نکات مشاوران

 • tips1

  ادامه تحصیل در مقطع دکتری یا رفتن به خدمت سربازی یکی از دغدغه های بزرگ داوطلبان پسر متقاضی آزمون دکتری است. در این مطلب با بررسی همه پارامترهای موثر یکبار برای همیشه به سوال "دکتری بخونم یا برم سربازی" پاسخ می دهیم.

 • tips1

  خواب آلودگی هنگام مطالعه برای بعضی از داوطلبان به چالش بزرگ تبدیل شده است. در این مطلب راه های جلوگیری از خواب آلودگی هنگام مطالعه که کاملا عملی هستند توضیح داده شده است.

 • tips1

  "دکتری یا ارشد مجدد" سوالی است که برخی داوطلبان در مسیر ادامه تحصیل با آن مواجه می شوند و باید در این دوراهی تصمیم بگیرند. در این مطلب با بررسی شرایط مختلف به سوال "دکتری شرکت کنم یا دوباره ارشد بخونم" پاسخ می دهیم.

 • tips1

  شرط معدل (حداقل معدل) برای شرکت در کنکور دکتری در این مطلب در شرایط مختلف بررسی شده است.

 • tips1

  وسواس مطالعاتی یکی از علل شایعی است که باعث عدم یادگیری مناسب برای دانش آموزان و دانشجویان می شود. برای اینکه علل وسواس مطالعاتی و راه حل های آن را بشناسید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

 • tips1

  بهترین منابع آزمون دکتری در قسمت های گرامر، لغت و درک مطلب معرفی شده است. با مطالعه این مطلب یکبار برای همیشه پاسخ سوال برای زبان دکتری چی بخونم را خواهید گرفت.

 • tips1

  نحوه صحیح برنامه ریزی آزمون دکتری برای 4 گروه از داوطلبان را در این مطلب توضیح داده ایم. برنامه ریزی آزمون دکتری نسبت به آزمون مقاطع پاینتر اهمیت بیشتری دارد چراکه اغلب داوطلبان پرمشغله تر هستند و با برنامه ریزی دقیق تر می توانند به راحتی رتبه های قبولی کسب کنند.

 • tips1

  رشته هایی که دارای حقوق و مزایا در دوران دانشجویی هستند، در سال های اخیر با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی طرفداران زیادی پیدا کرده اند. دریافت حقوق در زمان دانشجویی شامل تمام رشته ها نمی شود. بهره مندی از حقوق دانشجویی یک نکته مثبت در بعضی از رشته های دانشگاهی هست؛ لذا جهت بررسی آن با ما در این مقاله همراه باشید.

 • tips1

  جدول هم‌ترازی یکی از محبوب‌ترین روش‌های نقل و انتقال و میهمانی در دانشگاه آزاد است چراکه نیازی به مدرک و مراجعه حضوری ندارد. در جدول هم‌ترازی دانشگاه آزاد، تمام واحد‌های دانشگاه آزاد بر اساس کیفیت تحصیلی به 7 گروه تقسیم می‌شوند. هرچه کیفیت آموزشی دانشگاه بالاتر باشد در گروه‌های بالاتر جای می‌گیرد و برعکس. دانشجویان می‌توانند با توجه به واحد مبدأ خود، درخواست خود را برای انتقالی و یا میهمانی به واحد‌های دانشگاهی که در همان گروه مبدأ و یا پایین‌تر قرار دارند ثبت نمایند.

 • tips1

  ایست خدمت سربازی شرایطی است که اگر سربازان مشمول آن شوند، می‌توانند سربازی خود را متوقف کرده و به امر تحصیل پرداخته و یا اگر مشکل درمانی داشته باشند به مداوا بپردازند. در این مقاله به بررسی کامل مقوله ایست خدمت سربازی پرداخته می‌شود و شرایط و قوانین آن شرح داده خواهد شد.