گزیده ای از اتاق فکر کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید

ورود به اتاق فکر
 • برنامه ریزی

  من تازه با این سایت آشنا شدم. یعنی برای هر کس یه برنامه تا کنکور میده؟ من خیلی احتیاج دارم. چیکار باید بکنم؟

 • انگیزه

  من خیلی نیاز دارم با یک مشاور صحبت کنم. امکان این هست که کسی هر هفته با من تماس بگیره؟ مدام انگیزم رو از دست میدم و خسته میشم.

 • بازار کار کشاورزی

  میشه لطفاً بازارکار رشته های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی رو برام توضیح بدین؟ من خیلی به این رشته ها علاقه دارم اما میگن کار نداره. میخوام بدونم چه جاهایی میشه با این رشته ها کار کرد؟

 • گرایش های ارشد علوم تربیتی

  باسلام
  من کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان میخونم میخواستم بدونم :
  1. گرایش های ارشد از این رشته چیا هستند؟
  و 2. کدوم گرایشا بهتر هستند؟

 • رشته صنایع غذایب

  با سلام
  من دیپلم علوم انسانی دارم.
  لیسانس زبان انگلیسی.
  الان میخوام برا کارشناسی یا کارشناسی ارشد
  صنایع غذایی ازمون بدم،
  میتونم این کار و انجام بدم یا نه؟
  مجاز هستم؟
  لطفا راهنمایی ام کنید.

کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید

 • سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری رشته تجربی سال های 90 تا 98

  دانلود رایگان سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری رشته تجربی سال های 90 تا 98

 • دانلود آزمون های آزمایشی سنجش، گزینه دو، قلمچی، گاج - کنکور تجربی (سال های 90 تا 97)

  دانلود آزمون های آزمایشی سنجش، گزینه دو، قلمچی و گاج این امکان را برای شما عزیزان فراهم می کند که از اولین آزمون تا آخرین آزمونی که این موسسات در سال های تحصیلی 90 تا 97 برگزار کردند را به راحتی دانلود کنید و مورد استفاده قرار دهید.

 • دانلود کتابهای درسی نظام قدیم و نظام جدید تجربی (از سال 90 تا 97)

  مطالعه صحیح و مفهومی کتاب های درسی نظام قدیم و نظام جدید تجربی به همراه بررسی کتاب های کمک درسی پیشنهادی توسط مشاوران با تجربه و تست های آزمون های سال های گذشته از عوامل مهم موفقیت در کنکور سراسری است.

 • دانلود کتاب های کمک درسی کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید

  دانلود کتاب های کمک درسی کنکور تجربی 99 (دانلود کتاب های کمک درسی گاج، خیلی سبز، مهروماه، نشر الگو، مبتکران و ...) برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید

 • دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی 98

  دفترچه انتخاب رشته تجربی 98 در روز پنج شنبه مورخ 98/05/17 در سایت سنجش منتشر می شود.

 • انتخاب رشته تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و استخدام در آموزش و پرورش

  دانشگاه های فرهنگیان و تربت معلم به خاطر استخدام رسمی در آموزش و پرورش، یکی از مهم ترین انتخاب ها در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری به حساب می آید. اینکه چه کسانی در تربیت معلم و دانشگاه های فرهنگیان پذیرفته می شوند و به استخدام آموزش و پرورش در می آیند موضوع این مطلب است.

 • آخرین رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان، تربیت دبیر و تربیت معلم

  برای همه بسیار اهمیت دارد که برای اینکه در دانشگاه های تربیت معلم قبول شوند چه رتبه ای باید به دست بیاورند و برای این کار خودشان را با رتبه های سال های گذشته می سنجند. اما آیا واقعا در تربیت معلم با همان رتبه مشابه قبول می شوند یا ه بسیار جای بحث دارد.

 • آخرین رتبه های قبولی پزشکی سال 97

  اطلاع از آخرین رتبه های قبولی دانشگاه های علوم پزشکی کنکور سراسری97 به داوطلبانی که امسال کنکور گروه آزمایشی تجربی را می دهند، کمک می کند که بتوانند انتخاب رشته موفقیت آمیزی داشته باشند.

 • نمونه کارنامه های کنکور تجربی 97

  برای انتخاب رشته کنکور تجربی 98، تمام داوطلبان به دنبال آن هستند که وضعیت رتبه های مشابه خود را در کنکور تجربی 97 بدانند تا بتوانند انتخابی منطقی داشته باشند.

 • مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور 99 تجربی نظام قدیم و نظام جدید

  آگاهی از روش های صحیح درس خواندن و برنامه ریزی برای کنکور 99 تجربی با تضمین رسیدن به نتیجه از مهمترین عوامل موفقیت در کنکور می باشد.

 • رزومه گروه مشاوران تجربی نظام قدیم و نظام جدید 3گام

  تیم حرفه ای مشاوران 3گام با بهره گیری از مشاوران با تجربه و با مدیریت و نظارت استاد افشار، یکی از بهترین تیم های مشاوره کنکور تجربی برای قبولی در پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و سایر رشته های پرطرفدار است.

 • رزومه استاد رضا افشار (مشاور کنکور و مشاور تحصیلی)

  استاد افشار یکی از مشاوران برجسته کنکور سراسری و انتخاب رشته، کارشناسی ارشد و دکترا. رزومه استاد را در این مطلب می توانید مطالعه کنید.

 • بهترین روش مطالعه دروس عمومی برای کنکور سراسری

  با هر سطح تحصیلی و آمادگی که هستید، یک روش مطالعه خاص رو باید در پیش بگیرید. اینجا بهتون میگیم که برای هر درس با هر سطح آمادگی، چطوری باید دروس عمومی رو برای آزمون سراسری مطالعه کنید.

 • بهترین منابع کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید

  بهترین منابع کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید، منابعی هستند که برای سطح شما و با توجه زمان مطالعه شما انتخاب شود. از آنجایی که بهترین منابع کنکور تجربی نظام قدیم،در بازار نایاب هستند مجبور هستیم جایگزینی نیز برای بهترین منابع کنکور تجربی نظام قدیم بیاوریم. بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید، در بازار به اندازه کافی وجود دارد و مشکلی از نظر تهیه برای آنها وجود ندارد.

 • بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید کنکور 99

  بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید 99، منابعی هستند که برای سطح شما و با توجه زمان مطالعه شما انتخاب شود. منابع کنکور تجربی سال 99 برای کنکور تجربی نظام جدید، باید حتما توسط یک مشاور حرفه ای و بعد از آزمون تعیین سطح ما مشخص شود. بدون تعیین سطح منابع معرفی شده برای کنکور تجربی نظام جدید 99، هیچ ارزشی نخواهد داشت.

 • بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور سراسری گروه علوم تجربی

  خوندن دروس تخصصی به شدت نیازمند داشتن تکنیک و مهارته. درصد این دروس 3 برابر دروس عمومی تو کنکور شما محاسبه میشه. پس حواستونو جمع کنید و با آمادگی کامل وارد این صفحه بشید تا بدونید هر درس رو با توجه به میزان آمادگی و مهارتی که دارید چطوری مطالعه کنید تا بتونید تو آزمون سراسری موفق بشید.

 • بهترین منابع کمک درسی و تست یازدهم تجربی

  شناختن بهترین منابع کمک درسی و تست سال یازدهم تجربی به خاطر سخت شدن کنکور تجربی و دشوار بودن قبولی در رشته های پر طرفدار آن، بسیار اهمیت دارد. در این مطلب سعی داریم بهترین منابع کمک درسی و تستی یازدهم تجربی را برای شما معرفی کنیم.

 • بهترین منابع کمک درسی و تست دهم تجربی

  شناختن بهترین منابع کمک درسی و تست سال دهم تجربی به خاطر سخت شدن کنکور تجربی و دشوار بودن قبولی در رشته های پر طرفدار آن، بسیار اهمیت دارد. در این مطلب سعی داریم بهترین منابع کمک درسی و تستی دهم تجربی را برای شما معرفی کنیم.

 • مطالعه و برنامه ریزی برای کنکور سراسری در بهمن و اسفند

  بهمن و اسفند برای همه داوطلبان کنکور، ماه‌هایی بسیار مهم و سرنوشت ساز است؛ به همین دلیل اطلاع از چگونگی مطالعه و برنامه ریزی در این ماه ها حائز اهمیت می باشد.

 • بودجه بندی دروس عمومی کنکور 97 تجربی

  تیم مشاوره و برنامه ریزی 3گام، تحلیل و بودجه بندی کنکور 97 تجربی در دروس عمومی، را در این قسمت برای شما عزیزان آماده کرده است، تا اگر ابهامی در مورد پاسخنامه سوالات برای شما پیش آمده برطرف گردد.

 • دفترچه نظام قدیم آزمون سراسری تجربی سازمان سنجش

  ضرایب دروس عمومی و اختصاصی و منابع اعلام شده از سوی سازمان سنجش همراه با رشته های هر زیر گروه و ضرایب دروس اختصاصی آنها در آزمون سراسری گروه علوم تجربی- نظام جدید

 • تخمین رتبه کنکور سراسری تجربی 98

  داوطلبان در تخمین رتبه کنکور سراسری تجربی باید دو عامل را در نظر بگیرند. اول درصد و تراز و دوم تاثیر سهمیه ثبت نامی داوطلب.

 • رتبه های قبولی تجربی 97

  رتبه های قبولی تجربی 97در رشته های داروسازی، پرستاری،تغذیه، رادیولوژی و ... را می توانید در مطلب زیر مشاهده کنید.اطلاع از رتبه های قبولی تجربی 97 رشته های مختلف به شما کمک میکند که در انتخاب رشته تجربی 98 شانس قبولی رتبه خود را بررسی کنید.همچنین با دیدن رتبه های قبولی تجربی 97 برای برنامه ریزی کنکور خود دید بهتری خواهید داشت.

 • رتبه های قبولی مامایی 97

  رتبه های قبولی مامایی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی مامایی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته مامایی داشته باشید.

 • رتبه های قبولی گفتار درمانی 97

  رتبه های قبولی گفتار درمانی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی گفتار درمانی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته گفتار درمانی داشته باشید.

 • رتبه های قبولی کار درمانی 97

  رتبه های قبولی کار درمانی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی کار درمانی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته کار درمانی داشته باشید.

 • رتبه های قبولی شنوایی شناسی 97

  رتبه های قبولی شنوایی شناسی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی شنوایی شناسی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته شنوایی شناسی داشته باشید.

 • رتبه های قبولی اتاق عمل 97

  رتبه های قبولی اتاق عمل برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی اتاق عمل سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته اتاق عمل داشته باشید.

 • رتبه های قبولی بینایی سنجی 97

  رتبه های قبولی بینایی سنجی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی بینایی سنجی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته بینایی سنجی داشته باشید.

 • رتبه های قبولی علوم آزمایشگاهی 97

  رتبه های قبولی علوم آزمایشگاهی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی علوم آزمایشگاهی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته علوم آزمایشگاهی داشته باشید.

 • رتبه های قبولی رادیولوژی 97

  رتبه های قبولی رادیولوژی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی رادیولوژی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته رادیولوژی داشته باشید.

 • رتبه های قبولی فیزیوتراپی 97

  رتبه های قبولی فیزیوتراپی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی فیزیوتراپی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته فیزیوتراپی داشته باشید.

 • رتبه های قبولی هوشبری97

  رتبه های قبولی هوشبری برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی هوشبری سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته هوشبری داشته باشید.

 • رتبه های قبولی تغذیه 97

  رتبه های قبولی تغذیه برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی تغذیه سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته تغذیه داشته باشید.

 • رتبه های قبولی پرستاری 97

  رتبه های قبولی پرستاری برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی پرستاری سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته پرستاری داشته باشید.

 • رتبه های قبولی داروسازی 97

  رتبه های قبولی داروسازی برای انتخاب رشته تجربی در مطلب زیر قرار داده شده است. همچنین رتبه های قبولی داروسازی سال 97 به شما کمک می کند که برنامه ریزی بهتری را با توجه به هدف خود و درصدهای مورد نیاز برای افزایش شانس قبولی در رشته داروسازی داشته باشید.

 • نمونه کارنامه های کنکور تجربی 96

  برای انتخاب رشته کنکور تجربی 97، تمام داوطلبان به دنبال آن هستند که وضعیت رتبه های مشابه خود را در کنکور تجربی 96 بدانند تا بتوانند انتخابی منطقی داشته باشند.

 • خرید اینترنتی کتاب های کمک درسی و کنکوری خیلی سبز

  کتاب های کمک درسی، کتاب های کنکوری و کتاب های تست انتشارت خیلی سبز را می توانید از این صفحه مشاهده کنید و بخرید.

 • روش های صحیح مطالعه برای کنکور

  یکی از دغدغه هایی داوطلبان کنکور سراسری آگاهی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور است. حواس پرتی و عدم اطلاع از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، یادگیری را به میزان زیادی کاهش می دهد. مطالعه اصولی و فعال باعث می شود که مشکل اکثر این افراد برطرف گردد.

 • شهریه های پردیسهای خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاههای علوم پزشکی

  یکی از عواملی که داوطلبان کنکور سراسری 97 در زمینه انتخاب رشته باید مورد توجه قرار دهند میزان شهریه های دانشگاه ها در دوره های پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد می باشد.

 • ایجاد انگیزه درس خواندن در دانش آموزان

  درس خواندن برای کنکور با وجود تعداد زیادی از کتاب های درسی، جزوات و کتاب های تست قطور، برای بیشتر داوطلبان کار سخت و طاقت فرسایی است. به همین دلیل علاوه بر داشتن برنامه منظم و منسجم و آگاهی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، ایجاد انگیزه درس خواندن در دانش آموزان بسیار مهم است

 • عوامل موفقیت در کنکور

  یکی از عوامل موفقیت در کنکور، قدرت تصمیم گیری می باشد. وقتی از کلمه تصمیم گیری به عنوان یکی از عوامل موفقیت در کنکور صحبت می کنیم، منظور یک انتخاب واقعی و آگاهانه است.

 • ترس از شکست در کنکور

  افسردگی قبل از کنکور و ترس از شکست در کنکور از بزرگترین مشکلات روانی کنکوری ها می باشد. ایجاد انگیزه برای درس خواندن و جملات انگیزشی برای موفقیت در کنکور به این افراد کمک می کند تا بتوانند بحران کنکور را پشت سر بگذارند.

 • راه های مقابله با استرس کنکور

  اگر داوطلبی هستید که برای آمادگی کنکور دچار استرس هستید و احساس می‌کنید که ممکن است استرس سر جلسه کنکور نیز به سراغتان بیاید، باید از همین الان راه های مقابله با استرس کنکور را بشناسید و برای برطرف کردن این مشکل تلاش کنید.

 • زمان شروع جمع بندی کنکور

  در این مطلب به بهترین زمان برای شروع جمع بندی کنکور (دروس پایه، دروس نیمسال اول و دوم تحصیلی) و نکات مهمی که داوطلبان باید در زمان باقی مانده تا کنکور بدانند، پرداخته شده است.

 • پاسخ به سؤالات متداول در خصوص بعضی مطالب دفترچه آزمون سراسری

  تو این نوشتار، مطالبی از دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون سراسری که ممکنه کمی برای شما مبهم باشه رو براتون شرح میدیم. مطالبی مثل اینکه تأثیر سوابق تحصیلی توی آزمون سراسری چقدره، تفاوت رشته های متمرکز و نیمه متمرکز چیه و ...

 • دانشگاههای پذیرنده و ظرفیت آنها در آزمون سراسری علوم تجربی

  دانشگاههای پذیرنده گروه آزمایشی علوم تجربی همراه با ظرفیت پذیرش آنها به تفکیک نوبت پذیرش

 • ظرفیت پذیرش هر رشته در آزمون سراسری رشته علوم تجربی

  ظرفیت پذیرش در آزمون سراسری رشته علوم تجربی، به تفکیک رشته و نوبت پذیرش

 • از سیر تا پیاز رشته های گروه علوم تجربی آزمون سراسری

  اطلاعات جامع و مفید مربوط به رشته های پرطرفدار آزمون سراسری (در روش با آزمون) در گروه علوم تجربی، مثل ظرفیت پذیرش، دانشگاهها و توضیحات رشته ها رو می تونید با کلیک کردن روی عنوان هر رشته مطالعه کنید.

 • ضرایب دروس کنکور تجربی 98 نظام جدید (3-3-6)

  ضرایب دروس کنکور تجربی 98 نظام جدید (3-3-6) و منابع اعلام شده از سوی سازمان سنجش همراه با رشته های هر زیر گروه و ضرایب دروس اختصاصی آنها در آزمون سراسری گروه علوم تجربی- نظام جدید

اطلاعیه های ویژه

 • بدترین و بهترین آزمون آزمایشی کنکور 99 – مقایسه جامع قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش

  بدترین و بهترین آزمون آزمایشی کنکور 99 – مقایسه جامع قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش

  در این مقاله به صورت جامع آزمون های آزمایشی موسسات قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را با هم مقایسه می کنیم تا بهترین و بد ترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 را به شما معرفی کنیم. همچنین استاندارد ها و ویژگی های بهترین آزمون آزمایشی برای آمادگی بیشتر در کنکور 99 را هم به شما معرفی میکنیم.

 • برنامه ریزی و مشاوره تخصصی ویژه قبولی در آزمون های استخدامی

  برنامه ریزی و مشاوره تخصصی ویژه قبولی در آزمون های استخدامی

  برنامه ریزی برای مطالعه دروس عمومی و دروس تخصصی آزمون های استخدامی، یکی از کارهایی است که به ندرت به آن پرداخته شده است و اکثر اوقات کسانی که تصمیم بسیار جدی برای قبولی و موفقیت در آزمون های استخدامی دارند، چنین برنامه ریزی های منسجم و دقیقی دارند. سعی داریم در 3گام، برای کسانی که تصمیم جدی برای قبولی در آزمون های استخدامی دارند، برنامه ریزی های هوشمند خود را همراه با مشاورانی خبره و حرفه ای ارائه دهیم.

 • کنکور 99: نظام جدید یا نظام قدیم؟

  کنکور 99: نظام جدید یا نظام قدیم؟

  این سوال ذهن بسیاری از داوطلبان را درگیر کرده است که در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم را؟ نکته بسیار مهم درباره نظام قدیم یا نظام جدید این است که اگر پشت یکی از کنکورها مانده باشید و یکی از این کنکورها را ثبت نام کرده باشید، تصمیم گیری برای عوض کردن کنکورتان به نظام قدیم یا جدید دشوارتر می شود.

 • رشته های بدون کنکور و رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 98

  رشته های بدون کنکور و رشته های بر اساس سوابق تحصیلی 98

  رشته های بدون کنکور تجربی، انسانی، ریاضی، زبان و هنر بر اساس سوابق تحصیلی: لیست رشته های بدون کنکور و سوابق تحصیلی سنجش 98 و دانشگاه آزاد 98