نکات مشاوران

 • tips1

  اولویت بندی در انتخاب رشته چرا باید براساس علاقه باشد و چگونه باید در انتخاب رشته اولویت بندی کنیم؟در این مطلب به توضیح مقوله اولویت بندی انتخاب رشته بر اساس علاقه و اهمیت آن می پردازیم.

 • tips1

  تغذیه کنکوری ها در ماه رمضان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شاید این سوال بسیاری از کنکوری های روزه دار باشد که در ماه رمضان چه مواد غذایی در سحر و پس از افطار مصرف کنند تا هم دچار افت قند خون و کمبود انرژی نشوند و هم بازده مطالعه شان کاهش نیابد. در ادامه به توضیح مطالبی می پردازیم که می تواند پاسخگوی سوال آن ها باشد.

 • tips1

  انتخاب رشته بعد از پایه نهم، یکی از مهم ترین مراحل تحصیلی هر دانش آموز است. اهمیت این انتخاب، از جایی بیشتر می شود که اگر منطبق بر استعدادهای دانش آموز رشته او انتخاب نشود، ممکن است باعث افت تحصیلی و عدم موفقیت نهایی در کنکور سراسری شود. همگام با هدایت تحصیلی در پایه نهم باید رشته ای انتخاب شود که مطابق با استعدادها و قابلیت های ذهنی، جسمی و روحی دانش آموز پایه نهم باشد.

 • tips1

  انتخاب رشته ریاضی

  انتخاب رشته کنکور ریاضی 99 نسبت به گذشته که تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است قدری ساده تر شده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند.

 • tips1

  دکتر «محمد سیدا» مرد حافظه ایران در مقاله ‌خود درباره تقویت حافظه به نکاتی اشاره کرده است که می‌تواند حافظه را تقویت بخشد و ما را در انجام کارها یاری کند. این تکنیک های تقویت حافظه می تواند در بهبود نتایج داوطلبان کنکور مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری موثر باشد.

 • tips1

  در این مطلب درباره اشتباهات بزرگی صحبت خواهیم کرد که به مغز آسیب می زند و روی مغز و عملکرد داوطلبان کنکوری اثر می گذارد. جلوگیری از وقوع آن ها می تواند ما را به سمت بهبود نتیجه کنکور هدایت کند.

 • tips1

  یکی از دوره های طلایی در زمان آمادگی کنکور، دوره جمع بندی کنکور است. بسیاری از داوطلبان کنکور هیچ اطلاعی درباره جمع بندی و اهمیت دوره جمع بندی کنکور ندارند و گروه دیگر این سوال را می پرسند که «در دوران جمع بندی کنکور چیکار کنیم و چگونه جمع بندی کنکور را انجام دهیم؟» در این مطلب می کوشیم تا مطالب و نکات مهم دوران جمع بندی کنکور را به شما ارائه بدهیم.