ادرار که نشانه‌اي از يک حالت ديابتي است و وجود سرب در خون، از شناخته‌ترين مثالها در اين زمينه مي‌باشد. كه همه به تجزيه كيفي و كمي نياز دارند.

عيارگيري

از ديدگاه تجارتي در برخورد با مواد خام نظير سنگهاي معدني، ارزش سنگ معدن، از روي فلز موجود در آن تعيين مي‌شود. اين موضوع مواد با عيار بالا را نيز غالبا شامل مي‌شود؛ بطوري که حتي تفاوت کم در غلظت مي‌تواند از نظر تجاري تاثير قابل ملاحظه‌اي داشته باشد. بنابراين يک روش تجزيه‌اي قابل اعتماد و صحيح از اهميت اساسي برخوردار است.

کارشناسی ارشد شيمی فيزيك

در كشور ما بيشتر فرصت‌هاي شغلي شيمي فيزيك در مراكز پژوهشي و علمي است، كه مي‌تواند به تغييرات بسيار مهمي در صنايع مختلف شيمي منجر شود. با بررسي، تعيين سمت و سوي واکنش، تعادل در واكنش هاي شيميايي و تعادلات فازي، تغييرات انرژي، الکتروشيمي و سينتيک شيميايي (Chemical Kinetic)مي‌توان صنايع مختلف شيمي را به سمتي هدايت كرد كه بيشترين سود ممكن را بدست آورد و همچنين از اتلاف انرژي جلوگيري و راندمان توليد محصول را افزايش داد.

کارشناسی ارشد نانو شیمی

یکی از مشخصه‌های علم شیمی و مهندسی شیمی، شناخت علم مواد و مهندسی مواد است که در علوم محض، مطالعه و پژوهش و در مهندسی، تولید انبوه مورد نظر است. از دیدگاه شیمی دانان، گرایش‌های این رشته می‌تواند همان گرایش‌های شیمی آلی، معدنی، تجزیه و شیمی فیزیک باشد که در مقیاس نانو مطالعه و بررسی می‌گردد تا نتایج یافته‌های جدید خود را برای انبوه سازی در مورد خاص به مهندسان مربوطه ارائه کنند. از دیدگاه مهندسان شیمی، این گرایش‌ها بسته به نوع نیازهای جامعه و توانایی بر آوردن آن نیازها می‌تواند به طور متفاوت دسته بندی شود. در ایران همان طور که اشاره شد، پتانسیل‌های خوبی در زمینه مطالعه پلیمر و رنگ و غیره وجود دارد. دانشجویان فارغ التحصیل این رشته می‌توانند در صنایع و مراکز به خصوص در بخش‌های تحقیق و توسعه‌ای که فارغ التحصیلان رشته شیمی و مهندسی شیمی را می پذیرند، مشغول به پژوهش شوند.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

کارشناسی ارشد شیمی کاربردی

   یکی از گرایش‌های شیمی می‌باشد که شامل دروس کاربردی شیمی در صنعت است. اگر چه در گرایش شیمی کابردی درس‌های تئوری شیمی نیز تدریس می‌شود اما تعداد واحدهای درس‌های کاربردی در این گرایش بیشتر است و تعداد واحدهای درس‌های تئوری آن کمتر از شیمی محض است.در شیمی کاربردی دروس ریاضی وفیزیک بسیاراهمیت دارد بطوری که به جرات میتوان گفت که ضعیف بودن در انها باعث شکست در این رشته میشود شیمی کاربردی در صنایع پتروشیمی و کنترل کیفیت وزارت دفاع ونیرو کاربرد دارد وخوشبختانه از رشته های است که در ان بیکاری وجود ندارد وحتی شخص می تواند تولید مواد شیمیایی را در کارگاهی کوچک وبا هزینه ای بسیار کم انجام دهد در ضمن تحصیل تا دکتری در دانشگاههای ایران مقدور میباشد درشیمی کاربردی نسبت به محض محاسبات نقش اساسی دارد و در شیمی کاربردی برای پیدا شدن شغل باید دروس عملی ازمایشگاه در سطح عالی باشد

کارشناسی ارشد آموزش شیمی

به انگلیسی:( Chemistry education)‏ اشاره به آموزشِ دانشِ شیمی در مدرسه و دانشگاه و افزایش آگاهی‌های همگانی در کاربردهای این دانش دارد.مهمترین موضوعات مطرح در این شاخه درک چگونگی آموزش حرفه‌ای شیمی در راستای فراگیری دانشجویان و دانش آموزان ، بهترین راه‌های آموزش شیمی و بهبود نتایج یادگیری با تغییر روش آموزشی به شمار می‌آیند.

نشریه‌ها و ژورنالهای زیادی در این زمینه منتشر می‌گردند که Journal of Chemical Education ، Education in Chemistry و The Chemical Educator از معتبرترین آن‌ها به شمار می‌روند.

کارشناسی ارشد شیمی دارویی

شیمی دارویی Medicinal Chemistry یا Pharmaceutical Chemistry ‏ نام شاخه‌ای از دانش بنیادین شیمی است که به بررسی و استفاده از ترکیبات شیمیایی با هدف درمان، در سیستم‌های زیستی  می‌پردازد.

این دانش از دانش‌های پایه‌ در داروسازی به شمار می‌رود و بخش گسترده‌ای از داروها از مطالعات در این زمینه حاصل می‌شوند.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

زیرشاخه‌ها شیمی دارویی در مقطع دکتری علوم پزشکی

شیمی آلی دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی آلی و شیمی دارویی است که بیشتر بر سنتز داروهای آلی متمرکز است.

شیمی معدنی دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی معدنی و شیمی دارویی است که در آن با استفاده ازترکیبات فلزی مخصوصا فلزات واسطه، به درمان بیماری‌ها پرداخته می‌شود.

زیست‌شیمی دارویی

میان‌رشته‌ای از زیست‌شیمی و شیمی دارویی است که به برهم‌کنش‌های شیمیایی میان دارو و سیستم زیستی می‌پردازد.

شیمی‌فیزیک دارویی

میان‌رشته‌ای از شیمی‌فیزیک و شیمی دارویی است که به بررسی خواص فارماکوکنیتیکی و فارماکودینامیکی داروها می‌پردازد.

شیمی سرطان

میان‌رشته‌ای از سرطان‌شناسی و شیمی دارویی است که بر ساخت داروهای ضدسرطانی تمرکز دارد.

کارشناسی ارشد فیتوشیمی

شیمی گیاهی را اصطلاحا فیتو شیمی می‌گویند. در این شاخه از شیمی به بررسی خواص شیمیایی و دارویی گیاهان مختلف می‌پردازند. در واقع شاخه‌ای از علم شیمی است که به مطالعه ترکیبات شیمیایی گیاهان مانند متابولیت ‌های ثانویه گیاهی می‌پردازد. به بیانی دیگر می‌توان گفت که این علم با شیمی گیاهان دارویی طی سالیان بسیار زیاد ارتباط داشته‌است و ترکیبات گیاهی نقش بسزایی در صنعت داروسازی داشته‌اند. از روش‌های معمول در علم می‌توان به استخراج و جداسازی، تغلیظ، آنالیز و روش‌های کروماتوگرافی و الکتروفورز که باعث شناخت فرمو‌ل‏های دقیق ساختاری و مسیرهای بیوسنتزی می‌شود. شواهد فیتوشیمیایی از انواع شواهد و صفات مورد استفاده در طبقه بندی‌های فیلوژنتیکی هستند، به شکلی که در گونه‌های دارای نزدیکی و خویشاوندی با یکدیگر، ترکیبات مشابهی یافت می‌شود اما همیشه نیز این گونه نیست.

کارشناسی ارشد شیمی پلیمر

شیمی پلیمر ، شاخه‌ای از دانش شیمی است که در آن خواص شیمیایی و روش ساخت درشت ‌مولکول‌ها و پلیمرها مورد مطالعه قرار می‌گیرد. پلیمرها، از پلیمریزاسیون منومرها تشکیل می‌شوند. در شیمیِ بسپار، درجه پلیمریزاسیون ، توزیع جرم مولی ، تاکتیسیته ، هم پار و بسیاری موضوعات دیگر مورد بررسی هستند. دانشجویان و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد این رشته می‌توانند در صنایع و مراکز که فارغ التحصیلان رشته شیمی و مهندسی شیمی را می پذیرند، مشغول به پژوهش شوند.

 

                                                                                                                                                                                                             

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  امینی‏ - ۷م اردیبهشت ماه۹۷ نظر داد

  با سلام
  من کارشناسی علوم کامپیوتر دارم. می خواستم بدونم می تونم ارشد شیمی دارویی بخونم یا نه؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  S.o.n‏ - ۵م اردیبهشت ماه۹۷ نظر داد

  سلام.من لیسانس شیمی کاربردی دارم.میتونم مسئول کنترل کیفی بشم؟

 • تصویر فرد

  helia‏ - ۲۶م فروردین ماه۹۷ نظر داد

  سلام خسته نباشید من دانشجو مهندسی شیمی پیام نور هستم و میخوام دوباره کنکور بدم برای دانشگاه سراسری .شیمی کاربردی بخونم یا مهندسی شیمی که بتونم ارشد شیمی دارو یا یه رشته بهتر بخونم؟

 • تصویر فرد

  نیما‏ - ۲۳م فروردین ماه۹۷ نظر داد

  باعرض سلام خسته نباشید.من دانشجوی شیمی کاربردی هستم.برای ارشد شیمی دارویی هم مثل داروسازی ماهیانه تحصیلی میدن؟ضمنا باعضو استعداد درخشان و کسب معدل اول میشه بدون کنکور به ارشد این رشته بورسیه شد؟

 • تصویر فرد

  توحید‏ - ۲۱م فروردین ماه۹۷ نظر داد

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی دارم میتونم در رشته کنترل کیفیت از رشته های وزارت بهداشت ادامه تحصیل بدم

 • تصویر فرد

  پویا‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۷ نظر داد

  سلام اگه بخوایم ارشد بیوشیمی دانشگاه تربیت مدرس قبول بشیم تا چه رتبه ای میگیره؟

 • تصویر فرد

  یگانه‏ - ۱۴م فروردین ماه۹۷ نظر داد

  سلام
  من کارشناسی شیمی کاربردی دارم میخواستم بدونم میتونم ارشد تغذیه شرکت کنم؟!اگه امکانش هست کدوم گرایش بهتره ینی راحتتر وارد بازار کار میشه؟

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۳م اسفند ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید.
  به نظرتون برای من لیسانس دبیری شیمی استخدام آموزش و پرورش کدوم گرایش شیمی در ارشد بهتره ...
  شیمی پلیمر چطوره به نظرتون؟
  خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  omid.kh‏ - ۲۳م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  با سلام کارشناسی رشته شیمی دارویی هستم برای ارشد این رشته تو علوم قصد امتحان دادن دارم چ منابعی رو پیشنهاد میکنین از بنیاد تا پیشرفته ب درصد خوب پاسخگویی برسیم با تشکر

 • تصویر فرد

  ایمان‏ - ۱۹م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من دانش اموز رشته تجربی منطقه دو هستم سهمیه ۵ درصدی هم دارم .
  رتبه ام باید چند باشه تا شیمی محض دانشگاه اصفهان یا صنعتی شریف بیارم

 • تصویر فرد

  وحیده‏ - ۱۱م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام؛ببخشید من یکم سوالم شاید غیر مرتبط باشه؛خواهشا اگر اطلاعاتی دارین کمکم کنید؛
  من لیسانس شیمی کاربردی هستم و نیاز شدیدی ب کار دارم؛و نمیتونم فعلا برا ارشد ادامه بدم؛میخداستم بدونم من کجا برم ؛هرجا میرم ازم سابقه میخوان ؛که ندارم؛حلظرم چن ماه کاراموز برم ک سابقه و تجربه پیدا کنم ولی متاسفانه برنمیدارن؛
  شما جایی؛کارخانه ای میشناسین ک کاراموز برداره؟؟من ساکن کرج هستم؛تهران رو هم میتونم بیام؛اگر میشه راهنماییم کنین چکارکنم؛تشکر

 • تصویر فرد

  نازنين‏ - ۳م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  من لیسانس شیمی دارویی دارم واسه ارشد کدوم گرایش بهتره و بازار کار بهتری داره؟

 • تصویر فرد

  نازنين‏ - ۱م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام من مهندسي تكنولوژي صنايع شيميايي خوندم ولي فني نبودم كه از دبيرستان وارد اين رشاه شم تجربي و كارداني هم شيمي ازمايشگاهي خوندم الان ميخوام شيمي دارويي وزارت بهداشت رو امتحان بدم بيشتر از ٢٠تا مشاوره زنگ زدم اما يا ميگن نميدونيم يا نميشه يا ميشه مشاوره هاي سازمان سنجش و سنجش پزشكي هم زنگ زدم خيلي زشته كه مشاوره تحصيلي كشور اطلاعات نداشته باشه يك ماهه كه من سردرگمم هنوز نميدونم دروس چه رشته ايي رو بخونم لطفا شما جواب سوال منو بديد.ممنونم

 • تصویر فرد

  سمانه کرمی‏ - ۲۶م دی ماه۹۶ نظر داد

  با سلام و عرض خسته نباشید . ببخشید من میخواستم بدونم کدوم رشته رو برا ارشد بخونم که بیرون با سرمایه متوسط برا خودم شرکت بزنم و کار کنم. لیسانس شیمی محض هستم . ممنون

 • تصویر فرد

  امیر‏ - ۲۲م دی ماه۹۶ نظر داد

  با سلام بنده کارشناسی رشته متالورژی دارم اما از اتفاق وارد بحث هیت علمی یک شرکت پخش شامپو و لوازم بهداشتی شدم .میخوام بدونم اگه بخوام علمی تر این رشته رو مخصوصا (ارشد و دکترا )ادامه بدم شما شیمی دارویی (ارشد) پیشنهاد میکنید یا شیمی آلی(ارشد).اصلا میتونم ارشد این دوتا رو ادامه بدم؟؟؟؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  سیما‏ - ۲۲م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام. من لیسانس مهندسی شیمی از پیام نورهستم. میخوام داروسازی بخونم. میتونم ارشد مهندسی شیمی گرایش داروسازی بدم یا از اول کنکور تجربی بدم ؟

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۱۸م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام اقای افشار
  من دانشجوی شیمی کاربردی هسم. میخواسم بدونم همچنان میشه بااین رشته شیمی دارویی خوند؟چون میگن گرایشش به این رشته حذف شده و ترم ۶با ازمون فقط میشه رفت.

 • تصویر فرد

  ZPT‏ - ۱۶م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام بنده کارشناسی برق دارم...امکانش هست در یکی از گرایش های رشته شیمی در ارشد شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - ۱۰م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ارشد شیمی آلی هستم آیا من میتونم در مقطع دکترا شیمی دارویی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۸م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام. میشه از رشته مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی به .داروسازی برا ارشد شرکت کنم

 • تصویر فرد

  Bita‏ - ۲۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دانشجو کارشناسی مدیریت ترم 5هستم ترم بهمن درسم تموم میشه من علاقه زیادی به رشته داروسازی دارم ولی باتوجه به توضیحاتتون نمیشه با مدرک کارشناسی مدیریت ارشد داروسازی بخونم .میخوام سال ۹۸کنکور سراسری شرکت کنم راهنماییم کنید لطفا باید چیکار کنم از الان شروع کنم یا تیرماه که درسم تموم شدچ؟آیا سال۹۸ کنکور نظام قدیم حذف میشه؟؟

 • تصویر فرد

  مریم زندی‏ - ۲۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناس شیمی محض هستم علاقه ی زیادی ب کار توی پتروشیمی و شرکت نفت دارم با توجه به جواباتون به کامنتای دوستان فکر کنم بایدارشد مهندسی پلیمر یا مهندسی شیمی بخونم درسته?از طرفی با توجه به اینکه فرمودین بازار کار تجزیه بهتره دچار تردید شدم اگه ارشد تجزیه بخونم راهی برای ورود به این صنایع دارم?ممنون میشم بهترین مسیر رو برای رسیدن به علاقه ام بهم معرفی کنید

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۲۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید من کارشناس شیمی محض هستم علاقه ی زیادی به کار توی پتروشیمی و شرکت نفت دارم خیلی از جواباتون ب کامنتارو خوندم فکر کنم باید مهندسی پلیمر بخونم درسته?از طرفی چون میگین بازار کار تجزیه خوبه دچار تردید شدم ، اگه تجزیه بخونم راهی برای ورود ب صنایع دارم? از کدوم راه راحت تر و عاقلانه تره بنظر شماممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  پرستو‏ - ۱۷م آذر ماه۹۶ نظر داد

  باسلام ، من لیسانس گیاهان دارویی دارم ، ارشد رشته ما ، شده یکی از گرایش های علوم باغبانی ، خواستم بدونم واسه ارشد میتونم علاوه بر کنکور باغبانی ، رشته امتحانی دوم ،مجموعه شیمی ،بیوتکنولوژی و داروسازی امتحان بدم ؟ امکانش هس؟واینکه درباره ی کد رشته امتحانی دوم و دانشگاه هایی که این رشته رو داره یه توضیحاتی بدید ؟ممنونم

 • تصویر فرد

  نسیم‏ - ۱۵م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی هستم.میخواستم بدونم در کارشناسی ارشد رشته ای هست ک زیرشاخه شیمی باشه وبشه باهاش خوداشتغالی کرد مثلا من فکرمیکردم با خوندن شیمی دارو مجوز داروخانه میدن ک متوجه اینطور نیست،رشته ای هست؟

 • تصویر فرد

  سید‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام و احترام
  من ارشد شیمی معدنی هستم ؛ آیا میتوانم برای مقطع دکتری ، در آزمون شیمی آلی شرکت کنم؟؟
  🌹 با سپاس از پاسخگویی شما🌹

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - ۴م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من ليسانس شيمي كاربردي دارم،وتقريبا يك ماهه كه شروع كردم براي كنكور ارشد،بهترين گرايش ازنظر بازار كار شنيدم كه تجزيه هست و هدف خودمم همينه ولي ميخواستم بدونم بين دارويي وزارت بهداشت و تجزيه كدوم بازاركاربهتروبيشتري داره؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

 • تصویر فرد

  ياسى‏ - ۳۰م آبان ماه۹۶ نظر داد

  من دانشجوى رشته شيمى كاربردى مقطع ليسانسم و براى ارشد مى خوام برم آلمان واقعاً نمى دونم چى بخونم بهتره هركى يه رشته رو مى گه.مى خوام هم كارش اكتيو باشه هم پول خوبى داشته باشه . لطف كنين راهنمايى كنين

 • تصویر فرد

  المیرا‏ - ۱۸م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دانشجوی شیمی کاربردی هستم
  واسه ارشد شیمی تجزیه دولتی شیراز میخوام بخونم
  چه منابعی واسه خوندن توصیه میکنیین؟

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - ۱۵م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی شیمی محض هستم وخیلی دلم میخواد واسه ارشد گرایش شیمی سرطان رو انتخاب کنم...بنظرتون امکانش هس؟من دانشگاه دولتی ام ولی اساتیددرمورداین گرایش اطلاعی نداشتن...چه دانشگاهایی توکشوراین رشته رو دارن؟خیلی ممنون میشم اگه کمی بم توضیح بدین
  سلامت باشین

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۱۱م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی حسابداری دارم ولی به دشدت به دارو سازی عالقه دارم .میتونم به ارشد دارو سازی یا شیمی دارو تغیر رشته بدم

 • تصویر فرد

  selda‏ - ۹م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام. من کارشناسی ارشد شیمی کاربردی هستم. میخواستم بدونم میتونم دکتری شیمی دارویی وزارت بهداشت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  رضا ارشدی‏ - ۱۷م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشیدمن دانشجوی شیمی کاربردی هستم میخوام تغیررشته بدم دوستم میگه علوم تربیتی بخون بقیه میگن روانشناسی بازارکارکدومش ببشتره واسه ارشدکدوم گرایش بخونم

 • تصویر فرد

  عسل‏ - ۱۶م مهر ماه۹۶ نظر داد

  من لیسانس شیمی کاربردی هستم ایا میتونم ارشدبیوشیمی بالینی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  ایران‏ - ۱۶م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من کارشناسی ریاضی کاربردی خوندم.میتونم ارشد شیمی آلی شرکت کنم.در ضمن من هیچ پیش زمینه ای از شیمی ندارم فقط همان دوران دبیرستان آیا میتوانم با مطالعه منابع پک ضربتی پیشنهادی شما در کنکور ارشد شیمی الی امسال شرکت کرده و امید به قبولی داشته باشم.لطفا جواب بدید.

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - ۱۱م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ‌.من امسال کنکور دادم .رشتم شیمی کاربردی هست . می خواستم بپرسم که می توانم رشتم را عوض کنم مهندسی نفت بخوانم یا خیر؟اگر مهندسی پلیمر برای ارشد بخوانم موقعیت شغلی بهتری دارد یا مهندسی نفت؟

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - ۹م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من لیسانس مهندسی ماشین های صنایع غذایی خوندم.میخواستم ارشد مهندسی شیمی بخونم.کدوم گرایش بهتره؟ممنون

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - ۷م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سوال دیگ شیمی دارویی وزارت بهداشت با علوم پایه فرقی داره؟

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - ۷م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام...من دانشجوی سال اخر شیمی کاربردی هستم میخواستم درمورد ارشد ازتون سوال کنم..بنظر شما الان بین رشته ی تجزیه و شیمی دارویی کدوم موفق تره؟بازار کار بهتری داره؟میشه لطف کنید و توضیح بدید

 • تصویر فرد

  محمد رضا رجبعلی‏ - ۴م مهر ماه۹۶ نظر داد

  آسا رشته ای بنام شیمی هسته ای وجود دارد و اگر بله برای لیسانس و ارشد باید از چه رشته ای وارد شد

 • تصویر فرد

  Negar‏ - ۲۹م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید من دانشجو ترم اخر شیمی محض هستم خواستم بپرسم به نظر شما برا ازشد تجزیه وزارت علوم برم یا برا رشته های وزارت بهداشت بخونم واگه بهداشت چه زشته ای
  از لحاظ کار

 • تصویر فرد

  عماد‏ - ۲۶م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من برای کارشناسی شیمی کاربردی خوندم میخوام وارد صنعت نفت بشم بنظرتون کدوم گرایشو برای ارشد بزنم یا اینکه تغییر رشته بدم مهندسیا رو بزنم???

 • تصویر فرد

  مهدی نامی‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی-صنایع شیمیایی هستم.
  میتونم درمقطع کارشناسی ارشد شیمی دارویی بخونم
  با تشکر

 • تصویر فرد

  نسیم‏ - ۲۲م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من امسال شیمی کاربردی قبول شدم میخواستم بدونم برای ارشد میشه رشته های پیراپزشکی رو خوند

 • تصویر فرد

  Mona‏ - ۱۹م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم
  میخوام برای قبولی در کنکور ارشد آماده بشم ...
  چون هدفم بورسیه گرفتن هستش میخواستم بدونم توی چه رشته ای و چه دانشگاهی باید قبول بشم که این امکان فراهم بشه ؟

 • تصویر فرد

  Foroogh Kaviani‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقت بخیر. دانشجوی ارشد نانو شیمی هستم چیزی هم نمیدونم واسه اینده ی شغلی یا گرایش های دکتری این رشته. میخواستم هم گرایش های دکتری شو برام بگید هم یه اطلاعاتی راجع به شرایطش چه به صورت اشتغال زایی و چه استخدام شدن توضیح بدین...

 • تصویر فرد

  آیدا‏ - ۱۲م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام از نظر بازار کار و اینده چه تو ایران چه خارج از کشور بنظرتون بیوشیمی بالینی بهتره یا نانوشیمی لطفا جواب بدید مهمه ممنون

 • تصویر فرد

  Shayan‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ليسانسم شيمي فناوري اطلاعت هست ، آىا مي تونم واسه ارشد گرايش هاي مهندسي شيمي انتخاب كنم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۲م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام بله هیچ منعی برای انتخاب رشته های دیگر در آزمون ارشد وجود ندارد

 • تصویر فرد

  حامد‏ - ۲م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام ممنون از مطلب عالیتون
  میشه راه رسیدن به رشته شیمی دارویی رو بگید
  یعنی بگید تو انتخاب رشته سراسری(کنکور بعد دبیرستان) شیمی کاربردی بزنیم یا شیمی محض

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۲۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس مهندسی شیمی دارم میخوام داروخانه بزنم لطفا راهنماییم کنید که برای ارشد و دکتری چی بخونم؟
  منتظرم جوابتون هستم

 • تصویر فرد

  hossein az‏ - ۲۸م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام بین شیمی پلیمر و تجزیه کدوم بازار کار بهتری داره؟
  اگر فرض بازارکار باشه

 • تصویر فرد

  hossein32‏ - ۲۸م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام بین شیمی تجزیه و شیمی پلیمر کدوم بازار کار بهتری داره

 • تصویر فرد

  فريا‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام،رشته هاي ارشد رو ميدونم،نميدونم كه خودم چه رشته اي واسه ارشد انتخاب كنم ،در تصميم گيري ترديد دارم،دارويي يا بيو شيمي؟

 • تصویر فرد

  فريا ‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام،من ليسانس شيمي كاربردي دارم،نميدونم واسه ارشد چي بخونم ،كاري مهم نيست،ميخوام دارويي يا بيوشيمي بخونم ،بيشتر علاقه دارم در مورد ارتباط شيمي با بدن انسان و يا دارويي بخونم،به اين چيزا بيشتر علاقه دارم، در ضمن تصميم دارم به خارج از كشور بروم براي ادامه تحصيل

 • تصویر فرد

  Ali Abbasi‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام .من دانشجوی ترم پنج مهندسی کامپیوتر ایا میتونم ارشدمو مهندسی نفت یا مهندسی ایمنی بخونم

 • تصویر فرد

  شیرین‏ - ۲۳م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.خواهش میکنم کمکم کنین.اینکه مهندسی صنایع غذایی بهتره و درامدش بیشتره یا اینکه شیمی کاربردی بخونم و ازنون پی اچ دی داروسازی قبول شم؟

 • تصویر فرد

  Shahsavari‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام.من امسال کنکور شرکت کردم و میخوام شیمی بخونم ولی سردرگمم که شیمی محض بخونم یا کاربردی.برای اینکه بتونم در صنایع غذایی یا ساخت محصولات آرایشی بهداشتی مشغول به کار بشم باید کاربردی بخونم یا محض؟؟ از طرفی به شیمی دارویی هم علاقه دارم.
  آیا از شیمی محض میشه در آزمون وزارت بهداشت شرکت کرد و مجوز تاسیس داروخانه رو گرفت؟
  کدام یک از رشته های شیمی محض و کاربردی در مقطع ارشد در دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بهتر و بازار کار بهتری دارند؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - ۲۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وخسته نباشید رشته بیوشیمی بالینی از لحاظ بازار کار چطوره

 • تصویر فرد

  آرزو‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وخسته نباشید من دانشجو شیمی کاربردی هستم ولی ازسراسری میخواهم شبمی محض بخونم اگه شیمی محض بخونم امکان شرکت دار ارشد بیوشیمی بالینی را دارم ؟ وآینده شغلی این رشته چه طور هست ؟

 • تصویر فرد

  محمد گرامی‏ - ۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بحث الکتروشیمی و باتری ها جزو کدام گرایش است ؟

 • تصویر فرد

  mah.sa‏ - ۲۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  من دانشجوی ترم دو کارشناسی رشته ی شیمی کاربردی هستم و امکان تغییر رشته به مهندسی شیمی واسم هست میخواستم بدونم نظر شما چیه؟
  اخه وقتی نتایج انتخاب رشته اومد خعلی حس خوبی نداشتم!و الان واقعا سردرگمم.
  از طرفی رشته شیمی به عنوان رشته ی علوم واسه اپلا بهتره و امکانش واسه اینک جزو اون ده درصدی که وارد ارشد میشن بدون کنکور هست.
  به شدت به کمک و پیشنهادادتون نیاز دارم.
  سپاس فراوان

 • تصویر فرد

  Maryam‏ - ۲۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دانشجوی کارشناسی شیمی هستم برای ارشد نمیدونم چه کتابایی تهیه کنم که نتیجه ببینم ممنون میشم راهنماییم کنید؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام بنده کارشناسی شیمی دارم و قصد دارم در گرایش شیمی تجزیه شرکت کنم ایا بازار کار و مقاطع بالا در این رشته مطلوب هست یا خیر؟ ممنون

 • تصویر فرد

  hanieh‏ - ۲۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی هستم و اینکه نمیدونم واسه ارشد رشته خودمو ادامه بدم یا پلیمرو انتخاب کنم و اینکه بازار کار کدوم بهتره و من ب هر دو علاقه دارم

 • تصویر فرد

  hanieh. sayahi‏ - ۲۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی هستم و اینکه نمیدونم واسه ارشد رشته خودمو یا پلیمروانتخاب کنم ب هر دوشونم علاقه دارم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  امیر‏ - ۲۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید من تازه کنکور سراسری دادم و الان تو تردیدم اگه بیام رشته شیمی بازارکارش خوبه و بیکار نمیشم یا خیلی احتمال بیکاری داره

 • تصویر فرد

  زینب‏ - ۱۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.بنده رشته مهندسی صنایع شیمیایی هستم.تمایل ب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت رشته بهداشت حرفه ای هستم.ایا من میتوانم دراین آزمون شرکت کنم؟رشته های مجاز ک شرکت دراین رشته هستند مهندسی شیمی هم می‌باشد.ایارشته من همان مهندسی شیمی محسوب میشود ومیتوانم امتحان دهم؟

 • تصویر فرد

  آرزو‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید من کارشناسی شیمی کاربردی دارم آیا میتونم تو آزمون ارشد وزارت بهداشت برای بیوشیمی شرکت کنم؟ بسیار ممنون از سایت خوبتون

 • تصویر فرد

  شاپور‏ - ۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام و عرض خسته نباشید،برای انتخاب رشته اولویت شیمی کاربردی بزنیم یا شیمی محض؟؟؟

 • تصویر فرد

  مهیا‏ - ۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  ببخشید یه سوال دیگه..... برا قبولی شیمی دارویی ما باید کاربردی هارم برا کنکور ارشد بخونیم یا ۴ تا درس معدنی فیزیک الی تجزیه کافیه؟

 • تصویر فرد

  مهیا‏ - ۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی هستم ایا میتونم ارشد بیوشیمی بالینی بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام بله

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - ۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ليسانس شيمي كاربردي دارم ولي متاسفانه علاقه اي به ادامه ي تحصيل به اين رشته ندارم فقط و فقط به خاطر بازار كاري كه درايران داره،ميخواستم بدونم ايا براي ارشد ميتونم طراحي داخلي ياعمران بخونم؟خواهش ميكنم راههنماييم كنيد؟

 • تصویر فرد

  فرزان‏ - ۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام وخسته نباشید,من ترم کارشناسی شیمی هستم ب رشته ی تجزیه و پلیمر علاقه دارم شما کدوم رو ازلحاظ جذابیت رشته وکسل کننده نبودن پیشنهادمیکنین
  ضمن اینکه عده ای بهم پیشنهاد دادن ک کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم,میتونم ژنتیک پزشکی شرکت کنم ؟
  ایاشمااینو پیشنهاد میکنید؟اخه خودم میگم چهارسال شیمی خوندن وبعد درسای جدیذبخونم وکنکور بدم سخته
  ممکنه راهنماییم کنید وبهترین راهو بهم نشون بدین
  ببخشید من متوجه نمیشم کی جواب دادین ممکنه ب ایمیلم جواب بفرستید

 • تصویر فرد

  مجتبی شهنوازی ‏ - ۲۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم می‌خوام برای ارشد امتحان بدم بنظر شما کدوم رشته بهتره و بازار کار داره

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تجزیه، پلیمر، آلی و کاربردی

 • تصویر فرد

  محمد رضا‏ - ۲۴م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام من رشته شیمی معدنی خوندم. میخواستم بدئنم برای دکترا به غیر از شیمی چه رشته هایی میتونم برم؟ و کدوم بازار کار مناسبتری داره؟ باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. به دفترچه راهنمای دکترای سال 96 تو سازمان سنجش مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  Neda‏ - ۲۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام دانشجوی شیمى کاربردی دانشگاه پیام نور هستم علاقه زیادی به کار در پتروشیمی و شرکت نفت دارم به نظرتون برای ارشد چی بخونم بهتره ؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. پلیمر

 • تصویر فرد

  تقی‏ - ۲۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ایا میشود کارشناسی مدیریت هم ارشد برا شیمی دارویی امتحان بده؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تو وزارت علوم بله ولی تو وزارت بهداشت نه

 • تصویر فرد

  پیام‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم برای ارشد نزدیک ترین رشته به اموزش شیمی چیه ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  همون اموزش شیمی. بقیه گرایشها هم برای تدریس به کار میان.

 • تصویر فرد

  شاهین‏ - ۱۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  میخاستم بدونم اگ برای ارشد شیمی پلیمر بخونم با توجه به این ک شیمی پلیمر دکترا نداره برای دکترا چیکار میشه کرد؟
  و اینک بین الی و پلیمر و تجزیه و اسانس کدوم بازار کار بهتری داره؟
  کدوم بیشتر جذب میکنن و اینده داره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تجزیه وضعیت بهتری داره

 • تصویر فرد

  پاک مهر‏ - ۱۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام . میخواستم ببینم اونی که واسه ارشد شیمی کاربردی میخونه میتونه تو شرکن نفت استخدام بشه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  بله میتونه

 • تصویر فرد

  s‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید کارشناسی ارشد شیمی تا چه رتبه ای استان تهران یا البرز قبول میشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. چه گرایشی؟

 • تصویر فرد

  ابی‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.
  بهترین گزینه از لحاظ اینده ی شغلی برا ارشد شیمی چیه؟
  شهر و دانشگاه و تو اولویت براریم . یا رشته رو.
  منظورم دقیقا اینکه من مثلا مثل اب خوردن شیمی فیزیک دانشگاه تبریز قبول میشم. ولی برای رشته های دیگه باید شهرهای دیگه رو انتخاب کنم. به نظرتون بهترین کاری که میتونم بکنم چیه ؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بهتره برا یاین که جواب کاملی به سوالاتتون داده بشه از مشاوره های تخصصی بهره بگیرید.

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - ۱۴م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید من رشتم صنایع شیمیایی هست و تابستون کارشناسی کنکور دارم...خاستم ببینم بنظرتون مناسبه ادامه بدم یا تغیر رشته بدم؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تو شیمی می خواید ادامه بدید یا مهندسی شیمی؟

 • تصویر فرد

  گلنوش‏ - ۱۴م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  رشته ی جدید شیمی هسته ای بازار کارش چطوره؟🤔🤔🤔🤔

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  همونطور که گفتید جدیده و مشخص نیست.

 • تصویر فرد

  Somayyehi‏ - ۱۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من تو گوگل که سرچ کردم گف اگه کارشناسی شیمی دارویی وارشدشیمی آلی روخونده باشم بعدش باید ازمون phdوزارت بهداشت روبدم ک بعدازقبولی میتونم دکترای داروسازی روبگیرم ک دیگه میشم ی داروساز وتوخود دکترا تازه حقوق ماهیانه 800تومن ب دانشجوهامیدن
  خواهش میکنم راهنمایی کنید سردرگمم
  اگه این مراحلوبرم واقعا میتونم بشم داروساز
  اخه گفتن خیلی شیمی دارویی وارشد شیمی الی ب داروسازی خیلی نزدیکه براهمین وزارت بهداشت ازمون phdروهرسال ازداوطلب های داروسازی وکسایی ک کارشناسی شیمی دارویی وارشدشیمی آلی خوندن میگیره
  گفتن درساشون خیلی بهم نزدیکه وهرساله خیلیا ازشیمی ها پیرن ب داروسازی
  درسته واقعا
  میشه...؟

 • تصویر فرد

  مریم عباسپور‏ - ۲۵م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام من فوق لیسانس تجزیه هستم برای دکترا چه رشته ای بخونم بهتره؟

 • تصویر فرد

  حامد‏ - ۲۱م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید من ذانشجوی کارشناسی شیمی فناوری و اطلاعات هستم میخواستم ببینم کارشناسی ارشد میتونم شیمی دارویی بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  neda‏ - ۱۸م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی ارشد شیمی آلی دانشگاه اصفهان هستم.گرایشم آموزش محور بود.میخواستم ببینم میتونم دوباره ارشد شیمی دارویی شرکت کنم؟زمان امتحان کی هست؟

 • تصویر فرد

  BH‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  یه سوال دیگه من رشته های مربوط به زیستو خیلی دوس دارم و دوس دارم زودی وارد بازار کار بدم به نظرتون خوبه واس ارشد شیمی دارو بخونم یا دوباره سراسری کنکور بدم از اول شروع کنم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  اگه هدفت بازار کار تضمین و قطعیه بهتره تجربی شرکت کنی.

 • تصویر فرد

  BH‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  یه سوال دیگه من رشته های مربوط به زیست رو خیلی علاقه دارم به نظرتون خوبه ارشد شیمی دارو بخونم یا دوباره کنکور سراسری بدم از اول شروع کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  هدفت کلا چیه؟ اگر هدفتو بگی که می خوای چی کار کنی میتونم بهت بگم که ارشد بخونی یا کنکور تجربی بدی

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۹م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من میخام وارد صنعت بشم و اگه بشه خودم یه کاریو واسه خودم رو ب راه کنم اما اصلا نمدونم از کجا شرو کنم و چ ازمایشگاهایی بهتره برای این کار میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تو رشته شیمی برای ایجاد کار برای خودتون نیاز مبرم به سرمایه دارید.

 • تصویر فرد

  BH ‏ - ۷م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  وزارت علوم فقط میتونم شرکت کنم؟؟؟آینده شغلی به چه صورت هست؟؟میتونم در کارخانه جات دارو سازی مشغول به کار شم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید. به عنوان کارشناسی تولید و یا کارشناسی کنترل کیفیت

 • تصویر فرد

  BH‏ - ۶م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دانشجوی ترم اخر مدیریت هستم میتونم ارشد شیمی بخونم؟؟اگه امکانش هس چه گرایش هایی از شیمی رو میتونم بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۶م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید. هر گرایشی رو که دوست داشته باشید رو می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  فدرا‏ - ۲۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی مهندسی شیمی صنایع غذایی خوندم ارشد هم پلیمر خوندم ازمون دکتری دادم مجاز شدم میتونم داروسازی یا شیمی دارویی انخاب کنم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. به لیست رشته های مجاز برای دکترای شیمی دارویی مراجعه کنید تو دفترچه دکترا.

 • تصویر فرد

  هانیه سیاحی‏ - ۲۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی دانشگاه خاتم بهبهانم بعد نمیدونم ک برا ارشد کدوم گرایشو برم ک بازار کار داشته باشه

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  تجزیه یا پلیمر و کاربردی

 • تصویر فرد

  رها‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام من از پشتیبان محترم سوال دارم
  من دانشجوی شیمی کاربردی هستم
  برای ارشد اگر معدلم بالای 17باشه آیا میتونم بدون کنکور ارشد قبول شم؟
  و سوال بعد اینکه خیلی بازار کاربرام مهمه،برای ارشد چ رشته ای بازار کار بهتری داره و چ جاهایی میخوان؟چی باید بخونم ک بامدرک فول لیسانسش راحت بتونم برم سرکار
  ممنونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. فقط برای دانشگاه خودتون سهیمه دارید.
  بازار کاری که خیلی راحت بخواید واردش بشید واقعا وجود نداره ولی گرایشهایی مثل تجزیه و آلی براتون مناسبتره.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. فقط برای دانشگاه خودتون سهیمه دارید.
  بازار کاری که خیلی راحت بخواید واردش بشید واقعا وجود نداره ولی گرایشهایی مثل تجزیه و آلی براتون مناسبتره.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۱م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشیدببخشیدمن کارشناسی تکنولوڗی صنایع شیمیایی هستم و حدود،چهارسال فارغ التحصیل شدمـ. خیلی خیلی دوستدارم داروسازی بخونم ازچندنفرکه پرسیدم و تحقیق کردم گفتند بهتر ارشد،شرکت کنی و بعددکترای داروسازی بجای اینکه ازاول کنکورسراسری،شرکت کنی. بعد میخوام دکترای داروسازی وزارت بهداشتم شرکت کنم . توچندتاسایت که خوندم نوشته بودندکه بهتر ارشدروشیمی الی یا شیمی دارویی بخونی و اینکه گفتندخوندن ارشدشیمی الی شانس بیشتری داری درقبولی دکترا داروسازی. و اینکه میدونم پذیرش در مقطع دکترای خیلی سخت. حالا نمیدونم ارشد والی بخونم یادارویی باتوجه به اینکه ممکن اصلا دکتراقبول نشم به هرحال بایدبه بازارکارشونم فکرکرد. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. کلا شما با این رشته تون فقط می تونید تو وزارت علوم گرایشهای آلی و دارویی بخونید. دارویی وزارت بهداشت رو نمی تونید برای مقطع ارشد شرکت کنید. در کل هم ما دکترای داروسازی به اون معنا رو نداریم که شما بعدش بتونه مسئول فنی داروخانه بشی یا مجوز داروخانه بگیری. می تونید وارد گرایشهای تخصصی رشته داروسازی بشید نه خود دکترای حرفه ای داروسازی

 • تصویر فرد

  بهار‏ - ۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  باسلام،ببخشید میخواستم بدونم که بازار کار شیمی تجزیه بهتره یا بیوشیمی بالینی؟البته فقط تا ارشد میخوام ادامه بدم.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. هر دو خوب هستند ولی بیوشیمی بالینی به نسبت بهتره.

 • تصویر فرد

  Faezeh‏ - ۲۸م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من لیسانس شیمی کاربردی دارم میخوام بدونم برای ارشد میتونم مهندسی شیمی بخونم؟ یا بهتره که درگرایش های دیگه شرکت کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  وجیهه امیری‏ - ۱۸م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  میشه با مدرک مهندسی شیمی رشته داروسازی رو در کارشناسی ارشد بخونی

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  در ارشد وزات بهداشت شاخه های داروسازی رو داریم.
  برای بچه های مهندسی شیمی یک گرایش وجود داره به نام مهندسی شیمی - داروسازی که اون براتون ایده آله.
  اما داروساز به اون معنا که بتونید داروخانه بزندی نیست.

 • تصویر فرد

  سلماز‏ - ۱۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام میخواستم بپرسم آیا ارتباطی بین رشته شیمی کاربردی با هوا و فضا وجود دارد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در مورد مباحث سوخت موشک و پیشرانه ارتباط دارند.

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - ۱۳م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام من مهندس بهداشت حرفه ای هستم خواستم بدونم میتونم براارشد نانو شیمی یا شیمی آلی بخونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  arian‏ - ۱۰م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من مهندلسی پلیمر خوندم از دانشگاه سراسری.ایا ب نظرتون برا ارشد شیمی گرایش پلیمر بخونم خوبه یا اینکه مهندسی شیمی یا مهندسی پلیمر؟؟
  نظرتون راجع به شیمی تجزیه و دارویی چطوره؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. به نظر من برید مهندسی پلیمر بخونید.

 • تصویر فرد

  عاطفه ‏ - ۹م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  من مهندس بهداشت حرفه ای هستم خواستم بدونم برا ارشد میشه مهندسی شیمی خوند

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  بله می تونید.

 • تصویر فرد

  ریحانه‏ - ۳۰م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم با کارشناسی شیمی محض میشه ارشد مهندسی نفت خوند؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میشه.

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۲۸م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام دانشجوی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد هستم .واسه ی ارشد کاربردی بخونم یاپلیمرازنظربازارکاربهتره?واینکه تفاوت تغذیه وزارت علوم ووزارت بهداشت چیست?وکدوم یکی بازارکاربهتری داره?

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. فرق ینداره کاربردی و پلیمر و در یک حد هستند.
  تغذیه بهداشت بازار بهتری داره.

 • تصویر فرد

  ناد‏ - ۲۴م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  از لیسانس مهندسی پلیمر میشه ارشد بیوشیمی یا شیمی دارویی خوند?

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نه متاسفانه نمیشه.

 • تصویر فرد

  بهروز‏ - ۱۹م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  من کارشناسی معماری خوندم.
  میخواستم تغییر رشته بدم و کارشناسی ارشد شیمی بخونم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. می تونید این کار رو بکنید.

 • تصویر فرد

  هادی‏ - ۱۵م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی مهندسی پلیمر خوندم میخواستم بپرسم واسه ارشد چی بخونم که بازار کار خوبی داشته باشه

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. باید سوالتون رو در اتاق فکر گروه مهندسی شیمی بپرسید. اما اگر می خواید مجموعه شیمی امتحان بدید تجزیه و پلیمر و آلی و کاربردی خوب هستند.

 • تصویر فرد

  محمدصلواتی‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی رشته کارشناسی شیمی-IT میتونم رشته ارشدم رو شیمی دارویی شرکت کنم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  pari‏ - ۱۲م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  باعرض سلام.ببخشید من دانشجوی مقطع کارشناسی رشته بیوشیمی هستم.ترم 2 هستم و به این رشته علاقه ی زیادی دارم .اما بسیاری از افراد مرا دل سرد کرده اند چرا که من مامایی و پرستاری میتوانستم بروم اما به میل خودم این رشته را برگزیدم.خواهشمندم راهنمایی فرمایید که ایا از این رشته میتوتنم ژنتیک یا داروسازی رفت به گونه ای که بتوان داروخانه تاسیس کرد یا اینکه ازمایشگاه زد؟هرکسی یه نظری میدهد و تحقیقاتم نتایج مختلفی دارند.ایا به خواندن این رشته ادامه دهم یا خیر؟ایا میتوانم ارشد علوم ازمایشگاهی یا داروسازی بروم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای داروسازی که عملا شانسی ندارید منظورم از نظر تاسیست داروخانه هست و برای علوم آزمایشگاهی هم با یک سری شرایط سخت می تونید آزمایشگاه بزنید البته نه به صورت مستقل بلکه با چند نفر دیگه که رشته های مختلف علوم آزمایشگاهی رو خوندند.

 • تصویر فرد

  E. Heydari‏ - ۸م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام، من دانشجوی رشته ی شیمی فناوری اطلاعات هستم و به من گفتن که برای ارشد میتونم رشته ی داروسازی بخونم البته خودم هیچ اطلاع دقیقی در این مورد ندارم ولی مایلم که به جز از طریق کنکور سراسری یه رشته ای رو بخونم که بتونم مجوز داروخانه بگیرم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای ارشد در وزارت علوم می تونید رشته شیمی دارویی رو بخونید ولی داروساز به حساب نمیاید و نمی تونید مجوز داروخانه یا مسئول فنی بگیرید . تو وزارت بهداشت هم می تونید این رشته رو بخونید ولی باز داروساز نیستید.
  اگر دنبال اینی که داروخانه داشته باشی باید مجدد کنکور تجربی بدی.

 • تصویر فرد

  حامد‏ - ۶م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  با سلام.ترم یک رشته شیمی محض دانشگاه روزانه هستم .میخواستم بدونم ایا این رشته اینده خوب و بازار کار مناسب داره؟؟اگه بازار کار خوبی نداره من خودمو واسه کنکور 97 برای رشته دندانپزشکی اماده کنم..در ضمن میخواستم بدونم اگه من از دانشگاه انصراف بدم و دوباره کنکور 97 شرکت کنم و رشته دندانپزشکی قبول شم باید شهریه بدم یا رایگان میتونم تحصیل کنم؟؟؟لطفا ج بدین برام خیلی مهمه

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بهتره انصراف بدید.
  اگر مشکل سربازی ندارید که می تونید شرکت کنید ولی تا یک سال مجرومید که البته همین یک سال فرصت خوبیه برای مطالعه. چون قبولی دندون خیلی سخته.

 • تصویر فرد

  حنانه نوری‏ - ۴م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجو رشته شیمی کاربردی ترم 3 هستم میخواستم بدونم ایا میتونم در کنکور ارشد وزارت بهداشت هم رشته شیمی دارویی و هم بیوشیمی بالینی رو شرکت کنم تا ببینم کدوم رو قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  فریبا حبیبی‏ - ۴م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی شیمی کاربردی هستم میخوام رشته ای بخونم که بیشتر سنتز مواد داشته باشه لطفا راهنماییم کنید ممنون.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شیمی آلی بخونید.

 • تصویر فرد

  نگار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  من کارشناس بهداشت محیط هستم درحال حاضر شاغلم در شرکت آب و فاضلاب واحدازمایشگاه.
  میخاستم ارشد شیمی کاربردی شرکت کنم آیا امکان قبولی دارم سراسری اهواز؟چون بیسم شیمی نیست یکم تردید دارم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بستگی به مدت زمان مطالعه تون داره.

 • تصویر فرد

  nora‏ - ۲۲م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی رشته شیمی محض پیام نور هستم,راستش بعد از سه سال پشت کنکوری قبول شدم رشته شیمی رو اما بهش علاقه دارم ولی بدلیل دوری از درس الان درسای کارشناسبمو متوجه نمیشم وسر درنمیارم موجب افسردگی شد وسه ترم دانشگاه مراجعه نکردم ،اما چون علاقه دارم بمیخواستم بهمن دوباره ادامه بدم چون گفتن میشه ادامه بدی؟میشه کمکم کنید چه منابعی رو بخونم درسا روبهتر بفهم منبسیار آرزو وعلاقه مندم در آزمایشگاه کار کنم،لطفا مشاوره بدید به کل منصرف بشم واهل این رشته نیستم،یا ادامه بدم🙏🙏🙏

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. با توجه به شرایطت توصیه می کنم تو سایت عضو بشی و بعد از مشاوره تخصصی رایگان اولیه که باهات خواهم داشت با برنامه و منابعی که می گم پیش بری تا بتونی علاقه و انگیزه تو به دست بیاری.

 • تصویر فرد

  پریسا نظری‏ - ۱۵م دی ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من کارشناسی ارشد شیمی آلی از دانشگاه سراسری دارم میخواستم بدونم آزمونی هست که مستقیما با این مدرک داروسازی بخونم اگه هست لطفا راهنماییم کنید ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیر نیست.

 • تصویر فرد

  محمد کربلایی‏ - ۹م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی صنایع شیمیایی دارم برای ادامه تحصیل چه گرایشی بهترین بازار کار رو داره؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اگر وارد شیمی میخوای بشی شیمی تجزیه و پلیمر و آلی و کاربردی و اگر مهندسی شیمی می خوای بری طراحی فرآیند و پلیمر و جداسازی

 • تصویر فرد

  بهار‏ - ۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام وقت بخیر.من لیسانس مهندسی شیمی هستم . علاقه مند به رشته داروسازی. میخواستم بدونم میتونم ارشد رو شیمی دارویی بخونم؟بعد از اوم میشه در آزمون دکتری داروسازی شرکت کرد؟ کلا بازار کارش چی هست؟و اینکه در کل پیشنهادتون برای من چه رشته ای هست؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تونستن رو می تونی ولی اگه منظورت داروسازی با مجوز داروخاونه هست امکان پذیر نیست.

 • تصویر فرد

  ارزو‏ - ۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه پیام نور دارم . امسال میخوام تو کنکور ارشد 96 شرکت کنم . میخواستم راهنماییم کنین کدوم رشته های شیمی بالینی هست و اینکه اینده و درامد شغلی خوبی داره؟
  رشته ای که میخواین معرفی کنین باهاش تو اینده کجاها میشه کار کرد؟ مرسی

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شیمی بالینی جزء گرایشهای مجموعه شیم ینیست. احتمالا منظورتون بیوشیمی بالینی بوده که بازار کار خوبی داره.

 • تصویر فرد

  سوسن‏ - ۵م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی صنایع شیمیایی هستم.برای ارشد چه رشته ای بهتره برم تا دکترا بتونم داروسازی بخونم؟لطفا سریع جواب بدید بهم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  شیمی دارویی و تجزیه و آلی

 • تصویر فرد

  مهشید‏ - ۴م دی ماه۹۵ نظر داد

  من رشتم شیمیه برای ارشد چه گرایشی برم خوبه??این بیوشیمی بالینی چی هست بازار کار داره?????آیا میتونم ارشد علوم آزمایشگاهی یا رادیولوژی شرکت کنم ?من دنبال چیزی هستم که خودم بتونم کار راه بندازم و منتظر استخدام نباشم حالا تو هر رشته ای که باشه پیشنهادتون چیه??ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تو شیمی بهتره برید سراغ تجزیه یا آلی و پلیمر و کاربردی. بیوشیمی بالینی هم بازار کار خوبی داره. ارشد علوم آزمایشگاهیمی تونید شرکت کنید ولی رادیولوژی نه. اگر هم می خواید برای خودتون کار راه بندازید با شیمی کار سختی خواهید داشت و با علوم آزمایشگاهی شاید بتونید.

 • تصویر فرد

  ماجده فارسی‏ - ۳م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم با کارشناشی شیمی میشه ارشد علوم زیستی خوند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  وزارت علوم بله و وزارت بهداشت نه.

 • تصویر فرد

  پگاه ‏ - ۳م دی ماه۹۵ نظر داد

  باسلام
  لیسانس شیمی کاربردی هستم
  قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو دارم وشاغل هم هستم در حیطه ی رشته خودم و نمیخوام کارمو از دست بدم به نظر شما برم ارشد تجزیه پیام نور یا ارشد وزارت بهداشت رشته صنایع غذایی؟خودم بیشتر میخام برم پیام نور ارشد تجزیه چون همزمان سرکارمم میرم و سابقه میشه برام,ازطرفی لیسانسمم پیام نورخوندم ,ممنون از جوابگویی صبورانه و دقیقتون ارزوی موفقیت روزافزون برای شما.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تجزیه پیام نور انتخاب منطقی و خوبیه براتون.

 • تصویر فرد

  ابراهیم‏ - ۲۲م آذر ماه۹۵ نظر داد

  با عرض سلام و وقت بخیر من فوق لیسانس شیمی آلی دارم
  می خواستم بدونم چه کاری میتونم انجام بدم
  آیا میتونم کارخاه سرنگ سازی تاسیس کنم؟ یا پنبه الکی؟
  خواهش میکنم زودتر جواب من رو بدید

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  مهديس‏ - ۱۹م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام و ارزوي اوقات خوش
  بنده ليسانس شيمي هستم ، چجوري ميتونم ارشد داروسازي شركت كنم؟
  و يه سوال ديگه ، اينكه از ليسانس شيمي ميشه ازمون ارشد وزارت بعداشت شركت كرد و بعد معروف به ازمون پزشكي شركت كرد چجوريه؟؟؟ ميشه راهنماييم كنين🙍🙏

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ارشدی به نام داروسازی نداریم. ارشد شیمی دارویی داریم. تو وزارت بهداشت هم ارشد داروسازی نداریم و شیمی دارویی داریم. بله می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۱۰م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی دارم از دانشگاه دولتی روزانه
  میخوام سال بعد دوباره کنکور سراسری بدم
  اگه انشالله پرستاری دانشگاه دولتی روزانه قبول بشم، باید ترمی چقد شهریه بدم؟
  خواهش میکنم جواب بدید
  باتشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. فکر کنم براساس مصوبه جدید امکان تحصیل رایگان رو بهتون بدن. البته تا ااونجایی که می دونم برای دوره های پزشکی این قضیه مصوب شده.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۹م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانس مهندسی شیمی دارم...میتونم برا ارشد شیمی الی بخونم تا ازمون پی اچ دی دارو سازی بدم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میتونید.

 • تصویر فرد

  رویا پیشکاری‏ - ۱م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی رشته شیمی کاربردیم و سال بعد قراره کنکور بدم گرایشمم میخوام تجزیه باشه تو نت خوندم برای تجزیه جزوه دکتر عرب_آلی جزوه دکتر اسلامی_معدنی جزوه دکتر یوسفی رو معرفی کردن .نظر شما چیه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. جزوات خوبی هستند.

 • تصویر فرد

  گيتي‏ - ۱م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام،من دانشجوي كارشناسي شيمي كاربردي تبريز هستم، براي ارشد به تجزيه علاقه دارم،هرچند الي رو هم دوست دارم ولي با پرس و جو ظاهرا بازار كار خوبي نداره،براي همين تصميم به شركت در گرايش تجزيه رو گرفتم فعلا، به نظر شما اين گرايش خوبيه؟ و اينكه براي دانشگاههاي تهران اگر از الان كه اول آذر هست تا كنكور ٩٦ زمان بذارم امكان قبولي هست؟ يكي هم اگر روزي بخوام براي تحصيل از ايران برم آيا اين گرايش خوب خواهد بود يا نه
  ممنون بابت وقتي كه ميذاريد

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله گرایش خوبیه. زمان کافی برای قبولی تو آزمون رو دارید. امکان اخذ پذیرش رو هم دارید.

 • تصویر فرد

  معصومه محمدی نیا‏ - ۲۳م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام...
  من دانشجوی رشته شیمی کاربردی مقطع کارشناسیم.برای مسابقات شگفت انگیزشیمی دانشگاه به دبال سه یاچهارتاآزمایش شیمی بسیارشگفت انگیزوجالبم.موضوعی که مطرح کردم به اینجاارتباطی پیدانمیکنه...امااگه امکانش باشه ممنون میشم کمکم کنیدوچندتاآزمایش درسطح بسیاربالادرزمینه های مختلف شیمی به من معرفی کنید.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. به انگلیسی سرچ کنید تو گوگل قطعا آزمایشات خوبی رو پیدا می کنید.

 • تصویر فرد

  ناديا‏ - ۱۳م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام من كارشناسي مهندسي پرتو پزشكي خوندم . براي ارشد ميتونم شيمي آلي شركت كنم.؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میتونید.

 • تصویر فرد

  faeze‏ - ۷م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام . لطفا راهنماییم کنید. لـــــطفا
  من ترم ۳ شیمی محض هستم و هرکی رشتمو می پرسه و میگم شیمی میگن اشتبا کردی، اصن کار نیس و فلان و بهمان طوری که افسردگی گرفتم. 😢 چیکار کنم؟ واقعا کار نیس واسش؟ حتی اگ ارشد بخونم ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. به هیچ عنوان اینطور نیست. شیمی در بازا رکار به شدت نیاز به تخصص داره. شما اگه تجزیه دستگاهی رو خوب یاد بگیری بازار کار خیلی خوبی هم خواهی داشت.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - ۵م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی مهندسی شیمی دارم می تونم واسه ارشدتوی گروه مهندسی نفت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  باران‏ - ۴م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  با این حساب اگه آزاد شرکت کنم فک میکنم بهتر باشه،اینطور نیست؟
  شهریه ش کمتر میشه
  (کارشناسی شیمی دارم از دانشگاه ملی،روزانه،
  و بخوام دوباره کنکور کارشناسی بدم برا پرستاری)
  روزانه ک ترمی حدود ۴میلیون بشه، آزاد فک کنم کمتر مبشه،درسته؟
  ممنون میشم جواب بدید
  باتشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله کمتر میشه.

 • تصویر فرد

  ريحانه‏ - ۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام،من كارشناسي شيمي كاربردي خوندم ولي به رشتم علاقة اي ندارم ميخوام بدونم به چه رشته هايي ميتونم تغيير رشته بدم؟يعني مثلا به يه رشته ي نامرتبط با ليسانسم مثل معماري يا عمران ميشه تغيير رشته داد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید تغییر رشته بدید.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  کسایی که لیسانس مهندسی صنایع شیمیایی از رشته فنی حرفه ای دارن برا ارشد چه رشته های میتونن بخونن؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  تو ارشد منعی برای شرکت در هیچ رشته ای وجود نداره. هر رشته ای که دوست داشته باشی می تونی شرکت کنی.

 • تصویر فرد

  مریم - بی ‏ - ۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ارشد مهندسی شیمی - محیط زیست هستم. آیا امکان داره بتونم دکترای شیمی دارویی یا دیگر زمینه های داروسازی رو برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری انتخاب کنم ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. دفترچه راهنمای ثبت نام دکترا رو نگاه کنید. زده که چه رشته هایی می تونند برای دکترای شیمی دارویی اقدام کنند.

 • تصویر فرد

  مرجان‏ - ۳۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من دانشجوي ليسانس مهندسي عمران هستم
  ميخواستم بدونم ميتونم براي ارشد شيمي الي بخونم؟ و اينكه شرايطش چيه

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  در آزمون ارشد هر رشته ای که تمایل داشته باشید می تونید شرکت کنید
  شرایطش را هم از مشاور تخصصی یا اطلاعات درج شده در صفحات شیمی کمک بگیرید

 • تصویر فرد

  سپیده‏ - ۳۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی شیمی کاربردی دارم میتونم ارشد یکی از گرایش های ریاضی بخونم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  باران‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من قبلنم اینجا کامنت گذاشتم و شما لطف کردید و جواب دادید
  اگه میشه الانم کمکم کنید
  من لیسانس شیمی محض روزانه دارم، اما بازارکار خییییلی برام مهمه و ازتون پرسیدم ک دوباره کنکور سراسری بدم برا رشته های پیرا پزشکی مثل پرستاری، شما فرمودید که دوباره کنکور سراسری بدم
  حالا سوالم اینه ک میتونم پرستاری رو روزانه بخونم(چون کارشناسی شیمیم از دانشگاه ملی بوده و روزانه) یا باید شهریه بدم؟
  شهریه ش ترمی چقد درمیاد؟
  خیلی خیلی ممنون میشم جواب بدید
  باتشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. باید شهریه بدید. حدود 4 ملیون ترمی.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  چه گرایشی از شیمی هم در داروکاربرد دارد هم در نفت؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. پلیمر

 • تصویر فرد

  النا‏ - ۱۹م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ترم2شیمی محض دانشگاه ملی هستم وتواین دوترم نسبت به بچه های دیگه سطحم نسبتابالابوده باوجودعلاقه ای که به شیمی دارم بخاطرحرفایی که راجب بازارکاروایندش زده میشه دلسردشدم ولی مصمم هستم ارشدهم بخونم بنظرتون برای چه رشته ای برنامه ریزی کنم وبه چه رشته ای دل ببندم که بازارکارخوب ی داشته باشه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. به تجزیه بیشتر فکر کنید.

 • تصویر فرد

  فرهاد‏ - ۱۶م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من ليسانس مهندسي صنايع پليمر دارم آيا ميتونم ارشد كنكور عمران رو بدم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  عباس کشاورز‏ - ۱۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من دانشجوی رشه مهندسی صنایع پلیمر هستم.میخواستم بدونم تو برا ارشد میتونم نفت یا مهندسی پزشکی بخونم .با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  شهره رییسی نژاد‏ - ۱۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من فارغ التحصیل شیمی محض هستم و نمیدونم دقیقا باید چه گرایشی بخونم و تصمیم دارم همه کتابهارو کامل بخونم و با توجه به رتبه گرایش ارشد رو انتخاب کنم آیا اشتباه نیست طرز تفکرم ؟یا بایدرشته ام رو انتخاب کنم ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا تفکرتون درسته چون اختلاف ضرایب درسها زیاد نیست.

 • تصویر فرد

  حسینی‏ - ۱۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من شیمی محض سبزوار قبول شدم . دانشگاه ازاد هم ژنتیک میتونم برم . هر دو رو تا مقطع فوق لیسانس میتونم ادامه بدم
  به نظرتون کدوم بهتره ؟
  از نظر بازار کار؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هر دو بازار کار خوبی ندارند.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با لیسانس شیمی دارویی میشه تو داروخانه ها کارپیدا کرد؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. به سختی اونم به عنوان تکنسین دارویی

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجو شیمی دارویی دانشگاه آزاد هستم و میخوام سراسری ارشد بیوشیمی بخونم .ب نظرتون میشه؟؟؟و اینکه با رشته میکروبیولوژی میشه راحت تر قبول شد یا شیمی دارویی ؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا با میکروب راحت تر میشه.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد