نکات مشاوران

 • tips1

  دسته دوم: کسانی که رتبه خوبی دارند ولی قبولی آنها در آنچه که مد نظرشان است در هاله ای از ابهام قرار دارد:

 • tips1

  با نزدیک شدن به زمان آزمون کارشناسی ارشد، رنگ و بوی مطالعات هم باید تغییر کند. هر چه بیشتر به جلو میرویم تمرکز شما از روی مرحله یادگیری برداشته شده و مرور مطالب با هدف تسلط به روی آنها انجام می شود. در این مطلب اطلاعاتی را برای موفقیت در کنکور ارشد در اختیارتان قرار می دهیم.

 • tips1

  دکتر «محمد سیدا» مرد حافظه ایران در مقاله ‌خود درباره تقویت حافظه به نکاتی اشاره کرده است که می‌تواند حافظه را تقویت بخشد و ما را در انجام کارها یاری کند. این تکنیک های تقویت حافظه می تواند در بهبود نتایج داوطلبان کنکور مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری موثر باشد.

 • tips1

  در راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 99 ضمن ارائه نکاتی برای انتخاب رشته و اولویت بندی بهتر انتخاب ها، مراحل انتخاب رشته کنکور ارشد در سایت سازمان سنجش را به صورت تصویری برای شما قرار داده ایم. راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 99، آخرین راهنمایی است که مطالعه خواهید کرد.

 • tips1

  در این مطلب درباره اشتباهات بزرگی صحبت خواهیم کرد که به مغز آسیب می زند و روی مغز و عملکرد داوطلبان کنکوری اثر می گذارد. جلوگیری از وقوع آن ها می تواند ما را به سمت بهبود نتیجه کنکور هدایت کند.

 • tips1

  یکی از دوره های طلایی در زمان آمادگی کنکور، دوره جمع بندی کنکور است. بسیاری از داوطلبان کنکور هیچ اطلاعی درباره جمع بندی و اهمیت دوره جمع بندی کنکور ندارند و گروه دیگر این سوال را می پرسند که «در دوران جمع بندی کنکور چیکار کنیم و چگونه جمع بندی کنکور را انجام دهیم؟» در این مطلب می کوشیم تا مطالب و نکات مهم دوران جمع بندی کنکور را به شما ارائه بدهیم.

 • tips1

  گاهی اتفاق می افتد بعضی از داوطلبان کنکور سراسری، کارشناسی ارشد، و دکتری از ضعف حافظه خود صحبت می کنند که سبب کند شدن روند یادگیری شان می شود و نگران موضوع عدم یادگیری و ضعف حافظه خود هستند. در این مطلب می توانید با گیاهانی که تقویت کننده حافظه هستند، آشنا شوید.

 • tips1

  مطالعات متعدد روی الگوی خواب دانشجویان ثابت کرده است که شب بیداری و درس خواندن تا پاسی از شب نه تنها مفید نیست بلکه اثرات بسیار مخربی می‌تواند برجای بگذارد. در این مطلب باید ها و نباید های شب امتحان و تکنیک های افزایش بهره وری در شب امتحان ارائه داده شده است.

 • tips1

  یکی از ویژگی های رتبه های برتر کنکور سراسری، کارشناسی ارشد، و دکتری داشتن اراده ای محکم و قوی است. با این حال، بسیاری از داوطلبان گهگاه خسته می شوند و اراده خود را ازدست می دهند. در این مطلب راهکارهایی برای تقویت اراده در زمان کنکور برای داوطلبان کنکور مقاطع مختلف قرار داده ایم.

 • tips1

  یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور مقاطع مختلف معمولا افزایش تمرکز و یا افزایش سرعت یادگیری است و بسیاری از آن ها این سوال را دارند که «چرا برخی افراد می توانند تمرکز حواس داشته باشند و برخی دیگر از آن بی بهره اند؟» دلیل آن هرچه باشد، راه هایی برای تقویت تمرکز و افزایش سرعت یادگیری وجود دارد. در این مطلب نکات مهمی را درباره افزایش تمرکز و بالارفتن سرعت یادگیری در اختیارتان قرار می دهیم.