نکات مشاوران

 • tips1

  اطلاع از تغییر حوزه امتحانی کنکور برای داوطلبان کنکور سراسری مهم می باشد. زمان تغییر حوزه امتحانی کنکور، راهنمای تغییر حوزه امتحانی کنکور، لینک تغییر حوزه امتحانی کنکور و مراکز حضوری برای تغییر حوزه امتحانی کنکور سراسری در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • tips1

  در چندین سال اخیر برخی دانشگاه ها در دوره های مجازی داشنجو می پذیرند و داوطلبان می توانند در رشته های مختلف که از سوی دانشگاه اعلام می شود در این رشته های می توانند تحصیل کنند. در این مطلب به بررسی لیست رشته هایی می پردازیم که در دانشگاه های مجازی کشور تدریس می شود.

 • tips1

  نکات مهم انتخاب رشته تجربی را در این مطلب بخوانید. بیشترین تعداد داوطلبان مخصوص کنکور تجربی است و بنابراین انتخاب رشته تجربی، مهم ترین انتخاب رشته سال 1402خواهد بود.

 • tips1

  در انتخاب رشته کنکور انسانی 1402، وکیل، روانشناس و حسابدار و مدیر، شغلهای مورد علاقه داوطلبان علوم انسانی شده است. اما در کنار این رشته ها، رشته هایی وجود دارد که کمتر به چشم می آیند ولیکن آینده خوبی را از خود نشان می دهند.

 • tips1

  انتخاب رشته کنکور ریاضی 1402 نسبت به گذشته که تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است قدری ساده تر شده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند.

 • tips1

  سهمیه 25 درصدی ایثارگران یکی از سهمیه های موثر در انتخاب رشته کنکور سراسری است. دانستن چگونگی اثرگذاری سهمیه 25 درصد ایثارگران روی انتخاب رشته کنکور 1402 و قبولی در رشته های مورد نظر، به ما کمک می کند تا به درستی از سهمیه 25 درصد ایثارگران استفاده کنیم. در این مطلب به طور کامل نقش و تاثیر سهمیه 25 درصد ایثارگران در انتخاب رشته کنکور 1402 شرح داده می شود.

 • tips1

  سهمیه 5 درصد ایثارگری یکی دیگر از سهمیه های کنکور سراسری می باشد که از سال 97 به سهمیه های کنکور سراسری اضافه شده است و به دلیل تازگی آن، معمولا داوطلبان از نحوه تاثیر سهمیه 5 درصد در کنکور سراسری اطلاعی ندارند. سهمیه 5 درصدی در انتخاب رشته کنکور 1402 موضوعی است که در این مطلب به آن پرداخته می شود.

 • tips1

  انتخاب رشته کنکور سراسری یک امر بسیار مهم و حساس می باشد که باید به صورت دقیق انجام شود. برای انجام یک انتخاب رشته خوب باید چندین فاکتور را مدنظر گرفت که به ترتیب مطالعه دقیق و کامل دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، اطلاع کامل از مندرجات کارنامه کنکور سراسری و در آخر انجام انتخاب رشته توسط یک مشاوره خبره. یکی از اصلی ترین جزء ها در انتخاب رشته داشتن یک رتبه ی خوب است. در این مطلب به بررسی رتبه اصلی در کارنامه کنکور سراسری می پردازیم.

 • tips1

  نرم افزار انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد براساس دفترچه سنجش، امسال به اوج بلوغ خود رسیده است. نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد، دارای ویژگی هایی منحصر بفرد است که با اضافه شدن آزمون استعداد سنجی در سال 99، میزان موفقیت شما را در همه رشته های دفترچه سنجش ارزیابی می کند.

 • tips1

  شهریه پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی در اینجا آورده شده است. نحوه تخصیص شهریه پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی، شهریه پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی بابل، شهریه پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهریه پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، شهریه سایر پردیس های خودگردان و همچنین میانگین شهریه رشته های علوم پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان، مورد بررسی قرار گرفته اند.