برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مشاوره

ورود به اتاق فکر
 • زمان بندی

  سلام..ممنونم بابت مطالب اموزنده ای که ارایه کردید..خیلی به من کمک کرد..من رشته مشاوره هستم.
  به نظر شما اگه بخوام تازه شروع کنم زمان واسه خوندن دارم؟؟با وجود اینکه روزی 4 ساعت هم بیشتر نمیتونم وقت بذارم

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس برق هستم ولی برای ارشد میخوام یکی از رشته های روانشناسی 2 بخونم
  به نظر شما رشته مشاوره بهتره بخونم یا تربیتی؟

 • zarib

  سلام بخشید من رشته مشاوره خانواده میخام کنکور بدم آیا دفترچه دو کتابشوبخانم مثل کودکان استثنایی یا سنجش تعلیم...اون که ضریب نداره بخانم یان رتبه تاثیر داره موندم کتاب هارا

 • چه شاخه ای از روان شناسی بخونم؟

  سلام .خسته نباشید.من رشته ادبیات میخونم حالا برای ارشد میخوام یکی از گرایش های روان شناسی رو امتحان بدم.علاقه خودم به رشته بالینی .خواستم نظر شما رو هم بدونم. و اگه میشه رتبه قبولی در رشته های بالینی و تربیتی رو بیان کنید .ممنونم

 • درصد دروس

  سلام، کسی میتونه من رو در مورد درصدها برای تک رقمی شدن در روانشناسی تربیتی راهنمایی کنه؟
  در حال حاظر زبان رو 60 و خورده ای میزنم گاهی 70 ولی پایین ترینی که زدم 50 بوده
  آمارو 30 و خورده ای
  رشد و تربیتی 50 گاهی بیشتر
  عمومی اصن ثبات نداره، نمیدونم هم چرا بین 20 تا 40 درصد متغیره
  واقعا نمیدونم این چند روزه مونده رو کدوم تمرکز کنم چون وقت کمه واقعا
  رتبه تک رقمی میخوام ک مطمئن باشم دانشگاه تهران روزانه قبول میشم، ظرفیتش 3 نفره چون

مجموعه مشاوره

 • ارشد مشاوره یا روانشناسی؟

  بعضی از افراد به اشتباه فکر می کنند که رشته روانشناسی بالاتر از رشته مشاوره است و بدون هیچ اطلاعات دقیقی صرفا با اطلاعات عامه وارد رشته روانشناسی می شوند.

 • روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت

  اطلاع از روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت به داوطلبان کمک می کند که بتوانند به راحتی  بر مفاهیم آن مسلط شوند.

 • بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مشاوره 97   

  اطلاع از تحلیل و بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مشاوره 97، باعث صرفه جویی در زمان و جلو افتادن از سایر داوطلبان می شود.

 • دروس گرایش های ارشد مشاوره

  در این مطلب چارت درسی کارشناسی ارشد مشاوره و لیست دروس گرایش های ارشد مشاوره به همراه ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده برای آشنایی بیشتر داوطلبان آورده شده است.

 • مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته مشاوره

  خانم افسانه احمدخانی ، رتبه 17 کارشناسی ارشد مشاوره خانواده دانشگاه تهران با بیش از 2 سال سابقه مشاوره و برنامه ریزی کنکور

 • وضعیت بازار کار رشته مشاوره

  با توجه به مشکلات روحی و روانی که جامعه روز به روز بیشتر با آن درگیر است، نیاز روز افزون جامعه به وجود افراد متخصص در رشته مشاوره، نیاز به این رشته و آینده شغلی این رشته را روز به روز بهتر می کند.

 • رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مشاوره

  برخی از رتبه ها و محل قبولی داوطلبان مشاوره در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته را در اینجا می توانید ببینید. اطلاعات رتبه و محل قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد مشاوره در سال گذشته، برای این که شما شرایط قبولی خود را در انتخاب رشته و آزمون کارشناسی ارشد مشاوره سال 97 ارزیابی کنید بسیار اهمیت داد.

 • مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مشاوره

  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مشاوره سال 97 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد مشاوره سال 97 و برخی از رتبه ها و محل قبولی آنها در کارشناسی ارشد مشاوره در سال های گذشته

 • مجموعه مشاوره به روش 3گام

  داوطلبان عزیز کنکور کارشناسی ارشد رشته مشاوره، شما امروز، با برداشتن اولین قدم، یعنی تصمیم برای درس خواندن در یکی از گرایهشای رشته مشاوره قدم در راهی گذاشته اید که می تواند فرصت های بهتر و در نتیجه موفقیت های آتی بیشتری (فرصت شعلی مناسب تر، منزلت اجتماعی بیشتر، ازدواج راحت تر و ...) را برای شما به ارمغان آورد

 • معرفی کارشناسی ارشد مشاوره

  رشته مشاوره در ميان رشته‌‌هاي علوم انساني مجموعه‌‌‌اي از دانش‌هاي به هم پيوسته می باشد که به بررسي چگونگی استفاده از اصول و فنون روانشناسی در برقرای ارتباط با مراجع، کمک به بهبود فضای آموزش، تشخیص اختلال های کودکان، اختلال های یادگیری و ... می پردازد.

 • گرایش های کارشناسی ارشد مشاوره

  رشته مشاوره و راهنمايي يكي از رشته‌هاي گروه علوم انساني است كه جنبه‌ كاربردي دارد و دروس آن بيشتر در زمينه رشد، ابعاد مختلف شخصيت آدمي و پيشگيري از مشكلات و اختلالات بخصوص مشكلات دانش‌آموزان و نوجوان مي‌باشد.

 • تفاوت کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره

  داوطلبان برای تحصیل در یکی از دو رشته روانشناسی و مشاوره، باید در مرحله اول میزان علاقه و تطابق روحیات خود با رشته انتخابی را مدنظر داشته باشند.

 • اطلاعات دفترچه آزمون کارشناسی ارشد مشاوره

  آزمون کارشناسی ارشد رشته مشاوره در یک نوبت، معمولاً پنج شنبه عصر برگزار می شود.

 • بهترین منابع کارشناسی ارشد مشاوره 97

  جداول زیر حاوی اطلاعات تمامی منابع کنکور کارشناسی ارشد گرایش های کارشناسی ارشد رشته مشاوره می باشد. بدیهی است که داوطلب نمی تواند تمامی این منابع را برای کنکورمطالعه کند.

 • ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده كارشناسی ارشد رشته مشاوره

  در جداول زیر تمامی دانشگاه هایی که در سال گذشته در گرایش های مختلف رشته مشاوره اقدام به پذیرش دانشجو نموده اند آورده شده تا شما داوطلبان عزیز از ابتدا هدف خود را بر دانشگاهی که مورد علاقه تان هست متمرکز کنید.

 • نمونه کارنامه، رتبه ها، درصدها و قبولیهای ارشد مشاوره 97

  کارنامه ها و اطلاعات درصدها و رتبه ها و قبولیهای داوطلبان آرمون کارشناسی ارشد مشاوره از سال 93 تا 97. داشتن اطلاعات درصد، رتبه و قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد مشاوره در سال 97 به داوطلبان ارشد مشاوره سال 98 این کمک را می کند که بهترین برنامه ریزی را برای خود انجام دهند. سعی شده است نمونه کارنامه های ارشد مشاوره 97 در همه سهمیه ها (سهمیه آزاد، سهمیه 5 درصد ایثارگری و 25 درصد ایثارگری) ارائه شود.

 • دروس كارشناسی ارشد مشاوره

  در این مطلب، برای آشنایی هر چه بیشتر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مشاوره با دروس این رشته، توضیحی کلی در مورد هر یک از آن ها ارائه شده است.

 • برنامه و روش 3گام در كارشناسی ارشد مشاوره

  بذار توضیح فلسفه 3گام رو با یک واقعیت ملموس شروع کنم: همه ما بسیاری از افراد را می شناسیم كه زمان زیادی برای درس خواندن گذاشته اند اما نتوانسته اند دانشگاهي كه مد نظرشون هست پذیرفته بشوند. علت این هست که درس خواندن زياد، شرط لازم براي قبولي هست، ولي شرط كافي نيست!

 • وضعیت ادامه تحصیل، رتبه بندی دانشگاههای معتبر دنیا و بازار کار در رشته مشاوره

  اگر میخواهید اطلاعات جامعی در رابطه با وضعیت ادامه تحصیل در مقطع دکتری در داخل و خارج از کشور، رتبه بندی دانشگاههای معتبر دنیا و بازار کار در رشته مشاوره بدست آورید، این مطلب را از دست ندهید.

 • مجلات علمی – پژوهشی در رشته روانشناسی

  در زیر به تعدادی از مجلات علمی – پژوهشی معتبر در گرایش های مختلف روانشناسی1 و 2 اشاره شده است.

اطلاعیه های ویژه

 • کانال های تلگرام 3گام

  کانال های تلگرام 3گام

  کانال های تلگرام 3گام

 • تخمین رتبه کارشناسی ارشد 98

  تخمین رتبه کارشناسی ارشد 98

  تخمین رتبه ارشد 98 موسسه 3گام، از طریق ربات تلگرامی ArshadtakhminBot@ و با اطلاعات به روز رسانی شده دقیق در دسترس داوطلبان قرار داده شده است. نرم افزار تخمین رتبه ارشد 98 موسسه 3گام، برای تخمین رتبه شما از اطلاعات کارنامه های سال 97 و ماقبل استفاده می کند.

 • 3گام برنده نخستین جایزه و مدال نوبل یونیورسال کارآفرینی در حوزه خلاقیت و کیفیت آموزشی شد

  3گام برنده نخستین جایزه و مدال نوبل یونیورسال کارآفرینی در حوزه خلاقیت و کیفیت آموزشی شد

  3گام، با اتکا بر تکنولوژی نوین و ابداعی خود در حوزه برنامه ریزی تحصیلی، در طول 6 سال فعالیت خود توانست رضایت بسیاری از دانش آموزان، دانشجویان و داوطلبان کنکور را فراهم آورد و سبک جدیدی از برنامه ریزی را در کشور ارائه دهد که نمونه آن در هیچ کجای جهان وجود ندارد. جایزه و مدال نوبل یونیورسال در حوزه خلاقیت و کیفیت آموزشی به موسسه 3گام رسید.

 • قبولی و برنامه ریزی در آزمون وکالت

  قبولی و برنامه ریزی در آزمون وکالت

  آزمون وکالت، برنامه ریزی برای آزمون وکالت و قبولی در آزمون وکالت، با توجه به خیل فارغ التحصیلان حقوق در ایران، یکی از مهم ترین دغدغه این افراد می باشد. ورود به بازار کار و کسب درآمدهای بالا و پذیرش های محدود و گاه قبولی های بسیار سخت در آزمون وکالت، نیازمند یک برنامه ریزی مطمئن است.