نکات مشاوران

 • tips1

  ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 در زمانی که ثبت نام دانشگاه های سراسری صورت میگیرد، شروع می شود. تمامی داوطلبان می توانند از 16 تا 23 آذر ماه اقدام به ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری کشور کنند.

 • tips1

  دانشگاه فرهنگیان برای تامین نیروی انسانی و معلمان مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش کشور اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف می کند. و داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 1401 شرکت کرده اند تنها در صورتی که شرایط لازم برای ثبت نام در هر یک از رشته های کارشناسی ارشد فرهنگیان را دارا باشند می توانند ثبت نام خود را انجام دهند همچنین لیست رشته های کارشناسی ارشد فرهنگیان در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد درج شده است.

 • tips1

  با اعلام سازمان سنجش و طراحی شیوه جدید برگزاری کنکور سراسری از سال 1402، کنکور در دو نوبت دی و تیر برگزار می‌شود. اخبار و حواشی بسیاری پیرامون کنکور دی ماه ، تغییرات کنکور و همچنین کارنامه کنکور دی موجب شده است تا داوطلبان و دانش آموزان به دنبال پاسخ ابهامات خود باشند.

 • tips1

  ترمیم معدل کنکور سراسری شامل تمام افرادی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد دریافت کرده اند ممکن است.

 • tips1

  در این مطلب به بررسی صفر تا صد اپلای و اخذ بورسه تحصیلی می پردازیم.

 • tips1

  مهم‌ترین سؤالی که برای هر داوطلبی پس از مشخص شدن درصدهای کنکور پیش می‌آید، آن است که "چه رتبه‌ای تو کنکور میارم؟" پاسخ به این سؤال تا پیش از کنکور 1402 و با توجه به نتایج کنکورهای سال اخیر کار چندان سختی به نظر نمی‌رسید و با تقریب نزدیکی هرکسی می‌توانست رتبه کنکور را تخمین بزند. اما با تغییرات کنکور سراسری از سال 1402 که هم شامل نحوه برگزاری کنکور و همچنین شامل موارد مؤثر در آزمون می‌شود، تخمین رتبه کاری تخصصی‌تر شده است.

 • tips1

  امروزه کشورهای زیادی در جهان هستند که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل خود به صورت رایگان یا با پرداخت شهریه های بسیار پایین موفق به مهاجرت شوند. در این مطلب به بررسی کشورهایی که هزینه ی تحصیل در آن ها رایگان یا بسیار ارزان هستند را به شما معرفی میکنیم.

 • tips1

  تحصیل همزمان در دو مقطع یکی از بزرگ‌ترین پرسش‌های دانشجویان در تمامی رشته‌ها و دانشگاه‌ها است. سؤال اصلی آنجاست که "تحصیل در دو مقطع امکان پذیر است؟" در پاسخ به این سؤال می‌بایست گفت که شرایطی فراهم شده است که با توجه به قوانین آن، دانشجویان می‌توانند در دو مقطع به صورت همزمان تحصیل نمایند.

 • tips1

  کدهای لازم برای ثبت نام کنکور سراسری که داوطبان باید در فرم ثبت نام وارد کننددر این مطلب به تفکیک ارائه شده است. کدهای مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری شامل: کد سوابق تحصیلی دیپلم، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، کد ناحیه اخذ مدرک دیپلم، کد دانش آموزی مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی ، کد عنوان دیپلم و پیش دانشگاهی، کد پیگیری 12 رقمی برای سهمیه، کد وضعیت نظام وظیفه، کد بخش محل تولد و کد استان و بخش محل اقامت می باشد.

 • tips1

  در این مطلب نحوه دریافت کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی برای ثبت نام کنکور سراسری قرار گرفته است. همچنین داوطلبان می توانند با مطالعه این مطلب از سایر کد های مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات کسب کنند.