نکات مشاوران

 • tips1

  در راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1400 ضمن ارائه نکاتی برای انتخاب رشته و اولویت بندی بهتر انتخاب ها، مراحل انتخاب رشته کنکور ارشد در سایت سازمان سنجش را به صورت تصویری برای شما قرار داده ایم. راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1400، آخرین راهنمایی است که مطالعه خواهید کرد.

 • tips1

  انتخاب رشته تجربی

  نکات مهم انتخاب رشته تجربی را در این مطلب بخوانید. بیشترین تعداد داوطلبان مخصوص کنکور تجربی است و بنابراین انتخاب رشته تجربی، مهم ترین انتخاب رشته سال 1400 خواهد بود.

 • tips1

  انتخاب رشته انسانی

  در انتخاب رشته کنکور انسانی 1400، وکیل، روانشناس و حسابدار و مدیر، شغلهای مورد علاقه داوطلبان علوم انسانی شده است. اما در کنار این رشته ها، رشته هایی وجود دارد که کمتر به چشم می آیند ولیکن آینده خوبی را از خود نشان می دهند.

 • tips1

  انتخاب رشته ریاضی

  انتخاب رشته کنکور ریاضی 1400 نسبت به گذشته که تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است قدری ساده تر شده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند.

 • tips1

  پس از تصحیح پاسخنامه های کنکور ارشد وزارت بهداشت، مرکز سنجش پزشکی نتایج اولیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۰ را در سایت خود منتشر می کند. داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند با داشتن اطلاعات ثبت نام می توانند کارنامه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را دریافت کرده و از وضعیت مجاز بودن خود برای شرکت در انتخاب رشته مطلع شوند.

 • tips1

  شرایط معافیت از طرح نیروی انسانی ارشد بهداشت را اینجا مشاهده می کنید. جدول اسامی رشته های مشمول طرح اجباری نیروی انسانی وزارت بهداشت، انواع معافیت ها نظیر معافیت های در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی کشور، معافیت های در اختیار وزارت بهداشت، معافیت های خدمت نظام وظیفه (ماده 3 قانون) و شرایط و ضوابط استفاده از هر یک از آن ها در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • tips1

  سهمیه های کنکور ارشد بهداشت و کسب اطلاعات در مورد آن ها مورد توجه بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت است.ا انواع سهمیه های اعم از سهمیه آزاد، سهمیه استعداد درخشان، سهمیه رزمندگان و ایثارگران، سهمیه استعداد درخشان و شرایط و ضوابط استفاده از این سهمیه و واجدان شرایط سهمیه های کنکور ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر سهمیه مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • tips1

  تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت را در اینجا مشاهده می کنید. مباحثی نظیر زمان تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت، نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت و راهنمای تصویری شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • tips1

  دانلود سوالات و کلید کنکور ارشد بهداشت برای داوطلبان رشته های علوم پزشکی ضروری می باشد تا با نحوه طرح سوالات و همچنین نکات تستی آن آشنا شوند. کنکور ارشد وزارت بهداشت یکی از کنکورهای پرطرفدار در بین داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد می باشد و استفاده از سوالات و کلیدهای آزمون کمک شایانی به پذیرش داوطلبان خواهد کرد.

 • tips1

  لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت محیط، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی بهداشت محیط برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.