نکات مشاوران

 • tips1

  در راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1400 ضمن ارائه نکاتی برای انتخاب رشته و اولویت بندی بهتر انتخاب ها، مراحل انتخاب رشته کنکور ارشد در سایت سازمان سنجش را به صورت تصویری برای شما قرار داده ایم. راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1400، آخرین راهنمایی است که مطالعه خواهید کرد.

 • tips1

  زمان ثبت نام کنکور ارشد

  سازمان سنجش هر سال زمان ثبت نام کنکور ارشد را از ۱۶ تا ۲۳ آذر اعلام می کند و داوطلبان می توانند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش در تاریخ اعلام شده انجام دهند. همچنین سازمان سنجش برای افرادی که نتوانسته باشند در زمان اولیه ثبت نام کنکور ارشد خود را تکمیل کنند؛ زمان ثبت نام کنکور ارشد را تمدید می کند.

 • tips1

  تغییر اولویت انتخاب رشته ارشد برای تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مهم می باشد. نحوه ثبت درخواست بررسی اشتباه انتخاب رشته ارشد از طریق درخواست تغییر دوره قبولی ارشد، درخواست مجوز شرکت در آزمون سال بعد، درخواست به حد نصاب نرسیدن محل قبولی و درخواست بررسی اولویت های بعدی صورت می گیر که در این مطلب به صورت مفصل توضیح داده شده اند.

 • tips1

  تمدید انتخاب رشته ارشد

  تمدید انتخاب رشته ارشد در اینجا آورده شده است. اطلاع از تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان کنکور ارشد ضروری می باشد که در این مطب به نکات لازم مرتبط با انتخاب رشته ارشد نظیر مدت زمان تمدید انتخاب رشته ارشد، ویرایش انتخاب ها در تمدید انتخاب رشته ارشد، نکات مهم در تمدید انتخاب رشته ارشد و ... پرداخته می شود.

 • tips1

  رتبه اصلی در کارنامه ارشد برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مهم می باشد. در این مطلب به مفهوم رتبه اصلی در کارنامه ارشد، توضیح بخش های مختلف کارنامه کارشناسی ارشد نظیر مشخصات ثبت نامی، اطلاعات رشته امتحانی اول، اطلاعات رشته امتحانی دوم و سایر نکات ضروری پرداخته شده است

 • tips1

  انتخاب رشته تجربی

  نکات مهم انتخاب رشته تجربی را در این مطلب بخوانید. بیشترین تعداد داوطلبان مخصوص کنکور تجربی است و بنابراین انتخاب رشته تجربی، مهم ترین انتخاب رشته سال 1400 خواهد بود.

 • tips1

  ثبت نام کارشناسی ارشد از طریق سایت سنجش و به صورت اینترنتی انجام می شود از این رو داوطلبان باید با ارائه مدارک و اطلاعات شخصی اقدام به ثبت نام کنند. از این رو در این مطلب به بررسی مدارک لازم برای ثبت نام ارشد می پردازیم تا شما داوطلبان عزیز آگاهی لازم را برای ثبت نام داشته باشید.

 • tips1

  امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای آن دسته از داوطلبانی که اطلاعات ثبت نامی خود را در فرم اینترنتی به صورت اشتباه وارد کرده اند از طرف سازمان سنجش در نظر گرفته شده است.

 • tips1

  ثبت نام در کنکور ارشد ۱۴۰۱ دارای شرایط و ضوابط می باشد. تمام شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ در دفترچه ثبت نام آورده شده است که برخی از داوطلبان ممکن است بر اساس شرایط و ضوابطی که در دفترچه آورده شده است؛ از ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ محروم می شوند.

 • tips1

  برای آن دسته از داوطلبانی که می خواهند در کنکور ارشد ۱۴۰۱ ثبت نام کنند می توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. در این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۱ می پردازیم.