نکات مشاوران

 • tips1

  در این مطلب اطلاعاتی درباره کدهای یازده گانه نظام وظیفه، تبصره ها و سایر شرایط و ضوابط مقرارت وظیفه عمومی ارئه شده است. کد نظام وظیفه عمومی باید هنگام ثبت نام در بند 15 فرم ثبت نام اینترنتی توسط داوطلب نوشته شود.

 • tips1

  ثبت نام کارشناسی ارشد از طریق سایت سنجش و به صورت اینترنتی انجام می شود از این رو داوطلبان باید با ارائه مدارک و اطلاعات شخصی اقدام به ثبت نام کنند. از این رو در این مطلب به بررسی مدارک لازم برای ثبت نام ارشد می پردازیم تا شما داوطلبان عزیز آگاهی لازم را برای ثبت نام داشته باشید.

 • tips1

  سازمان سنجش هر سال زمان ثبت نام کنکور ارشد را از ۱۶ تا ۲۳ آذر اعلام می کند و داوطلبان می توانند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش در تاریخ اعلام شده انجام دهند. همچنین سازمان سنجش برای افرادی که نتوانسته باشند در زمان اولیه ثبت نام کنکور ارشد خود را تکمیل کنند؛ زمان ثبت نام کنکور ارشد را تمدید می کند.

 • tips1

  با افزایش روز افزون تورم از سال های گذشته تا کنون، هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ نیز بیشتر شده است. هزینه ثبت نام کنکور ارشد سال گذشته برای افرادی که در زمان اعلام شده ثبت نام کنکور ارشد خود را انجام داده اند مبلغ ۹۰ هزار تومان و برای داوطلبان جا مانده از ثبت نام کنکور ارشد تا ۱۲۰ هزار تومان نیز در مهلت مجدد ثبت نام رسید.

 • tips1

  ثبت نام کنکور ارشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است از این رو فرم پیش نویس ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در انتهای دفترچه راهنمای کنکور ارشد برای داوطلبان گذاشته شده است تا اطلاعات فردی و تحصیلی خود را در آن درج کنند. فرم پیش ثبت نام کنکور ارشد درصد خطا را کاهش و سرعت ثبت نام اینترنتی را افزایش می دهد.

 • tips1

  ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 در زمانی که ثبت نام دانشگاه های سراسری صورت میگیرد، شروع می شود. تمامی داوطلبان می توانند از 16 تا 23 آذر ماه اقدام به ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری کشور کنند.

 • tips1

  رشته های شناور در کنکور ارشد برای داوطلبان این رشته ها، در اینجا آورده شده است. کد رشته های امتحانی دوم کنکور کارشناسی ارشد به تفکیک گروه های آزمایشی علوم انسانی، گروه فنی و مهندسی، گروه علوم پایه، گروه کشاورزی و منابع طبیعی، گروه دامپزشکی و گروه هنر را می توانید در این مطلب مشاهده کنید.

 • tips1

  دانشگاه فرهنگیان برای تامین نیروی انسانی و معلمان مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش کشور اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف می کند.

 • tips1

  امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای آن دسته از داوطلبانی که اطلاعات ثبت نامی خود را در فرم اینترنتی به صورت اشتباه وارد کرده اند از طرف سازمان سنجش در نظر گرفته شده است.

 • tips1

  دانشگاه های سراسری از دو طریق دانشجو کارشناسی ارشد بدون کنکور می پذیرند. یکی از روش های به صورت پذیرش داوطلب بر اساس سهمیه استعداد درخشان و دیگری بر اساس سوابق تحصیلی خواهند بود.