نکات مشاوران

 • tips1

  در این مطلب می توانید اطلاعات لازم مربوط به کد دانش آموزی مقطع دیپلم برای ثبت نام کنکور سراسری را به دست آورید و همچنین با نحوه دریافت کد دانش آموزی با استفاده از کد ملی و سامانه دریافت کد دانش آموزی نیز آشنا شوید.

 • tips1

  نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم برای ثبت نام کنکور سراسری 1402 در این مطلب بیان شده است. همچنین درباره شرایط دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نظام جدید، دیپلم ترمی واحدی، داوطلبان مشمول و غیر مشمول کد سوابق تحصیلی می توانید اطلاعاتی را کسب می کنید.

 • tips1

  در این مطلب نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی مقطع پیش دانشگاهی کنکور سراسری 1402 قرار گرفته است. کد سوابق تحصیلی و سایر کد های مورد نیاز باید در هنگام ثبت نام توسط داوطلب در فرم ثبت نام اینترنتی وارد شوند.

 • tips1

  در این مطلب کد عنوان دیپلم برای ثبت نام کنکور سراسری مورد بررسی قرار می گیرد. علاوه بر کد عنوان دیپلم شما می توانید درباره سایر کد های آموزشی و تفاوت کد سوابق تحصیلی دیپلم با کد عنوان دیپلم نیز اطلاعاتی کسب کنید.

 • tips1

  کد عنوان پیش دانشگاهی برای ثبت نام کنکور سراسری در این مطلب قرار داده شده است. کد مدرک پیش دانشگاهی یا کد رشته پیش دانشگاهی یکی از اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام آزمون سراسری می باشد که باید توسط داوطلب در فرم پیش نویس ثبت نام اینترنتی وارد شود.

 • tips1

  نحوه دریافت کد 12 رقمی سهمیه ایثارگران برای ثبت نام کنکور سراسری در این مطلب قرار گرفته است. همچنین می توانید نسبت به دریافت کد ایثارگران 25 درصدی، ایثارگران 5 درصدی، رزمندگان و خانواده شهدا و همچنین کد ایثارگری ارتش و سپاه اطلاعات لازم را کسب کنید.

 • tips1

  هر داوطلب باید کد استان و کد بخش محل اقامت برای تعیین حوزه امتحانی خود را در ردیف 44 فرم ثبت نام کنکور سراسری وارد کند. در این مطلب کد های مربوط به 31 استان ایران در جداول مرتبط با هر استان آورده شده است همچنین کد بخش محل اقامت را نیز می توانید در این جدول پیدا کنید. داوطلبان باید به کد استان و کد بخش محل اقامت برای تعیین حوزه امتحانی به خوبی دقت نمایند تا بتوانند در نزدیک ترین حوزه به محل اقامت خود در کنکور سراسری شرکت کنند.

 • tips1

  در ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری داوطلبان باید اطلاعات فردی مورد نیاز را در بند های 1 تا 9 وارد کنند. بند 9 فرم ثبت نام کنکور سراسری مربوط به کد بخش محل تولد داوطلب می باشد که داوطلب باید اطلاعات کد بخش محل تولد خود را در این قسمت درج کند. کد بخش محل تولد را می توانید در جدول شماره 7 دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مشاهده کنید.

 • tips1

  در این مطلب اطلاعاتی درباره کدهای ده گانه نظام وظیفه، تبصره ها و سایر شرایط و ضوابط مقرارت وظیفه عمومی ارائه شده است. کد وضعیت نظام وظیفه عمومی باید هنگام ثبت نام کنکور سراسری در بند 47 فرم ثبت نام اینترنتی توسط داوطلب نوشته شود.

 • tips1

  درخواست رفع محرومیت از کنکور برای تعدادی از داوطلبانی که از کنکور محروم شده اند، ضرورت دارد. تقاضای رفع محرومیت از کنکور برای داوطلبان دو بار پذیرفته شده در دوره روزانه، دانشجویان دوره روزانه، فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی، داوطلبان مشمول نظام وظیفه مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین مراحل ثبت درخواست رفع محرومیت از کنکور هم اورده شده است.